WAPENS SLIJPEN BU SINGAPORE jpM Een pittige zuster VERDEDIGERS VRAGEN NIEUW PROCES-RU BY Zoüdagdiensten Voor de zondag PREDIKBEURTEN HOOFDPIJ INP0EC IERS DIT JAAR GROOTSTE GEVAAR VOOR DE WERELDVREDE VIER „FOUTEN" TIJDENS HET PROCES HOGERE SOCIALE UITKERINGEN IN BELGIE DRAMA IN WALES LICHTSIGNALEN VAN ANDERE PLANETEN GAAN MIDDENSTANDERS ZICH OOK POLITIEK AANEENSLUITEN ONDERHANDELINGEN OVER VERTREK VAN KARDINAAL MINDSZENTY Schadeloosstelling voor nationalisaties in Egypte Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 21 maart 1964 EN masse laat de Indonesische jeugd zich inschrijven voor vrijwillige actie tegen Maleisië; De oproep hiertoe kwam van president Soekarno, die zo'n antwoord vroeg op de dreiging uit Malakka. Dit is weer zo'n beetje'de omgekeerde wereld, want Maleisië heeft inderdaad besloten tot enige mobilisatie, maar pas nadat Indonesische guerilla's actief waren geworden op Borneo. En ook pas nadat allerlei besprekingen vast waren ge lopen onder meer doordat Soekarno ondanks een wapenstil stand weigerde deze groepen terug te laten keren naar eigen gebied. Het was zelfs zó, dat Indonesië er op stond dat zijn luchtmacht door zou kunnen gaan met de bevoorrading van deze zogeheten vrijwilligers (die vaak met hun legerboekje op zak blijken te lopen). De hoop van Abdoel Rachman is erop gevestigd dat de Engelse minister van Buitenlandse Zaken Butler, die in mei Djakarta be zoekt, kans niet de onrust wat te bedaren. Of die hoop gewet tigd is, valt te betwijfelen: ten slotte boekte de Amerikaanse minister Robert Kennedy even eens een succes, namelijk dat van de wapenstilstand. Maar zo als hij zelf al scheen te vrezen: blijkbaar is er in Indonesië en daarbuiten weinig begrepen on derscheid tussen beloven en doen. HET EERSTE SCHOT. Zoals Soekarno nu de zaak aan pakt, komt het er van dat de re gering in Koeala Loempoer eens bevél moet geven op Indonesische schepen en vliegtuigen te schie ten ais ze op Maleisisch gebied komen, haar enige antwoord op voortgaande infiltraties. De En gelse luchtmacht en marine aan wie voorlopig de verdediging van Maleisië is opgedragen zullen een dergelijk bevel moe ten uitvoeren. Het netelige hiervan is, dat [lan niet zo'n soort situatie als in Nw- Guinea ontstaat, waarin hcv ging om een strategisch weinig be langrijk gebied waarvan het vooral voor niet-Nederlanders moeilijk was zich voor te stel len waarom dat nu een kolonie met een rood-wit-blauwe vlag moest blijven, maar om een zelf standige natie en bovendien één die strategisch dermate belang rijk is (Singapore) dat Engeland en ook Amerika zich niet best kunnen permitteren dat de zaak wordt opgelost door Djakarta zijn zin te geven. En, zo gaat de- vrees dan ver der, wat let Peking bijvoorbeeld om dit vuurtje naar vermogen ook nog aan te wakkeren? Er raken op die manier vele mach ten bij betrokken met en over vloed aan krijgsmateriaai en daarop rust bijvoorbeeld de zorg van Lord Avon, de vroegere An thony Eden, die meent dat hier het grootste gevaar voor de wereldvrede schuilt. (Nadruk verboden.) (Adv.). PER ETUI VAN 6 EN 12 Juwelendiefstal te Parijs Mevr. Neumaze, de echtgeno te van een Perzische diplomaat in Parijs, heeft aangifte gedaan van de vermissing van een hand tas die juwelen bevatte ter waar de van 'ruim 700.000 gulden. Zij liet de tas per abuis achter in een wachtkamer van het Parijse vliegve'd Orly. Hij die de juwelen terugbrengt krijgt en beloning van 35.000 gulden. Jack Ruby's verdedigers hebben vrijdag een verzoekschrift inge diend voor een nieuw proces, de wettelijke inleiding tot een beroep by liet hof van appèl in Texas. Ruby werd verleden week ter dood veroordeeld wegens moord op Lee Harvey Oswald, de vermoede lijke moordenaar van president Kennedy. Rechter Brown zal naar ver wachting volgende week een be schikking geven op het verzoek schrift, waarin staat dat hij vier grote fouten heeft gemaakt tij dens het proces: 1. Hij liet het proces niet elders houden. In Dallas, waar Ken nedy en Oswald werden ver moord, was een objectieve be oordeling van de feiten vol gens de verdedigers niet mo gelijk. 2. Hij stond toe, dat mensen die de moord op Oswald op de Met ingang van 1 april krijgen de Belgen meer kinderbijslag en ïneer ouderdomspensioen van de staat. De kinderbijslag wordt 36 gulden per maand voor het eerste kind; 50,40 voor het tweede en 72 gulden voor het derde. Daar bij komen nog toeslagen, afhan kelijk van de leeftijden. Voor stu derende kinderen zal de bijslag worden gegeven tot hun 25e jaar. Voorts zal op 1 april een rege ling van kracht worden, waar door het mogelijk wordt de dooi man en vrouw verkregen pen sioenrechten bij elkaar te voegen. Het maximum-pensioen, dat dan uit de staatskas kan worden be reikt, wordt 4.385 per jaar voor handarbeiders en 6.480 voor an der Werknemers. De verhogingen zijn een onder deel van een aantal sociale her vormingen, die ook verbeterin gen inhouden voor de uitkerin gen bij ziekte en invaliditeit en de ziekteverzekering. Zes leden van een gezin zijn vrijdag dood aangetroffen in een huis in het mijndorp LIanharan in Wales dicht bij Cardiff. Het zijn een grootmoeder, haar dochter, de drie dochtertjes en de man van laatstgenoemde. De drie kinderen zijn in hun bedden gewurgd of door verstik king omgebracht. De beide vrou wen en de man lagen beneden in de woonkamer. De politie heeft een hamer gevonden. Twee Russische schrijvers be weren, dat lichtsignalen van hoogontwikkelde wezens van een andere planeet de aarde driemaal bereikt hebben, zo meldde het Rusische persbureau Tass vrij dag. Volgens deze schrijvers, Aï- tov en Zjoeravleva. gebeurde dat in 1882, 1894 en 1908. De laatste maal was dat in antwoord op de uitbarsting van de Krakatau tus sen Sumatra en Java op 27 augustus 1883, die de wezens voor een signaal van de aarde hielden, zo zeggen ze in een artikel in het tijdschrift „Zwezda" (Ster). Al- tov en Zjoeravleva geloven, dat de signalen afkomstig waren van een der planeten van de 61ste ster van het sterrenbeeld de Zwaan. Volgens hen is door de uitbarsting van de Krakatau een krachtig radio- en misschien wel lichtsignaal de ruimte ingezon den, dat elf tot twaalf jaar later op de andere planeet werd ont vangen. 3. televisie hadden gezien, zit ting namen in de jury. Hij weigerde de kwestie van de geestesgesteldheid van Ruby vóór het eigenlijke pro ces te laten behandelen. 4. Hij stond toe, dat politieman nen getuigenverklaringen af legden over Ruby's uitlatin gen na zijn arrestatie. Ruby's nieuwe advocaat, mr. Percy Foreman uit Houston, sprak donderdagavond het ver trouwen uit, dat zijn cliënt een nieuw proces zou krijgen en aan de elektrische stoel zou ontsnap pen. Hij verwachtte, dat het nog wel een jaar of twee zou duren, vóór Ruby weer voor zou komen. „Wij zullen, als dat moet, de zaak voor het hooggerechtshof brengen, maar ik geloof niet dat dat nodig zal zijn", aldus Fore man, In San Francisco heeft intus sen Meivin Belli, die Ruby in het eerste proces heeft verdedigd, tegenover persvertegenwoordi gers verklaard, dat hij uit de orde van advocaten zal treden. Zoals gemeld, heeft de orde de uitlatingen die Belli direct na de uitspraak heeft gedaan, scherp veroordeeld. Daarop besloot de familie-Ruby een andere advo caat te nemen. Belli zei dat, als Ruby in een andere stad in Texas terecht had gestaan, hij óf op vrije voeten zou zijn of onder psychiatrische behandeling. Het wordt de hoogste tijd dat de individuele inidenstander zich niet alleen via zijn vakorganisatie, maar ook politiek aaneensluit, zo schrijft de Nederlandse vereniging van handelaren in verwar- mings- en huishoudelijke artikelen in een brief aan de leden van de Tweede Kanier over de voornemens van de regering op het ge bied van de verticale prijsbinding. Deze voornemens vervullen de leden en het bestuur met grote zorg, verklaart de organisatie. Dienstbetoon is een noodzake lijk cultuurverschijnsel en dat dienstbetoon moet worden be- taald in de prijs van het artikel. De gedachte „het publiek moet zelf beslissen of het service wil of niet" is in de praktijk voor duurzame gebruiksartikelen een fictie. „Hoe is het denkbaar, dat zaken die zich jarenlang inge spannen hebben om een reputa tie op te bouwen van vakkun digheid en betrouwbaarheid, nu door concurrentie gedwongen eep „na-ons-de-zondvloed-poli- tiek" moeten gaan voeren?" Toch zal de bonafide detail list tot deze koerswijziging ge dwongen worden, omdat hij an ders misbruikt zal worden om advies te mogen geven aan de consument en de nazorg op zich te nemen, terwijl de discount handelaar de levering zal mogen doen. Uit deze situatie zullen liqui diteitsmoeilijkheden bij de detail handel ontstaan, die niet zullen nalaten hun invloed uit te oefe nen op de industrie, aldus de vereniging. De brief eindigt met de wens TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tol maandagochtend 8 uur wordt, de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Mevr. J. M. A. Kolijn-Burger. Van Steen- bergeniaan 68, tel. 3360. AXEI-: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktök der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat' 8, tel. 666. DIERENARTSEN Van 7.aterdagmiödag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamsiag waar genomen door dierenarts C. .7. Cysouw, Westkade 119A, tel. 588, te Sas van Gent. dat de Tweede Kamer „de een dracht zal kunnen opbrengen om radicaal stelling te nemen tegen de dreigende afbraak van een gezond middenstandsbe drijfsleven". Bij de vereniging zijn aange sloten omstreeks 200 grote en middelgrote detailzaken in ver- warmings- en huishoudelijke ar tikelen, zo deelde de organisatie mede. De Zweedse prinses Marga- retha zal op 30 juni in het huwe lijk treden met de Londense za kenman John Ambler. Het hu welijk zal worden gesloten op het eiland Oeland voor de Zweedse oostkust, waar de moe der van de bruid, prinses Sybilla, onlangs een luxueuze villa heeft gekocht. JACOB IN SICHEM Jacob kwam behouden bij de stad Siehem. Genesis 33 18 Daar in Sichem was Jacob dan eindelijk weer, na jarenlang zwer ven, in Kanaan terug. Hij was nog wel niet in Kanaan waar hij we zen moest. Hij moest in Bethel zijn. Dat had hij de Here beloofd. Maar het ging met Jacob toch in de goede richting. We moeten ook niel direct alles eisen. Jacob was in Sichem enhij startte daar goed. Hij richtte daar een altaar op en noemde dat: „de God van Israëi is God". Jacob was de Jab- bok en Pniël nog niet vergeten. Maarzo bleef het niet. Het is daar in Sichem met Jacob en zijn gezin volkomen misgegaan. Daar in Sichem bëginl de verwor ding van do familie Jacob. Jacob is daar in Sichem blijven hangen. In alle opzichten. Dat Sichem was ongetwijfeld 'n best land. Bijzonder geschikt voor een groot veebezitter. Hij .kocht daar land en had het daar goed naar zijn zin. Als we Jacob 'n di dagen ontmoet hadden en hem ge vraagd hadden: „Hoe gaat het, Jacob?", dan had h(j zeker, ge zegd: „O, best hoor! Alleen een beetje druk." Nu, druk had hij het wel. Zó druk, dat hij zijn'gelofte aan de Here bij Bethel er hele maal bij vergat. Daar stond op de hoogte van Bethel nog altijd die opgerichte steen. En die riep maar: „Jacob, wanneer betaalt ge de Here uw gelofte?" Maar Jacob hoorde dat niet. Jacob had het te druk met zijn vrouwen en zijn vee en zijn land. Jacob zat daar wel echt „in de vlakte". Tien jaren van materiële voorspoed. Maar die hij met het morele be derf van zijn kinderen betalen moet. Zit u misschien ook in „de vlakte"? Zijn er misschien ook in uw leven hoogten, die u verlaten en stenen die u vergeten hebt? Is u met uw geestelijk leven ook in Sichem terechtgekomen, in Sichem vastgeraakt? Hebt u het ook zo druk? Enhoe staat het met uw huwelijk, uw gezin, uw kerk gang, uw bijbellezen, uw gebed? Jacob in Sichem, denk aan Bethel, aan de God die u daar verschenen is en.aan uw ge lofte! (Uit: „De Stem achter U.".) Volgens mededelingen van welingelichte zijde zouden twee hoge Vaticaanse functionarissen onlangs besprekingen hebben gevoerd over de kwestie-Mindszenty en andere kerkelijke problemen in Hongarije. Een van de twee functionarissen, mgr. Agostino Casa roli, plaatsvervangend hoofd van het Vaticaanse secretariaat voor bijzondere zaken, „zou naar verluidt gesproken hebben zowel met Hoge Hongaarse regeringsfunctionarissen als met kardinaal Jozef iVlindszenty, de Hongaarse primaat die sedert de opstand van 195S politiek asiel op de Amerikaanse legatie in Boedapest geniet. Mgr. Casaroli en de andere functionaris waren per vliegtuig in Boedapest aangekomen en verbleven daar incognito. Men had mgr. Casaroli, die reeds in mei vorig jaar in Boedapest con tact met de Hongaarse regering had opgenomen, de Amerikaanse legatie zien binnengaan. De be- sprekihgen zouden wel vooruit zichten bieden maar uiterst moeilijk zijn en spoedig worden voortgezet. Kardinaal Minds- zenty zou er in beginsel mee hebben ingestemd het land te verlaten, zodra de belangrijkste nog hangende kwesties betref fende de Katholieke Kerk in Hongarije geregeld zouden zijn. Daaronder vielen de benoeming van een opvolger voor de kar dinaal, de wijding van nieuwe bisschoppen er zijn op het ogenblik minstens vijf vacatu res de kwestie van de z.g. „vredespriesters" en van het godsdienstonderwijs op school. Een belemmering was het feit dat Endre Hamvas, de 72-jarige voorzitter van de raad van bis schoppen, vorige week geope reerd was en daardoor niet aan de besprekingen had kunnen deelnemen. Een schaapherder heeft in een grot bij Tebessa, in Oost-Al- gerië, de stoffelijke overschotten van vijftig mensen gevonden. Een onderzoek wees uit dat de meeste schedels kogelgaten ver toonden. De lijken hebben onge veer twee jaar in de grot ge legen, waar ook munitie en ex plosieven werden gevonden. 27). Hoewel dokter Adamson me dedeelzamer was dan ze hem ooit had meegemaakt was ze toch even teleurgesteld. Ze had zo ge hoopt dat Adamsons belangstel ling voor de jongen van persoon lijke aard was. En nu bleek hij het geval alleen maar te zien als studiemateriaal over het ver schijnsel shock. Maar meteen herinnerde ze zich de klank van Peter schudde 't hoofd. „Neen, daar heeft hij te veel geestelijke weerstand voor. Hij zal het zich alleen vreselijk aantrekken. Net zo min zal het de ondergang van deze achterbuurt betekenen. Maar het zal daar onnoemlijk veel ellende en lijden veroorza ken," zei Peter op zijn gewone, theoretiserende toon. „Willen jullie mij verontschul digen?" vroeg Janer; ze nam haar blad op en stond op. Ze was zijn stem, toen hij de jongen op' nog niet vergeten, hoe Peter haar de operatietafel geruststellend had toegesproken. Geruststellend ook al had Nick het zelf niet kunnen horen Misschien pro beerde Adamson zijn persoonlij ke belangstelling te verbergen. Ze wist het niet. Had ze er maar met dokter Mac over gepraat toen ze daartoe de gelegenheid had gehad! „Dus we willen iets doen om die ziekenhuis-crisis tegen te houden." Daarmee nam Tom de draad van het gesprek weer op. Sally, die Peter had gevraagd aan hun tafeltje plaats te nemen, vond dat zij nu ook haar steentje moest bijdragen. „Ja. Ik kan niet hebben, dat dokter Mac zo'n verdriet heeft. en dat heeft hij, nu er sprake van is, dat het ziekenhuis moet sluiten. Ik geloof vast, dat het zijn dood zal worden." onlangs op haar plaats had ge zet, en had demonstratief gezwe gen. „Wat heeft die?" vroeg Tom verbaasd. „Is ze anders niet zo?" vroeg Peter onschuldig. „Dokter Mac Leod heeft alle leden van de staf verzocht met elkaar een rapport samen te stellen, dat wil hij dan aan het gemeentebestuur over handigen. Misschien. „Vergeet het maar," adviseerde Tom bitter. „Cijfers en dergelij ke interesseren geen hond. Neen, het moet iets zijn waar iedereen door wakker geschud wordt. Brand in het Memorial of zo iets „Wanneer en waar zullen dok ter Adamson en ik je treffen met benzine en proppen papier?" schertste Sally. „Benzine en begon Peter, en schoot daarna in de lach. „U maakt maar grapjes natuurlijk, maar ik dacht heus even...." „Neen, alle gekheid daargela ten. het moet iets dramatisch zijn," hield Tom vol. „Iets, waar door de aandacht van iedereen in Cottontown op het Memorial wordt gevestigd." Glimlachend keeg Sally hem aan. „En jij gelooft dat een brand voor zo'n doel wel geschikt zou zijn?" Tom keek op de klok. „Je hebt gelijk, Brian. Het moet iets schokkend zijn, èn dramatisch zoals inderdaad een brand. Een brand zou echter te veel levens eisen. We moeten iets anders be denken... Tom keek op de klok. „We moeten bedenken, dat we bijtijds op onze post moeten zyn. Nog vijf minuutjes!" Nadat Sally alles had gecon troleerd had ze de tijd aan zich zelf, en ze ging doelbewust zit ten denken aan manieren, waar op het Memorial te redden zou zijn. Misschien zou de grootste krant van de stad het kunnen. Als er weer grote collectes zou den worden gehouden, stond het blad vol over de diverse instel lingen, welke van die inzamelin gen profiteerden: het Rode Kruis, het Groene Kruis, de kankerbe strijding, het Leger des Heils, enzovoorts. John Bourne Diskey, de uit gever en hoofdredacteur, was ook nog raadslid en het was zijn grootste hartstocht om zichzelf en de stad geld te besparen. Het zou Sally niets verwonderen als het voorstel tot halvering van de subsidie van het Memorial, van hèm was uitgegaan en in dat ge val zou er heel wat moeten ge beuren, eer hij zijn krant zou willen lenen voor een campagne om het Memorial te redden. Mis schien zou de Federatie van Vrouwenverenigingen iets kun nen doen. Haar moeder was vroeger presidente geweest en had nog steeds een zekere in vloed. Een bepaalde druk zou misschien wonderen kunnen ver richten. Om koffietijd verscheen Tom, niet alleen; hij voerde Peter in zijn kielzog mee. „Mijn beste meid, we hebben iets bedacht en ik geloof wel, dat het geschikt iskondige Tom triomfante lijk aan. „Herinner je je, hoe we mar sen naar Washington hebben ge had," onderbrak Peter, die al even vol van het plan was als Tom. „Mensen, die iets van de regering wilden, of die ergens een eind aan wilden laten ma ken, liepen naar de hoofdstad en' Zaamsiag: 10 uur en 3 uur Ds, Volgens het toonaangevende Egyptische blad „Al Ahram" zal vandaag of morgen een wet wor den uitgevaardigd die voorziet in vergoedingen voor genationali seerde bezittingen op voorwaarde dat de vroegere eigenaar nog steeds in Egypte woont. Het blad schat het aantal personen waar van bezittingen zijn overgeno men, op nog geen duizend. Hun bezit vertegenwoordigde echter een waarde van ongeveer negen tig miljoen Egyptische ponden (ongeveer 720 miljoen gulden). De vergoeding zal worden be taald in verhandelbare staats-, obligaties die vier procent rente geven. De maximum-vergoeding zal 15.000 Egyptische pond (120.000 gulden) per persoon be dragen. Volgens „Al Ahram" heeft de wet geen betrekking op meubi lair of juwelen en evenmin op land, onteigend uit hoofde van landbouwhervormingsmaatrege len. Aan vroegere eigenaars van dagbladen zal wel schadeloosstel ling worden gegeven, aldus tiet blad. Nederlandse Robinson Crusoe naar eiland vertrokken De Nederlander Anton van de Water, die als Robinson Crusoë op één van de Aves-eilanden voor de kust van Venezuela gaat leven, is donderdagavond met een DC-8 van de K.L.M. van Schiphol naar Caracas vertrok ken. Uit die stad zal hij door een boot naar zijn eiland worden ge bracht. FotoVóór zijn vertrek toont de heer Van de Water op Schip hol zijn jachigerei voor onder en boven water, belangrijke attri buten voor de voedselvoorzie ning. Mislukte bankoverval te Londen Gemaskerde bandieten-hebben een dezer dagen 'n overval ge- p'eegd op een bank in één der Londense voorsteden. Na de deu ren van het bankgebouw te heb ben gesloten en het personeel te hebben bedreigd, renden zij de kamer van de directeur binnen. Toen deze echter op een alarm- schel wilde drukken, schoten zij hem neer, waardoor hij zwaar gewond werd. De bandieten ont snapten, zij het zonder buit. OOST ZEEUIVS-VLAANDEREN ZONDAG 22 MAART 1964 NED, HERV. KERK. Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9,30 uur Ds. E. Gramsbergen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. ,T. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern: 19 uur Geref. kerkdienst. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. Scholten. 7 uur Ds. Y. van der Schoot, van Vlissin- gen. (Bijz. dienst.) Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. A. Poelman. Driewegen: 7 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamsiag: 10 uur Ds. Pit. M. Becht. 2.30 uur Ds. E. Grams- bergen, van Hontenisse. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Don- ner, van ScheVeningen. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. E. Jansen, van Goes. M, brachten hun zaak dan ter ta- fel..." „En zo'n protestmars willen wfj nu naar het stadhuis organi seren," viel Tom in. „Alle fat soenlijke bewoners van de Krot tenwijk, de oudere vrouwen, die als werkster in kantoren en fa brieken werken, de meisjes, die hun tikdiploma hebben gehaald, en. „En de jongens, die in garages en op tankstations werken, met andere woorden, degenen, die zich wat hebben opgewerkt, iedereen, die ooit in het Memo rial heeft gelegen en daar ook voor heeft betaald. Ja, wij gaan een tocht naar het raadhuis or ganiseren, en dan kunnen al die mensen aan de raadsleden hun eigen verhaal vertellen. Het zijn allemaal inwoners van de stad, dus ze mogen eisen dat het ge meentebestuur naai- ze luistert!", Peter had een kleur van opwin-, ding. (Wordt vervolgd.) den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Oh- maiïn.. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK Zaamslög: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Hnlslaan) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9,30* uur, 2 uur en C uur Ds. De Reuvar, VOLLE EVANGELIE. GEM. (Filadellia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 8.30 uur n.m. bidstond. Iedere donderdagavond om 8 uur sa menkomst. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heilïgingssa- menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteina H. Bierman. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel; 7 uur en S.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 19 uur Gelezen H. Mis; 14,00 uur Lof. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine; 7.30 uur en 10 uur PI, H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.3C uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H Missen; 17.00 uur Avondmis Triniteitskerk; 8 uur en 11 uui H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 22 MAART 1964 NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. Blom Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat10 uur Eerw. heer H. J, Begeer. Nieuwvliet10 uur Ds. Joh. Bro- zel'. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W S. H. van Dalen. (11.30 uur jeugdkerkdienst.) Retranchement: 10 uur Eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A, L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. Blom. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 uur Ds. C. van Evert. Zhidzande: 9.30 uur Ds. W. S. H. van Dalen, (bevestiger.) Predikatie mej. Da. PI. B. de Neelins.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2