SPECIALE VERKOOP Kloof tussen Moskou en Rekening wordt breder PROVINCIAAL NIEUWS Voor de zondag Zondagdiensten PREDIKBEURTEN HET STOFFENPALEIS BRIEHONBERB GRIEKEN MOETEN TURKIJE VERIATEN AGENDA DE VETTE ZEEUW Zaterdag 11 april 1964 V.V.'.V.W.V.V.W.VV.V.V, 'AV.V.V.W.V.V.V.V.'.V.W Kiitder- Vakantiepuzzel KLEUTER GEDOOD VULPENNEN Terneuzen Axel Breskens Bosch kapel Ie Oostburg Sluis Stoppeldijk Vogelwaarde Westdorpe Garantieverdrag nog steeds van kraefti Pagina 2 Coupons Stuk voor stuk prach tige kwaliteiten, genoeg voor een japonnetje. Modieuze dessins. PER COUPON NIEUWSTRAAT 6—8 TERNEUZEN TEL. 8940 Van de onlangs in ons blad opgenomen kindervacantiepuzzel ontvingen wij een groot aantal goede oplossingen. Er was dus een loting nodig om de prijswinnaars er uit te halen. Deze loting had tot resul taat dat de beschikbare prijzen als volgt werden toegekend: le prijs: Mieke Scheele, Axel- sestraat 122 te Terneuzen. 2e prijs: Gilly Overdulve, Ach terstraat 9 te Zaamslag. 3e prijs: Kees de Smidt, Abeel- straat 13 te Terneuzen. De oplossing luidde: Maart roert zijn staart. Op de Gasteldijk in Stampers gat is vrijdagmiddag een meisje van twee jaar onder de achter wielen van een zware vrachtwa gen terechtgekomen en op slag gedood. Het meisje D. van Eeke- len was met enkele vriendinne tjes in de grasberm aan het spe len en stak plotseling bij het passeren van de vrachtwagen de weg over. In de Chinese pers is vrijdag- een in krachtige bewoor dingen gesteld artikel gepubliceerd, waarin de Sowjet-Unie ervan wordt beschuldigd dat zij in februari j.l. heeft ge tracht een scheuring teweeg te brengen in de toen op com munistisch initiatief in Boedapest gehouden bijeenkomst der internationale studentenunie. Dit is het eerste Chinese verslag van het stormachtige verloop der toen gehouden bijeenkomsten. Het was in de zelfde toon gesteld als de scherpe anti-Russische verslagen van de conferentie, die vertegenwoordigers van Afrikaanse en Aziatische landen onlangs te Algiers hebben gehouden en van jde in overeenkomstige stijl gestelde berichten, die de Chinese communisten hebben gegeven over de in Boe dapest gehouden bijeenkomst der „internationale vereniging van de democratische rechtsgeleerden". Van Chinese zijde wordt nog steeds het stilzwijgen be waard over het krachtige antwoord, dat de Sowjet-Unie na een langdurige periode van stilzwijgen heeft gegeven op die aanhoudende Chinese beschuldigingen aan het adres van het Kremlin. Van Chroesjtsjovs bezoek aan Hongarije is slechts in een kort bericht, waarin zijn aankomst werd gemeld, gewag gemaakt. Buitenlanders, die met Chinese gezagsdragers hebben ge sproken, hebben de indruk dat de Chinese communistische partij geen haast maakt met het beantwoorden van de be schuldigingen die de Sowjetrussische theoreiiqus Soeslov agn het adres van Peking heeft geuit. „Waarom zouden wij ons haasten? Wij moeten nog twee artikelen publiceren als antwoord op de open brief, die de Russische communistische partij in juli 1963 het licht heeft doen zien'', aldus deze functionarissen. In de Chinese pers zjjn tot nu toe acht artikelen ver schenen, waarin steeds scherper wordende aanvallen op de persoon van Chroesjtsjov en zijn politiek zijn gedaan. BOEKHANDEL VAN DE SANDE GEZIEN MET JEZUS „Zag ik u niet in de hof met Hem?" Joh. 18 26 „Zag ik u niet?" Wij kennen deze vraag met zijn ietwat wran ge-bijsmaak. Doorgaans komt hij ons niet gelegen. We willen nog weieens met iemand in de hof gaan, maar... we willen niet met die persoon gezien worden. We hadden juist al het mogelijke ge daan om dat te voorkomen. „Ze moeten ons niet met elkaar zien". En dan word je hetrapt. Dan komt daar de doorbreking van het rookgordijn, dat we angstval lig om een ontmoeting of een re latie gelegd hebben, waar we niet mee voor de dag willen komen. „Zag ik u niet in de hof met Hem?" Petrus heeft in de zaal van Ka- jafas, waar Jezus die nacht Zijn doodsverhoor ondergaat, ook een rookgordijn om zijn relatie met Jezus gelegd. Natuurlijs was Pe- zus in de hof met Hem Petrus heeft als intieme discipel dat ont zaglijk gebeuren meegemaakt. Petrus heeft Gethsemane meege maakt. Petrus heeft de gevan genneming van zijn Heiland mee gemaakt. Op zijn kleed zitten nog de bloedspetters van het oor van Malehus. Maar... Petrus wil het niet weten. Jezus staat onder het felle mitrailleurvuur van Kaja- fas en het Sanhedrin. Maar Petrus... staat van verre. Hii gaat niet naast Jezus staan. Hij houdt zich op een afstand. Hij staat tussen de vijanden van Je zus bij het vuur en probeert zijn koude ziel wat te warmen. Én doet alsof hij bij hen hoort. Hij laat Jezus letterlijk en figuurlijk in de kou staan. En als ze hem attaqueren, gaat hij liegen. Met een dikke knoop erop. Dan gooit hij Jezus met Zijn Gethsemane zo maar in het vuur: „Ik ken Hem niet." „Zag ik u niet in de hof met Hem?" Daar wordt Petrus' Scheidsrechters jubileren Zaterdag 18 april zal de ver eniging van Scheidsrechters in Oost Zeeuws-Vlaanderen ter ge legenheid van het 25-jarig be staan van 4 tot 5.30 uur in hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen recipiëren. Het is te verwachten dat iedere instantie die iets met de (voetbal) sport te maken TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J J. J. v d. Griek, Scheldekade 27, telef. 2020. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene- en Wit Gele Kruis: zr. R. Scott, Bolwerk 4 te ÏJzendijke, tel. 01176—497 (b.g.g. 01176—535) AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, telef. 666. DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cy- souw, Westkade 119a, Sas van Gent, tel. 588. heeft de gelegenheid te baat zal nemen het bestuur dezer sym pathieke vereniging de hand te komen drukken. Aanbesteding. Door het architectenbureau Groosman te Rotterdam werd gisteren aanbesteed het bouwen van een bakkerij voor de Lagere Technische School alhier. Er werd als volgt ingeschre ven: Fa. Hamelink, Hoek, ƒ184.350; Fa. Lambert, Stoppel dijk, 181.200; Korteweg's Bouw maatschappij, Breda, ƒ177.000. Ouderavond Landbouw- huishoudschool. Op donderdag 16 april a.s. heeft de landbouwhuishoud- school te Terneuzen een ouder avond uitgeschreven in de aula van de Hervormde school. Wika R. Wasterval, directeur van het vormingscentrum Hedenesse, zal spreken over problemen rond de sexuele voorlichting. Na de pauze bestaat er in de verschillende leslokalen gelegen heid met de leerkrachten te spre ken. voortduurt. Hiertoe bestaat de gelegenheid wanneer binnenkort de sinds 1910 bestaande Emma- bloemcollecte een beroep op de bevolking zal doen. Door aan deze koUekte mede te werken als kollektant en door met gulle hand te geven kan een ieder be grip tonen voor wat Koningin Emma reeds 60 jaar geleden heeft gezegd: „Tuberculosebe strijding is een zaak die ons al len persoonlijk aangaat." Te Terneuzen zal de Emma- bloemcollecte worden gehouden in de week van 13 t/m 18 april a.s. Wij bevelen deze kollekte gaarne aan. rookgordijn in eenmaal wegge blazen. Ze hebben hem herkend. Hij is gezien met Jezus. „Zeker, man! Draai er niet langer om heen! Ik zag u in de hof met Hem." A propos, waarde lezer, zag ik u ook niet in de hof ihet Hem? OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 12 APRIL 1964 NED. HERV. KERK. Axel? 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 14.30 uuri Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Philippine: 11 u. Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stern (jeugddienst). Sluiskil: 9.30 uu en 11 uur Ds, R. G. J. Timmers, van Hulst. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. A Poelman; 19 uur Ds. J. Scholten. (Kerkhoflaan) 9.30 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt. („Schelde- oord) 18 u. Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht; 14.30 uur Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse. GEREP. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. Ver. beek. Terneuzen: 9.30 uur en 3.30 uur Ds. O. C. Broek Roelofs, van ZuM-Laren. (Viering H. Avond maal.) Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boei'. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. H. M. Ohman. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF, KERK Zaamslag: 11.30 uur en 5 uur leesdienst. (In de Herv. kerk.) GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANGELIE. GEM. (Filadelfla kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 8.30 uur n.m. bidstond. Iedere donderdagavond om 8 uur sa menkomst. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 7.30 uur Verlossings- samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. NEDERLANDSE PROTESTANTENBOND Terneuzen: De heer C. Lecompte, van Gent. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 5.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 12 APRIL 1964 NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 11 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur en 18.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10 u. Ds. H. W. Doornink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. Brezet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. H. van Dalen; 11.30 Jeugdkerkdienst. Retranchement: 10 uur Eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman (Bed. H. Doop). Sint Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sint Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Sluis: 930 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. ÏJzendijke: 9.30 u. Ds. W. S. Even huis, van Biervliet. Zuidzande: 9 uur Jeugdkapèl mej. D. H. B. de Neeling; 10 uur mej. Da H. B. de Neeling. Jaarlijkse t.b.c.-kollekte. In een der Amerikaanse vak tijdschriften verscheen onlangs een artikel dat als titel voerde: „De prijs der onverschilligheid". Het betrof een verslag van wat er gebeurde in een kleine plaats in Illinois, waar bij de bevolking langzamerhand de mening had postgevat dat t.b.c.-bestrijding overbodig was geworden. Bij een 12-jarige schooljongen werd be smettelijke tuberculose vastge steld. Hij bleek tientallen kame raden te hebben besmet. Na ver der onderzoek moesten nog 62 dorpsgenoten worden behandeld. Ook in Nederland komen soortgelijke explosies helaas nog voor. Kort geleden berichtten de dagbladen over een uitbarsting in Hardinxveld. In 1963 ontstond er een onder de Utrechtse stu denten, terwijl ook nog de t.b.- explosie in Ekehaar ons vers in het geheugen ligt. Georganiseerde t.b.c.-bestrij ding is dus onmisbaar en vraagt samenwerking van drie part ners: de overheid, de geneeskun digen en het publiek. Juist om dat die samenwerking zo goed is, kan ons land zich verheugen in de laagste tuberculosecijfers ter wereld. Het is nodig dat de publieke belangstelling Ledenvergadering Ned. Roode Kruis. De afdeling Axel van het Roo de Kruis heeft donderdagavond in de bovenzaal van Het Cen trum een goed bezochte leden vergadering gehouden. De voorzitter, dokter Kats, opende de vergadering met een welkomstwoord, dat in het bij zonder was gericht tot de heer A. D. Constandse, kringsecretaris uit Middelburg. In het kort schetste dokter Kats het voorbije jaar waarna hij het woord verleende aan de secretaris de heer K. van Dron- gelen die een uitvoerig jaarver slag uitbracht. De jaarlijkse collecte gaf een recordopbrengst van 2324,45, hetgeen ruim boven het streef bedrag van 1,per gezin uit kwam. Ook het kolonnewerk was weer goed geweest. Op een wedstrijd welke 15 juli was gehouden, had men een tweede plaats weten te bezetten. Het ledental bedraagt 312, dat is slechts 15 van de Axelse gezinnen. Zuster Geleijnse was op 31 maart naar Hilversum geweest met twee leerlingen van de l.t.s. om deel te nemen aan een wed strijd in het radioprogramma „Klaar voor Elkaar", waarin het Irene Kinderziekenhuis te Arn hem het prachtige miniatuur stadhuis van Axel won, dat door de direkteur van de l.t.s., de heer M. 't Gilde, met zijn leerlingen was vervaardigd. Woensdag 5 april was zuster Geleijnse met een viertal leer lingen van de l.t.s. naar Arnhem gegaan om die prijs aan het onverminderd Irene-Ziekenhuis over te dragen. Na de pauze vertoonde dokter Boor een prachtige serie kleu rendia's van zijn vakantiereis naar Frankrijk. Mist Gisteren rond het middaguuur ontstonden in de Westersehelde en speciaal in de monding onder de Breskense kust zeer dichte mistbanken, tengevolge waarvan de veerdienst VlissingenBres kens vanaf twintig minuten over twaalf tot des namiddags zeven uur met flinke vertraging plaats vond. Muziekconcours. Voor -het muziekconcours op Hemelvaartsdag, hetwelk door de muziekvereniging „Uit het volk, voor het volk" ter gelegen heid van het 65-jarig jubileum wordt gehouden, bestaat veel belangstelling. Reeds hebben de volgende korpsen hun medewer king toegezegd; Kloetinge, Ber gen op Zoom, Westkapelle, Oost burg, St. Kruis, Zuidzande met jeugdkorps en Breskens. Geslaagd. De heer H. P. Wentzler uit Boschkapelle slaagde te Bergen op Zoom voor het examen V. E. V. adspirant-monteur. Verzorging siertuin. De boerinnenbond in de kring Oostburg organiseert in samen werking met de Vereniging voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande een cursus over de verzorging van de siertuin. De eerste les wordt gegeven op 16 april in de Katholieke kring. Do cente is mej. J. Roest uit Goes, tuinbouwlerares. De cursus be staat uit zes lessen. „Geef hem van katoen". In -hotel „De Eenhoorn" te Oostburg heeft de R. K. boerin nenbond Oostburg een vergade ring gehouden onder voorzitter schap van mevr. Van 't West einde uit Groede. Mej. Voorsteeg hield namens het Nederlands Katoeninstituut een inleiding met dia's over het verbouwen, winnen, verschepen en verwerken van katoen. On der het motto „Geef hem van katoen" is een landelijke wed strijd handwerken gehouden, waaraan door acht leden werd deelgenomen. De jury bestaande uit de da mes Ouwendijk uit Oostburg en Van Damme uit ÏJzendijke, maakte de uitslag bekend: mevr. De MillianoBonte, Oostburg, 100 pnt.mevr. DoensBuijze, ÏJzendijke, 95 pnt.; mevr. Van WaesOngenae, ÏJzendijke, 90 pnt. en mevr. Aarnoutsv. d. Heyde, Aardenburg. 90 pnt.» Deze winnaressen zuhen deel nemen aan de landelijke wed strijd te Amsterdam voor landelijke beoordeling. E. rl. B- O -examen. Voor het E. H. B. O.-dip'oma slaagden de dames A. Dierikx, M. Dierikx en Joz. Westerweele en de heren E. J. van Loo en F. J. v. d. Neste. Oudste inwoner. Donderdag werd de oudste in woner van Sluis, wed. De Mail- lie, 99 jaar. Zij heeft thans haar intrek in „Rozenoord" genomen. Weg afgesloten voor het verkeer. In verband met het uitvoeren van rioleringswerken is het zui delijk gedeelte van Rapenburg voor alle verkeer afgesloten. De werken in de Bossestraat zijn thans zover gevorderd, dat deze straat weer voor het verkeer is opengesteld. De busdiensten van de Z. V. T. M. nemen dus weer de normale route via Boschkapelle. Ouderavond Gidsen. De plaatselijke gidsengroep St. Liduina belegde een ouderavond, die werd verzorgd door leden van de groep. De meisjes brach ten enkele toneelstukjes verdien stelijk op de planken. De op brengst van de verloting vormde een welkome bijdrage in de kos ten van deze avond. Veel ouders gaven op deze bijeenkomst van hun belangstelling blijk. Sluiting bibliotheek. Op zondag 12 april sluit de pa rochiebibliotheek weer haar deu ren na een geslaagd wintersei zoen, waarin ruim 600 boeken werden uitgeleend. In de loop van de komende zomer zal de biblio theek verrijkt worden met een aantal studieboeken en populair- de wetenschappelijke werken. De 'verbetering van de bibliotheek zal geschieden door de zorg van de Katholieke openbare uitleen bibliotheek Oost Zeeuws-Vlaan deren. Cursus Maatschappelijk Werk. De voorlaatste cursusavond in het kader van het winterpro- gramma van het interparochieel centrum voor maatschappelijk werk was gewijd aan de diaconie, Het centrum had in de persoon van ds. Strating een inleider aan getrokken, die gezaghebbend op dit terrein mag worden genoemd. Zijn interessante lezing kreeg dan ook een aandachtig gehoor. Met een levendige discussie werd deze cursusavond besloten. Gepromoveerd Aan de Kath. universiteit tg Nijmegen is drs J. P. M. Egger- mont gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift „Taalverwerving bij een groep dove kinderen. Een experimen teel onderzoek naar de betekenis van een geluidsmethode voor het spraakafzien". Promotor was prof. dr. J. A. F. Wils. Dr. Eggermont, geboren te Westdorpe in 1931, heeft na zijn middelbare studies het kandi daatsexamen in de Nederlandse taal- en letterkunde afgelegd en vervolgens in 1958 het doc toraal examen in de algemene taalwetenschap, beide, te Nij megen. Van 1954 tot '58 heeft- hij deel uitgemaakt van de werk groep voor vibratieonderzoek te Sint-Michielsgestel, die onder voorzitterschap stond van prof. dr. G. O. E. Burger. Momenteel is dr. Eggermont leraar Neder lands aan het St. Theresialyceum te Tilburg en aan het Tilburgs avondlyceum. V>-«y Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft donderdag avond in een communiqué meegedeeld dat de Britse regering Tur kije heeft laten weten dat zij het garantieverdrag inzake Cyprus nog steeds van kracht beschouwt. In de artikelen 181 en 182 van de Cyprische grondwet zijn de bepalingen ten aanzien van dit garantieverdrag opgenomen en aangezien het de Britse regering niet bekend is dat de grondwet buiten werking is gesteld of ge wijzigd, beschouwt zij deze bepa lingen nog van kracht, zo luidt 41) HOOFDSTUK XIV. Toen Sally in de late namid dag wakker werd, kleedde ze zich meteen aan en ging recht streeks naar het ziekenhuis. Meneer Perley had het druk en was enigszins geïrriteerd, maat hij luisterde toch aandachtig naar haar voorstel omtrent de foto's. „We willen van alles pro beren om het ziekenhuis draai ende te houden," vertelde ze, „en nu dachten we, dat zulke foto's ook zouden kunnen hel pen. Verder een film, vooral voor de gemeenteraad. Foto's in alle mogelijke étalages. Ik sta er borg voor dat juffrouw Mer- ritt haar vak verstaat; boven dien heeft ze pas haar eigen zaak geopend en ze wil dus een beet je reklame maken. Ze kan zich geen mislukking veroorloven." De kleine, zorgelijk uitziende man beschouwde Sally wat meer als een medemens en niet als zo maar een lastig ding, dat hem stoorde in zijn werk. „Het lijkt me nog zo dwaas niet toe. Maar wie bedoelt u eigenlijk met „we"?" Voor de zoveelste maal ver telde Sally van de plannen, het ziekenhuis onder de algemene aandacht te brengen; ze sprak over haar moeder, over Peter en Tom Foster, over het beroep dat op alle, wat betere, ex-patiën ten zou worden gedaan. „De mensen moeten begrijpen hoe veel werk het Memorial verzet, 'meneer Perley!" Meneer Perley knikte. „Ik zou meer dan blij zijn als we er wat mee bereikten zowel voor het Memorial en de mensen die er profijt van hebben, als voor mezelf. Ik ben te oud om aan een nieuwe baan te beginnen hoewel ik nooit goed begrepen heb waarom een man van zes tig niet even goed zou kunnen boekhouden als een van twintig." Sally glimlachte. „En dan had Peter Adamson vanochtend ook nog een voorstel. Hij is van mening, dat ook de andere zie kenhuizen ons zouden willen helpen, zodra ze zwart op wit te zien krijgen hoeveel patiënten wij jaarlijks behandelen. Wat vindt u daarvan?" Meneer Perley knikte. „Ja, maar de meeste artsen weten toch wel, hoe druk het hier al tijd is?" „Degenen, die hier werken, wèl," zei Sally. „Maar er zijn er ook heel wat die hier mis schien eens per jaar een voet in huis zetten voor een consult of een operatie. Voor de rest hebben ze geen contact met ons en het interesseert ze vermoe delijk ook niet. Zo gaat het als je ergens niet rechtstreeks bij betrokken bent.'' Meneer Perley knikte weer. „En nu vindt Peter Adamson, dat alle artsen in de stad het zelfde rapport moeten krijgen als de gemeenteraad net zo'n rapport dus als dokter Mac wil samenstellen. Dan zullen ze wel schrikken!" Meneer Perley gaf niet direct antwoord. Hij kauwde diep in gedachten op het uiteinde van zijn potlood. Na een poosje schudde hij het hoofd. „Een dokter heeft het doorgaans erg druk, juffrouw Camlin, en vol gens mij neemt geen enkel lid van de gemeenteraad de moeite ons rapport door te lezen. We moeten iets korters verzinnnen, iets dat ze met één blik kunnen overzien en dat toch het ge wenste effect heeft. Mijn vrouw maakt uitstekende spotprenten tenminste, dat vind ik Hij kreeg een kleur over de wijze waarop hij zijn vrouw aanprees. „Als we nu eens met tekeningen duidelijk maken en dan niet meer dan een stuk of zes hoeveel patiënten we jaarlijks hebben, hoe zelden we een bed vrij hebben, hoeveel mensen op de klinieken worden behandeld, enzovoorts zouden ze die niet veel gauwer ter hand nemen en bekijken? Volgens mij schrikken ze zich dood." Sally had nooit durven beden ken dat die bescheiden meneer Perley met een dergelijk voor stel voor de dag zou durven ko men. Ze had niet anders ver wacht dan dat hij verrukt zou zijn van ellenlange rapporten. Ze straalde. „Dat klinkt heel aannemelijk, meneer Perley. Eerlijk gezegd heb ik me ook al zorgen gemaakt over die rap porten." Hartelijk nam ze afscheid van hem en Sally ging naar het an dere vertrek waar alle werk moest wachten tot de meisjes de lijsten met ex-patiënten klaar zouden hebben. Sally vroeg een kopie van zo'n lijst en ging toen de deur weer uit; ze zou zelf ook wat ex-patiënten gaan op zoeken. Dinsdag was het nooit druk bij de ambulance-ingang; Sally gebruikte haar tijd voor het schrijveft van briefjes aan aller lei kennissen, die ze verzocht mee te helpen aan de actie voor het Memorial. Toen de koffie werd gebracht keek ze ternau wernood op uit haar adressen- boekje, en zozeer was ze ver diept in haar vrijwillige taak, dat ze niet merkte hoe de grote, dubbele deur geruisloos werd geopend. Pas toen de tochtvlaag haar begon te hinderen schrok ze op; op de drempel stonden de twee mannen, die ze al vaker op be zoek had gehad de lijfwach ten van Tony Amando. Schich tig keken ze om zich heen. „Goedenavond," zei Sally be leefd. „Ik heb speciaal naar Nick Dinaldi geïnformeerd; hij knapt aardig op en het is de bedoeling dat hij aanstaande donderdag wordt vervoerd". Haar stem klonk overdreven opgewekt. De man met de wrede mond lette niet op haar woorden, doch vroeg: „Bent u hier alleen?" Het was of haar keel werd dichtgeknepen van angst. Zeker wetend, dat ze toch geen woord kon uitbrengen knikte ze enkel. (Wordt vervolgd.) het antwoord van Groot-Brittan- nië op de nota die Turkije had gezonden naar aanleiding van de eenzijdige opzegging van het verdrag door president Makari- os. UITSLUITEND TURKEN Het Turkse ministerie van Binnenlandse Zaken deelde don derdagavond mee dat nog drie honderd Grieken die in Turkije wonen, onder wie dokters en tandartsen, opdracht hebben ge kregen binnen twee weken hun werk te staken krachtens een 34 jaar oude wet die bepaalde be roepen uitsluitend voor Turkse staatsburgers bestemt. Toen negen andere Grieken 24 maart j.l. eenzelfde opdracht kregen, verklaarden officiële kringen dat ze, ais ze niet gehoorzaamden, uit het land zouden worden ge zet zonder „iets mee te mogen nemen." ZWEDEN ZAL MEER MANSCHAPPEN LEVEREN De Zweedse regering heeft het verzoek van secretaris-generaal Oe Thant om meer- manschappen te leveren voor het politieleger van de V. N. op Cyprus ingewil ligd. Het Zweedse contingent zal van 700 op 1000 man wor den gebracht. ZONDAG 12 APRIL. Terneuzen: Luxor-Theater, 2 uur: „De vloek van de prai rie"; 4.30 en 8 uur; „Elvis in Acapulco". Axel: Het Centrum, 3.45 uur: „Niels Holgersson's wonder bare reis"; 8 uur: „Nacht leven in een wereldstad". MAANDAG 13 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De vloek van de prai rie". DINSDAG 14 APRIL. Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De vloek van de prai rie'.'.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2