MORGHAN DE MAGIËR DE BESTRIJDING VAN DIERENZIEKTEN BINNENLANDS NIEUWS VEILIGHEIDSRAAD OVER JEMEN ZATE1DAGV0ETBAL üieireitnen RECHTSZAKEN SPORTNIEUWS DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 RUNDVEESTAPEL VRIJ VAN TUBERCULOSE HET OVER BE MULTILATERALE ATOOM MACHT Vrijdag 3 april 1964 Over de jaren 1964 t/m 1963 heeft de centrale overheid voor de bestrijding van dierenziekten een bedrag besteed van 69,5 mil joen gulden. Dit bedrag omvat bestrijdingskostcn (met name kosten van taxatie, ontsmetting en afvoer dieren), schadeloos stellingen en een subsidie aan het Landbouwschap van 5 mil joen gulden voor de abortus- Bang-bestrijding. De kosten van het apparaat van de Veeartsenijkundige dienst zijn in dit bedrag niet begrepen. Over de genoemde periode is bij het Landbouwschap, dat in 1954 werd ingesteld, door middel van heffingen èen totaalbedrag van 65,5 miljoen gulden binnengeko men. Uit dit bedrag is ook een deel van de apparaat-kosten van de gezondheidsdiensten bestre den. Dit deelt minister Biesheuvel mee in zijn memorie van ant woord op het eindverslag van de wet tot intrekking van de wet bestrijding tuberculose on der rundvee en de daarvoor be nodigde wijziging van de vee wet. Over de resultaten van de be strijding van dierenziekten geeft de bewindsman de volgende samenvatting: De Nederlandse rundveesta pel is vrij van tuberculose en mond- en klauwzeer en prak tisch vrij van abortus-Bang. Ziekten als veepest en longziekte komen sedert de vorige eeuw niet meer voor. Gevallen van COMPLOT IN LEOPOLDSTAD Volgens welingelichte kringen :ijn in Leopoldstad ongeveer tien personen aangehouden in ver band met een samenzwering tot het vermoorden van president Kasavoeboe en andere Kongo lese regeringsleiders. De zaak kwam aan het licht toen een soldaat, die was be naderd om aan het complot deel te nemen, zijn meerderen van het plan in kennis stelde. Tot de aangehoudenen be horen vier burgers, onder wie vermoedelijk een parlementslid. De overigen waren voormalige gendarmen. Malinovsky valt Bonn aan De Russische minister van Defensie, maarschalk Malinov sky, heeft donderdagavond in een toespraak tot 4.000 Oost- duitse en Russische militairen in Oost-Berlijn een aanval gedaan op „wraakzuchtige kringen in Bonn, die „weigeren in te stem men met een Duits vredesver drag om de huidige grenzen in Midden-Europa te erkennen". De Russische minister, die Oost-Duitsland bezoekt, zei in de „Dynamo"-sporthal in Oost- Berlijn: „Heren agressors, weest op uw hoede. De (Oost)duitse democratische republiek is niet zonder bescherming". Maarschalk Malinovsky had eerder op de dag een bezoek ge bracht aan de Berlijnse muur. miltvuur worden weinig gecon stateerd. Wat de paardenstapel betreft is kwade droes sedert 1927 niet meer voorgekomen. Op het gebied van de varkens stapel vereist met name de var kenspest bijzondere aandacht, aangezien het aantal gevallen groot blijft en de virulentie van het virus de laatste tijd is toe genomen. Er hebben zich weder om gevallen van mond- en klauwzeer onder varkens voor gedaan, die tot stringente maat regelen noopten. Pseudovogelpest onder de pluimveestapel komt slechts spo radisch voor. Ons pluimvee is vrij van salmonella pullorum. Sedert 1962 hebben zich in ons land geen nieuwe gevallen van hondsdolheid voorgedaan. Minister Biesheuvel zegt in zijn memorie verder dat de wens van het Landbouwschap er naar uitgaat, dat een derde deel van de kosten van de georganiseerde bestrijding van dierenziekten door de centrale overheid door middel van een subsidie aan het Landbouwschap zou worden ge dragen. Naar de mening van de bewindsman moet het vraagstuk van een dergelijke subsidiëring los worden gezien van de vast stelling van de richtprijs. RECLAMEMENSEN ALS RECHERCHEURS 23 personeelsleden van een reclamestudio in Rotterdam heb ben gisteren niet achter de ont- werptafel gestaan om hun sala ris te verdienen. Toch was dit niet het gevolg van een plotse ling opgekomen arbeidsonrust onder de Rotterdamse reclame mensen. Nee, de middag werd door de 23 gebruikt voor het uit voeren van een serieuze speur actie naar de man, die in de nacht van zondag op maandag van een der personeelsleden een motorfiets stal. Omdat de reclameman door de diefstal bijzonder was bena deeld, besloten zijn collega's zelf de zaak te gaan oplossen. De stad werd in 23 rayons ver deeld en elk van de speurneuzen nam er een voor zijn rekening. In minder dan geen tijd snelden de reclamemensen op brommers en scooters en in auto's door de stad op zoek naar de gestolen motorfiets en naar de dief. De jacht was nauwelijks een uur oud, of twee „rechercheurs" zagen op de rechter Rottekade een man op de gestolen motor. Toen het tweetal handelend wil de optreden, nam de man de benen, nadat hij de motor tegen de straat had gegooid. Kort nadat de twee speurders hun bestolen collega zijn eigen dom hadden terugbezorgd, zaten zij op het hoofdbureau van poli tie om de echte recherche een haarscherp signalement van de vermoedelijke dief in handen te spelen. Om tien uur donderdag avond was de man nog op vrije voeten. NA ARBEIDSONGEVAL OVERLEDEN. In het Havenziekenhuis in Rot ter is de 33-jarige havenarbeider M. E. J. Berrevoets uit Zierik- zee overledenaan de verwondin gen, die hij op 20 maart j.l. op liep tengevolge van een ongeval op het terrein van Cornelis Swarttouw aan de Merwehaven. B. slipte toen met zijn vork truck over een treinwissel, waar door het wagentje afzwenkte naar de waterkant. De havenar beider kwam met zijn linker onderbeen tussen de truck en een boven de kademuur uitste kende trapbeugel. Hij liep daar bij een gecompliceerde linker- onderbeenbreuk op. De Veiligheidsraad heeft zich donderdag bezig gehouden met het geschil tussen Groot-Brittan- nië en Jemen. De Jemenitische vertegen woordiger Djaja Gegman drong er bij de raad op aan dat de Britse militaire basis in Aden onverwijld zou worden gestoten. Volgens hem vormde deze basis een bedreiging voor geheel Zuid- Arabië. Gegman sprak over eefi aan val, die Britse jagers zaterdag j.l. op het Jemenitische fort Na- rib, dat nabij de grens met de Zuid-Aarabische statenbond is gelegen, hebben uitgevoerd. Vol gens hem waren hierbij 25 doden en tientallen gewonden gevallen. Dit was een onuitgelokte bar baarse Britse aanvalsdaad, die tot vijandelijkheden op groter schaal kan leiden, aldus Gegman. Hij deed een beroep op de raad om het Britse ingrijpen in Jeme nitische binnenlandse aangele genheden te veroordelen. Voorts „Het is mij een groot genoegen Premier Holyoake van Nieuw-Zeeland heeft don derdag in een nieuw uni- versiteitsgebouw in Dune din een wel heel bijzon dere plaquette onhuld. Alle aanwezigen volg den met aandacht de han delingen van de premier, toen hij het koord pakte en onder het uitspreken van de woorden: Het is mij een groot genoegen", 't gordijn voor de plaquet- te opentrok om een blonde schoonheid in biki ni te onthullen. Zorgvuldig verwijderde premier Holyoake de plaat die op bronzen plaquette was bevestigd en stak haar in zijn zak, terwijl hij waardig zei: „Ik neem aan dat ik dit als aandenken mag houden". moest de raad er voor zorgen dat de troepen, die de Britten thans in groten getale nabij de Jemenitische grens samentrek ken, onverwijld worden terugge trokken. De raad moet erkennen dat de aanwezigheid van Britse troepen in Aden een permanente bedrei ging vormen van vrede en veilig heid in geheel Zuid-Arabië, aldus Gegman. Hij zei ook: Engeland heeft in de afgelopen anderhanlf jaar vele Jemenitische dorpen bezet en het heeft in die tijd ruim veer tig aanvalsdaden gepleegd. EEN „VERDEDIGEND ANTWOORD" De leider der Britse afvaardi ging naar de Verenigde Naties, sir Patrick Dean, verklaarde dat Groot-Brittannië genoodzaakt was geweest een „verdedigend antwoord" te geven, nadat het duidelijk was geworden dat de Zuidarabische statenbond in toe nemende mate werd gesteld tegenover ernstige Jemenitische uitdagingen. Het fort Harib was een militair doel, op flinke afstand van de gelijknamige stad gelegen. Vóór de Britse jagers het aanvielen, zijn in het Arabisch gestelde waarschuwingspamfletten uitge worpen. Indien er toch slacht offers zouden zijn gevallen en dat zou door Engeland ernstig worden betreud dan is dit uit sluitend het gevolg van het geen acht slaan op de uitgeworpen waarschuwingspamfletten, aldus sir Patrick. Hij verklaarde verder dat zich herhaaldelijk schendingen van het luchtruim van de Zuidarabi sche statenbond hebben voorge daan en dat in vijf gevallen zelfs luchtaanvallen van Jemenitisch gebied op dat der federatie zijn uitgevoerd. Engeland moest een antwoord op deze Jemenitische aanvallen geven, daar het tot taak heeft te waken over de onschendbaarheid van het gebied van de Zuidara bische statenbond, aldus de Brit se vertegenwoordiger bij de Ver. Naties. LANDBOUWERSZOON ONDER WALSROL GERAAKT EN OMGEKOMEN Donderdagmiddag is de der tienjarige zoon van de landbou wer Steegils in het plaatsje Het Zand bij Asten bij werkzaam heden op het land onder een walsrol geraakt en om het leven gekomen. Het ongeluk werd omstreeks 4 uur ontdekt door een passeren de scooterrijder, die het vreemd vond dat het paard stil stond op het land. Hij ging op onderzoek uit en vond de jongen reeds overleden. Nieuwe Russische lancering De Sowjet-Unie heeft don derdag een meertrapsraket ge lanceerd met aan boord een automatisch radiobaken, „Sonde 1", voor de verdere ontwikkeling van een systeem voor interpla netaire vluchten op grote af stand, zo meldt het Russische persbureau „Tass". Volgens Tass heeft de laatste trap van de „verbeterde stuw- raket" een zware satelliet in een baan om de aarde gebracht, die bekend staat als de „parkeer- baan". Op een vooraf bepaald punt in de ruimte maakte zich een ruim teraket los van de satelliet, die de „Sonde 1" in een baan bracht, die dicht bij de tevoren bereken de lag. De apparatuur van de „Sonde 1" was op een teken vanaf de aarde automatisch in werking gesteld. Men had reeds verschei dene malen verbinding gehad met het baken, aldus Tass. De ruimteraket met de „Son de 1" maakte zich met de „twee de ontsnappingssnelheid" los van de satelliet. Dit is de snelheid die nodig is om vanuit een baan om de aarde de ruimte in te vlie gen. TWEE JAAR GEËIST VOOR DODELIJKE AANRIJDING De officier van Justitie bij de rechtbank te Haarlem heeft twee jaar gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist tegen de 38-jarige beton werker A. van E. Deze werd er van verdacht in de nacht van 2 op 3 februari een fietser te heb ben doodgereden. De man, die in de auto van zijn baas reed, ver keerde onder invloed en is na hef ongeval doorgereden. Het slacht offer, de 52-jarige los-arbeider J. Gaaikema uit Haarlem, was op slag dood. Ook hij verkeerde, zo bleek later uit het onderzoek, on der invloed van sterke drank. Van E. had die avond volgens zijn verklaring zes glazen cognac en een groot aantal glazen bier ge dronken. Hij zei even te zijn af geleid, waarna hij een schok voel de. Hij was doorgereden en las de volgende dag in de krant wat er was gebeurd. Later is hij op gespoord. Uitspraak op 16 april. T ixier-V ignancour kandidaat voor Franse presidentschap Jean Louis TixierVignan- cour, een uiterst rechtse Franse politicus, heeft zich donderdag kandidaat gesteld voor de pre sidentsverkiezingen van het vol gende jaar. Hij zei „de natio nale oppositie" te vertegenwoor digen. Tixier-Vignancour is een be kende advocaat, die o.a. veel tegenstanders van president De Gaulle heeft verdedigd. Hij wist te voorkomen dat generaal Salan voor zijn aandeel in de opstand in Algiers in april 1961 ter dood werd veroordeeld. Waarschijnlijk kan hij rekenen op de stemmen van uiterst rechts, waaronder vele van men sen die het verlies van Algerije niet willen aanvaarden en an dere ontevredenefi. Als Tixier Vignancour zijn kandidatuur handhaaft, is de toch al geringe kans dat de socialistische kan didaat Gaston Defferre president De Gaulle verslaat geheel ver keken. Algemeen is men in Pa rijs van oordeel, dat De Gaulle een grote overwinning zal be halen als hij zich herkiesbaar stelt. Astma-Fonds keert ƒ30.000 uit voor nazorg Het Nederlands Astma-Fonds heeft een subsidie van 30.000 uitgekeerd aan de astmacentra in Nederland voor de nazorg ten behoeve van aldaar behandelde patiënten. De centra ontvingen voor dit werk niet voldoende en in enkele'gevallen zelfs helemaal geen subsidie uit anderen hoofde. Sinds het Nederlands Astma- Fonds in 1961 ging functioneren, is voor de nazorg een bedrag van in totaal 70.000,aan de cen tra uitgekeerd. De uitkering die het fonds thans heeft gedaan, benadert vrijwel het jaarlijkse subsidie van de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid aan de centra (ƒ35.000). Het Nederlands Astma-Fonds is een overkoepelende organisa tie, die de gelden centraal ver zamelt via landelijke en plaatse lijke acties. Noordse strijdmacht voor de V. N. De Deense minister van De fensie heeft bij het parlement een wetsvoorstel ingediend voor de oprichting van een Deens vrijwilligerskorps van 950 reser visten als Deense bijdrage aan een eventueel te vormen Noord se „V. N.-strijdmacht". Deze Noordse gecombineerde strijd macht zal ongeveer vierduizend man tellen. Noorwegen zal, naar verwacht wordt, voor 1.250 man zorgen, n.l. een bataljon infanterie, een fregat en enkele lüchtmaChteèn- heden. Zweden zal waarschijn lijk een gelijk aantal militairen leveren en Finland een bataljon infanterie. Het Deense contingent zou ge vormd moeten worden naar rato van de voorgenomen inkrim ping van de Deense groep van 560 man die voor de V. N. in Gaza dienst doet en de ontbin ding van de eenheid van hon derd man bij de V. N.-macht in Kongo. De militaire uitrusting van het Deense contingent voor de Noordse strijdmacht zal naar schatting 20 miljoen kronen (ruim 10 miljoen gulden) kos ten. De Deense autoriteiten willen het voorbehoud maken dat de troepen alleen gebruikt zullen worden met instemming van de Veiligheidsraad en het betrok ken land en voorzover men ze voor de Deense verdediging kan missen. Vader doodde vierjarig zoontje In de West-Australische stad Perth is donderdag een 49-jarige lector ter dood veroordeeld om dat hij zijn geestelijk onvolwaar dige zoontje van vier jaar had doodgeschoten. De beklaagde had verklaard tot zijn daad te zijn gekomen omdat hij het kind een verblijf in inrichtingen wil de besparen. Over koude gesproken Zij kunnen er tegen: de ijsberen- tweeling Tiyak en Ineak, die op 4 december van het vorig jaar is geboren in het gezin van moeder Maya en vader Nanook in de Engelse dierentuin van Whips- nade, Bedfordshire. Praktische 1 april-mop in Noorwegen In Noorwegen weidden woens dagavond de televisiekijkers, die hun kijkgeld nog niet hadden betaald, opgeschrikt door een programma, waarin men liet zien hoe hun toestellen konden worden uitgeschakeld. De onder beheer van de staat staande Hoek en Zaamslag in de running Arnemuiden heeft verleden week zichzelf èn in nog sterkere mate Rillandia een zure kool ge stoofd. Door volkomen tegen de verwachting in van het tot degradatie gedoemde Sprang te verliezen, werd het willoos toe ziende Rillandia naar de 4e klas verwezen. Sportief gezien was .dit erger dan de nederlaag van televisiemaatschappij toonde in Arnemuiden zeif. Er zal in Ril- een jolige 1 april-bui „een Ame- ]ancj wej een enice] woord ge- rikaanse „uitvinding", waarmee een T.V.-toestel, waarvoor men nog geen vergunning had. van het beeld zou kunnen worden beroofd door een nummer te draaien. De presentator vertel de de kijkers, dat zij door dit apparaat zouden worden afge sneden, als zij het kijkgeld niet betaalden, waarna het beeld wegviel en alleen het geluid bleef, de „illegale" kijkers een fikse schrik bezorgend. Gulf Oil vraagt concessie voor Fries Waddengebied Gulf Oil Nederland N.V. te Rotterdam heeft een concessie aanvrage ingevolge de mijnwet 1810bij Gedeputeerde Staten van Friesland ingediend!' Seï gebied, waarvoor de -aanvrage geldt, omvat de eilanden Vlie land, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog met de Wad denzee tot aan de vaste wal van Friesland. sproken zijn. De 3e klas en 4e klas A van Zuid I zijn morgen vrij van com petitievoetbal. Dat is volgende week trouwens ook het geval. In de plaats daarvan zijn landelijk diverse bekerontmoetingen vast gesteld als sluitstuk van het sei zoen. A.Z.V.V. maakt van de ge legenheid gebruik een vriend schappelijke wedstrijd te spelen tegen het gedegradeerde Spui. Dat kan een aardige en span nende ontmoeting -worden, waar voor in Axel en niet minder in Spui ruime belangstelling zal bestaan. In de le klas van de Zeeuwse afdeling vragen in het bijzonder de wedstrijden van Hoek, Kats en Nieuwland de aandacht. Ze winnenmorgen alle drie, zodat Hoek in de running blijft en er nog volop kans aanwezig is dat Zeeuws-Vlaanderen er als op volger van Spui een K.N.V.B.- club bijkrijgt. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft op 4 maart in de Tweede Kamer geenszins de bedoeling gehad de indruk te wekken, dat van een ingrijpende wijziging in het labour-standpunt t.a.v. de multilaterale atoommacht sprake zou zijn. Dit zegt minister Luns in zijn antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer lid mr. M. van der Stoel (P.v.d. A.), die de minister wees op eensluidende berichten in Britse ochtendbladen van woensdag 4 maart, die vermelden dat de lei der van de Britse oppositie Ha rold Wilson tijdens zijn bezoek aan de Verenigde Staten opnieuw ernstige bezwaren naar voren had gebracht tegen de huidige plannen voor een multilaterale atoommacht. Minister Luns zegt in zijn ant woord aan liet P.v.d.A.-Kamerlid dat hij slechts heeft gesteld dat hem uit persverslagen van die dag (met name in de „Lor.dense Times" en de „New York Ti mes") was gebleken, dat de heer Wilson zich in Amerika positie ver over de M. T. F. had uitgela ten dan de huidige Britse rege ring. De minister doelde daarbij op de in bedoelde verslagen gesigna leerde uitlating van de heer Wil son, dat een labour-regering een multilaterale kernmacht zou aan vaarden, indien uit de enige mo gelijkheid zou blijken te zijn orn een nationale Duitse kernbewa pening te voorkomen. Deze uitspraak werd inderdaad duidelijk met de nodige aualifica- ties en reserves omkleed, aldus minister Luns. Hem zijn echter zelfs in deze geconditioneerde vorm geen uitspraken van de huidige Britse regering bekend, waarin op een mogelijke aan vaarding van de M. L. F. wordt gezinspeeld. 26. Langzaam nam Aram de roe nier op en bekeek hem. Geen twij fel mogelijk. Dit was dezelfde roe mer, waaruit graaf Alwyn gedron ken had, vóórdat zijn geheimzin nige ziekte hem overviel. Onder in de bokaal schitterden nog enkele druppels wijn, tegengehouden door de hoge rand van de roemer. Snel zette hij haar weer neer op tafel toen de dienaar zich steunend poogde op te richten. „Slechts één slokje, heer. Ik zweer het u, niet meer oh wat een pijn 't lijkt of mijn in gewanden in brand staan!" zucht- de dienaar, te de ongelukkige. De avonturier knielde naast de ongelukkige neer en vroeg zich af, hoe hij hem ver lichting schenken kon. Toen kwamen er stappen nader ,Ik vrees, dat hij aan dezelfde ziekte lijdt als graaf Alwijn", zei de avonturier met snijdende stem. „Dat wil zeggen: hij heeft onge lukkigerwijze dezelfde wijn ge en toen hij het hoofd ophief, zag dronken als onze gastheer" hij Morghan binnen komen: „Ah, m'n vriend we zien el kaar dus weer" mompelde deze neerbuigend. „Gelukkig hebben de zaken van graaf Alwyn me niet te lang opgehouden. En deze scha vuit wat heeft hij?" onderbrak hij zich met een spottende blik op Een fra'ctie van een seconde knipperde ,de ander met de ogen, toen hij de roemer herkende die nog op tafel stond. Maar hij be heerste zich direct en glimlachte: „Ge zijt een jonge romantische dwaas, m'n onstuimige vriend! Vermoeit ge uw geest wellicht met fantasieën en fabeltjes over ver-, giftiging en dat soort dwaasheden? Kom toch! Wie zou u geloven?" „Een proefneming met de wijn die nog in de roemer zit voldoet!" Maar de woorden bleven Aram op de lippen hangen, want juist op dat moment keerde Morghan zich om en gooide met een nonchalant gebaar de bokaal 'óm. „Oh welk een onhandigheid! Een betreurenswaardig ongeluk je!" zei. hjj de schouders ophalend en hij lachte triomfantelijk. In de 2e klas A zet de span nende race tussen Zaamslag en Veere zich voort met Seroos- kerke „op een paar ronden". Er komt in deze situatie zaterdag middag wel geen verandering, al krijgt Zaamslag het in Souburg vast voor geen koopje. Tenslotte 3 C. Hier wordt Bors- sele kampioen. De Zeeuws- vlaamse reserveploegen hebben er geen enkel belang meer bij of ze morgen winnen of verliezen. Ze staan veilig en daarmee is alles gezegd. Het zaterdagprogramma van de Z. V. B. ziet er deze week als volgt uit: Afdeling Zeeland le klas HoekMevo (1) Kapelle-Nieuwdorp (1) Nieuwl.—Krabbendijke 2 (1) Wemeldinge—A.Z.V.V. 2 (1) Wolfaartsdijk—Bruse Boys (1) Yerseke 3Kats (2) 2e klasse A Arnem. 2Wemeldinge 2 (1) Middelb. 4Serooskerke (2) R.C.S. 4Zaamslag (2) Rillandia 2—Veere (2) OostkapelleWaarde (3) Tern. Boys 2Kloetinge 2 (1) aRss 3e klasse C A.Z.V.V. 3—Waarde 2 (1) BorsseleHoek 2 (1) Rillandia 3Kapelle 2 (1) Tern. Boys 3Spui 2 (1) HET PAASVOETBAL St. Willibrordusschool voetbalkampioen van Oost Zeeuws-Vlaanderen In de Paasvoetbalcómpetitie voor de lagere scholen is de R.-K. jongensschool te Terneu- zen dinsdag als no. 1 in haar groep geëindigd. Gisteren is deze zegetocht voortgezet in Hulst waar het kampioenschap van Oost Zeeuws-Vlaanderen de wis selbeker en een gouden medaille opbracht. Het kampioenschap werd ge wonnen nadat de wedstrijd tegen de Zuidlandschool (Terneuzen) in 11 was geëindigd en van Clinge en van de St. Willibror dusschool uit Hulst met 10 werd gewonnen. Met deze overwinningen is de R.-K. jongensschool geplaatst in de finale voor Zeeland waarvoor de wedstrijden op 19 mei a.s. te Goes zullen worden gespeeld. Tsjechische leiding voor Nederland—Oostenrijk De voetbal-interland Neder landOostenrijk, die op 12 april in het Olympisch Stadion wordt gespeeld, zal door de Tsjechi sche scheidsrechter Milan Fencl worden geleid. De belangstelling van de Nederlandse voetballiefhebbers voor deze wedstrijd is nog niet erg groot. In totaal zijn tot nu toe nauwelijks 20.000 kaarten aan de man gébracht. De moge lijkheid, dat de wedstrijd op het televisiescherm zal komen, is daardoor erg klein geworden. DE RONDE VAN TUNESIë De Marokkaan El Gourch heeft donderdag de 10e etappe van de Ronde van Tunesië gewonnen. Hij legde de 213 km van Mede- nine naar Sfax af in. 5 uur 17 min. 7 sec. De Belg Godefroot werd in 5.20.10 tweede en de Fransman Lemeteyer in deezlfde tijd derde. De Belg Vyncke en de Fransman Aimar bezetten, eveneens in 5.20.10, resp. de vier de en vijfde plaats. In het algemene individuele klassement behoudt de Zweed Gosta Petterson zijn leidende positie, terwijl de Belg Gode froot het puntenklassement aan voert. Belgie voert met 115 uur 8 min. 44 sec. het algemeen ploe- genklassement na de 10de etappe aan.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3