Een pittige zuster HET PROCES-RUBY IN DALLAS KONING PAUL GEOPEREERD Zondagdiensten Voor de zondag PREDIKBEURTEN Pagina DE VRTTE ZEEUW Zaterdag 22 februari 1964 Verdedigers beschouwen jurylid als getuige Burgemeester van Breda: „ER ZIJN WèL BELGEN" Politie loste schoten, maar jongen vluchtte verder Mariaheide heeft nu brag over provinciale weg GROOTSTE DUITSE DROOGDOK HONDERDEN ZIGEUNERS NAAR STERFBED VAN STAMHOOFD Fernando wil in zijn wagen sterven Medisch bulletin Kroonprins Constantijn Surinaamse regering dient nieuw próject in bij E.E.G. OPERATIE MARIAHEIDE VOLTOOID De bevolking dankte de militairen KERKNIEUWS Nieuwe lezing over c|e dood van Hitier 7) De advocaten van -Jack Kuby hebben vrijdag gepoogd de 35- jarige Max Causey, die als eerste jurylid in het proees-Ruby is gekozen, te laten dagvaarden als getuige-a-décbarge, maar de rechter ging hiermee niet akkoord. De verdediging deelde daarop mede, zich tot het hooggerechtshof van Texas te zullen wenden om te voorkomen dat een getuige zitting neemt in de jury. Causey, die donderdag als jurylid werd beëdigd, heeft ver klaard dat hij een herhaling heeft gezien van de televisieuitzendiijg waarin men Jack Ruby de ver moedelijke moordenaar van pre sident Kennedy, Lee Oswald, zag neerschieten. De verdediging voert aan, dat dit feit Causey tot getuige maakt, waardoor hij vol gens de wet van Texas niet in een juiy mag zitten. Joe Tonahill, een van de ver- digers, trachtte Causey in de jurykamer van de districtsge vangenis te Dallas de dagvaar ding te betekenen, maar daar stak politiecommissaris Bill Decker een stokje voor. Tonahill begaf zich daarop naar het ge vechtsgebouw en overhandigde de dagvaarding aan rechter Brown die haar op aandringen van de openbare aanklager naast zich neerlegde, waarop Tonahill aankondigde, een ge rechtelijk bevel tot schorsing van de zaak te zullen verzoeken. La ter deelde hij mee, dat een van de verdedigers de zaak bij het hof in de hoofdstad van Texas, Austin, aanhangig heeft ge maakt. Hij hoopte binnen 24 uur uitsluitsel te krijgen. Als het hooggerechtshof de zaak in be handeling wil nemen, zal rechter Brown genoodzaakt zijn, de zit ting te schorsen. De burgemeester van Breda, dr. R. Geuljans, heeft stelling genomen teger. de opvatting van de Eindhovense ieraar dr. Paar- dekoper dat er geen Belgen zou den zijn. Zoals bekend baseert dr. Paardekoper zijn mening op het taalverschil tussen Vlamin gen en Walen. „Er zijn wel degelijk Belgen", zo betoogde dr. Geuljans don derdagavond in een inleiding voor een klas van de R.-K. leer gangen in het bisschoppelijke coiiege te Sittard. Hij zei niet te begrijpen hoe in het hedendaagse Europa nog: een dergelijke na tionalistische krijgstaal kan worden uitgeslagen. Hel streven van dr. Paardekoper zou volgens hem leiden tof. een explosieve ontbinding van meertalige sta ten zoals Zwitserland en Israël, om nog maar te zwijgen van de Verenigde btaten en Canada. Dr. Paardekoper, aldus dr. Geuljans, heeft ongelijk als hij zegt dat er geen Belgen zijn, om dat er geen Belgische taal be staat. Volgens dr. Geuljans is het onhoudbaar een staatsvorm te willen doorzetten uitsluitend op basis van een volksgemeenschap en taaleenheid. Naar zijn mening is het bindend element tussen Vlamingen en Walen juist hun Belg-zijn. Wat dr. Paardekoper doet, al dus dr. Geuljans, is het culti veren der onverdraagzaamheid. In een tijd die supra-nationalis tisch begint te denken, komt men daarmee niets verder. Drie schoten van een recher cheur van de Haagse politie hadden niet het gewenste resul taat. Een jongen van een jaar of zeventien vluchtte over daken én door slopjës en wist te ont komen. Hij was met een kame raad naar een drogisterij in de Keizerstraat gekomen, waar al enkele keren was ingebroken. Twee rechercheurs hadden in een woonkamer achter de dro gisterij zitten wachten op de in brekers. Na drie kwartier kwa men twee jongens via de ach terzijde het pand binnen. De veronderstelling, dat zij recht door naar de winkel zouden gaan om de kassa- te ledigen, bleek niet juist. Zij liepen de woon kamer binnen en zagen iri het schijnsel van hun zaklantaarns, dat zij werden opgewacht. Ijlings nam het tweetal de benen. De ene jongen was direct verdwenen, de andere klom via een ladder het dak op. Eén van de rechercheurs ging hem ach terna, schoot drie keer in de lucht. Voor de jongen was dit evenwel geen aanleiding om te blijven staan. Ip de vijf dagen, dat bet pro ces nu gaande is, zijn drie en der tig kandidaten voor de jury on dervraagd, van wje alleen Cau sey door alle partijen als jury lid werd geaccepteerd, waarvan de verdediging inmiddels alweer is teruggekomen. De anderen werden afgewezen, omdat zij of tegen de doodstraf warep, of zich al een bepaalde mening over de zaak hadden gevormd. Rechter Brown deelde mee, dat de rechtbank volgende week ook enkele malen 's nachts bijeen zal blijven en ook zaterdag zitting zal houden om de samenstelling van een uit twaalf personen be staande jury te bespoedigen. In de nacht van donderdag op vrijdag is de 480e genietroep uit Schaarsbergen gereed ge komen met het construeren van een 23 meter lange bdily- voetbrug over cle provinciale weg in Mariaheide, waar het snelverkeer al zo'n treurige tol heeft geëist. Foto: Geniesoldaten bezig met het monteren van één van cle onderdelen van de brug, igelke reeds vrijdag door de schoolkinderen van Maria- heide kon worden gebruikt. De haven van Hamburg krijgt een droogdok, waarin schepen tot 130.000 ton kunnen worden opgenomen. Een woordvoerder van de „Howaldt-Werke" deelde vrijdag mee dat de fjrma begon nen is met de bouw van het dok, dat 45.000 ton meet. Als de kolos is afgebouwd, zullen in de haven van Hamburg de grootste tot nog toe gebouw de schepen kunnen dokken. Een trieste stoet van tientallen woonwagens en auto's niet cara vans trekt sedert enkele weken uit alle windstreken naar het /aiul- liollandse plaatsje Sliedrecht, waar in een grijsgelaktc woonwagen achter een rij nieuwbouwhuizen van de Deltalaan de zigeuner Fer nando Westhiner (59) op zijn sterfbed ligt. Fernando is het hoofd van de Westhiner-stam en onder de 100 stamleden die uit Italië, Spanje, België, Duitsland en Frankrijk in het koude stadje aan de Mer- wede zijn samengestroomd om dag en nacht aan zijn ziekbed te waken, zijn er velen die hem als „oom" aanspreken, maar an- Koning Paul van Griekenland is vrijdagmorgen geopereerd in Tatoi, dat 25 km ten noorden van Athene ligt. De ingreep is verricht door een chirurg uit Athene, die werd bijgestaan door zeven Griekse en buitenlandse collega's. Onder hen waren twee buitenlandse kankerspecialisten. De operatie aan de maag heeft meer dan twee uur geduurd. Het Griekse koninklijk paleis heeft het volgende medische bulletin bekendgemaakt: „De koning heeft in het paleis te Ta toi een ernstige operatie in ver band met een maagzweer onder gaan. Deze operatie is geslaagd. Zij werd verricht door prof. A. Manos." Het bulletin is getekend door de volgende chirurgen en art sen: sir Stafford Cade, Edward Muir, A. Manos, V. Boxiadis en N. Tsamböuras. Kroonprins Constantijn, die in, verband met de ziekte van zijn vad'er tot regent van Grieken land is benoemd, is 23 jaar. Reeds sedert zijn jongensjaren werd hij onderwezen in re geringszaken. Bij de begrafenis van zijn oom, koning George II in apri 1947, verscheen hij voor het eerst in het openbaar als kroonprins. Hij was toen zeven jaar. Prins Constantijn kreeg in maart 1956 zijn eerste militaire oefening en diende daarna enige tijd bij het Griekse leger, de luchtmacht en de marine. Om hem voor te bereiden op zijn toekomstige taak, woonde 'hij op verzoek van zijn vader vele be sprekingen bij die koning Paul met politieke en militaire lei ders hield. De kroonprins, die het tweede kind van koning Paul en konin gin Frederika is, verloofde zich in januari van het vorige jaar met de 16-jarige prinses Anne- Marie. de jongste dochter van koning Frederik en koningin In- grid van Denemarken. Zij zullen volgend jaar in Athene trouwen. dere stamleden spreken hard nekkig over hun „koning". Omstreeks de eeuwwisseling kwam dit geslacht van vioolbou wers, 'muzikanten en acrobaten uit San José (Guatemala) naar Europa. Het merendeel heeft in de loop van de jaren het Neder landerschap verworven en kan zich buiten het eigen zigeuner- taaltje aardig redden in het -Nederlands. Maar sedert tientallen jaren zijn de stamleden uitgezwermd naar ver uiteenlopende plaatsen als Venetië, Antwerpen, Madrid en Barcelona. Toen de vader van Fernando in de oorlogsjaren stierf, was Ferpando's oudste broer Anto nio (nu 61) onbereikbaar en werd Fernando als opvolger van het stamhoofd benoemd. Nu zijn leven volgens de doktoren nog een kwestie van enkele dagen is, valt hét leiderschap na zijn dood aan zijn oudste broer An tonio toe. Een bedevaart naar Lourdes -T- bijna alle stamleden zijn Katholiek bracht niet de.vurig gewenste genezing. Sedert be gin vorige maand zijn alle per telefoon en telegram gealar meerde'stamleden in het buiten land haaf Nederland getrokken, omdat hel gebruik wil dat zij hun stamhoofd iri zijn laatste levensuren terzijde staan. Een van overheidswege onder' nomen poging, om Fernando in een 'ziekenhuis te laten verple gen, heeft - schipbreuk geleden. Hij heeft -de wens te kennen ge geven „te midden van mijn eigen ménsen in mijn wagen te sterven". De plaatselijke autoriteiten willen deze wens eerhiedigen, ofschoon de grote toeloop van woonwagens én caravans hen de afgelopen weken wel wat over rompeld heeft. De zigeuners klagen steen en been dat zij sedert hun aankomst in Sliedrecht nog geen cent ver diend hébben. De Sliedreehte- naars lopen niet te hoop om vio len te kopen of te laten repa reren. De regering van Suriname heeft een nieuw financierings project. voorgelegd aan de Euro pese Economische Gemeenschap ten behoeve van de wegontslui- ting Brownsweg-Polingron, die kan worden beschouwd als de eerste fase van de noordzuid- verbinding. Met de aanleg van deze weg zullen acht- a tiendui zend bewoners van boslandbe- vokingscentra binnen het bereik van sociaal-economische voor zieningen worden gebracht. Door verlenging van deze verbinding ih de toekomst zullen ruim 30.000 bosnegers' uit hun isole ment worden bevrijd. De aan leg van de 80 km lange weg past geheel in het kader van de toe komstige intercontinentale ver bindingen binnen de Guyana's (Braziliaanse, Venezolaan?, Brits en Frans-Guyana en Suriname). De totale kosten van het weg- ontsluitingsprojectworden ge raamd op 10,5 miljoen Sur. gul den. De 480ste geniegroep uit Schaarsbergen heeft de operatie Maria heide met succes yoltooid. Even na één uur vrijdag was het super - meccanowerk gereed. Alle schoolkinderen hebben eeii feestelijke heen- en terugtocht over de zes nieter brede brug gemaakt. Zij liepen tussen en langs de balie opgestelde militairen. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijkder' artsen waargenomen door dokter 'P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopend: Haniann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Zuster R. Scott, Bolwerk 4, IJzendüke, tel. 01176—497 (b.g.g. 01176—535). AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Schiltman, Nieuw- straat 36, tel. 777. DIERENARTSEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gènt en Zaamslag waar genomen dopr.dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10, tel. 488, te Axel'. NEEN MAAR IK BEN! Doch hij antwoordde: „Neen, maar ik ben de Vorst van het heir des Heren." JóZua 5 14. Hoe verandert voor Jozua de situatie, als „dc man"' zijn vizier licht als God Zijn mepgriifo af legt en zegt wie Hij is,.Neen, maar Ik ben Dat moet God Jozua'zeggen. En dat moet" God ons ook zéggen. Wï' hebben ook vaak te doen niet, een God die zich verborgen houdt: Wii kunnen ook in mépïgg situatie van het leven öo'ds' hand, Gods leiding, Gods liefde niét 'ontdek ken. God hult, zich in wolken en donkerheden. En wij kunnen met. ons redenex-en en begrijpen,: tot God niet doordringen. Wij kun nen uit de chaos vart-eén" gebró ken wereld eh een verscheurd leven niet opmaken: wie Gód is. Als' Hjj er dan nog'is' dan'wé ten we toch niet wat Hij is -en wat we aan Hem hébben 'öf Hij onze vriend of vijand is. Doch Hij antwoordde. Gód zélf geeft antwoord op dé-laatste' én hoogste vraag, die er in deze'we reld is. Een antwoord, Waarvan inderdaad alles afhangt. Voor de gi'ote wereld en voor óns eigen kleine leven. Als eeri ménsvin èen noodsituatie verwikkeld (zeg: staande voor het "vuurpeloton of ook met een z'wai'ë taak voor do boeg),' dat antwoord krijgt niet maar -"in liet Catéohismusbóekjé. niet maar in de Bijbel, maar in de diepten'van zijn eigen hart: nil. dan bi'Oekt het licht'door de dón kere nacht van zijn zórgende ge dachten. .Wat God is -—'dat beslikt in feite over alles.' „Maar Ik ben...-,;." "Wat daar van hiér-' aaii Jozua. -getoond wordt (hóé troostend3 en stérkend dit ook geweest'' ist.' "is 'tóch niet meer dan eexr schamele. Oüd-tes- t.amentische vdói'-fnanïfestatie. Het is schoon als God'zegt dat Hij: Vorst is, vorst van hét: heir des Heren. Het ié oneindig' heerijiker, als God zegt dat Hij „knecht" is. Dat zegt God In Christus Jézus. Machtig als Göd dat een mens vóór Jericho .-.zegt: neen. maar Ik ben....... uw Heiland; (Uit: „De Stem achter U."J De kinderen van cle kleuter school waren" getooid met mut sen en vlaggetjes. Tevoi'en had het hoofd van de lagere school, de heer J. van. Son, de dank van het dorp onder woorden ge bracht: "„Na heel veel jaren van gevaarlijk oversteken kan dit nu eindelijk op eep veilige wijze ge schieden". Majoor Van der Geld en zijn militairen hebben in Mariaheide weer vrede gebracht door onze vijand, het gevaar van de weg, te helpen verslaan". Een school meisje sprak een dankrijm. Er waren ook bloemen voor de ma joor. Pastoor Sanders knipte het. lint door. Majoor Van der Gold verzamelde zijn mannen boven op de bijna vijf' meter hoge bai leybrug en bedankte de so1 daten, die rechtstreeks van een oefe ning naai- Mariaheide waren ge dirigeerd. Intussen hebben werkers van de provinciale waterstaat de bai leybrug nog beveiligd door de (Adv.) open zijkanten met gaas af te schermen. MAXIMAAL 50 km IN MARIAHEIDE Gedep. Staten van Noord-Bra bant hebben besloten een ge deelte van het kerkdorp Maria heide, dat bij de' provinciale weg is gelegen, de aanduiding „bebouwde kom" te geven. Dit brengt mee, dat het gedeelte snelweg, dat door het dorp loopt, een maximumsnelheid van 50 km zal ki-ijgen. Wanneer deze 50 km-snelheid in zal gaan, is nog niet bekend. Dat hangt af van de datum, waarop de aan wijzing van Gedep. Staten ge publiceerd wordt in het provin ciaal blad. MINISTER TEVREDEN OVER BAILEYBRUG De minister van defensie heeft de commandant vair de genie groep in Schaarsbergen zijn tevredenheid betuigd over de wijze, waarop de baileybrug in Mariaheide is aangebracht. Hij deed dit met het volgende tele gram: „Tot mijn genoegen hoorde ik van de snelle en efficiente wijze /aarop u en uw onder geschikten de baileybrug bij Mariaheide hebt geslagen, Ik betuig u hiervoor mijn waar dering en verzoek u aan uw onderhebbenden hiervan ken nis te geven". OOST ZEEUWS-VLA ANDEREN ZONDAG 23 FEBRUARI NED. HEKV. KERK. Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Penning». Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (2.30 uur H. Doop.l Hontenissé: 9.30 uur Ds. E. Graxnsbcrgen. Hulstf'-'iÖ uur Ds. R. G. J. Tim-" mets. -7- T. SC ij Philippine: 11 uur Ds.'J. Schotten,1 van Terneuzen. Sas vair Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern, jeugddienst. Sluiskil: 10 uur Eerwaarde Heer H. J. Ruis,van Utrecht. Terneuzen: Kerk Noordstxa: 10 uur Ds. J. A. Poelman.' 7 uur Ds, D. A.Cazemiex-, van Den Haag. (Bjjzondei:e dienst.) Ge bouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. P/A. v. d. Vlugt. Driewegen: 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag; 10- .uur en 2.30 uur Ds. Rh, M. Recht..-. GÉREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Tlx. Heemskerk, HERVORMD- GEFEF. GEMEENTE Beroepen, voor de Hervormcf- Gereformeerde Gemeente in Vlissingen, tevens als evangeti- satiepredikant: A. de Ridder, evangelist- iü Middelburg. J*t9? Toen Russische soldaten in de ochtend van de 2de mei 1945 op de binnenplaats van de rijks kanselarij binnendrongen, zagen zij daar een rokend tapijt met daarin gewikkeld het verkoolde lijk van Hitier. Dit schrijft maarschalk Was- sili Tsjoeikov, voormalig opper bevelhebber der Russische be zettingsstrijdkrachten in Duits land en thans bevelhebber der landstrijdkrachten, in zijn memoires „Het einde van het derde rijk", waarvan uittreksels zijn gepubliceerd in het week blad „Literatoernaja Russia" (letterkundig Rusland). Deze uitlating van de Sowjet- maarschalk betekent een geheel nieuwe lezing van het gebeurde, daar uit vroegere verklaringen uit Sowjet-bron viel op te maken dat het lijk van Hitier niet in het bezit was van de troepen van het rode leger die Berlijn veroverden. In een. verwijzing naar de om derzoekingen van westelijke zijde om de omstandigheden van Hitiers dood vast te stellen, schrijft maarschalk Tsjoeikov'. „Wij, de Sowjet-strijdkrachten, veroverden Berlijn en wij kon den meer zien en te weten komen dan buitenlandse waar nemers die zich in de dagen van Bexiijns verovering ver van de plaats der gebeurtenissen be vonden". (Nadruk verboden.) De meisjes waren het er over eens geweest, dat de dokter de patiënt moest kennen, omdat hij hem zelfs bij de voornaam had genoemd, en dat hij dus de poli tie hacl 'voorgelogen toen hij be weerde niet te weten wie de jongen was. Waarom hij dat had gezegd wisten de meisjes echter niet. Beth had het gedrag van de dokter weinig ethisch ge noemd. Sally was het er mee eens geweest, doch had er bij Beth op aangediongen, voorlo pig geen melding van het geval te maken. De Maatschappij voer Geneeskunst zou een van haar leden stellig veroordelen op hot feit. dat hij de politie zijn mede werking weigerde, ook al stond hij in speciale betrekking tot de patiënt in kwestie. En Sally voelde er weinig voor om die jonge, pas beginnende dokter over te levéren aan de genade van hét strenge maatschappij- bestuur.Zelfs dokter MeLeocl moest er niets van weten, ook ai was de geneesheer-directeur bij zonder op zijn jeugdige collega gesteld. Kort na Adamgons intrede in het Memorial had Sally met dokter McLeod over dokter Adamson gespróken on een ma nier, die ze nooit in haar hoofd had gehaald, als ze de genees heer-directeur niet al van af haar prilste jeugd had gekend. Hij was de beste vriend van haar vader geweest, eh ze had hem altijd a's een soort oom be schouwd, „Maar dokter Mac, het is toch zo'n rare! Ik snap niet, hoe iemand hem mag." „Hoor eens, Sally," had hij be rispend geantwoord, „voor jou is het gemakkelijk genoeg vriende lijk en aardig te zijn voor je medemensen. Maar Peter heeft in zijn jeugd heel andere erva ringen opgedaan, hij heeft niet zo'n beschermde, veilige jeugd genoten als jij. Wist je, dat hij eigenlijk uit de Krottenwijk komt?" Sally had even nagedacht en in haar verbeelding de achter buurt bij het ziekenhuis gezien; goed kende ze de wijk niet, ze kwam er al'een maar een stukje door als ze naar haar werk ging. Toen had ze geknikt: „Ja, ik ge loof dat ik dat" eens ergens heb gehoord." „En heb je ook wel eens van Abbott Adamson gehoord?" had de dokter hernomen. Neen, dat had Sally niet. „Da.t dacht ik al dat was ook voor jouw tijd. Een groot violist. Sally, maar toen verloor hij zijn vingers enenfin." De dokter had gezucht. „En dat was de vader van onze dokter Adamson?" had Sally aangedrongen. „Ja. Treinongeluk. Ze zaten met z'n drieën in de trein, Ab bott met zijn vrouw en zoon die moet toen een jaar of vijf geweest zijn. Een vreselijk on geluk met heel wat doden en ge wonden. Ik was vrijwel meteen ter plaatse." „En dat is hier in Cottontown gebeurd?" „Een kilometer of tien hier vandaan. Mevrouw Adamson scheen niets te hebben, ze had haar man zo goed mogelijk ver bonden en probeerde het kind te kalmeren. Maar toen ik er bij kwam leek ze ineen te storten en was zo maar dood. Je weet hoe dat met shock gaat." Sally had geknikt. „Vandaar, dat dokter Adamson altijd zo bang is voor shock na een on geluk of een operatie „Vandaar, dat hij wil trachten te achterhalen, hoe shock kan worden voorkomen," bevestigde de dokter. „Het is gewoon een hartstocht van hem." „En de' vader? Wat. ontzettend wanneer je als violist uitgere kend je vingers moét kwijt ra ken." „Die is nooit meer uit Cotton town weggegaan. Hij nam zijn intrek in een hotel, maar toen hij door zijn geld heen was ver huisde hij naar de Krottenwijk. Ze hebben wel geprobeerd hem en de jongen te helpen. Eigen lijk wag hij ook het slachtoffer van shock, rij het op een andere wijze. Voor zover mij bekend is. heeft hij nooit meer een hand uitgestoken, maar wel wist hij altijd aan geld voor drank te ko men. De jongen is toch groot ge worden D- hoe? Och, je weet hoe medelevend en goedhartig de armen kunnen zijn. De vrou wen uit de Krottenwijk dee'den het weinige dat ze hadden met ■kleine Peter, en weldra was Peter oud genoeg om met mij visites te kunnen rijden." Sally's ogen waren opgelicht. „Ahdan ken ik hem daar dus van! Een lang, mager jong met enorme ogen. En hij zei nooit wat." „Dat doet hij nog niet." De dokter glimlachte. „Hij schijnt te denken dat het tijdverspilling is als je iemand goedemorgen wenst. En dat wilde ik je nu juist zeggen hij kan niet met mensen omgaan. Het zal we' komen doordat hij veel te hard heeft moeten werken hij wil de per sê medicijnen studeren, en zelfs als alles voor je betaald wordt, is dat nog geen kleinig heid. Hij pakte elk baantje aan dat hij kon krijgen, bezocht de avondschool en studeerde daar na. Wanneer hij sliep ik heb er geen idee van. Maar toen kreeg hij een beurs voor de uni versiteit; was kel'ner, en beheer der van een stomerijtjevan alles. Volgens mij heeft hij altijd arts willem-Worden, al toen hii nog met rrüj visites reed, maar ik heb hél niét eerder gemerkt, daii tóen, ik,Hoorde dat hij het op de universiteit niet kon vol houden. Zijn,, vadér was inmid dels gestorven, Peter heeft een jaar op.' .è'ëiivrachtschuit geva ren, en i'n dié .tussentijd wist hij een tweede studiebeurs te krij gen, die hij nu terug betaalt. Hij heeft geen tyd voor de vrolijke kant van het leven, Satiy. En dat heeft hij nooit gehad ook." (Wordt vervolgd.) Hoek: 10 en 2.30 uur Ds. Vaitnae- len, van Mtidrecht. Terneuzen: 10 uui- eiy 3 uux- Dr A. J. Vei'beek, van Hoek; GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Hoek: 10 uur en 2.30 Uur Ds. Oh- mann. Terneuzen: 10 uux- en .3 uur Ds. H. Smit.. sb v: -Agïsr CHR. GER13F. KERK ■Jïaamslag:' 9.3D"uur lëësdfénfst.ABBp uur Ds. F. Bakker,' "van- Drie bergen. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur,.2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, '2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE '(•f.'yu.j (Frans Halslaan) Terneuzen: 10 uur én 3 uur. Ds. Chr. van Dam, van Werkendam- Axel: 10 uur en ,2.30 uur'leesdiens t. 7 uur Ds. Ch;i\, van/Dam, V.an Werkendam. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 'uur en 6 uur Ds. De-Reuver." VOLLE EVANGELIE. GEM. (Filadelfia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 8.30 uur n.m, bidstond. Iedere donderdagavond om S uur sa menkomst. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiiigingssa- menkomst; 7.30 uur .Verlögsipgs- samenkomst. Leidster:- kapiteiue H. Bierman, vrx- ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7 uur en 8.30.-uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis?, 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof. - Cl in ge: 7 uur,. 8.30 uur en 10 uur H. Hf. Missen. Hulst: 6.30 uux-..7.45 Uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen."" Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.4*5 uur, S.30 'uur, 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen; Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 'uur H.H. Missen. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN ZONDAG 23 FEBRUARI NED. HEKV. KERK. Aardenburg:10.30 .uur Ds. L.-. S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds; W. S. Even huis. -. Breskens: 10 uur Da L. Spaans. Cadzand: 10 uur-Ds.rW. C. Luu,- ring. Groede10 u-ur Ds. H>, W, Door- ■nink, ."V-: Hoofdplaat: 10 -uur Èei'W. Hèei' H. J. Begeex-. Nieuwvliet: 10 uur Ds,.Joh, Brè- zet. Oostburg: 10 uur én 11.30.uur,Dé- W. S. Hugo van Dalem (il'jSO uur jeugakerkdienst.).. Retranchement: 10 uur Gust;, M. C.. dè .Vries. ff, 'ScKooiidQke: .10. uur Ds. .P. A; L. Brinkman: St. Anna: 11 uur Ds, „C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. L. 'B. Blosn. Sluis: 9.30 uur Ds.'Ci .Bèlk:' Wateflandkerkje: 10 ixüi- Ds. W. B, Bergsma. IJzendüke': 10 uur- Ds": C. Van Evert. - - Zuidzande: 9 uur jeugdkhpel.' Mej. Da. H. B. de Neeiihg. 10 uur mej. Da. H. B. de Neeling i

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2