is alleen PROVINCIAAL NIEUWS PfSEBI^BESIRTEli Voor de zoadag Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 28 maart 1964 Terneuzen Axel Breskens MEERKAMERVERWARMING Fa. Vertinde Terneuzen Middelburg Oostburg Sluiskil Schoordijk© Sluis Vlissingen 7eJi&d-p puistjes PUR0L-P0EDER Kunstmaan „Kosmos 23" neergetort. De „Mr Cap" uitgevaren k Opbrengst kollekte De deze week gehouden Zon- nestraalkollekte ten behoeve van het N.V.V.-t.b.c. en gezondheids fonds heeft opgebracht ƒ845,39. De Muziekschool examineerde De Terneuzense muziekschool heeft in de loop dezer week di verse examens afgenomen. De jury, bestaande uit mevr. Del- vauxTassignon en de heren J. Dekker, J. v. d. Brugge en Jo Ivens, kreeg een groot aantal leerlingen te beoordelen. Voor piano le graad slaagden A. Brunnekeet (met lof); Wim en Mies Wieland (met lof); E, v. d. Klooster; A. Stuij, A. van Kerkhoven; M. Renaud; J. Pauw en B. Hovestadt. Voor piano 2e graad: M. Baart (met lof)J. Haak; E. Steenbak ker en W. Bottemanne. Voor piano 3e graad en accor deon slaagden resp. J. Jansen en A. v. d. Berge. Een tweede jury, die was sa mengesteld uit de heren Lange- wouter; Cor Schijve; J. Wisse; M. Pauwels; D. Manneke; P. Brakman en Jo Ivens, kon het certificaat „geslaagd" uitreiken aan: L. de Putter (met lof); I. Hamelink; A. van Hecke en W. Stadhouders voor viool le graad; 'aan E. Visser (met lof); C. van Driel (hoogste lof); O. Jansen (met lof) voor viool 3e graad; aan N. Riemens en B. Thomaes (beiden met lof) voor cello le graad; aan W. Rouw gitaar le graad; C. Klaassen en G. Jansen harmonium le graad; P. Simons (met lof) voor harmonium 2e graad; aan A. Hamelink (met lof) hobo le graad en aan A. Faas (hoogste lof) fagot le gr. Koninginnefeest in Axel. Het volledige programma. 08.30. Start op het Szydlowski- plein van de drie drumbanden; 3 verschillende routes. 09.15. De schoolkinderen wor den door de drumbands afge haald. Zij komen samen op de Markt. 09.30. Toespraak door de bur gemeester. Vlaghijsen. Op de Markt Kinder- en volks zang: 1. a. Wilhelmus van Nassaue; b. Mijn Schildt en de Betrouwe. 2. a. Ferme jongens, stoere knapen; b. Dat's een leven van plezieren; c. Laat ze pruilen, laat ze druilen. 3. a. In een blauw geruiten kiel; b. Als matroosje vlug en net; c. Daar staat Hollands ad miraal. 4. a. Wij leven vrij, wij leven blij; b. Hoe dierbaar is ons 't Va derland; c. Wij leven vrij, wij leven blij, Wij dienen éénen God; d. Zo leven w'altijd vrij en blij. 5. a. In naam van Oranje doet open de poort; b. De Vloot is met vijfduizend koppen bemand; c. Komt, geeft de verzekering, 'k moet spoedig terug; d. Hier dringt men naar buiten, daar schuilt men bijeen. 6. a. 't Is plicht, dat iedere jon gen; b. Als Vaderlandse jongens; c. Slechts eendracht maakt ons machtig. 7. a. Waar eens 't gekrijs der meeuwen; b. Waar eens de zeeën braken; c. De worstelstrijd met Spanje. 10.30. Eerste poppenkastvoor stelling voor de leerlingen van de kleuterscholen door het poppen theater „De Zeeuwse Uylenspie- gel" van de heer en mevr. Pop- ma te Middelburg in de kleuter school Roodkapje. 10.30. Film „De reis van Prin ses Beatrix" voor de leerlingen van de ulo, lts, landbouwhuis- houdschool en school Spui in Het Centrum. Voetbalwedstrijd van de personeelsvereniging van de ge meente tegen het voetbalteam van Lensen's Aannemersbedrijf. 13.00 Film „De reis van Prin ses Beatrix" voor de leerlingen van R.K. school en de openbare school. 13.30. Tweede poppenkastvoor stelling voor de tweede groep leerlingen van de kleuterscho len. 13.30. Cyclocross voor jongens van 13 t/m 17 jaar. 14.45. Film „De reis van Prin ses Beatrix" voor de leerlingen OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 29 MAART 1964 (EERSTE PAASDAG) NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stern- Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds, P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. A. Poelman; (Kerkhoflaan) 9.30 uur Ds. J. Scholten; „Schel- de-oord" 18 uur Ds. J. Scholten; [(Driewegen) 19 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht; 14.30 u. Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse; 19 uur Interkerke lijke zangdienst in de Gerëf. kerk. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. A. G. Kornet, van Vlisingen. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Hoek: 10 uur Ds. H. M. Ohman; 14.30 uur Terneuzen: 10 uur Ds. H. Smit; 15 uur Ds. H. M. Ohman, van Hoek. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Tweede Paasdag 9.30 uur Lees dienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur Openbare Ge. loofsbelijdenis; 14 uur Bediening Heilige Doop; 18 uur Ds. De Reuver. Tweede Paasdag: 9.30 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANGELIE. GEM. (Filadellia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 8.30 uur n.m. bidstond. Iedere donderdagavond om 8 uur sa menkomst. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 29 MAART 1964 (EERSTE PAASDAG) NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S Blom. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Leeu- ring Groede: 10 u. Ds. H. W. Doornink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. Brezet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. H. van Dalen; 11.30 u. PaasJeugd- kerkdienst. Retranchement: 10 uur Eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sint Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sint Kruis: 9 uur Ds. L. C. Bolm. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 u. Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da H. B. de Neeling. MAANDAG 30 MAART 1964 (TWEEDE PAASDAG) Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 9.30 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. Cadzand: 10 u. Ds. W. C. Luuring. Groede: 10 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Hoofdplaat: 10 uur Erw. heer H. J. Begeer. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 10.30 uur Paasviering Zon dagsschool. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. M. B. de Neeling, Paaszangdienst. van de christelijke nationale school. 19.00. Lichtstoet en lampion optocht voor iedereen. Aantrek kelijke prijzen. De begeleiding geschiedt door de drie drum bands. Opstellen om 20.00 uur op het Szydlowskiplein in de richting van de Markt. 20.00. Concert door de Har monie „Concordia". De Oranjevereniging te Axel hoopt met dit gevarieerd pro gramma de bevolking weer een aangename dag te bezorgen. Het bestuur van zijn kant rekent er op dat nog velen de weg naar de Oranjevereniging zullen weten te vinden. Feestvieren kost geld en daarvoor is ieders financiële medewerking nodig. Jaarvergadering A. B. C. De afdeling Axel van de Alge mene Bedrijfsgroepen-Centrale hield donderdagavond in het zaaltje van „De Sport" haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer L. Jansen, gaf een overzicht van het werk van de afdeling in het afgelopen jaar. Tot lid van de kascommissie werd de heer A. van Drongelen 'benoemd. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden de heren K. Kaijser en J. Hame link herkozen. Voor de secretaris de heer C. Braem, die niet langer deze func tie kon blijven vervullen, moest een andere kracht worden ge vonden. Daar geen der aanwezigen zich bereid verklaarde, zal dit voor lopig door het bestuurslid de heer J. Dronkers worden waargeno men. Bij de rondvraag kwamen en kele vragen naar voren, die door de districtsbestuurder de heer F. Drabbe werden beantwoord, ter wijl hij nog even het werk van de A. B. C. in de kanaalzone nader toelichtte. Hierna sloot de voorzitter de goed bezochte jaarvergadering, waarna er een kaartwedstrijd volgde. volgde, waarvan de uitslag was: 1. K. Kaijser, 2. J. Wontergem, 3. M. den Engelsman, 4. A. den Beer, 5. A. Dieleman, 6. S. Sol, 7. J. Hamelink. Schooluitvoering Lanbouwhuis- houdschool „Molenkwartier". Donderdagavond gaf de land- bouwhuishoudschool „Molen kwartier" in Het Centrum een geslaagde schooluitvoering. De heer Heijt die de leiding van deze avond had, sprak een woord van welkom. Meer in het bijzonder richtte hij zich tot de consulente van het huishoud- onderwijs mej. van der Leeden, tot de hoofden van de scholen en leden van de commissie van toezicht. Klasse IA voerde enkele ge slaagde volksdansen uit, waarna 1B op vrolijke wijze enkele zang nummers ten gehore bracht. Klasse 2A voerde een toneel stukje op waarin te zien was hoe men denkt dat in de toekomst onderwijs zal worden gegeven Klasse 2B liet gymnastiekoefe ningen zien. Het programma vóór de pauze werd besloten met het le bedrijf van het toneelspel „Lysbeth wordt mens", opgevoerd door de assistentenklasse. Na de pauze werd het 2e be drijf ten tonele gebracht. De nu volgende modeshow door de leerlingen toonde aan wat door hen op de Landbouw- huishoudschool met naald en draad tot stand wordt gebracht. Koorzang besloot deze vrolijke en interessante avond. Contactavond Openb. School Tijdens een contactavond voor de ouders van leerlingen der openbare school hebben de schoolkinderen de kinderoperet te „Tijl en de toverfluit" van L. C. J. van As ten tonele ge bracht. De heer Priester voorzitter der oudercommissie, heette de talrij ke aanweeizgen welkom. Hij gaf een uiteenzetting van taak en doelstelling van Volksonderwijs en oudercommissie. Aan de opvoering der operette namen 59 kinderen deel onder leiding van de heer Van Over- beke.. De kinderen oogstten veel succes. Tussen de bedrijven door ga ven enkele leerlingen op accor deon en mandoline aardige mu- zieknummertjes ten beste. Aan het slof bracht de heer Priester dank aan de kinderen en allen die op enigerlei wijze hadden meegewerkt aan het wel slagen van de avond. Exploitant-kampbeheerder De N.V. Zeebad Breskens heeft als exploitant-kampbeheerder aangesteld de heer J. van de Sande te Breskens. Inmiddels is de bouwvergun ning verleend voor het bouwen van het geprefabriceerde re creatiegebouw, hetwelk tussen 20 en 24 april op het kampeer terrein zal arriveren. Voor het eerst zullen de aan meldingen voor het kampeerter rein officieel bij een beheerder kunnen geschieden in een fleu rig en gezellig ontvangcentrum. (Adv.) Havenstraat 8 Ontspanningsmiddag In het Casino te Breskens is een ontspanningsmiddag gehou den door de dames van de V. V.H. ten behoeve van de bejaarden. Mevr. Poissonnierde Doeder sprakt een welkomstwoord tot de vele bejaarden, alsmede tot burgemeester J. Eekhout. Voor de zesde maal werd deze mid dag voor de bejaarden verzorgd door leerkrachten en kinderen der openbare schoo1. Vele bezoe kers hadden ongetwijfeld het ge noegen hun kleinkinderen in het spel te bewonderen. De kinderen voerden op de operette in vier bedrijven „Tijl en de toverfluit" van L. van As. Mevr. Poissonnier dankte aan het eind alle kinderen voor hun voortreffelijk spel. Zij hoopte dat dergelijke uitvoeringen nog dikwijls zullen worden gegeven. Mysterieuze inbrekers achter haald. Eerst nu is bekend geworden welke vreemde groep inbrekers in het jaar 1961 door geheel Ne derland inbraken heeft gepleegd en daarbij zeer mysterieuze voet sporen achterliet. Onder meer in Vlissingen wer den in de nacht van 12 op 13 no vember 1961 diefstallen gepleegd in huizen aan de Vrijdomsweg, waarbij voetsporen werden ach tergelaten van een profiel dat bij de Nederlandse politie totaal on bekend was, zo deelt de gemeen tepolitie te Vlissingen mee. De zaak werd doorgegeven aan Interpol daar men, aldus de poli tie te Vlissingen, vermoedde te maken te hebben met buitenlan ders. Interpol heeft nu bekend gemaakt, dat de mysterieuze in braken zijn gepleegd door een groep Franse zigeuners, bestaan de uit 2 mannen en een vrouw. Het inbrekerstrio is onlangs in Frankrijk voor diefstal veroor deeld tot respectievelijk 5, 2 en 1% jaar voor de aanvoerder, de vrouw en zijn medeplichtige. De zaak kwam aan het rollen toen eind 1962 Interpol uit Wies- baden in een pandjeshuis te Wiesbaden een horloge ontdekte dat afkomstig bleek te zijn van een in Maastricht gepleegde dief stal. De verkoper van het horloge kon worden aangehouden. Begin 1963 kon het inbrekerstrio wor den aangehouden in Straatsburg, waarna zij zijn overgeleverd aan de Franse justitie. Bij huiszoe king in hun caravan, waarmee de zigeuners geheel West-Europa doortrokken, werden tal van voor werpen gevonden, afkomstig van inbraken, die onder meer ook in Nederland waren gepleegd. De vreemde voetafdrukken bleken veroorzaakt te zijn door speciaal vervaardigde schoenen van een zeer plomp model, die de zigeu ners aantrokken wanneer zij op rooftocht uitgingen. Diamanten huwelijk De heer en mevr. L. de Rooij en J. de RooijDeij zijn maan dag 30 maart a.s. zestig jaar ge trouwd. Het diamanten bruids paar (beiden 86 jaar oud), dat ook te Oostburg in het huwelijk trad, gaat ongetwijfeld een pret tige en drukke 2e Paasdag tege moet. Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen is geslaagd voor het kan didaatsexamen tandheelkunde de heer J- P- van Hoeve, alhier. Volksonderwijs vergaderde De jaarvergadering van de af deling Schoondijke van „Volks onderwijs" wees mevr. S. Lu- teijn aan als afgevaardigde naar de dit jaar te houden algemene vergadering. Ter vervanging van de heren A. J. de Klerk en H. van der Walle, die hun bestuursfuncties neerlegden, werden in het be stuur gekozen de heren P. v. d. Broeke en G. Israël. De contributie werd vastge steld op 4 per jaar en 1 voor leden-huisgenoten. De afdeling telt 140 leden, hetgeen een klei ne teruggang betekent. De rekeningen van de penning meester sloten met een saldo van 9,80. Schieten met de luchtbus De luchtbuksclub „De stad Sluis" speelde 'n wedstrijd tegen Retranchement en won deze met 829 tegen 807 treffers, die als volgt werden gemaakt: Sluis: 1. mevr. A. van Land schoot 169 punten; 2. G. van Landschoot 167 pt; 3. F. Baes 167 pt; 4. A. Vermeulen 164 pt; 5. Iz. le Roy 162 pt. Retranchement: 1. Th. van Soolingen 168 pt; 2. F. de Kra mer 163 pt; 3. R. van de Voorde 163 pt; 4. A. van de Wege 161 pt; 5. J. Luteijn 152 pt. Een schieting op de geluks- kaart had tot uitslag; 1. J. Lu teijn; 2. W. L. Ghijsels; 3. F. de Kramer. Naar de politie te Vlissingen eerst nu hekend maakt zijn in de nacht van dinsdag 24 op woens dag 25 maart aldaar 3 inbrekers aangehouden, waarbij 2 „zware jongens", die voor de Nederland se politie geen onbekenden zijn, namelijk T. M. uit Utrecht en G. J. W. W. uit Bussum. Hun mede plichtige was A. A. de S. uit Utrecht, die voor de eerste maal bij een inbraak betrokken bleek. De drie mannen hebben in ge noemde nacht zes fotocamera's, alsmede een elektronenflits en enkele filmrollen, het geheel ter waarde van ongeveer 500 gulden, ontvreemd bij de fotohandel P. op de Nieuwedijk aldaar. De eigenaar- van de fotozaak werd gealarmeerd doordat hij beneden in zijn winkel glasgerinkel hoor de. Toen hij zijn zaak insnelde, zag hij dat drie mannen came ra's wegpakten door een gat in de etalageruit. Daarna sprongen zij in een ge reedstaande bestelauto, die met draaiende motor voor de winkel stond geparkeerd. De politie werd direct gewaar schuwd en later vonden de agen ten van de radiopolitiewagen uit Vlissingen een geparkeerde be stelauto op het pleintje bij de Vissershaven aan de Nieuwedijk. Bij onderzoek bleken zich daar in de drie inbrekers te bevinden. Onder het dashboard en onder de zittingen van de auto vond de politie de gestolen goederen. De inbrekers hebben bekend. 32) Bob had geen parkeerplaats kunnen vinden. Teneinde de aandacht op zich te vestigen claxonneerde hij dritfig. En toen Sally, die zich helemaal niet haastte, eindelijk naar hem toe ging, stond Lalla al over het por tier aan zijn kant gebogen. Ze schenen in een vertrouwelijk ge sprek gewikkeld te zijn. „Brengt u mams dan thuis, dokter Mac?" vroeg Sally opge wekt. „Want het ziet er naar uit, dat ik mijn rechten moet gaan verdedigen!" Met een ietwat bedremmeld gezicht stapte Bob uit; hij hielp Sally bij het instappen en was veel galanter dan gewoonlijk. Lalla richtte zich wat beledigd op, maar toen ze wegreden, riep ze hen na: „Dus tot morgenoch tend negen uur, Bob! Dag, Sal ly!" „Golf", legde Bob gejaagd uit. „Ze heeft me uitgenodigd voor een partijtje golf, morgenoch tend." „Ik hoop dat het gezellig zal zijn", zei Sally, die zich moest beheersen om niet sarcastisch te worden. „Ik zou er niet veel mee op schieten, haar tegen me in het harnas te jagen, nu ik haar va der zover probeer te krijgen dat hij me een benoeming in het Doctor's bezorgt", vervolgde Bob. Sally stak haar kinnetje in de lucht. „Ik zeg toch niets!" Hij knikte. „Dat kan wel, maar je hele houdingtoen ik net de hoek om kwam stond je met Lalla te praten. Ze heeft je ze ker verteld, dat ik haar meege nomen heb naar de Golfclub, en dat we gedanst hebben. Maar ik kan tegenover een meisje niet onbeleefd zijn, Sally". „Vooral niet, wanneer je haar vader nodig hebt", antwoordde Sally, scherper dan in haar be doeling had gelegen. „Lalla heeft het me niet met zoveel woorden verteld maar ik wist het al toen je nog op de club was. En dat had je kunnen weten". „Wat heeft ze je precies ver teld? Dat ik haar gekust heb?" Ze schudde het hoofd. „Neen, dat heeft ze óók niet verteld, maar ik ken Lalla langer dan vandaag, en het zou me alleen maar verbazen as je haar slechts een keer had gekust. Een meisje kan een man altijd wel in een dergelijke positie dwingen, dat hem niet veel keus overblijft. Maar ik vind het heus niet erg, Bob". „Zoals jij nu praat lijkt het of Lalla een mannenjaagster is," zei hij binnensmonds. „Maar dat is niet waar, ik geloof, dat de meeste mensen haar niet begrij pen". „O dat kan best", zei Sally ge reserveerd. „Ik wil overigens helemaal geen ruzie met je ma ken. Dat wil jij toch ook niet?" Hij grinnikte even. „Volgens de psychologie zoekt de zondaar altijd zijn straf. Ik heb niets vreselijks gedaan, Sally. En jij bent me liever dan mijn leven". „Maar je wilt zo vreselijk graag naar het Doctor's", zei ze zacht. Hij knikte. „Ik weet hoe jij denkt over het zoeken naar be ter mogelijkheden voor jezelf, Sally maar ik moet ergens mijn stage kunnen- voltooien. Als ik dat bij dokter Roberts kan doen dan is er volgens mij niet het minste bezwaar tegen dat ik hem er op alle mogelijke manie ren van overtuig dat ik de aan gewezen man ben". Ze beet zich op de lippen. Ze deelde die opvatting niet op geen stukken na. Natuurlijk moest Bob zijn stage afmaken. Maar dat hij het type was dat op het alleraatste nippertje be reid bleek een uitnodiging voor een dinertje te aanvaarden: en dat omwille van een baantje de dochter van de baas mee uit nam, daarmee bezorgde hij Sal ly een bttére smaak in de mond. Toen ze bleef zwijgen begon hij zich te verdedigen. „Soms moet een man zich wel eens ver nederen teneinde de top te be reiken Sally, begrijp dat toch". „Jij kunt dergelijke dingen be ter onder woorden brengen dan ik", erkende ze, „maar ik vind het allemaal niet zo logisch. Ik had willen trouwen, ik had je willen helpen met het betalen van je studie, zodat we toch sa men konden zijn. Dat is het voorrecht van een echtgenote om te helpen als dat nodig is. Je bent te trots om van mij hulp aan te nemen maar je buigt je wel in het stof voor dokter Roberts. Dat snap ik niet". Hij keek peinzend. Toen hij de auto voor Sally's huis had ge parkeerd draaide hij zich naar haar tóe. „Ik geloof nooit, dat een vrouw dergelijke dingen kan snappen, Sally. Dat is een kwes tie van mannelijke trots. Ik wil geen verplichtingen hebben te genover de vrouw, die ik lief heb". „Zoiets idioots heb ik nog nooit gehoord. Bob. Bijna alle meisjes, die gelijk met mij zijn begonnen, en nu getrouwd zijn, hebben hun baan aangehouden. Je werkt toch samen voor een gemeenschappelijk doel? Ik heb nooit gemerkt, dat je er op an dere punten ook zulke ouderwet se opvattingen op nahoud. Zelfs dokter Mac, die behalve op het gebied van de geneeskunde, nog in de vorige eeuw thuishoort, vindt ht dwaas". Ze had een kleur van opwinding. (Wordt vervolgd.) T. M. en G. J. W. W. zijn inge sloten in het huis van bewaring te Middelburg, na donderdag voor de officier van Justitie te zijn geleid. De medeplichtige A. A. de werd weer op vrije voeten ge steld. AAN WEERSZIJDEN EEN Zij kruisigden Hem en met Hem twee anderen, aan weerszijden één. (Johannes 19 18.) Daar steken op Golgotha aan weerszijden van het Kruis van Christus twee staken de hoog te in. Aan iedere staak hangt een mens. Iedere staak draagt zijn vracht: de vracht van een leven dat is: vracht van zonde, van oordeel, van dood. Dat zijn de „twee anderen". Zonder deze „twee anderen" gaat Golgotha niet door. Golgo tha is er niet voor de Eene in het midden, maar voor die ande ren aan weerszijden.- Golgotha is er niet voor Jezus. Golgotha is er voor de moordenaren. Dit zijn waarlijk geen figuranten. Dit is maar geen franje, geen omlijs ting. Dit zijn de belanghebben den, de gegadigden op Golgotha. Omdat zij er hangen, hangt Hij er. Zij, met hun bebloede staken, met hun verwrongen lichamen, met hun vloeken en jammer klachten, met hun zwart verle den en nóg zwarter toekomst zij gevèn pas Golgotha zin. Zij maken pas Golgotha tot Golgo tha. En ton Jezus ze zag toen ze daar kwamen aanstrompelen toen Hij zag hoe ze gekruisigd werden aan weerzijden één toen heeft Hii ze (in Zijn geest) toegeknikt. Zij, „anderen", zijt ge er al Dan hang Ik hier niet voor niets. Dan vergiet Ik Mijn bloed niet voor niets. Dan kan Ik nu met Mijn werk beginnen. En. toen is Hij in hun midden gaan hangen. Daar in het midden hangt Hij alle moordenaren even na. Hij hangt niet naar de ene kant over. Hij heeft die linkse moordenaar niet links laten liggen. Ze hingen beiden even ver van Hem af. En Hij hing ze beiden even na. Hij reikt met Zijn handen naar noord en zuid, naar oost en wést/Naar de verzopen en verlopen "-en - ver loren mens en naar de keuri ge, gave en kerkse mens. Overal waar maar moordenaars hangen. Zijn vingertoppen beroeren ze. Hij lokt ze allemaal: KOMT ALLEN TOT MIJ! (Uit „De Stem achter U".) (Adv.) NAÏEF Op het Berlijnse hoofdbu reau van politie wordt op het ogenblik nog gelachen om de volgende geschiede nis: Een verkeersagent ge loofde zijn ogen niet, toen hij zag, dat een auto in plaats van op de rijweg op het trottoir reed. Aan het stuur van de wagen zat een jongedame, die de or debewaarder beschaamd vertelde, dat zij zojuist rij examen had gedaan. Toen de agent haar voorhield, dat zij dan toch moet we ten, dat men niet op het trottoir mag rijden, meen de zij: „Ja, maar op de rijksweg is het zo vreselijk druk!" De Russische kunstmaan „Kos- mos-23" is vrijtTag in de damp kring in stukken uiteengevallen. De witgloeiende brokstukken sloegen te pletter in de Canadese provincie Quebec, zo heeft een woordvoerder van de Harvard- universiteit te Cambridge, Mas sachusetts, meegedeeld. De directeur van het Australi sche observatorium in Bellfield, Gordon Patson, had eerder op de dag gewaarschuwd, dat het wrak van de satelliet mogelijk in Syd ney terecht zou kunnen komen. Politie en brandweer waren daar gealarmeerd. De Kosmos-23 woog minstens enkele tonnen. Het booreiland „Mr Cap" is vrijdagmiddag rond vier uur uit Rotterdam vertrokken naar Schiermonnikoog, waar het voor, de Caltex zal gaan boren. Het gevaarte werd naar zijn bestem ming gebracht door de slepers ,Elbe", Schelde" en „Schouwen- bank" van L. Smit en Co's inter nationale sleepdienst. De tocht zal twee dagen in beslag nemen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2