PROVINCIAAL NIEUWS i^ewte by iiek PREDIKBEURTEN Geslaagde Boussac shows te Terneuzen Staatssecretaris tevreden over regionaal industriebeleid Pagina 2 DE VRITE ZEEUW Donderdag 26 maart 1964 Axel Aardenburg Breskens St. Jansteen Sluiskil SPECIALE AANBIEDINGEN! BIJ UW KRUIDENIER Sluis Boodschap van president Johnson aan de Wereldhandelsconferentie BINNENKORT OOK BEZOEK AAN ZEELAND BEROEPENTELEFOONBOEK VOOR ZEEUWS-VLAAND EREN Van de uitgeverij „De Gids" te Leiden ontvingen wij het be- roepentelefoonboek voor Zeeuws- Vlaanderen dat is uitgegeven in samenwerking met de P.T.T. Het is een eigenaardige uit gave, waarvan we met de beste wil van de wereld het nut niet kunnen inzien. Diverse steekproeven hebben ons geleerd dat dit boek, het welk door de vele tussen de tekst geplaatste advertenties een rom melige indruk maakt, allerminst aanspraak kan maken op vol ledigheid en nauwkeurigheid. Tal van bekende zakenlui ko men er niet in voor, terwijl men daarnaast weer namen aantreft van mensen die zichzelf zullen verwonderen dat ze in dit boek een plaats hebben gekregen. Tot onze verbazing ontdekten we ook de namen van personen die al een paar jaar overleden 2l)n. Neen, de uitgeverij „De Gids" heeft Zeeuws-Vlaanderen met deze uitgave geen dienst be wezen. Wij vragen ons af welk belang do P.T.T, er bij had aan zulk een uitgave haar medewerking te verlenen. Veilig Vcrkeerscursus te Axel werd een sukses. Tijdens de afgelopen weken werf te Axel een veilig ver- keerscursus gegeven onder lei ding van opperwachtmeester G. van Suydam. Onder auspiciën van de plaat selijke verkeerscommissie werd maandag 23 maart j.l. het schrif telijk verkeersexamen afgeno men. Aan het examen werd deel genomen door 10 dames en 13 heren, die elk 25 vragen dienden te beantwoorden. Voor elk goed antwoord werden vier punten toegekend, zodat maximaal 100 punten konden worden behaald. Tijdens de uitreiking van de diploma's moest de voorzitter der commissie, dokter Schiltman, één kandidaat teleurstellen, die niet het vereiste aantal punten (60) had behaald. Een diploma werd uitgereikt aan mevr. M. Smiesde Putter; mevr. A. WillemsenGeensen, mej. N. Verstraten, mej. L. Ver straten; mej. M. .Meesen; mevr. N. JansenBoërine; mevr. A. GielleitVermunt', mej. D. Kos ter en mej. A. C. Smies en aan de heren W. Willemsen; I. Kaij- ser; S. Dieleman; R. J. M. Ver hagen; P. M. Hamelink (Terneu- zen); J. J. L. van den Bergen; A. J. van den Bergen; A. J. Meeuwse: F. Koster; F. Diele man; J. Hamelink; P. O. Lion en L. K. Ortelee. De beste resultaten werden behaald door mej. N. Verstraten en de heer J. J. L. van den Ber gen met resp. 98 en 92 punten. Beiden mochten voor hun uitste kende verkeerskennis een prijs in ontvangst nemen. Bij de prijsuitreiking merkte de voorzitter op, dat wanneer er nog een prijs beschikbaar zou zijn geweest, deze zeker zou zijn toegekend aan mej. M. Meesen, die 97 punten wist te behalen. Gelet op het behaalde aantal punten, ver boven de minimum grens, noemde de voorzitter de cursus zeer geslaagd. Na de toespraak van dokter Schiltman deelde adjudant Schat- born mede, dat van de burge meester bericht was ontvangen dat hij tot zijn spijt deze laatste avond niet kon bijwonen. De adjudant benadrukte de kennis van de verkeersregels en attendeerde op de juiste toepas sing daarvan. De leider van de cursus, op perwachtmeester Van Suydam, kreeg als blijk van waardering van de cursisten een boekenbon aangeboden. Tijdens de pauze werden en kele documentaire kleurenfilms aangeboden door de heer G. Ser- rarens uit Axel. Schooluitvoering Hedenavond geeft de Axelse landbouwhuishoudschool in „Het Centrum" haar traditionele schooluitvoering. Naast een modeshow biedt het programma volop afwisseling. Er zijn volksdansen te zien, er is koorzang en natuurlijk ook toneel. Ongetwijfeld zullen weer velen de weg naar „Het Cen trum" weten te vinden. Zwemclub „De Starters" In „De Roode Leeuw" hield de Aardenburgse zwemveréniging „De Starters" haar jaarvergade ring. Het seizoen 1963 is blijkens het jaarverslag van de secreta ris gunstig verlopen. De Zeeuw se jeugdkampioenschappen lever den niet minder dan zes titels op. De contributie moest ver hoogd worden. Jeugdleden tot 16 jaar betalen voortaan 2,50 en leden boven 16 jaar ƒ4. Ter vervanging van de dames L. Rootsaert en R. (je Clerck, die als bestuurslid hadden bedankt werden gekozen de heren F. van Waes en J. Keijmel. De voorzitter sprak een woord van dank tot badmeester Van de Velde, die de training uitstekend had verzorgd, en hij stelde hem uit waardering 'n boekenbon ter hand. Met de vertoning van een sportfilm werd de bijeenkomst besloten. N. V. Zeebad Breskens. De N.V, Exploitatiemaatschappij „Zeebad Breskens" beeft in „Het Wapen van Breskens" een verga dering van aandeelhouders gehou den. Het enige punt op de agenda be- 'trof de machtiging voor de Raad van Beheer om het aandelenkapitaal uit te breiden. Voorzitter J. Carels kon een groot aantal aandeelhouders welkom he ten, in het bijzonder burgemeester J. Eekhout. De heer Carels zei dat 1963 voor de camping een toename van meer dan 100% heeft vertoond. De achter ons liggende jaren wa ren opbouwjaren. Er bestaan nog grote plannen om tot uitbreiding te k,omen o.a. het plaatsen van een re creatiegebouw met kampwinkel en ontvangcentra alsmede een complex toiletten. De middenwegen zullen over een afstand van 650 meter worden geas falteerd. Deze zomer zullen er meer tenthuisjes komen en ook de elektr. verlichting wordt uitgebreid. De raad van beheer is reeds lang bezig met een actie om het aan delenkapitaal uit te breiden. Omtrent het schoonhouden der stranden zijn „er klachten geweest. Door het op en afgaand water blijft er veel vuil op het strand achter. WJj zullen trachten alles in het werk te stellen om de stranden zo zuiver mogelijk te houden, aldus de voor zitter. Op 21 december 1961 werd mach tiging verleend om tot maximaal 10.000 aandelen uit te geven. Er liggen nog verschillende aanvragen te wachten. Om de plannen te kun nen realiseren is er geld nodig en daarom dient het aandelenkapitaal uitgebreid te worden. Hierna lanceerde een der aandeel houders het voorstel machtiging te geven tot 50.000,met de res trictie dat voorkomen moet worden dat te veel aandelen in één hand terechtkomen. Met' 175 stemmen kreeg dit voor stel het fiat der vergadering. Kandidaats-examen Geschiedenis Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het kandidaats-examen geschiedenis de heer G. C. J. van der Velde, alhier. Voorbereidingen Koninginne- feest. Evenals op andere jaren zal ook dit jaar weer het Koningin- nefeest in Sluiskil met de nodi ge activiteiten worden gevierd. VRIJDAG 27 MAART 1964 (Goede Vrijdag) NED. HERV. KERK Aardenburg: 7.30 uur Ds. L. S. Blom. Axel; 7 uur Ds. P. J. Pennings. Medew. Kinderkoor. Biervliet: 7 uur Ds. W. S. Even huis Viering H. Avondmaal. Breskens; 7.30 uur Ds. L. Spaans. Viering H. Avondmaal. Cadzand7 uur Ds. W. C. Luuring. Bed. H. Avondmaal. Groede: 7 uur Ds. H. W. Doornink. Viering H. Avondmaal. Hoek: 7 uur Ds. W. J. van Meeu wen. Viering H. Avondmaal. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen, bed. H. Avondmaal; 7 u. Ds. E. Gramsbergen, bed. H. A. Hoofdplaat: 7.30 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Bed. H. Avond maal. Hulst. 7.30 uur Ds. R. G. J. Tim- mers, Bed. H. Avondmaal. Nieuwvliet: 7 uur Ds. Joh. Brezet. Viering H. Avondmaal. Oostburg: 2.30 uur Herdenking Sterfuur van Christus; 7 ur Vie ring en bed. H. Avondmaal. Lit. en pred. Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 7 uur Eerw. Heer Gust. M. C. de Vries. Schoondijke: 7.30 uur Vieifng H.A. St. Ana ter Muiden: 6 uur Ds. C. Balk. Viering H. Avondmaal. Sluis: 7.30 uur Ds. C. Balk. Vie ring H Avondmaal. Sluiskil: 7.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Bed. H. Avondmaal. Terneuzen: Kerk Noordstraat, 10 uur Ds. J. Scholten, bed. H. A.; V uur Ds. J. Scholten, bed. H.A. en dankzegging: „Scheldeoord" 6 uur Ds. J. A. Poelman, bed. H.A. Waterlandkerkje: 7 uur Ds. W. B. Bergsma. Viering H. Avondmaal Zaamslag: 7 uur Ds. Ph. M. Becht. Viering H. Avondmaal. Zuidzande: 7.30 uur Ds. Bartlema, van Vlissingen, bed. H. Avond maal; pred.: Da. H. B. Neeling. GEREF. KERK Terneuzen: 7.30 uur Ds. A. G. Kor net, van Vlissingen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Terneuzen: 7.30 uur Ds. H. Smit. GEREF. GEMEENTE (Vlooswykstraat) Terneuzen: 7 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 7 uur Ds. De Reuver. NED. HERVORMDE KERK Aangenomen het beroep naar Sluiskil de heer H. J. Ruis, kan didaat te Utrecht Het voorbereidend werk ligt in handen ven het Oranje-comité onder voorzitterschap van de heer A. M. Wesdorp, hoofd van dj openbare school. Aan de in woners van Sluiskil en omstre ken is een circulaire gezonden, waarin de aandacht gevestigd wordt op een binnenkort te hou den collecte. Bovendien is in de circulaire het gehele program ma vermeld. Naast de gebruike lijke zangaubade en de gekostu meerde optocht voor de klein tjes zal er ook dit jaar, evenals dat twee jaar geleden het geval was, een ballonnenwedstrijd wor den gehouden. Het programma voor de schooljeugd bestaat uit een speurtocht en individuele wedstrijden als: zakkenlopen, hindernisbaan, lepel-race e.d. De beste individuele prestatie zal worden beloond met de „Zuster Haximiliana-trofee". Deze her innering aan het vroegere hoofd van de R.K. school wordt elk jaar opnieuw uitgereikt aan het kind, dat gedurende de gehele feestdag de meeste punten heeft weten te behalen. Na de middag pauze worden de traditionele voetbalwedstrijden gehouden tus sen de elftallen van de drie lage re scholen op het terrein aan de Veldstraat. Er zal gestreden wor- den om de wisselbeker, die thansA in handen is van het elftal van de openbare school. "'et avondprogramma vermeldt o.a. een balletuitvoering onder leiding van zuster Paula-Maria; een lampionoptocht, een concert van de fanfare en een volksbal op het plein van de openbare school. Teneinde deze dag voor alle kinderen tot een ware feestdag te maken zal er op de bevolking een beroep worden gedaan om te helpen bij de uitvoering van de spelen. In verband met de ge kostumeerde optocht zal er nog een circulaire worden rondge stuurd met de eisen, die de orga nisatie aan de deelnemers van de optocht stelt. Voor de collecte zal een beroep worden gedaan op de bereidwilligheid van de leden van de vier vrouwenver enigingen, die Sluiskil telt. Oudheidkundig Congres De Konink. Nederlandse Oud heidkundige Vereniging houdt dit jaar zijn congres in Sluis, n.l. op 19 juni in de raadszaal van het stadhuis. Men verwacht ongeveer 150 deelnemers. Aan het congres is een excursie naar Belgisch en Frans Vlaanderen verbonden. Vergadering' gemeenteraad Burgemeester P. F. van Hoo- tegem deelde in de raadsverga dering mee, dat de begroting voor 1964 door G. S. was goed gekeurd. Aan de stichting lager land en tuinbouwonderwijs te Schoon- dijke werd een bijdrage ver strekt van 12,50 per leerling uit Sluis afkomstig. Het herbestraten en verbeteren van de Verlengde Ridderstraat werd onderhands aanbesteed bij de firma P. R. Toussaint en Zn te Cadzand voor een bedrag van 10.192. Deze firma was de laag ste inschrijver van vier gegadig den. De raming van de gemeente bedroeg 10.800. In het uitbreidingsplan werd grond toegewezen aan de gebrs. Van der Poel te Terneuzen voor de bouw van 13 garages. De grond werd uitgegeven voor 1200 per kavel, d.i. 200 meer dan was vastgesteld bij raadsbe sluit van 12 april 1962 in verband met de aanzienlijke kostenstij ging van de laatste jaren. De openbare toiletten aan de Markt werden op de gebruikelijke voor waarden verpacht aan de heer De Backere voor ƒ500 per jaar. i President Johnson heeft een een korte boodschap gericht tot de wereldhandelsconferentie der Verenigde Naties, die in Genève wordt gehouden. Deze boodschap werd voorgelezen door de Ame rikaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken, George Ball. De boodschap luidde als volgt: „De grote taak van onze tijd is de vruchten van het econo misch welzijn te doen toevallen KLEUTER VAN VERDRINKINGSDOOD GERED Snel ingrijpen van de directrice van het Protestantse bejaarden centrum „Dei Bettekamp" te Varsseveld, mej. G. Colenbrander en de conMerge van dit tehuis, de heer H. Jansen, heeft het vier jarige zoontje van kapper Hel- inink uit dit dorp van de verdrin kingsdood gered. Ondanks her haalde waarschuwingen was de jongen met enige vriendjes aan het spelen bij de diepe vijver, die tussen da gebouwen van het be iaardencentrum ligt. Toen de jongens zich ontdekt waanden, kozen zij het hazenpad behalve het kapperzoontje dat Vermoede lijk van schrik in het water viel. Dit werd niet gezien, maar een bewoonster van het huis zag plotseling klompjes op het water drijven en sloeg alarm. De direc trice en de concierge spoedden zich naar de vijver waar de con cierge onvervaard een duik in het water nam en inderdaad op de bodem het jongetje Helmink vond, dat reeds geen teken van leven meer gaf. Nadat de direc trice met succes kunstmatige ademhaling had toegepast, kon de jongen in een bed van het tehuis van de schrik bekomen. aan alle volken in een wereld van vrede en vrijheid. De volken van de gehele wereld zijn in Ge nève bijeengekomen voor de con ferentie der Verenigde Naties over de handel en de ontwikke ling met het doel gezamenlijk de middelen te bespreken, hoe bij de vervulling van die taak voor uitgang kan worden bereikt. Na mens de bevolking en de regering der Verenigde Staten zeg ik onze grootst mogelijke medewerking toe bij de vervulling van deze grote gemeenschappelijke taak" Eén van de vele fraaie modellen die gistern^middae: en -avond op de Boussac shows werd getoond en terecht zeer de aandacht trok. Het tweedaags werkbezoek dat staatssecretaris Bakker van eco nomische zaken aan Brabant heeft gebracht, is in Breda be sloten met een persconferentie, bij welke gelegenheid de staats secretaris constateerde dat het regionaal industriebeleid, steeds gericht op het wegnemen van structurele werkeloosheid, daar veel succes' heeft gehad. De laat ste tijd, aldus drs. Bakker, valt het accent meer op spreidings- beleid dat beoogP'achtergebleven gebieden op peil te brengen. Binnen het kader van de diffe rentiatie in het beleid zei drs. Bakker voorstander te zijn van de concentratiegedachte. Met name West-Brabant zag hij als een gebied waarvoor stimulering van industrievestiging in ernstige overweging zal worden genomen. Over de pendel zei de staats secretaris, dat men de gang van zaken in de randstad niet plot seling kan gaan frusteren, maar dat rekening zal worden gehou den met de sociale gevolgen daarvan en met de belangen van Brabant zelf. Het is, naar drs'. Bakker zei, niet onmogelijk dat er nieuwe industriële kernen in Brabant zullen ontstaan. Voor de beleidsvorming is het werk bezoek van veel nut geweest. In de rondrit, die drs. Bakker per bus heeft gemaakt, zijn in West- Brabant o.m. bezocht Bergen op Zoom; Oosterhout; Steenbergen; Drimmelen; Zevenbergen; Roo sendaal en Etten, Binnenkort zal de staatssecre taris zich in Zeeland gaan oriën teren. 30) Hij glimlachte wat verlegen, stak zijn handen in de zakken en haalde een reep chocola te voorschijn. „Te gen de ochtend word ik altijd een beetje flauw," legde hij uit. „Ais kind kreeg ik nooit snoep en nu snoep ik zo veel dat i'k binnen afzien bare tijd een tweehonderdponder zal zijnAlsjeblieft. Probeer of je er wat van naar binnen kunt krijgen, dan zal ik even een bed in orde laten maken." Sally glimlachte ook. Wie had ooit durven denken dat de strenge, keu rige dokter Adamson met een reep chocola in zijn zak liep Ze brak de reep in stukjes, wrong de mond van de patiënt open en stopte met haar slanke vingers de chocola tussen zijn kiezen. Daarna masseerde ze zijn keel tot de zoetig heid in de slokdarm was verdwenen. Toen de reep helemaal op was, bleef ze de patiënt nauwlettend gade-' slaan. Na enkele minuten sloeg hij de ogen opnog war ende pupillen ver groot, maar hij scheen tenminste weer besef te hebben van de dingen, die om hem heen gebeurden. Onderzoe kend gleden zijn ogen over Sally's de omgeving. Moeizaam vormden zijn blauwe lippen een woord. „Zie kenhuis?" „Ja." antwoordde ze. „Het Me morial. We zullen U wel weer op knappen." Hij glimlachte mat. „Dat weet ik," fluisterde hij. Een paar minuten later kwam Peter binnen met een verpleger. Ze reden de man naar een van de zalen en Sally, die niets bijzonders aan hem had weten, te ontdekken, .vergat hem meteen weer. Na een half uurtje kwam er wéér een patiëntdeze werd gebracht in een politiewagen. Batt Collings, die naast de chauffeur had gezeten, open de het portier aan de achterkant van de zwarte auto en slingerde met een gewoontegebaar een volkomen slappe weerloze man over zijn schouders. Niet al te zachtzinnig deponeerde hij hem op een van de brancards. Sally zuchtte. Het was een van hun vaste klanten Tim Foster, Peters hoop op publiciteit voor het Memo rial. Maar als Tim Foster nu zó begon „Ik geloof niet dat u vanavond veel last met hem zult hebben, zuster, hij iemand heeft dc politie gewaar-' schuwd. Vorige keer was hij nogal agressief, weet u nog wel, toen moes ten we hem eerst buiten westen slaan eer we wat met hem konden begin nen Sally wist het nog uitstekend. Maar ze vond dat Tim er vanavond veel slechter uit zag dan toen. Hij was onderweg blijkbaar zijn gebit kwijt geraakt. Zijn toch al mager gezicht was nu helemaal ingevallen, hij had een baard van wel zeker een week, en zijn kleren waren door en door vervuild. Als Sally niet zo lang in het Memorial had gewerkt, had ze vast niet zonder aarzelen iemand in een dergelijke toestand aangeraakt. Maar nu haalde ze een handdoek en een washandje, en begon Fosters ge zicht te wassen. „Weet u voldoende van hem, zus ter. zodat u op eigen houtje de for mulieren kunt invullen?" informeerde Batt. Sally knikte. Voor deze patiënt had ze in de loop der jaren al zo veel formulieren ingevuld, dat ze de tel kwijt was. Batt tekende een formu lier, en vertrok. Sally vroeg om een dokter. Ze hoopte, dat Peter deze maal niet zou komen. Hij stelde zoveel ver trouwen in het talent van de voor malige journalist, maar als hij die nu in een dergelijke toestand moest aanschouwen, zou dat een bittere desillusie voor hem betekenen 1 Zoals de man daar lag, leek het hoogst on waarschijnlijk dat hij nog ooit een regel zou kunnen schrijven een totaal verkommerd, vervuild en ver lopen brok mens. Ze zou dubbel haar best moeten doen met de Junior Leage gezicht en vervolgens over de vreem- is gewoon op straat neergevallen en en de Vrouwenvereniging LVan Tim Foster viel geen hulp te ver wachten. Ondanks haar innerlijke smeekbede was het toch P^ter die de oproep be antwoordde. Maar hij vatte het kal mer op dan Sally had durven hopen. „Hm ik ben bang dat hij voor het krieken van de dag net zo'n aan-^ val van razernij krijgt als de vorige keer. We moeten meteen met hem aan de gang, willen we iets aan hem hebben." „Geloof je echt, Peter, dat hij ooit weer in staat zal zijn, één samen hangende zin op papier te zetten?" Hij glimlachte stralend. „Als je eens wist. hoe prettig ik het vind, dat je me Peter noemt. Dat heb je vroe ger nooit gedaan. Wanneer ben je daar eigenlijk mee begonnen?" Ze bloosde als een schoolmeisje en begon van verlegenheid te stotte ren „Ik-. ik eh wist niet eens dat ik dat dééd „O jawel, al drie dagen. En ik hoop dat je er nooit meer mee op houdt. En wat je vraag betreft jawel, hij zal even goed kunnen schrij ven als voorheen. Vergeet niet, dat ik nogal wat ervaring met alcoholis ten heb, ik ben bijna een autoriteit op dat gebied, van mijn jeugd af. Doordat i'k mijn vader meer dan eens heb afgeleverd in een soortgelijke toestand als Tim nu, heb ik dokter Mac leren kennen, Heeft hij je dat nooit verteld?" Sally schudde het hoofd. „Hij heeft me wel verteld dat je vader aan de drank verslaafd was, en waardoor. En als er ooit een man reden heeft gehad om te gaan drinken, was het wel jouw vader." .(wordt vervolgd). Mèt de zes vlinderertde manne quins, die dit jaar wel een -bij zonder fraaie collegtie, Boussac - stoffen toonden, zijn ondanks het gure weer buiten, de lente en zo mer 1964 veelbelovend bij de fir ma W. Bliek binnen gefladderd. De heer Bliek heeft van de zeer verzorgde shows een traditie ge maakt. Daarbij is de grote be langstelling van zijn clientèle en belangstellenden eveneens een traditie geworden, waarmee wij dus willen zeggen dat de beide shows in de benedenzaal van hotel „Rotterdam" gisternamid dag en gisteravond zeer druk be zocht werden. De mannequins, die al deze kleuren- en kwaliteitrijkdom on een bijna onnavolgbare, luchtige wijze showden, werden op hun gang over het plankier vanaf de microfoon begeleid door mevr. Ans van Brandenburg met daar bij de welverzorgde pianomuziek van Eddy Sanchez en alle voor waarden waren vervuld om van deze shows een evenement te maken, waarover nog lang zal worden gesproken. Boussac heeft ook voor de bei de eerste seizoenen van 1964 met (katoenen) stoffen en met het kleurenpalet getoverd. Vóór de pauze konden de da mes hun bewonderende blikken slaan naar de strand, en sport- kleding en zo nu en dan ook even een zeer gedistingeerd namid dagtoiletje. Ovr het algemeen fleurige bloempatronen op een buitengewone kwaliteit zijde met zo nu en dan (voor de strandkle ding) al even kleurige badstoffen er door heen. Na de pauze de namiddagkle- ding, eveneens in over het alge meen zeer draagbare dessins en van tijd tot tijd een- mouwloze zomermantel. Waren er wellicht dames die speciaal waren geko men voor de zeer exclusieve cocktailjaponnen en avondkle ding, dan zullen die zeker zeer bevredigd maar met spijt af scheid hebben genomen, want er waren keurige modellen ,in ex clusieve dessins te over. Voor de vaste bezoeksters van de Boussac-shows was het geen nieuws te horen dat van al deze stoffen de firma Bliek een grote sortering heeft ingekocht en bo vendien dat er van ieder dessin maar een zeer kleine hoeveelheid in voorraad is. EERSTE KIEVITSEI IN EDERVEEN GEVONDEN Woensdagmorgen omstreeks tien uur heeft de 33-jarige landbouwer Willem Achterberg uit Ederveen op het land aldaar een kievitsei gevon den dat hij waarschijnlijk vandaag als eerste kievitsei van dit jaar op paleis Soestdijk zal mogen aanbie den. Hij kwam op het gemeentehuis in Eede aangifte doen van zijn vondst. Men heeft zich daar eerst overtuigd dat het geen oud ei was.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2