Provinciaal nieuws ZILVEREN AMBTSJUBILEUM POSTCOMMANUANT BEHZFNBERG Kerkconcert van „Laudamus" in de Geref Kerk te Zaamslag VOETBALUITSLAGEN EN STANDEN Muziekconcours wordt op Hemelvaartsdag te Breskens gehouden Schaken Maandag 2 Dinsdag 3 maart 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina S Terneuzen Axel Hulst Oost burg Sas van Gent GELUKWENSEN VAN VELE ZIJDEN St. Jansteen IJzendijke Gewichtheffen TERNEUZENAAR ALBERT HARMS NEDERLANDS KAMPIOEN GEWICHTHEFFEN Het „Koos Vorrink-huis" wordt 13 maart geopend J NIEUWE DIRECTEUR VOOR DE P. Z. E. M. Met ingang van 1 augustus '64 is benoemd tot directeur van de Prov. Zeeuwse El. Mij de heer ir. T. Bogerd te Roermond. De heer Bogerd, die in deze functie de heer ir. T. Michielsen opvolgt, is 40 jaar oud. Hij is thans als hoofdingenieur in dienst bij de kristalsodafabriek Durg en Hammes te Herten bij Roermond. VERKEERSEXAMENS VOOR KLEUTERLEIDSTERS Aan de gemeentelijke oplei dingsinrichting voor kleuterleid sters te Middelburg slaagden 0.m. voor het verkeersexamen de dames S. Brakman, H. Dinge- manse en E. Versloot te Terneu- zen; E. Plassehaert te Sluis; M. Lijbaart te Biervliet; C. Lippens en M. Leliaert te Aardenburg en A. Jansens te Groede. „CONSUMENT LET OP KWALITEIT VAN HET FRUIT" Het voorbije jaar heeft ons weer geleerd dat het voor de Ne. derlandse fruittelers een levens belang is kwaliteitsfruit te pro duceren. Het prijsverschil tus sen de verschillende kwaliteits klassen was opmerkelijk. De consument koopt steeds meer selectief. Dit zei de voorzitter van de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge, de heer P. J. J. Dek ker uit Wemeldinge, op de alge mene ledenvergadering van de veiling in Kapelle. Een lichtpunt was z.i. dat de import van fruit uit Italië is meegevallen. Voorts wees hij op 'een lichte stijging van het prijs peil. Hij deelde tenslotte mee, 'dat de klachten over het ver plicht gebruik van eenmalig fust voor de export naar België door een commissie van deskun digen onderzocht wordt. Indien nodig zullen de bevoegde instan ties zich hierover beraden. „Oud-Terneuzen" organiseert scheepvaarttentoonstelling. De vereniging Oud-Terneuzen is voornemens in de eerste helft van augustus (1 t/m 15 aug.) een tentoonstelling te organise ren,op het gebied van de scheep vaart en alles wat daarmee ver band houdt. Het bestuur rekent op ieders medewerking om ook deze expo sitie volledig te doen slagen. Scheepsmodellen, maquettes, oude tekeningen, foto's, kortom, alles wat dienen kan voor de tentoonstelling is welkom. Met het oog op de verdere regeling zou het bestuur over de opgaven willen beschikken vóór 1 april ,,a.s. (secretariaat Azaleastr. 15). Later zal worden bekendge maakt, waar de tentoonstelling wordt gehouden. Afscheid bij 's-Rijks Belas tingen (I. en A.) Om gezondheidsredenen werd op zijn verzoek met ingang van 1 maart j.l. aan de heer J. C. Or- lebeke, commies le klasse van 's rijks belastingen, chef de bu reau ter inspectie invoerrechten en accijnzen alhier, vervroegd pensioen toegekend. In een intiem samenzijn vond vrijdagavond in de cantine van het rijkskantorengebouw het af scheid van de dienst plaats. Bij het binnentreden werden mevr. Orlebeke bloemen aange boden. De heer Orlebeke kwam op 1 febr. 1920 te Axel in dienst bij de belastingen, op het toentertijd a'daar gevestigde rijksontvang kantoor onder de ontvanger de heer J. Beaufort. Reeds in okt. 1921 vertrok hij naar het belas tingkantoor te IJsselmonde. Via het kantoor Hillegom kwam hij in Rotterdam terecht, waar hij van febr. 1925 tot december 1941 werkzaam was op het kantoor der invoerrechten. In de bezet tingstijd, t.w. op 1 dec. 1941, werd hij verplaatst naar de in spectie I. en A. te Terneuzen en aldaar belast met de functie van chef de bureau. De scheidende functionaris werd toegesproken door de heer D. Binnekamp, inspecteur, waarne mend hoofd van de inspectie der 1. en A. alhier en namens alle ambtenaren ter inspectie werd als afscheidscadeau een bureau klokje aangeboden. Na het dankwoord van de heer Orlebeke, die enkele herinnerin gen uit de diensttijd ophaalde, maar ook opmerkte dat het uur van scheiden zwaarder valt dan menig tevoren vermoedt, bleef men nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeen. Verkeersongeval. Hedenmiddag te ongeveer 13.15 uur reed de heer J. P. van D. uit JCrabbendijke buiten de bebouw de kom met de door hem be stuurde vrachtauto in de rich ting van de Axelsebrug. Een vóór hem rijdende vracht auto week op de Axelsestraat op een gegeven ogenblik naar links uit om een geparkeerd staande personenauto van de heer M. S. P. uit Terneuzen voorbij te rijden. De heer Van D., die evenens naar links wilde uitwijken, werd zulks belet door een aankomen de tegenligger. Daar hij inmid dels de stilstaande auto dicht .was genaderd, kon hij z'n vracht wagen niet tijdig meer tot stil stand brengen. Bij de daarop volgende botsing werden beide oertuigen zwaar beschadigd. Benoeming tot leraar cello. De 1 heer J. G. Wisse te Axel is benoemd tot cello-leraar aan de Zeeuwse muziekschool. Ledenvergadering Wandel sportvereniging „Emma". Vrijdagavond hield de wandel- sportvereniging „Emma" een ledenvergadering in Het Cen trum. De voorzitter, de heer J. Pica- vet, heette allen welkom. Uit zijn openingswoord bleek dat het afgelopen jaar voor „Emma" vele wandelsuccessen heeft op geleverd. De verwachtingen voor 1964 zijn weer hoopvol. Het bestuur was van mening, dat er een geringe contributie verhoging moest plaats vinden. Dit voorstel werd door de ver gadering aangenomen. Verder werd besloten dat de vereniging dit jaar haar jaar lijkse uitstapje zal maken naar Lisse, waar deel genomen zal worden aan een bollentocht over de afstanden 5 en 10 km. Aan de beurt van aftreding waren de bestuursleden J. Pica- vet, J. den Engelsman, mevr. K, KosterKoekoek en J. de Put ter. Laatstgenoemde stelde zich niet herkiesbaar. Mevr. Koster-Koekoek en de heren Picavet en den Engels, man werden herkozen, terwijl in de ontstane vacature mej. N. Dieleman werd gekozen. In de kascommissie werden de heren E. van Hecke, J. Ocké en J. Koster benoemd. Gemeenteraad over ratiobouw. De gemeenteraad van Hulst heeft zich vrijdagavond akkoord verklaard met het voorstel van B. en W. om deel te nemen 'aan het bekende arbeidsbesparende bouwplan (ratiobouw) voor Oost Zeeuws-Vlaanderen. Dit ge schiedde eerst na een discussie waarbij bleek dat de raad be zwaren had tegen de woning verdeling. Hoe komt het. zo werd van verschillende zijden gevraagd, dat Hulst slechts 120 woningen krijgt tegen Axel bijv. 216 en Vogelwaarde 96. Na een toelichting van de voorzitter werd het voorstel ten slotte z.h.st. aanvaard. C. B. T. B. houdt toogdag in Oostburg. De C. B. T. B. in Zeeland heeft besloten de zomertoogdag dit jaar te houden in Oostburg en in Aardenburg en wel op 26 mei a.s. Het huishoudelijk gedeelte van de jaarbijeenkomst vindt plaats in Oostburg. Daarna wordt er voor de eigenlijke toog- dag in de St. Baafskerk te Aaar- denburg verzamelen geblazen, terwijl de dag wordt besloten met een rit door West Zeeuws- Vlaanderen. Gemeenteraad niet akkoord met ratioplan. Op voorstel van de heer Bock- stael besloot de gemeenteraad van Sas van Gent B. en W. op te dragen in Middelburg bespre kingen te gaan voeren om 'n gro ter aantal ratiowoningen te ver krijgen, waarbij uit de raad de aandrang kwam dat er ook 24 in de Zandstraat zullen worden ge bouwd. Het voorstel van het college betreffende de arbeidsbesparen de bouw vond in het algemeen Op hartelijke wijze is heden morgen in de gehoorzaal van het gemeentehuis te Hoek opper wachtmeester J. J. C. Beuzen- berg, ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum dat op 1 maart plaatsvond bij de rijkspo litie gehuldigd. Hiertoe waren de bijna voltal lige gemeenteraad met hun da mes aanwezig, gemeentesecreta ris de heer Dregmans, het admi nistratieve gemeentepersoneei, veel collega's van de jubilaris van de groep Sas van Gent, weinig instemming bij de raads leden. De heer Bockstaei vroeg o.a. waarom Terneuzen niet in het ratioplan was betrokken. 'Hij wilde ook weten hoeveel de wo ningen zullen kosten. De heer De Rijk drong aan op een evenredige verdeling over de gemeente. Naar zijn mening diende de Zandstraat de be schikking te krijgen over 24 van die huizen. Ook de heer De Groff was niet enthousiast. Hij vond dat Sas van Gent tegenover de 216 wo ningen die aan Axel zijn toege wezen, er maar mager afkwam. Dit klemt volgens de heer De Groff temeer daar Sas van Gent een industrieplaats is. B. en W. zullen in Middelburg voor méér woningen gaan plei ten. Voorzitter onderlinge veeverzekering. De heer H. A. A. baron Col- lot d'Escury te Kloosterzande is afgetreden als voorzitter van de Onderlinge Paarden- en Veever zekering Oost Zeeuws-Vlaande ren. In zijn plaats werd tot voor zitter benoemd de heer G. J. Vael, alhier. Jubileum „Zanglust". In het Hofzichttheater gaf de zangvereniging „Zanglust" een uitvoering voor haar donateurs, waarbij zij tevens haar 20-jarig bestaan vierde. De zaal was geheel bezet toen de voorzitster, mevr. E. Dees-Ris- seeuw, haar openingswoord sprak. In het kort liet zij het verleden van „Zanglust" de revue passe ren. Hieruit bleek dat in 1956, wegens gebrek aan mannelijke krachten de vereniging een da meskoor werd. Zij bracht hulde aan het oudste lid mevr. Pieters, die sedert de oprichting werkend lid der vereniging is en noemde haar door haar trouw repetitie- bezoek een voorbeeld voor de jongeren. Hierna zette het koor de avond in met „Lentelied". Het waren vooral de zangnummers „Mise rere" van J. de Prez., en het be kende orgellied van br. Laetan- tius, die het meeste applaus mochten ontvangen. Na de pauze trad burgemeester Ficq op het podium om namens de gemeente zijn gelukwensen met dit jubileum aan te bieden. Na de pauze werd de éénacter „Moorkoppen en gerookte pa ling" opgevoerd. waaronder Hoek en Philippine ressorteren, de nationale reser- vepolitie, adjudant E. Russchen namens de gemeentepolitie van Terneuzen, een vertegenwoordi ger van de verkeersgroep Ter neuzen de heer A. Boon, en de burgemeester van Philippine, de heer P. J. L. van Hoek. De rij sprekers werd geopend door kapitein J C. Warneke van de rijkspolitie, die in de aanwe zige vertegenwoordigingen een uiting zag van de band, die er tussen de rijkspolitie en de ge meente bestaat. Om iets over de heer Beuzenberg te weten te ko men had spreker diens dossier moeten raadplegen, aangezien hij de jubilaris zelf nog maar kort kende. Ambtelijk en privé biedt dit dossier een goede indruk over het werk en de persoon van de heer Beuzenberg. Namens de rijkspolitie overhandigde de heer Warneke het gebruikelijke ge schenk onder couvert, vergezeld van zijn beste wensen, waarbij hij zijn dank en waardering voegde aan het adres van ,,de onbezol digde ambtenaar" mevrouw Beu zenberg. Burgemeester A. F. Hanssens feliciteerde het gezin Beuzen berg en bood namens de ge meente een receptie aan, die na de officiële huldiging volgde. De politie neemt een bijzondere plaats in de samenleving in, al dus de burgemeester, uit hoofde van de funktie. Hoewel er nog steeds een zeker isolement van de politieman ten opzichte van de gemeentenaren bestaat, ligt de tijd dat een poli tieman de boeman was voor het publiek ver achter ons. Het poli tieapparaat is gemoderniseerd en de verhouding tot het publiek hield hiermee gelijke tred. Er is een strijd geweest over rijks- en gemeentepolitie, maar de heer Hanssens zeide voor een platte landsgemeente de vorm rijks politie te prefereren. De heer Beuzenberg vervult zijn taak op uitstekende wijze. Hij is een hu maan, maar correct politieamb tenaar. De burgemeester roemde de goede verhouding tot de col lega's en ook de taak die de heer Beuzenberg bij het verkeerson- derwijs vervult. Namens het ge meentebestuur en personeel bracht hij tenslotte de beste wen sen over. Groepscommandant adjudant J Deelen zeide de jubilaris pas kort persoonlijk te kennen. Hij sloeg de positie van postcom- mandant hoog aan. Evenals ds adjudant dit zelf doet voelt de heer Beuzenberg veel voor team geest. Hij is accuraat, maar het belangrijkste vond de comman dant, dat de heer Beuzenberg een eerlijk man is. Als trouw lid van de Neder landse politiebond werden de jubilaris woorden van lof toege zwaaid door de voorzitter van West Zeeuws-Vlaanderen, de heer J. Klaassen. Evenals de heer Deelen overhandigde hij de post- commandant een geschenk onder couvert benevens bloemen aan mevr. Beuzenberg. Het origineel ste cadeau van de morgen werd aangeboden door de heer J. de Kraker namens de reservepolitie. Op het eerste gezicht leek het, of er op het podium van de gehoor zaal onder een wit doek een televisietoestel of iets dergelijks schuilging, maar tot grote hila riteit der aanwezigen bleek dit na „onthulling" een uit gebak voortreffelijk nagebootst motor rijwiel van de rijkspolitie te zijn, waaraan voor de heer Beuzen berg een symbolische betekenis was verbonden. 1 De heer De Kraker bood zijn felicitaties in rijmvorm aan. Tenslotte kwam nog een depu tatie van het Verbond voor Vei lig Verkeer gelukwensen en een geschenk aanbieden. De voorzit ter van de afdeling Hoek, de heer J. Verhoef, noemde de jubilaris de geestelijke vader van de af deling. Hij hoopte, dat deze nog lang de afdeling met. zijn advie zen bij mag staan en speciaal wat de schoolgaande jeugd be treft het geduld zal kunnen opbrengen met liet onderwijzend personeel om te gaan. De heer Beuzenberg dankte voor alle waardering en geschen ken, mede namens zijn vrouw en haalde hierbij nog ménige herin nering uit ziin loopbaan naar voren. Een gezellige receptie was het sluitstuk van de huldiging van deze sympathieke politieman, waarbij diens vrouw uiteraard in de bloemetjes werd gezet. Na een spannende strijd tegen Timmer (Simpelveld) Zondag zijn in Den Haag de Nederlandse kampioenschappen tweede klasse gewichtheffen ge houden. In de zwaargewichtklasse was er sprake van een zenuwslopen de strijd tussen de twee sterk- sten, Albert Harms uit Terneu zen en Timmer uit Simpelveld. Laatstgenoemde deed nog een uiterste poging in zijn laatste beurt de sterke Zeeuw te over treffen door 132Vj kg te stoten en alzo Harms met 2V2 kg ver schil te verslaan; deze poging mislukte. Na het totaal-klasse- ment te hebben opgemaakt bleek, dat Harms en Timmer ieder totaal 320 kg hadden ver werkt. Het lichaamsgewicht zou nu de beslissing moeten bren gen; de 22-jarige Zeeuw woog 6>/z kg lichter en veroverde, zeer verdiend, de Nederlandse ge- wichthefferstitel in de zwaarste klasse. Albert Harms promoveert nu naar de 1ste klasse. De uitslag in de zwaargewicht klasse was: 1. A. Harms (Terneuzen) (Nederl. kampioen) 320 kg 2. Timmer (Simpelveld) 320 kg 3. v. d. Louw (Leiden) 315 kg ZONDAG 1 MAART 1964 EREDIVISIE (Betaald voetbal.) ERE-DIVISIE HeraclesAjax 10; Feijenoord Voiendam 4—1; GVAV—PSV 3—1; DWS—MVV 1—0; NAC— Spel. Enschede 24; Go Ahéad DOS 0—2. De staatssecretaris van O. K. en W., drs. L. J. M. van de Laar zal, vrijdagmiddag 13 maart te half twee het nieuwe natuur vriendenhuis aan de Koudelaan te Lage Vuursche, 't „Koos Vor- rink-huis", officieel openen. Daarna zal dr. W. Drees de be tekenis schetsen van Koos Vor- rink voor de culturele verhef fing van de arbeidersbevolking. Het Chr. gemengd koor „Lau damus" uit Terneuzen, dat is aangesloten bij de bond van Chr. zang- en oratoriumverenigingen in Nederland, heeft zaterdag avond een kerkconcert gegeven in de Gereformeerde kerk te Zaamslag. Dit was een herhaling van het concert, hetwelk twee dagen tevoren was gegeven in de Geref. kerk te Terneuzen. De voorzitter van „Laudamus", de heer J. van Veen, gewaagde in zijn openingswoord van de voldoening en de vreugde, die het geeft, koorzanger te zijn. Hij wekte de aanwezigen op, in plaats van passief televisie te consumeren, zelf werkzaam te zijn. Toch blijkt de massa hiervoor nog niet rijp, getuige het gebrek aan zangers bij „Laudamus", ge tuige ook de niet overmatige be langstelling. Ook nu weer had den de thuisblijvers ongelijk. Het was n.l. verkwikkend te constateren, met welk een liefde hier gezongen en gemusiceerd werd. En hoe verantwoord was de programmakeuze. „Laudamus" mag zich geluk kig prijzen met een dirigent als Jan Dekker. Maar het omgekeer de geldt ook. Het moge waar zijn, dat het koor een onderbe- zeting kent, doch de koorleden, die er zijn, zijn enthousiast. De heer Dekker maakt het zijn koor en zijn publiek niet gemakkelijk. Hij betreedt geen platgetreden paden. Hij heeft een uitstekende smaak en wist ook nu weer zijn opvattingen geloofwaardig te maken. Moet iemand, die een verslag van zulk een avond mag geven dan de vinger leggen op enkele kleine vlekjes? Het geheel was zó hartverkwikkend, dat hier slechts woorden van hulde op zijn plaats zijn. Woorden van hulde voor de leider in de eerste plaats, doch ook uitingen van waardering voor het strijkorkest van de Ter- neuzense muziekschool onder de bezielende leiding van Jan Wis se Sr. Het moet voor de heer Wisse een grote voldoening zijn dat zijn toewijding zo beloond wordt. Fijn, dat dit orkest uit zulke veelbelovende jongelui bestaat, die hun vrije tijd en hun vrije zaterdagavond zo nuttig besteden. Daan Manneke toonde zich een bekwaam organist. Zijn niet ge makkelijke taak als begeleider werd uitstekend volbracht en uiterst zorgvuldig en muzikaal speelde hij de Passacaglia in d- mol van Buxtehude. Knap werk op een orgel, dat zich minder geschikt toonde voor dit werk dan voor het orgel-koraal van Flor Peeters. In het concert voor hobo en orkest werd voortreffelijk sa mengespeeld en hulde voor de jonge hobo-ist Tony van de Vrede. Gaarne wordt de schijnwerper gericht op de kantate naar tek sten uit de lofzang van Maria. Om tweeërlei redenen: ten eer ste om de componist, die dirigent Jan Dekker bleek te zijn en die een gaaf werkstuk, uitermate ge schikt voor zijn koor had ge wrocht en ten tweede om de so liste, de sopraan mevr. Riemens- de Fouw. Zij verdient èn om haar zingen in de kantate van Bach èn om de solo in het werk van Dekker een bijzondere vermel ding. Welk een mooie stem, welk een begrip voor stijl, welk een eerlijke ongekunsteld zingen. Het concert kreeg zijn afslui ting door het bekende werk van Cecar Franck: Ps. 150, voor koor en orgel. Het déraillement in het moei lijke motet van Reda zij dirigent en koor van harte vergeven. Het was eigenlijk wel aardig omdat het iets deed bevroeden van het spannende, dat voor de uitvoe renden aan een dergelijk concert vastzit. Het geheel was dermate aantrekkelijk, dat deze beschou wing mag eindigen met een wel gemeende felicitatie aan het koor en met de oprechte wens op de ingeslagen goede weg voort te gaan. Van E. Zaterdagmiddag werd te Oost burg de jaarlijkse vergadering van de Bond van Muziekvereni gingen in Zeeuws-Vlaanderen gehouden, die aangesloten is bij de Koninklijke Federatie voor Muziek- en Fanfaregezelschap pen. De heer P. A. Ocké van Ter neuzen opende de vergadering met een welkomswoord tot de aanwezigen. Van de 13 aangeslo ten verenigingen waren er 9 aanwezig. Herdacht werd het overlijden van de heer F. Cat- toir uit Waterlandkerkje en C. de Jonge uit Zaamslag. Beiden hebben als bestuurslid veel voor de bond gedaan. Uit het jaarverslag van de heer A. Hakkert van Retranchement bleek, dat het eerste zaalconcours dat de bond vorig jaar op He melvaartsdag organiseerde, goed geslaagd is. Het weer was bar slecht, de belangstelling van de zijde van het publiek was goed. De bestuursleden P. A. Ocké uit Terneuzen en I. de Hullu uit Breskens werden herkozen. Uit het finacieel verslag bleek, dat het muziekconcours een te kort van 439,heeft opgele verd. De kaspositie bedraagt thans 1109,76, zodat de finan ciële positie gezond mag worden genoemd. Er werd vastgesteld, dat het jaarlijkse concours niet aan een zaal gebonden is. Niet in iedere gemeente is een grote zaal be schikbaar en men wil de kleinere gemeenten niet om een muziek concours te organiseren. CONCOURS TE BRESKENS Daar de muziekvereniging „Uit het Volk, Voor het volk" te Bres kens dit jaar haar 65-jarig be staan viert, en men daar prijs stelt op het concours, werd be sloten dit jaar een zaalconcours te Breskens te organiseren. De nieuwe vismijnhal zou daarvoor ter beschikking kunnen worden gesteld. Uitvoerig werd gesproken over de moeilijkheid van de muziek verenigingen, die door vertrek van de oude kern te weinig wer kende leden overhouden. Met deze moeilijkheid kampen een groot aantal korpsen o.a. Retran chement, Sluis, Nieuwvliet, ter wijl ook de eerste prijswinnaar van vorig jaar, Schoondijke, niet aan het concours zal kunnen deelnemen. Dit werd bijzonder betreurd, daar bleek, dat Schoon dijke nog 24 werkende leden heeft. Het ontbreekt echter aan enkele instrumenten, die voor het optreden in een concours on misbaar zijn. Het is ook de vraag of bekerwinnaar Zaamslag dit jaar wel van de partij zal zijn, daar deze muziekvereniging moet optreden op het topcon- cours, waar alle winnaars van federatieve concoursen moeten uitkomen. Dit is op 7 maart te Arnhem, die tijd die dan nog rest voor het bondsconcours, is misschien te kort voor het instu deren van twee verplichte num mers. Het kleine Zuidzande steekt bij al die berichten gunstig af. Dit wil n.l. twee corpsen afvaardi gen naar het concours; naast het traditionele korps ook het jeugd- korps. Een voorstel het concours uit te stellen werd verworpen, daar dit zou betekenen, dat men de dood van de bond ondertekent. Men hoopt nog steeds op een op leving van het muziekleven. De gedachte werd nog geop perd enkele streekgezelschappen te formeren, maar de aanwezi gen meenden, dat dit een zaak is, die in de eigen verenigingen opgelost moeten worden. SOLISTENCONCOURS Besloten werd bij voldoende deelname dit jaar een solisten concours te organiseren. Uitvoerig werd nog gesproken over de binding die er zou moe ten zijn tussen de muziekcorp sen en de muziekschool. Men merkt hier echter weinig van, daar de muziekschool zich meer richt naar het individuele mu- ziekmaken. Men krijgt weinig leerlingen, die via de muziek school de weg naar de korpsen vinden. De beste oplossing om jonge krachten te krijgen, is zelf de leerlingen opleiden. Knelschaakwedstrijd te Sluiskil. Vrijdagavond vond in het Kasino van de N. S. M. te Sluiskil de 3e snelschaak wedstrijd plaats. Jam mer dat de mist die avond veel spelers, vooral uit België, had tegengehouden om de reis naar Sluiskil te maken. Het gevolg hiervan was dat er maar een 30- tal waren. Dit neemt, niet weg dat er hard om de puntjes werd ge streden. Na 7 ronden en enkele beslissingswedstrijden was de einduitslag: 1. H. de Ridder, Axel, met 7 punten uit 7 wedstrijden waar door hij voor de 2e maal in het bezit kwam van de wisselbeker; 2. E. Tacq, Sluiskil, met 6V2 uit 7; 3. A. C. Dubbeldam, Sluiskil, met 6 uit 7; 4. J. de Kam, Sluis kil, met 6 uit 7; 5. G. Huter, Ter neuzen, met 5Vs uit 7; 6. J. Gom- mers, Sluiskil, met 5 uit 7; 7. K. Cohen, Terneuzen, met 5 uit 7; 8. H. Destombes, Sluiskil, met 5 uit 7; 9. J. Dubbeldam, Sluiskil, met 5 uit 7; 10. A. Beishuizen, Terneuzen en M. Rinn, Axel, met 4Vz uit 7. Om circa 12 uur vond de prijs uitreiking plaats en een 8-tal spelers kwam in het bezit van een leuk prijsje, terwijl kon worden terugzien op een geslaagde avond. EERSTE DIVISIE Enschedese B.Telstar 02; Willem II—RBC 0—1; VVV— RBC 30; DHCFortuna VI 11; VolewijckersVeendam 0—2. TWEEDE DIVISIE A. Tubantia—HVC 2—3; EDO—PEC 20; RCHHilversum 11; LeeuwardenZFC 13; 't Gooi Haarlem 11; Zwolse B. Alkmaar 20. TWEEDE DIVISIE B. XerxesBaronie 50; Wagenin- gen—SVV 1—3. (Amateurvoetbal.) ZUID I EERSTE KLASSE E. BrabantiaTOP 02; Middel burg—MOC 21; Sparta '25 Vlissingen 25; De Spechten Boxtel 13; Valkens waard Helmond 05. TWEEDE KLASSE B. AllianceTaxandria 21; Zeel. SportSteenbergen 33; Rood WitInternos 10; Kaaise B. VOAB 31; RoosendaalTer neuzen 12; Veerse Boys HVV '24 1—0. DERDE KLASSE D. AxelMeto 11; Grenswachters Goes 31; DoskoZeelandia 32; HontenisseCorn Boys 40 BSC—Odio 2—3; NSV—Nw. Borgvliet 41. VIERDE KLASSE H. ClingeRCS 03; Breskens Lewed. Boys 31; Biervliet IJzendijke 31; OostburgAar denburg 43; KoewachtSteen 03; SluiskilYerseke 30. RES. DERDE KLASSE C. Corn. B. 2Axel 2 12; Zeel. Sport IIGoes II 32; Dosko II Middelburg III 21Hontenis se IINAC IV 13; Roosendaal II—Hulst II 0—3. RES. TWEEDE KLASSE C. MOC IITerneuzen II 61; VOAB IIAlliance II 51; Me to IIVlissingen III 31. (Zondagcompetitie Z.V.B.) EERSTE KLASSE A. DomburgNoormannen 21; GroedeVogelwaarde 23; SchoondijkeHoofdplaat 2—0; PhilippineWalcheren 44; R'chementJong Ambon 15. RES. EERSTE KLASSE. Clinge II—RCS II 8—1; Vlissin gen IVVogelwaarde II 22; Breskens 2Goes 3 3—2; Luctor 2Zeelandia 2 23; Biervliet 2 —Zeel. Sp. 2—3. TWEEDE KLASSE B. Koewacht 2Steen 2 20; Ter neuzen 3Sluiskil 2 81; HVV '24 3Breskens 3 120; Corn Boys 3Ria 21. DERDE KLASSE A. Schoondijke 2H'plaat 2 40 R'chement 2J. Ambon 2 02 Domburg 2Zeelandia 2 51 DERDE KLASSE C. IJzendijke 3Schoondijke 3 12; GraauwClinge 3 30. ZATERDAGCOMPETITIE ZUID I DERDE KLASSE WoudrichemArnemuiden 13; SSC '55—AZVV 1—1; Aalburg- Sprang 01. VIERDE KLASSE A VVNSpui 20 (Spui degra deert); SVV '54—VCK 3—1; GunnersMeeuwen 30; Good LuckChrislandia 32. Z. V. B. EERSTE KLASSE Krabbendijke 2Hoek 13; NieuwdorpBruse Boys 42; NieuwlandYerseke 3 21; We meldingeKapelle 32; Wol- faartsdijkMevo 42. TWEEDE KLASSE A Middelburg 6Zaamslag 12; OostkapelleKloetinge 2 22; RCS 4—-Waarde 21; Rillandia 2Wemeldinge 72; Tern. B. 2 Arnemuiden 2 5—0; Veere Serooskerke 23. DERDE KLASSE C Hoek 2Kapelle 2 I2; Waarde 2Tem. Boys 8 27, DWS 20 13 2 5 28 35—21 Spel. Ench. 20 10 6 4 26 42—31 PSV 21 11 4 6 26 45—32 Feijenoord 20 10 4 6 24 43—20 Ajax 20 9 6 5 24 47—24 NAC 21 10 4 7 24 42—42 ADO 21 10 4 7 24 34—35 GVAV. 21 9 5 7 23 34—27 DOS 20 9 4 7 22 36—34 Fortuna '54 21 7 8 6 22 35—34 MVV 21 7 7 7 21 28—30 Go Ahead 21 5 7 9 17 30—44 Heracles 21 6 4 11 16 30—47 Blauw Wit 21 4 7 10 15 34—44 Sparta 20 3 4 13 10 23—42 Voiendam 21 1 6 14 8 27—58 AMATEURS EERSTE KLASSE E TOP 14 8 2 4 18 38—20 Middelburg 14 8 2 4 18 32—25 Boxtel 14 8 2 4 18 32—25 Vlissingen 14 7 3 4 17 35—31 De Spechten 15 8 1 6 17 32—24 Brabantia 14 7 1 6 15 32—26 Sparta '25 14 6 3 5 15 40—42 Helmond 15 6 2 7 14 43—35 De Valk 13 4 3 6 11 20—24 Valkens w. 14 4 2 7 10 23—34 MOC '17 14 3 3 8 9 18—36 Tongelre 13 1 4 8 6 20—43 TWEEDE KLASSE B Rood-Wit 15 9 3 3 21 31—15 Steenbergen 14 7 4 3 18 37—29 Terneuzen 13 6 4 3 16 24—20 HVV 14 6 4 4 16 30—25 Veerse Boys 13 6 3 4 15 29—16 Zld. Sport 15 6 3 6 15 33—27 VOAB 14 6 2 6 14 26—27 Taxandria 13 4 4 5 12 22—34 Internos 14 4 4 6 12 25—23 Alliance 14 5 2 7 12 16—23 Kaise Boys 14 4 3 7 11 24—30 Roosendaal 13 1 2 10 4 13—26 DERDE KLASSE D Grensw. 14 9 4 1 22 39—21 Odio 14 9 3 2 21 34—19 Dosko 13 8 2 3 18 42—24 Hontenisse 13 8 1 4 17 29—19 Meto 13 7 1 5 15 38—17 NSV 13 5 3 5 13 32—30 Goes 14 6 1 7 13 38—36 BSC 14 5 3 6 13 20—36 Axel 12 3 5 4 11 20—11 Zeelandia 14 4 1 9 9 25—39 Nw Borgvl. 14 2 <J 9 7 14—31 Corn Boys 14 1 1 12 3 17—65 VIERDE KLASSE A Sluiskil 13 10 2 1 22 40—10 Breskens 14 10 2 2 22 51—23 Biervliet 14 8 0 6 16 44—47 RCS 13 6 3 4 15 27—27 IJzendijke 14 6 3 5 15 55—32 Koewacht 14 7 1 6 15 31—32 Lewed. B. 14 6 1 7 13 26—32 Yerseke 14 4 4 6 12 34—34 Oostburg 14 4 3 7 11 26—32 Steen 14 4 2 8 10 23—45 Clinge 12 3 2 7 8 21—23 Aardenb. 14 2 1 11 5 22—36 RES. TWEEDE KLASSE A Zeeland Sp. 2 12 9 2 1 20 38—15 Goes 2 13 7 2 4 16 49—27 Middelburg 3 13 6 4 3 16 26—26 HVV 2 12 5 3 4 13 19—19 NAC 4 10 6 0 4 12 27—19 Axel 2 10 4 3 3 11 21—16 Dosko 2 10 5 0 5 10 26—28 Roosendaal 2 12 2 4 6 8 21—32 Hontenisse 2 11 2 1 8 5 20—41 Corn Boys 2 11 1 1 9 3 20—44 RES. DERDE KLASSE C 9 4 4 1 12 21—12 Rood Wit 2 MOC 2 VOAB 2 9 5 1 3 11 28—14 11 4 3 4 11 22—16 Terneuzen 2 9 4 2 3 10 20—24 Vlissingen 3 10 4 2 4 10 24—23 Alliance 2 10 3 4 3 10 20—22 Meto 2 10 4 1 5 9 15—28 Internos 2 10 2 1 7 5 11—22 ZATERDAGVOETBAL EERSTE KLASSE Kats 15 11 1 3 23 35—22 Hoek 15 9 4 2 22 56—28 Nieuwland 15 10 2 3 22 51—28 Wolphtsd. 14 8 1 5 17 39—36 Wemeldinge 15 8 1 6 17 48—31 Kapelle 14 7 2 5 16 57—35 Bruse Boys 15 6 3 6 15 33—43- Nieuwdorp 15 6 0 9 12 40—48 AZVV 2 14 4 3 7 11 27—39 Mevo 15 5 1 9 11 37—43 Yerseke 3 15 3 3 9 9 27—36 Krabbend. 2 14 0 1 13 1 20—81 TWEEDE KLASSE A Zaamslag 15 12 1 2 25 53—22 Veere 15 11 1 3 23 46—16 Seroosk. 15 9 2 4 20 42—24 Waarde 15 9 0 6 18 40—39 Tern. B. 2 15 8 1 6 17 43—28 Oostkapelle 15 7 2 6 16 36—37 RCS 4 15 7 1 7 15 43—93 Rillandia 2 15 5 3 7 13 40—39 Arnem. 2 15 5 3 7 13 30—34 Kloetinge 2 15 4 4 7 12 30—43 Middelb. 6 15 3 1 11 7 24—42 Wemeld. 2 15 0 1 14 1 17—82 DERDE KLASSE C Borssele 13 11 1 1 23 81—11 Rillandia 3 13 9 3 1 21 50—21 Kapelle 2 14 8 1 5 17 45—41 Hoek 2 14 8 0 6 16 52—36 Tern. B. 3 14 5 2 7 12 35—46, Spui 2*) 13 5 2 6 10 31—40 AZVV 3 113 5 2 6 10 32—49 Zaamslag 2 12 2 5 5 9 28—41 SVD 2 13 3 2 8 8 23—40 Waarde 2 13 0 2 11 2 7—57

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3