Een pittige zuster VOORSTEL VERHOGING LUISTERGELDEN TOT ƒ24 LAAKKERK IN DEN HAAG WERD IN BRAND GESTOKEN theezakjes GEMEENTERAAD VAN SCN00NDMKE Douwe Egberts TWEEDE KAMER GOEDE VANGST VAN DE POLITIE Pagina 2 DF VMTE ZFFUW Woensdag 18 maar11964 Het liberale Kamerlid mevT. Van Someren—Downer maakte in de Tweede Kamer bezwaren tegen een verhoging van het luister geld van 12 tot 18 gulden per jaar met volmaeht om dit bedrag tot 24 gulden te verhogen. Er is geen openheid over het besteden van de luistergelden, aldus spreekster. Dit tast het budgetrecht van de volksverte genwoordiging aan. Toneelgezel schappen enz. moeten een begro ting indienen en rekening en verantwoording afleggen, maar de omroepverenigingen niet. Het luistergeld is een bestemmings heffing. Met ƒ24,staan we op een eenzame top in Europa. Spr. twijfelde aan een goed keuring voor deze verhoging. De ƒ24,volmacht vast te leggen in het tijdelijk telegraaf-, tele foon- en radiobesluit was voor haar fractie onverteerbaar. Naast de onbekendheid met de besteding maakt het niet beproe ven van reclame en het niet in bespreking brengen van techni sche ontwikkelingen en moge lijkheden een beslissing moei lijk, zo vond mevr. Van Some ren. Indien nieuwe mogelijkheden via F.M.-zenders ten behoeve van ontspanning, reclame en educatieve arbeid door de minis ter niet ter sprake worden ge bracht, dan zou mevr. Van Someren een motie indienen. Ook de heer Kieft (A.R.) maakte bezwaar tegen het niet- epenbaar maken van de finan ciële verslagen van de omroe pen. Op die manier kan de volks vertegenwoordiging haar con trolerecht op het geld dat in de radiopot wordt gestopt, niet uit oefenen. Spr. vroeg gesplitste betaling van de te verhogen luistergel den. De blanco volmacht om tot ƒ24,te mogen gaan zinde de heer Kieft niet. Hij dreigde met een amendement op dat punt Freule Wttewaal van Stoet wegen heeft inmiddels bij amen dement voorgesteld de top van het luistergeld op 18,te brengen. De heer Kieft liet twijfel open over het al of niet voorstemmen door zijn fractie. Meer openheid over het finan ciële omroepbeleid vroeg ook de heer J. J. Voogd (Arb.), die de summiere gegevens tot 1963 ontoereikend noemde om zich een beeld te vormen van de noodzaak voor dit drastische voorstel. Hij informeerde naar het tijd stip waarop de derde radiozen der (F.M.) in bedrijf zal komen. De heer Voogd wilde weten of de reserves van de omroepver enigingen reeds zover zijn uit geput, dat de verhoging tot 18,(eerder was voorgesteld 15,nu reeds per 1 juli nood zakelijk is. De heer Alberding (K.V.P.) klaagde over gebrek aan inzicht over gestegen omroep-uitgaven. Weliswaar zal het luistergeld in 1964 ƒ12 ƒ3 bedragen, maar in 1965 18,waaruit de minis ter voor volgende jaren reser ves hoopt te kweken. Spr. vroeg zich af of de minis ter met een maximum van 18 genoegen wil nemen. Nadat de T.V.-pacificatiecommissie rapport heeft uitgebracht en de regering haar standpunt heeft bepaald, zal gesproken kunnen worden over reclame, ook in de radio. Op dat tijdstip kan dan ook de Kamer een beter beeld van de omroepkosten krijgen. De heer Harmsen (B.P.) vond dat de programma's van de om- roepzuilen niet met de wensen van het volk overeenstemmen, zodat hij niet akkoord kan gaan met de verhoging. Spr. vroeg om radioreclame en het uitzenden van niet-kwetsende program ma's. Freule Wttwaal van Stoetwe gen (C.H.U.), die bij amende ment een maximum van ƒ18, bepleitte, vond de idee om de verhoogde kosten uit reclame te gaan betalen, op het ogenblik niet reëel. De heer Bakker (C.P.N.) ver zette zich tegen de verhoging. Hij vond 50 proeent prijsverho ging een voor de regering moeilijk te verkopen geval, in het bijzonder ook tegenover het aan banden liggende bedrijfs leven. Het hele debat rond de ƒ24, met het C.H.U.-amendement voor 18,deed hem denken aan een handeltje op het Water- looplein. De prot. christelijke groep wil door het afdwingen van een concessie een overwin ning op de minister behalen, maar het volk wordt met die prijsverhoging opgescheept, zo vond de heer Bakker. MOTIE-VAN SOMEREN Minister Bot zei, dat er con creet behoefte is om tekorten te dekken. Het luistergeld is sinds 1942 niet verhoogd. Na 1 juli 1965 zal een nieuw radio- en televisiebestel worden behan deld. Dan zullen luister- en kijk gelden worden aangepast. De frenuentie-modulatiezenders FM zullen meer mogelijkheden bie den, maar hiervoor zal geld nodig zijn. Aangezien een nieuw omroepbestel een meer open be stel moet zijn, waarin voor zo veel mogelijk luisteraars zo aan vaardbaar mogelijke program ma's moeten worden geboden gen voor en door luisteraars, die uitgegroeid zijn tot van de luis teraars min of meer losstaande instituten. Uit luistergelden worden kos ten betaald die direct met de uitzendingen te maken hebben. In een later stadium moet worden overwogen of een luis tergeld ontvangende omroepor ganisatie als voertuig voor door reclame te bekostigen program ma's zal kunnen dienen. De minister zegde toe jaar lijks een overzicht van de be steding van luister- en kijkgel den te zullen geven. Deze toezegging was voor mevr. Van SomerenDowner onvoldoende. Voor de Kamer leden was vertrouwelijk een overzicht van de omroepuitgaven tussen 1947 en 1961 overgelegd. Zij vond dit nietszeggend, omdat er niet uit bleek hoe de luister gelden werden besteed. Omdat zij de omroepen be schouwt als publieke diensten, die bekostigd worden met pu blieke middelen, wenste zij het budgetrecht van de Kamer vei lig te stellen. Dit geschiedde via het indienen van een nota, waar in werd gevraagd om schorsing van het beraad, totdat de Ka mer nader geïnformeerd kan worden omtrent de samenstel ling van het geheel van inkom sten en uitgaven van de diver se omroepinstellingen, welke voor een deel bestaan uit pu blieke gelden. Mevr. Van Someren vond deze motie minder ver gaan, dan een amendement-Voogd om de ver hoogde luisterbijdrage pas op 1 juli 1965 te laten ingaan. Minister Bot verklaarde, dat de omroepverenigingen een „clubkas" hebben en tevens een begroting voor de omroepkos ten, die door luistergelden wor den gedekt. In deze begrotingen dragen de verenigingen vrijwil lig bij. De regeringscommissaris en de rijksaccountants hebben er inzage van en controle op. Men kan de omroepverenigingen niet dwingen hun verenigings- boeken te openen. De omroep kosten en verenigingskosten blij ven gescheiden. Daar was mevr. Van Someren het niet mee eens. Besloten werd de motie eerst te behandelen in de commissie van voorbereiding voor dit wets ontwerp. Vandaag wordt het debat voortgezet. WIJZIGING AANSLAG- GRENS INKOMSTENBE LASTING. Het wetsontwerp tot verho ging van de aanslaggrens voor de inkomstenbelasting van 8650 tot 10.000 is in de Tweede Ka mer z. h. st. aangenomen. De heren Kieft (A.R.) en Van Urk (P.v.d.A.) toonden zich geen voorstander van ontkoppeling van de aanslaggrens voor de in komstenbelasting met de loon grens voor de sociale verzeke ringen, die onlangs tot ƒ9700, werd opgetrokken. Staatssecretaris Van den Ber ge wees er op, dat het begrip in komen voor sociale verzekering anders is dan bfj de aanslag grens. Bovendien is het tijdstip waarop beide inkomens worden bepaald verschillend, zodat de vroegere koppeling eigenlijk geen betekenis had. Met de aanhouding van de 22-jarige monteur G. G. P. van D. en de 17-jarige machinebankwerker B. F. H„ beiden uit Den Haag, blijkt de Haagse politie een goede vangst te hebben gedaan. Zoals gemeld gaven beide knapen reeds toe de 63-jarige mej. A. J. Bdienne woensdagavond 11 maart j.l. in haar drogisterij te hebben neergeslagen en haar te hebben beroofd van een bedrag van zestig gulden. Thans heeft de jongste van de twee bekend op zaterdag 22 febr. j.l. brand te hebben gesticht in de Gereformeerde Laakkerk aan de Isingstraat, die toen vrijwel geheel afbrandde en waardoor een schade van een miljoen gulden werd aangericht. De recherche heeft dit succes te danken aan het feit dat H. en Van D. elkaar bleven beschuldi gen de bejaarde vrouw in haar zaak te hebben neergeslagen. Het verhoor moest daarom wor den voortgezet en daarbij heeft de oudste knaap gezegd dat de ander de brand in de Laakkerk zou hebben gesticht. Tevens werd bekend wat het motief was geweest om de brand aan te steken. H., die Katholiek is, had enige tijd omgang gehad met een Gereformeerd meisje. Eind november maakte de vader van het meisje een einde aan de omgang, hetgeen de knaap moei lijk kon verkroppen. Hij schreef verscheidene anonieme dreig- MALEISIë EN INDONESIë De regering van Maleisië heeft een grondig onderzoek gelast om een einde te maken aan „wapen smokkel" van Indonesië op Ma leisisch grondgebied. De Maleisische minister van Defensie heeft bovendien de leden van de oppositionele „pan- Maleisische Islamitische partij" ervan beschuldigd door Djakar ta betaald te worden. Indonesische vrij willigers Het Indonesische Huis van Af gevaardigden heeft dinsdag de oproep van president Soekarno voor vrijwilligers om Maleisië te „verpletteren" goedgekeurd. Ook leiders van de Indonesische jeugdorganisaties hebben de op roep van de president gesteund. De Indonesische president riep maandag de Indonesische jeugd op, zich aan te melden als vrij willigers. Deze zouden niet al leen militair geschoold, maar ook geruikt worden voor opvoe ring van de produktie. Het vertrek van Britse geleerden naar Amerika Dr. Edward Crossman, de 38- jarige broer van de minister van Wetenschappen uit het scha duwkabinet van de Labourpartij, heeft meegedeeld dat hij zijn functie aan de universiteit van Oxford zal opgeven voor een professoraat aan de universiteit van Californië, waar hij meer dan het dubbele van zijn hui dige salaris zal verdienen. Dr. Crossman verrichtte in Engeland wetenschappelijk speurwerk tegen een salaris van ruim 24.000 gulden per jaar. Verwacht wordt, dat drie van zijn naaste medewerkers hem naast de schier tegengesteldespoedig naar Amerika zullen wenselijkheid van meer vrije meningsuiting, zullen de uitga ven zeker stijgen. De omroepen zijn veronigin- volgen. De laatste tijd verlaten veel geleerden Engeland om in de Verenigde Staten een post te gaan bekleden. brieven. Hij wilde deze geloofs groep treffen „door te zorgen dat de volgende dag, zondag, de kerkdienst niet zou kunnen doorgaan". Met twee flessen, ge vuld met benzine, is H. naar de kerk gegaan waar hij net een catechisant naar binnen zag gaan. Hij sloop achter de jongen aan en wilde de kansel in brand steken om te voorkomen dat daar dan de volgende dag vanaf zou kunnen worden gepreekt. De knaap heeft de benzine onder de kansel gegooid, het aangesto ken en de flessen meegenomen. Even is hij toen nog in moeilijk heden geweest zoals hij zelf heeft verklaard, doordat hij de kerk via de achteruitgang wilde verlaten. De deur bleek evenwel op slot en met gevaar voor zijn leven moest hij het gebouw ver laten via de heenweg die toen reeds in een oogwenk in brand was komen te staan. H., die tegenover de politie verklaarde beslist geen pyro maan te zijn, is daarna naar huis gegaan, maar is later teruggeko men om naar de tfussingswerk- zaamheden te kijken. De rest van het verhaal is bekend, want de kansel brandde „zó goed", dat vrijwel het gehele gebouw werd vernield. Kritiek op ontwerp bijdragenwet Deltawerken Het bestuur van de Zuidhol landse Waterschapsbond heeft in het jaarverslag over 1963 be zwaren geuit tegen het door de regering bij de Tweede Kamer ingediende ontwerp voor een bijdragewet Deltawerken. Als belangrijkste bezwaar noemt het bestuur de in het ontwerp voor gestelde grootte van de rijksbij drage in de kosten van verzwa ring van verschillende dijken tot deltahoogte. Het rijk zal 75 pro cent van deze kosten voor zijn rekening nemen, maar het be stuur van de Zuidhollendse Waterschapsbond vindt dit per centage te laag. Verder is men het niet eens met een in het ontwerp voorgestelde regeling, die inhoudt dat de z.g. belang hebbende gebieden 25 procent van door de afsluitingen van de zeearmen op noodzakelijke dijk verhogingen gespaarde bedragen aan het rijk moeten betalen „als tegemoetkoming in de kosten van de grote afdammingen". Verhoging Amsterdamse kraantarieven met 8 pet voorgesteld B. en W. van Amsterdam heb ben de gemeenteraad voorgesteld de huren van de walkranen der gemeente met 8 percent te ver hogen, gerekend te zijn ingegaan op 1 januari 1964. „In verband met de ontwik keling, die zich op het gebied van lonen en prijzen heeft voor gedaan, zal het nodig zijn de ta rieven te verhogen, teneinde voor het gemeentelijke kraanbe- drijf een sluitende exploitatie te kunnen behouden. Het ligt in ons voornemen het tarief voor kranen, geplaatst op verhuurd terrein, aan te passen aan de nieuw vast te stellen tarieven. Voorts zullen de tarieven, ver schuldigd voor aangevraagde kranen, waarvan geen gebruik wordt gemaakt, met eenzelfde percentage dienen te worden verhoogd", aldus B. en W. van Amsterdam in het voorstel, dat in de vergadering van vandaag wordt behandeld. Communistische acties in Zuid-Vietnam duren voort De acties van de (communis tische) Vietcong tegen de „ver sterkte gehuchten" in Zuid-Viet nam duren voort. Volgens de laatste berichten zijn maandag negen van deze_ miniatuur-landbouwsteden over vallen zonder dat de rebellen, die nog altijd in aantal superieur zijn, op verzet van belang stuit ten. De guerillastrijders maak ten wapens en munitie buit en trokken zich terug na enkele gebouwen in brand te hebben gestoken. De rebellen boekten maandag nog een succes: op nog geen dertig kilometer van de hoofd stad Saigon viel een eenheid van de burgerwacht, bestaande uit ongeveer dertig man, in een hinderlaag en werd vrijwel ge heel afgeslacht. Ook daar viel een aanzienlijk aantal wapens in handen van-de Vietcong. In Zuid-Vietnam wordt er op gewezen dat tijdens het bezoek van de Amerikaanse minister van Defensie, McNamara, aan Saigon besloten is de strategi sche woonplaatsen te verster ken. Daggeld wederom verlaagd Het tarief voor daggeld (call money) is, ingaande gisteren, wederom verlaagd en wel met een half procent tot twee pro cent. Dit in verband met de rui mere geldmarkt, mede als ge volg van het terugvloeien van bankbiljetten. Maandag werd genoemd tarief eveneens met een half procent verlaagd tot 2'/s procent. Groot formaat. Groene doosje; 20 zakjes 95 ct. Elk theezakje voor 4a5 koppen geurige thee, Dubbelgroot, Rode doos; 20 zakj'es f 1.38 Elk theezakje voor ca. 8 koppen thee, (Voor een theepot van 1 liter) tz tt Gemeenteraad gaf opdracht voor beeldhouwwerk. De gemeenteraad van Schoon- dijke heèff na rijp beraad beslo ten een tweede beeldhouwwerk aan te schaffen. Btet wordt een zaaiende landbouwer, kortweg „De Zaaier". Philip ten Klooster uit Veere zal deze zaaier in brons uitvoeren, naar het bekende schilderij van Van Gogli. Het beeld zal circa 6400 kos ten. Het wordt aangeschaft uit reserves, die men he.eft kunnen vormen in het uitbreidingsplan door winst op de verkoop van gronden. B. en W. willen, aldus burge meester Hoftijzer, niet alleen aandacht besteden aan de mate riële kant, maar ook cultuur on der de bevolking brengen. De heer I. Vercruijsse vond, dat zo kort na de plaatsing van het Zeeuwse Paard het door de bevolking maar moeilijk te ver werken zal zijn, dat men weer een groot bedrag aan een beeld houwwerk besteedt. In een fel betoog verdedigde burgemeester Hoftijzer het voor stel van B. en W. Hij meende dat men niéts in Schoondijke kan aanwijzen, dat verbeterd moet worden. De scholen zijn prima in orde, er is een gymnastieklokaal, dat goed is ingericht, er wordt een zwembad in gebruik geno men, de wegen zijn in orde, en er worden binnenkort goede straat lantaarns geplaatst. Hij daagde de opposanten uit iets aan te wijzen, waar men het geld beter aan zou kunnen be stelen. De heer J. van Baal bleef bij zijn mening, dat hij het nut van een beeldhouwwerk niet kon'in zien, waarop wethouder Tous- saint repliceerde met de opmer king „een volk zonder cultuur is een arm volk". De heer R. de Badts vond dat een volk dat boven zijn stand leeft, het hoofd ook niet boven water kan houden. De heer Vercruijsse informeer de nog of het openluchtmuseum in de toekomst niet veel geld zal kosten, zodat men de 6000 daar beter aan kan besteden. De burgemeester zette uiteen, dat voor het openulchtmuseum nagenoeg alles wordt geschon- 24) „Neen, neen, dat gaat niet erg best," beaamde ze, hoewel ze het in haar hart helemaal niet met hem eens was. „Zie je wel! Ik wist wel dat je het zoudt begrijpen! Enfin, dok ter Roberts heeft me gevraagd voor een dinertje. Eén van de andere genodigen is onverwacht verhinderd, zie je. En nu hij overweegt, me een baan in het Doctors te geven, wil ik hem eigenlijk niets weigeren. Als ik daar inderdaad kan komen, kan ik toch nog binnen de vastge stelde tijd klaar komen voor de chirurgie. En dan kunnen wij weer op de vastgestelde tijd trouwenSallydat ogen blik wil ik geen seconde langer uitstellen dan strikt noodzake lijk is. Geen halve seconde." Hij praat te veel, dacht ze. Hij gebruikt zoveel woorden omdat er ergens iets niet klopt, hij Maar hardop zei ze: „Neen geen kwart seconde zelfs." „En morgenochtend zorg ik vroeg weer present te zijn, vóór dat jij afzwaait. Dan kunnen we tenminste nog even samen ont bijten." Ze slaagde erin te lachen. „Maar Bob, als jij vanavond gaat feesten kom je natuurlijk laat thuis! Ik denk, dat jij om zeven uur net goed en wel zult slapen. Nee, probeer maar niet, me morgenochtend te treffen, slaap eens lekker uit. Echt, ik ben niet boos of beledigd, of iets van dien aardprobeer morgenavond, als ik weer begin, even langs te komen. Een opgroeiende jongen heeft zijn slaap wel nodig." „Tot morgenochtend," her haalde hij vastberaden. „Dag schat!" Langzaam keerde ze terug naar de keuken, waar dokter Mac en haar moeder nog aan ta fel zaten. Ze braken hun gesprek af en draaiden zich om, teneinde haar te kunnen aankijken. „Is er iets, Sally?", vroeg me vrouw Camlin bezorgd. Ze probeerde onverschillig te kijken. „Weineen. Het was Bob, die kan vanavond niet. En nu ben ik natuurlijk teleurgesteld." „Dat zou elk meisje zijn," zei mevrouw Camlin meelevend. „En ik vind, dat het niet aan gaat, Sally. Door je werk kun je zelfs niet eens regelmatig je ver loofde spreken. Je weet dat ik het er nooit me eeens geweest ben, dat. Sally gaf haar moeder een vluchtige kus. „Dat weten we, mams. Dokter Mac en ik weten het maar al te goed." Maar dokter Mac fronste de wenkbrauwen. „Hebben ze Quen- ton zijn vrije avond door zijn neus geboord! Is er dan iets ge beurd? Dan hebben ze alweer verzuimd mij ervan op de hoog te te stellen, en Sally schudde het hoofd. Ja, moest ze dokter Mac nu alles vertellen? Zou het niet beter zijn, er over te zwijgen? Als ze de gelegenheid had gehad, er even over na te denken, had ze niets gezegd, maar nu barstte ze uit: „Weineen! Hij loopt dokter Roberts als een hondje achterna in de hoop, dat die hem een baan in het Doctor's kan bezorgen, als het Memorial moet sluiten: En nu heeft dokter Roberts hem ge vraagd, mee aan te zitten aan een dinertje; één van de andere gasten is blijkbaar verhinderd." ,,Ja, ja, die Quenton," zei dok ter Mac droogjes. „Die zorgt wel, dat hij op zijn pootjes terecht komtverstandig van hem." Onmiddellijk begonnen me vrouw Camlin en haar dochter de jonge arts te verdedigen. Mevrouw Camlin zei: „Als jij ook een tikje meer zo'n inslag had gehad, Dan, zou jij nu aan zienlijk beter af zijn." Sally was nog heftiger. „Bob denkt enkel maar aan mij. We moeten toch al zo lang wachten eer we kunnen trouwen. Die specialisatie vergt ook maar geen tijd." Dokter Mac trok de wenk brauwen op. „Als ik zo verliefd was op een aanstaande chirurg, zou ik na mijn huwelijk best uit werken willen gaan, terwijl hij verder zijn studie afmaakt. Ik zou niet zo lang met trouwen willen wachten." „Maar ikbegon Sally, doch zweeg meteen weer. Zij wilde dat óók wel, ze had het meer dan eens voorgesteld. Maar Bob voelde er niet voor. Dokter Mac vervolgde onver stoorbaar, net of hij niets van Sally's uitbarsting had gemerkt: „We zullen dat de komende weken ettelijke malen beleven, denk ik dat leden van onZe staf verdwijnen eer ze zonder meer op straat worden gezet. Het lijkt wel wat op Hij voltooide de zin niet, doch Sally wist toch wel, wat hij had willen zeggen: „Het lijkt wel wat op het zinkende schip, dat dooi de ratten wordt verlaten Maar meteen, omdat ze nu al weer tekort geschoten was in loyaliteit jegens Bob, zei ze: „Dat kunt u ze niet kwalijk nemen, dokter Mac. Ieder mens moet maar voor zichzelf zorgen, in deze wereld. Een ander doet het niet:" (Wordt vervolgd.) ken. Zo heeft men vorige week een prachtige sjees gekregen, een ouderwetse houten ploeg en een egge. Voorts is men nog aan het on derhandelen over een oude Cad- zandse wagen. -srW'. Het voorstel om een zaaier aan te schaffen werd in stemming gebracht. De heren De Badts en Van Baal bleken hun weerstan den niet te hebben overwonnen en stemden tegen. Het uitbreidingsplan Noord- West werd door Ged. Staten goedgekeurd, evenals de grond aankopen die de raad heeft ge daan. Voor woningbouw heeft Schoondüke in de toekomst ge noeg ruimte, aldus de burge meester. De heer Alberts, hoofd van de school te Slijkplaat, heeft ver zocht met ziin leerlingen gebruik te mogen maken van het instruc- tiebad. De raad besloot dat deze school op zaterdagmorgen het bad zal kunnen gebruiken. Van de schoolartse.udienst was bericht ontvangen dat de subsidie van het. provinciaal bestuur was ingetrokken. Hierdoor moet dooi de gemeenten een bedrag van 11.840 overbrugd worden. Dit zal neerkomen op 13 cent méér per inwoner. Later zal men een verhoogde uitkering uit het ge meentefonds kunnen krijgen. De voorzitter deelde mede, dat in het uitbreidingsplan 3, daar waar vroeger de houten noodwo ningen stonden, openbare ver lichting zal worden aangebracht. In de Burgemeester Van Rose- veldtstraat komen 4 lichtmasten, in de Van der Slikkestraat 2 er bij. Voorts enkele op de Expedi- tieweg, 2 op het Kon. Wiihelmi- naplein, terwijl met rijkswater staat op fifty-fiftybasis akkoord is bereikt over de verlichting van de rotonde vanaf de uitvalswe gen. Er komen daar 48 palen, waarschijnlijk nog vóór de win ter. Voorts besloot de raad uit het krotopruimingsfonds in de be jaardenwoningen een geiser te laten aanbrengen. Een plan voor deze 16 woningen die in het nieu we plan bij de Van der Slikke straat gebouwd zullen worden, werd aan de raad voorgelegd. Voorts zullen in de woningen een opklapbed aangebracht wor den in de woonkamer. De raad ging met dit alles ak koord. Tot zweminstructeur werd de heer Willeboordse benoemd. Hij zal naast zijn dagtaak als sport leraar aan de landbouwscholen ook het zwemonderricht verzor gen. Hiervoor werd een bedrag van ƒ683 uitgetrokken. Medegedeeld werd, dat met de bouw van de lagere land- en tuinbouwschool nog dit najaar zal worden begonnen. De waarnemersmissie van de Verenigde Naties in Jemen zal haar verblijf verlengen tot 4 mc-i. Secretaris-generaal Oe Thant had de leden van de Veiligheids-' raad hun mening hierover ge vraagd, en niemand bleek er be zwaar tegen te hebben.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2