PROVINCIAAL NIEUWS MORGHAN DE MAGIËR SCHADEVERGOEDING VOOR VERZAKTE HUIZEN IN TERNEUZEN Lezers die schrijven DE ASSOCIATIE-OVEREENKOMST E. E. G.-AFRIKA ANTI-IDFUniEMMTREGEL IN WESÏ-BUITSLANO jyj i Iff HOOFDPIJNPOEDERS AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 25 maart 1964 Terneuzen Axel Philippine Sas van Gent Nieuwvliet Sluis IJzendijke Zuidzande S^EEEl BS a MEERKAMER VERWARMING Fa. Verlinde Terneuzen Maar Rijkswaterstaat vraagt eerst „bewijzen" BELGISCH KOLONEL IN LEOPOLDSTAD VRIJGELATEN POOLWANDELAARS NOG NIET OP WEG 25 BELASTING OP EFFECTEN IN HET BUITENLAND Zaamslag (Adv.) Gemeenteraad op excursie Vrijdag 10 april a s. gaat de gemeenteraad van Terneuzen de gehele dag op excursie. Om half negen vertrekt het ge zelschap van de markt voor de bezichtiging van de bouwprojec ten in Zuid-West, in Zuid II en de Serlippenspolder. Vervolgens komen de beschut tende werkplaats en de politie- schietbaan aan de beurt. Na een bezoek aan Sluiskil, waar ook de lunch wordt ge bruikt, gaat het via de weste lijke zijde van het kanaal naar de Nieuw-Neuzenpolder, waar een bezichtiging op het program staat van de fabrieken van Dow Chemical N.V., enz. Strenge maategel tegen rijden „onder invloed". Vorige nacht heeft de gemeen tepolitie een automobilist be keurd die een motorvoertuig be stuurde, terwijl hij onder invloed verkeerde. Daar het reeds de vijfde maal was dat deze bestuur der voor dit feit met de politie in aanraking kwam, heeft de in specteur, de heer D. van Ooyen, een onderzoek gevorderd door de geneeskundige van het centraal bureau voor afgifte van rijbewij zen te 's-Gravenhage. Over het algemeen wordt aan een bestuurder van een motor voertuig die onder invloed rijdt, door de politierechter een fikse boete opgelegd terwijl hij het ge vaar loopt dat zijn rijbewijs voor enige tijd wordt ingetrokken. Wanneer die periode verstreken is, kan hij weer een motorvoer tuig besturen. Anders wordt het, wanneer de man herhaaldelijk een dergelijke overtreding be gaat. Zoals in het bovenvermelde geval wordt de man dus aan een strenge keuring onderworpen. Hij loopt daarbij een goede kans dat zijn rijbewijs voor geruime tijd of zelfs voor zijn gehele verdere leven wordt ingetrokken. In deze tijd van toenemend ver keer en (helaas) dus van 'n toe nemend aantal verkeersongeval len wordt tegen de overtreders, zeker wanneer zij te veel alcohol hebben gebruikt, steeds strenger opgetreden. Aanrijdin Gistermorgen te kwart voor acht had voor de brug over de Westsluis een aanrijding plaats waarbij twee auto's waren be trokken. De heer W. H. uit Mijnshee renland rijdende in de richting van de brug bracht plotseling de door hem bestuurde auto tot stilstand. Dit werd te laat opge merkt door de heer A. van de L, uit Terneuzen, die met zijn auto achter de eerstgenoemde auto reed, met het gevolg dat een botsing ontstond, waardoor aan beide auto's aanzienlijke mate riële schade ontstond. Verkoping woonhuis Door notaris Hoving werd gis termiddag in de bovenzaal van café „Du Commerce" van de heer H. de Vrieze ten verzoeke van de erven van de heer Joz. de Kraker in het openbaar geveild het huis en erf aan de Tholensstraat 50, groot 78 ca. Koper hiervan werd de heer C. Stoutjesdijk te St. Philipsland voor 4450. Goed afgelopen Maandagmiddag wilde J. v. E., werkzaam in het graanbedrijf van de heer Dieleman, een zak- kentransporteur verrijden. Door een ongelukkige manoeu vre kwam de zware transpor teur naar Den E. toe en kwam op zijn dijbeen terecht. Dokter Schiltman was spoedig ter plaat se om eerste hulp te verlenen. Deze constateerde inwendige kneuzingen in het been, maar gelukkig was er niets gebroken. Per auto is d. E. naar huis vervoerd, waar hij enige tijd rust Zal moeten houden. Aanrijding Maandagmorgen te 8 uur kwam L. R. T. uit Hontenisse met een vrachtauto uit de richting Ter neuzen over de Nieuwendijk ge reden. Toen hij een daar gepar keerde vrachtauto wilde voor bijrijden, kwamen uit de rich ting Axel twee bromfietsers aan. T. wilde remmen om achter de stilstaande vrachtauto te blij ven, maar tengevolge van het gladde wegdek reed hij tegen de vrachtauto op. Aan de door T. bestuurde auto was veel schade. De geparkeerde auto werd aan de achterzijde beschadigd. Geslaagd Mej. Mieras te Axel slaagde Voor het examen landbouw- huishoudlerares aan de oplei dingsvakschool te Goes slaagde mej. P. Mieras, alhier. Wit-Gele Kruis. Als opvolger van de heer J. Cornelis, die voor zijn functie had bedankt, heeft het bestuur tot voorzitter van het Wit Gele Kruis alhier benoemd de heer G. Krij ger. Explosie Maandagmorgen werd de brand weer te Sas van Gent gealar meerd voor het begin van brand bij de fa. V. op de Westkade. Men was bezig een kleine fles butagas op te vullen uit een grote fles, toen zich plotseling een ex plosie voordeed. Daardoor begon een kist met houtwol te branden maar bluswerk van de brand weer was niet noodzakelijk. Na dat de brandweer de fles gas buiten had geworpen, was het gevaar geweken. De oorzaak van de explosie is onbekend. Agenda raadsvergadering Hedenavond om 19.00 uur komt de gemeenteraad van Sas van Gent bijeen om een eenvoudige agenda af te werken. Aan de orde komen behalve diverse subsidie-verzoeken van scholen en andere instanties ook enkele belangrijke punten. Er is namelijk een garantievoorstel voor de lening van 200.000 ten behoeve van de bouw van 12 be jaardenwoningen aan het Rijsen- burg. Dan is er verder een voor stel tot het onbewoonbaar ver klaren van enkele woningen. Behalve de winkelsluitingswet zal dan nog aan de orde zijn het voorstel van B. en W. om in Sas van Gent niet meer dan 10 woon wagens toe te laten. Vogelbescherming In hotel „Parkzicht" hield de Vogelbeschermingswacht in West Zeeuws-Vlaanderen een film avond waar de kleurenfilms van Het „Nut" sluit het seizoen af op 2 april. Het departement SluisAar denburg van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal het sei zoen 19631964 op donderdag 2 april a.s. besluiten met de op voering van het toneelstuk „Me lodie uit het Verleden" van Niek Stam. Het stuk zal voor het voet licht worden gebracht door de Oostburgse rederijkerskamer „Oefening tot Vermaak". Jaarvergadering Visclub De visclub „Jantje van Sluis" hield in café „Balmoral" haar jaarvergadering. Uit het jaar verslag van secr.-penn. C. Goos- sens bleek, dat de vereniging er financieel gezond voorstaat. Het banksaldo bedraagt ruim ƒ2000, zodat er een stootje kan worden opgevangen. Dit zal de eerstvol gende jaren ook wel nodig zijn, want de visaktes zijn aanzienlijk in prijs verhoogd en daarom moet er met ledenverlies reke ning worden gehouden. Er werd precies toegelicht, in welke wa teren de leden van de vereniging kunnen vissen. Bestrijding van watervervui ling door gebruik te maken van chemische middelen, zoals in België wel gebeurt, werd van de hand gewezen. Men vreesde dat dit niet ten goede zou komen aan de visstand, met name aan die in de vaart naar Brugge. Aan het einde van de verga ring bracht de voorzitter dank aan de heer J. Maas voor het uitzetten van snoek in de vaart. Schapensprong Een schaap van het exportbe drijf van E. G. vluchtte bij het uitladen van een veewagen uit de groep, rende een brandgang in en sprong pardoes door de ruiten aan de achterzijde van een woning aan de Kade. Onmid dellijk keerde het schaap terug en sprong door een andere ruit weer naar buiten. De schade bleef niet alleen beperkt tot de ruiten van de perceelbewoner, maar bloempotten en vazen gin gen eveneens aan scherven. Reizend Zeeuws Volkstoneel Bewonderenswaardig amateur toneel gaf de groep van drs. L. Lockefeer uit Hulst te zien in het Jeugdgebouw te ÏJzendijke, waar onder auspiciën van de cul turele kring „Elmare" het klas sieke werk „Volpone" van B. Jonson (17e eeuws tijdgenoot van Shakespeare) werd gespeeld. Verschillende reizende be roepsgezelschappen die hier reeds optraden, stonden op geen hoger peil dan deze spelers uit Hulst. Gaaf, vlot, met prachtige dic tie van de tekst werd het stuk op de planken gebracht zonder een moment van haperen. Het publiek (de zaal was jammer genoeg niet vol) betuigde zijn bewondering door een daverend applaus. Waarnemend voorzitter de heer J. Ch. Cornelis kon dan ook na mens allen getuigen van hulde en dank. Kraker, zette het doel van de bij eenkomst uiteen. Hij sprak zijn voldoening uit over de grote op komst en hij meende daaruit te mogen afleiden dat het komende oranjefeest ieders instemming heeft. De secretaris, de heer J. W. Kusee, vertelde een en ander over de organisatie van vroegere feestdagen. De vergadering ging ermee akkoord dat het oranjefeest dit jaar een gehele dag zal vullen. De feestelijkheden beginnen reeds om 9 uur. De voorzitter dankte de aan wezigen voor hun medewerking. Hij deelde mede dat op 13 april a.s. nogmaals een vergadering zal worden gehouden voor de definitieve samenstelling van het programma. Nijverheidsakte N XIX Aan de vakschool te Goes is geslaagd voor de akte lerares landbouwhuishoudschool N XIX mej. T. S. Dieleman, alhier. Voorjaarsconcert „Veronica" De muziekvereniging „Vero nica" heeft een geslaagd voor jaarsconcert gegeven, waarvoor grote belangstelling bestond. Vanzelfsprekend stond deze uitvoering in het teken van het jubileum. „Veronica" heeft deze maand haar 90-jarig bestaan be reikt. Op onderhoudende wijze releveerde de voorzitter, de heer J. C. Risseeuw, in zijn openings toespraak de voorbije jaren van de muziek. „Veronica" bezit naast het gro te korps (met 32 werkende leden) nog een jeugdkorps dat met zijn 21 medewerkers eveneens be hoorlijk meeblaast. Het korps staat sedert enkele jaren onder leiding van de heer J. Meijers r PER ETUI VAN 6 EN 12 ten, de heer Sjaak le Grand uit Oostburg. Gelukwensen werden de jubi lerende vereniging aangeboden namens het gemeentebestuur door burgemeester H. P. Ever wijn. De burgemeester deelde het resultaat mede van de in de afgelopen week gehouden blik- sem-aktie voor een aan te bieden geschenk aan de „90-jarige". Deze aktie had opgebracht een bedrag van 347,50 en zal door de vereniging worden benut voor de aankoop van een nieuw in strument. Verder werd de ver eniging gefeliciteerd door de voorzitster van het dameskoor „Juliana", mevrouw S. de Kra merJansen en door de heer A. Gossije uit Oostburg namens de muziekvereniging aldaar. Het programma bestond uit de volgende werken: begonnen werd met „Soldiers in the Park" van Konckton en vervolgens „Persi flages" van G. Boedijn; „In 't Sprookjesbos" van Bisselink en „Blaze Away" van Holzmann, Het dameskoor „Juliana" zong achtereenvolgens „Miserere" van De Prez; „Als de Ziele luistert" van Wierts; „L'espérance" van Rossini; „Tochter Zion" van Han del en „Old MacDonald" van P. v. Hauwe. Het programma na de pauze bood „elk wat wils" en werd ge opend met de uitvoering van „Summertime" uit de musical „Porgy and Bess" van Gerseh- win. Ook het laatste programma nummer, een Klein Cabaret, ge bracht door leden van „Vero nica" en „Juliana", werd een uit Terneuzen, terwijl het jeugd-t succes, waarna de uitvoering korps wordt gedirigeerd door een I werd besloten met een gezellig leeftijdgenoot van deze muzikan-1 bal. [OAdv.) Havenstraat 8 De 150 eigenaren van woningen in de binnenstad van Terneuzen die een half jaar geleden plotseling ernstige verzakkingen en scheuren vertoonden, kunnen bijna allen rekenen op een schade vergoeding van Rijkswaterstaat, aldus ir. A. J. Beenhakker van het Rijkswaterstaatsbouwbureau te Terneuzen. iemand aanspraak maken op De voormalige parachutistenko lonel Cassart, die vroeger in het Belgische leger heeft gediend, en die enige maanden in een Kon golese gevangenis in Leopold- stad heeft doorgebracht, is vrij gelaten en maandag op het vlieg veld Brussel nationaal aangeko men. Foto: Gekleed in zijn gevan geniskleding en met de baard aan zijn kin die tijdens zijn ge vangenschap is gegroeid, stapt de kolonel de trap van het vliegveld af, terwijl hij wuift naar vrienden, die hem kwamen afhalen. De Noorse groep die zal trach ten de Noordpool te voet over te steken, bevindt zich nog steeds in het basiskamp bij „Alert", zo heeft het Canadese ministerie voor dit gebied bekendgemaakt. Björn Staib en zijn tien met gezellen waren donderdag ver trokken maar moesten zaterdag naar het kamp terugkeren om sleden te repareren. „Alert" is een weerkundig en communicatiestation aan de noordelijke punt van het eiland Ellesmere, het noordelijkste deel van Canada. Het ligt 960 km van de Pool. Hoe lang de groep in „Alert" zal blijven, is niet bekend. De mannen zijn van plan terecht te komen in Spitsbergen of een van de Russische eilanden voor de kust van Siberië. Het merendeel van de scheu ren en verzakkingen is inder daad een gevolg van de voort durende bemaling in de bouw put, die is gegraven voor de nieuwe binnenvaartsluis in het kanaal van Gent naar Terneuzen, zo heeft een onderzoek van rijks waterstaat uitgewezen. De put ligt ten westen van het kanaal bij Terneuzen, enige hon derden meters verwijderd van het „getroffen" stadsdeel. Zodra de pompen in de bouwput wer den ingeschakeld, zijn zij ook het grondwater gaan onttrekken aan de veenlaag, waarop het oudste gedeelte van Terneuzen is ge bouwd. Daar een veenlaag als een spons werkt, werd de grond poreus en gingen de huizen scheuren en verzakken. Rijkswaterstaat heeft naar de oorzaak van de optredende scheuren en verzakkingen een grondig onderzoek ingesteld. „We nemen aan dat althans het grootste gedeelte van de scheu ren en verzakkingen een gevolg zijn van de constante bemaling in de bouwput", aldus ir. Been hakker. „Van de 150 gevallen die ons bekend zijn, moeten er enke le worden uitgeschakeld. Som mige verzakkingen zijn vermoe delijk niet door ons veroorzaakt. Het is dus logisch, dat, wil een schadeuitkering van rijks waterstaat, eerst aangetoond wordt dat de scheuren en ver zakkingen in zijn woning of gebouw een gevolg zijn van de bemaling in de bouwput". De scheuren in binnen- en buitenmuren worden nog steeds groter. De verzakkingen van vloeren, raamkozijnen en drem pels nemen nog steeds toe, al dus rijkswaterstaat, zij het in veel mindere mate dan een half jaar geleden. Wij kunnen, aldus ir. Been hakker, geen totaalbeeld van de door ons aangerichte schade krijgen, zolang de bemaling niet is stopgezet. Met het uitkeren van schadevergoedingen zal dan ook nog enige jaren moeten worden gewacht. De nieuwe binnenvaartsluis zal vermoede lijk in 1968 gereed zijn. Ter controle van alle bij rijks waterstaat gemelde gevallen werd een speciale commissie be noemd. Ook zijn reeds enige res tauraties verricht aan gebouwen en woningen, die al te ernstig gingen verzakken, aldus rijks waterstaat. Waarde Lezer, Van 30 maart t/m 3 april 1964 wordt in de gemeente Terneu zen wederom de plaatselijke huis- aan-huis collecte van het Natio naal Rheumafonds gehouden, welke wij zo vrij zijn onder Uw aandacht te brengen. Het zal ook U bekend ziin, dat rheuma een gevreesde volks ziekte is, waaraan jaarlijks 1/5 deel van de in totaal uitgekeerde ziektegelden moeten worden be steed. Een onderzoek van T. N. O. bracht aan het licht, dat 20 van alle zieken in ons land aan rheumatiek lijdt. Dit kost jaarlijks een bedrag van niet minder dan 80 miljoen gulden, alléén voor deze ziekte! Geen andere ziekte vergt zo veel uitkeringen. Daarom is het spoedig onderkennen en het be strijden van rheuma zo belang rijk. Dit nu doet het Nationaal Rheumafonds, dat hiertoe in staat gesteld wordt door de offervaar digheid van het Nederlandse volk. Mogen wij bij de komende collecte ook op U rekenen? Bij voorbaat dank voor uw bijdrage. Namens het plaatselijk comité van het Nationaal Rheumafonds, P. G. SCHRIJVER. (Vervolg van ëerste pagina.) Staatssecretaris dr. W. H. van den Berge herhaalde zijn toe zegging, dat nog deze zomer een voorstel tot wijziging van de successiewet hij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Zo spoedig mogelijk zal de re gering komen met een voorstel tot neutralisering van de pro gressiefactor bij de belasting heffing. Aan de beraadslagingen werd deelgenomen door de senatoren Pollema (C.H.); Polak (Arb.); Zijlstra (A.R.); Van der Spek (P.S.P.); Thurlings (K.V.P.) en Delprat (V.V.D.). De heer Pollema zei persoon lijk onverschillig te staan tegen over beide voorstellen. Hij her innerde er aan, dat de regering de voorstellen tot belastingver laging aan de voet en tot wijzi ging van de successierechten heeft afgewezen en thans komt met voorstellen tot belastingver zwaring. „De liefde kan niet van één kant komen", zo voegde hij beide bewindslieden toe. „Zij kunnen er op rekenen, dat zij, die praktisch altijd neen zeggen, van de Kamers eens eenzelfde antwoord zullen ontvangen". Deze afgevaardigde, die aan- De Westduitse regering zal „zo sooedig mogelijk" een wetsont werp indienen dat voorziet in de invoering van een kapïtaal- onbrengstbelasting van 25 op Westduitse vasterentedragende effecten in het buitenland, zo is officieel bekendgemaakt. De maatregel heeft ten doel de in flatie tegen te gaan. De belasting moet een rem vormen op de in voer van buitenlands kapitaal. Een woordvoerder van 't West duitse ministerie van economi sche zaken heeft verklaard dat de wet zal gelden voor iedereen in het buitenland, inbegrepen Westduitsers die in het buiten land wonen. De belasting op nieuwe uitgif ten zal worden afgeschaft om de kapitaalmarkt aantrekkelijker te maken voor het opnemen van leningen door buitenlanders en daarmee de uitvoer van West duits kapitaal te bevorderen. Betrouwbare Westduitse finan ciële kringen verklaarden dins dag dat de belasting zou gelden voor uitstaande uitgiften en voor nieuwe uitgiften. Een officiële bevestiging was niet te verkrij gen. Feest op Koninginnedag. Het bestuur van de Oranjever eniging had maandagavond op het gemeentehuis een vergade de heer A. van der Lede uit rinS bele2d.,tGr bespreking van Knokke werden vertoond. Dezede °P ^0 april a.s. te houden fees films gaven een mooi beeld vantelijkheden ter gelegenheid van het vogelleven in West Zeeuws- de verjaardag van H. M. de Vlaanderen, zoals in het Zwin, Grote Gat en Dievengat. Burge meester J. L. van Leeuwen uit Oostburg, die voorzitter is van Koningin. Tal van plaatselijke verenigin gen waren op deze vergadering vertegenwoordigd. Ook burge de wacht, bracht dank voor ver- meester Van Wijk was aanwezig, toning en belangstelling. De voorzitter, de heer C. A. de 19. „Wat bedoelt u?" vroeg Aram verbaasd. „Die vreemdeling viel u lastig, moest ik hem dan niet neerslaan?" Ze beet op haar lippen. „Luister. Morghan want zo heet hij heeft het niet aan hoffelijkheid ontbroken jegens mij. Maar het is zeer gevaarlijk hem als vijand te hebben! Bovendien is hij op het moment de administrateur van mijn vader, die door een vreemde ziekte niet in staat is de belangen te behartigen van zijn grote han delshuis. Juist op het moment dat we ten einde raad waren, ver scheen Morghan en associeerde zich met mijn vader. Zonder zijn hulp zou het onmogelijk zijn alle contracten na te komen en de zakelijke relaties te onderhouden. Ik ken mijn vader. Als uw domme gedrag een breuk met Morghan zou veroorzaken, zou zelfs zijn ge heimzinnige ziekte hem niet be letten op te staan en de leiding van zijn zaken weer ter hand te nemen. En dat zou zijn dood be tekenen! Hij is zeer verzwakt!" Aram begreep haar. „Ik begrijp, dat mijn onverstandige gedrag zeer gevaarlijk geweest is," be kende hij beschaamd, terwijl ze door de gangen liepen. „En wat zal graaf Alwyn er wel van zeg gen?" Hij werd onderbroken door doctor Ambrosius die hen beduid de binnen te komen. „Dank zij mijn goede medische zorgen is uw vader voldoende her steld om iemand te ontvangen," verklaarde de geleerde verheugd. „En vóór alles heeft hij de wens te kennen gegeven, de vreemdeling Aram geheten, te zien." Haastig betraden zij de kamer; maar Aram gevoelde zich slecht op zijn gemak. drong op neutralisering van de progressiefactor „doe toch einde lijk eens wat" stelde dat de hui dige moeilijkheden liggen op in ternationaal niveau. Of deze pro blemen met nationale oplossin gen zijn op te lossen, betwijfelde de heer Pollema. De heer Polak, die zijn mai denspeech hield, merkte op „vrij kattig en spinnig" tegenover de bewindslieden te moeten zijn. Hij plaatste vraagtekens achter- de noodzakelijkheid en recht vaardigheid van de voorstellen en noemde de wetsontwerpen in strijd met strekking en geest van het akkoord van Wassenaar. De heer Polak herinnerde er aan, hoe minister Andriessen tracht alle prijsverhogingen af te rem men en zo constateerde hij met deze voorstellen wordt een steentje bijgedragen tot het in werking treden van de loon- en prijsspiraal. In dit verband werd gewezen op de voorstellen tot verhoging van de spoorweg- en P.T.T.-tarieven; op de aanhangig gemaakte huurverhoging en op de verhoging van de luistergel den. De socialistische woord voerder vroeg tenslotte naar de bestemming van de extra-mid delen die als gevolg van de maat regelen tot tijdelijke verhoging worden verkregen. Hij achtte het juister als de regering aan deze voorstellen een ontwerp van wet tot verhoging van de belasting vrijstelling aan de voet zou heb ben verbonden. Tenslotte informeerde de heer Polak nog naar de efficiëncy en naar het rendement van de over heidsuitgaven. Hij stelde de vraag of hierbij wel „de grootste zorg vuldigheid" wordt betracht en of de beide bewindslieden hier bij voldoende medewerking ont vangen van het gehele kabinet. De oud-minister van finan ciën, prof. dr. J. Zijlstra, stelde zich achter de ontwerpen van wet, zulks in tegenstelling tot de heer Van der Spek, die de vraag opwierp of beide maatregelen conjunctureel nog wel zin heb ben. Ook de heer Thurlings zei geen bezwaren te hebben tegen de aanvaarding van beide tijde lijke verhogingen. De heer Del- prat, die opmerkte dat de_ fis cale last reeds zwaar is, zei het te betreuren dat die last als ge volg van beide voorstellen nog meer -" zal worden verzwaard. Hem waren gerichter en ge- spreider conjuncturele maatrege len liever geweest, maar des ondanks sprak hij zijn goedkeu ring over de voorstellen uit. Na ré- en dupliek merkte de heer Vos (Arb.) o.m. op, dat de bewindslieden zijn fractie niet hadden overtuigd van de nood zaak van beide voorstellen. Dat zij bij de beantwoording niet waren ingegaan op de bestedings mogelijkheden van de hierdoor verkregen extra-middelen, het zij voor een verhoging van de A.O.W.-uitkeringen uit de alge mene middelen, hetzij voor een vermindering van de belasting vrije voet, was voor zijn fractie een reden temeer om tegen de wetsontwerpen te stemmen. De heer Van Riel (V.V.D.) legde eveneens een stemverklaring af. Hij merkte op, met grote vreug de zijn stem aan deze ontwerpen te zullen geven. DONDERDAG 26 MAART Zaamslag (Griete): 14.00 u.: Direktiegebouw Calamiteuze polders Ser-Lippens c.a.: Aan besteding uitvoering der wer ken en leveringen van boven genoemde polders.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2