SPECIALE VERKOOP Provinciaal nieuws INTERNATIONALE CONFERENTIE VAN COMMUNISTISCHE PARTIJEN NOG STEEDS HEI ASSCHWITZ-PR0CE3 Zondagdiensten HET STOFFENPALEIS PREDIKBEURTEN DE MENINGSVERSCHILLEN TUSSEN MOSKOU EN PEKING LEZERS DIE SCHRIJVEN B.P.-Gulf proefboring begonnen V.V.V.V.V.V.V.V.V.'.V.V V.VAV^V.V.V.V.V.V.V.V Terneuzen Aarde si burg DE PRIJZEN VAN MELK EN MELKPRODUKTEN PER 6 APRIL 1964 Oostburg Bjjp* Lijm kunststofplaat, Ultrapas, Formica etc. met^ SNELFIX LIJST VAN FOLTERINGEN WORDT GROTER Pagina 2 DE VEI IF; ZEEUW Zaterdag 4 april 1964 De „Prawda" heeft vrijdagochtend de inhoud bekend gemaakt van een rapport van dertigduizend woorden, dat de voornaamste theoreticusder Sowjetrussische communistische partij, Mikhail Soeslov, 14 februari j.l. aan het centrale partij comité heeft uitgebracht en dat gaat over de meningsverschillen tussen Moskou en Pe king. Soeslov beveelt het bijeenroepen van een internatio nale conferentie van communistische partijen aan, waarop „de belangrijkste vraagstukken van de dag" moeten worden bestudeerd. De „Prawda" publiceerde ook de tekst van een met algemene stemmen door het centrale par tijcomité aanvaarde resolutie, waarin het zijn waardering uit spreekt voor het besluit van zijn presidium en van eerste partij secretaris Chroesjtsjov om „de communistische krachten in de gehele wereld te versterken". Rusland acht het zijn plicht de marxistische-leninistische leerstellingen krachtig te verde digen, opdat deze ongeschonden blijven. Dit geldt ook voor het handhaven van de algemene lijn der internationale communis tische beweging. Chinese leiders een gevaar Soeslov zegt in zijn rapport: „De politiek en het optreden der Chinese leiders vormen thans het voornaamste gevaar voor de eenheid der internatio nale communistische bewe ging. Meer dan ooit tevoren is nu de verdediging van het marxis- tisch-lenisisme tegen de afwij kingen der Chinese leiders aan de orde. Het is ook in het belang van het Chinese volk dat wij ons duidelijk uitlaten over de in zichten en het gevaarlijke optre den dezer leiders. Deze leiders hebben volstrekt geweigerd de grondbeginselen der communistische partijen in acht te nemen. Zij hebben een anti Sowjetrussisch standpunt in genomen en zij zijn er zelfs niet voor teruggedeinsd het Sowj et- volk op te roepen voor een strijd tegen het centrale partij comité en zijn regering", aldus Soeslov. Oorlog „toelaatbaar" middel In hun strijd tegen de leninis tische politiek van vreedzame coëxistentie met de gedachte dat de oorlog de revolutie ten goede kan komen zijn de Chi nese leiders zover gegaan te be weren dat de oorlog een toelaat baar middel is en in feite het enige om de tegenstellingen tus sen het kapitalisme en socialis me op te lossen. Zij hebben getracht de pogin gen van de Sowj et-Unie en an dere communistische landen om een dreigende wereldoorlog af te wenden, ongedaan te maken. Soeslov wijst in dit verband op de grote crisis rondom Cuba en het Chinees-Indische grenscon flict. Avonturiers Naar aanleiding van de Chi nese aanvallen op het gedeelte lijke kernstopverdrag, „waar door de Chinese leiders zich als avonturiers hebben laten ken nen", verklaart Soeslov dat het comité der Russische communis tische partij al had uiteengezet dat als het China zou helpen kernwapens te produceren, de SIMAVI-COLLECTE VAN 6 T/M 11 APRIL Het Simavi-comité hier ter plaatse komt voor de a.s. Sima- vi-collecte weer een beroep doen op de harten en beurzen van de ingezetenen. Een stem uit de praktijk is wel de volgende aanhaling uit een brief van de dankbare verpleeg ster van een leprozen-inrichting aan haar vader: Zij schrijft o.a.: „Toen ik erg vermoeid van een drukke polikliniek thuiskwam, zag ik drie enorme kisten voor het hek staan met de woorden: „Gift-zending Simavi Haarlem Holland" Ik schoot naar binnen. Wat een prachtige dingen Een operatie-tafel, twee onderzoek- tafels, zes waskommen op wiel tjes, bedscherm, verbandtrollev, instrumenten, laboratorium-be nodigdheden enz. enz.... Het is allemaal even mooi en degelijk... Verrukte kreten van blanken en zwarten. Ik was plotseling niet zo moe mee en we praatten de hele verdere dag over niets an ders. Als je nog eens wat geld hebt Of vrienden met geld, denk dan aan Simavi... Wij zijn maar één van de velen, die zij helpt en hóe helpt." Deze ontroerende dankwoorden spreken voor zichzelf. Steunt dus de a.s. Simavi-collecte. Iedere gift is welkom HET COMITÉ. onvermijdelijke consequentie zou zijn geweest de kernbewapening van andere imperialistische mo gendheden zoals West-Duitsland en Japan, die industrieel en we tenschappelijk verder zijn ge vorderd dan China en derhalve in staat zijn een groter kern- wapenpotentieel op te bouwen dan dat land. Wanneer het erom gaat be trekkingen met Engeland, Frankrijk, Japan of West-Duits land aan te gaan, beschouwen de Chinese leiders deze activiteit als „normaal en werkelijke revolu tionairen waardig", maar zij le veren tegelijkertijd kritiek op de pogingen van de Sowjet-Unie om de economische betrekkingen met deze landen te verbeteren, pogingen die door hen worden bestempeld als „revisionisme" en „verraad". Ernstige ongelukken Soeslov bracht in zijn rapport nog de volgende punten naar voren: De Sowjetregering had het ini tiatief tot overleg over de vast stelling van grensgedeelten tus sen China en de Sowjet-Unie genomen, nadat schendingen van de Sowjetgrens in 1962/63 een permanent verschijnsel waren geworden en de vorm van grove provocaties hadden aangenomen. Hij zei dat nu nog Chinese ka ders hun studie in Moskou voort zetten en dat de Sowjet-Unie China nog helpt bij de opbouw van tachtig industriële onderne mingen. In februari 1961 was een Russisch-Chinese conferentie ge houden om het geschil over de Russische economische bijstand te regelen. China had tijdens die conferentie te kennen gegeven dat het een vermindering van de Sowj et-hulp wenste, omdat het zijn economie „met eigen inspan ning" wilde opbouwen en het te kort van de betalingsbalans weft- ste te verminderen. Het uitschakelen van de Sow- jetspecialisten in China wier werk onmogelijk werd gemaakt, ging gepaard met ernstige onge lukken, die soms het verlies van mensenlevens veroorzaakten", aldus Sopslov. Gisteren zijn de boorwerk- zaamheden begonnen bij de eer ste gezamenlijke BP-Gulf proef boring naar olie en aardgas in Nederland. De hoorplaats is ge legen een kilometer ten noord oosten van het dorp Buren op Ameland. Er wordt gebruik gemaakt van een modern type boortoren. Uitvoerder is de Düsseldorfse firma Haniel und Lüg. De proefboring volgt op het geolo gische en seismologische onder zoek dat door BP en Gulf gedu rende het afgelopen jaar in het Waddenzeegebied is verricht. Coupons Stuk voor stuk prach tige kwaliteiten, genoeg voor een japonnetje. Modieuze dessins. PER COUPON NIEUW STRAAT 6—8 TERNEUZEN TEL. 2940 „THEMIS" ZAT VAST OP DE WESTERSCHELDE Het 3.800 ton metende vrachtT schip „Themis" van de Koninklij ke Nederlandse Stoomboot Maat schappij (K. N. S. M.) heeft vrij dag vanaf zeven uur 's ochtends op de Spijkerplaat tussen Bors- sele en Vlissingen vastgezeten. Het schip kwam van Gent en was met nog 120 ton stukgoederen aan boord op weg naar Bremen. Met vijf sleepboten van de rederij Muller uit Terneuzen en van de Union de Remorquage et de Sauvetage uit Antwerpen is het bij opkomend water des na middags om kwart over vijf vlot getrokken. Een rare drenkeling en een kordate arts. Hedennacht te ongeveer half drie werden een Belgische schep per en zijn echtgenote, mét hun schip liggende aan kraan 10 in het kanaal, uit hun slaap gewekt door hulpgeroep. Bij het aan dek komen zagen zij een man in het water sparte len, waarop zij. de drenkeling hulp verleenden en er in slaag den de man, die een Engelse op varende van het in het Noorder dok liggend Engels schin „Rich mond Queen" bleek te zijn, op de vaste wal te brengen. Hierop begaf de schipper zich op zijn rijwiel naar dokter Van Breda Vriesman, die, nadat hii de po'itie had opgebeld, direct per auto naar de drenkeling be gaf. Ter plaatse gekomen zag hij de man in worsteling met de vrouw van de schipper, die de zeeman wilde beletten opnieuw in het ijskoude water te sprin gen. Dokter Van Breda Vriesman zorgde er voor dat de zeeman spoedig buUen gevecht was ge steld en liet hem met de inmid dels gearriveerde politie-auto naar het bureau van politie ver voeren om hem aldaar hee^un- dige hulp te verlenen, waarna hij de zeeman met de ambulance- naar het Jidiana-ziekenhuis liet vervoeren. Humanistisch Verbond. Op donderdag 9 april belegt de Zeeuwsvlaamse gemeenschap van het humanistisch verbond een openbare bijeenkomst in hotel Rotterdam te Terneuzen, waar behandeld zal worden het humanistisch vormingsonderwijs. Als sprekers treden op de he ren M. A. Hage, directeur van de rijkskweekschool te Middelburg en J. J. Ham, leraar aan die school. De bijeenkomst is bedoeld als een voorlichtingsvergadering voor leerkrachten bij het lager en het voortgezet onderwijs en vooral ook voor ouders, die van deze materie iets meer willen weten. Verkeersongeval Gistermiddag te drie uur had op het kruispunt Axelsestraat Tramstraat een aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto. De bestuurder van de perso nenauto, de heer T. van 'tH. uit Terneuzen kwam vanaf de Kerk hof'aan de Axelsestraat ingere den en wilde op dat kruispunt linksaf slaan om de Tramstraat in te riiden. Hij sorteerde daar door vóór, toen uit tegengestel de richting een vrachtauto, be stuurd door de heer P. S. uit Axel, naderde, moest de heer Van 'tH. zijn auto tot stilstand bren gen om de heer S. voorrang te verlenen. Tijdens het voorbijrijden van de vrachtauto, remde de bestuur der iets af. doch door het gladde •wegdek slipte ziju wagen en kwam in botsing met de stil staande personenauto, die over de gehele lengte werd bescha digd- De vrachtauto had slechts ge ringe materiële schade. Motorrijwiel in brand Gisteravond om 8 uur wilde de heer W. v. d. H. uit Terneuzen in de Vlooswijkstraat zijn motor starten. Tot zijn schrik bemerkte hij, dat bij het starten zijn motor in brand geraakte en de vlammen direct hoog oplaaiden. Met gewone middelen bleek de brand niet te blussen, waarop de politie en brandweer werd ge- a^rmeerd. Met een minimax en en automax schuimblusapparaat slaagde de politie er in de vlam men te doven. Toen de brandweer te plaatse arriveerde behoefde deze niet meer op te treden. Ophokgebod. In de gemeente Aaxdenburg is een ophokgebod voor duiven van kracht geworden tot en met 26 Als gevolg van de inmiddels bekendgemaakte verhoging van de richtprijs voor melk met 2 cent per kg zullen met ingang van 6 april de verbruikersprij- zen voor consumptiemelk en melkprodukten omhoog gaan. Met het oog op het prijsstabili- satiebeleid is deze aanpassing van de verbruikersprijzen voor- West-Nederland (w.o. Zeeland) gepasteuriseerde melk gesteriliseerde melk karnemelk gortpap havermoutpap bloempap rijstpap melkyoghurt ondermelkyoghurt vanillevla chocoladevla alsnog beperkt tot niet meer dan 1 cent per liter en wel tot tegen het einde van dit jaar. In ver band met deze prijsaanpassing is de prijzenbeschikking melk en melkprodukten 1964 gewij zigd. Voor melk en voor de hier onder genoemde melkprodukten in flesen dan wel los zijn bij ver koop aan particulieren als hoogst toelaatbare prijzen vastgesteld: 1/1 ltr 1/2 ltr 1/1 ltr fles fles los ƒ0,54 ƒ0,30 ƒ0,48 ƒ0,57 ƒ0,41 ƒ0,22 ƒ0,35 ƒ0,50 ƒ0,65 ƒ0,50 ƒ0,68 ƒ0,64 0,35 ƒ0,27 ƒ0,86 ƒ0,45 ƒ0,49 DODE EN ZWAAR GEWONDE BIJ AUTOBOTSING. Op de grote weg van België naar Valkenswaard is vrijdag namiddag de 62-jarige mevr. Dijksman-Noordergraaf uit Loos duinen bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Zij zat in een auto die bestuurd werd door haar 65 jarige echtgenoot. In de wagen zaten ook een 15-jarig neefje en een 18-jarige zoon. De heer Dijksman werd zwaar ge wond, de beide kinderen liepen geen ernstig letsel op. Het ongeluk gebeurde toen de heer Dijksman de grote weg wilde verlaten. De 20-jarige Bel gische mej. L. V. uit Lommei zag dit en gaf gas om een vóór haar rijdende Nederlandse wagen in te halen. De heer Dijksman reed echter plotseling de grote weg weer op, zodat een frontale botsing volgde met de auto van de Belgische. Deze werd slechts licht gewond. april. Dat betekent, dat de duiven binnen moeten blijven tot 6 uur. Een uitzondering is alleen toege staan voor duiven die deelnemen aan wedstrijden of aan leer- vluchten, maar deze moeten on middellijk na aankomst worden opgehokt. Ontspanningsmiddag Ouden van Dagen. In liet Ledeltheater te Oost burg hield de Nederlandse Bond voor bejaarden een propaganda- avond waarvoor een overweldi gende belangstelling bestond. De heer F. Leenhouts uit Oost-Sou burg sprak als voorzitter van het rayon Zeeland een openings woord en wees hierbij op de groei van de bond in de provincie met ruim 500 leden in het afgelopen jaar. We groeien naar een tijd, aldus de voorzitter, dat de be jaarden meer begrip hebben voor elkaar en ook dat er van de zijde der niet-bejaarden belangstelling bestaat voor een probleem waar van men op het ogenblik de con sequenties nog niet overziet. Hierna werd nog gesproken door wethouder D. Geuze die de burgemeester verving, de heer P. Rookus namens de West Zeeuws vlaamse afdelingen, de heer Van den Bosch namens de ontvangen de afdeling Oostburg en de heer L. Goedbloed uit Vlissingen, die namens zijn afdeling een enve loppe met inhoud aanbood ter be strijding van de gemaakte kos ten. De propagandarede werd uitge sproken door de bondsvoorzitter, de heer J. P. den Decker uit Am sterdam. Deze 82-jarige vlotte spreker besprak de internationale benadering van het bejaarden probleem. Er is thans een andere generatie bejaarden dan vóór de oorlog. Hij betreurde het dat men het niet eens was over het op trekken van de A. O. W. tot een sociaal minimum van ruim 3600 per jaar. In de grote steden moet nog 70 van de bejaarden een gemeentelijke toelage ontvangen. Dat betekent dat de regering achter is bij verschillende ge meentebesturen in den lande. Veel is er na de oorlog verbeterd maar we zijn er nog lang niet. We willen volwaardig partner zijn in de besprekingen en hij wekte op tot deelname aan het demonstratief congres dat 9 mei plaats zal vinden en waaraan medegewerkt wordt door alle bonden, de neutrale, de R. K. en de Protestant Christelijke. Deze geslaagde middag werd muzikaal opgeluisterd door Jas per Anthonisse, Jan Anthonisse en Prudent van Hijfte, terwijl Modeste op sappige Vlaamse wij ze de conference verzorgde. 37) Ze zaten hier zwijgend over na te denken. Toen zei Sally: „Hij heeft de boel nog gedreigd, her inner je je wel? Hij zou niet in de gevangenis blijven en wraak nemenmaar misschien had hij het helemaal niet tegen de rechter. Misschien waren die woorden wel bestemd voor iemand van Amando's bende". „Ja, dat is ook een opvatting", dacht Tom. „Heb jij er altijd zo over ge dacht? Zelfs vorige zomer?" drong' Sally aan. „Min of meer wel. Ik vond het net een detectieve-verhaal, en daarom probeerde ik een andere oplossing te vinden dan degene die het meest voor de hand lag. En toen Maria hier binnenge bracht werd, schoot het me weer te binnen. Niet, dat ze me echt iets heeft verteld. Maar ze heeft zich wel enkele opmerkingen la ten ontvallen die te denken ge ven. Ze heeft in de krant iets over haar vader gelezen ver- moedelijklijk in strijd met die schietpartij op Dinaldi en daar zal wel bij gestaan hebben dat Amando aan het hoofd van een gangsterbende staat. Ze is weggelopen van school, ging rechtstreeks naar huis, maar trof haar vader niet aan. Dat haar vader, die ze altijd zo had bewonderd, een misdadiger was, kon ze niet verwerken, en dus probeerde ze zich van het leven te beroven. Lijkt jou dat waar schijnlijk of niet, Sally?" Sally overwoog het verhaal even, en knikte langzaam. „Dat zou best kunnen. Ze heeft mis schien wel een soort aureool om hem heengeweven, en was nu volkomen gedesillusioneerd". „Zo denk ik er wel over. En fin, Tony heeft haar beloofd zich geheel terug te trekken en te verhuizen. Misschien gaan ze naar Italië." „Dan zet ze haar plan, om ver pleegster te worden, dus niet door?" „En dan zal ik haar niet meer zien," zei Tom, ernstig als ze niet van hem gewend was. „Envind je dat zo erg?" vroeg Sally zacht. Hij kreeg een kleur, doch keek haar recht aan. „Ja. Ja, Sally. Ik zou je niet kunnen zeggen wat haar in mijn ogen zo aan trekkelijk maakt ze is na tuurlijk knap en aardig en door en door vrouwelijk, maar ik zou je zo nog een hele rits meisjes kunnen opnoemen die precies zo zijn. Toch is het net of ze me ergens geraakt heeft. dwaas, nietwaar? Ik ben tien jaar ouder dan zij, ik heb geen cent. „Volgens mij doet dat er hele maal niets toe", troostte Sally hem. „Italiaanse meisjes zijn eer der volwassen dan wij, ze trou wen vroeg. En ik denk dat Tony haar graag veilig en wel ge trouwd zou willen zien met een fatsoenlijke jonge dokterHij zou zelfs financieel kunnen hel pen." Toms ogen fonkelden en zijn stem schoot uit. „Dat Maria de dochter van een gangster is kan me niets schelen, maar ik sterf liever dan dat ik ook maar één cent van dat smerig verdiende geld aanneem". „Kom Tom, ik wilde je niet beledigen. Maria is een lieve meid. En ze heeft rood haar. Daar houd je toch zo van?" plaagde Sally. Hij stond op, onhandig en ver legen met zijn figuur. „Tja. Ja. Enfin, ik moet weer aan de slag. Werk ze, kind". Ze had, wat binnenkomende patiënten betreft, de zaak wel kunnen sluiten. Maar ze kreeg toch nog wel twee bezoekers. Toen Tom nog maar net weg was werden de deuren opengetrok ken en stonden er twee, in zwar te overjassen gehulde mannen op de drempel. Verbaasd keek ze op; het was het tweetal dat Amando had vergezeld op de avond van Maria's opname. Die avond was ze bang voor hen ge weest, en ook nu liep haar weer een rilling over de rug. Maar ze sprak koel en beheerst. „Goe denavond, heren; kan ik iets voor u doen?" De schele man antwoordde. „Die Dinaldiwordt-ie be ter offe „Ik zou het u niet kunnen zeggen. Waarom informeert u niet bij de administratie?" De man met de dunne lippen glimlachte vruchteloos; zijn mond werd een wrede, smalle streep. „Zo. En dan krijgen we te horen: „Het gaat redelijk goed met de patiënt en met wie heb ik het genoegen?" Hij boot ste voortreffelijk de stem van de telefoniste na. „Ja, daar worden we wat wijzer van. Kom, juffer hoe gaat het met hem?" „Ik kan de behandelende ge neesheer wel even bellen en Maar daar wilden ze evenmin iets van weten. „Laat die tele foon nu maar rustig staan, juf fer, dan ben je een verstandige meid. D'r staat vanavond een berichtje in de .krantde politie wil hem overbrengen naar de plaats van herkomst. Maar daarvoor wil de politie hem aan een verhoor onderwer pen. Zijn ze al bij hem geweest?" (Wordt vervolgd.) Een getuige in het proces tegen 22 voormalige bewakers van het beruchte Auschwitzkamp heeft vrijdag verklaard, dat een groep Joodse gevangenen, die met zelfgemaakte handgranaten hadden getracht het "gebouw waarin zij zouden worden ver gast, op te blazen, door Wilhelm Boger werden doodgeschoten. De getuige, Maximilian Ster nol (70), zei dat de Joden tot DIERENARTSEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10, tel. 01155- 488, te Axel. een speciale afdeling behoorden en gevangenen naar de gaska mers moesten brengen. Als zij enige maanden dit werk hadden gedaan, werden ze zelf vergast. Sternol verklaarde dat hij Boger (de ontwerper van de „Boger- schommel") na de aanslag een machinepistool van een van de SS'ers had zien afnemen, waar na hij de Joden opdracht gaf plat op de grond te gaan liggen. „Daarna maaide hij ze rij na rij neer", aldus Sternol. „Boger was de duivel van Birkenau (een deel van het kamp). Waar hij op zijn fiets verscheen, wist men dat de dood er aan kwam". Op een vraag van de president zei Sternol, dat Boger bij die gele genheid ongeveer 50 mensen had doodgeschoten. De speciale afdeling bestond uit 100 mensen. Over de verdachte Stefan Baretzki zei Sternol, dat deze in het kamp Theresienstadt had deelgenomen aan de moord op meer dan 2000 Joden. „Baretzki kon mensen doden door een klap met de rug van zijn hand", zo zei hij. Een andere getuige, Rudolf Steiner uit Wenen, zei dat Os wald Kaduk, die ook terecht staat, eens 150 tot 200 gevange nen had uitgezocht voor vernie tiging, zonder dat hij daartoe opdracht had. Kaduk was bij die gelegenheid dronken. r!l,;ïn zijn ene hand hield hij een jenever- fles en in de andere een stok waarmee hij de gevangenen naar links of rechts verwees", degenen die moesten worden gedood aldus selecterend. OOST ZEEUWS-VI.AANTIEREN ZONDAG 5 APRIL 1964 NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. (10 uur Viering H. A. en 2.30 uur H. Doop.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (10 uur H. Doop.) HonteniSse: 9.30 uur Ds. E. Gramsbergen. Hulst: 10 uur Ds.. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. (H. Doop.) Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. (Doop.) Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. Ph. M. Becht, van Zaamslag. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. Scholten. (H. Doop.) 7 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel. Gebouw „De Schakel": 9.30 uür Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Ds. Strating, van Goes, 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. (H. Doop.) GEREF. KERK Axel: 10 uur en -3 uur Ds. J. Th. Heemskerk-, Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. S. van Wouwe, van Serooskerke. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. H. M. Ohman. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 11.30 uur en 5 uur (in de Herv. kerk) Ds. D. Slagboom, van Urk. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. H. Ligtenberg, van Utrecht. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANGELIE. GEM. (Filadelfia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 8.30 uur n.m. bidstond. Iedere donderdagavond om 8 uur sa menkomst. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 5.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 5 APRIL 1964 NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Eerw. Heer Gust. M. C. de Vries, van Retranche- ment. Groede: 10 uur Ds. P. A. L. Brink man, van Schoondijke. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. Hugo van Dalen. Retranchement: 10 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. Schoondijke: 9.30 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. St. Kruis: 9 uur Ds. Blom. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds W. B. Bergsma. IJzend(jke: 2.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 10 uur mej. Da. H. B. de Neeling. Calvé-Delft verhoogt dividend Op grond van de mededeling van Unilever dat een slotdivi- dend van 2.43 per aandeel van 20,zal worden uitgekeerd, zijn commissarissen en directie van de Frans-Hollandse oliefa- brieken Calvé-Delft N. V. voor nemens aan de vergadering van aandeelhouders voor te stellen het dividend van de gewone aan delen te bepalen op 30 pet. en het dividend van de zes procent cumulatief preferente aandelen op 8,4 pet. (over 1962 waren deze dividenden resp. 25 en 7.9 pet).

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2