Russisch antwoord aan Peking GEMEENTERAAD VAN BRESKENS BEURSOVERZICHT BINNENLANDS NIEUWS Radio en Televisie Vrijdag 3 april 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 CHINA DAAGT DE SOWJET-UNIE UIT Negende gedeeltelijke amnestie in Spanje Gemeente T erneuzen SPORTVELDEN VOLGEND SEIZOEN IN GEBRUIK DOODVONNIS OP CUBA REISBEPERKINGEN VOOR OOSTDUITSERS WORDEN VERZACHT HOOGOVENS IN DE BELANGSTELLING Wijzigingen in het bodemniveau in Alaska Beursindices Nabeurskoersen AARDBEVING GEREGISTREERD ZEEPOST Advieskoersen buitenlands bankpapier Zaterdag 4 april 1964 Televisieprogramma's. i Chroesjtsjovs bezoek aan Boedapest blijkt niet de verwachte Oosteuropese topconferentie te worden waarop eindelijk eens spij kers met koppen geslagen zullen worden inzake het geschil met China. Vermoedelijk wacht dat tot 17 april in Moskou, wellicht de Bussen zijn dol op symbolische data op de 1-meiviering. Maar lang lean de beslissing niet uitblijven. En we kunnen nu ook een zekere Russische taktiek onder kennen. Zoals Chroesjtsjovs schoonzoon Adzjoebei, hoofdre dacteur van Izwestija, in Parijs zei: een bokser kan door lang in de verdediging te blijven zijn tegenstander verlokken tot over moed, waarbij liij niet meer re kent op de tegenstoot. Zoiets schijnt inderdaad ook wel ge beurd te zijn. Op de Afro-Aziatische solidari- teitsconferentie in Algiers barst ten de Chinezen weer los in de gebruikelijke scheldkanonnades tegen de Sowjet-Unie. Zozeer zelfs.dat de organisatoren er een beetje verlegen onder werden en uiting gaven aan ergernis. Zo in de geest van: vecht je burenru zies liever thuis uit en kom er ons niet mee vervelen. De Rus sen hielden zich op de conferen tie vrij kalm en bewaarden hun portie anti-Chinees venijn voor een persconferentie achteraf, los van de grote vergadering. Ze schijnen daar ook sympathie mee te hebben gewonnenin ieder ge val hebben ze Ben Bella, het al gemeen erkende prototype van een volksbevrijder waartegen an dere jonge naties met respect op zien, gestrikt om gast te zijn bij de Moskouse meifeesten. Zoiets duidt er op dat de Russen enige Aan de vooravond van de her denking van het feit dat 25 jaar geleden de burgeroorlog eindig de, is in Spanje een gedeeltelijke amnestie afgekondigd, de negen de sedert de burgreoorlog. De straf van politieke en andere gevangenen wordt met een zes de verminderd. Uit de officiële registers zullen de straflijsten worden geschrapt van mensen die waren Veroordeeld wegens militaire rebellie of misdrijven jegens de staatsveiligheid of openbare orde, begaan vóór het einde van de oorlog. Dit laatste wordt in Madrid gezien als een poging om een einde te maken aan de last die nog drukte op velen die aan de verliezende republikeinse zijde vochten. Spanje vierde woensdag de „25 jaren van vrede" met plech tigheden waaronder kerkdien sten ter nagedachtenis van de doden die in de oorlog aan beide zijden vielen. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de Fa. Eijke en Hogendoorn, Mr F. J. Haarmanweg 9, Terneuzen, om vergunning tot oprichting, in werking brengen en in werking houden van een inrichting vcor las- en constructiwerk, alsmede scheepsreparatie en een machi nehal, waarin 8 elektromotoren met een gezamen'ijk vermogen van 19% pk gebezigd zuilen wor den en een elektrisch en auto geen lasapparaat op het perceel plaatselijk bekend Mr F. J. Haar manweg 9, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie M, no. 1111 (ged.). Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendma king bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op woensdag. 22 arpil a.s., des namiddags 14.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schriftu ren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtvaardigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in pfer- soc-n of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen, Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn versche nen binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonach tig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt ge daan. Terneuzen, 3 april 1964 Burgemeester en Wethouders voornoemd, H RIJPSTRA, voorzitter A. J. VAN PA GEE, secretaris baat hebben gevonden bij hun systeem Peking zichzelf gehaat te laten maken met zijn pogingen hun ruzie met Moskou bot te vieren in gezelschappen die er liever buiten blijven. De Russen zijn ook niet meer helemaal inactief. De stoorzen ders, die niet meer gebruikt wor den voor de uitzendingen van Westerse stations, proberen nu de Russische uitzendingen van radio-Peking ongenietbaar te maken. Ze pruttelen door pro gramma's waarin betogen voor komen dat het tijd wordt om de aartscapitulationist in het Krem lin te liquideren, bepaald dus geen zachtmoedige taal en nau welijks verhulde aansporing tot opstand. Het zijn uitdagingen die niet onbeantwoord kunnen blij ven. Het zal interessant zijn te vernemen hoe het antwoord uit valt. De voltallige gemeenteraad van Breskens kwam woensdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. A. Eekhout. Betreffende het goedgekeurde raadsbesluit inzake garantie eh aflossing van een door de heren P. van Velzen en J. P. Heijdens aan te gane geldlening voor de bouw van een nieuw vissersschip ontstond enige discussie. Het be trof de opmerking van Ged. Sta ten dat Breskens van zijn begro ting gelden moet gaan reserve ren om eventuele aanspraken op de gemeentelijke kas te kunnen o;vange.n De heer Luteijn informeerde, waarom de goedkeuring zo lang was weggebleven. Burgemeester Eekhout erken de ruiterlijk, dat er op de secre tarie een fout was gemaakt, waardoor dit raadsbesluit te laat aan Ged. Staten was ingezonden. Betreffende de door Ged. Sta ten aangegeven richting merkte de burgemeester op, dat de vis- mijn een reserve heeft van ruim ƒ400.000. De gemeente heeft als garantie een bedrag van 700.000 verleend. Het is dus reëel, aldus de voorzitter, dat we trachten be- dragen te reserveren om tegen vallers op te vangen, hoewel de tegenwaarde belangrijk hoger is dan de garantiebedragen die uit staan. De burgemeester bracht ver slag uit van de aanbesteding van het sportgebouw op het sportvel dencomplex en een garage, wa- genloods en kantoorruimte op een terrein aan de Weijkman- laan. Voor het sportgebouw was de laagste inschrijver de firma Soulimans uit Hoofdplaat voor 64.360. Voor het kantoor, annex bijbehorende gebouwen was dit de firma Schooten voor 66.395. I Deze bedragen zijn boven de raming van de technische dienst, maar beneden de gemeentebegro ting. De heer Vergouwe informeer de waarom nu was overgegaan tot openbare besteding, terwijl de raad machtiging verleende om onderhands te besteden. Mevr. NiermansGosseije en Het Cubaanse hooggerechtshof heeft woensdag de doodstraf uit gesproken over een jonge com munist, die in 1957 vier studen ten aan de politie van het re- giem-Batista zou hebben ver raden, aldus is door Radio-Ha vanna gemeld. Tijdens het proces legde pre mier Fidel Castro een 4'% uur durende getuigenis af, waarin hij oudere communisten in zijn bewind berispte en opriep tot revolutionaire eenheid. De 26-jarige communist Ar mando Rodriguez was reeds eer der achter gesloten deuren ter dood veroordeeld. Premier Cas tro gelastte toen een nieuw en openbaar proces. Volgens hem was „geïnsinueerd" dat de be handeling niet rechtvaardig was geweest. Tijdens de zitting kri tiseerde Castro de wijze waarop de zaak was behandeld. de heer Carels spraken hun vol doening uit, dat eindelijk tot openbare besteding werd overge- 1 gaan. De heer J. de Nooijer infor meerde of het in de bedoeling ligt de sportclubs bij de exploita tie van de sportvelden te betrek ken. Dit ligt zeker in de bedoe ling, verzekerde wethouder Van der Hooft. Op een vraag van de heer Cambier betreffende de inge bruikname van de sportvelden verzekerde de heer Zegers, dat dit in het speelseizoen 1964-1965 zal gebeuren. Het gemeentelijk verenigings gebouw aan de Weijkmanlaan werd voor sloop verkocht aan «ie I firma Westdorp te Goes voor 3.060. I Mej. J. L. Verstraete uit Hoofd plaat verzocht om ontslag als leidster aan de kleuterschool in verband met haar benoeming als hoofdleidster van de R. K. kleu terschool te Hoofdplaat. Het ontslag werd op een nader te bepalen datum op eervolle wij ze verleend. Aan de heer J. P. Monjé werd grond verkocht aan de Van Zuijenstraat voor de bouw van een woning. De grondprijs werd bepaald op 19,25 per m2. Het perceel is ongeveer 275 m- groot. De N. V. Verduijns Suikerwer- kenfabriek verzocht een terrein, ingesloten tussen de kleuter school, de Weijkmanlaan en het achterpad van de Prinses Julia - nastraat te verkopen teneinde een kantoor, magazijn en een rijwielstalling te bouwen. Een wijziging van het uitbreidings plan is hiervoor noodzakelijk. B. en W. stelden voor de ge vraagde grond te verkopen. De prijs werd bepaald op 6 per m2. De raad was niet ongenegen deze grond te verkopen, maar vreesde dat zolang de bouwver gunningen er nog niet zijn, dit terrein gebruikt zal worden als opslagplaats, een vrees die bij navraag door de omwonenden bleek te worden gedeeld. Om dit te voorkomen werd bepaald, dat de grond pas wordt overgedra gen, als met de bouw kan wor den begonnen. Nadat de raad ge rustgesteld was omtrent een uit breiding van de kleuterschool, waarvoor nog voldoende ruimte overblijft, ging men met het voorgestelde akkoord. Tenslotte werd besloten nog een bedrag van ƒ4000 uit te trekken om dit te voegen bij de 3500 van een actiecomité, waar voor een gebrandschilderd raam voor het in aanbouw zijnde raad huis zal worden vervaardigd. De Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk hebben besloten de drastische reisbe perkingen voor Oostduitsers, die zij na de bouw van de muur in Berlijn als represaillemaatregel hadden opgelegd, te verzachten. Op enkele uitzonderingen na hebben de geallieerde autoritei ten in West-Berlijn tot dusver Oostduitsers visa voor bezoeken aan Westelijke landen gewei gerd. Naar het geallieerde vi sumbureau donderdag in Berlijn bekendmaakte, zal het nu weer aan Oostduitse burgers die naar Navo-landen willen reizen, de benodigde papieren verstrekken, op voorwaarde dat de betrokke nen zich van politieke activiteit in de te bezoeken landen ont houden. Daarop zal nauwlet tend worden toegezien. De ver zachtende bepalingen hebben een voorlopig karakter. Reke ning zal worden gehouden met de ervaringen die de Navo-lan den met de bezoekers opdoen. De drie Westelijke mogendheden I zijn er door hun bondgenoten ivan in kennis gesteld, dat deze hun houding aan de nieuwe I regeling zullen aanpassen. En- ikele Navo-landen hebben zich de laatste tijd uitgesproken voor een gedeeltelijke opheffing van de reisbeperkingen, in het bij zonder voor kunstenaars, weten schapsmensen en sportlieden. De Hoogovenwaarden hebben gistermiddag in de belangstel ling gestaan. De stukken werden voor Duitse rekening uit de markt genomen, terwijl daar naast ook het publiek met koop orders actief was. Hierdoor opende dit fonds 4 punten hoger op 650. Aanhoudende vraag, waartegenover niet voldoende Langs de kust van het vorige week door een aardbeving ge troffen Alaska komen sindsdien ongewone waterhoogten voor. Vissers van het eiland Kodiak zeggen dat bij vloed het water geregeld 2% meter hoger komt dan vóór de aardbeving. Men ziet daarin een aanwijzing dat het eiland meer dan twee meter gezakt is. Het tegenovergestelde schijnt het geval te zijn aan de kust van Alaska. Bij Valdez, ten oosten van Anchorage, reikt het water ongeveer vier meter lager dan vroeger, zodat men gelooft dat de kust een aantal meters hoger ligt dan voorheen. Geologen in Anchorage zijn van mening dat de bodem daar 68 cm gezakt is. aanbod stond, deed de koers zelfs oplopen tot 658. Op deze prijs vonden wat winstnemingen plaats. Ook Philips lag bepaald gunstig in de markt op 148,30, tegen woensdag als slotprijs 147,10. AKU gaf een herstel te zien van 3 punten tot 525. De Amerikaanse dochter van AKU, „American Enka", blijft in Wall Street zeer vast. Woensdag sloot dit fonds bijna twee dollar hoger. Unilever was goed prijshoudend op 138,30. Kon. Olie stelde te leur met een notering op 148,70 149,50). Deze waarden lagen woensdag in Wall Street zwak in de markt. De handel in de hoofd- fondsen was levendiger dan men de vorige beursdagen gewend is geweest. Het publiek komt schoorvoetend met kooporders opdagen. Wall Street sloot woensdag iets hoger. De Westduitse beur zen gaven gisteren, ondanks forse wins,tnemingen, koersver- beteringen te zien. Van de leidende cultures ont moetten certificaten Deli weder om goede lokale belangstelling waardoor 1,50 hoger werd ge opend op 132. Ook hier steeg de prijs als gevolg van de vraag tot 133. Ook HVA kon zich ver beteren en wel tot 169V2. Am sterdam Rubbers daarentegen moesten, door winstnemingen, iets prijsgeven van de woensdag behaalde koerswinst van 5 pun ten. De aanwezigheid van de In donesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebandrio, in ons land voor onder meer be sprekingen op economisch ter rein, heeft het publiek de aan dacht doen vestigen op de aan delen van de op Indonesië ge richte fondsen. De scheepvaartsector was aan de vaste kant, speciaal voor aan delen K. P. M. die tegen oplo pende prijzen uit de markt wer den genomen. Dit fonds ver beterde circa 5 punten. De han del in deze hoek bleef binnen nauwe grenzen. De staatsfond- senmarkt was prijshoudend zon der meer met weinig zaken. In de lokale afdelingen kwa men geen veranderingen van enige betekenis voor. De divi- dendvoorstellen van Holl. Con structie, Electrolach, Gebr. Naeff, Thomassen en Drijver en die van Daalderop vermochten niet veel invloed te hebben op de koers- vorming van de aandelen van genoemde maatschappijen. Aan delen Stoomvaart Maatschappij Zeeland werden hoger geadvi seerd. 31/3 1/4 2/4 Int. conc. 563.9 562.8 564.9 Industrie 344.9 344.4 345.4 Scheepvaart 154.5 154.6 155.2 Banken 237.7 235.4 237.4 Handel, enz. 166.5 166.4 166.5 Algemeen 400.8 400.0 401.5 JUWEUENDIEFSTAU UIT BUNGALOW Uit de bungalow van de fami lie C. Overwater aan de Liesbos- laan te Breda is voor een waarde van ongeveer 10.000 gulden aan juwelen en sieraden gestolen. De politie meent hier met „vakwerk" te doen te hebben. De bewoners I Het centraal seismologisch in stituut te Moskou heeft donder- 1 dagochtend vroeg een aard beving van middelbare kracht geregistreerd, waarvan het epi centrum op Noord-Sumatra lag. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: s.s. „Kerkedijk" 8/4 Argentinië: m.s. „Louis Lumière" 7/4 Australië: m.s. „Blumenthal" 6/4 Brazilië: m.s. „Talisman" 8/4 m.s. „Louis Lumière" 7/4 Canada: m.s. „Harpefjell" 8/4. Chili: m.s. „Buntenstein" CO Indonesië: m.s. „Darmstadt" 9/4 Ned. Antillen: s.s. „Baarn" 7/4 Nieuw-Zeeland: m.s. „Main Lloyd" 5/4 Suriname: m.s. „Oranjestad" 7/4 Zuid-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: In een jacht van Frankrijk naar de Verenigde Staten Een 23-jarige schilder van Nederlandse afkomst, J. de Kat, die in Parijs woont, is woensdag in zijn tien meter lanjje jacht uit La Rochelle in West-Frankrijk vertrokken voor een eenzame tocht naar de Verenigde Staten. Hij hoopt op 22 juni in New York aan te komen. In de buurt van deze stad zal hij zeilonder- richt geven op een meisjesschool. De Kat zal aan boord van zijn vijftig jaar oude jacht „Lom- brine" de tijd doden met schil deren en luisteren naar klassieke muziek en het fluiten, van zijn enige metgezel, een parkiet. On derweg zal hij Vigo in Spanje, de Canarische Eiland'en, Guade loupe en Bermuda at nadoen. m.s. „Edinburgh Castle" 5/4 m.s. „Oranjefontein" 8/4 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. 36) „Dat hij het redden wil voor dokter Mac staat voor mij nog niet vast. Hij is gewoon bezeten van de Krottenwijk. Daarom zal hij wel zo zijn best doen voor het Memorial. De Krottenwijk kan niet zonder een ziekenhuis. „Hij voelt anders een sterke binding met het Memorial", zei Sally peinzend. Weer haalde Janet de schou ders op. „Waar zouden Tom en Adamson vanavond toch uithan gen? Ik heb ze nog geen van beiden gezien." Ook Sally was hen nog niet tegengekomen. Evenmin zag zij hen onderweg naar de opname. Het was een betrekkelijk rus tige avond, hoewel het in de late namiddag tamelijk druk was ge weest, zoals haar verteld werd. Ze controleerde alles, nam de voorraden op, wekte haar rap porten af, en nog voor het kof fietijd was, betreurde ze het reeds, dat ze niets te lezen had. In haar la lag enkel een hand werkje. Lusteloos dreef ze de naald door het linnen. De nacht zou wel eens omkomen! Tom kwam gelijk met de kof fie. Hij zag er opgejaagd uit. „Lieve vrede, ik heb nooit be seft dat het 's nachts zo druk kon zijn. Ik ben kapot". „Wat is er boven dan aan de hand?" vroeg Sally. „Meestal, laat je je niet zo opjagen". Zuchtend liet hij zich op een stoel vallen; toen hij uitgebla zen was zei hij: „Ja, maar ik heb immers altijd samengewerkt met Peter Adamson!" Sally glimlachte. Dit was de eerste keer, dat ze Tom op een kameraadschappelijke manier; over zijn collega hoorde spre ken. Het deed haar genoegen; die twee jongen artsen zouden goede vrienden kunnen worden! Toen drong het tot haar door, dat Peter dus vermoedelijk niet in dienst was. „Waar is hij? Hij heeft toch niet zijn vrije avond?" vroeg ze I waren niet thuis toen de diefstal werd gepleegd. j De inbreker is door een raam binnengedrongen. In de woning werd alles overhoop gehaald. In een tas vond de inbreker een biljet van 100 gulden en een sleutel van de brandkast. Zo kon hij zich toegang verschaffen, tot de in de kelder gelegen kluis, waaruit hij de meest waardevolle stukken haalde. IN FRIESLAND WERD WEER „VRIJE" MELK VERKOCHT Te Bergum in Friesland is gis teren weer melk rechtstreeks door de boer aan de huisvrouwen verkocht. Over de hoeveelheid verschillen de rijkspolitie ter plaatse en de „vrije boeren" van mening. Volgens de rijkspolitie ging het om dertig liter, verkocht door slechts één boer, de heer De Vries, afkomstig uit Bergum zelf, die verklaarde niets met de „vrije boeren" te maken te heb ben. Een restantje van zijn melk is in beslag genomen en proces verbaal is tegen hem opgemaakt. Volgens een mededeling van do zijde van de „vrije boeren" zou den in Bergum vier of vijf boe ren uit verschillende plaatsen in Friesland hebben geopereerd. Zij zouden ruim honderd liter melk bij zich hebben gehad en daarvan zou vier liter in beslag zijn ge nomen. 100-JARIGE IN BRONKHORST j Op maandag 3 april wordt de iheer H. Hulshof in het kleinste I stadje van Nederland, Bronk- horst, gemeente Steenderen in de Gelderse Achterhoek, 100 jaar. Hij heeft zijn hele leven in Bronkhorst gewoond. De bijna 100-jarige doet overdag nog al lerlei karweitjes. DE ROTTERDAMSE METRO In de drie bouwdokken van de Rotterdamse metro liggen op het ogenblik zeven tunnelstukken ge reed om in de loop van deze maand naar hun bestemming te worden gesleept. Twee stukken zullen aan het station Leuveha- wat ongerust. Tom stak een sigaret op en in haleerde vol welbehagen. „Neen; hij heeft vakantie genomen. Hij heeft twee weken vrij gevraagd en gekregen. Ik wist wel dat hij meer dan zijn plicht deed, maar dat hij zo veel werk ver zette heb ik nooit beseft". Sally was verbouwereerd. „Vakantie? Nu?" Tom joeg een grote rookwolk door zijn neusgaten en knikte. „Ja. Hij is ervan overtuigd dat hij Tom Foster van de drank af kan helpen en aan het werk zet ten. Hoe onwaarschijnlijk het ook lijkt, het was deze keer niet zo erg met Tim, en ze wilden hem vandaag ontslaan. Maar Peter zei dat het dan dadelijk weer mis zou gaan en nu heeft hij Tim in een huurkamer gezet en wil proberen hem te helpen". „O", zei Sally, iewat versla gen. „Hij heeft verder als een be zetene rondgesjouwd om mensen te bewerken voor die mars naar het stadhuis", vervolgde Tom zijn relaas. „Je zou verbaasd zijn. Ze zijn bijna eerbiedig tegenover hem, maar ze houden ook van hem". Tot haar eigen verbazing zei Sally: „Ja, maar ik geloof dat iedereen, die Peter goed kent, respect voor hem heeft en van hem houdt". En wat ze hier zei was nog waar ook althans in haar geval. „Ik vind het anders ven worden gevoegd in de rich- I ting Coolsingel. Het station Leu- vehaven grenst aan de rivier. Een j deel van het station-stadhuis met een aansluitend stuk tunnel zal worden geplaatst, voorts een segment van het tunnelgedeelte Schiedamsedijk en nog twee stukken die in de rivier zullen worden afgezonden. De rivierkruising schiet daar mee goed op. Op de noordelijke oever is dan een belangrijk deel van de metrotunnel en de sta tions op zijn plaats. AKU: (523%) Hoogovens: 653664 gl (653%) Kon. Olie: 148.50 gb149.40 (148.60) Philips: 148.80—150.00 (148.80) Unilever: 137.70—138.20 (138.20) Deli: 133.00—135.00 A'dam Rubber: 123126 gl N. V.A.: 17U/2 K. L. M.: 79.00—79.80 gl Stemming: vriendelijk De advieskoersen voor buiten lands bankpaoier, vandaag gel dend in Amsterdam, zijn onge wijzigd gebleven. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Klass. gram.; 7.45 Geestelijke liederen; 7.55 Lezing; 8.00 Nws; 8.15 Strip voor de jeugd; 8.20 Gevar. progr., 12.00 Angelus; 12.04 Katholiek nws; 12.10 Country and Western Express (gr.); 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht instrumentaal ensemble enzans: 13.00 N.ws; 13.15 Marktber.; 13.18 Musicerende dilettanten; 13.40 Franse les; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Lichte pianomuz. en zang; 15.20 Metropole-orkest en zang solist; 16.00 Uitzending voor jonge mensen; 16.15 Jazzmuziek met commentaar; 16.40 Licht in strumentaal septet; 17.00 Lichte gram.; 17.30 Boekbespr.: 17.40 Muzikaal spelletje; 18.00 Kunst kroniek; 18.30 Lichte orkestmu ziek: 18.50 Lezing; 19.00 Nws; 19.10 Actualiteiten; 19.22 Sport- periscoop; 19.30 Klass. orkest werken; 20.30 Amus. progr.; 21.30 Buurman's krant: informa ties uit het buitenland; 21.50 Ca baret; 22.20 22.25 Boek bespr.; 22.30 Nws; 22.40 Kruis punt: discussie over de verschij ningsvorm van de Kerk in de wereld van vandaag; 23.10 Be spreking van nieuwe klass. gr.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Social, wel vreemd dat hij weg gaat, terwijl Nick Dinaldi nog in het ziekenhuis ligt", hernam ze. „Hoe kan dat nou! Maar hij gaat goed vooruit. We kunnen elk moment de politie verwachten, hij moet immers terug naar de gevange nis. Lang heeft hij niet van zijn vrijheid geprofiteerd". „Ik vind het jammer voor hem, ook al is hij dan fout", zei Sally. „Hij is nog zo jong een kind nog." „Een gevaarlijk kind dan," zei Tom. „Anders was er toch nooit een aanslag op zijn leven ge pleegd? Zeg Sally heb je er wel eens bij stil gestaan dat dat best het werk van Amando's volgelingen kan zijn geweest?" Sally dacht even na en ant woordde toen: „Neen; ik heb eigenlijk altijd aangenomen dat hij ook bij die bende hoorde." „Tja. Dat zal ook wel. Toen hij tenminste vorige zomer te recht moest staan heeft Aman- do hem zijn advocaat gestuurd. Maar die bracht er niet veel van terecht, die heeft de knaap maar zo'n beetje laten dobberen. En dan te weten, dat die Bononi zo'n uitgekookte kerel is! Als hij zijn best had gedaan, had hij de jongen wel kunnen helpen. Ik had zo de indruk, dat ze Nick lieten boeten voor een ander, die voor Amando van meer belang was." (Wordt vervolgd.) strijdlied; 7.23 Lichte gr.; 8.00 Nws; 8.18 Lichte gram.; 8.30 Tips voor trips en vakantie; 8.40 Lichte gram.; 9.00 Loon naar werken, uitzending in samen werking met het N.V.V.; 9.10 Gevar. progr.; 9.40 Godsdienstige lezing; 9.55 Praatje; 10.00 Bui tenlands weekoverzicht; 10.15 Gevar. progr.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport nieuws; 13.00 Nws; 13.15 VARA- varia; 13.20 Lichte gram. voor teenagers; 14.10 Progr. voor twintigers; 14.45 Artistieke staal kaart; 15.15 Radio Jazzclub; 15.45 De veranderingen in de commu nistische wereld, reportage, 16.00 Klass. en moderne muz.; 18.00 Nws en comm. op het nws; 18.20 Lichte muziek; 18.30 Muziek- kiosk; 18.55 Westeuropees vol leybalkampioenschap in Henge lo; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Radioraad; 20.00 Nieuws; 20.05 VARA's Bekercompetitie, wed- strijdprogr.; 21.00 Social, comm.; 21.15 Liedjes; 21.45 Licht piano spel met instrumentale begelei ding (gr.); 22.00 Hoorspel; 22.50 Babysitten; 23.20 Licht instru mentaal trio met zangsoliste; 23.40 Lichte gram.; 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Nieuwe gram.; 12.30 Amus. progr.; 12.55 Programa-overz.; 13.00 Nieuws; 13.20 B.R.T. Hit- Parade; 14.20 Progr. voor de filmliefhebbers; 15.00 Nws; 15.03 Hoorspel; 16.18 Belgische muz.; 17.00 Nws; 17.17 Liturgische zan gen; 17.25 Koorzang; 17.45 En gelse les; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesport- ber.; 18.30 Orgelrecital; 19.00 Nws en comm. uit Amerika; 19.40 Lichte muziek; 20.00 Uit zending voor de platenlierheb- bers; 21.00 Lichte muz.; 22.00 Nieuws en ber.; 22.15 Chansons; 23.00 Nws; 23.05 Lichte muziek; 23.30 Lichte muziek 23.5524.00 Nieuws. NED. T.V.: 15.00 De avontu rier van Christobal, T.V.-film; 15.25 Reportage Westeuropees volleybal-kamp.: Nederland Frankrijk; 16.15 Huis, huis, wo nen; 17.0017.45 Voor de kinde ren; 19.30 De avonturen van Ivanhoe, T.V.-film (29); 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Brandpunt; 21.00 Midavondsere- nade, showprogr.; 21.40 Ergens in Nederland; 21.50 Suite en Seize, progr. van de Waalse T.V.: muzikaal en balletprogr.; 22.30 Gehuwd en ongehuwd; 23.00 23.05 Journaal. BELGIë (VI.): 10.00 Volks universiteit; 16.30 De trouwe Lassie, T.V.-feuilleton voor de jeugd; 16.55 Voor de kleuters; 17.1517.40 Tijd voor U: knut selen; 19.00 Religieus program ma; 19.30 Kroniek voor automo bilisten; 19.55 Sport; 20.00 Nws; 20.20 Eén tegen allen, wedstrijd programma; 21.35 Echo; 22.05 Dick Powell-film 22.55 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5