MORGHAN DE MAGIËR HET EUTHANASIE-PROCES lil DUITSLAND MINISTERS VAN LANDBOUW BESPREKEN „PLAN-illSHOLT BEURSOVERZICHT Overkoepelende Commissie voor liet Zeeuwse zomeravondvoetbal BINNENLANDS NIEUWS Marktberichten Woensdag 4 maart 1964 Sn de Berner Jura Italië de grootste tegenstander CONTRIBUTIE WERD VERHOOGD NIEUWE A»V»RuO»-VOORZITTER VOORSTANDER VAN RECLAME IN DE TELEVISIE HAAGS DUO VERMOORDDE DELFTSE NACHTWAKER Twee keer levenslang geëist Beursindices Advieskoersen buitenlands bankpapier DE VRIJE ZEEUW lvi 51 V:tS: r'ïtr5 J.2 1 Bij de voortgezette behandeling van het euthanasie-proces ver klaarde dr. Hans Hefelmann, die wegens medeplichtigheid aan moord „uit genade'' op 70.000 geestelijk onvolwaardigen en 3.000 kinderen terechtstaat, dinsdag dat hoewel de voornaamste doel stelling van de actie „T-4", zoals Hitiers euthanasie-programma bij afkorting werd genoemd, was de „verlossing" van ongeneeslijke geesteszieken", ook een tweede oogmerk voorlag, n.l. het maken van plaatsruimte in de ziekenhuizen voor de gewonde militairen, waaraan grote behoefte bestond. Kï Pagina 3 Aan de besprekingen, die voorafgingen aan het aannemen van het programma, werd deel genomen door o.m. Martin Bor- mann, het hoofd van de rijks kanselarij Philipp Bouhler, Hit- Iers lijfarts prof. Brandt, de mi nister voor Volksgezondheid Kammers en verschillende des kundigen, onder wie prof. Wer ner Hey de (die kort vóór zijn berechtig zelfmoord pleegde). Terwijl deze voorbesprekingen nog gaande waren, had de gouw leider van Saksen, Mutschmann, reeds „speciale operaties" iWzie- kenhuizen doen uitvoeren, die later door Bouhler werden ver boden. Volgens Hefelmann beschikten Bouhler en Brandt bij de uitvoe ring van het moordprogramma over uitgebreide bevoegdheden. Het program werd echter, met het oog op de buitenlandse po litiek, tot staatsgeheim bestem peld en alle medewerkers van Bouhler werden in verband daarmee onder de krijgstucht geplaatst. Op schending van dit staatsgeheim zou zelfs de dood straf zijn gesteld, aldus Hefel mann. Getuige had injecties toegediend Als getuige verklaarde de voormalige SS-arts Hans-Wil helm Münch, die na de oorlog in Polen werd vrijgesproken van een aanklacht inzake oorlogs misdaden en nu in Duitsland NA DE VLIEGRAMP BIJ INNSBRUCK Een gemengde Oostenrijks- Britse commissie van onderzoek zegt in een voorlopig rapport over de vliegtuigramp van zater dag in de buurt van Innsbrück, dat er geen aanwijzingen zijn betreffende een technisch man kement aan boord van het ver ongelukte toestel. Een woord voerder van de commissie leg de er de nadruk op, dat het defi nitieve rapport over de ramp, waarbij 83 mensen het leven verloren, mogelijk pas over en kele maanden gereed zal zijn. Hij deelde tjl^nsdag op een pers- diriferéntie mee, dat de „Bri tannia" op een hoogte van on geveer 2620 meter met een snel heid van naar schatting tussen de driehonderd en vierhonderd km per uur tegen de rotswand van de Glungezer was gevlogen. De derde belangrijke conclusie, getrokken na een nauwgezette bestudering van de op de plaats -van de ramp gevonden instru menten, is dat het toestel op het moment van de botsing in verband met de slechte weers omstandigheden blind moet heb ben gevlogen. VERSTEKELING AAN WAL GEZET Een 14-jarige Duitse knaap, die op 19 februari heimelijk aan boord van het Nederlandse motorschip „Zuiderkerk" was gekomen toen dit in Bremer haven lag, is in Antwerpen aan wal gezet. De jongen werd ont dekt toen het. schip zich in volle zee bevond. De Nederlanders kochten een treinkaartje tot Aken voor hem, waar de Duit se politie wachtte om de avon tuurlijke knaap aan zijn ouders .terug te geven. weer praktijk uitoefent, dat Auschwitz met niets te verge lijken was. Hoewel het hem mo gelijk was het kamp te ver laten, had hij dit niet gedaan, omdat „men veel goed kon doen zonder zichzelf in gevaar te brengen". Zelf had hij gewerkt in het z.g. „experimentele blok", waar op grote schaal sterilisatie- proeven werden genomen op vrouwen. Dr. Münch zei dat de proeven niet nadelig waren voor de gezondheid van de gevange nen. Hij had „enige injecties" toegediend. De vrouwen werden na de proeven drie maanden in observatie gehouden en dan om het leven gebracht. Desgevraagd verklaarde deze getuige zich niet te kunnen herinneren of hij één van de beklaagden of ander kamppersoneel had gezien bij het uitzoeken" van de gevange nen voor de gaskamers. Wel wist hij adat bij deze selecties altijd twee artsen moesten zijn, van wie de één de gevangenen aan wees en de andere toezicht hield op het vergassen. Het aantal mensen dat naar de gaskamers werd gezonden, hield verband met de capaciteit van de ovens waarin de lijken van de slacht offers werden verbrand. Donderdag wordt het proces voortgezet. Dr. Bohne in Buenos Aires gearresteerd Een foto van dr. Bohne, één der verdachten in het eutha nasie-proces, die in Buenos Aires is gearresteerd. Bohne is in de zomer van 1963 uit Düsseldorf naar Zuid-Amerika gevlucht. heerst onrust De Zwitserse federale politie stelt een onderzoek in naar een in het afgelopen weekeinde ont dekte breuk over een lengte van dertig centimeter in een rail van de spoorbaan van Biel naar Bern en naar de beschadiging van het voetstuk van een hoogspan ningsmast nabij het dorp Studen, dicht bij Biel gelegen. Vooruitlopende op de rerul- taten van dit onderzoek, spreekt de Zwitserse pers over gepleeg de aanslagen. Een blad in Neu- chatel meldde een telefoontje te hebben gekregen van de ver boden autonomistische organisa tie „Bevrijdingsfront van de Jura", die het daderschap voor deze aanslagen opeiste. Voorts zou deze organisatie door mid del van telefoontjes aan andere bladen de autoriteiten van het kanton Bern een ultimatum heb ben gesteld naar aanleiding van de arrestatie, omstreeks half februari, van vier personen die ervan worden verdacht tot dit front te behoren. Er werd ge dreigd met een „vuurwerkje", indien dit viertal niet in vrijheid j zou worden gesteld. Dit laatste is intussen niet geschied. Britse troepen uit Oeganda terug naai' Kenya De Britse troepen die naar Oeganda waren gezonden om de muiterij, die daar op 23 januari j.l. was uitgebroken, de kop in te drukken, zullen maandag naar hun basis in Kenya terug keren. Hiertoe was besloten bij een onderhoud in Entebbe tus sen premier Obote van Oeganda en de Britse minister voor ge menebestzaken, Duncan Sandys. Zware straffen voor Belgische botersmokkel aars De Antwerpse rechtbank heeft twee Belgische botersmokkelaars veroordeeld tot gevangenisstraf fen van twee en één jaar en tot betaling van ruim 40 miljoen Belgische frank aan boeten en ontdoken invoerrechten. Zij behoorden tot een smok kelaarsbende van 25 man, die door de Nederlandse douane is opgerold. Met negen gepantserde auto's werd per rit 5000 kg Nederlandse boter over de Bel gische grens gebracht. De voer tuigen waren uitgerust met een installatie om met „kraaien poten" en bussen benzine ach tervolgers af te weren. De 25-jarige F. G. uit Hasselt, die als organisator van de ben de wordt beschouwd, kreeg één jaar. De eveneens 25-jarige G. v. d. B. uit Antwerpen, die de smokkel had gefinancierd, werd veroordeeld tot twee jaar. De Nederlandse douane was de bende op het spoor gekomen door de aanhouding van een Nederlandse militair, die de smokkelaars rookgranaten uit oude legervoorraden had ver kocht. Een eerste bespreking van het „plan-Mansholt" voor de eenma king van de graanprijzen in de Europese Economische Gemeenschap is het belangrijkste agendapunt van de in Brussel begonnen drie daagse bijeenkomst, van de ministers van Landbouw van de zes E. E. G.-Ianden. De drie belangrijke vragen daarbij zijn, of de E. E. G.-landen inderdaad bereid zijn om naar een spoedige verwezenlijking van deze eenheidsprijs te streven en op welke termijn en op welke hoogte die zou, moeten worden vastgesteld. De standpunten" van dé zes landen lopen nogal uiteen. Terwijl Italië het stérkst tegen het „plan-MansJiolt" is gekant, wordt van Nederland een positief standpunt verwacht. Frankrijk zou het invoeren van een ge meenschappelijke graanprijs voorstellen in twee of drie étap pes, omdat het enerzijds het plan voorstaat als voltooiing van het gemeenschappelijke landbouwbe leid, maar anderzijds een verho ging van de graanprijzen thans moeilijk past in de actie tegen de inflatoire tendenties in eigen land. De Duitse bondsrepubliek zou voorstandster zijn van het ineens invoeren van de gemeenschappe lijke graanprijs, maar dan pas op 1 januari 1967. België en Luxem burg hebben tot dusver een neu trale houding aangenomen. Het plan-Mansholt wil de ge meenschappelijke graanprijs in voeren op 1 .juli 1964 op een niveau van 384,68 per ton voor zachte tarwe. Behalve de vaststelling van de graanprijs zullen de ministers nog een aantal technische kwes ties bespreken. Hiertoe behoren de grenzen voor de oriëntatie prijzen voor rundvlees, voor de nationale richtprijzen voor melk en voor de richt- en drempelprij- zen voor rijst. Daarnaast staan ook de hoogte van de heffingen voor varkens en varkensvlees voor het kwartaal van 1 april tot 1 juli en de kwestie van de resti tuties bij de uitvoer van geslacht pluimvee op de agenda. Zoals al geruime tijd in de bedoeling lag, is de afdeling Zeeland van de K. N. V. B. er thans toe overgegaan een overkoepelend or gaan in het leven te roepen voor het zomeravondvoetbal. De ver gadering in Goes die hiertoe het besluit nam, stond onder leiding van de heer I. W. Bakker, voorzitter van de Z. V. B. De nieuwe voorzitter van de A.V.R.O,, mr. dr. F H. bloteniaker, is een voorstander van reclame op de beeldbuis. „Ik g'eloofzo zei hij voor radio en televisie, „dat zulk een reclame voor het Neder landse bedrijfsleven noodzakelijk is. De reclame moet evenwel op een voor de kijkers aanvaardbare wijze worden gebracht dus niet teveel, niet te opdringerig en op redelijke tijdstippen, waarbij de kijkers van tevoren moeten weten wanneer zij reclameboodschap pen kunnen verwachten". De heer Slotemaker noemde als voorwaarde voor het toela ten van reclame dat er rekening Zal worden gehouden met de be langen van de Nederlandse dag bladpers. De invoering van re clame in de televisie mag zeker niet, zoals hier en daar in het buitenland het geval is geweest, Staking in Engelse auto-industrie Ongeveer 15.000 arbeiders in Zes automobielfabrieken in Mid- den-Engeland waren dinsdag werkeloos tengevolge van wilde 'stakingen. In een fabriek gingen vorige week 478 arbeiders in staking om een geschil tussen de vakbonden. In een tweede fa briek staakten 300 man om hun ais van een nieuw schema voor »xtra-toelagen te steunen. De oroduktie in verscheidene fa brieken moest hierdoor worden stopgezet en verwacht wordt dat .binnen enige dagen" nog zeven ''"abrieken zullen volgen. Twee grote fabrieken hebben gewaar schuwd dat de betrekking van 1O.Q00 man op het spel staat. Zoals al geruime tijd in de be doeling lag, is de afdeling Zee land van de K.N.V.B. er thans toe overgegaan een overkoepe lend orgaan in het leven te roe pen voor het zomeravondvoet bal. De vergadering in Goes die hiertoe het besluit nam, stond onder leiding van de heer I. W. Bakker, voorzitter van de Z.V.B. Het nieuwe orgaan krijgt de taak bemiddelend op tè treden tussen het bestuur der afdeling Zeeland en het plaatselijke zo- meravondvoetbal. Het zal worden samengesteld uit enkele bestuursleden der af deling en uit vertegenwoordigers van de verschillende plaatsen waar zomeravondvoetbal be oefend wordt. Besloten werd verder de ver enigingscontributie te verhogen van 1,25 tot. 2,50 per jaar. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over het aantal elftal len dat per club aan de compe titie kan deelnemen. Van be stuurszijde werd erop aange drongen niet verder te gaan dan twee elftallen, daar anders èn de club èn de competitie te groot van omvang worden. Bovendien is de mogelijkheid dan niet denkbeeldig dat actieve spelers uit de K.N.V.B.-competitie wor den aangetrokken. Men moet ook de jeugd er buiten houden, aldus de voorzitter, daar anders het genoeglijkheidselement voor de ouderen verloren gaat. Een dergelijke vergadering zal, om de contacten tussen de pro vinciale zomeravondclubs te ver stevigen, voortaan ieder jaar worden gehouden. Naar wij vernemen hebben zich in Tern'euzen op dit moment reeds zestien elftallen aange meld voor deelneming aan de zomeravondcompetitie 1964. Ver leden jaar waren het er twaalf. met geweldpleging twaalf jaar gevangenisstraf en tegen de 26- jarige in Suriname geboren caféhouder H. E. L. wegens heling zes jaar gevangenisstraf, voor beiden met aftrek van voorarrest en onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering'. De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag, jhr. mr. J. M. van der Poll, heeft levens lange gevangenisstraffen geëist tegen de 20-jarige los-werkman J. J. H. H. uit Den Haag en tegen de 21-jarige electricien E. W. van R., eveneens uit Den Haag. Zij stonden terecht voor inbraken, waarbij o.m. op 24 januari 1963 de 39-jarige nacht waker G. P. van der Lugt uit Delft in een suikerwerkfabriek aan de Haagse Schapenlaan werd doodgeslagen en op 30 januari 1963 de 58-jarige wedu we A. C. van CapelleLugtig- heid in haar woning aan de Hugo Verrieststraat in Den Haag werd vermoord. De officier achtte voor ieder van de verdachten doodslag en moord met mededaderschap be wezen. Beide verdachten werden door de officier van Justitie eveneens schuldig verklaard aan zware mishandeling en beroving van de 50-jarige ambtenaar P. A. C. Oberg aan de Haagse Den- neweg in de nacht van 11 op 12 januari 1963. De officier achtte het irrele vant wie de dodelijke slagen heeft toegebracht. „De staaf ijzer ging van hand tot hand: wie kon slaan. sloeg, en wie kon hel pen, hielp", aldus de officier. In de zaak tegen de 27-jarige in Paramaribo geboren musicus H. E. S. eiste de officier wegens medeplichtigheid aan diefstal In temation als vriendelijker, scheepvaarten lager Vergeleken met maandag is de stemming gistermiddag op het Damrak voor de hoofdfond sen bfj de opening bepaald gun stig geweest. Veel is er over de nacht van maandag op dinsdag niet gebeurd, doch het nieuws dat uitkwam was een stimulans voor de beurs. Zo lykt de kwes- tie-Cyprus de goede kant op te gaan. Verder sloot Wall Street maandag voor de zoveelste maal hoger met nieuwe records, ter wijl daarnaast de Nederlandse hoofdfondsen op de Newyorkse beurs, tegen verwachting, goed gedisponeerd in de markt lagen. De handel in de hoofdfondsen had gisteren in Amsterdam weliswaar niet veel om het lijf, maar toch ging er iets meer om dan maandag, vooral in de Phi- lipshoek. Alle hoofdfondsen kwamen boven het slotniveau van maandag uit. Hieraan moet direct worden toegevoegd, dat enkele fondsen als AKU en Hoogovens het verhoogde niveau van de niet-officiële ochtend- handel niet konden benaderen. Gistermorgen werd als hoogste koers voor AKU 529 betaald, voor Hoogovens 616. Gistermid dag deden deze fondsen respec tievelijk 525 en 609. De slotkoers van maandag was 522V: en 603. Voor Philips bestond gedurende de gehele beursduur behoorlijke belangstelling waardoor dit fonds ruim 1 gulden verbeterde tot 148,10. Unilevers gingen een paar dubbeltjes omhoog tot 142,10, evenals Kon. Olie tot 155,50. Wall Street was, zoals gezegd, maandag hoger, terwijl de West- duitse beurzen gisteren, vooral voor Volkswagen, vast waren. DODELIJK VERKEERSONGELUK Dinsdagmiddag is de 15-jarige scholier J. H. M. van den Bos uit Den Haag overleden na een ver keersongeluk op het kruispunt MaagwegThorbeckelaan. Hij stak met zijn feits onvoorzichtig over en werd door een vracht auto overredën. De jongen is tijdens het vervoer naar een zie kenhuis overleden. TWEE KINDEREN IN ROOK GESTIKT Twee kleuters, de driejarige Hendrikus H. van der Lee en zijn broertje van bijna twee jaar, Hubertus, zijn in 's-Hertogen- bosch bij een begin van brand door rookverstikking om het leven gekomen. De moeder rook omstreeks acht uur. toen zij wakker werd, een brandlucht. Zij zag rook ko men uit de slaapkamer van de twee jongetjes, maar kon als ge volg van de dichte rookontwik keling de kamer niet binnen gaan. Zij waarschuwde een kost ganger haar man was al naar zijn werk die erin slaagde de kleuters uit de kamer te halen, De kinderen, die het bewustzijn al hadden verloren, bleken niet meer te redden. Zij overleden op weg naar het ziekenhuis. De brandweer trof in de slaap kamer smeulend beddegoed en verbrande kranten aan, alsmede verbrande lucifers. Men ver moedt dat de kinderen met luci fers hebben gespeeld. Het oudste jongetje was al eens eei-der be trapt bij het spelen met lueïfèrs. Het echtpaar Van der Lee, dat aan de Palmboomstraat in 's- Hertogenbosch woont, had vier kinderen. ROKENDE MIJNWERKERS VEROORDEELD De kantonrechter te Heerlen heeft de 27 mijnwerkers die in de Dominale mijn te Kerkrade het rookverbod hadden overtreden, veroordeeld tot geldboetes, va riërend van 50 tot 100. In vele gevallen legde de kantonrechter daarnaast een voorwaardelijke hechtenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar op. De door de officier van Justi tie uit Maastricht geëiste boetes waren in vele gevallen het dub bele van het vonnis. De raadsman, mr. G. van de Hoek uit Kerkrade, was van me ning, dat de mijnwerkers door de directie van de Dominale mijn al zwaar genoeg gestraft waren. Verscheidene mijnwerkers wer den op staande voet ontslagen, andere werden in functie terug gezet. Hij vond de door de mijn werkers gepleegde overtredingen lang niet zo ernstig als werd ge suggereerd. AANRANDING De politie van Alkmaar heeft een 34-jarige Alkmaarder aan gehouden, verdacht van aanran ding van een zeventigjarige vrouw, toen deze maandagmor gen om vier uur haar woning verliet om ergens te gaan wer ken. Om half vijf deed de vrouw, geheel overstuur, op het politie bureau aangifte van de aanran ding. Ze kon een vrij nauwkeurig signalement van de dader opge ven, zodat de politie de man kort daarna even buiten Alkmaar kon aanhouden. DRIE MENSEN ONGEDEERD UIT VERNIELDE AUTO Een kleine personenauto is tussen Weesp en Naarden in aanrijding gekomen met een trein. Het ongeluk gebeurde op een met automatische knipper lichten beveiligde overweg in de Lange Muiderstraat. De A.K.I. werkte normaal. De auto werd totaal vernield, maar tot verbazing en opluch ting van de omstanders konden de drie inzittenden, de heer J. T. L. uit Amsterdam en zijn twee vrouwelijke passagiers, onge deerd uit de wrakstukken worden bevrijd. BRAND IN AMSTELVEEN In de veehouderij annex trans portbedrijf van de heer J. S. in Amstelveen is maandagavond omstreeks half negen door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in een houten schuur. Enkele koeien kwamen in de Vammen om. Ook vier kostbare renpaarden, vertegenwoordigen de een waarde van enkele dui zenden guldens, moesten worden afgemaakt, daar de paarden overdekt waren met brandwon den. De brandweer, die het vuur spoedig onder de knie had. werd bij het uitrukken gehinderd dooi de feestelijkheden die verband hielden met de huldiging van Sjoukje Dijkstra. ertoe leiden, dat sommige bladen in hun voornaamste bron van inkomsten worden getroffen, zelfs zó dat zij hun verschijning zouden moeten staken. Dit zou immers afbreuk doen aan het zo goede beginsel van vrijheid van meningsuiting". „Wanneer ik voorstander van reclame in de televisie ben, is dit zeker niet uit enig winstbejag", aldus de voorzitter van de AVRO. „Natuurlijk moet voor de reclame betaald worden; dat spreekt vanzelf, maar de ons toevallende opbrengst van de reclame dient besteed te worden aan de verbetering van de pro gramma's. Blijft er dan nog wat over, dan kan dit gebruikt wor den voor een. cultureel doel". Sprekende over wat er uitein delijk zal gebeuren met het tweede televisienet en het derde radionet, herinnerde de heer Slotemaker er aan dat de AVRO in 1963 een plan voor een „alge meen" programma heeft gepu bliceerd. „Dit plan gaan wij aan passen aan de realiteit, zoals die zich inmiddels heeft ontwikkeld en zoals wij die thans zien", al dus de voorzitter van de AVRO 4. Langzaam opende Aram z'n ogen. Z'n' hoofd voelde zwaar en Pijnlijk, en slechts langzaam her innerde h\j zich vage flarden van wat hem overkomen was. De schipbreuk... de golven... de rot sen die vlak voor hem opdoken... Moeilijk probeerde hij overeind te komen. „U moet niet bewegen...", zei een zachte meisjesstem vlak naast hem. „Werkelijk niet. De heel meester zei dat u veel rust moest hebben". Verbaasd staarde de avonturier naar de kleine vrouwengestalte die zich nu over hem heen boog en dc dekens rechtschikte. Dekens...? Zijn ogen dwaalden verder. Zware gordijnen...? Een bed...? Een rijk ingericht vertrek...? ,Waar ben ik terecht gekomen?" mompelde Aram zacht. Het meisje hief bestraffend de vinger op. „Rustig!" zei ze en lachte tegen hem. „U bent bij vrienden. We vonden u op het strand. Bent u nu tevreden? Ga dan liggen en pro beer nog een beetje te slapen". „Maar ik ben niet slaperig", protesteerde Aram zwakjes. Een vreselijke gedachte schoot plotse ling door hem heen. „Het schip... mijn mannen". Hij probeerde op nieuw overeind te komen, maar viel met een zachte kreet terug, terwijl hij het gevoel had of de hele kamer om hem heen draalde. „Daar!", zei ze streng. „U bent bijna een even onmogelijke zieke als mijn vader! Merkt u nu dat u nog veel te zwak bent om u op te winden? Blijf rustig liggen, dan zal ik zien of ik iemand vind die u sterker kan maken". En met lichte tred verdween ze achter een gordijn, Aram verbijs terd achterlatend... De stemming op de scheep vaartmarkt was gisteren meren deels aan de zwakke kant. Dit hoofdzakelijk als gevolg van het zeer teleurstellende onverander de dividendvoorstel door de K. P. M. van 8 pet over het af gelopen boekjaar. Deze aandelen hebben de laatste tijd vast in de markt gelegen op de verwach ting dat K. P. M. het dividend zou verhogen. De beurs hoopte op een dividend van 10 of min stens 9 procent. De teleurstel ling van het onveranderde divi dend kostte aandeelhouders gis teren '8 punten in koers voor de aandelen die op 159 werden ver handeld (167). Ook Scheepvaart Unie verloor bijna 3 punten. Kon. Boot en Holland-Amerika- lijn lagen wat gunstiger in de markt. De leidende cultures moesten een veertje laten met minimale omzetten. De staats- fondsenmarkt gaf een licht her stel te zien. In de lokale afdelingen wer den aandelen Heinekens Bier iets hoger, die van Oranjeboom een weinig lager geadviseerd. De dividendverhoging van Int. Gew. Beton tot 17 (15) procent bracht weinig verandering in de koers van deze aandelen. De produk- tiecijfers van de Willem Ba- rendsz blijven teleurstellen. Daar is de koers van de aandelen van de maatschappij voor de Walvis vaart dan ook naar, aldus de beurs. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen 28/2 562.1 339.5 155.4 232.3 164.7 398.1 2/3 563.2 340.0 155.7 231.7 165.5 398.8 3/3 566.2 341.4 154.7 232.9 165.9 400.6 Nabeurskoersen A.K.U.: 526—528 (525%) Hoogovens: 610 gl. (60S Kon. Olie; 155.30—156 (155.60) Philips: 147.30—148.30 (148 Unilever: 142 (142.10) Stemming prijshoudend. De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.05—10U5 Amerikaanse dollar 3.58—3.62 Canadese dollar 3.30V:—3.35Vs Franse frank (100) 73.40—73.90 Belgische frank (100) 7.16—7.21 Duitse mark (100) 90.45—90.95 Zweedse kroon (100) 69.30—70.30 Deense kroon (100) 51.65—52.65 Noorse kroon (100) 49.85—50.85 Zwitserse fr. (100) 83.1083.60 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.94—14.03 Portugese escudo (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92V26.07 li VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 4613 dieren, zijnde 350 vette koeien en ossen; 693 gebruiksvee; 420 vette kalveren; 224 graskalve ren; 2614 nuchtere kalveren; 69 lopers; 11 biggen; 47 paarden; 10 veulens; 140 schapen of lamme ren; 28 weide/zuiglammeren; 7 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,70—ƒ4,10; Vette kalveren ƒ2,60—ƒ3,25; Nuchtere kalveren ƒ1,10—ƒ1,50; Slacht- paarden ƒ2,50—ƒ2,95, alles per kg. Graskalveren 350—ƒ550; Lo pers ƒ100—130; Schapen 100— ƒ140; Lammeren ƒ120—ƒ150: Kalf- en melkkoeien f Ï000— 1300; Vare koeien 700ƒ975; Vaarzen 700—1000; Pinken 525—700, alles per- stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer als vprige week, luie handel en prijzen als maandag; Vette kalveren: iets ruimer aanvoer, handel flauwer, prijzen lager; Graskalveren: even meer aan voer, klame handel en iets lage re prijzen; Nuchtere kalveren: grote aanvoer, kalme handel en teruglopende prijzen; Loners en biggenaanvoer als vorige week, luie handel, prijzen gedrukt; Slachtnaarden: gewone aanvoer, redelijke handel en goed prijs houdend; Schapen en lammeren: aanvoer groter, tamelijke handel en onveranderde prijzen; Kalf- en melkkoeien: aanvoer iets rui mer. handel flauw en niet geheel prijshoudend; Vare koeien: ge wone aanvoer, handel redelijk, prijzen onveranderd; Vaarzen en pinken: iets groter aanvoer, tra ge handel en vooral niet hoger in prijs. Gemeente Ternewzen Burgemeester en Wethouders van Tëmeuzen brengen ter alge mene kennis, dat de B'ikstraat in verband met de uitvoering var, werken aldaar vanaf 5 maart a.s. gedurende ongeveer drie maan den voor het doorgaande verkeer afgesloten zal worden. Voorts zal de Jacob Catsstraai telkens bij gedeelten voor het doorgaande verkeer worden af gesloten in verband met de uit-' voering van rioleringswerken al daar. Deze werken zullen, on voorziene omstandigheden voor behouden. ongeveer vier maan den duren. Terneuzen, 3 maart 1964 B. en W. voornoemd. H. RUPSTRA, burgemeester A. ,T. VAN PAGEE, secretaris

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3