De actie der Belgische artsen Joinder-vacantiapuzzel RADIO EN TELEVISIE Wat speelt het Paasdierenorkest? BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Pagina 7 JAPAN EN ZUID-KOREA OVERSTROMINGEN IN ALGERIE VEHKLAf^NG VAN ÜUSK OVER FULBRIGHT Groep Hongaarse Peking-communisten uitgeschakeld? EDWARD KENNEDY: MACHTSTRIJD IN SAOEDI—ARABIE KRUISWEG IN JERUZALEM Be toestand van IVlacArtihur Zweed had rampen veerspeïd OPERATIE ONDER DE TREIN PRESIDENT JOHNSON OVER UITLATINGEN VAN SENATOR FULBRIGHT Rechtstreekse nachttrein naar Rivièra STAKINGEN IN ZUID-SLAVIE SNELTREIN TURIJN- ROME UIT DE RAILS VERZET TEGEN AMNESTIE IN BRAZILIË Op een vrijdagavond in Ant werpen gehouden bijeenkomst van een duizendtal Belgische artsen heeft, volgens „La Libre Belgique", dokter Koppers uit Nederland uiting gegeven aan de sympathie van zijn collega's voor de huidige actie der Belgische artsen, welke, zo zei hij, door de geneesheren overal ter we reld met de grootste belangstel ling wordt gevolgd. Dokter Thonet, die verslaguit- bracht over de besprekingen met de regering, zei dat volgens het geneesherenkorps het bestand op 31 maart verstrijkt. Verder werd gezegd dat men vernomen had dat op alle ge meentehuizen brieven voor bur gerlijke mobilisatie overhandigd werden maar dat gebleken was dat deze geen juridische kracht had. Premier Lefèvre heeft in een verklaring voor de pers nadruk kelijk ontkend dat er maatrege len tot vordering (burgerlijke Tsjong Pil Kim, voorzitter van de Zuidkoreaanse regerende de- mocratisch-republikeinse partij, is zaterdag per vliegtuig in Seoel aangekomen na uit Tokio te zijn teruggeroepen naar aanleiding van de anti-Japanse betogingen in Zuid-Korea. Kim was vorige week naar Tokio gegaan voor besprekingen over normalisering van de betrekkingen tussen beide landen. De Zuidkoreaanse premier Tsjoi Do Soen heeft per radio een beroep op de studenten ge daan om met hun anti-Japanse betogingen op te houden omdat er anders maatschappelijke ver warring zou kunnen ontstaan en de Zuidkoreaanse economie zelfs verlamd zou kunnen worden. De premier beloofde dat de regering rekening zou houden met hetgeen de studenten naar voren hebben gebracht. mobilisatie) zouden zijn geno men. Hij heeft van de artsen een rechtzetting ter zake geëist. Daartoe werd de bespreking tus sen de ministers en artsen-af gevaardigden, die zaterdagoch tend in het gebouw van de dienst voor werkverschaffing in Brus sel begon, tien minuten geschorst. Tijdens die schorsing zeiden art sen in de wandelgangen dat ver scheidene geneesheren in de pro vincies Luik, Luxemburg en Vlaanderen vrijdag door de po litie waren ondervraagd naar eventuele reisplannen. De afgelopen twee dagen is 't zuiden van het district Oran door overstromingen getroffen, die het gevolg waren van zware sneeuw- en hagelstormen. Volgens een voorlopige telling zijn drie mensen omgekomen en werden verscheidene anderen gewond. Driehonderd mensen werden dakloos, terwijl 500 hui zen geheel werden verwoest. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Rusk, heeft vrijdag op een persconfeentie ge zegd dat de rede van senator Ful bright over de buitenlandse poli tiek „overdracht" is en „tot na denken stemt". De opmerkingen van de senator over Cuba en Pa nama vond hij echter niet juist. Senator Fulbright, voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, had woensdag in zijn rede gevraagd om herwaardering van de Ame rikaanse politiek inzake Cuba en Panama. Hij verwierp donder dagavond een tweede „München", voorgesteld door een republikein se leider. Fulbright had de economische blokkade van Cuba een misluk king genoemd. De Verenigde Sta ten moeten het bestaan van de regering Castro aanvaarden als een onsmakelijk ongemak" en niet als een „onduldbaar gevaar", zei hij. Minister Rusk zei nu dat Castro meer is dan een ongemak, „hij is een bedreiging voor dit halfrond". Ook kon hij de econo mische blokkade van het eiland niet als een mislukking zien, Onder onze bondgenoten be staat in het algemeen een be hoorlijk goed begrip van de aard van dit vraagstuk", aldus Rusk. Normale betrekkingen tussen de De groep zou onder leiding hebben gestaan van een zekere Sandor Nagy, die indertijd een Stalin-prijs heeft gewonnen. Nagy werd kortgeleden gear resteerd. ,Hij zou van plan zijn „Geen onenigheid tussen Robert en de president" Edward Kennedy, een broer van wijlen president John Kennedy, die de staat Massachusetts in de Senaat vertegenwoordigt, heeft in een televisiegesprek verklaard dat er geen sprake is van onenig heid tussen president Johnson en zijn broer Robert Kennedy, de Amerikaanse minister van Justi tie. „Mijn broer Robert heeft de grootst mogelijke eerbied voor de president", aldus senator Kenne dy. Hij wees er ook op dat John Kennedy, nadat hij in I960 op de democratische partijconventie kandidaat voor het president schap was gesteld, uitsluitend Johnson als kandidaat voor het vice-presidentschap had gewild. Een conflict tussen koning Saoed en zijn broer, kroonprins Faisal, de premier van Saoedi- Arabië, over hun bevoegdheden, is er mee geëindigd dat de eerst- minister meer macht heeft dan hij ooit bezat. Dit heeft de Saoe- di-Arabische onderminister van Buitenlandse Zaken, Omar Al Saqqaf, maandag in Beiroet ver klaard. Volgens betrouwbare kringen in de Libanese hoofdstad zou het conflict zich in het midden van deze maand hebben voorge daan. Koning Saoed zou toen de bevoegdheden willen terug heb ben, die hij vorig jaar mede met het oog op zijn gezondheids toestand aan zijn broer had overgedragen. Onder druk van o.a. de Mohammedaanse Schrift geleerden zou hij echter niet in zijn opzet zijn geslaagd. Anti-kernbombetoging in Londen Tijdens een anti-kernbombe toging bij de Amerikaanse lucht machtbasis te Ruislip, West-Lon- den, zijn 87 betogers gearres teerd. Hierbij waren dertig vrou wen. De betogers werden gear resteerd toen zij op de weg naar de basis gingen zitten. De poli tie, 2600 man sterk, stond schou der aan schouder om de honder den betogers te beletten het mi litaire terrein te betreden. Het aantal arrestanten steeg later tot 302. De naar schatting 600 betogers waren vrijdag na een samenkomst in Hyde Park naar Kenton getrokken, waarbij een reusachtig wit kruis werd meegedragen. Na de nacht in Ken ton te hebben doorgebracht, zetten de demonstranten zater dagochtend de tocht voort naar de zes km verder gelegen Ame rikaanse basis. Onder de betogers bevonden zich verscheidene moe ders met kinderwagens, geweest zich aan het hoofd te stellen van een op Peking inge stelde „nieuwe Hongaarse com munistische partij". Volgens deze berichten heeft de Hongaarse politie in de afge lopen tien dagen verscheidene honderden aanhangers van Nagy gearresteerd of ondervraagd. Dit zou niet alleen in het gebied van Boedapest zijn geschied, doch ook in andere delen van Hongarije. Er zouden zelfs, na de ontdek king der „samenzwering", een heden van de Hongaarse arbei dersmilitie zijn ontwapend. De Hongaarse communisten, die zich achter Sandor Nagy zou den hebben gesteld, zouden nauw hebben samengewerkt met de Al banese communistische partij. Een Albanese diplomaat zou de Hongaren gelden hebben ver strekt en hij zou de groep zelfs een drukpers hebben bezorgd. Deze Albanese diplomaat, een zekere Vasil Tasellari, heeft Hongarije, op aanzegging der Hongaarse regering, een tiental dagen geleden verlaten. Volgens onbevestigde berichten die thans, aan de vooravond van Chroesjtsjovs bezoek, in Boeda pest de ronde doen, heeft de Hongaarse regering een groep voormalige Stalinisten, die zich vóór het standpunt van de communistisch-Chinese regering hadden uitgesproken, uitgescha keld. Ongeveer 15.000 christenen uit de Arabische landen en een tien duizend pelgrims en toeristen hebben op Goede Vrijdag in pro cessie de „Via Dolorosa", de lij densweg van Christus, afgelegd. De plechtigheid werd geleid door mgr. Lino Zanini, apostolisch delegaat, tezamen met geestelij ken en bewakers van het hei lige graf. Iedere groep pelgrims de groepen waren naar natio naliteit gevormd droeg een zwaar kruis, waarmee op de plaats zelf de kruisweg van Christus, van het huis van Pon tius Pilatus naar Calvarie, werd herdacht. Verscheidene mensen liepen op blote voeten. TOONKUNSTENAAR WILLEM ANDRIESSEN OVERLEDEN De toonkunstenaar Willem Andriessen is in de nacht van zondag op maandag op 76-jarige leeftijd in zijn woning in de Frans van Mierisstraat te Am sterdam overleden. De overle dene genoot vooral bekendheid als muziekpaedagoog en vertol ker van de pianoconcerten van Beethoven en Chopin. Bovendien componeerde hij, onder meer een Mis, twee pianoconcerten, liede ren'en koorwerken. Willem Andriessen werd op 21 oktober 1887 te Haarlem gebor- ren. Hij ontving muziekonder- richt van zijn vader en werd ver volgens leerling van het Amster dams conservatorium. Daar ver wierf hij in 1908 de prijs van uit nemendheid voor één zijner pia- noconserten. Hij was leraar aan de conservatoria van Rotterdam, Den Haag en Amsterdam. In 1937 werd hij benoemd tot directeur van het Amsterdams conservato rium, wat hij tot 1953 is ge weest, regering van Castro en het Wes telijk hanfrond worden verhin derd door de onoverkomelijke obstakels van zijn militaire en politieke betrekkingen met Mos kou en zijn pogngen tot inmen ging in de zaken van zijn buur landen. De economische isolering van Cuba is weliswaar niet vol- ledg geweest maar wel aanmer kelijk groot, aldus minister Rusk. De toestand van de 84-jarige generaal Douglas MacArthur is maandag weer verslechterd, doordat de werking van de nieren vermindert. De dag tevoren had de generaal een spoedoperatie ondergaan wegens een darmaf sluiting. Vorige week was ook een darmoperatie, toen de pa tiënt herstellende was van een galblaasoperatie die in het be gin van deze maand plaats vond. Volgens de artsen van het Walter Reed-hospitaal in Wash ington wekt de toestand van de generaal „ernstige bezorgdheid", ook al doordat bloedingen optre den in de slokdarm. De Zweedse geleerde Sven Svantesson, die vijf maanden geleden de aardbeving voorspel de welke vrijdag Alaska ,trof voorziet nieuwe bewegingen van de aardkorst in de tweede helft van april. In oktober van het vorige jaar had hij, naar aanleiding van de grote vulkanische uitbarsting op Bali, de overstromingen in Peru en de damdoorbraak in Noord- Italië, voorspeld dat zich einde maart natuurrampen zouden kunnen voltrekken. In januari sprak hij over een aardbeving tegen het eind van maart. Svantesson ziet de natuurram pen in 1963 en daarna als een ge volg van de Russische kernbom- proeven in augustus 1962. Vol gens hem leiden kernexplosies tot een verhoogde zonnevlek activiteit, die zich ongeveer 100 dagen later voordoet. Het „echo effect" hiervan zou weer 100 da gen later de aarde treffen, waar nieuwe seismische bewegingen en uitzonderlijke weersomstan digheden zouden worden veroor zaakt. Twee chirurgen van het stede lijk ziekenhuis in Leverkusen hebben blijk gegeven van hun grote bekwaamheid, toen zij van een zwaargewonde onder een treinwagon beide benen ampu teerden. Op de plaats waar deze operatie plaatsvond, het station LeverkusenWiesdorf heerste een temperatuur om 't vriespunt. De 67-jarige man uit Neuss aan de Rijn was onder de wielen van de wagon gekomen, toen hij op de rijdende trein wilde sprin gen, uitgleed en door de wagon werd overreden. Het slachtoffer zat zodanig tussen een wielenstel geklemd, dat hij niet bevrijd kon worden, zonder hem voor de tweede keer te overrijden. Een vrouwelijke arts, die als eerste op de plaats des onheils aankwam, overzag de situatie en riep radiografisch twee chirur gen te hulp. OP een nauwe ruim te tussen onderstel, rails en rand van het perron voerden de chi rurgen de moeilijke operatie uit. Een noodaggregaat zorgde voor de benodigde stroom. De man is ondertussen buiten levensgevaar. EN DE BRUIDEGOM ZEI: „NEE Tot grote ontsteltenis van een 19-jarige bruid in Peterbo rough antwoordde haar aan staande echtgenoot zondag „nee" op de vraag van de pre dikant of hij haar als zijn wet tige echtgenote wilde aan vaarden. De weerspannige bruidegom, George Speechley, draaide zich om en wandelde langs de met stomheid geslagen ge meente de kerk uit. Dominee Butcher moest hem zelfs nog beschermen tegen een in woe de ontstoken familielid van de bruid, Shirley Goodes. Speechley weigerde te zeggen waarom hij o~> het laatste mo ment van gedachten was ver anderd. Een goede vriend van hem zei dat Speechley zich niet wilde verzoenen. „Hij laat de kwestie verder op zijn be loop DE hele lange winter hadden de dieren in hun holletjes al zitten praten over de komende lente. Die donkere dagen met ijs en sneeuw en hagel vonden zij toch zó verschrikkelijk, dat ze al hunkerend uitzagen naar de warmere zonnestralen en de lauwe wind, de vrolijke tijd waarin er weer blaadjes aan de bomen komen en de bloempjes bloeien. Tenslotte hadden zij besloten om de lentekoningin een feeste lijk welkom te bereiden. Avonden lang hadden ze zitten oefe nen op muziekinstrumentjes, zij hadden zich vrolijk gecostu- meerd en ze wachtten in spanning op het sein van de paashaas die als dirigent zou optreden. En toen kwam de grote dag. De paaseieren waren juist be schilderd. Vol vreugde hadden zij er de letters van een spreek woord op gekrast en toen de lentekoningin in het bos arri veerde, zette het dierenorkest het welkomstlied in. „Wat is dat mooi!", riep de lentekoningin, „maar wat staat er op die eieren?" Eerlijk gezegd, de dieren waren het in de opwinding ver geten. Willen jullie nu even helpen om het spreekwoord terug te vinden Onder de inzenders van de juiste oplossing worden 3 spam nende jongens- of meisjesboeken verloot. De inzendingen moeten uiterlijk zaterdag 4 april in ons bezit zijn en gericht zijn aan de Puzzelredactie van De Vrije Zeeuw te Terneuzen. President Johnson heeft op een persconferentie gezegd het niet eens te zijn met de standpunten van senator Fulbright, voorzit ter van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, over Cuba en Panama. Senator Fulbright verklaarde vorige week dat de economische boycot van Cuba heeft gefaald en hij wilde een soepeler poli tiek ten aanzien van Panama. President Johnson zei dat de redevoeringen van de senator „in het algemeen interessant en op bouwend" waren. Een nieuwe rechtstreekse nacht trein gaat tussen 3 juli en 11 september elke vrijdag rijden tussen Paris Nord en de Cöte d'Azur. Door deze nieuwe verbinding wordt de rit naar Parijs tussen de stations Nord en Lyon over brugd. Nederlanders en Belgen kunnen nu op het station van aankomst in de trein naar Nice overstappen. Dit betekent dat ruim 3% uur wordt gewonnen op de totale reisduur. Gelijke voordelen gelden even eens voor de rechtstreekse tegen- trein, die in dezelfde periode 's-zondagsnachts van Nice naar Paris Nord rijdt, aldus meldt „De Koppeling", het personeelsblad van de Nederlandse Spoorwegen. De leider van de communisti sche partij in Slovenië, de in in dustrieel opzicht meest ontwik kelde deelstaat van Zuid-Slaviö, heeft melding gemaakt van sta kingen in enige Sloveense bedrij ven. Zonder bijzonderheden te vermelden zei Miha Marinko in een rede, waarvan de tekst zon dag in het partijblad werd ge publiceerd, dat deze acties aan tonen dat de inkomens niet op een bevredigend peil liggen. Hij sprak van een waarschuwing van de zijde van de arbeiders, dat hun problemen niet op het juiste ogenblik en de juiste plaats wor den opgelost. In de Zuidslavische wet wordt niets gezegd over stakingen, zo dat deze erkend nóch verboden zijn. Marinko verklaarde dat een streven naar verhoging van de laagste inkomens een bevredi gend resultaat had gehad. Daar tegenover zouden de salarissen van anderen, meer geschoolde werknemers zijn inziens moeten worden verlaagd. Waarnemers in Belgrado acht ten de onrust gedeeltelijk een ge volg van de sterke stijging van de kosten van levensonderhoud dit jaar. De sneltrein van Turijn naar Rome is zaterdag bij Livorno uit de rails gelopen. Ongeveer 80 passagiers liepen verwondingen op. Het ongeluk deed zich voor doordat tussen Antignano en Quercianella, ongeveer 10 km zuidelijk van Livorno, grond op de rails was geschoven. Toen de trein ontspoorde bevonden enke le wagons zich nog in een tun nel. De spoorwegverbinding tus sen Rome en Genua langs de westkust is gestremd. Het ver keer loopt zolang via Florence en Pisa. WOENSDAG 1 APRIL 1964 HILVERSUM I: 7.00 Nws en SOS-ber.; 7.10 Dagopening; 7.20 Mod. orkestmuz.; 7.45 Radio krant; 8.00 Nws; 8.15 Lichte orkestmuz. (gr.); 8.35 Int. volks liederen en -dansen; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 10.10 Oude kamermuz. (gr.) 10.30 Mor gendienst; 11.00 Rep. van de alg. verg. C.H.U.; 12.00 Gram.; 12.10 Licht instr. kwartet,; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Trip tiek: vakantieprogr.12.50 Gr., event, akt.; 13.00 Nws; 13.15 Fragm. uit de komische opera Boccaccio; 13.40 Lichte orkest muz.; 14.00 Mezzo-sopraan en piano: klass. en mod. liederen; 14.40 Klass. vioolconcert (gr.); 15.00 Jeugdconcert; 15.50 Bijbel vertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Orgelspel met ritmische begeleiding; 17.45 Klavecimbelspel; 17.55 Geestelij ke liederen; 18.30 Het Spektrum: lezingen; 18.45 Nieuwe gram.; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Leger des Heilskwartier; 19.30 Radiokrant; 19.50 Zigeunerorkest (gr.); 20.10 Amsterdams kamer orkest: oude en klass. muz.; 21.00 Act.; 21.15 Lichte gram.; 21.30 Operetteklanken (gr.); 22.00 Pia noduo: mod. muz.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Metropole orkest: romantische muz.; 23.30 Lichte gram.; 23.40 Harpspel (gr.); 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Uitgeslapen, lichte gram. (om 7.30 Van de voorpag.) 8.00 Nws en soc. strijdlied; 8.18 Uitgeslapen: lichte gram.; 8.55 Kookpraatje; 9.00 Ochtendgym voor de vrouw; 9.10 Mod. gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Lichte gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.35 Specialiteitentheater, maandelijk se radio-show; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel: lich te muz.; 13.00 Nws; 13.15 Ned. koperorkest; 13.35 Licht instr. orkest; 13.35 Licht instr. kwin tet; 14.00 Kamerorkest: klass. en mod. muz.; 14.35 Saxofoonkwar tet: mod. muz.; 14.50 Uitz. in samenwerking met de vrouwen bond van de P. v. d. A.: vraag gesprek over Indonesië; 16.00 Voor de jeugd; 16.50 Voor de zieken; 17.20 Ritmisch strijkor kest; 17.50 Reg.uitz.: Geven en nemen. Tips voor en van wegge bruikers; 18.00 Nws; 18.15 Ge sproken brief uit Vlaanderen; 18.20 Uitz. V.V.D.; 18.30 Dansor- kest, vocaal ensemble en zang solisten; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Meisjeskoor; 19.30 Licht orkest en zangsolisten; 20.00 Nws; 20.05 Tango-rumba-orkest met zangsolisten; 20.35 Saint Just glimlachte, hoorspel; 21.45 Jazzmagazine; 22.30 Nws; 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de actualiteit; 22.55 Contrasten: muziek voor kenners en liefheb bers (opn.); 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.15 Lichte muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 II Piccolo Marat, opera (1ste akte) 14.50 Lichte muz.; 15.00 Nws; 15.03 Licht casinoconcert; 15.45 Schoolkoren; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Engelse les; 16.24 Lichte muz.; 17.00 Nws (tussen 17.00 en 18.00 Rep. wie lerwedstrijd) 17.15 Kamermuz.; 17.40 Klass. muz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Le- kenmoraal en -filosofie; 18.50 Gram.; 19.00 Nws en radiokron.; 19.40 Gram.; 19.45 Uitz. van de bond van grote gezinnen; 20.00 Mod. muz.; 20.35 Tura tijd; 21.00 Jazzmuz.; 21.30 Pedagogisch praatje; 21.40 Latijns-Amer. mu ziek; 22.00 Nws en ber.: 22.15 Griekse volksmuz.; 22.35 De ze ven kunsten; 22.50 Lichte muz.; 23.00 Nws; 23.05 Klass. en mod. muz.; 23.55 Nws; 24.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED.: 17.00 De verrekijker: int. jeugd-journaal; 17.10 Voor de kinderen; 19.30 Dick van Dyke show; 20.00 Journaal en weer- overz.; 20.20 Televizier; 20.35 Voor export, docum. progr.: 21.05 Scala, maandelijks muziek maga zine; 22.00 Literaire ontmoetin gen; 22.35 Journaal; 22.40 Sport in beeld. TWEEDE NET (kanaal 27): 20.35 De kapitein van Köpenick (Der Hauptmann von Köpenick), speelfilm (geschikt voor alle leeftijden); 22.00 La Montenara Brenta, filmdocumentaire. BELGIË (VI.): 16.30 De trou we Lassie, TV-feuilleton voor de jeugd; 16.55 Televisum, gevar. progr. met sportrubriek; 19.00 Nederlandse les; 19.25 Voor de vrouw; 19.50 Weerpraatje; 19.55 Sport; 20.00 Nws; 20.20 Televisie rechtbank; 21.45 Schets van een wereldrijk, film; 22.15 Nws. Enige honderden officieren van de Braziliaanse marine, onder wie een vijftiental admiraals, hebben zaterdagavond in Rio de Janeiro een motie aangenomen, waarin de verantwoordelijkheid voor de „Paasmuiterij" gelegd wordt op de schouders van „ele menten die niets met de marine te maken hebben". Voorts wordt leedwezen uitgesproken over „het ongelukkige besluit van de regering om aan de muiters am nestie te verlenen". De marineofficieren vergader den in het gebouw van de ma rineclub waarvan de vlag half stok hing. Volgens de motie hebben de gebeurtenissen aangetoond, dat „agenten die uit zijn op onder mijnende activiteit" in de strijd krachten zijn binnengedrongen. De officieren die de motie aan namen, waren allen in burger en enige van hen droegen wa pens. Onder hen bevonden zich admiraal Carlos Pena Boto, de voorzitter van de „anti-commu nistische liga", en admiraal Sil vio Heck, die onder president Quadros minister van marine was en die zich in 1961 met de ministers van het leger en de luchtmacht verzetten tegen het aan de macht komen van presi dent Goulart. TERNEUZEN Geboorten. 18 mrt, Wilhelmina, d. van Jan Bakker en Jacomina Roose, won. te Zaamslag, Axelse- str. 141, 19 mrt. Conny, d. van Karei Donze en Suzanna Cornelia van Bendegem, won. te Axel, By- locquestr. 55 b; Jan-Paul Jacob, z. van Pieter Jacobus Willemsen en Jacomina Jacoba van Tatenhove, won. Oranjestr. 64; Jacobus Leo- nardus Rosalia, z. van Antonius Eduardus van Pamelen en Maria Johanna de Bakker, won. Van Bo- venstr. 31. 20 mrt. Franklin Ludo- vicus, z. van Pieter Franciscus Gel derland en Aline Emma De Waele, Bellamystraat 8. 22 maart Clau dia Jacqueline, d. van Mattheus Willemsen en Helena Janna Kouwjjzer, won. J. Boschstr. 33; Carolina Josepha Orphelia Maria, d. van Frits Marie IJsebaert en Irene Gerda Johanna Maria van Mossevelde, won. Vlooswijkstr. 57; Marion, d. van Martinus Oppeneer en Maria Johanna Remijnsen, won. Tramstr. 38. 23 mrt Jacoba Elisa beth, d. van Leendert Michiel de Zwart en van Jacomina Cornelia Dekker, won. te Hont.enisse, Hul- sterweg 83. 24 mrt Monique Alice Theodora, d. van Rudolphus Al- phonse Maria Kavelaars en Maria Amelia Theresia Staal, won. Noordsti'. 41; Henriëtte Wilhelmi na, d. van Adriaan Ramondt en Tanneke Catharina Haak, won. Coegorsstr. 2, 25 mrt Gerald, z. van Nicolaas Ernest Bloemendal en Gerrie Joyce Lotman, won. Azalea- str. 28. Huwelijksaangiften: 20 mrt. Cor nells Jacobus van den Broek, 25 j., jm. en Jantje Hul, 24 j., jd.; Karei Hofman, 18 j., jm, won. te Axel en Adriana Gazan, 17 j„ jd.. 25 mrt Hendrik Willem de Buck, 19j., jm en Rosa Obrie, 18 j., jd. won. te Westdorpe. Huwelijksvoltrekkingen: 20 mrt Marc Maurice Blancquart, 20 j., jm., won. te Ledeberg en José Emi- lie Paulina Michielsen, 20 j., jd. 26 mrt Johannis Hendrik Hoefnagel, 41 j„ jm. en Wilhelmine Maria Schonacker, 23 j., jd; Arnold Broekhoven, 21 j. jm. en Johanna Adriana Dieleman, 19 j, jd. Overleden: 18 mrt Paulus van Tatenhove, 68 j., echtg. van Jan na Cornelia van Tatenhove, won. Nieuwediepstr. 64; Sara Basting, 77 j., ongehuwd, won. te Retran- ehement. 23 mrt Gerrit van Vliet, 74 j„ echtg. van Dijna de Winter, won. te Axel. 24 mrt Christianus Alexander Fermont, 84 j„ geh. gew. met Euphrasie Ceriez, won. te Sas van Gent; Sara Hendrika de Pagter, 88 j„ geh. gew. met An- thonie Adriaan Baggerman, won. Emmalaan 1. 25 mrt Charles Gustaaf Ververs, 63 j., echtg. van Maria Johanna van den Hemel, won. Axelsestr. 7. TERNEUZEN In de periode van 18 tot 25 mrt hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. A. Bravenboer, Westkolkstr. 42, van Rotterdam; M. A. M. Lip pens, Nieuwstr. 3, van Axel; W. K. Donze, Rozenstr. 94, van Haar lem; E. A. M. Vermeire, Stations weg 55, van Philippine; C. J. v. d. Broek, Goudsbloemstr. 10, van Breda; A. J. Vesseur, Zuidlandstr. 81, van Amersfoort en J. Smalle- gange, Oudelandseweg 17A, van Hilversum. In dezelfde periode zijn vertrok ken: J. E. P. BlancquartMichielsen Bellamystraat 33, naar Ledeberg (B.)A. P. Dieleman, Markt 23, naar Amsterdam; L. J. M. Corne- lissen, Beatrixtr. 14, naar Axel; D. W. Cornelissen, Beatrixstraat 14, naar O. en W. Souburg; B. Smits, Aagje Dekenstr. 12, naar Breda en P. Verdaasdonk, Nieuwe Kerkstr. 17, nqar Veldhoven v

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7