PROVINCIAAL NIEUWS LEXINGTON MORGHAN DE MAGIËR ALGEMENE VEGADERING HARMONIE TERNEUZEN GEMEENTE TERNEUZEN 147™,40::.rs.ss MARGARINE 3 PULLEN PILS 6 REPEN MIL«R Pagina 2 DË VRIJE ZEEUW Donderdag 12 maart 1964 Terneuzen Axel BRESKENS Hoek Oostburg Verkoudheidsbacilïen Sluiskil Sas van Gent IJzendijke DUEL IN PARIJS Zaamslag SPEGIALE AANBIEDINGEN! BIJ UW KRUIDENIER 4 Jubileum aanbiedingen met 10% korting en 25ct extra Jubileum korting! ÉÉIHII IV9LUIVV1V 3 PAKJES ZO-KLAAR PUDDING 114 ™i36 ■■■■ilium IIIffl fti JUBILEUM-BOEKJE Lilielle-sliows een liart- verwarmend Lentefeest. Voordat een stralende jonge vrouw gisteravond (voor de 66e maal) met een gelukkige glim lach haar smetteloos witte bruids- kledij had getoond, hadden de talrijke dames die de grote be nedenzaal van hotel „Rotter dam" tot de laatste plaats be zetten, de complete voorjaars- en zomermode, gedragen door charmante mannequins aan zich voorbij zien trekken. Zoals ook in de voorgaande jaren het geval is geweest, wer den de shows voor de lente en de zomer van 1964 gekenmerkt door stijlvolle eenvoud. Kleurig en eenvoudig, voor het jonge meisje, voor het vol-slanke type en voor de vrouw op leef tijd, maar in bijna alle gevallen op enkele haute couture-mo- dellen na voor iedere vrouw te dragen en ook door iedere vrouw te maken. Er was een prettige afwisseling in modellen van strandkleding, kleding voor thuis, voor de nacht, deux-piè- ces en mantels, een uitgebreid gamma van japonnen van een voudig tot de modellen die op cocktailparties worden gedragen, tot voorname avondkleding toe. De lente- en zomerkleding zo als „Libelle" die dit jaar toont heeft enkele bizondere kenmer ken. In de eerste plaats modieus en niet meer zo sterk getailleerd, bijna alle japonnen zonder mou wen en zelfs mantels zonder mouwen. Maar alle modellen ge makkelijk om te maken in lin nen, prachtig wollen- en zomer- tweed, zijde en heel vaak in het simer-roneva-katoen. Er viel, behalve in de vele „normale" modellen, van tijd tot tijd iets uit de haute couture (Dior, Estérel, Chanel en Nor man Hartwell) te bewonderen. Dat de dames ook dit waardeer den, bleek maar al te duidelijk, Begeleid door Hammondorga nist Jan v. d. Belt, heeft „Li- belle" ook nu weer met deze kleurige en feestelijke shows de dames aan het fantaseren gezet en dit zal waarschijnlijk binnen kort in Terneuzen en verre om geving wèl te zien zijn. Aanrijding tussen vrachtauto en spoorweglorrie Gistermiddag had op de eerste overweg aan de dokken een aan rijding plaats tussen een vracht auto, bestuurd door de chauffeur D. de B. uit Terneuzen, en een lorrie van de Nederlandse Spoor wegen, welke bereden werd door J. de V. uit Sluiskil. De bestuurder van de vracht auto had door het zonlicht op de voorruit de lorrie niet opgemerkt en was op de spoorwegovergang tegen de railauto opgereden. Het ongeval beperkte zich tót materiële schade. Benoemingen. Het dagelijks bestuur van de dienst voor Bouw- en Woning toezicht in Zèeuws-Vlaanderen (zonder Terneuzen) heeft met ingang van een'hader te bepalen datum benoemd tot opzichter houw- en woningtoezicht de heer P- J. de Bakker te Oost- Souburg en tot opzichter ge meentegebouwen de heer C. van Gremberghe te Terneuzen. Bei den krijgen Axel als standplaats. V.V.V. Breskens Dinsdag 17 maart houdt de V. V.V. Bréskeng een ledenverga dering. Naast de diverse jaarversla gen zijn bij de bestuursverkie zing aan de beurt van aftreden de heer G. Heck, P. Woittiez en A. Brevet. De heer J. Maas Jz. stelt zich echter niet meer her kiesbaar. In de uitnodiging stelt voor zifter J. Heijboer dat het in alle opzichten een goed jaar is ge weest. Het vreemdelingenbezoek nam met 25 toe en het leden tal steeg tot ruim 300. Het aan tal toeristen breidde zich ook uit. Vooral vertoonde het aantal Nederlanders een grote stijging. Dit jaar zal er weer gelegen heid zijn om showboten te laten varen. Er zullen er zes varen en wel twee in juli en vier in aug. Geslaagd. Aan het instituut voor mode vak en kunstnijverheidsonder wijs Ensair zijn te Breda ge slaagd voor tailleuse A. Ver meulen te Breskens; A. Blaak man en M. Blaakman te Hoofd plaat. Voor costumièfe C. Kou semaker en C. Verstraaten te Breskens. Ds. E. Raanis overleden. Op 86-jarige leeftijd overleed te Brummen 'Geld.) waar hij van een alleszins verdiend eme ritaat genoot, ds. E. Raams, die van 1903 tot 1943 de Ned. Herv. gemeente te Hoek heeft gediend. Ds. Raams was in Hoek en ook daarbuiten een a'gemeen geziene figuur. Met zijn ge meenteleden onderhield hij een nauw contact en zijn beminne lijkheid en zijn tact waren haast spreekwoordelijk onder de bevol king van Hoek. Toen hij in 1943 de gemeente Hoek verliet heer ste er compleet droefheid. Ds. Raams was een van die zeld zame mensen die alom liefde verspreiden en die er geen vij anden op na houden. Hij was 'n begaafd prediker en het ver wondert ons niet dat zelfs heden ■ten dage zijn naam nog met ere wordt genoemd. De teraardebestelling vindt plaats zaterdag 14 maart te Brummen. Paasveetentoonstelling Woensdag is te Oostburg de jaarlijkse Paasveetentoonstelling gehouden. De kwantiteit was niet zo groot te noemen maar de kwaliteit was uitstekend. Het gehele Ledelplein was geëntou- reerd door landbouwwerktuigen en vlaggen, wat het geheel een feestelijk aanzien gaf. Na afloop reikte burgemeester J. L. van Leeuwen de prijzen uit. Op deze tentoonstelling werd kampioen een beste vaars van de de heer P. J. den Hamer uit Axel, die een fraaie schaal ont ving. Reserve-kampioen werd een vaars van de heer C. Peyffe- roen uit Eede. De uitslag is: Rubriek 1: Ossen zonder brede tanden: 1 en 2. C. v. d. Driest te Souburg. Fokker M. Buyze te Oostburg. Rubriek 2: Ossen met 2 brede tanden: 1 en 2. Slagerij Den Ha mer te Zaamslag; 3. C. v. d. DriestBuyze. Rubriek 3: Ossen met 4 brede tanden: 1 en 2. C. v. d. Driest Buyze te Souburg; 3. E. de Mar- telaere te Aardenburg en A. Nor- tier te Oostburg. Rubriek 4: Ossen met brede tanden: 1. R. Jansen te Oostburg. Rubriek 5: Vaarzen zonder brede tanden: 1. P. J. den Hamer te Axel; 2. E. de Martelaere te Aardenburg en P. Risseeuw te Cadzand. Rubriek 6: Vaarzen met 2 brede tanden: 1. P. J. den Ha mer te Axel. Rubriek 7: Vaarzen met 4 brede tanden: 1 en 3. P. J. den Hamer te Axel; 2. C. Peyfferoen te Eede. Handelsvee; 1. A. S. Riemens te Oostburg, 1 pink; 3. F. H. v. d. Veeke te Sluiskil, beste groep. De beste os: C. v. d. Dries te Zijn ais de dood voor POTTERS r aTAR R H past I LLES catarrh en hooit1"""' _A Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Souburg, kweker Buyze te Oost burg. Vetvee, 2 groepen: 1. P. J. den Hamer te Axel; 2. C. v. d. Driest te Souburg; fokker M. Buijze te Oostburg. Aanrijding'. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur vond to Sluiskil, op de hoek Oostkade—Hypoliet de Huart- laan een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een vrachtauto. De bromfietser, de heer C. v. d. B. uit Axel, kwam daarbij zo danig te vallen, dat hij met won den aan het hoofd naar het St. Elisabeth-ziekenhuis moest wor den vervoerd. De vrachtwagen chauffeur, de heer A. v. W. te Sluiskil, kwam met de schrik vrij. Aan beide voertuigen ont stond materiële schade. Aanrijdingen. Woensdagmorgen kwamen 'n personenwagen, bestuurd door ,T. F. K. uit Delft, en een brom mer, bestuurd door E. v. d. V. uit Ertvelde, met elkaar in bot sing. De brommer verleend; geen voorrang op de hoek BrandspuitstraatKloosterlaan en werd door do personenwagen geschept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade was niet groot. Dit ge beurde om half acht in de mor gen. Om twee uur 's middags wil de de vrachtwagenbestuurder W. O. uit Rotterdam met zijn wagen, uit de Noordweststraat de West- kade oprijden. De bromfietser P. J. N. uit Terneuzen verleende geen voorrang en werd opzij ge raakt door de vrachtwagen. Er was materië'e schade aan de brommer. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. E. H. B. O.-examen. De volgende cursisten hebben het E. H. B. O.-diploma' in ont vangst mogen nemen uit han den van de burgemeester; De heren Ch. v. d. Abeele, W. J. van Asseldonk, W. Beaurain, P. Bockstael, A. Caluri, F. Im- pens, J. Markestein, J. Verbrug- ge, E. Vermeerseh, W. Voeten, W. Westbroek, allen uit Sas van Gent. Voorts de heren J. Burm, A. van Dam, M. van Dam, P. Gelderland, O. Heme'soet, L. van Horen, A. van Hurck, A. de Krijger. W. Rottier en F. Ver- helst uit Westdorpe en de heer E. Gielc uit Sluiskil. Wandeltochten. Zaterdag a.s. zal het wandel- seizden geopend worden met een propagandatocht voor de Z. W. B. Er wordt om 2 uur gestart op de markt voor de afstanden 5, 10 en 15 km. Voor 2 mei staat de 3e Flan- dria-wandeltocht op het pro gramma. Dit jaar zal het een in ternationale tocht worden, waar bij 40 km op het program staat. De deelnemers hieraan zullen naar Eek'o gaan. Verder staat nog op het programma het or ganiseren voor de eerste maal van een avondvierdaagse. Het belooft voor de wande laars dus een druk seizoen te worden. uit de zuiverste tabakken Op de Place des Vosges in het hartje van het oude Parijs is woensdag weer eens geduelleerd, al moesten de tegenstanders het zonder de uitrusting van de zo treffend door Alexander Dumas beschreven musketiers doen. De journalist en schrijver Sermonie Eskahanazy en de schrijver Phi lippe Morciack stonden in hemds mouwen tegenover elkaar om een twist met de degen te be slechten. Het duel duurde niet lang. Es- kahanazy wist na luttele secon den zijn tegenstander te raken, die dit met verlies van enkele druppels bloed moest bekopen. Toen konden de duiven het plein weer in bezit nemen. 11 Een nieuwe weg door het dorp Men heeft dezer dagen in de kom van Zaamslag een begin gemaakt met de aanleg van een nieuwe weg, die dringend nodig was om het drukke verkeer op het kruispunt midden in het dorp te ontlasten. Als-deze weg eenmaal gereed zal zijn, kan het verkeer uit Terneuzen en omge keerd de Axelsestraat bereiken zonder het gevaarlijke kruispunt te passeren. De weg loopt van de Axelse straat langs het Hervormd rust huis met een bocht naar de Dia coniestraat en komt dan via de Riemensstraat uit op de Terneu zen sestraat. Het werk zal worden uitge voerd door de firma Gebr. Spon- selec te Kloosterzande. De weg krijgt een breedte van vijf meter. 11 •Jaarverslag in mineur De Harmonie Terneuzen heeft een drukbezochte jaarvergade ring gehouden in de bovenzaal van „La Belle Vue" onder lei ding van voorzitter W. 3. Bliek. De aftredende bestuursleden A. de Doelder, D. de Feijter, P. Gilde en C. Vermast werden herkozen. De secretaris de heer J. Versprille en de heer J. r an Luik stelden zich niet meer her kiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heren L. Stoik en A, vail Meurs, waarbij laatstge noemde de drumband in het be stuur zal vertegenwoordigen. In het dankwoord aan de scheidende functionarissen me moreerde de voorzitter de ko ninklijke onderscheiding, welke aan de heer Van Luik indertijd is verleend, waarbij zijn belang- ste'ling om liet amateur-muziek leven werd geëerd. Een bijzonder woord van dank richtte de voorzitter tot de heer Versprille, die na 15 jaar de ziel van de vereniging te zijn ge weest, heeft gemeend zijn plaats beschikbaar te moeten stellen voor een jongere. De Harmonie is veel dank aan de heer Ver sprille verschuldigd. In zijn af scheidswoord wekte de hoer Versprille do leden op de Har monie verder uit te bouwen, door te trachten het aantal wer kende leden te vergroten. Ter neuzen is een groeiende en bloei ende stad, waar behoefte is aan een sterk muziekcorps. Hij druk te de leden op het hart door voortdurende studie en oefening het muzikale peil op te voeren. Verder kwam aan de orde de samenwerking met de muziek school. Men was van mening dat onvoldoende leerlingen de' weg naar dc Harmonie vonden, ter wijl juist deze vereniging het initiatief -heeft genomen om te komen tot de stichting van een muziekschool. Het bestuur zal met het bestuur van die school nader bezien op welke wijze voor dit probleem een oplossing kon worden gevonden. JAARVERSLAG VAN DE SECRETARIS Het opmaken van een jaar overzicht kan een genoegen zijn als het een vereniging goed gaat. En een muziekvereniging gaat het pas goed als er een volledige bezetting is. Dit laatste kan mo menteel niet gezegd worden. Op organisatorisch gebied, is in 1962/1963 nog wel een en ander gebeurd. We denken dan aan de festiviteiten die in dit tijdvak zijn georganiseerd. Aan een tweetal uitvoeringen werd daad- werkéhjk deelgenomen n.l.: op zaterdag 7 juli aan een drum band-wedstrijd en verder op za- terag 14 juli 1962 aan een taptoe in samenwerking met de muziek verenigingen Goes en Hansweert op het marktplein. Voorts werd georganiseerd een concert dooi de muziekvereniging „Kunst vrienden" uit St. Niklaas op 25 augustus en een uitvoering van de accordeonclub „Flandria" uit IJzendijke. Vermeld dient te worden het optreden van de drumband te IJzenijke op 12 oktober 1963. ONDERSCHEIDINGEN In dit verslag dient geboek- 10, Aram wierp nog een blik over z'n schouder toen hij de knecht volgde, maar Silvia had de vreemdeling reeds meegeno men naar een nis ën de avontu rier poogde met een onverschillig gezicht deze ontmoeting te ver geten. Maar z'n nieuwsgierigheid was groter dan z'n ergernis. Wat betekende dit? Wie was die spot tende vreemdeling die zo'n invloed scheen te hebben op het meisje! „Wees zo rustig mogelijk, heer," paderbrak dg eerbiedige stem van de bediende z'n gedachten, terwijl de man hem voorging door de rijk gemeubileerde zalen en gangen. „Mijn meester is zeer ziek ge weest, hij kan niet veel lawaai verdragen." „Ik weet het," antwoordde Aram. „Doctor Ambronius heeft me reeds ingelicht. Hij maant iedereen aan tot de grootste stil te naar ik gemerkt heb. Wees dus gerust, beste vriend! Ik zal m'n gastheer slechts storen om hem te begroeten.'' „Ah jaDoctor Ambronius" zei de knecht en hij ging de gast voor tot aan de ingang van een grote zaal. Een ontevreden trek verscheen op het gelaat van de knecht toen een weinig welluidend lawaai, onderbroken door kreten en gelach hem tegemoet kwam. „Nee maar," zei Aram. „Als dit de khmer van uw meester is, wordt het hoog tijd dat doctor Am bronius er tot stilte gaat aanma nen." De woorden bevroren hem op de lippen want toen de knecht het gordijn snel opzij geschoven had herkende Aram ongelovig het kleine figuurtje dat schertsend en zingend een glas wijn ophief in de richting van de grijsaard die in een hoek van een vertrek zat. „Drink zieke!" koerde doctor Am bronius gelukkig. „Na het unieke medicijn van doctor Ambronius is er niets zo troostrijk als het sap van de druif, Vivat!" staafd te worden een prettige gebeurtenis, welke de léden met de dames gevierd hebben op maanagavond 30 april ter gele genheid van de uitreiking door burgemeester Rijpstra van de onderscheidingen aan de leden: P. 't Gilde, J. Laurens en J. van Luik, die zij verdiend hebben A door hun resp. 55- en 50-jarig lidmaatschap van de Harmonie. Hopelijk zullen deze leden in staat zijn nog enige jaren als werkend lid hun krachten aan de vereniging te geven, want de Harmonie kan hen nog niet mis sen. DE MUZIEKSCHOOL Het probleem dat bestuur en leden bezig houdt is: hoe kun nen we de bezetting van het korps versterken. Als nien na gaat het aantal mutaties dat zich in dc loop van enkele jaren in de vereniging heeft voorgedaan komt men tot een ontstellende werkelijkheid. Over een periode van een 4-tal jaren is de bezet ting van de Harmonie terugge lopen van 55 leden in i960 tot 39 leden op 1 jan. 1964 (hieron der te rekenen 27 leden Harmo nie en 12 leden drumband). De hoop voor de toekomst is daarom op de muziekschool ge vestigd. Eén van de doelstel'ingen van de oprichting van deze school was immers de aanwerving van nieuwe leden voor de Harmonie. Bij het eerste lustrum van de muziekschool in 1957 kon ge constateerd worden dat door de toetreding van een elftal jonge muzikanten iets positiefs was bereikt. Na 1957 zijn nog een 30- tal jonge muzikanten voor de Harmonie opgeleid, waarvan er thans nog een elftal lid zijn. Mo menteel zijn thans in opleiding 15 leerlingen waarvan er 11 al lid zijn, terwijl 4 overige als toe komstige leden kunnen worden beschouwd (dit betreft een leer ling hobo, klarinet en 2 trom petten). Als men weet dat sedert de oprichting van de muziekschool zeker een 5Ó-tal leerlingen in opleiding is geweest, dan is het uiteindelijke resultaat bedroe vend. Van dit aantal is een groot percentage naar elders verhuisd, terwijl anderen in verband met hun studie of om andere redenen het lidmaatschap hebben beëin digd. en wethouders lage, behorende bij het We genverkeersreglement III. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in af schrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur - Direc teur Rijkswaterstaat te Middelburg; c. Konink'ijke Nederlandse Toeristenbond A. N. W. B., Koninklijke Neder landse Automobiel Club, Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, allen te 's-Gravenhage; d. Kantonrechter te Ter neuzen; e. Officier van Justitie, af deling Kantongerechts zaken te Middelburg; f. Arrondissements - Recht bank te Middelburg; g. Officier van Justitie bij de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg Burgemeester van Terneuzen; overwegende, dat het in ver band met de geringe breedte van de oostelijke parallelweg van de Wil'em de Zwijgerlaan noodza kelijk is voor deze weg een wachtverbod vast te stellen, gel dende voor de oostzijde; dat deze weg binnen de be bouwde kom van Terneuzen is gelegen en in beheer en onder houd is bij deze gemeente; gelet op het besluit van de ge meenteraad van 25 oktober 1951, waarbij aan hun college is over gelaten de bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatrege len; mede ge'et op 'het bepaalde in artikel 4 en 5 van het Wegen verkeersreglement Besluiten; I. een wachtverbod vast te stellen voor de oostzijde van de Wflem de Zwijgerlaan te Terneuzen; II. de vorenstaande verkeers maatregelen aan de wegge bruikers kenbaar te maken door plaatsing van borden model 56 en 57 van de bij- Om nog even bij de harmonie te blijven: Het enige feit dat tot voldoening stemt is, dat de leden trouw de repetities bezoeken. Met de tegenwoordige krachten blijkt het mogelijk goede muziek te maken. Alleen het repertoire zal aan de bezetting dienen te worden aangepast. Als directie en muzikanten zich hiernaar richten, moet het mogelijk zijn in de toekomst weer deel te ne men aan concoursen in de afde ling' waarin men qua prestatie thuis hoort. Terneuzen. 10 maart 1964. Burgemeester en wethouder van Terneuzen, H. RIJPSTRA, burgemeester. A. J. VAN P AGE E/Seere tarra. DODELIJK VERKEERSONGEVAL Op de rijksweg van Deurne naar Venray is woensdagmorgen een auto-ongeluk gebeurd, waar bij de 27-jarige L. J. Thissen uit Horst om het leven kwam. De heer Thissen reed met zijn wa gen op een tractor met aanhang wagen, die melkbussen vervoer de. Er werden bij de rijkspolitie te Deurne nog drie andere ver keersongelukken gemeld. Deze hadden alleen materiële schade tengevolge. Iparzbsel jubilbjm EXTRA ZEGEL KORTING 0 PAKJES 250 GRAM O A A AL Oct gratis mL. met zegelkorting EXTRA ZEGEL KORTING ook. bij de andere biersoorten jubileum korting ZEGEL KORTING ct GRATIS zegelkorting ZEGEL KORTING ct GRATIS zegelkorting Haal het bij' de Spar- winkelier en ga gratis sparen voor 6 verzilver de Silvretta koffielepels in een fraaie cassette. KOPEHI BB«9 DE ■S GRATIS DE KOOI» geldig van 12 t/m 18 maart i

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2