PROVINCIAAL NIEUWS BREKEN EN BOUWEN TE SLUISKIL COMMENTAREN OP HET VAN PRINSES IRENE „BE STEM VAN OIID-TERNEUZEN" Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 8 april 1964 Terneuzen Axel Knutselaars lijmen met VELPON van Ceta-Bever Aardonburg Hoek Hulst Sluiskil Sluis SCHEEPVAART TERNEÜZEN MAART 1964 Zeevaart: Totaal gesehut op afvaart: 699 76S.339 B.R.T. Gelost of geladen te: Terneuzen: 66 63.522 B.R.T. Tern, (rede) 13 117.340 B.R.T. Sluiskil 15 22.287 B.R.T. Sas v. Gent 19 16.533 B.R.T. Binnenvaart: Totaal geschut op afvaart: 4.484 1.990.618 ton Gelost of geladen te: Terneuzen 392 182.527 ton Tern, (rede) 86 92.510 ton Sluiskil 292 160.891 ton Axel Sassing 298.024 ton Sas van Gent 225 73.135 ton Gemeentelijke badinrichtingen. De gemeentelijke badinrichtin gen te Terneuzen en Sluiskil werden in de maand maart 1964 als volgt bezicht: Terneuzen 1649 (vorige maand 2186) en Sluiskil 1032 (vorige maand 1374). Bescherming Bevolking ver gaderde in Terneuzen. Maandag heeft de bijna vol tallige krmgraad van de Be scherming Bevolking Zeeuws- Vlaanderen vergaderd in het ge meentehuis van Terneuzen. In deze vergadering werd besloten tot het onderhands aanbesteden van de bouw van de commando post op het grondgebied van Schoondijke in de nabijheid van Oostburg. De bouw van deze commandopost werd gegund aan de firma Jos Heerkens en Van Bavei te Tilburg voor een be drag van ƒ351.000. Diverse bij komende werken werden aanbe steed aan een vijftal aannemers, in totaal voor een bedrag van 133.626. De totale kosten wer den geraamd op ƒ606.263. Hier voor zal het rijk een bijdrage verlenen tot een geraamd be drag van 375.840. De ten laste van de kring blijvende kosten belopen ƒ230.423. Hiervoor werd besloten een vaste lening bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten aan te gaan van 250.000. De burgemeester van Oost burg, de heer J. L. van Leeu wen, vroeg of er ook prijsopgaaf was gevraagd aan aannemers in Zeeu ws-Vlaanderen Volgens de voorzitter mr. H. Rijpstra is dit om meerdere re denen niet gedaan. Gezocht werd naar aannemers met erva ring op dit gebied. Bovendien wilde men weinig aannemers onttrekken aan de woningbouw. De fa. Heerkens en Van Bavel heeft een ruime ervaring, daar deze firma de nationale com mandopost en twee commando posten in Noord-Brabant heeft gebouwd. De voorzitter was verheugd, dat het rijk heeft toegezegd de bijdrage te verhogen van tot deel van de kosten. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Aardolie-tentoonstelling „Van Put tot Pomp". De showroom van Gebr. Es- selbrugge in de Evertsenstraat was ingericht voor de onderwijs tentoonstelling van de Vereni ging van Nederlands Fabrikaat. De direkteur van deze vereni ging, de heer A. J. G. Santfort uit Den Haag, sprak een kort welkomstwoord tot de aanwezi gen, waaronder het college van B. en W., de burgemeester van Zaamslag en tot de onderwijzers van diverse scholen. De heer Santfort prees de lokaliteit waarin de panelen overzichtelij ker opgesteld kunnen worden dan meestal het geval is. De burgemeester van Axel opende met een geïmproviseerde rede de tentoonstelling. Hij wees op het belang hiervan voor het onderwijs en hij hoopte dat de Vereniging voor Nederl. Fabri kaat via deze tentoonstelling kennis makend met Zeeuws- Vlaanderen zijn steentje zou kunnen bijdragen tot een ver dere vestiging van industrieën in Zeeuws-Vlaanderen. Wij hebben hier een gebied, waarin voor vestiging vele mo gelijkheden liggen. Wij vinden het jammer, dat men in Neder land niet kan spreken van kern gebieden inplaats van kernge meenten, maar desniettemin profiteert toch ook de streek van de industriële vestigingen in Terneuzen, aldus spreker. De vaste leerkracht van de tentoonstelling, de heer A. B. Wapstra uit Velp, gaf daarna zijn „openbare les". De heer Wapstra is een bevattelijk cau seur, die zijn onderwerp beheerst en die winning van aardolie on derhoudend behandelde. De tentoonstelling is systema tisch opgesteld. Een bezoek kan niet alleen de scholen maar ook particulieren van harte worden aanbevolen. Groningse studenten in Axel. Maandagmiddag vertoefden ongeveer vijftig leerlingen van de eindexamen-klassen van de Gereformeerde H. B. S. uit Gro ningen met 4 docenten enige tijd in Axel op doorreis naar Gent. De burgemeester, de heer M. K. van Dijke, ontving het gezel schap ten stadhuize. Hij vertelde een en ander over de rijke ge schiedenis van Axel, de viering van Axel 750 jaar stad in 1963 en de toekomstmogelijkheden met het oog op de in uitvoering zijnde verbreding van het kanaal TerneuzenGent. Vanzelfsprekend werd een be zoek gebracht aan het kasteel van de Heren van Axel, waar van de fundamenten in septem ber vorig jaar werden blootge legd. Tevens werd de Gerefor meerde kerk (vrijgemaakt) aan de Kerkdreef bezichtigd. De heer dr. J. Wesseling, die lang in Terneuzen heeft ge woond, dankte de burgemeester voor zijn vriendelijke woorden en de hartelijke ontvangst. Vernielingen in Axels bos. De laatste tijd werden her haaldelijk vernielingen geconsta teerd aan bomen e.d. in het re creatie-oord. Maandag betrapte de dienst van gemeentewerken enkele jeugdige vernielers. De namen zijn doorgegeven aan de rijks politie. Deze zal de zaak onder zoeken. Vanwege de gemeente is op dracht gegeven de schade op te nemen om te zijner tijd de reke ning te presenteren. Jaarvergadering „Groene Kruis". Vrijdagavond is de jaarverga dering gehouden van het Groene Kruis te Axel. De voorzitter de heer J. Blok was verheugd dat er ditmaal een flink aantal leden was opgeko men. De verhoging van de contribu tie waartoe op de vorige jaarver gadering werd besloten is zoals uit de cijfers van de penning meester zal blijken noodzakelijk geweest. Naar het zich laat aan zien, zal in de nabije toekomst nogmaals een verhoging moeten volgen. Een woord van dank richtte de voorzitter tot zuster Geleijnse die dit jaar 12% jaar in dienst van het Groene Kruis zal zijn en steeds met inzet van haar gehele persoon het vele werk heeft ver richt. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer C. de Putter bleek dat het afgelopen jaar weer veel hulp is geboden. De wijkverpleegster heeft 2331 zie kenbezoeken afgelegd en 72 be zoeken werden gebracht voor t.b.c. Daarbij komt het werk dat zij moet doen op het zuigelingen en kleuterbureau. 178 maal werden verplegings- artikelen uitgegeven. Het ledental is met 20 gestegen. Het aantal leden bedroeg op 31 december 1963 1445, een aantal dat nog nimmer werd bereikt. Tot nieuw lid van de kascom- missie werd benoemd de heer P. van Langevelde. Het aftredende bestuurslid de heer W. van Cadsand werd her kozen. Na afloop hield de heer J. de Vries een lezing met dia's over Oost Zeeuws-Vlaanderen. Ook spookverhalen vielen er te beluis teren. 1 mei viering. Op 1 mei heeft in het Gezellen- huis de jaarlijkse 1 mei-viering plaats van de plaatselijke N.K.V., voorheen K.A.B. De dag zal wor den geopend met een gezamen lijke mis. 's Avonds zal de heer J. van de Voorde van het N.K.V. de arbeid". Daarna zal er een ge zellig samenzijn zijn, opgeluisterd o.a. door de zusjes Vonck. Drumband „Thalia" naar Soestdjjk. Nu de plaatselijke drumband gaat deelnemen aan het défilé voor Hare Majesteit de Koningin te Soestdijk, is het interessant even stil te staan bij de geschie denis van deze vereniging. Voort gekomen uit de zang-, muziek- en toneelvereniging „Thalia", werd zij in oktober 1956 aan deze vereniging toegevoegd. Op 7 juni 1957 vertoonde zij zich voor de eerste maal in de straten van Axel. Het uniform werd door nij vere dameshanden verzorgd en zo verschenen zij destijds in de bekende witte broek of rok met dito blouse afgezet met een blauwe sjaal. Ook de verenigingsvlag werd ontworpen en met trots meege voerd. Het tegenwoordige uni form mag er zijn. De sjaal is vervangen door een blauwe cape, terwijl prachtige petten werden aangeschaft Ook het schoeisel DRUM dikwijls zal worden opgehaald. Reeds is er een uitnodiging ont vangen van de V. V. V. van Drie bergen om na afloop een bezoek met rondgang aan deze plaats te brengen. Ook de gemeente Axel staat volledig achter dit initiatief van het bestuur en zal een bloemstukje namens de gemeen te met de band meegeven. Er zal getracht worden dit te doen aanbieden door enkele kinderen in Axelse klederdracht Stellig zullen veel thuisblijvers trachten een glimp van dit gebeuren op te vangen via de televisie. POLITIEK COMMENTAAR De fractieleider van de KVP in de Tweede Kamer drs. W. K. Schnielzer herinnerde aan de verklaring van minister president Marijnen in februari dat het huwelijk van Prinses Irene en don Carlos in Neder land zou plaatsvinden. „Dat zou een wenselijke en juiste gang van zaken zijn geweest, aldus drs. Schmelzer. Uit het communiqué blijkt, werd gelijk en zo verschenen de witte laarzen. Het bestuur onder leiding van de heer Vael heeft kosten noch moeite gespaard om de vereni ging te maken tot wat zij op dit ogenblik is. Tot over de grenzen is het korps bekend geworden. Op diverse plaatsen in het bui tenland werden zij met hun tam- bour-maitre Bram de Bart graag geziene gasten. Ook werd er in de loop der jaren een trompetter korps aan de drumband toege voegd. Om enkele plaatsen en steden in het buitenland te me moreren die door de band wer den bezocht: Brussel, Oostende, Leuven, Gent, Rieme, Zelzate, Middelkerke en nog vele andere. Ook bij het plaatselijk en streek- gebeuren lieten zij zich niet on betuigd en werd nooit tevergeefs een beroep op hen gedaan. Bij festiviteiten, bij wandel- en sportevenementen, altijd zijn zij met hun band present. En zo gaan ze nu deelnemen aan het défilé voor Hare Majes teit te Soestdijk. Het zal voor de spreken over „De betekenis van leden een dag worden, die nog neem tfe voordeligs grote tube. Het tweede nummer van „De Stem van Oud-Terneuzen", in hetzelfde jasje gestoken als het eerste, brengt in twaalf wel wat erg „gevulde" bladzijden weer heel wat wetenswaardigs „van toen en straks". Niet minder dan vier pagina's verenigingsnieuws (houden zo!) geven de lezer een overzicht van wat in de vereniging „Oud-Ter- neuzen" leeft. Het erelidmaat schap van de heer H. Kaijser, de oudste inwoner van Terneu zen, zal algemeen met instem ming worden begroet. De lijst van oud-Terneuzenaars die door lid te worden hun ad hesie betuigden met doel en streven der vereniging, bevat tal van bekende namen. Voor de in augustus te organi seren scheepvaarttentoonstelling bestaat blijkens de mededelin gen in dit nummer meer dan gewone belangstelling. Een groot aantal inzendingen is reeds toe gezegd, zoals nautische kaarten, scheepsmodellen, maquettes, fo to's, onde scheepsbenodigdheden, Tijdens de op 15 april in café „De Vriendschap" te houden vergadering zullen de leden hier omtrent nog wel meer te horen krijgen. Voor de lezing van de heer L. Wiskerke die een cau serie zal houden over een mo derne Icarus te Terneuzen om streeks 1900, zal ongetwijfeld veel belangstelling bestaan. De heer Baert zet in dit twee de nummer zijn historische on derzoekingen voort. De eerste steenlegging van de Westsluis (nu Middensluis) op 6 juni 1826 is hoogst interessant. De moord op „dikke Nele" geeft een aardig idee van de journalistiek rond de eeuwwis seling. De heer De Veld vertelt een en ander uit de geschiedenis van de prov. stoombootdiensten. Een lezenswaardig nummer dat met de advertentie op blz. 11 misschien wat uit de toon valt, maar dat evenals het eerste num mer een belofte inhoudt voor de toekomst. Vergadering gemeenteraad. Draaibrug wil niet bij Sluis ingevoegd worden. De gemeenteraad van Aarden burg beschikte afwijzend op sub sidieverzoeken van de stichting Katholiek Militair Vormingscen trum en de Nederlandse Ver eniging voor Voetgangers. Met de stem van de heer Lam- po tegen werd aan het Bach- comité de jaarlijkse subsidie van ƒ500 verstrekt. Voor de kleuter scholen werd 995 per lokaal en 14,90 per leerling beschikbaar gesteld. Op voorstel van de heer Rijckaert werd besloten een schrijven te richten tot de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten om er bij de minister op te wijzen dat de gemeente classificatie discriminerend is voor het platteland. Tegen stem den de beide wethouders en de heer G. Buijèk. Het kruispunt bij de Kaaipoort zal voorrangskruispunt worden. Binnengekomen was een peti tionnement van de bevolking van Draaibrug waarin deze de wens te kennen gaf bij de toe komstige gemeentelijke herinde ling niet bij Sluis te worden ge voegd maar bij Aardenburg te blijven. De premie voor woningverbe tering is voortaan voor alle aanvragen gebonden aan ƒ4000 maximum per jaar. B. en W. wil den deze aanvragen in het colle ge behandelen maar de raad voelde er niet voor om deze be voegdheid naar B. en W. te dele geren en wilde zelf een vinger in de pap houden. Bij de rondvraag vroeg de heer L. J. de Clerck (P.v.d.A.) aandacht voor de schandalige staat van de muziektent en de heer Rosseel voor de restauratie van het standbeeld van G. Vor- sterman van Oijen. De voorzitter beantwoordde enige vragen van de heer De Clerck in de vorige zitting ge daan, o.m. wat de fietsensta'ling bij de openbare school betreft. De heer Lansu merkte op, dat het college hier niet de noodzaak van inzag. De heer De Clerck re pliceerde dat vele van zijn vra- gen om verbetering op de lijst stonden. Er moet met die lijst eens voortgang gemaakt wor den. Anders raakt hij nooit uit geput, aldus spreker. Nutsdepartement sloot seizoen af. Het nutsdepartement Sluis Aardenburg gaf in de Aarden- burgse sociëteit een toneelavond, waar de Oostburgse rederijkers kamer „Oefening en Vermaak" optrad met het stuk: „Melodie uit het verleden" door Niek Stam. Het stuk werd voortreffe lijk vertolkt onder regie van de heer A. de Koning, waarbij veel aandacht was besteed aan de aankleding van het toneel. De heer G. J. van Oorschot, voor zitter van het nutsdepartement, bracht dank voor de medewer king en sloot hiermee het win terseizoen 19631964 van het „Nut" af. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Hoek komt in openbare vergadering bijeen op donderdag 16 april, des namiddags zeven uur. Op de agenda komen o.m. de volgende punten voor: Voorstel van B. en W. tot ver koop van een stukje grond gele gen aan de Langestraat, groot ongeveer 23 ca, en een stukje grond gelegen aan de Molendijk, groot ongeveer 75 ca. Voorstel tot aankoop van: a. een stuk grond liggende in de Oud-Westenrijkpolder, groot ongeveer 3770 ca; b. perceeltjes grond liggende in de St. Hubrechtstraat, Markt en Noordstraat, gezamenlijk ongeveer 462 ca. Benoemen leden in de com missie tot wering van schoolver zuim. Vaststellen partiële wijziging van het uitbreidingsplan in de Oud-Westenrijkpolder. Aanvraag van de vereniging tot stichting en instandhouding ener christelijke school (Dr. Leenhoutsstraat), art. 72 lager onderwijswet. Benoeming van een plaatsver vangend lid in de gemeenschap- Wie op het ogenblik een wandeling door Sluiskil maakt, wordt voortdurend geconfronteerd met de twee uiterste polen uit de wereld van aannemers en bouwvakkers: aan de ene kant afbraak van allerlei gebouwen ten behoeve van de kanaalverbreding en aan de andere kant de bouw van woningen, bungalows, villa's en werkplaatsen om te voorzien in de behoefte aan woon- en werkgelegen heid van de „verjaagden". Van de bebou wing aan de Kanaalweg in de richting Terneuzen is niet veel meer over. Elke dag opnieuw vellen slopershamers de ont ruimde huizen en schuren. Alleen de Her vormde kerk staat nog rechtop temidden van puin en afbraak. Maar ook dat zal niet lang meer duren, want een blik op de bouw van de nieuwe kerk aan de Louisastraat leert ons, dat zowel het uiterlijk als het innerlijk van de kerk hun voltooiing dicht naderen. Achter het ziekenhuis vinden we een geheel nieuw beeld. In de verte tekent zich de rondweg reeds duidelijk af. Tus sen Stroodorpe en Driekwart komt deze weg op het kanaal terecht. Naar de an dere kant vindt hij zijn aansluiting op de Kanaalweg-West. Het zal nog wel enige tijd duren voor deze weg voor het verkeer zal worden opengesteld. Tussen het „oude Sluiskil" (Pierssenspolder, Kerk straat, Boven- en Benedenweg) en deze nieuwe rondweg rijzen de landhuizen en bungalows gestadig uit de grond op, We treffen er straatnamen aan, die aan het verleden herinneren: de Schepenenlaan, de Schoutstraat. Meer naar het centrum terugkerend vinden we nieuwbouw te kust en te keur. Straten, genoemd naar polders, zijn reeds een bekende klank in Sluiskil: Visart- straat, Goesepolderstraat, Albertpolder- straat, Canisvlietstraat. In zuidwestelijke richting groeit Sluiskil vast aan Stroo dorpe. Veel ruimte om te bouwen is er in deze „Polderbuurt" niet meer. Het zal niet lang duren of de Visartstraat, die tot voor kort een negental woningen telde, zal bewoond worden door een zesendertig tal gezinnen. Aan het eind van de Mid denstraat zien we een tweetal werkplaat sen met een enorme snelheid gestalte krijgen. Aan de Spoorstraat, recht tegen over de nieuwe Herv. kerk worden win kels gebouwd. Het begin van de Midden straat wordt momenteel ontsierd door grote puingaten. In dit kort bestek hebben, we vast en zeker lang niet alles opgesomd, wat on der het hoofd; .Breken en bouwen" thuis hoort. Ieder, die van de veranderingen in Sluiskil het fijne wil weten, behoeft slechts een wandeling te maken en goed uit te kijken. In grote lijnen zien we hoe Sluiskil als het ware verlegd wordt van oost naar west en van noord naar zuid. Er wordt niet gevraagd of men dat nu prettig vindt of niet. Het moest gebeuren, want de zandzuigers en draglines, de bulldozers en graafmachines naderen ge stadig. pelijke regeling afvalwaterleiding kanaalzone. Reclame belastingen. Propagandabijeenkomst N. V. S. te Hulst. Zaterdag 11 april a.s. houdt de afdeling Oost Zeeuws-Vlaande ren van de Nederlandse vereni ging van suikerzieken in het pa tronaat te Hulst haar jaarverga dering. De agenda vermeldt o.m. een toespraak door de direkteur van de N. V. S„ de heer J. Rotte, als mede een inleiding door dr. D. Dorrepaal, internist te Terneu zen. Tegen geringe vergoeding zul len interessante brochures wor den aangeboden. Het bestuur is aftredend, zodat ook bestuursverkiezingen aan de orde zullen zijn. Hoewel binnenkort voor de leden 'en belangstellenden woon achtig in de kanaalzone een ver gadering te Sluiskil zal worden gehouden, is ook deze bijeen komst te Hulst voor hen van groot belang. Collecte Oranjecomité. De collecte van het Oranje comité, die gehouden zou wor den van 6 tot en met 10 april a.s., moet door omstandigheden een week worden uitgesteld. De uitvoering van de collecte ligt in handen van vertegenwoordig sters van de vrouwenorganisa ties en zal geschieden door mid del van intekenlijsten. Rederijkerskamer. Het eeuwfeest van de rederij kerskamer „De Oranjebloem" zal vrijdag en zaterdag in Lam- minsvliet gevierd worden. Dit geschiedt door een extra-uitvoe ring van het gecostumeerd zigeunerstuk „Verdeeld Kamp" door Arie van der Lugt. De „Oranjebloem" werd 17 maart 1864 opgericht. Eén van de mede-oprichters was o.m. J. H. van Dale. De kamer is te be schouwen als een voortzetting van de oude kamer „De Distel bloem" die in Sluis bestond in de bloeitijd van de rederijkers in de 15e en 16e eeuw. Zeeuwse E. H. B. O.-kampioen- schappen. In het parochiehuis te Sluis vonden de wedstrijden plaats voor het Zeeuws kampioenschap E. H. B. O. Hieraan werd deelge nomen door de régionale win naars uit verschillende streken van de provincie, nl. de afdelin gen Yerseke, Kortgene, Bres- kens en Oostkapelle. De jury bestond uit de doktoren J. W. Beek uit Zuidzande, A. W. Ampt uit Yerseke en H. Jansen uit Kortgene. De wedstrijd werd namens het gemeentebestuur bijgewoond dool- burgemeester P. F. van Hootegem en verder door dr. C. F. Frumauw uit Mid delburg, mevr. Glerum en de heren Wassenaar, De Neef, Nijsse en Bavendse namens het districtsbestuui'. dat zq zich met zodanige poli tieke activiteiten gaat bezig houden, dat haar positie als prinses beslissend beïnvloed wordt. Mr. W. J. Geertsema. frac tievoorzitter van de V. V. D., vond het erg gelukkig, dat hot huwelijk niet in Nederland wordt gesloten. De cariisten, zo meende hij, zouden dit hu welijk hebben aangegrepen voor propaganda of demon straties. Dit zou voor de staatsrechterlijke positie van het koninklijk huis niet juist zijn geweest. Mr. Geertsema betreurde het gebrek aan verantwoordelijk heidsbesef van Prinses Irene, die haar besluit op het laatste ogenblik, voordat de reis naar Mexico zou beginnen, nam. Hij zag de indruk, die hij de laatste maanden kreeg, be vestigd, namelijk dat Prinses Irene als lid van hef konink lijk huis blijk gaf" niet vol doende te beseffen welke ver antwoordelijkheid zij droeg. Mr. H. K. J. Beernink, CHU- fractie-voorzitter, vond het niet onverstandig, dat het hu welijk in het buitenland wordt voltrokken. Deze breuk in het Oranje* huis moet uit menselijke over wegingen worden betreurd, aldus mr. Beernink. De heer J. Smallenbroek, fractieleider van de ARP, zei: Indien de Prinses reeds thans haar aanstaande echtgenoot in diens werk wil begeleiden, dan is het verstandig de Ko ningin niet in staatsrechte lijke moeilijkheden te brengen en dus ook niet 11166 °P reis naar Mexico te gaan. De socialistische fractielei der dr. ir. A. Vondeling wen ste zich van commentaar te onthouden in afwachting van het seniorenconvent van van daag, waarin de premier na dere mededelingen zal doen. PERSSTEMMEN Het Algemeen Handelsblad schrijft in een hoofdartikel: „Wij willen ons onthouden van commentaar op de fami lieverhoudingen in het ko ninklijk gezin, al is het duide lijk dat Prinses Irene met haar nieuwste beslissing haar ouders veel verdriet doet. Ons gaat het om de politieke com plicaties welke ontstaan uit de hardnekkigheid waarmee de a.s. echtgenoot van de Prinses zijn eigen doeleinden najaagt. Uit het communiqué bljjkt dat Prinses Irene eenvoudig in de carlistische beweging zal worden ingeschakeld. Noch van de gevoelens van zijn a.s. schoonfamilie, noch van enig Nederlands belang heeft don Carlos zich een zier aangetrokken". „Trouw" schrijft: Bljjkbaar heeft de Prins van Bourbon Parma op zijn ver loofde geen invloed ten goede uitgeoefend. Integendeel, wat zij deed was zijn uitdrukke lijke wens. Het is maar goed dat zij nu in het buitenland trouwen en zich daar blijvend vestigen, want dit verloofde paar zal na al het gebeurde in Nederland weinig sympathie meer ontmoeten. Even voor half tien zijn don Carlos en zijn vader van het pa leis Soestdijk naar Schiphol ver trokken. Zij werden nagewuifd door Prinses Irene. De belangstelling, ook van de zijde der niet-gegadigden, voor dit kampioenschap was groot en na afloop deelde dr. Frumauw, die ook het openingswoord had gesproken, de uitslag mee. Hij merkte hierbij op dat er goed en serieus door 'de deelnemers was gewerkt. In totaal waren voor de groepen 2S5 punten te behalen en voor de commandant 100. Winnaar werd de ploeg uit Kortgene met 239 punten (com mandant 80). Oostkapelle werd tweede met 184 punten (com mandant 72)Derde Breskens met 166 punten (commandant 69) en vierde Yerseke 160 pun ten (commandant 73). Door deze uitslag heeft Kortgene het recht de provincie te vertegenwoordi gen op de nationale kampioen schappen te Arnhem. Burgemeester Van Hootegem sprak waarderende woorden voor de E. H. B.O. en voor de organi satoren van de wedstrijd. De heer Joh. de Bruijne dankte als voorzitter van de ontvangende vereniging Sluis.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2