PREDIKBEURTEN KONING PAUL VAN GRIEKENLAND f 1901—1984 w IN AUSCHWITZ WERDEN DE LUIZEN MET DE MENSEN VERGAST OOK AMSTERDAM ONDER HET ROET Jaarbeursdirecteur "leit voor loon- en prijsbestand Voor de zondag Zondagdiensten BESTRIJDING VAN VLEKTYFUS" HEETTE HET Rietverbranding wordt gestaakt Inschakeling gehuwde vrouw in arbeidsproces het Pagina DE VRflE ZEEUW Zaterdag 7 maart lQ6i Koning Paul besteeg de Griekse troon in 1917 nadat zijn broer George de Tweede zes maanden na zijn terugkeer in Griekenland plotseling was overleden. Het land werd nog gekweld door de na weeën van de tweede wereldoorlog en door de burgeroorlog binnen e>gen grenzen, waaraan pas in 1949 een einde kwam. Koning Paul was een prins van Denemarken als afstammeling van George de Eerste van het Deense huis Schleswig-Holstein- Sonderburg-Gliicksburg, die in 7863 tot koning der Heienen werd gekozen. Via zijn moeder, prinses Sophie van Pruisen de zuster van keizer Wilhelm de Tweede, was Paul een achterkleinzoon van koningin Victoria van Engeland. Hij was een neef van de hertog van Edinburgh en van de hertogin van Kent. In 1938 huwde hij met prinses Frederika Louise, hertogin van Bronswijk, die via haar moe der, de enige dochter van keizer Wilhelm, een achter-achter-klein dochter van koningin Victoria was. Koning Paul werd 14 decem ber 1901 in Athene geboren a's zoon van koning Constantijn en koningin Sophie. Met zijn drie zusters en twee broers, Alexan der en George, bracht hij in zijn jeugd veel tijd door in het paleis in Athene en in het zomerver blijf op Corfu. Hij volgde een op leiding op de vlootacademie en werd daarna bij de vloot inge deeld. BALLING. Tijdens de eerste wereldoorlog ging hij voor de eerste maal in bal'ingschap, toen koning Con stantijn door toedoen van de ge allieerden door dien tweede zoon, prins Alexander, werd vervangen. Alexander stierf in oktober in oktober 1920 aan de gevolgen van een beet van een in zijn huis •verzorgde aap. De maand daarop werd Paul bij volksbesluit tot koning benoemd, maar hij kon de troon niet bestijgen, daar zijn vader en zijn broer George wei gerden hun aanspraken op te ge ven. Hij keerde naar Griekenland terug toen Constatijn in decem ber bij een ander volksbesluit weer tot de troon was geroepen. In 1922, na de ongelukkig vev'o- pen veldtocht tegen de Turken, werd koning Constantijn door 'n revolutionair comtié tot aftreden gedwongen en door zijn zoon George de Tweede opgevolgd. Het koningschap was door dit alles zó impopulair geworden, dat een jaar later prins Paul weder om met zijn oudere broer in bal lingschap ging. In mei 1924 werd de Helleense republiek uitgeroe pen. In de jaren die vo'gden, waar- In Griekenland door politieke on rust werd geplaagd, ging prins Paul naar Engeland, waar ook ziin broer George meestal ver bleef. Hij studeerde muziek er filosofie en toonde veel belang stelling voor de techniek. Een jaar lang werkte hij a's monteur onder een aangenomen naam ir de vliegtuig- en autofabriek van Armstrong Siddeley in Coventry. Hij bezocht ook de Verenigde Staten en verbleef later met twee van zijn rosters in Florence. Uit heimwee monsterde hij eens on der valse naam aan als beman ningslid op een klein jacht dat ■een tocht van zes weken door de Griekse wateren maakte. Met valse baard en zonnebril op be zocht hij bij die gelegenheid ook Athene. Toen koning George de Twee de bij vo'ksbesluit weer was teruggeroenen. keerde ook prins Paul"in 1935, als kroonorins, naar Griekenland terug. Hii ging on nieuw bii de marine, werd opge leid tot piloot bij de luchtmacht en volgde staf-cursussen op de militaire academies. IN ZUID-AFRIKA. Tijdens de tweede wereldoorlog toen de Grieken zich tegen de Italiaanse invasie vanuit Albanië in de winter van 1940 teweer stel den, diende hij bij de genera'e staf en bracht verscheidene be zoeken aan bet front. Toen Griekenland in de lente vgn 1941 voor de Duitsers moest bukken, trokkn de koning en prins Paul naar Kreta vanwaar zij met een Britse destroyer naar Cairo werden gebracht. Tegen het einde van 1941 kwam prins Paul naar Londen waar een Griekse regering-in-ballingschap werd ingesteld welke in het na jaar naar Cairo werd overge bracht. Prins Paul richtte zich vrseheidene malen per radio tot het Griekse volk. Gedurende de tweede wereld- oor'og verbleven Paul en zijn familie enige tijd in Zuid-Afrika als gasten van generaal Smuts die daar toen minister-president was en tussen prins Paul en ge neraal Smuts groeide een hech te vriendschap. Pauls dochter Irene werd in Kaapstad geboren en Smuts fungeerde als haar peter. Pas in 1946, toen George de Tweede nogmaals bij Volksbe sluit op de troon werd gebracht, zag Baul zijn vaderland weer, maar dat maakte toen veel troe- be'en ooor tengevolge van een hopeloze financiële toesand en het voortduren van de verzets strijd der communisten tegen de koningsgezinden. Begin 1947 nadat prins Paul en zijn echtgenote teruggekeerd waren van een bezoek aan het noorden van Griekenland, waar de opstand tegen de regering het felst woedde, kwam George de Tweede plotseling op 1 april aan een hartaanval te over'ijden. Bin nen enkele uren werd Paul tot zijn opvolger uitgeroepen. De nieuwe koning Paul de Eerste werd bij zijn optreden energiek door koningin Frederi ka ter zijde gestaan. Samen reis den zij door het land en langs het burgeroorlogsfront. Dit zou vol gens deskundigen veel tot nog toe ongeïnteresseerde plattelanders voor de monarchie hebben ge wonnen In januari 1949 maakte koning Paul persoonlijk een einde aan een slepende kabinetscrisis door de leiders van tien partijen te doen weten dat hfj „een andere oplossing" zou zoeken, als er niet binnen een etmaal tijds een „verenigde regering van natio naal herstel gevormd zou zijn. De partijen kwamen toen tot overeenstemming en tot vor ming van een coalitie-regering. In 1951 werd de koning door het kabinet tot opperbevelhebber van de Griekse strijdkrachten benoemd, in de plaats van maar schalk Alexander Papagos, die in de politiek ging. CYPRUS. In 1956 verklaarde koning Paul zich voorstander van de Cyprische eis van zelfbeschik king en sprak hü waarderend over de verbannen aarts b.sschop Makarios, die hij ondetscheidde met de hoogste Griekse onder scheiding. Aan het eind van dat jaar zei hij in een radio-toe spraak tot het Griekse volk dat hij wenste dat de Cyprioten vrij heid en zelfbeschikking zouden krijgen, „even vurig als ik het herstel van de oude vriendschap met Engeland en Turkije wens.'' De viering van de zestigste ver jaardag van koning Paul viel sa men met de verloving van zijn oudste dochter, prinses Sophia, met. prins Juan Carlos, zoon van de Spaanse troonpretendent. Di dubbele feest werd bijgewoond door koninklijke gasten uit ge heel Europa, In januari 1963 vloog het ko ninklijk gezin naar Kopenhagen in verband met de verloving var de 22-jarige kroonprins Constan tijn met de jongste dochter var koning Frederik van Denemar ken de 16-jarige prinses.Anne Marie. In mei 1963 werd koning Pau' in een ziekenhuis in Athene me spoed geopereerd aan een ont steking aan de appendix. De maand daarop trad premier Ka- ramanlis af, omdat de koning weigerde zijn voorgenomen fce zoek aan Engeland te .annuleren, nadat koningin Frederika tij dens haar aanwezigheid in Lon den voor de bruiloft van prinses Alexandra door Griekse betogers voor vrijlating van politieke ge vangenen was lastiggevallen. In januari van dit jaar werd koning Paul in een ziekenhuis doorgelicht met Röntgen-stralen. Hij zou aan spit lijden. Op 20 februari werd kroonprins Con stantijn tot regent benoemd na dat de avond tevoren was vast- geste'd dat koning Paul in ern stige mate aan maagzweren leed. De dag daarop w;erd de ko ning in zijn residentie te Tatoi geopereerd. In Auschwitz vergaste men in massa de luizen met de mensen, want de luizen waren de overbrengers van de gevreesde vlektyfus. Het werd dan ook bestrijding van de vlektyfus genoemd. Zo be schreef vrijdag de 51-jarige Weense schrijver Hermann Langbein als getuige in het Auschwitzproces de moorden ter „oplossing van het Jodenvraagstuk". In dit proces staan 22 voormalige kamp bewakers en dokters terecht. Langbein was destijds als politiek gevangene kantoorbe diende in het kampziekenhuis. „De mensen stierven voor ons, gevangenen, met een beklem mende snelheid; dat kon ik uit de administratie opmaken die ik moest voeren". In het kantoor van het laza ret waren zeven schrijfmachines dag en nacht in bedrijf. Er werd in continu gewerkt om de doden te registreren. „De S.S. noemde dat toen het afleggen van de doden". Met zijn Weense dialect noem de de getuige het concentratie kamp Dachau, waar hij ook eni ge tijd had vertoefd, teil op zichte van Auschwitz „een idylle". Volgens hem hadden de gevangenen een panische angst voor de ziekenafdeling, dat ver kort H.K.B. (Haflings-Kranken- bau) werd genoemd. Het was zeer gevaarlijk zich ziek te mel den. De dokters stelden hun diagnose en later besliste een S.S.-dokter over leven of dood. De door hem ten dode gedoem- den werden met inspuitingen van fenol vermoord. ZIEKENVERPLEGER GAF 300 GEVANGENEN EEN SPUITJE. Langbein uitte zware beschul digingen tegen de beklaagde ziekenverpleger Josef Klehv, een hospitaalsoldaat die al heeft be kend 300 gevangenen met spuit- Nadat donderdag een groot aantal steden in het Gooi en Amslel- land overlast hebben gehad van uit de lucht neerdalende roetdeel tjes, afkomstig van grootscheepse rietverbrandingen in oostelijk Flevoland, is een kleine verandering in de windriehtng er gisteren de oorzaak van geweest dat tienduizenden verkoolde rietshikjes in Amsterdam terecht zjjn gekomen. De schade en overlast die daardoor zijn veroorzaakt, zijn voor de rijksdienst voor de IJssel- meerpolders aanleiding geweest te besluiten de verbrandingen voorlopig te staken. Men zal nagaan of de schade bij andere wind richtingen minder last zal veroorzaken. Men is woensdag begonnen met de verbrandingswerkzaam heden. In totaal zou men ruim 20.000 hectare riet wegens een ziekte moeten verbranden. Het riet is destijds in de polder ge plant om de groei van onkruid onmogelijk te maken. Vrijdag middag was al meer dan 10.000 ha verbrand, maar de roodg'oei- end staande telefoons hadden de verantwoordelijke autoriteiten toen reeds doen besluiten geen nieuwe branden meer te ontste ken. Gloeiend stonden ook de tele foons ook bij de politie en de brandweer in Amsterdam. Schil ders zagen hun werk ernstig be schadigd door de roetdeeltjes die zich vastplakten aan de natte verf. Een angstige moeder belde de brandweer met de mededeling dat zij haar baby na een wande ling a's een neger uit de kinder- wapeh moest halen. Voetgangers en fietsen kregen de roetdeeltjes in hun mond ,neus en oren. Voorruiten van auto's werden bedekt met een zwart laagje en huisvrouwen klaagden, dat zij hun was weer opnieuw konden gaan doen. Metershoge vlammen In de polder zelf zag men al leen maar metershoge vlammen zeeën, waarboven inktzwarte rookkolommen de 'ucht instegen. Gisterenmorgen waren o.a. vu ren ontstoken bij Lelystad en Dronten, Het riet werd in gedeel ten in brand gestoken omdat er vrij veel wild (eenden en gan zen') in zit. Men wilde de dieren eeri kans geven van het ene stuk naar het andere te vluchten. Over de schade die alom is ver oorzaakt. valt weinig te zeggen Voorzover het wasgoed en puien betreft zal een fikse schoon maakbeurt wel voldoende zijn, maar wat te zeggen van de tien- ta'len schilders die de rijksdiens; voor de IJsselmeerpolders heb ben opgebeld met de vraag: „Wie vergoedt mijn verloren arbeids uren en mijn besmeurde verf? Ook is het roet in etalages ge drongen ën rijn artikelen die ir de open lucht (marktkraampjes) waren opgeslagen bedorven. Ook rijn kleren beschadigd. Oyer de problemen die hier mee verband houden, buigt men zich bij de officiële instanties naarstig het hoofd, ook al met het oog op de toekomst. Want binnen tien jaar zal men in zui delijk Flevoland met de rietver brandingen moeten beginnen en hoe Amsterdam dan van overlast gevrijwaard kan worden, ziet men thans nog niet... jes te hebben vermoord. „Ik hoorde dat Klehr zelf spuitjes gaf en zag met eigen ogen hoe hij zijn slachtoffers uitkoos. Klehr is later onderscheiden met het oorlogskruis van ver dienste met de zwaarden en in rang bevorderd. Hij werd toen leider van het desinfectiecom- mando, dat voor het toedienen van het gas in de gaskamers moest zorgen". De chef van het kantoor had Langbein gewaar schuwd; „Als jg kletst, ga je de schoorsteen door", waarbij hij naar het crematorium wees. De misdadigers onder de gevange nen werden volgens Langbein tot blokoudsten benoemd. Zij moesten de anderen „eronder houden" en zijn daarbij op een onvoorstelbare manier opgetre den. Een mensenleven had in Auschwitz geen waarde, doden was een kleinigheid. De toestand in de zigeunerafdeling vond hij helemaal onbeschrijfelijk. Deze afdeling had het grootste sterf tecijfer. „De enige zorg voor de zuigelingen daar was het tatou- eren van het gevangenen-num mer op het dijbeen, want de armpjes waren er te klein voor". Ook zou hij een dodenkamer met kinderlijkjes, nooit meer kunnen vergeten. „De ratten zaten er tussen-",' zei Langbein, De beruchtste man van het kamp was BogEfr. Over hem en Grabner had Langheid al horen spreken voordat hij in het kamp kwam. Boger zocht „met onge hoorde jachtlust- en ijver" naar gevallen „die hij kon bewer ken". Hij mishandelde deze dan in de beruchte bunker. Tegen Langbein had hij eens trots ge zegd dat hij zelf zes van de zeven gevangenen die op dat ogenblik zoüdéii worden ver moord, had uitgezocht. Dc tandartsen dit Schatz en dr. Frank, die eveneens terecht staan, hadden zich volgens Lang bein vriendelijk en correct tegen de gevangenen -gedragen. Maar zij hadden er waarschijnlijk ook niets op tegen gevangenen uit te kiezen voor de gasovens", zei hij. Het proces moest worden on derbroken omdat een van de rechters om gezondheidsredenen het proces niet langer kon vol gen. Daggeld verhoogd Het tarief voor daggeld (call money) hetwelk donderdag j.l. met een kwart "procent werd verlaagd tot 2'4 procent, is gis teren weer verhoogd met een kwart tot 2>/2 procent, dit omdat het terugvloeien van bankbiljet ten na de ultimo-opvragingen beneden de verwachtingen blijft. Daar de banken tevens 100 min renteloos bij de Nederlandsche Bank aanhouden, wegens het overschrijden van het crediet- plafond, is de geldmarkt nog aan de krappe kant. Logistiek schip voor Engels leger De 6.000 metende Sir Lan celot" is het eerste logistieke schip, dat voor het Engelse leger is gebouwd. Het vaar tuig is ingericht om onder al lerlei omstandigheden snel te kunnen laden en lossen. In de voorsteven zijn grote deuren aangebracht, terwijl ook het achterschip een laadklep heeft. In de Engelse kustwateren worden thans proeven met het nieuwe schip genomen. Nieuwe melkactie van „Vrije boeren in Friesland" Nadat op 20 februari j.l. door „De vrije boeren in. Friesland" in Leeuwarden een melkactie werd gehouden, zal nu op don derdag 19 maart a.s. een tweede actie worden ondernomen in tenminste vijf -steden in Fries land. Deze keer zal de prijs 40 cent per liter bedragen (vorige keer 35 cent)1; 5 cent per liter zal n.l. afgedragen worden aan de melkboeren die in de betreffen de wijken Venten, opdaf deze geen schade van de actie onder vinden. Pas op de dag zelf zal bekend gemaakt worden waar deze actie zal worden gehouden. Rechtstreekse radiotelefonische verbinding Parijs—Peking. De Franse P.T.T. meldde, dat begonnen is met het aanleggen van een radiotelefonische ver binding tussen Parijs en Peking. Wanneer deze verbinding ge bruikt zal kunnen worden, is nog niet bekend. De directeur van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, drs. J. H. D. van der Kwast, heeft op een persconferentie in Utrecht ter gelegenheid van de komende voorjaarsbeurs (9 tot en met 17 maart), aandacht besteed aan de concurrentiepositie van Neder land op de internationale markt. Door de recente ontwikkeling fn de nationale economie is die positie minder gunstig geworden. Hij gelooft, dat het noodzakelijk is dat er op korte termijn een loon- en prijsbestand komt tussen werkgevers en werknemers, een be stand dat zal moeten voortduren tot de voortgaande inflatie in de andere Westeuropese landen heeft geleid tot herstel van de Uosten- verhoudingen. Vooral de loonintensieve be drijfstakken staan voor een kos- tenverzwaring en gaan een moei lijke tijd tegemoet. De heer Van der Kwast snerkte in dit vet- band op, dat de Nederlandse on dernemer die in deze tijd dringend behoefte heeft aan stéun van de regering bij de op lossing van de moeilijkheden zich door het beleid van de re gering teleurgesteld voelt. Een verscherpt prijsbeleid, zo voeg de hij hieraan toe, snijdt de mo gelijkheden af om een uitweg te vinden voor de kostenstijgingen die op geen andere wijze gecom penseerd kunnen worden en de minister verlangt zelfs bevoegd heden voor individuele prijs vaststellingen. Hij zei, dat deze bevoegdheid verder gaat dan de bevoegdheden waarvan in Ne derland zelfs gedurende de in flatieperiode 1945-1946 gebruik is gemaakt, zodat de onder nemer zich thans afvraagt, wat er in een dergelijke situatie nog overblijft van het systeem van ondernemingsgewijze produktie. De heer Van der Kwast stel de, dat de grondoorzaak van alle moeilijkheden is, dat men ener zijds teveel gevraagd, anderzijds teveel toegegeven heeft. Volgens hem moet de regering gesteund worden bij haar streven inflatie te voorkomen. Spreker noemde opvoering van de produktie zeer belangrijk. De meest reële mo gelijkheid daartoe ziet hij in de inschakeling van de gehuwde vrouw in het produktieproces, waarbij haar arbeid dan fiscaal aantrekkelijk gemaakt zou moe ten worden. Sprekende over de verticale prijsbinding zei de heer Van der Kwast, dat het Nederlandse be drijfsleven buitengewoon geïn teresseerd is in een eventueel verbod van collectieve verticale prijsbinding en dat het dan ook betreurt, niet te worden gekend in de concrete maatregelen van structurele aard die de minister van plan is te treffen. Men vraagt zich af, aldus de jaar beursdirecteur, of de huidige conjuncturele situatie de te nemen structurele maatregelen niet onevenredig zal gaan be- invloeden. Volgens hein gaat het om enorme belangen, omdat verticale prijsbinding een mid del is tot opbouw op behoud van een marktpositie. Een verbod er van zou- tot resultaat hebben, dat voor het grondbedrijf de con currentie met de kleine midden stander gemakkelijker wordt ge maakt, hetgeen leidt tot een versnelde concentratie van dis tributieplaatsen. Men kan dit economisch toejuichen, zo zei de heer Van der Kwast, maar so ciaal zijn er grote bezwaren aan verbonden. Hij concludeerde, dat de grote belangrijke groep merkartikelenf'abrikanten, de detailhandel en een niet onbe langrijk deel van de consumen ten van een integraal verbod van verticale prijsbinding wei nig goeds te wachten hebben. WAT ER GEBEURDE Zie, daar stond een man tegenover hem. Jozua 5 13. „Zie, daar stond een man tegen over hem." Dat betekent dat God bij de moedeloze en uitzichtloze Jozua. die zich op Jericho blind staart, gaat staan. Dat zij dan alle Jozua's. die voor moeilijke Jericho's staan, tot troost en bemoediging gezegd: God laat Jozua voor Jericho niet aan zichzelve over. God weet met. de moeden en de bangen een woord ter rechter tijd te spreken. „Hij is nabij de ziel, die tot Hem zucht. Hij troost het hart, dat schreiend tot Hem vlucht." Zeker, er komt op de Jozua's voor Jeri cho ontzaglijk veel aan. We wor den belopen door duizend zorgen en duizend noden. We vragen ohs af: Hoe moet het gaan? En wat moeten we doen? MaarGod komt ook op óns aan. Daar wor den de floersen van zorg en kom mer doorbroken. „Zie, daar stond een man tegenover hem." God komt als „een man", dat is: als een gewoon mens. De grote en ontzaglijke God, de God van hemel en aarde, staat voor Jozua in menselijke gestalte een mens naast de mens. Zo gewoon, dat Jozua er gewoon op afgaat eiï er het zijne van wil hebben. „Behoort gij tot ons of tot onze tegenstan ders?" Hoe wonderlijk is hier Gods. ge nade voor Jozua. Hoe vol toena dering. Wij, mensen, komen maar heel moeilijk naar elkaar toe. Het valt ons zwaar tegenover elkander een tegemoetkomende houding aan te nemen. Er is maar weinig toenadering in de wereld. Dat vraagt ook heel wat. Dat vraagt dat we ons van onszelf ontdoen, dat we inkomen in een anders lf- ven, begrip voor zijn vragen en zorgen hebben. Wat wij niet voor elkander heb ben, dat heeft God voor ons. Hii staat zo maar tegenover ons, als mens tegenover mens. Wat voor Jozua slechts een momentele, voorbijflitsende verschijning was, dat is voor ons vlees en bloed ge worden in Jezus Christus. In Hem komt God ons als mens tegemoet. „Zie, daar staat' een man tegen over u." TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Axelse- straat 27, tel. 2445. Apotheek geopend: Hamami. Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Zuster KolijnBurger, Van Steenbergen laan 68, tel. 3360. AXEL: Van zaterdagmiddag 42 uürvtöt maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstr. 8, tel. 666. DIERENARTSEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestr. 108, tel. 366 te Zaamslag. OOST ZEEUWS-VLA ANDEREN ZONDAG 8 MAART 1964 NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Heek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen. 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nings, van Axel. (10 uur Bidst.) Hontenisse: 9,30 uur Ds. E. Gramsbergen. (Biddag.) Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. (Bidstond.) Philippine: 11 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil10 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel. 4 uur Ds. J. G. N. Cu- pédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. Scholten. 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. W. S. Evenhuis, van Biervliet. (Jeugd dienst.) Driewegen: 7 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. 2.30 uur Ds. E. Grams- bergen. GEREF, KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Eerw. Heer W. Blokland, van Roosen daal. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer, GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Oh- lliarin,- Terneuzën: 10 uur en 3 uur Ds. Stuit, CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. C. van Ravenswaaij, van Schevenïngen. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: ,io uur en 3 uur Ieès- •diénst: Axel: 10„uur en 3 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANGELIE. GEM. (Filadelfia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 8.30 uur n.m. bidstond. Iedere donderdagavond om 8 'uur sa menkomst. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingss'a- menkomst; 7.30 uur Verlossirigs- samenkomst. Leidster: kapitein-? H. Bierman. r> ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 liü'r H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur. 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H, Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 8 MAART 1964 NED. HEKV. KERK. Biervliet: 10 uur Ds. J. A. Poel man, van Terneuzen. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans: Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luik ring. Groede: 10 uur Ds. H, IV. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. Heer TI. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre„ zet. (Gebedsdienst voor gewas en arbeid.) Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. Hugo van Dalen, (11.30 uur jeugdkerkdienst.) Retranchement: 10 uur Gust. >1. C. de Vries. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna: 11 uur Ds. C. Balk. (IL' Doop en Bidstond.) Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. 'Bid stond.) IJzendijke: 10 uur Ds. C. van Evert. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. IV; B. Bergsma. Zuidzande: 9 uur Jeugdkapel. M'e.j. Da. H. B. de Neeling. 10 uur mej. Da. H. B. de Neeling.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2