Provinciaal nieuws GEMEENTERAAD VAN AXEL LEXINGTON ONGERUSTHEID OVER DE TOEKOMST VAN HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND Geef uw soep de volle kracht van sappig, mager rundvlees: met Liebig Pagina 2 Terneuzen Axel Hartverwarmend feest voor 250 bejaarden uit Terneuzen en Gent in Gentse Opera NOVAK-TELEVISIE VOOR MEVR. VERDUIN Biervliet Hoek Oosiburg Schoondijke Sluis IJzendijke Zaamslsg m-' Honorarium van huisartsen gaat omhoog DE VRIJE ZEEUW Donderdag 27 februari 1964 BRANDWEERCURSUS Sedert kort bestaat voor ka derleden van vrijwillige brand weren uit de provincies Noord- Brabant en Zeeland de moge lijkheid in een cursus van en kele etmalen hun brandweer- technische kennis en geoefend heid op te voeren. Daarmee is in een sterk gevoelde behoefte voorzien. Het initiatief tot de oprichting van dit opleidingsinstituut is in het bijzonder door de districts- inspecteur genomen. Het ge meentebestuur van Breda heeft zich bereid verklaard tot verwe zenlijking van dit initiatief bij te dragen door beschikbaarstelling van de gemeentelijke brandweer kazerne. Mede om meer bekendheid te geven aan doel en werkwijze van deze opleiding zal de burge meester van Breda op donderdag 5 maart a.s. te 15.00 uur de of ficiële opening van de cursus verrichten in de brandweer kazerne, hoek Tramsingel/Slin gerweg. Ernstig verkeersongeluk Gistermiddag te ongeveer half vier reed een bestelauto, be stuurd door de heer J. v. d. W. uit Terneuzen, over de Kerkhof laan in de richting van de Axel- sestraat, terwijl uit de andere richting een vrachtauto kwam aangereden. Op het moment dat beide voer tuigen elkaar zouden passeren, kwam van achter de vrachtauto het 8-jarig zoontje Leendert van de familie Van Övereem, verblij vende in het schippersinternaat alhier, op zijn fietsje op het rij vlak van de bestelauto. Het knaapje werd door deze auto ge grepen en een eind medege- sleurd. Dokter Van Breda Vriesman, die de eerste hulp verleende, liet het zwaargewonde kind in ern stige toestand naar het Juliana- ziekenhuis vervoeren. Met een S.O.S.-bericht werden de varende ouders opgeroepen, die gisteravond alhier arriveer den. De korpschef van de gemeen tepolitie verzoekt ooggetuigen van dit ongeluk zich te willen melden aan het bureau. Chr. Reisvereniging „Voorwaarts". De derde winteravondlezing van de Chr. reisvereniging „Voorwaarts" is een succes ge worden. Het zaaltje van Bethel was goed gevuld. Me.j. C. J. de Bruyn, hoofd van de» Chr. B. L. O. school alhier, verzorgde deze avond met een lezing aan de hand van vele dia's over haar „reis naar de Bijbelse landen". Wij volgden haar op de voet van Beiroet naar Haïfa, dwars door het Jordaanse land en. later door Israëlisch gebied. Jordanië met zijn vaak nog ach terlijke toestanden sprak echter meer tot onze verbeelding dan liet moderne Israël met zijn hoge flatgebouwen en vaak moderne architectuur. De omgeving, het landschap vooral, het doen en laten der mensen, zeker in Jordanië, brengt een mens dicht bij de Bijbel en is vaak zeer ontroe rend. Er werd met aandacht naar de spreekster geluisterd, die vaak op humoristische wijze het een en ander uitlegde. In de pauze werd onder liet genot van een kopje thee de reis naar Sauerland besproken, die deze keer niet in juni, maar in de eerste helft van augustus zal gemaakt worden. Ook werd nog een gedicht voorgelezen, dat een der "vorige bestuursleden had gemaakt bij het 30-jarig bestaan Van de ver eniging. Hoewel dit f§it reeds in 1962 werd herdacht, kon toen de viering niet doorgaan wegens het plotselinge overlijden van de penningmeester. Na het zingen van Gez. 282 1 en 4 ging ieder zijns weegs. „Voorwaarts" kan terugzien op een geslaagde verenigingsavond. Druk bezet wedstrijd- programma G. O. A. De hengelsportvereniging „Ge duld Overwint Alles", gaat een druk visseizoen tegemoet. Op 28 maart organiseert deze aktieve vereniging de selectiewedstrijd voor het kampioenschap Kust en Zeehengelen van de Alge mene Nederlandse Hengelaars- bond; Een groots visfestijn wordt voorts de internationale zeehen- gelwedstrijd op 23 mei a.s. ach ter de watertoren te Terneuzen. Voor deze wedstrijd is een groot aantal waardevolle prijzen be schikbaar. Er kan hier op een gezelschap van 600 a 750 vissers worden gerekend. Eind mei wordt een hengel- wedstrijd georganiseerd op de ijsbaanvijver, waarbij de inzet is een beker, beschikbaar gesteld door de ..Stichting Streekcen- trum Axel." Op 1 augustus is er weer een selectiewedstrijd van de henge- laarsbond, dit keer voor het Ned. kampioenschap hengeten op bin nenwateren. Tussendoor staat dan nog een drietal wedstrijden op het programma om aan de weet te komen wie zich dit jaar kampioen van G. O. A. zal mo gen noemen. Postduivenhouders hielden hun jaarvergadering. In café „De Witte Leeuw" te Axej hebben de Zeeuwsvlaamse postduivenhouders, die zijn aan gesloten bij de Zuidnederlandse bond, hun jaarlijkse vergadering gehouden. Voorzitter was de heer A. Faas uit Terneuzen, Secretaris-penningmeester G. Wulfaert uit Sas van Gent liet De reis van de 100 Terneuzen- se bejaarden naar de Opera te Gent, aangeboden door de direk- tie van de Koninklijke Opera, de Novak (radio en t.v.) vertegen woordigers uit Gent en Radio Tazelaar (Novak-dealer voor Zeeuws-Vlaanderen) is een hart verwarmende feestavond gewor den waaraan ook werd deelge nomen door 150 Gentse bejaar den. Om 6 uur gisteravond vertrok ken twee speciale Z.V.T.M.-bus- sen met de uitgenodigde bejaar den en een aantal dames van de E.V.V.H.. die de verzorging op zich hadden genomen, vanaf de Markt om in de Koninklijke Opera te Gent de opvoering bij te wonen van de operette in drie bedrijven van Eduard Künneke „Het dorp zonder klok". Grootste Vlaamse acteur Het geheel stond in het teken van de aktie „Wie doet wat?", die in de strenge winter van 1962/63 voor de Vlaamse televi sie werd ontketend door de heer Pol van de Velde. Deze was het die na het twee de bedrijf Edgard de Pont, die dit jaar zijn 75e verjaardag viert, huldigde en hem de grootste hedendaagse Vlaamse acteur noemde. De rol van „Vader Benedikt", ie pastoor in dit zangspel, was inderdaad een glansrol, die hem na vele scènes een applaus en aan het einde een ware ovatie bezorgde, vooral toen Pol van de Felde hem eveneens met een NTovak-radio verraste. De heer De Pont werd in de opvoering gesecondeerd door Si- monne van Parijs, Lia Rottier, Arthur Hoogveld en Jules de Mulder en vele anderen, die van het geheel een uitzonderlijk gave vertoning te zien gaven, die vooral door de bejaarden, waar van velen voor de eerste maal een operette zagen, zeer werd ge waardeerd. Zij zullen deze avond niet licht vergeten en de optredende actri ces en acteurs zullen zelden zó'n dankbaar publiek hebben gehad. Ontvangst Na de eerste acte werden de bejaarden in de rotonde verver singen aangeboden. Ook de ar- tisten waren daarbij tegenwoor dig en zij waren zo vriendelijk met verschillende bejaarden een praatje te maken. Na de opvoering van het twee de bedrijf werden alle bejaarden verrast met een omvangrijk levensmiddelenpakket en een waardebon van frs 100, Daarna werd het woord ge voerd door de hoofd-vertegen- woordiger van Novak, de heer Maes uit Gent, die aan het ge meentebestuur van Gent, de di- rektie der Koninklijke Opera en de vele andere medewerkers zijn bijzondere dank betuigde. Met een zeer hartelijk applaus werd de heer Pol van de Velde daarna ontvangen. Hij leidde de verloting van een prachtig tele visietoestel voor Terneuzen en voor Gent en eveneens voor bei de afdelingen een Novakradio en een Novakportable. Mevr. wed. W. Verduin, wonen de in de Molengang 2 te Terneu zen, won het Novak-televisietoe- stel. Zij zal wel nooit hebben ge droomd, dat zij ooit nog eens op het toneel van de Koninklijke Opera te Gent zou komen, even min als de heren Jac. de Feijter (Pieter de Hooghstraat), die de radio won, en R. Wieland (Tho- lensstraat), die de portable mee naar huis kon nemen. Namens de Terneuzense bejaar den dankte de heer De Kok en een zeer uitvoerig dankwoord werd namens de Gentse bejaar den uitgesproken door mevrouw Hélène Marechal, eens een ge vierde actrice van de Minard- schouwburg. Op de terugweg was de stem ming feestelijk, ondanks het ge vorderde uur en de 100 bejaarden van Terneuzen, die dit hebben mogen meemaken, zullen zeker daaraan nog lang, naar wij ho pen vele jaren, terugdenken, evenals de heer Tazelaar zelf, die hedenmorgen vroeg van dc zijde der bejaarden een verras sing'kan verwachten. Justitie en de televisie-eilanden Binnen niet al te lange tijd zal bij de Tweede Kamer een wets ontwerp aanhangig worden ge maakt over een juridische „aan pak" van televisie-eilanden. Minister mr. Y. Scholten (Jus titie)," die dit in de Eerste Ka mer heeft meegedeeld, merkte op, dat in dit wetsontwerp zal worden vastgelegd, dat installa ties in zee buiten de territoriale wateren als Nederlands grond gebied kunnen worden be schouwd. optimistische geluiden horen. Zes kringvluchten brachten n.l. ƒ890 op. De kas sloot mede daardoor met een batig saldo, groot ƒ630. Verder bleek uit het verslag van de heer Wulfaert dat 1963 op de kringvluchten in to taal 4760 duiven waren inge- korfd (in 1962 bedroeg dit aan tal 39001. Als bestuurslid werden herko zen de heren G. Wulfaert en M. Bombeleyn (Philippine), terwijl de heer M. van Beveren te Axel als nieuw lid zijn intrede deed in het bestuur. Nadat enige voorstellen van Axel en Terneuzen waren ver worpen, werd het vliegpro- gramma van het bestuur goed gekeurd. De kringvluchten werden na loting aldus vastgesteld; Dour- dan 17 mei (Rapenburg organi serende vereniging); Dourdan 7 juni (Terneuzen)Orleans 14 juli l Boschkapelle)Dourdan, voor jonge duiven, 9 augustus (Axel). Doctoraal examen geneeskunde. Aan de R. K. universiteit te Nijmegen slaagde dezer dagen voor het tweede gedeelte van het doctoraal examen geneeskunde de heer G. L. Vervaet te Bier vliet. Zilveren jubileum bij de Rijkspolitie. De postcommandant te Hoek van de rijkspolitie, de heer J. J- C. Beuzenberg, za] op maandag 2 maart a.s. 25 jaar in dienst zijn van de rijkspolitie. Hij zal in verband daarmee tussen 11.00 uur en 13.00 uur op het gemeen tehuis te Hoek ontvangen wor den. Jaarvergadering onderwijzers. In hotel „De Eenhoorn" hield de afdeling West Zeeuws-Vlaan- deren van de Ned. Onderwijzers vereniging haar jaarvergade ring. De aftredende bestuursleden J. Fremouw en J. J. de Haan, beiden uit Sclioondijke, werden herkozen. De .heer G. J. van Oorschot uit Sluis bracht verslag uit van de algemene vergadering in Am sterdam en de heer J. de Hulster uit Groede kon meedelen, dat de financiële positie gezond is. Besloten werd nog een reis te maken naar de onderwijsten toonstelling. die op het ogenblik in Rotterdam wordt gehouden. Directeur middelbare landbouwschool Tot directeur van de rijksmid-' delbare landbouwschool te Utrecht is met ingang van 1 mei 1964 benoemd de heer ir. L. M. Bosker, die sedert augustus 1960 verbonden is geweest als leraar aan eenzelfde school te Schoon- dijke. Postduivenhouders vergaderden. Dc postduivenhoudersvereni- ging „Recht voor allen" uit Sluis hield in café „Lamminsvliet" haar jaarvergadering onder lei ding van de heer P? Smit. In verband met de steeds toe nemende technische en admini stratieve werkzaamheden werd het bestuur uitgebreid met de heren ASchram en C. Moen- hout, terwijl J. Aers en F. Ver- heve, die aftredend waren, wer den herkozen. Uit het financieel verslag van de heer Jac. Focke bleek dat liet kassaldo met 130 gestegen was en nu ƒ725 bedraagt. Oude bom gevonden. In de Oude Kerkstraat werd achter een winkelpand een bom gevonden, hetgeen bij nader on derzoek een vliegtuigbom van 250 kg bleek te zijn. De hulpverleningsdienst maak te het projectiel onschadelijk. Van de zijde der rijkspolitie werd ons nog medegedeeld dat De gemeente Kruiningen heeft in een memorandum haar ongerustheid uitge sproken over de toekomst van het kanaal door Zuid-Beveland met liet oog op een verkorte ScheldeRijnverbindiiig. ,.Hct kanaal door Zuid-Beveland, dat met zijn tachtigduizend schepen per jaar een dei- drukst bevaren kanalen van Europa is, is hard aan verbetering toe", aldus het rapport. In het memorandum, dat de gemeente .Kruiningan aan alle betrokken officiële instanties zal zenden, staat. o.m. dat de toekomstige Schelde—Rijnverbinding niet tot gevolg mag hebben, dat aan de b i- staande Zeeuwse vaarwegen onvoldoen de aandacht wordt besteed. Het kanaal van Zuid-Beveland, aldus de gemeente, is nog van voldoende importantie. Hc-t is alleen noodzakelijk dat de outillage terdege wordt verbeterd. Om de vestri ging van industrieën in de kanaalzone te bevorderen, dringt Kruiningen er op aan, insteekhavens te maken voor het laden, lossen en overslaan van goederen. Tevens zouden de sluizen van Hansweert, die nog met de hand open en dicht worden gedraaid, moeten worden gemoderni seerd. De gemeente Kruiningen spreekt in het memorandum zijn ontevredenheid uit over het rapport, uitgebracht over de ontwikkelingsmogelijkheden in de ka naalzone. De. resultaten hiervan, zo ver meldt het memorandum, zijn tot nu toe. zeer pover. Kruiningen dringt aan op een brede gewestelijke samenwerking en een actie, die de provinciale en de rijksoverheid ervan zal moeten overtuigen, dat het kanaal door Zuid-Beveland - door de ScheldeRijnverbinding niet in de ver drukking mag raken. (Adv.! uit de zuiverste tabakken do laatste weken herhaaldelijk gevaarlijk oorlogsmaterieel is gevonden. Enige tijd geleden bijv. ontplofte in een kolen- kachel in Heille een 2 cm gra naat die in een houtblok gedron gen was cn in Heille werd voorts een mortiergranaat gevonden. Benoeming tot keurings veearts. Ingaande 1 april 1964 is de heer H. H. F. van de Vijver te IJzendijke benoemd tot keu ringsveearts, tevens hoofd van dienst bij de vleeskeuringsdienst West Zecuws-Vlaanderen. Jaarvergadering Vereniging voor Chr. Volksonderwijs. Dinsdag werd in do Hervorm de school te Zaamslag de jaar lijkse algemene vergadering ge houden van de Ver. voor Chr. Volksonderwijs. De voorzitter, de heer Jac. van Hoeve, opende de bijeen komst met het lezen van Joh. 15 vers 927, waarna hij voorging in gebed. In zijn openingswoord gaf de heer Van Hoeve vervolgens een overzicht Van het afgelopen jaar. Met enkele passende woor den herdacht hij het bestuurslid C. Verplanke, die in december is overleden. De voorzitter deelde mede dat aan de woning van het hoofd enige veranderingen wa ren aangebracht. Het voornemen bestaat achter het schoolgebouw een fietsenrek te plaatsen. Het financieel verslag van de penningmeester de heer A. Dek kerVarel sloot met een batig saldo van ƒ1309. Het saldo van de kleuterschool over 1963 be droeg 4329. Blijkens mededeling van de voorzitter is per 1 jan. 1964 tot hoofd van de kleuterschool be noemd mevr. Boersma uit Arn hem. De heren J. F. Lensen; A. Kaijser en J. Hamelink werden als bestuurslid herkozen. In de vacature Verplanke werd voorzien door de verkie zing van de heer M. Verbrugge. De heer S. van Hoeve zag zich herbenoemd als bestuurslid dei- kleuterschool. De vergadering gaf het be stuur volmacht de oude kleuter school bij inschrijving te verko pen. De heer P. de Leeuw deed de gebruikelijke mededelingen over het schooljaar 1963. waarna hij de vergadering met dankgebed sloot. Vergadering van dinsdag 25 februari 1964. Aanwezig'; Voorzitter; De heer M, K. van Dijke, burgemeester. Wethouders: De heren M. L. M. IJsebaert en C, van Bende- gem. Leden; Mevr. Folkersma Staal en de heren P. J. van Ben degem, J. den Dodder. W. de Feijter, K. Hamelink, A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. A. Maas, D. J) Oggel, A. dc Waard en J. Vink. Secretaris: De heer C. Smics (waarnemend). De Voorzitter opent, dc verga- dering met hel uitspreken van het ambtsgebed. De notulen worden ongewij zigd vastgesteld. KATIO-BOUW. Bij het voorstel tot deelneming aan het plan voor arbeidsbespa rende bouw van. 216 woningen in Axel zegt de heer Van der Lee volledig achter dit voorstel te staan. Dit plan kan medewerken tot de opheffing van de. woning nood. Een woord van hulde wil spre ker brengen aan dc burgemees ter die veel werk heeft gedaan om dit plan tot stand te doen komen. De heer Maas zegt dat hij zich bij de woorden van de heer Van der Lee wil aansluiten. Ook de heer P. J. van Bende gem doet dit. De heer W. de Feijter vraagt of dit plan later geen moeilijk heden kan geven voor bouw in de premie- en vrije sector. De heer Oggel. zegt zich ge lukkig te achten .met het voor stel, al zitten er voor hem wel enkele schaduwzijden aan. Al deze woningen worden weer in de kom van Axel gebouwd, zon der dat er voor het noordelijk deel (Spui) iets bij is. 10) „Nou jaenfin". Hij was nog niet geheel tevreden gesteld. „Dat lijkt er al wat meer op". Sally, zich schamend omdat ze de kundigheid van dokter Adam- son boven die van haar eigen verloofde had gesteld, dacht: zo dra we samen zijn zal ik Bob in vertrouwen nemen over Adamsons vreemd gedrag; hij moet me maar vertellen wat ik moet doen. Maar toch, toen de jonge dokter haar in zijn oude rammelkast van een auto thuis bracht, kon ze de juiste woorden niet vinden. Het was nog vroeg, toen Bob haar na een teder afscheid voor haar huis afzette. Ze haalde het ochtendblad uit de bus en liep al lezend naar de kamer. Op het voorblad stonden twee grote foto's: een van een niet te her kennen gestalte onder een lan taarn, en de andere van een don ker, spottend jongensgezicht, dat knap had kunnen zijn als het een andere uitdrukking had gehad. Die laatste foto had Sally al vaker gezien. Het gezicht in le vende lijve ook toen Nick Di- naldi terecht had gestaan op be schuldiging van het stelen van auto's. Hij had ze overgelakt en weer verkocht. Ondanks zijn jeugd hij was pas zestien ge weest had de jury hem schul dig verklaard, en hij was ver oordeeld tot, minimaal twee en maximaal tien jaar tuchthuis straf. Sally herinnerde zich, hoe de rechter voor het vonnis Nick had toegesproken. Hij had het gehad over de leiding gevende kwaliteiten van de jongen, zijn handigheid en de invloed, welke hij op anderen uitoefende. En juist omwille van degenen, die hij zou kunnen beïnvloeden, als mede om zijn eigen bestwil, had de rechter gezegd, werd hij weg gestuurd. Sally herinnerde zich te heb ben gelezen, hoe Nick tijdens de zitting' koppig was blijven zwij gen. Maar toen ze hem hadden willen wegleiden, had hij tegen een verslaggever gezegd, dat hij Een andere schaduwkant is dat bij- 'de bouw door de grotere combinaties dc kleinere aanne mers minder kans op werk krij gen. De heer Van Luijk onder streept de woorden van de heer Van der Lee. In de stukken staat dat reeds vlug met de bouw zal worden begonnen en dat dc vermoede lijke prijs 16.500 zal bedragen. Spreker vraagt wat de defini tieve prijs zal zijn. Ook rijst bij hem dc vraag of het plan geen invloed zal hebben op de toewij zing in de eerste vier jaar. Op do tekening van de wo ning staat geen bergplaats. Het is toch zeker wel nodig dat die er bij komt? De Voorzitter heeft met ge noegen geluisterd naar de goed keurende woorden. Ook.het col lege is gelukkig niet dit plan voor Axel en de andere gemeen ten. Deze bouw zal op de premie- en vrije sectorbouw geen invloed hebben. Binnen afzienbare tijd is er misschien in deze bouw een mo gelijkheid voor premie- en vrije sectorbouw. Wij hebben voor dit jaar een toewijzing van vijf woningen in dc vrije sector en 24 in de pre- miebouw. De vraag van de heer Oggel over de kleine aannemers is ons bekend en wij hopen ook voor hen nog wel bouwmogelijkheden te vinden. De andere vraag van de lieer Oggel had het college verwacht, het bouwen in het noordelijk deel van Axel. Het bouwplan voor Spui is in wording maar hier is nu nog geen bouwrijpe grond beschik baar. Tot de heer Van Luijk kan spreker zeggen dat de definitie ve prijs in behandeling is. Wij hopen dat deze lager zal zijn dan (Adv.) Alléén Liebig tabletten zijn bereid uit sappig, xnager rundvlees van AA kwaliteit - volgens het originele Liebig recept. Voor een 'heerlijke, goudgele vleesbouillon. Vol en krachtig, met peterselie en 9 andere geurige zomerkruiden. Tracteer uw gezin op extra krachtige soep: neem X' cr een paar in huis! 35ctperdubbeltablet. tijdelijk 2 dubbeltabletten van Jib voor 62 cent niet in de gevangenis zou blij ven en dat hij wraak zou nemen zodra hij vrij was. „Zet dat er maar gerust bij, dan is hij ge waarschuwd," had hij er aan toe gevoegd. En diezelfde Nick Dinaldi was nu vannacht het Memorial bin nengedragen. Sally schudde het hoofd. De stakker zo jong en al zo verdorven'. „Jeugdige misdadiger neer geschoten", stond in vette let ters boven het artikel, en daar onder, in kleinere létters: „Ont snapte gevangene aangevallen door onbekende." Een van de verslaggevers van het ochtendblad had de jongen herkend, toen deze de ambulance werd binnengedragen, maar hij had de inlichting niet doorgege ven aan de politie zelfs niet aan Tubby Lawrence! Jammer maar dokter Adamson was er niets mee opgeschoten door te doen alsof hij de patiënt niet kende. Zich op de lippen bijtend dacht Sally voor de zoveelste maal na over de handelwijze van de dok ter. De jonge arts moest op een of ander wijze in betrekking staan tot die jeugdige tuchthuis boef. Wat een afschuwelijk idee! Het paste niet bij het ideaal dat Sal ly zich van een dokter had ge steld, en was niet in overeen stemming met hetgeen ze wist van dokter McLeod of van haar gestorven vader, Eén dokter kon arm zijn, hij kon niet slagen met bijvoorbeeld bepaalde onderzoe kingen; hij kon onbehouwen en irritant zijn. Maarhij was altijd eerlijk, stond altijd aan de kant van de wet. Allemaal, alle doktoren? Neen Sally wist maar al te goed dat een kleine minderheid de medische weten- Schap bezoedelde door 't uitvoe ren van ongeoorloofde operaties, door het verhandelen van nar cotica. Dokter Adamson was groot gebracht in een achter buurt. Misschien hield hij er an dere opvattingen op na dan de artsen, die Sally kende en res pecteerde, Dokter Adamsons daad kon er op wijzen, dat ook hij tot de onderwereld behoorde. Maar wat Sally's verstand haar nok influisterde, haar instinct weigerde, iets dergelijks aan te nemen. Goed, ze was niet bij zonder op de blonde dokter ge steld, maar ze waardeerde hem wel. Een dokter, die zo aan zijn beroep verknocht was als Peter Adamson, kon zich niet vernede ren tot oneerlijke handelingen. Op dat moment riep haar moe der: „Ben jij daar, Sally? Het ontbijt staat al klaar!" „Ik kom er aan!" riep ze terug; ze duwde de krant onder haar arm. Nu zou ze, om haar moe der plezier te doen, nog wat eten, en dan kon ze straks op haar ge mak het hele verhaal lezen. (Wordt vervolgd.) de genoemde prijs daar clezeibó- ven de toegestane curyeprijs. is en zal moeten zakken. VERKOOP BOUWGROND. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. Naar aanleiding wan het voor stel tot verkoop van 1108 ma bouwgrond aan de N.'V. Vlaëo te Terneuzen zegt de heer Oggel dat het bedrag van 4000 dat in de stukken .wordt genoemd voor onderhoud van de groenstrook voor dit fiatgebouw wel laag is. Wethouder Van Bendegem antwoordt dat deze groenstrook door de gemeente moet worden onderhouden en dat het niet mogelijk is nu reeds te zien hoe veel dit later za] kosten. De Voorzitter kan hier Iets meer over zeggen, daar dit reeds is behandeld vóór de heer Van Bendegem wethouder was. Deze groenstrook is niet erg groot en zal hoofdzakelijk be staan uit gazon en enkele hees ters, zodat dit bedrag hoofdza kelijk gebruikt zal worden voor het maaien van dit. gazon. Het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met Rijkswaterstaat inzake verbete ring van de weg Axelse Sassing Axel geeft de heer Oggel aan leiding op tc merken dat des tijds voor deze wegverbetepihg een subsidie van 80 door het rijk zou worden gegeven, maar nu bedraagt de bijdrage slechts 280/335. hetgeen belangrijk la'ger is dan S0 De Voorzitter zegt dat het rijk een groot lichaam is. Nu draagt de Rijkswaterstaat 2S0/335 van de kosten. Door omstandigheden kon de 80 infra-strucfür'ele bijdrage door het rijk niet wor den verstrekt maar wij hopen dat dit later wel het geval zal zijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. Bij hét voorstel tot het verle nen van subsidie aan de Stich ting Cultuurspreiding Zeeland zefcle heer P. J. vanfBendegém dat het gebruikelijk is daTveT'- zoeken om subsidié -WO&t" tember bij de gemeente worden ingediend. De Voorzitter noemt dit juist maar daar voor deze culturele avonden pas op een latere da tum de contracten worden ge sloten. is het niet mogelijk vóór de aanvang van de winter (uit voeringen te geven. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. Voor de benoeming van 'èen lid van de schattingscommissio beheersvorm bedrijven dringt dc heer Oggel aan de benoeming van iemand die hier beter be kend is en ook dichter in de om geving woont om beter contact te hebben. Wethouder Van Bendegem zegt dat het hier gaat om één benoeming die voortvloeit uit artikel 32 van dè behcersvei'ov- deningbedrijven. y Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. RONDVRAAG. De heer Van der Lee wil) ,de aandacht vragen voor enkele verkeersproblemen. Eerstens de invoering van een éénzijdig par keerverbod in de Kerkdreef. Ook voor de Zeestraat en het stukje Weststraat van Zeestraat tot Noordstraat is een éénzijdig par keren zeker aan te bevelen. Mevr. FolkersmaStaal vraagt hoe het staat met de herinenting van honden en of hier weer te gemoetkoming in de kosten zal worden gegeven. De heer Oggel zegt dat 'het de laatste tijd voorkomt dat er van de fabrieken roet en gasaanslag is en of er iets aan te doen zal zijn. De Voorzitter sloot de verga dering door het uitspreken van het dankgebed. De dinsdagavond te Utrecht gehouden ledenvergadering van de landelijke huisartsenvereni ging heeft zich zonder hoofde lijke stemming akkoord ver klaard met het voorstel, voort gekomen uit de onderhandelin gen met de ziekenfondsorgariï- saties, om de aanvankelijk over eengekomen abonnementshono- rering voor 1964 alsnog te ver hogen van 15,60 tot 16,28 voor de eerste 2000 ingeschrevenen en van ƒ11,56 tot ƒ12,12 voor ingeschrevenen boven 2000. De vergadering ging eveneens akkoord met herziening van de landelijke richtlijnen voor de controle-tarieven. De sinds 1961 geldende tarieven worden ver hoogd van 4 tot j' 5 per spreek- uurcontröle en van tot ƒ6 per visiteconiróle.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2