PROVINCIAAL NIEUWS Een pittige zuster CRISIS OP CYPRUS BEDWONGEN TERAARDEBESTEURG Ds, E. RAAMS TE BRUMMEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 16 Dinsdag 17 maaft 1964 Terneyzen BRESKENS Cadzand Hulst Oost burg Sas van Gent Sluis Sluiskil De Dow Chemical N.V. en de landbouw Uzesidijke Vlissingen GENERAAL LEMNITZER GREEP IN ZORG DAI U ALTIJD ZO WEER OPGEKNAPT BENT! Brand op Nederlands vrachtschip Sclioolverkeerscompetltie Twee teams ieder van vijf leerlingen van de Terneuzense LTS en UTS hebben zaterdag deelgenomen aan de schcolver- keerseompetitie, georganiseerd door het Verbond voor Veilig Verkeer „Terneuzen en Omstre ken", voor het plaatselijke en het districtskampioenschap. Daar er slechts scholen uit Ter-neuzen bij waren betrokken, gold het plaat selijke kampioenschap dus ook voor het districtskampioenschap. Een team van de LTS, be staande uit de leerlingen L. Blankers, W. van Straten, K. Harreman, J. v. cl. Velde en H. Meertens. behaalde 424 punten waardoor zij districtskampioen werden en a.s. zaterdag naar Hilversum zullen gaan voor de wedstrijd om het landskampioen schap waarin 18 teams mede dingen. Iedere leerling kreeg drie vra gen te beantwoorden waardoor een team in totaal 450 punten kon bemachtigen. Het eerste team van de LTS won met 424 punten; het eerste team van de UTS behaa'de de tweede prijs met 417 punten en het tweede team van de UTS eindigde op de derde plaats met 282 punten, Het tweede team van de LTS eindigde op de vierde plaats met 196 punten. De heren dr. H. A. Boland, C. J. Udo en C. de Blaay vormden de jury. De heer P. A. Ocké fun geerde als quizmaster. Do prij zen werden door dr. Boland uit gereikt. Visserijvereniging „Ons Belang". De visserijvereniging „Ons Belang" te Breskens heeft in het Casino een voorlichtingsavond gegeven voor vissers en belang stellenden. De heer Boddeke, garnalen- bioloog uit IJmuiden, hield een lezing over het ontstaan en de groei van de garnalen. De heer Thurmer uit Den Haag vertoonde een film over de anti-hongeractie. Ook hield hij een inleiding over de vele voedseloverschotten, o.a.in Nederland, waar zoveel vis naar vismeelfabrieken gaat terwijl er nog 3 deel van de wereld geen voldoende voedsel heeft. Gemeenteraad. Eindelijk wordt de Viaming- polder van riolering voorzien De gemeenteraad van Cadzand heeft een wijs besluit genomen. Na veel aandrang van de zijde van de raad kwamen B. en W. met een voorstel tot riolering van de yiamingpolder. Dit plan is belangrijk, omdat er een groot kampeerterrein in wordt betrokken, waar gedurende de Sfiizoenmaanden een onhoud bare toestand heersje. Talrijke besprekingen zijn gevoerd met diverse autoriteiten. Jarenlang js men met de voorbereiding van dit rioleringsplan bezig en einde lijk was het zover, nadat het mi nisterie van Economische Zaken de toezegging had gedaan, dat 85 van de kosten voor rekening van Den Haag zouden komen. Lang werd er over dit voorstel niet gesproken. Algemeen was men verheugd, dat het eindelijk zo ver was. Getracht zal worden met de aannemer overeen te ko men, dat de rioolbuis naar het kampeerterrein het eerst in de grond zal gaan, zodat er vóór het drukke seizoen een rioolaan sluiting zal zijn. Inmiddels heeft de exploitatnt van het kampeer terrein besloten een groot aantal toiletten en een wasgelegenheid aan het kampeerterrein toe te voegen. De raad stelde vast, dat het onderhoud van de nieuwe riole- ving volledig op het aan te slui ten gebied zal moeten drukken, terwijl plannen in voorbereiding zijn om ook het kampeerterrein naast de Vlamingpolder, dat hoofdzakelijk voor caravans wordt benut, in het nieuwe plan op te nemen. In de nabijheid van de z.g. Deltalijn, het gebied waarbinnen ■niet meer gebouwd mag worden, staan nog een aantal woningen, die niet op de riolering zijn aan gesloten. Getracht zal worden om met een aparte lijn ook deze woningen aan te sluiten. Aan het Groene en Wit Gele Kruis werd de toezegging gedaan dat per kraamverzorgingsdag te Cadzand de subsidie van ƒ1 op 2 wordt gebracht. Voorts besloot de raad het wegdek van de Princestraat te verbeteren en het werk te gun nen aan de firma Mollet te Hoofdplaat voor ƒ21.870. Op een vraag van mevr. Joz. 'Adriaansen—de Neef betreffende de stoepjes en omheiningen werd besloten deze op te ruimen. Op een vraag van de heer De Lijzer deelde de voorzitter mede, dat het strand ten westen van de haven nog niet in exploitatie was uitgegeven. Mevr. Adriaansende Neef vroeg op korte termijn te bezien, of er te Cadzand Bogaerswonin- gen gebouwd kunnen worden. Bedankt, voor beroep naar Zonnemaire. Ds. R. G. J. Timmers, predi kant der Hervormde gemeente van Hulst, heeft bedankt voor het beroep der Hervormde ge meente van Zonnemaire (Schou- wen-Duiveldïld). Vrouwenbond N. V. V vergaderde. De federatie West Zeeuws- Vlaanderen van de vrouwenbond N. V. V. kwam tc Oostburg in openbare vergadering bijeen. Dc bijeenkomst werd geopend door de voorzitster mevr. M. S. DijkLangstraat uit Biervliet die o.a. de landelijk voorzitster mevr. L. van DuijnSpruijt kon begroeten, alsmede het dagelijks bestuur van-het distrikt Zeeland, terwijl ook de distriktsbestuur- der van het N. V. V. de heer C. Hoek aanwezig was. De voorzitster bracht dank aan mevr. M. Hansen—van Zandvliet uit Breskens, die de federatie de afgelopen winter door een moei lijke période heeft heengeleid. Door ziekte moesten zowel de voorzitster a's de penningmees- teresse vervangen worden. Dat ondanks deze tegenslagen het winterprogramma kon worden afgewerkt, is een felicitatie waard, aldus do voorzitster. Ook mevr. Joz. Adriaansen de Neef gewaagde in haar jaar verslag van grote dank voor de waarnemend voorzitster. Het ledental is iets achteruitgegaan. Mevr. A. van der Burgh uit Breskens werd als bestuurslid herkozen, evenals mevr. Joz, Adriaansen—de Neef uit Cad zand. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden om de kas wat op peil te brengen. Na de pauze sprak mevr. L. van DuijnSpruijt een rede uit, waarin zij de noodzakelijkheid van de vrouwenbond onder de aandacht van de aanwezigen br-acht en verschillende aspecten uit het actieprogramma van het N. V. V. nader belichtte. Tijdens de rondvraag werd de aandacht gevestigd op de land dag, die te Tilburg zal worden gehouden en waar men bij vol doende deelname met een extra bus heen zal reizen. Besloten werd nog aan de zie ke nenningmeesteresse mevr. Van Roo uit Groede een bloe- mengroet te zenden en een ziek lid eveneens met bloemen te verrassen. Teraardebestelling oud-vak bondsbestuurder Th. Maes. Op sobere wijze vond zaterdag j.l. op de algemene begraafplaats te Sas van Gent de teraardebe stelling plaats van de heer Th. Maes, in leven één der pioniers van het N.V.V. in Sas van Gent. De heer Maes overleed vorige week plotseling op 76-jarige leeftijd. In 1918 was de heer Maes een der mede-oprichters van de toen malige Centrale Bond van Trans portarbeiders en met deze afde ling was het fundament, voor wat vroeger werd genoemd „de moderne" arbeidersbeweging ge legd. Gemakkelijk hadden de heer Maes en de twaalf aange sloten leden het niet en om vaste voet aan de grond te krij gen werd een zware strijd ge voerd. Uitgeleide gedaan door ruim 150 geestverwanten werd de kist, slechts bedekt met een bos rode tulpen, door leden van de A.B.C. grafwaarts gedragen. De hoogbejaarde vriend en strijd makker van de overledene, de heer M. de Beuf, thans wonen de te St.-Niklaas, liep als een der eersten in de stoet. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de heer H. Schef- fer, penningmeester der A.B.C., mevr. A. RenierWolfgang, die sprak namens de vrouwenbond en de heer F. Drabbe uit Breda, districtsbestuurder van de A.B.C. Zij herdachten de overledene als een eenvoudig mens, die het zware pionierswerk onversaagd volbracht. Deze volharding is beloond en de vruchten .van zijp werk zijn zichtbaar in de gesta dige groei van het N.V.V. Deze begeleiding op zijn laatste tocht is het bewijs van de vele vrien den die hij had. De enige zoon van de over ledene dankte voor de belang stelling aan zijn vader bewezen. De grenadiers van het 11e in Sluis. Feest viel in het water. Het bezoek van de grenadiers van het 11e infanteriebataljon uit Schaarsbergen is helaas ge paard gegaan met bar slechte weersomstandigheden. Vandaar dat ook de publieke belangstel ling beneden de verwachtingen bleef. Toch hebben de wegblij vers veel gemist, want er viel heel wat interessants te zien. Zaterdag werd er gedemon streerd met oorlogsmateriaal. Er is ook nog een nagemaakt oor logje gespeeld. In de late namid dag trok het défilé al wat meer kijkers. Op het stadhuis waren de be zoekers officieel ontvangen door B. en W. Ook de Commissaris der Koningin was daarbij aan wezig, benevens veel burgemees ters uit het westelijk deel. 's Avonds om acht uur volgde de taptoe op de markt, uitgevoerd door het tamboerkorps van de grenadiers en van de muziekver eniging „Apollo". De regen was er de schuld van dat de prachtige uniformen van de grenadiers ontbraken. Een geanimeerd bal besloot de dag, die volop gelegenheid had geboden nauwere contacten te leggen. De grenadiers blijven nog en kele dagen in Sluis. Ze zullen langs de kust nog enkele oefenin gen houden. Bond van Plattelandsvrouwen In café „Wilhelmina" hield de plaatselijke afdeling van de Ne derlandse Bond v-an Plattelands vrouwen een bijeenkomst order leiding van mevr. A. Lako—de Hullu. Medegedeeld kon worden dat de regionale kindermiddag voor de afdelingen in West Zeeuws-Vlaanderen dit jaar in Sluis gehouden zal worden op 11 april. Het huishoudelijk gedeelte van de vergadering werd afge wisseld met een causerie van mevr. RijkOele uit Yerseke over het gebruik van plastics. Vriendschappelijke schaak wedstrijd Vrijdag werd te Sluiskil een vriendschappelijke schaakwed strijd gehouden tussen de ploe gen V.S.V. Sluiskil en T.W.P. Philippine. De uitslagen waren als volgt: Sluiskil Philippine H. de Ridder—W. Verstelle 1—0 J. Dubbeldam B. Rammelo 10 G. Tacq -F. Verstelle 10 H. DestombesP. Pioegaert 10 L. van Leuven—L. Pieters 01 J. KopmelsJ. Hamelink 10 M. Schoofmej. C. Verstelle 10 Al met al een uitstekend re sultaat voor de Sluiskilse scha kers. In de jongste vergadering van de gewestelijke raad van het Landbouwschap in Zeeland werd besloten het gemeentebestuur van Terneuzen te verzoeken, het verlenen van een vergunning voor liet in werking brengen van een chemische fabriek door Dow Chemical afhankelijk te stellen van voldoende waarborgen ten aanzien van schadevergoeding aan land- en tuinbouwbedrijven, die eventueel schadelijke gevol gen ondervinden tengevolge van de vestiging van deze fabriek. De praktijk in de kanaalzone heeft bewezen, dat het gewenst is op dit punt de nodige zekerheid te verkrijgen, aldus het Land bouwschap. Uit de bocht gevlogen. Zondag vond op de provinciale weg ÏJzendijkeSchoondijke na bij de Oranjedijk weer een ver keersongeval plaats. De heer J. PI. uit Terneuzen kwam met zijn personenauto uit de richting ÏJzendijke en vloog door te grote snelheid uit de bocht. Hierbij liep hij lichte ver wondingen en een hersenschud ding op. Een in de auto zittend kind kwam met de schrik vrij. De heer H. is door een passe rende Duitse auto meegenomen naar het Julianaziekenhuis te Terneuzen. De auto werd zwaar bescha digd en moest worden wegge sleept. Dokter A. Lievens uit ÏJzendijke verleende de eerste hulp. Tewaterlating „Sea Amber" Op de werf van de N. V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen is zater dag het 14.800 ton metende motorvrachtschip „Sea Amber" te water gelaten en gedoopt door de echtgenote van de president directeur, mevr. E. Hupkes Damme. De „Sea Amber" is het tweede Scheldeschip dat bestemd is voor China. In totaal worden drie schepen gebouwd in opdracht van Messres Verder and Co Ltd te Hong Kong. De „Sea Amber" is het negentiende schip in de serie motorvrachtschepen die „De Schelde" heeft afgeleverd, in aanbouw of in bestelling heeft voor reders overal ter wereld. De tewaterlating werd bijge woond door de heer C. C. Chen, directeur van de Verder Compa ny. De heer Chen verklaarde zich in een toespraak bijzonder verheugd over het feit dat de reeds aan China afgeleverde „Sea Coral" uitstekend voldoet. Dit soort vrachtschepen, aldus de heer Chen, is in het Oosten nog weinig bekend. De' heer Hupkes, president directeur van „De Schelde", legde er in zijn toespraak de na druk op dat dc betrekkingen tussen Nederland en China op scheepsbouwgebied steeds nau wer en prettiger worden. Zoals bekend, heeft de heer Hupkes onlangs een bezoek gebracht aan China? De „Sea Amber" heeft een totale lengte van 157.40 meter, een breedte van 20 meter en een diepgang van 9,31 meter. De voortstuwing geschiedt door een zes cylinder hoofdmotor met een maximum continu vermogen van 6600 apk. Het Griekse ministerie van Defensie heeft zaterdagavond in een bekendmaking gezegd, dat generaal Lemnitzer, de opperbevelheb ber van de NAVO-strijdkrachten, bij het hoofd van de Turkse generale staf stappen heeft gedaan, opdat Turkije zich van elke interventie zou onthouden. (Adv.) Last van reumatiek, spit, verkoudheid, hoofd- en zenuwpijnen of andere pijnen. Dan Togal! Helpt snel en goed. En veilig. Met Togal is uw -stemming altijd zonnig, Weer of geen weer. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.38. Het ingrijpen van generaal Lemnitzer geschiedde nadat de Griekse minister van Defensie hem had meegedeeld dat hij in verband met de Turkse dreiging de consignering van alle Griekse strijdkrachten bij de NAVO en het onmiddellijk vertrek van de gezinnen van de Griekse officie ren bij de generale staf van de NAVO in Izmir (Turkije) had gelast, alsmede het zenden van een schip naar die haven voor de repatriëring van genoemde Griekse officieren. Generaal Lemnitzer had Grie kenland geantwoord, dat hij de chef van de Turkse generale staf, generaal Djevet Sunay, had verzocht ervoor te zorgen dat geen Turkse operaties op Cyprus zouden worden uitgevoerd. Lem nitzer had er verder de Turken op gewezen, dat de uitvoering van het besluit van de Veilig heidsraad niet moest worden verhinderd. De NAVO-opperbe- velhebber had het Griekse minis terie van Defensie verzocht af te zien van elke maatrëgel die de spanning zou kunnen verergeren. De Griekse minister van De fensie had generaal Lemnitzer toegezegd het vertrek van een Grieks schip naar Izmir te zullen uitstellen. De gezinnen van de Griekse officieren aldaar waren evenwel reeds in Athene aange komen. „DERDE WERELDOORLOG" President Cemal Gursel van Turkije heeft gewaarschuwd, dat de kwestie-Cyprus tot een derde wereldoorlog aanleiding kan ge ven, doordat de Sowjet-Unie er bij betrokken is geraakt. Hij zei dit nadat de Russische premier, Chroesjtsjov, in een boodschap bij Turkije erop had aangedron gen niet overhaast te handelen. Volgens het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken zijn „de gewelddaden" op Cyprus na de Turkse nota aan aartsbisschop Makarios opgehouden, maar de Turkse regering „houdt de situa tie nauwkeurig in het oog". KWARTIERMAKERS VOOR DE VREDESTROEPEN In Turkse politieke kringen heeft men zijn voldoening tot uitdrukking gebracht over het besluit van Oe Thant om terstond kwartiermakers voor de vredes troepen van de V.N. naar Cyprus Groot was de belangstelling voor de teraardebestelling van de algemeen geliefde predikant der Ned. Herv. gemeente ds. E. Raams. In de kerk te Brummen werd een plechtige rouwdienst gehouden. Vóór de aanvang speelde de organist de 82-jarige heer Joh. Kres, „Wenn ich einmal soil scheiden" uit de Matthaus-Pas- sion van J. S. Bach. Nadat ds. A. van der Veen, die de dients leidde, de familie 23.) Mevrouw Camlin glimlachte. „Dat weet je best. Als je er maar aan denkt dat het echte dameskost is soep, een slaatje en koffie. Maar ik zal er voor jou nog wel even een omelet bij maken. Die is zo klaar." „Ik snap nooit, hoe vrouwen in leven blijven," mopperde dok ter Mac. „Ze eten zo goed als niets. En Sally althans werkt als een paard." Ze waren mevrouw Camlin gevolgd naar de keuken, en ter wijl zij de ijskast opende keek ze hem over haar schouder kwa- si-verontwaardigd aan. „Als je soms veronderstelt dat het op orde houden van dit grote huis, het maken van mijn kleren en die van Sally plus het lid zijn van diverse liefdadige instellin gen nog veel vrije tijd overlaat, heb je het toch mis, dokter Daniel MacLeod", zei ze beris pend. Daar moest hij om lachen. „Als je een huisvrouw op stang wilt jagen moet je beslist zeg gen dat ze niet hard werkt. Maar zodra ze de kans krijgt, beweert ze zelf, dat het niets is. Vraag een patiënte wat haar be roep is, en tien tegen een dat ze zegt: „O, gewoon huisvrouw. Niets bijzonders." Alsof het niet het belangrijkste beroep is dat een vrouw kan uitoefenen." Terwijl ze de eieren klutste legde mevrouw Camlin uit: „Je vat het verkeerd op, Dan. Ze bedoelde niet, „Gewoon huis vrouw, niets bijzonders." Neen, ze bedoelde: „Huisvrouw, en verder niets." Want ze weet wel hoe gewichtig het is." Dokter Mac schudde het hoofd. „Daar ben ik nog niet zo van overtuigd. Een heleboel vrou wen, die de hele dag thuis zijn en de huishouding op rolletjes laten lopen, doen niets anders dan haar zusters, die wèl nog een baan hebben, benijden, ook al zouden ze voor geen goud willen ruilen." Mevrouw Camlin liet het eier- mengsel in de koekepan glijden. „Daar bedoel je mij toch zeker niet mee? Als ik een baan had, zou ik nooit meer tijd hebben om te tuinieren of een nieuw recept te proberen, of noodhulp in het ziekenhuis te zijn. Ik moet bekennen dat ik na Jims dood inderdaad heb overwogen weer aan het werk te gaan. Maar al kan hij dan niet meer bij me zijn, ik wil toch liever hier thuis blijven. Enfin, ver tel Sally en mij nu maar eens alle bijzonderheden over de con ventie. En hoe is je lezing ver lopen?" Sally legde haar handen op zijn schouders en draaide hem om, zodat ze de achterzijde van zijn hoofd kon bestuderen. „Dok ter Mac, u had best eens naar de kapper mogen gaan. Dan had u op die conventie veel meer in druk gemaakt." Hij grinnikte. „Och, een arme oude weduwnaar denkt eenvou dig niet aan dergelijke dingen. Zeg, voel je er niets voor om Bob Quenton aan de dijk te zet ten en te zorgen dat ik eens in de week naar de kapper ga?" Ze lachte. „Geen sprake van. Maar al vóór uw vertrek heb ik u er aan herinnerd. In het zie kenhuis." „Ja, maar dat helpt alleen als je vrouw zulke dingen zegt," vertelde hij haar. „Gelukkig waren mijn collega's alleen ge ïnteresseerd in mijn uitzonder lijke intelligentie en niet in mijn mannelijk schoon. En ik heb ze zonder moeite weten te verove ren." Hij deed zijn uiterste best, opgewekt te doen, en omhulde zijn werkelijke bescheidenheid met een superieure houding. Mevrouw Camlin deponeerde de omelet op zijn bord en mop perde goedmoedig: „Stil, Dan, niet zulke onzin verkondigen. En ik ben werkelijk geïnteres seerd in die vergadering. Wie waren er allemaal en waar heb je over gesproken?" Het interesseerde Sally niet zo veel wie er allemaal waren geweest, oude kennissen en col lega's van haar ouders en dok ter Mac. Maar des te meer be langstelling had ze voor de ge geven lezingen; de vooruitgang in de medische wetenschap boei de haar altijd weer. En gespan nen luisterde ze naar dokter Macs uiteenzetting over een nieuwe behandeling voor kan ker. Ze werden gestoord door het rinkelen van de telefoon. Het was Bob. Donderdags had hij vrij; Sally en hij gingen dan meestal samen uit, maar Sally had er deze keer niet eerder aan gedacht dan nu, bij het horen van zijn stem. In de regel dacht ze er al aan bij het wakker wor den, en dan was het iets om heel de dag naar uit te kijken. Het feit, dat het haar nu geheel en al ontschoten was, maakte dat ze meer enthousiasme in haar stem legde dan ze voelde. „Natuurlijk, Bob! Dag! Je belt zeker op over vanavond? Is er iets bijzonders waar we heen kunnen gaan?" Zijn stem klonk weifelend, wat verlegen. „Tja. dat is te zeggen ja, ik bel wel op over vanavond, maarre. Sally, zou je erg teleurgesteld zijn, als ik ons avondje-uit afzegde?" Ze voelde haar gezicht ver strakken en onwillekeurig ver geleek zij zichzelf met een jong hondje, dat al kwispelstaartend liefkozingen verwacht, doch in- plaats daarvan een trap krijgt. Ze sprak wat stijfjes. „Natuur lijk niet, Bob. Als er iets is, dat je liever doet Neen, dat waren niet de juiste woorden. Het klonk te gekrenkt en die indruk mocht ze hem niet geven. „Of als er iets is, dat je met alle geweld moet doen „Jaik moet iets doen, hoe wel ik er totaal geen zin in heb. En het is voor ons allebei, dat ik een samenzijn met jou opof fer. Ik hoor aan één stuk door dat Memorial elke dag zijn poor ten kan sluiten en ik voel er nog steeds niets voor dan meteen zonder werk te zitten." Het klonk opgewekt, vol vertrouwen. (Wordt vervolgd.) Raams had gecondoleerd, kwam als enige spreker naar voren, na mens de Herv. gemeente Hoek, waar de ontslapene 40 jaar had gestaan, de ouderling-kerkvoogd, de heer P. Jansen. Ds. Raams, zeide hij, heeft onze gemeente 40 jaar gediend met grote ijver en trouw. Ds. Raams, namens de gehele Hervormde gemeente van Hoek, rust in vrede. De gemeente zong gezang 53 1 en 3 en na de geloofsbelijdenis gez. 62 4. Na een indrukwekkend gebed werd gelezen Hebr. 13 7 en 8, Houdt uw voorganger in gedach tenis. Ds. Van der Veen zeide dat de ontslapene een blij karakter be zat en een gezegende gezondheid. Zijn leven was altijd blijdschap. Vriendelijkheid tegenover de mens was een stuk van zijn ka rakter. Hij was de trouwste kerkganger van Brummen. Naast zijn ziekbed lagen zijn bijbel en zijn gezangboek. Hij wist dat hij daar niet buiten kon. Hij was niet gebonden aan het oude. Hij was het, die de gemeente er toe bracht de nieuwe psalmbundel te nemen en dat op meer dan 80- jarige leeftijd. De Heer zelf spreekt tot ons door deze broe der. De heer W. J. A. Raams, neef van de overledene, dankte voor de belangstelling in het bijzonder mr. Van Tienhoven, oud-burge meester der gemeente Hoek, kerkvoogdij en kerkeraad van Hoek, ds. Van der Veen, de ker keraad van Brummen voor de toestemming de dienst in de kerk te mogen houden en de velen, die uit verre omgeving waren gekomen. Zoals oom Evert geleefd heeft, zo is hij gestorven, in volle rust en in de zekerheid des geloofs, aldus de heer Raams. Daarna liet de organist horen: „Veilig in Jezus armen". Op de begraafplaats was de belangstelling eveneens zeer groot. Na het uitspreken der begrafenisformule las ds. Van der Veen Openb 7 en eindig de met het „Onze Vader". Hoewel de dreiging van een Turkse invasie op Cyprus is afgewend, was zaterdag de spanning nog onverminderde Foto: In Trakomas, een voorstadje van Nicosia, rennen Turks-Cyprioten onder dek king van een aarden wal naai de huizen op de achtergrond, waarin zich hun landgenoten bevinden. Onderhand suizen de kogels boven hun hoofd te zenden. Voor het ogenblik heeft Turkye, onvoorziene ge beurtenissen daargelaten, afge zien van eenzijdig ingrijpen op Cyprus. Finland zal een contingent mi litairen voor het vredesleger be schikbaar stellen. De Zweedse regering, die reeds aankondigde een bijdrage voor het vredesleger te zullen leveren, is begonnen vrijwilligers te wer ven. Kolonel Jonas Waern is tot commandant van het contingent benoemd, dat binnen twee èi drie weken naar Cyprus zal vertrek ken. Kolonel Waern was com mandant van het Zweedse con tingent bij het V.N.-leger in Kon go en Zuid-Katanga. De Canadese bijdrage bestaat uit een bataljon infanterie, voor het merendeel gevormd door Frans-Canadezen. In totaal zul len 1150 officieren en manschap pen naar Cyprus vertrekken. Het vliegdekschip Bonaventur zal het zware materieel vervoeren. De chef van de 'generale staf, generaal McKeQsyn,,?aj„paar New York vertrekken voor be sprekingen met Oe Thant. Men verwacht dat de voorwaarden die de Ierse regering aan haar bij drage verbindt geen tegenstand zullen ontmoeten en dat het Ier se contingent over twee a drie weken zal vertrekken. Een der voornaamste voorwaarden die de Ierse regering stelt is dat Cyprus geen oplossing met behulp van dwang zal worden opgedrongen. In de haven van Marseille is zaterdag een felle brand uitge broken aan boord van het Neder landse vrachtschip „Ootmarsuns." (6165 brt.) van de Stoomvaart» maatschappij Oostzee te Amster dam Het schip was uit India ge komen. De brand begon in ruim 2, waar balen jute 'waren opgesla gen. De brandweer heeft uren lang tegen de vlammenzee ge vochten. Het schip is later de haven uitgesleept en in de baai van Saumaty, bij de noordelijke haveningang, aan de grond ge zet. De blusboot „Pytheas" bleef tonnen water in en op het schip pompen. Van persoonlijke on gelukken is geen melding ge maakt. Twaalf uur na het uitbreken van de brand woedde het vuur nog hevig voort. Behalve de „Pytheas" bevond zich ook de blusboot „Alerte" ter plaatse om het vuur te bestrijden, dat ernstige schade had toegebracht aan drie ruimen. Men heeft tot dusver de machinekamer weten te behouden. Volgens latere be richten is men erin geslaagd de brand te bedwingen. (Nagekomen advertentie) Hiermede vervullen wij de droevige plicht ken nis te geven, dat na een kortstondige ziekte zacht en kalm is ontsla pen onze geliefde moe der, behuwd- en groot moeder, zuster, behuwd zuster en tante MARIA DE BLAAIJ, Weduwe van G. J. Andriessen, in de ouderdom van bijna 76 jaar. R. J. ANDRIESSEN A. M. ANDRIESSEN —DE VOS G. ANDRIESSEN Sluiskil, 15 maart 1964. Louisastraat 25. De teraardebestelling zal plaats hebben op woensdag 18 maart a.s., des namiddags ta 2 uur.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2