PROVINCIAAL NIEUWS Student vast veertien dagen voor hongerbestrijding Anton v. d. Water van eiland gehaald Een pittige zuster HANDZETTERS HET WEER DRUKKERIJ VAN DE SANDE Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Ternauzen Weerbericht Hoogwater Axel Zon-en Maanstanden Breskens Sas van Gent Schoondijke Roofoverval op benzinestation Onderscheiding teruggegeven DINSDAG, 31 MAART 1964 Verkeersongevallen. Zaterdagmiddag te ongeveer half twee reed de heer T. O., wonende in Terneuzen, op zijn brommer in de richting van d<- Axelsestraat over de brug.. Hie was het dat mevr. E. van E. uit Terneuzen zich plotseling van het voetpad op de rijbaan van de brug begaf om dwars over te ste ken. Zij werd door de brommer ge grepen en kwam evenals de be rijder van deze bromfiets te val len. De heer O. bekwam geen noemenswaardig letsel, doch mevr. Van E., die een hersen schudding had opgelopen, werd naar het Juliana-ziekenhuis ver- voerd. In de vooravond van zondag te ongeveer kwart over zeven had ter hoogte van de derde spoor wegovergang van de oostelijk gelegen rijksweg van Terneuzen naar Sluiskil een botsing plaats tussen twee personenauto's. De heer G. J. de P. uit Ert- velde kwam in de bocht nabij de Zevenaarhaven, vermoedelijk door een te hoge snelheid, op het enigszins gladde wegdek tenge volge van de regen, te slippen en kwam hierdoor in botsing met een in tegenovergestelde richting rijdende auto, bestuurd door de heer W. de K uit Terneuzen. Door' de schok werd de echt genote van de heer De K, zoda nig aan de linkerhand en rech terknie bezeerd, dat zij zich on der geneeskundige behandeling moest stellen. De auto van de heer De K. werd zwaar beschadigd, de ande re wagen vrij zwaar. Auto- en motorshow. Het aantal berijders van (lich te) motorvoertuigen, die bij de komst van het voorjaar willen weten wat er dit jaar aan nieuws op de markt wordt gebracht en zich daarvoor gaat op de hoogte stellen bij Mannaert's rijwiel- en motorenhandel, wordt ieder jaar groter. Gisteren, op de Tweede Paas dag, hield de heer Mannaert zijn traditioneel geworden show in SCHAARSE OPKLARINGEN Het weer met de Paasdagen is overal in Wiest-Europa teleur stellend geweest. In West- en Noordwest-Duitsland lag op de Tweede Paasdag op sommige plaatsen 1 tot 4 cm sneeuw. Ook in ons land was de neerslag zo wel op de Eerste als op de Twee de Paasdag met sneeuw gemengd. Natte sneeuw viel op de Tweede Paasdag ook in Engeland. Voor al in de gebieden met neerslag waren de temperaturen bijzonder laag. Langs de Waddenkust kwam het kwik op de Tweede Paasdag niet hoger dan twee a drie graden. Elders in ons land was op beide Paasdagen vijf gra den het hoogste maximum. In Frankrijk waren de Paasdagen koud maar op de meeste plaatsen droog, maar op de Tweede Paas dag begon langs de Middellandse Zeekust uitgebreid regen te val len. Uit Scandinavië daarentegen werd zonnig weer gemeld met overdag temperaturen van 3 tot 7 graden, maar 's nachts lichte tot matige vorst. Voor vandaag wordt voor het weer in ons land een lichte ver betering verwacht. De neerslag zal over het algemeen van wei nig betekenis zijn en later zul len er ook verspreide opklarin gen voorkomen. Als gevolg daar. van zullen de temperaturen tot iets hogere waarden oplopen dan tijdens de Paasdagen het geval was, maar zij blijven voor de tijd van het jaar nog ver beneden normaal. medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot hedenavond. Overwegend droog' Plaatselijk opklaringen en bijna nergens neerslag meer. In de ochtenduren plaatselijk mist. Zwakke wind. Iets hogere mid- dagtemperaturen. de grote showroom aan de Axel- sestraat en het had er veel van weg dat er dit jaar, meer dan ooit, allerlei nieuws op de brom mer-, motor- en scootermarlct verschijnt. Daarbij mag vooral niet vergeten worden hetgeen er nomenteel door N.S.U. aan klei- ïe, vierpersonenauto's wordt ge boden. Zo klein is deze wagen nu eigenlijk ook weer niet, want met alle voordelen van de „kleine" wagen biedt deze fraaie, solide N.S.U.-Prinz 4 toch heel wat comfort zowel voor het dagelijk se gebruik als voor de vakantie. De oer-sterke motor zal de be stuurder niet gemakkelijk in de steek laten en dat er steeds meer van deze auto'tjes op de weg ko men is wel het duidelijkste be wijs dat hij er steeds meer „in" begint te komen. Nieuw en belangstellingtrek- kend was ook de Heinkel-Trojan met zijn zuinig benzineverbruik en verstelbare zitplaatsen, zodat de volwassenen alle bewegings vrijheid hebben en er toch nog voldoende plaats is voor twee kinderen. Het aantrekkelijke van deze wagen is dat men slechts in het bezit moet zijn van een mo torrijbewijs om hem te mogen besturen. Natuurlijk viel er weer veel aan variëteiten op bromfietsen, scooters en motoren te bewon deren. Veel belangstelling trok de imposante Honda-motor en ook de bromfiets van dit merk had de nodige aandacht. Een buitenbeentje was de Kreidler-Florett in de 49,9 cm3 klasse met 12 versnellingen, waaruit coureurs niet minder dan 177 km haalden. Wel een motor dus, die zijn mannetje staat. Op het gebied van de scooters waren er weer altijd even fraaie en solide Lambretta's, Heinkels en Moto Guzzi's. In de bromfietsen een grote verscheidenheid aan Berini's, één van de meest verkochte merken, Magneet, Honda en D.K.W. Al met al een show die sterk de aandacht trok en die velen zich zullen herinneren wanneer zij, nu de lente haar intrede heeft gedaan, er sterk over gaan den ken om zich een nieuw vervoer middel aan te schaffen. Aanvangstijden R. K. Kerk diensten. De aanvangstijden van de dien sten in de R.K.Kerk zijn als volgt gewijzigd: half acht; negen uur en half elf. De avondmis zal, in het verxolg plaats hebben om half zes. Dit is het resultaat van de enquête, welke in de afgelo pen weken werd gehouden. Verkeersongeval Zaterdagavond om 22.45 uur reed J. B. van V. uit St. Jansteen met zijn bromfiets door de Noordstraat. In de bocht aan de Molenstraat, waar hij uiterst rechts reed, kwam hij in aanra king met een uit tegenoverge stelde richting komende auto waarvan de bestuurder waar schijnlijk niet heeft gemerkt dat hij de bromfietser heeft geraakt en daardoor is doorgereden. Van V. kwam hierdoor te val len en zowel hij als de duopassa gier klaagden over pijnen, maar liepen geen zwaar letsel op. De bromfiets werd licht be schadigd. Nog een aanrijding. Maandagmiddag om 15.30 uur reed de heer F. A. uit Axel met zijn personenauto door de West straat. Hij verleende geen voor rang aan de voor hem van rechtskomende personenauto, ko mende uit de Zeestraat en be stuurd door de heer A. van B. eveneens uit Axel. Het gevolg was een botsing waarbij beide voertuigen werden beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Zeehengelwedstrijd Zaterdag j.I. organiseerde de Axelse Hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" een zee hengelwedstrijd in de Wester- schelde, nabij Terneuzen. Deze wedstrijd, uitgaande van de Algemene Nederlandse Hen- gelaarsbond, gold als selectie wedstrijd voor het kampioen schap van Nederland zeehenge- len. Men kon zowel individueel als in groepsverband aan deze wed strijd deelnemen. DINSDAG 31 MAART Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.45 4.20 5.— 5.10 n.m. 4.06 4.41 5.21 5.31 WOENSDAG 1 APRIL v.m. n.m. Breskens 4.17 Terneuzen 4.52 Hansweert 5.32 Walsoorden 5.42 4.40 5.15 5.55 6,05 ZON MAAN op onder op onder Maart 31 6.18 19.12 22.59 7.56 Apr. 1 6.15 19.13 8.18 2 6.13 19.15 0.06 8.44 3 6.11 19.17 1.10 9.17 4 6.08 19.19 2.09 9.57 5 6.06 19.20 3.02 10.47 De uitslagen hiervan waren: Korpsen: 1. G.O.A. I, Axel, 173 punten; 2. Platzak, Westdorpe, 105 ptn; 3. G.O.A. II, Axel, 65 ptn; 4. G.O.A. III, Axel, 31 ptn; 5. H. S. V., IJzendijke, 18 ptn en 6. H. S. V., Sas van Gent, 15 ptn. Individueel: ,1. U. de Rijcke, te Westdorpe; 2. J. Wouterghem, te Axel; 3. Jac. v. Meurs, te Axel; 4. J. Bovain, te IJzendijke; 5. A. v. Meurs, te Axel; 6. J. A. Roose, te Axel; 7. A. Lippens, te Sas van Gent; 8. mevr. Lippens, te Sas van Gent en 9. E. de Kort, te Sas van Gent. Voor de eindwedstrijd, welke in Brielle zal worden gehouden, heb. ben zich geplaatst genoemde in dividuele prijswinnaars, alsmede het eerste korps van „Geduld Overwint Alles", bestaande uit de heren: A. Pleunis, J. Deij, C. M. Roose, S. Briguet en G. van Meurs. Verkeersdrukte op beide Paasdagen Gedurende de beide Paasdagen was de verkeersdrukte op de veerdienst VlissingenBreskens van dien aard dat extra voorzie ningen moestem worden getroffen om de massa's auto's en passa giers te verwerken. Zondag werd reeds vroeg een uurdienst ingesteld, terwijl bo vendien nog twee extra vaarten werden gemaakt. Het aantal ver voerde auto's bedroeg 1000. Op de Tweede Paasdag was de drukte nog groter en na aanvan kelijk een uurdienst was gehou den werd vanaf 11 uur tot 19 uur regelmatig met de beide veer boten „Prinses Irene" en „Prinses Beatrix' 'gevaren. Het aantal passagiers bedroeg maandag 8000 en werden 1700 auto's ver voerd. Ernstig verkeersongeval. In de vooravond van zaterdag te ongeveer kwart over zeven had op de weg van Philippine naar het kanaal Terneuzen Gent ter hoogte van de heer Per- daen in de Zandstraat een ern stig auto-ongeluk plaats. De heer A. van G. uit Terneu zen reed met als mede-inzittende de 16-jarige zoon van de heer W. uit Philippine met zijn auto van Philippine in de richting van het kanaal. Vermoedelijk door het gladde wegdek, tengevolge van de re gen, is de auto van de heer Van G. geslipt, waardoor de bestuur der de macht over het stuur ver loor, van de rijbaan raakte en vervolgens tegen een naast de weg staande boom terecht geko men. Beide inzittenden werden hier bij ernstig gewond naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. In verband met dit verkeers ongeluk is door de rijkspolitie te Sas van Gent het volgende be richt per radio omgeroepen: ,,De vervangend groepscomman dant van de rijkspolitie te Sas van Gent verzoekt de bestuurder van een Duitse personenauto (merk Mercedes, kleur beige) en de Hollands-sprekende mede- inzittende, welke getuige zijn ge weest van een verkeersongeval op de weg tussen Philippine en Terneuzen op zaterdag 28 maart te ongeveer 19.10 uur en waar bij twee personen ernstig wer den gewond, zich voor het geven van inlichtingen te willen wen den tot de groepscommandant van de rijkspolitie te Sas van Gent. Telefonisch te bereiken onder no. 01158, abonnénummer 375 of tot de politie in woon- of verblijfplaats." Goed afgelopen Op de provinciale weg IJzen dijke—Schoondijke is in de be ruchte bocht nabij de Oranjedijk maandagochtend wederom een auto uit de bocht gevlogen en zwaar beschadigd. De personenauto bestuurd door de heer J. K. van C. uit Ste- kene (B.) nam deze bocht met te grote snelheid en moest daarbij nog uitwijken voor een tegenlig ger, waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor en met zijn auto in de berm terecht kwam, waar de auto driemaal over de kop sloeg en daarna in een naast de weg gelegen sloot terechtkwam. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden van de auto, de heer Van C., zijn echtgenote en een kind, met de schrik vrij. In de nacht van zaterdag op zondag hehben twee mannen een laffe roofoverval gepleegd op het aan rijksweg 12 bij Zevenaar gelegen benzinestation „De IJs- sel". Zij schoten de daar aanwe zige 35-jarige bediende A. B. uit Velp in de buik, sleepten hem naar het toilet en maakten zich met een bedrag van ƒ550 uit de Voeten. De bediende is ernstig gewond in een ziekenhuis opge nomen. De twee mannen kwamen om streeks half drie bij het benzine station aan in een beige Opel van het bouwjaar omstreeks 1955. Eén van hen, een in donkere jas en hoed geklede ongeveer 30-ja- rige man, die zijn gelaat achter een nylonkous had verborgen, ging het gebouwtje binnen en schoot zonder meer de bediende neer. Met behulp van de ander sleepte de dader de bediende in het toilet. Toen deze de auto hoorde wegrijden wist hij, on danks zijn verwondingen naar buiten te strompelen waar hij door een passerende automobilist werd opgemerkt die hem naar Velp bracht. De 35-jarige pombediende is buiten levensgevaar. Intussen blijkt, dat de daders van de overval zich hebben be diend van een auto, die zij dezelf de nacht hadden gestolen in Arn hem. De auto is teruggevonden, maar van de daders ontbreekt nog alle spoor. De politie van Zevenaar, die op zoek is naar de overvallers, verzoekt eventuele getuigen om inlichtingen. De plaatsvervangend presi dent-commissaris van de „Ruhr- chemie Oberhausen", Heinrich Bütefisch, heeft het hem op 11 maart verleende grootkruis van de Westduitse Orde van Ver dienste teruggegeven. Een woordvoerder van het bureau van president Lübke deelde vrijdag avond mee, dat Bütefisch de on derscheiding had teruggezonden naar de staatskanselarjj in Düs- seldorf. Lübke had woensdag de terug gave van de hoge orde gelast, daar Bütefisch in de nazi-tijd SS- Sturmbannführer blijkt te zijn geweest en in 't proces van Neu renberg tegen de I. G. Farben tot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld is. Volgens het toenmaals gevelde vonnis had Bütefisch zich als directeur van de I. G. Farben fabriek Leuna in Ausch witz aan „slavenhandel" met ge vangenen uit het concentratie kamp schuldig gemaakt. Na het bekend worden van deze feiten had het bureau van de president meegedeeld, dat Lübke niet vol doende op de hoogte was gesteld van de rol van Bütefisch in de nazi-tijd. Het grootkruis was de industrieel met een persoonlijke lofrede door de minister van Eco nomische Zaken van de deelstaat Noordrijn-Westfalen, Kienbaum, uitgereikt. DOODVONNIS IN ZUID-VIETNAM Phan Kwoeng Dong, een voor malige hoge functionaris onder het bewind van de afgezette en vermoorde president van Zuid- Vietnam, Ngo Dinh Diem, is za terdag door een revolutionaire rechtbank in Hue ter dood ver oordeeld. De rechtbank achtte hem schuldig aan moord, het on wettig gevangen houden van mensen en aan daden die scha delijk waren voor de nationale economie. Kwoeang Dongs bezittingen werden in beslag genomen en hij moet schadevergoeding betalen aan zijn slachtoffers of hun na gelaten betrekkingen. Kwoeang Dong zou oorspron kelijk berecht worden tezamen met Ngo Dinh Can, een broer van de afgezette president, doch de rechtbank besloot de zaken van de twee afzonderlijk te be handelen; die tegen Ngo Dinh Can werd uitgesteld. Het proces was het eerste te gen hoge functionarissen van het Diem-regiem, dat vorig jaar no vember omvergeworpen werd. Amerikaanse in Oost-Duitsland mishandeld De 39-jarige Amerikaanse zan geres Gabriëlle Hammerstein, die in Oost-Duitsland gevangen heeft gezeten en donderdag j.I. werd vrijgelaten, heeft bij haar terugkeer in New York ver klaard, dat zij in de gevangenis „mishandeld" is. De zangeres, die in 1962 in Oost-Duitsland tot zes jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld op beschuldiging van spionage, zei dat zij daar „ruw" was be handeld. Die behandeling was zodanig geweest, dat men zelfs kon spreken van een „mishan deling". Eens was men bij haar in de cel gekomen met de bedoeling haar een soort „hersenspoeling" te geven. „Maar ik lachte hen uit en zei, dat ik in de gevange nis geen lessen in het Marxisme en Leninisme zou bijwonen". Toen had men haar van haar stoel gegooid. Bij een andere gelegenheid was zij met gummistokken af gerost. Een kleine Amsterdamse groep van jongeren christen-pacifisten, die actief wil bijdragen in de be strijding van de honger in de gehele wereld, is een landelijke actie begonnen tot steun aan de geweldloze strijd van Vinoba Bhave tegen de armoede en de honger in India en in Pakistan. Deze volgeling van Ghandi trekt reeds meer dan tien jaren door deze landen met als doel groot grondbezitters te bewegen stuk ken land af te staan ter verde ling onder de armsten van de talloze armen, en poogt vooral overal de middelen te vinden om die gezinnen in staat te stellen hun stukje land lonend te be werken. Vele duizenden van de ze gezinnen bereikten zo reeds zelfwerkzaam een redelijk be staan. Voor dat verstrekken van de middelen ervaart Vinoba Bhave's activiteit sedert kort de daadwerkelijke belangstelling van het westen. Niet lang gele den heeft een actie in Engeland daarvoor omstreeks 2,5 miljoen gulden opgebracht". Naar dit Engelse voorbeeld is thans, onder het motto; „Help India zichzelf helpen" in ons land een soortgelijke actie be gonnen. Overtuigd van de moge lijkheid daartoe willen de initia tiefnemers dat het Nederlandse volk binnen redelijke tijd één gulden per gezin, dat wil zeggen een bedrag van drie miljoen gul den, bijdraagt in de strijd tegen de armoede in India. In de hoop mede daarvoor in die tijd voor deze actie de no dige en gewenste weerklank te wekken heeft de leider van deze groep de 34-jarige T. J. R. P. Bijlsma, een student in de poli tieke en sociale wetenschappen aan de universiteit van Amster dam besloten van vandaag af gedurende twee weken geen voedsel te gebruiken. De actie is zaterdag in Am sterdam en in Den Haag begon nen met het verspreiden (ad. 15 cent) van een brochure over Bhave's activiteiten c.a. en met inzamelen van lege flessen, waarvoor statiegeld is betaald. (Het postgironummer van de actie is 623000, t.n.v. „Help In dia zichzelf helpen" te Amster dam.) MEISJE DOODGEREDEN Tegen het middaguur is zater dagmorgen een twaalfjarig meisje uit Klundert aangereden en ter plaatse aan de verwon dingen overleden. Het meisje P- de Ruiter was op de Noordschans aan het hinkelen en werd bij haar spel gegrepen. De jeugdige Nederlandse Robinson Crusoë Anton v. d. Water, die als experiment zes maanden op het verlaten „Vogeleiland" nabij Venezuela zou blijven, is zondag door een vaartuig van de Venezolaanse kustwacht van een wisse dood gered. Het schip, de „Maria Fatima", ving seinen op die met behulp van een spiegel werden gemaakt. Het spoedde zich naar het eiland en trof de jongeman aan die leed aan watergebrek en brandwonden in de eerste graad, als gevolg van de gloeiende tropische zon waartegen hij zich blijkbaar onvoldoende had beschermd. Op het eiland is geen drinkwater te vinden. Anton v. d. Water werd overgebracht naar een ziekenhuis in Guaira, waar hij enige tijd zal moeten blijven om van zijn ontberingen te herstellen. De eerste secretaris van de Nederlandse ambassade was bij de aankomst van zijn landgenoot in Guaira aanwezig. VRAAGT VOOR DIRECTE INDIENSTTREDING: of jongelui die tot handzetter wensen te worden op geleid Sollicitaties mondeling of schriftelijk te richten aan Drukkerij VAN DE SANDE, Noordstraat 55, Terneuzen. 33) Bob keek plotseling boos. „Ik geloof niet dat hetgeen ik doe of denk dokter McLeod iets aan gaat. En ik zou het op prijs stel len, als je mijn zaken niet met hem besprak." Voor de eerste maal tijdens dit moeilijke onderhoud schoten Sally de tranen in de ogen. „Je weet dat dokter Mac voor mij zowat een vader is. Na paps dood heeft hij me in allerlei opzichten geholpen en raad gegeven. Hij hoort bijna bij de familie en hij had allerminst kritiek op je. Hij begrijpt het alleen niet, net zo min als ik." Er heerste een onbehaaglijk zwijgen tussen hen. Dokter McLeod reed zijn auto de oprit van huize Camlin in; hij hielp Sally's moeder uitstap pen en tezamen gingen ze naar binnen. Sally had strak neerge keken op haar handen, die ze om haar knieën ineengeklemd hield, en Bob had naar de bomen aan de overkant gestaard. Bob sprak het eerste. „Ik wil een compromis met je sluiten, Sally." Verbaasd keek ze op. „Een compromis?" „Ja. Ik stel voor, dat we vol gend jaar februari trouwen; jij bepaalt de datum maar. Hoewel ik net zo naar ons huwelijk ver lang als jij is dit het opgeven van een ideaalik had klaar willen zijn, zodat ik je alles had kunnen bieden." „O Bob," fluisterde ze, ont roerd en vertederd. „Ja, maar wacht nog even," waarschuwde hij. „Ook jij moet een offer brengen." Ze schonk hem haar liefste glimlach. „Zeg het maar, Bob." Langzaam schudde hij het hoofd. „Ik weet niet hoe je er op zult reageren. Luister: je bent niet bijzonder op dokter Roberts gesteld en aan Lalla heb je be-i^haar. paald een hekel, en wat ik je nu ga vragen, zal je niet gemakke lijk vallen. Ik wil dat jij' je er volledig buiten houdt, terwijl ik probeer mezelf een plaats in het Doctor's te veroveren. Kun je dat opbrengen?" De knokkels van haar ineen- geklemde handen werden wit. Ze dacht diep na en toen ze ein delijk sprak kostte het haar zó'n moeite haar ware gevoelens niet te doen blijken, dat haar stem dof 'en toonloos klonk. „Ik kan niet zeggen, dat ik niet op Roberts gesteld ben, Bob. Ik geloof dat iedereen hem mag, en hij doet zijn best om ieders hart te winnen. Maar ik kan geen bewondering voor hem hebben. Ik vind, dat een dokter zijn beroep met hart en ziel moet zijn toegedaan; hij moet zijn pa tiënten de voorkeur geven bo ven wat dan ook." „Om het even kort te zeggen; dokter McLeod," zei Bob bitter. „Juist," zei ze, en in haar ge dachten zag ze even het magere gezicht van Peter Adamson voor zich. „Juist. Dokter Mac. En mijn vader. En nog een paar duizend anderen." „Dokter Roberts is een be kwaam chirurg. De beste," weer legde Bob. Ze knikte. „O ja, heel be kwaam. En hij gebruikt zijn uit zonderlijk talent twee dagen in de week uitsluitend voor de genen, die daar dik voor kunnen betalen." Hoewel ze haar eigen gevoelens geen rol in het ge sprek had willen toe bedelen, sloeg haar stem er nu van over. „Drie dagen," verbeterde Bob ,Drie dagen, en daar gaat het niet om. Als het Memorial het hem vraagt opereert hij daar voor niets. Maar bekijk jouw dokter Mac nu eens volkomen objectief, Sally. Hij is oud voor zijn tijd. En als het Memorial sluit is hij niets meer. Hij gaat zich een hopeloze mislukking voelen. En je vader. die leeft niet meer, die zou de betere ge-; situeerden dus niet eens meerj kunnen helpen. Ik wil me niet overwerken, Sally, en voortijdig een hartkwaal krijgen. Ik wil genieten van het leven van mijn huis, mijn vrouw, mijn kin deren. Het soort dokter, dat jij je als ideaal gesteld hebt, kan niet ook nog eens een echtgenoot, een vader zijn hij is zelfs geen mens meer. Hij is een slaaf. En een mens heeft er recht op van het leven te genieten, Sally!" Kort na haar vaders dood had haar moeder zich in dezelfde zin uitgelaten: „Als ik hem nodig had, of met hem wilde praten, was hij er nooit. En nu kan ik hem zelfs nooit meer zien!" had ze gesnikt. Ja, haar moeder en Bob hadden in zeker opzicht wel degelijk gelijk. Maar zij was een andere mening toegedaan. Ze had andere idealen gehad, en had gehoopt, als verpleegster met Bob te kunnen samenwer ken. En dat wilde hij nu juist niet. „Je hebt het er al eens over gehad, dat je met me zou willen samenwerken," vervolgde hij, alsof hij haar gedachten had kunnen lezen. „Maar het is nooit mijn bedoeling geweest, verliefd op een verpleegster te worden, Sally. Als ik 's avonds thuis kom, moet het huis opgeruimd zijn en gezellig, dan moet ik mijn vrien den kunnen ontvangen en dan wil ik niet eens meer aan mijn werk denken. Maar een ver pleegster, die blijft werken, neen die kan niet voor een der gelijk thuis zorgen. En als we kinderen hadden (Wordt vervolgd.) Prins Bernhard sprak voor radio van de Amerikaanse strijdkrachten Prins Bernhard heeft zaterdag middag om 12 uur een toespraak gehpuden voor de radio van de Amerikaanse strijdkrachten A. F. N. (The American Forces Net work). Hij leidde een program ma over Nederland in genaamd „Radiorevue uit de lage landen", dat gedurende twaalf uren in Duitsland en Frankrijk via de zenders van het A.F.N. te beluis teren zal zijn. De Prins herinnerde aan de historische handen tussen Ame rika en Nederland, die door de gezamenlijke strijd in de twee de wereldoorlog nog extra wer den versterkt. Deze uitzending zal u een beeld geven van het hedendaagse Nederland en zal u tonen hoe het verleden in ons dagelijks leven is verweven", al dus de Prins die verder allen welkom heette die door deze uit zending ons land door een bezoek nader zouden willen kennen. OPENING MADURODAM Zaterdagochtend om 10 uur is het nieuwe seizoen voor minia tuurstad „Madurodam" geopend. Prins Bernhard ontsloot het mi niatuurdeurtje van het perscen trum Nieuwspoort nadat een koe rierster op een ponypaardje hem een oorkonde had aangeboden ondertekend door Prinses Bea trix. Tegelijkertijd werd een dui zendtal duiven losgelaten, blies een harmonie met drumband een fanfare, gingen de bewegende objecten van het stadje in wer king en gingen de vlaggen in top. Mevrouw mr. J. E. Glastra van LoonBoon, voorzitster van de stichting „Madurodam", dankte de Prins voor de opening en bood hem als beschermheer van het grote perscentrum een elek trische stencilmachine aan. Ver volgens bood de gastvrouwe van het kleine perscentrum, Doris van Beeck Calkoen, de Prins het eerste nummer van de „Opregte Madurodammer" aan. De stencilmachine werd later door de Prins overgedragen aan de heer G. van Lieshout, voor zitter van het bestuur van het internationale perscentrum „Nieuwspoort". Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich verscheidene am> bassadeurs, de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz en de burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten. Personenauto door trein gegrepen Omstreeks zes uur zondag avond is op een onbewaakte overweg te Wezep (gem. Olden- broek) een personenauto door de trein ZwolleAmersfoort gegre pen. De auto werd bestuurd dooi de 23-jarige J. P. uit Wezep, die iets te laat stopte voor de nade rende trein. De auto kwam met de voorwielen op de rails tot stilstand. P. raakte in paniek, sprong uit de auto en maakte zich uit de voeten. Even later botste de trein met een harde klap tegen de auto, waarvan het voorste deel werd vernield. De trein had ongeveer 25 minuten vertraging. Glenn trekt kandidatuur voor Senaat in De Amerikaanse astronaut John Glenn heeft maandag in San Antonio in Texas meege deeld, dat hij zijn kandidatuur voor een senaatszetel voor de staat Ohio intrekt. Oorspronke lijk had de 42-jarige voormalige luitenant-kolonel mee willen doen aan de democratische vóórver kiezingen op 5 mei e.a. Op 26 februari maakte Glenn een val in zijn woning te Co lumbus, als gevolg waarvan hij aan evenwichtsstoornissen lijdt. Hij had op 1 maart ontslag uit de dienst willen nemen, maar hij had zijn besluit daaromtrent op geschort totdat hij zou zijn her steld. ALGEMENE AMNESTIE IN BRAZILIË De nieuwe Braziliaanse minis ter van marine, admiraal Paulo Cunh'a Rodrigues, heeft zaterdag een algemene amnestie afgekon digd voor alle leden van de ma rine die bij de dezer dagen op getreden muiterij waren betrok ken. President Joao Goulart zei dat de muiterij in Rio de Janeiro tot bloedige conflicten zou hebben geleid wanneer de regering niet snel had ingegrepen. De nieuwe minister van marine, admiraal Paulo Mario da Cunha Rodri gues, zal de discipline volledig herstellen, waarbij hij de volle medewerking van hem krijgt, zei Goulart,

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2