H Nu opbellen, straks gratis wassen ENGLISH ELECTRIC verkade zacht-bros beschuit met bonnen voor. een gratis reep Alléén maar door inweken of voorwassen BINNENLANDS NIEUWS ITiO Unieke combinaties uw complete 'wa&serijtje-thuis1 m uw wasgoed al v zo goed als schoon met ANDELSDRUKWERK Fa P. J. van de Sande Verkade frakfserf op repen. Tiveewehen of langer een Liherutor rota uto maat thuis op proef- sonder enige verplichting! gratis kans op één van een tiental uitgeloofde droogautomaten Liberator volautomaat f1295. Liberator droogautomaat f695,' OFFICIAL DEALER ffl TERNEUZEN 01150-2581 Fa. Kramer Noordstraat 38 „Esso Maracaibo" ramt brug over het Meer van Maracaibo De „Guarany" naar Brits-Guyana zonder bemanning Het vermogen van de familie Ngo Dinh Diem DE SCHADE IN ALASKA GROTE DROOGTE IN SURINAME ZWARE STRAFFEN VOOR BOTERSMOKKELAARS De aanslag op de Rotterdamse politieagent T Algemene kennisgeving. Heden is tot onze droef heid na een smartelijk lijden zacht en kalm ontslapen mijn geliefde Vrouw, der Kinderen zorgvolle Moeder en Behuwdmoeder JANNA C. DE KIJK, geb. Stoffels, in de ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam, J. V. N. DE RIJK. Terneuzen, 8 april 1964. Nieuwediepstraat 70. De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag' 11 april, des namiddags te 2 uur, vanaf de aula Juliana Ziekenhuis. Alleen inweken of voorwassen met Bio- tex geeft al het frappante resultaat van een praktisch schone was. Door de biologische werking verdwijnen eiwit- vlekken, vetvlekken, transpiratie-, melk en bloedvlekken als sneeuw voor de zon. Vlugger, veiliger en schoner is Uw wasgoed nog nooit aan de waslijn gekomen. Voor modern Reglementen Folders Convocaties Briefhoofden Enveloppen Briefkaarten NOORDSTRAAT TERNEUZEN Repen voor fijnproevers. Op iedere rol heerlijke Verkade Zacht-Bros beschuit zit een waardebon. Tegen inlevering van 6 bonnen ontvangt U van Uw leverancier gratis een Verkade reep. Smaak naar keuze. Er zijn speciale oppiakvsifer» voor de bonnen in de winkels verkrijgbaar. De official dealer van English Electric (een concern met wereldnaam) is de man die uw persoonlijke huiselijke kennismaking met écht volauto matisch wassen graag: arrangeren zal. Bel hem vandaag of morgen op. Of wip even bij hem binnen, als u dat beter bevalt. Via zijn bemiddeling kunt u tevens meedingen naar... Neem deel aan de grote English Electric prijsvraag, met tien prijzen) bestaande uit een Liberator droogautomaat. Vraag de English Electric- dealer om de folder met het prijsvraagformulier. De inzendtermijn, sluit op 1 juli 1964. De jury bestaat uit M. A. Pon, Mw. A. Spoel-van Harlingen en notaris Keetel te Amersfoort. Héél een wasdag tussen duim en vinger. Door de ene bedieningsknop die deze dubbel-zelfdenkende machine aan het werk zet. De machine.voorziet zichzelf van water, warmt dat water naar de aard van het wasgoed (met gemak tot 90 graden celcius). Hij centrifugeert al dan niet, volgens de waskennis die zijn denkend brein bevat en stopt pas wanneer alles tot in de puntjes gedaan is. Een hoog toerental (700) bij het centrifugeren levert uw wasgoed volmaakt dampdroog af. Eén knop regelt talrijke programma's (incl. 2x nylon). Al uw huishoud- goed van zakdoek tot wollen deken komt - gewassen met Dixan - her boren, geurend proper tevoorschijn uit het zoetjes neuriënde wonder dat Liberator heèt. Hjj heeft zelfs een aparte centrifugegang voor de handwas. Regen, mist of geen nat'weer, u maakt uw eigen weer met de Liberator droogautomaat. Geen ruimte in huis? Geen behoefte aan natte „vlaggen" in uw badkamer, op zolder of balcon? Strijkdroog? Of kurk- dus kast- droog? U heeft het maar voor het kiezen. Draai de thermostaat op hoge of lagere temperatuur, stel de tijdknop en daar wentelt uw wasgoed in eeii ruime trommel door een koesterende stroom warme lucht. Elke droogcyclus die uw textiel soepel en fris maakt wordt besloten met een koel luchtbad, zodat ook strijkvrije kledingstukken er stevig en draag- klaar uitkomen wanneer de machine stopt na gedane arbeid. Zo ruikt zpngedroogde was: naar niets dan zijn heldere zelf. Hel leste wasresultaat met Een combinatie voor een prijs die voor menige andere wasautomaat alleen betaalt. Financiering: Liberator volautomaat bijv. ƒ1295.- of le betaling 363.50 en 18 termijnen van 60.25. FinancieringLiberator' droogautomaat bijv, i 695.- of le betaling J 195.40 en 18 termijnen van 32,59, IMPORT <rP0N> AMERSFOORT met afgeremil schuim De Liberator staat altydparaatt VANDALEN SLOPEN INTERIEUR TIMMERFABRIEK In het afgelopen weekend heeft een groep vandalen het interieur van een timmerfabriek op de Houtmankade in Amsterdam in een komplete chaos veranderd. Ruiten, lampen en een deur wer den vernield. Over een hoeveel heid hout werd zoutzuur en over de vloer van het kantoor smeer olie gegoten. Een boormachine werd geheel uit elkaar gehaald, waarna de onderdelen her en der in het fabrieksgebouw -werden neergesmeten. VROUW VERDRONKEN In een zijkanaaltje van de Westeinderplas bij Aalsmeer is het stoffelijk overschot gevon den van de 69-jarige mevrouw G. J. BenjaminsRous, die tij delijk in een zomerhuisje aan het water woonde. Zij moet zon dagavond te water zijn geraakt en verdronken. De echtgenoot van het slachtoffer was 's zon dags naar Amsterdam gegaan waar het echtpaar permanent woonde. POLITIE IN BAARN NAM BILJETTEN IN BESLAG De politie van Baarn heeft gis termiddag twee papieren in be slag genomen met leuzen „Smeer Verkrijgbaar bij: Een tankschip is maandag avond tegen een overspanning van de brug over het Meer van Maracaibo gevaren. Nadat de brug door het 24.727 ton metende Venezolaanse tank schip „Esso Maracaibo" was ge raakt, stortte een aantal op de brug rijdende auto's in het meer. Militairen, politie en burgers zochten het meer af naar over levenden. Naar schatting bedraagt de schade aan de brug met een lengte van negen kilometer de langste in Zuid-Amerika twee miljoen dollar (7 miljoen gul den). Behalve ongeveer twintig do den of vermisten zou er ook een aantal gewonden 2ijn. Het schip was onderweg van La Falina aan liet Meer van Ma racaibo naar Aruba. Een gedeelte van ongeveer 50 meter van de twee jaar oude brug stortte in liet meer. Het schip is lekgestoten, maar er be stond geen onmiddellijk gevaar. De ramp schijnt veroorzaakt te zijn doordat de stuurinrichting van de „Esso Maracaibo" geblok keerd was geraakt. De Trinidadse sleepboot „Gin- ny" heeft de in de koffiesmok- kelzaak betrokken „Guarany" op sleeptouw genomen. Het doel is Brits-Guyana waar het defekte schip in dok bij Sproston gaat. Intussen is de verdwijning van de bemanning van de „Guarany" nog steeds een raadsel. Men heeft de laatste 1000 ba len koffie uit de „Guarany" overgeladen in de „Kreon", met bestemming Nederland. Het Zuidvietnamese ministerie van voorlichting heeft bekend gemaakt dat het vermogen van de uit de macht ontzette familie Ngo Dinh Diem, dat in 1954 nog „te verwaarlozen" was, op an derhalf miljard piasters (75 mil joen gulden) wordt geschat. Het is in beslag genomen en zal voor werken van openbaar nut wor den gebruikt, aldus het commu niqué van het ministerie. Gouverneur William Egan van Alaska heeft in Washington tot verslaggevers gezegd, dat hij de door de aardbeving en de daar op volgende vloedgolf veroor zaakte schade op minstens 750 miljoen dollar raamt. Van 135 mensen staat vast, dat ze zijn omgekomen, maar er worden nog heel wat mensen vermist. Het zal nog wel enige tijd duren voor dat het juiste aantal slachtoffers vaststaat, aldus de gouverneur. President Johnson heeft in middels het Amerikaanse con gres gevraagd 50 miljoen dollar beschikbaar te stellen voor hulp verlening aan Alaska. Sedert enige tijd woeden in de Surinaamse bossen talrijke bran den als gevolg van de grote droogte van de laatste maanden. De bossen zijn door de grote droogte licht ontvlambaar ge worden en wegvliegende vonken stichten steeds nieuwe branden. De bevolking in de Surinaam se districten heeft veel te lijden van de droogte. Met tankauto's wordt uit de stad Paramaribo water voor hen aangevoerd, daar de riviertjes in het binnenland vrijwel alle droog liggen. De melkproduktie is met ongeveer 3500 liter per dag afgenomen en de rijstoogst dreigt te mislukken. De groente die nog op de cen trale markt wordt aangevoerd, is zeer duur. hem, Hugo" en .Tranen uit het hart". De papieren werden door de inzittenden van de auto, een vader en een zoon uit Bilthoven, door het open dak gestoken, toen hun auto het paleis passeer de. De politie heeft daarop de wagen tot stilstand gebracht en op de papieren beslag gelegd. MAN DOOR TRAM OVERREDEN Zaterdagavond is de 73-jarige Johan Schaaij in de Putselaan in Rotterdam door een tram van de R. T. M. overreden en gedocd. De man was, waarom weet nie mand, op de tramrails gaan lig gen en er te laat opgemerkt. ZEVENTIG JAAR GETROUWD Op 3 mei a.s. hoopt het echt paar P. SchrijverThilroe wo nende Vosmaerstraat 44 te Den Haag, de dag te herdenken waar op zij zeventig jaar geleden in het huwelijk traden. Beiden, negentig jaar oud, mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. In de loop der jaren is de familie Schrijver uitge groeid tot een grote familie: zes kinderen, 36 kleinkinderen, 76 achterkleinkinderen en negen achter-achterkleinkinderen. Tot maart 1963 woonde het bejaarde echtpaar alleen en verzorgde mevrouw Schrijver zelf haar huishouding, terwijl de heer Schrijver tot 1962 met grote energie een volkstuintje bebouw de. MAN STAK VROUW DOOD De 47-jarige P. S. uit Bever wijk heeft tegenover de politie bekend dat hij de 49-jarige vrouw R. E. H. te Beverwijk met zeven dolkstoten in de hals om het leven heeft gebracht. De vrouw leefde gescheiden van haar echtgenoot, terwijl ook P. S. gescheiden van zijn vrouw leefde. Zij trokken met elkaar op, maar door het verschijnen van een andere mannelijke fi guur was onenigheid gerezen. F. S. trachtte deze onenigheid bij te leggen, maar de vrouw wilde hiervan niet weten. Daarop heeft S„ die voor zijn werk zaamheden bij een aannemings bedrijf altijd een dolkmes bij zich draagt, de vrouw vermoord. Daarna had hij zich naar zijn werk hegeven. Hij viel daar op door zijn met bloed bedekte kle ding en hij heeft zich later vrij willig bij de politie gemeld. Twaalf Belgen zijn maandag door de rechtbank in Brugge veroordeeld tot gevangenisstraf fen van acht maanden tot zes jaar wegens het smokkelen van Nederlandse boter. Twee hoofd- beklaagden zagen zich voorts veroordeeld tot het betalen van een boete van bijna? 4<5 miljoen Belgische frank (323-PÖO gulden) en de tien overige beschuldigden tot het betalen van 1,5 miljoen frank ieder (108.000 gulden). Geschat wordt, dat in 1963 voor verscheidene miljoen franks Nederlandse boter over de Bel gische grens werd gesmokkeld. De zaak kwam aan het licht, doordat met boter geladen vrachtauto's begin januari in de bossen bij de Belgische plaats Jabbeke werden ontdekt. Het spoor leidde naar een botergros- sier in Torhout waarna de smok kelbende kon worden opgerold. De officier van justitie bij de rechtbank in Rotterdam, mr. J. D. de Jong, heeft gisteren tegen de twee gebroeders Van Dam die verdacht worden van de aan slag op de Rotterdamse agent van politie Nijenhuis in de och tend van 1 november van vorig jaar, resp. geëist 12 jaar zonder aftrek voor Arend, van wie hij aannam dat hij geschoten heeft, en 8 jaar zonder aftrek voor diens broer David. DRUKKNOP ZIEKENHUIS IN ZWEDEN In Zweden is men plannen aan het ontwerpen voor de bouw van ziekenhuizen die met min der personeel dan tot nog toe benodigd gedreven kunnen worden. In deze drukknop ziekenhuizen zullen de binnen komende patiënten meteen ge confronteerd worden met een inschrijfautomaat die alle per soonlijke gegevens noteert. De dokters zullen maar op een knopje behoeven te drukken om tegelijk de gehele „staat van behandeling" van een pa tiënt onder ogen te krijgen. Men peinst verder over een ver doorgevoerd automatisch transportsysteemgesloten te levisie-kringen, apparaten voor mechanische laboratorium proeven en een zodanig ge automatiseerde keuken dat kant-en-klaar maaltijdschotels door middel van een druk op de knop rechtstreeks naar de patiënten kunnen worden ge leid. De gezondheidsautoriteiten in Stockholm zullen ongeveer 500 miljoen gulden steken in modernisering van bestaande ziekenhuizen en nieuwe pro jecten in de eerstkomende tien jaren. Naar berekening zal in 1990 twintig procent van de bevolking van de Zweedse hoofdstad ouder dan 65 jaar zijn, vergeleken met 12 procent thans, hetgeen een grotere be hoefte aan verpleeginrichtin gen met zich mee zal brengen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 4