Sleepboot na aanvaring in Noordzeekanaal gezonken DUITSE I0RDSREP0BUEX GEÏSOLEERD IR E. E.G.-MIRISTERRMD Maak er iets extra's van! Woensdag 25 maart 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 DE NATIONALITEIT VAN DON CARLOS Kapitein vermist KWALITEITSEISEN VOOR CONSUMPTIE-AARDAPPELEN VASTGESTELD Rassenrelletjes in de Ver. Staten PHILIPPIJNS BEROEP OP INDONESIë AKKOORD IN E.E.G.-MINISTERRAAD OVER DE MELKPRIJZEN SMOKKELWAAR OP NEDERLANDS SCHIP Als u glundere gezichten wilt zien, trakteer, uw gezin dan eens op een extra fijne kop Douwe Egberts koffie. Uitgezochte melanges worden op een speciale wijze gebrand, waardoor- de fijne geur en pittige smaak vol ledig tot hun recht komen. Door de grote vraag is Douwe Egberts 'koffie altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. Massa-demonstratie tegen communisme in Brazilië In Sao Paulo in Brazilië hebben een half miljoen mensen een de monstratie gehouden voor de 'huidige regering en tegen het ■communisme. Deze foto werd tijdens deze demonstratie gemaakt in het centrum van de stad. De rijksvoorlichtingsdienst be vestigt dat het onderzoek naar de nationaliteit(en) van don Carlos is afgesloten. Er is nog geen beslissing genomen of de resultaten van dit onderzoek openbaar zullen worden ge maakt. Het onderzoek was erop gericht vast te stellen, of de verloofde van Prinses Irene be- halve dé'Tèbnse ook nog een an dere nationaliteit bezit: Volgens publicatiesin een Amsterdams ochtendblad zou het onderzoek hebben uitgewezen dat door don Carlos de Franse nationaliteit bezit. In het Noordzeekanaal te Am sterdam is dinsdagmorgen ter hoogte van het Barnegat (nabij de Hembrugpont) de sleepboot „Ika-Goedkoop" van de Reederij Goedkoop door haar eigen sleep, de zeegaande „Geestland" zoda nig aangevaren dat zij water maakte en kort daarop zonk. De kapitein van de sleepboot wordt vermist. De machinist en de ma troos zijn gered. De „Ika-Goed koop" had de „Geestland" (1937 brt.) juist van de kant getrok ken toen het ongeluk gebeurde. De vermiste en naar alle waarschijnlijkheid verdronken kapitein wiens stoffelijk over schot zich nog in de sleepboot zou bevinden, is de heer C. Wor tel uit IJmuiden. De „Geestland", een fruitboot (Adv.) Met ingang van 24 maart is bij verordening van het produkt- schaijk voor aardappelen voorge schreven, dat de aardappelen die voor buitenlandse consumptie worden verkocht, aan minimum kwaliteitseisen moeten voldoen. De aardappelen, die aan de consument worden afgeleverd, moeten o.m. vrij zijz> van rot- üngsverschijnselen, terwijl in- en 'uitwendige gebreken zoals be schadigde, groene, misvormde, blauwe aardappelen enz. niet meer dan sporadisch mogen voor komen. Ook is het verboden, aan ie detailhandel consumpties» aardappelen af te leveren die niet aan de in de verordening gestelde eisen voldoen. De voorschriften die thans voor binnenlandse consumptie in acht moeten worden genomen, zijn "vrijwel gelijk aan de kwaliteits voorschriften die sinds vele ja ren bij de export van consump tie-aardappelen gelden. Cc«(r tumptie-aardapltslen die worden! ingevoerd, zijn uiteraard aan de zelfde kwaliteitsvoorschriften onderworpen als de in Neder land gegroeide aardappelen. De algemene inspectiedienst van het ministerie van landbouw zal op de naleving van de nieuwe voor schriften in het binnenland en aan de grens controle uitoefe nen. Volgens sommigen in de aard appelwereld, zo verneemt het A.N.P., zou op de aardappelbeurs in Rotterdam reeds de invloed van de kwaliteitsregeling merk baar zijn geweest. De bintjes waren «ongeveer drie kwartjes, de eigenheimers en bevelanders één tot twee gulden per 100 kg duurder dan een week tevoren. Vorige week hebben controle- ambtenaren zich al geörienteerd en als ze aardappelen aantroffen die niet aan de nieuwe kwali teitseisen voldeden, de aandacht van de betrokkenen daarop ge vestigd. van de rederij Waling van Geest en Zoon te 's-Gravenzande, had twee maanden bij de N. D. S. M. in het dok gelegen en was op weg naar zee voor een proef vaart. De rijkspolitie te water stelt een onderzoek in. De „Geestland" is kort na de aanvaring door andere sleepbo ten naar de wal gesleept. Met behulp van haar drijvende bok „Gezelle" en haar bergingsvaar tuig „Redder" probeert de rede rij het wrak te lichten. De diep te ter plaatse is ongeveer 20 me ter. De politie deelde mede dat van een aanvaring geen sprake is geweest. Vermoedelijk is de sleepboot in een mistbank ge raakt en heeft zij vaart vermin derd. Tengevolge van deze ma noeuvre zou de „Geestland" - die op eigen kracht voer langszij zijn gekomen, daarna door haar snelheid de sleep hebben omge trokken en er vervolgens over heen zijn gevaren. Het personeel van de rederij- Goedkoop is er later is geslaagd de sleepboot te lichten. Bij het doorzoeken van de „Ika" bleek het lichaam van de kapitein zich niet meer in de boot te bevin den. De .Geestland" is in de loop Bij rassenrelletjes te Jackson ville in de Amerikaanse staat Florida is maandagavond een ne gerin doodgleschoten. Verschei dene mensen werden gewond. In bars en hotels in de negerwijk van de stad ontploften bommen. Ruim 200 mensen werden gear resteerd na een dag van beto gingen, die een einde maakten aan de vrede tussen blank en zwart te Jacksonville, die drie jaar heeft geduurd. De 36-jarige negerin kreeg een kogel in haar maag. Bij aan komst in het ziekenhuis bleek zij overletSen te zijn. Volgens de politie werd het schot gelost uit een rijdende auto. Een blanke die voor een bar bij de plek van de moord stond, kreeg een ko gel in zijn hoofd. Een andere blanke werd aan een boom ge bonden en met scheermessen be werkt. Twee matrozen, een blanke en 'n neger, werden in de auto, waarin zij zaten, bescho ten door een neger, die in zijn auto voorbijreed. De twee ma trozen werden gewond. De Philippijnse vice-president E. Pelaez heeft een beroep ge daan op Indonesië in te stemmen met een Maleisisch verzoek alle Indonesische troepen uit Malei sisch Borneo terug te trekken om een Indonesisch-Philippijns- Maleisische topconferentie mo gelijk te maken. AMERIKA EN DE KWESTIE-MALEISIE Dean Rusk, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft voor de huiscommissie van buitenlandse zaken verklaard dat de inzet in de kwestie-Maleisië te hoog is om Indonesië over haast van agressie te beschuldi gen. Men had Rusk gewezen op de bepaling die het mogelijk maakt economische hulp te ont houden aan landen, die zich aan agressie schuldig maken. van de ochtend het Noordzee kanaal uitgesleept om aan haar proevaart op de Noordzee te be ginnen. De regering van de Duitse bondsrepubliek is het dinsdag in de ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap in Brussel overduidelijk gebleken, dat zij in de kwestie van de graanprijzen alleen staat. Bij de bespreking voor het „plan-Mansholt" voor de eenma king van de graanprijzen in de E. E. G. hebben de vijf overige landen de Duitse minister van Landbouw, Schwarz, doen we ten, dat zij een oriëntatieprijs voor granen absoluut noodzake lijk achten, dit niet alleen voor de komende onderhandelingen over landbouwprodukten in de Kennedyronde, maar ook voor de regeling van de prijspolitiek voor granen in de „zes" zelf. Minister Schwarz heeft mede gedeeld deze opinie in een rap port aan zijn regering te zullen voorleggen, aan de hand waar van het kabinet in Bonn zich verder over de kwestie van dc graanprijzen zal beraden. Op de ochtendvergadering had hij de verklaringen van bonds kanselier Erhard, de vorige week in Bonn afgelegd, herhaald, dat de Duitse regering nog geen ver plichtingen voor de toekomst voor de vaststelling van gemeen, schappelijke graanprijzen kon aangaan, die voor de bondsre publiek dalingen van deze prij zen van 11 tot 15 procent met zich zouden meebrengen. Het werd nauwelijks verwacht, dat minister Schwarz in de E. E. G.- ministerraad een ander stand punt zou innemen. De beslissing zal, zoals de Bel gische voorzitter van de E. E. G.- ministerraad, Heger, dinsdag aan het eind van het debat ver klaarde, hopelijk op de volgende ministerië'e bijeenkomst in Brussel van 13 tot 15 april val len. De vaststelling van gemeen schappelijke graanprijzen in de E. E. G. is een onderdeel van de afspraken, die werden gemaakt tijdens de „marathon-zitting" over landbouwkwesties van de E. E. G.-ministerraad van decern, ber j.l. Het vloeit voort uit het mandaat, dat de ministerraad opstelde voor de Europese com missie voor het voeren van de onderhandelingen over de land bouwprodukten in de „Kennedy ronde", die een duurzame en zo wel voor de in- als uitvoerlan- den bevredigende oplossing van het internationale landbouw vraagstuk beogen. Heroïne en opium ter waarde van naar schatting 160.000 gul den zijn dinsdag door de douane in Sydney in beslag genomen aan boord van het Nederlandse schip „Straat Clarence". De smokkelwaar was verborgen in een luchtkoker. Naast de ver dovende middelen trof men eveneens 300 transistorradio's aan met een gezamenlijke waar de van ongeveer 40.000 gulden. De ministerraad van de Euro pese Economische Gemeenschap heeft dinsdagochtend in Brussel overeenstemming bereikt over de richtprijzen voor melk. Voor Nederland; de Duitse bondsrepubliek; Frankrijk en België werd een maximum- richtprijs vastgesteld van 34,7 cent per kilo melk; voor Italië van 37,8 cent en voor Luxem burg van 35,5 cent. Deze prijzen gelden voor het melkprijsjaar 1964/65. De afgelopen weken was over eenstemming niet mogelijk, doordat de andere E. E. G.-lan- den de door Italië geëiste hoge re maximum-prijs niet wilden aanvaarden. De Italiaanse eis was gebaseerd op de sterk ge stegen melkprijs in eigen land. In het dinsdagochtend bereik te compromis wordt uitdrukke lijk verklaard, dat het maximum van 37,8 cent gerechtvaardigd wordt door de „bijzondere om standigheden" in de Italiaanse landbouw en dat dit maximum geen „doorslaggevend element" zal zijn bij de bepaling van de gemeenschappelijke richtprijs voor melk. In het akkoord wordt ook ge zegd, dat bij de toekomstige vaststelling van de gemeen schappelijke richtprijs die voor het komende jaar wordt nationaal vastgesteld binnen de gestelde limieten rekening zal worden gehouden met een rede lijk inkomen van de producenten en met het voorkomen van melk overschotten. #Rood Merk Hf» Iru/fllifpftfïh Fijne Dessert De koffie voor fijnproevers werkelijk iets bijzonders. Pak van 2S0 g 1.90 De; kwaliteitskoffie bij uitstek. Pak van 250 g 1,68 Gemalen vacuum koffie in blik verpakt Handig als reserve voor onverwachte situaties. Blik 250 g 1.96 HOOFDSCHOTEL? VLEES

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3