Provinciaal nieuws MimiEiECHT TE TERME15ZEÜ Woensdag 18 maar1:1964 T)F. VFTTF ZEEUW Pagina S Terneuzen Axel Hulst Oostburg Sas van Gent HEEFT U ZO'N DOCHTER? Sluis Sluiskil IJzendijke Zaamslag Zuldzande T f Adv 1 VOGELBESCHERMING IN WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Ten zuiden van Nieuwvliet in de „Blikken" heeft men een vijf tal exemplaren van de zeldzame kraanvogel waargenomen. Tegenover deze winst staat een verlies door een rietbrand, die dezer dagen door onbeken den rondom het Grote Gat werd veroorzaakt. Deze rietbrand bete kent een ernstige beperking van de nestgelegenheid in dit na tuurreservaat. Geslaagd. Voor het diploma lerares cou peuse systeem Ensaid slaagde te Utrecht mej. Corrie Dekker te Terneuzen. Bekendmaking. De groepscommandant der rijkspolitie te Axel maakt bekend dat op zondag 15 maart 1964, te omstreeks 22.20 uur, op de rijks weg AxelKijkuit, ter hoogte van de le Verkorting te Axe1, een verkeersongeval heeft plaats ge vonden. waarbij de bromfietsbe rijder P. de M. uit Sint Jansteen betrokken was en vrij ernstig werd gewod. Op hetzelfde tijdstip passeerde op de plaats van het ongeval een personenauto komende uit de richting Axel. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht dat de bromfietsberijder in aanraking is geweest met deze personen auto, zonder dat de bestuurder hiervan iets heeft gemerkt. In verband met het vorenstaan de verzoekt genoemde groeps commandant te worden bekend gemaak* met de identiteit van de bestuurder van deze personen auto. Inlichtingen worden ingewacht aan het groensbureau der rijks politie te Axel, te'efonisch te be reiken onder netnummer 01155 telefoonnummers 444475977. Onderavond nnenh«re kleuter school „Roodkapje". Maandagaovnd werd in het SpeeOokaal van de kleuterschool „Roodkapje" een ouderavond ge houden. De voorzitter van de oudercommissie verwelkomde de aanwezigen. De heer J. L. Wïssekerke bracht het jaarverslag uit. Uit het financieel verslag van mevr. PotEsselbrugge bleek dat het afgelopen jaar een gunstig ver- loon had gehad. Bij de bestuursverkiezing moest ln drie vacaturen wordpn voor zien. Mevr. Wolfert-Maerland en de voorzitter die aftredend wa ren, kwamen niet meer in aan merking daar ze geen kinderen meer op de school hebben. De secretaris stelde zijn func tie beschikbaar daar hij binnen kort AxeU-®»1 verlaten. Uit de vergadering kwamen geen caudidaten naar voren, waarna door het bestuur mevr. Wekkering en de heren J. Len- sen en L. Jansen candidaat wer den gesteld. Tn de pauze was er gelegenheid de door de kleuters vervaardigde voorwerpen te bezichtigen. Na de pauze heette de voor zitter mevr. Kint-van der Poel uit Hulst welkom, die bereid was ge vonden een lezing te houden over het onderwerp „De kleuter in het verkeer". Op een vlotte wijze besprak mevr. Kint hoe men een kleuter stap voor stap moet leren aan het verkeer deel te nemen en dat I men daarbij ze1! steeds het goede voorbeeld moet geven. De voorzitter dankte tenslotte mevr. Kint voor haar interessan te en leervoile voordracht en sloot deze geslaagde ouderavond. Aanwinst. Een gever, die onbekend wenst te bliiven heeft aan de R. K. kerk te Axel een prachtig dalmatiek, tuniek en kasuifel geschonken. Deze gewaden, die bij grote p'echtigheden zullen worden ge bruikt, zullen aanmerkelijk bij dragen ter verfraaiing van deze diensten. De gewaden zijn be stemd voor diaken en sub-diaken. Nieuws van het K.V.P.-front Dat er in de K.V.P.-gelederen een frisse wind gaat waaien, bleek op de vergadering van maandag 16 maart van de K.V.P. pfd. Axel. Het bestuur werd in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de voorzitter van de kring Zeeland, burgemeester Molthof van Vogelwaarde, de secretaris, de heer Mechelink uit Terneuzen, en K.V.P.-propa- gandaleider, de heer v. d. Abeele uit Sas van Gent. Burgemeester Molthof sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst. Hij vond 't opvallend, dat de afdeling Axel de eerste was, waar 't bestuur voltallig was opgekomen. De reden van dit bezoek, al dus burgemeester Molthof, was in eerste instantie het leggen van kontakten, het peilen van meningen en 't zich op de hoogte stellen van 't werk van de afde lingen. Vervolgens ging hij in op het verlevendigen van het werk in de afdeling, waar hij vooral pleitte om zoveel moge lijk mensen aktief bij 't K.V.P.- werk te betrekken. Hij bena drukte dat 't niet noodzakelijk is dat deze mensen ook lid zijn van de K.V.P. Ook zag hü als belangrijk punt 't oprichten van een werkgroep in de afdeling, die op haar beurt meningen en ideeën verder zou kunnen uit dragen. Ledenwerfaktie. U't landelijke gegevens is komen vast te staan dat ongevaer 40 van dt kie zers lid is van de K.V.P. Voor Zeeland bedraagt dit gemiddeld nog geen 20 De meeste afde lingen in Zeeuws-Vlaanderen blijven hier nog aanmerkelijk onder. Hij gaat er van uit, dat daarom 't streefgetal van elke afdeling 20 moet zijn van het aantal kiezers. Voor Axel zou dit ongeveer 180 leden betref fen, terwijl er maar 74 leden zijn. Hij tipt verder als moge lijkheid aan een automatische overschrijving per giro van 1, per maand, wat als donateur schap zou zijn te beschouwen. Uitgebreid stond hij stil bij de betrekkelijk lage kontributie t.o.v. andere politieke partijen, waar noodzakelijk een hoger be nodigd ledental uit voortvloeit, om, gezien de enorme kosten, financieel bij de tijd te blijven. Wethouder IJsebaert dankte de heer Molthof voor zijn waar derende woorden aan het adres van de afdeling Axel gericht en voor de duidelijke uiteenzetting van de bedoelingen van het kringbestuur. Kandidaatsexamen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandi daatsexamen rechtsgeleerdheid de heer C. A. L. M. van Esbroeck te Hulst. Letterkundige kring In restaurant „Pouwer" vond een bijeenkomst plaats van de Vlaamse letterkundige kring „Literaire Tafelstonden", waar bij ook enige publicisten uit de streek zijn aangesloten. Na een inleidend woord van Claus Evers, waarin hij o.m. ge waagde van de moeilijkheden waaronder jonge schrijvers moe ten werken, lazen verschillende leden van de „Tafelstonden" fragmenten voor uit eigen werk. Maria de SmedtVercauteren opende de rij met enige gedich ten en daarna traden vóór de pauze o.m. op Marcel van de Velde, de dichteres Lieven van Damme en Willy Muller. Na de pauze speelde Therese Hoste klassieke gitaarmuziek. Er werd voorgedragen door Claus Evers en Jac. Verstappen. Reünie kweekschoolleerlingen Tussen de beide wereldoorlogen bestond in Oostburg een kweek school, die in de loop der jaren een groot aantal onderwijskrach ten afleverde. Pogingen, die na 1945 werden aangewend om op nieuw een dergelijke school in Oostburg te stationeren leden schipbreuk. Vele oud-'eerlingen van deze school hebben vrijdag 27 maart een reünie in hotel „Victory" te Oostburg. Voor de organisatie hiervan heeft zich een comité ge. vormd, dat bestaat uit C. K. Ha melink te Amersfoort, voorzit ter; Chr. van den Ameele te Aalsmeer, secretaris; A. Luteijn te Leidschendam; mevr. M. Evers-Pauw te Wilhelminadorp; G. Aibregts te Haarlem; R. Spin- newijn te Vlissingen; mej. M. Dekker te Goes; A. de Klerck te Schoondijke. Aan het programma zal o.m. worden medegewerkt door de oud-leraar Cor Schijve. Auto tegen meerpaal Zondagmiddag reed een Belgi sche personenwagen, bestuurd door de heer G. B. uit Zelzate, uit Sas van Gent naar zijn woonplaats terug. Ter hoogte van het Nederlands douanekan toor remde hij plotseling, waar door de wagen begon te slippen en op de 'inker weghelft terecht kwam. De auto reed tegen een meerpaal op, welke zich 40 cm in de wagen boorde. Behalve materiële schade, die niet gering was. liepen twee in zittenden lichte verwondingen op. Verloren en gevonden voorwerpen De groepscommandant van de rijkspolitie te Sas van Gent maakt bekend, dat in de periode van januari tot half maart op het bureau te Sas van Gent als ge vonden voorwerpen zijn binnen gebracht: bril, paar wol'en kinderhand schoenen, zwarte dameshand. schoen, paar kinderhandschoe nen, wollen kinderhandschoen, lichtbruine lederen handschoen, Ze heet Carla Levenslust: een vierjarig bijdehandje met één hobby (buitenspelen) en één tegenzin (naar bed gaan). Ze is een en ai dartelheid. Ze heeft een moeder die heel goed voor haar zorgt. Elke dag krijgt ze puur ge zondheid op haar bordje. Daar van is de hoofdschotel vlees... véél vlees, dat zo rijk is voorzien van wat goed voor haar is. En Carla lust het zo graag. Gelukkig maar! huissleutel, bruin lederen porte- monnaie, bankbiljet, grijze rech ter handschoen, tas met inhoud, zwart lederen jasje, damesbril (bruin montuur), damesfiets, zwarte jongenswant, armbandje (am. goud). A's verloren voorwerpen zijn aangegeven; herenportemonnaie met in- houd. zwarte vulpen merk Peli- kan, fietskap, lichtbruine lederen damesportemonnaie, inhoudende o.a. bus-abonnement; heren por- temonnaie met inhoud, rieten mandje, inhoudende portemon- naie, paspoort en toiletzakje, grijze linker herenhandschoen, overjas, rechterwand, blauw met rood, dekzeil, pruik, etui met sleutels, paar bruine mouce hand schoenen, polshorloge met scha- ke'armband en een pruik (haar). Inlichtingen kunnen worden ingewonnen en verstrekt aan het groepsbureau van de rijkspolitie te Sas van Gent, Glacisstraat 4i tussen 8.00 en 18.00 uur. De officieren en manschappen van de ondersteuninvscompagnie Vein hej 11e infanteriebataljon der garde grenediers hebben gister avond ie het gemeentehuis var Sluis officieel afscheid genomen. Burgemeester P. F. van Hoote- gem en wethouder J. H. Gevaert waren hierbij namens het ge meentebestuur aanwezig. De burgemeester bracht offi cieren en manschappen, die zich 'n de raadzaal hadden verenigd dank voor hun komst, voor hun correct optreden in de gemeente en hoopte op een wederbezoek in de toekomst. Kapitein A. G. Vilissen bracht op zijn beurt dank voor het gast vrij onthaal ondervonden bij ge meentebestuur en bevolking. Zeehengelwedstrifd. Ondanks regen, sneeuw en kou de hebben 87 leden van de zee- hengelsportvereniging „Sluiskil" zondag 1.1. een wedstrijd nabij de watertoren gehouden. Het slech te weer noopte het bestuur de wedstrijd met een uur te verkor ten. Desondanks hebben 58 deel nemers één of meer vissen kun nen vangen. De prijsuitreiking vond plaats 'n café-De Krijger te Sluiskil. De uitslag luidde: 1. W. Dek ker; 2. J. Bogaert; 3. J. van Ta- 'enhove; 4. W. Loof; 5. J. Die- "ickx; 6. P. Faas; 7. Jac. d'Hont; S. G. Wauters; 9. J. de Ruijter en 10. J. Faas. Knipperlichten Bij de beruchte bócht nabij de Oranjedijk in de weg IJzendnke Schoondijke zijn thans knip perlichten geplaatst. Na de vele ongelukken die daar reeds zijn gebeurd gaan de bevoegde instanties de gevaar'ij- ke bocht er uithalen. Ondanks de waarschuwingsborden waarin op deze bocht wordt attent gemaakt kunnen vele automobilisten het niet opbrengen aan deze waar schuwing gehoor te geven. Veel materiële schade en ziekenhuis patiënten heeft dit reeds tot ge volg gehad. Heup gebroken. De 85-jarige alleenwonende heer D. van Hoeve was in zijn woning gevallen. Toen de buren hem vonden werd de huisarts ontboden. Het slachtoffer had hoofdwonden en een gebroken heup bij zijn val opgelopen. Na door de dokter te zijn verbonden werd hij naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Zilveren ambtsjubileum gemeentesecretaris Op 3 april a.s. hoopt de ge meentesecretaris van Zaamslag, de heer J. W. Kusee, zijn zilve ren ambtsjubileum te vieren. Zowel van de ziide van het ge meentebestuur als van de bur gerij zijn voorbereidingen getrof fen om dat jubileum op waar dige wijze te vieren. Een actiecomité geassisteerd door een bree-1 comité is daartoe reeds gevormd. De heer Kusee bekleedt in het openbare leven zoveel func ties dat praktisch geheel Zaam slag bij het jubileum wordt be trokken. Filmmiddag. Ter afsluiting van het seizoen heeft het bestuur van de Oranje vereniging en de Bond van Be jaarden de bevolking van Zaam slag in het jeugdgebouw „De Poort" een zeer genoeglijke mid dag bezorgd. De middag werd geopend met een welkomstwoord van burge meester Van Wijk, die zijn vol doening er over uitsprak dat de grote zaal van „De Poort" ge heel bezet was en daarbij de ver wachting uitsprak, dat de aanwe zigen van de te vertonen kleuren films zullen genieten. Vóórdat de heer J. W. Kusee met het vertonen van de films aanving werd een kopje koffie aangeboden. Het eerste filmwerk was de enig mooie film van Zuid-Afri ka's grootste wildreservaat, het Kruger Nationale Park. Hierbij kon men de daarin levende die ren in hun eigen omgeving gade slaan en de Zuid-Afrikaanse na tuur bewonderen. De tweede prachtige film was de reis van Prinses Beatrix naar de Verenigde Staten. Tijdens de pauze gedurende het eerste en tweede dml van deze prachtfilm werd nogmaals een konie koffie geschonken. De laatste film liet zien de machtige werken van de droog legging der Zuiderzee. Burgemeester Van Wijk be tuigde aan het eind van deze filmmiddag ziin dank aan de heer Kusee, waarmede de bezoekers ten volle instemden. Dat allen hebben genoten bleek wel uit de woorden van de oudste bezoeker de heer J. C. Kaiiser, die namens allen ziin dank betuigde aan het organi serend comité en in het büzonder aan burgemeester Van Wijk. E.H.B.O.-districtswedstrijden In hotel „De Rode Leeuw" werden de districtswedstrijden gehouden van de E.H.B.O.-afde- lingen in West Zeeuws-Vlaande ren. Er werd aan deelgenomen door Breskens, Sluis. Zuidzande, Groede en Waterlandkerkje. De heer J. v. d. Luyster sprak een openingswoord, in 't büzon der tot burgemeester H. P. Ever wijn en de juryleden-doktoren J. G. W. Gisnen uit Middelburg. J W. Beek uit Zuidzande, J. H. M. Loekefeer uit IJzendijke en J. C. Hage uit Aardenburg. Als s'acht- offers fungeerden A. M. de Meij er en T. de Blaay uit IJzendijke De uitslag luidt: Breskens 74 pnt; Waterlandkerkje 73 pnt; Zuidzande 71 pnt; Groede 70 pnt en Sluis 65 pnt. Burgemeester H. P. Everwijn sprak als toeschouwer en ere voorzitter van Zuidzande. Namens het districtsbestuur werd nog gesproken door de heer Barendse. ELF GEWONDEN BIJ VERKEERSONGELUK Dinsdagochtend is op de kruising' •Tohan HuizingalaanAlbert Plesmanlaan in Amsterdam een personenauto in botsing gekomen met een busje. Het busje sloeg hierbij over de kop. In totaal moesten elf gewonden naar het ziekenhuis worden overgebracht. ZITTING VAN 17 MAART 1964 Jagen zonder vergunning. Met het doel wildschade op het land van zijn vader te°en te gaan was M. J. J. K. te Hil- legom in de Beoosten-Blijpolder te Axel aan het jagen geweest. deed dit openlijk, op klaar lichte dag, waarin zijn vertegen woordiger, mr. Tichelman Sr., een bewijs zag van goede trouw. Het betreffende perceel is klei ner dan 40 ha, zodat hier niet gejaagd mag worden. Bovendien bezat K. noch diens vader een jachtakte. De laatste had in 1961 wel een afschotvergunning ge had, maar deze was volgens de getuige-deskundige van het mi nisterie H. Griffioen niet meer nodig, aangezien er vorig jaar oktober, toen de overtreding plaats vond, geen sprake meer was van wildschade. De vader van de niet-versche- nen verdachte, als getuige, ge hoord, verschilde hierin van mening. Hijzelf kan niet schie ten, althans niet richten, hij heeft dan ook wel in de lucht geschoten, om de hazen en konij nen op een afstand te houden. Er was veel schade geweest in het afgelopen jaar, ook van hout duiven. Op een afstand van een twintigtal meters van zijn bouw land waren veel bomen gepeld. De kantonrechter wilde de goede trouw van de verdachte wel aannemen. Hij veroordeelde hem, afgaande op de verklaring van de getuige-deskundige tot een boete van/ 75,met ver beurdverklaring van het wapen en de munitie. Liever minder „De beste jager schiet wel eens mis", vond de bejaarde koopman J. F. te Terneuzen. Hij was van de Axelsestraat de Rosegracht ingereden. De trot toirband van het rijkskantoor is daar enigszins uitgebouwd. Zo kwam het, dat F. deze raak te en daarna tegen een gepar keerde auto aanreed. „Ik had het liever minder", zei F. op de eis van 30 van de officier. „Als het trottoir niet zo uit gebouwd was, zou ik zeggen, die miinheer wordt te oud om te rijden" vond mr. Berkhout en vonniste overeenkomstig de eis. „Dat neem ik niet" Wegens het onvoldoende rege len van de snelheid, waardoor botsingen ontstonden met vóór hen rijdende auto's, werden de volgende personen veroordeeld: F. J. B., R. K. geestelijke te Breda, die zeide wel te hebben willen schikken, tot een boete van 30,J. de W., loondorser te Vogelwaarde, tot 25,boete. „Edelachtbare, dat neem ik niet, dan ga ik in hoger beroep", was diens commentaar. Hij ont kende de tenlastelegging. De auto waarmee de zijne in bot sing was gekomen, had eerst stilgestaan en trok op toen hij voorbijreed, aldus deze ver dachte. Hü „nam" het wM Anders verging het de Ter- neuzense chauffeur F. J. v. R., die de beschuldiging eveneens ontkende. Hij had al ongeveer 250 m achter de betreffende wagen gereden, toen deze plot seling stopte, waarop de botsing ontstond. De officier was de mening toegedaan, dat J. v. R. snelheid had moeten minderen toen de vóór hem rijdende wagen van richting wilde veranderen en vond een boete van 40,op zijn plaats. De kantonrechter achtte de tenlastelegging wèl ten dele be wezen, maar verklaarde deze gedaagde niet schu'dig en ont sloeg hem van rechtsvervolging. Opgelucht. „Gij Charel, haalde gij, die elke dag op de weg zijt, zulke toeren uit? Zijde gij zat?" moet de automobielexpert A. L. W. theatraal uitgeroepen hebben, toen hij zag wie er uit de auto stapte die in botsing met de zijne was gekomen. C. L. B„ chauffeur te St. Jan steen, zou op de Steense dijk, volgens getuige W„ zig-zag heb ben gereden, waarop een botsing volgde. B. ontkend» ook maar iets naar het linkerweggedeelte te zijn gekomen. Hij was voort durend aan de rechterkant blij ven rijden. Overigens wees de kanton rechter erop, dat een bloedproef had uitgewezen dat B. niet „zat" was geweest op de bewuste avond. Een tweede getuige, A. W. D., vertelde, dat W., achter wiens auto hij met zijn fiets reed, vol ledig rechts had gehouden. Mr. Lebret hield het erop, dat B. om onbekende reden niet be hoorlijk rechts gereden had en eiste 75,boete. B. zei hierop gelaten, dat hij beroepschauffeur was. „Dit vind ik vrij veel, maar ik kan er niet tegen vechten, het zal dan wel zo zijn." „Meent U dat heus?'' vroeg mr. Berkhout en hij liet er op volgen: „Ik acht de ten laste- legging niet bewezen en spreek u deswege vrij!" Een onverwachte wending voor B., die opgelucht de rechtszaal verliet. Brandbaar. „Een stormpje in een glas wa ter" noemde mr. H. J. Q. Tichel man de zaak tegen zijn cliënt G. M. H. te Nieuwkoop, die hij ver tegenwoordigde. Op een mistige avond in januari had H. een aan hangwagen met pakken stro die een gewicht hadden van 3400 kg op het Plein Noord te Zaamslag geparkeerd. De enige plaats, al dus mr. Tichelman, waar hij hom met dit weer had kunnen par keren. Wat was er nu gebeurd? Het zoontje van de burgemeester had in de nabijheid van de wa gen met lucifers gespeeld, de burgemeester had de brandweer opgebeld en het gevolg was een verbaal wegens het parkeren van brandbare stof in de kom der ge meente. Maar, zei mr. Tichelman, deze politieverordening slaat op benzine en andere explosieven. Stro moet men persé in brand steken. Ik zou niet graag de proef op de som nemen of droog stro niet licht ontvlambaar zou zijn, zei mr. Lebret. N. werd veroordeeld tot een boete van ƒ7,50. Raak. R. P. S. de B., loondorser te Hontenisse, was op het rijwiel pad op de Hulsterweg aangere den door een bromfiets. Het ach terlicht van zijn rijwiel zou niet hebben gebrand en voorts zou hij op het midden van het pad heb ben gereden. De B. ontkende dit. De brom fietser die hem had aangereden, zou het achterlicht hebben afge rukt en hem na de aanrijding hebben toegevoegd: Ge moest kanot geweest zijn. Het betrof hier drie jongelui uit Goes, die op weg waren naar het veer te Perkpolder. De eerste was De B. normaal voorbijgere den. De tweede echter, C. L. T., met als duoziter een vriend, reed raak. De B. werd veroordeeld tot 30 boete. Geen voorrang verleend. De oversteekplaats van de rij baan op het rijwielpad van de rijksweg 61 te Sas van Gent be tekent vaak een valstrik voor automobilisten en bromfietsbe rijders. Gistermorgen werd voor het kantongerecht een geval be recht. waarbij geen persoonlijke ongevallen waren gebeurd, maar waarbij de automobilist uit een wrak moest kruipen, nadat hij, om een aanrijding met een brom fietser te voorkomen, tegen een meerpaal was aangereden. W. I. te Sas van Gent was de bromfietser, die er van beschul digd was, de automobilist te heb ben gehinderd met bovenvermel de gevolgen. Mr. H. J. Q. Tichelman die ge daagde bijstond, vond het merk waardig, dat de automobilist F. K. uit Terneuzen, geweigerd had zich aan een bloedproef te onder werpen. In het verbaal stond, dat K. enigszins versuft was. Deze, als getuige gehoord, zeide, dat hij alles had gedaan om een aanrij ding te vermijden en zich geïrri teerd had gevoeld. Mr. Tichelman was van me ning, dat er aan deze zaak ver schillende facetten zaten die vra- REISJE NAAR ZWITSERLAND ALS PRIJS In verband met het 125-jarig bestaan hebben de Nederlandse Spoorwegen enige tijd geleden een wedstrijd voor lagere scholen uitgeschreven. Dinsdagochtend werd in Utrecht de eerste prijs uitgereikt aan de zesde klas van de Montesorieschool uit Laren. De pri's is een negendaagse reis naar Zwitserland. De foto toont de uitbundige klas voor een (rein, die hen weliswaar niet vandaag, maar dan toeh spoedig naar Zwitserland zal brengen. gen oproepen. Op de oversteek plaats mag men niet harder dan 50 km rijden, doch nadat K. is gaan remmen en slippen had h(j nog zo'n vaart, dat hij op de meerpaal vloog. In de tweede plaats reed hij op het linkerweg dek en heeft de arts Dupuis ver klaard dat hij dronken was. Vol gens mr. Tichelman had K. het ongeval volledig aan zichzelf te wijten en ging zijn cliënt vrijuit. „Bromfietsers proberen altijd op het nippertje met een sierlijke zwaai over te steken", zei de of ficier mr. Th. Lebret, die de fout van I. niet gering noemde. Bij de oversteekmanoeuvre van de bromfiets was de auto al vlakbij. Voorzichtigheid is de moeder van de porseleinkast was de kanton rechter van mening en vonniste overeenkomstig de eis tot ƒ50 boete. ÖJ_ Verkeersperikelen. Gedeeltelijk door gebrek aan verkeerservaring en verder door de mist kwam het ,dat de in Bui tenzorg geboren Axelaar I. J. K. L. van S. naliet de doorgang van de Wilhelminastraat vrij te laten. Dit koste hem 35. waartegen hp geen bezwaar maakte. M. K., vertegenwoordiger te Terneuzen, verleende met zijn be stelauto geen voorrang aan een bromfietser on het kruispunt AxelsestraatDokweg. De brom fietser A. C. viel tegen de af scheiding van de riibaan en werd hierbij gekwetst. K. zeide eerst een dame te hebben laten passe ren en daarna niets gezien te hebben. Het uitzicht werd overi gens danig belemmerd door een een t'en tal genarkeerde auto's. De frequentie waarmede brom fietsers het betreffende wegge deelte beriiden, maakt uiterste voorzichtigheid noodzakelijk, vond mr. Lebret en eiste ƒ30 boete. Mr. Berkhout vond het daar inderdaad een moeilijke sünatie en veroordeelde K. tot ƒ20. VEERSE MEER KRIJGT NIEUWE JACHTHAVEN Het gemeentebestuur van Kortgene heeft het in aanleg zijnde recreatiegebied langs het Veerse Meer afgestaan aan „Del ta Marina", een maatschappij die hier een jachthaven zal gaan ex ploiteren. De burgemeester van Kortge ne zal vandaag de grond over dragen aan de initiatiefnemer van deze „Delta Marina", mr. G. C. J. Becht uit Bunnik. „Delta Marina" zal de eerste jachthaven worden, waar de ac- comodatie aangevuld wordt door een caravan- en camningterrein, een botel, een groot café-restau rant, bungalows en een „self- service-restaurant", dat vier me ter boven de waterspiegel komt te liggen. Nog vóór de zomer zal het café-restaurant met 250 zitplaat sen en enkele honderden terras- nlaatsen gereed komen. Ook kan dan het eerste gedeelte van het "aravan-terrein in gebruik wor den genomen. Ruim vierhonderd watersport liefhebbers kunnen voorts hun boten kwijt in de jachthaven die het volgende jaar een capaciteit heeft van rond 1000 boten. Er zijn ruime parkeergelegen- heden geprojecteerd, terwijl voorts een scheepswerf, speciale trailer-hellingen voor tewaterla tingen e.d. in aanbouw zijn. Staatsbosbeheer zal nog deze maand beginnen met de aanplant ,van enkele honderden bossages.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3