Marktberichten VOETBAL IMI BEURSOVERZICHT RADIO EN TELEVISIE KANTONGERECHT TERNEUZEN DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Mijnwerkers protesteren tegen sluiting van mijn in Marcinelle I Woensdag 19 februari 1964 Zitting van 19 februari 1964 Kantonrechter deelt forse boetes int Ongeoorloofd zandstralen; het rechtdoor rijden in een bocht; baldadigheid; het ontbreken van remlicht en het rijden met glad de banden deze feiten vorm den voor het openbaar minis terie en de kantonrechter aan leiding tot het opleggen van forse boetes aan de betrokke nen. Het waren niet mis te ver stane waarschuwingen teneinde herhaling te voorkomen. R. E. H. te Sas van Gent, had als werkgever niet belet dat de in zijn dienst staande D. B., een kraan die moest worden schoon gemaakt, had gezandstraald. Dit gebeurde uiteraard zonder ver gunning. Zandstralen, is een ge vaarlijke bezigheid, die blijven de longbeschadiging kan ver oorzaken. Volgens de wet op de silicose zijn voor het reinigen met een zandstraal dan ook zware beperkingen opgelegd. H. gaf toe in overtreding te zijn geweest, maar zei dat er geen andere mogelijkheid was de kraan schoon te maken. „Hebt U wel eens van het ge vaar, dat zand voor de mensen kan betekenen, gehoord?", zo vroeg de waarnemend kanton rechter mr. A. Berkhout. De officier vond, dat H. de ge zondheid van zijn werknemers ..in de waagschaal had gesteld en siste 400 boete of tachtig dagen hechtenis. H. schrok hier zichtbaar van en noemde de eis zeer zwaar. De kantonrechter was dit met hem eens, óók wat de overtre ding betrof. De maximumstraf biervoor bedraagt 600 boete. De overtreding is moeilijk te constateren, daarom moet er in gegrepen worden als dit het ge val is. Mr. Berkhout kwam tot een veroordeling van 300 of 70 da gen hechtenis. In de „Hemelstraat" De bloembollenkweker H. J. E. v. d. W. te Larnswaarde had in teresse voor de auto van een collega, welke deze te koop aan bood. Getweeën reden zij op 24 oktober van het vorig jaar des morgens door 't schone Zeeuws- Vlaamse land v. d. W. achter het stuur uiteraard om de wagen te proberen. Men kan on mogelijk van iemand vergen, dat er gedurende zo'n lange dag niet ergens gegeten, gedronken én geprhat wordt. Deze drie dingen gebeurden dan ook prompt en toen het tweetal 's avonds dooi de Hemelstraat in St. Jansteen reed, om vóór het eten ergens nog „een kop koffie" te gaan drinken, was v. d. W. zodanig in het gesprek verdiept, dat hij de ;in deze straat links lopende 'bócht niet zag en rechtdoor reed. ,'Het gevolg was dat de auto eerst .een boom en toen een lichtmast ramde en vervolgens in de weg berm tot stilstand kwam. Deze manier van rijden had tot ge volg kunnen hebben, dat in die straat doden zouden zijn geval len, maar gelukkig was dat niet het geval. Wèl moest ëen „toe vallig" passerende tractor de auto wegslepen. Kantonrechter: „Uw collega was niet erg fris meer, U moet die dag toch wel meer bochten hebben genomen". Mr. Lebret: „U vindt het van zelfsprekend. dat uw rijbewijs niet is ingenomen, maar u moet wel bedenken, dat u een auto beroepshalve nodig hebt en dat u dus geen rijbewijs kunt mis sen! VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd -3506 stuks vee zijnde 300 vette koeien en ossen; 540 gebruiksvee; 230 vette kalveren; 275 graskalveren; 1940 nuchtere kalveren; 01 lo pers; 4 biggen: 33 paarden; 2 veulens; 108 schapen of lamme ren; 13 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien 2,70ƒ4.10; Vette kalveren ƒ3,40ƒ3,80; Nuchtere kalveren 1,40--1,70; Slacht - paarden 2,502.90, alles per kg. Graskalveren ƒ370—ƒ570; Lo pers ƒ100ƒ140; Schapen 100 ƒ140; Lammeren ƒ120—ƒ150; Kalf- en melkkoeien 1000 ƒ1350; Vare koeien ƒ700—975; Vaarzen ƒ700—1000; Pinken 525700, alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer iets ruimer, kalme handel, prijzen als maandag; Vette kal veren: aanvoer als vorige week, handel redelijk en niet geheel prijshoudend, prima's boven no tering; Graskalveren: ruimer aanvoer, handel stroef met ge drukte prijzen; Nuchtere kalve ren: aanvoer aanmerkelijk gro ter, handel tamelijk met iets la gere prijzen; Lopers en biggen: aanvoer als vorige week, kalme handel en stabiele prijzen; Slachtpaardenkortere aanvoer, goede handel en hogere prijzen; 'Schapen en lammeren: matige aanvoer, kalme handel en vooral niet hoger in prijs; Kalf- en melkkoeien: aanvoer even min der. luie handel, prijzen gedrukt; Vare koeien: gewone aanvoer, kalme handel en onveranderde prijzen; Vaarzen en pinken: iets meer aanvoer, flauwe handel en vooral niet hoaer in nrijs. Om dit in de boete te laten 'uitkomen, eiste de officier een bedrag van 250,of vijftig- dagen hechtenis. Ook de kantonrechter vond het geval ernstig en veroordeel de v. d. W. tot een boete van ƒ200,— of veertig dagen hech tenis met voorwaardelijke ont zegging een motorrijwiel te be sturen voor de tijd van zes maan den met een proeftijd van twee jaar! Schippers op de vuist. Bij de voortgezette behande ling tegen C. ten H. te Terneu- zen, schipper van de „Sphinx", aan wie ten laste was gelegd een aanvaring te hebben veroorzaakt in het kanaal GentTerneuzen, werd deze overeenkomstig de eis veroordeeld tot een boete van 40, Getuige M. J. Paauwe te Wemeldinge, schipper van de Albert", vertelde ter zitting hoe hij voor de nog voor het land- verkeer geopende brug te Sas van Gent als eerste met zijn motorschip lag, in september van het vorige jaar, toen de „Sphinx" op 500 meter achter hem met grote snelheid kwam aanvaren. De „Sphinx" blies op een afstand van ongeveer vijf meter. „Ik moest wegspringen, anders was ik verpletterd," zei schipper Paauwe, die verder verklaarde niet dwars voor de brug te hebben gelegen. Deze verklaringen waren in strijd met wat de schipper van de „Sphinx" en zijn vrouw in een vorige zitting hadden ver klaard, n.l. dat het schip niet had gevaren, maar stil lag. De kantonrechter herinnerde er nog aan, dat Ten H. de stilte had willen demonstreren met een shagvloeitje. Volgens de schipper van de „Sphinx" had dus de „Albert" de overigens lichte aanvaring veroorzaakt, niet hijzelf. „En daarna", zei mr. Berkhout, ,bent u elkaar niet vriendelijk gaan bejegenen." Mr. Lebret was van mening, dat hij in de vorige zitting al een duidelijk beeld van het voorgevallene had gekregen. Door deze getuigenverklaring was dit beeld nog scherper ge worden: „Ten H. heeft op een hoogst nare manier gevaren en z.g. „ellebogenwerk" verricht om eerder "door de sluis te kupnen. Mr. C. C. Wabeke, die Ten H. als raadsman bijstond, zeide, dat achter deze op zichzelf lichte aanvaring de vechtpartij zat, die een eind verder in het kanaal tussen beide schippers had plaats gevonden. Volgens mr. Wabeke had schipper Paauwe zich hier bij ernstig misdragen en zal hij zich hiervoor nog nader hebben te verantwoorden. Kantonrechter: U denkt toch zeker ook niet, dat de heren el kaar voor niets zogenaamd gin gen afdrogen! Volgens mr. Wabeke moest er een motief voor de vechtpartij gezocht worden en had schip per Paauwe er belang bij te verklaren dat de „Sphinx" voer.- Kantonrechter: „Ja, en Ten H. heeft er belang bij, om te ver klaren dat hij stil lag, laat ons dat belang nu maar in 't midden houden!" Mr. Wabeke zeide het ten laste gelegde niet bewezen te achten, maar de officier persisteerde bij zijn eis. Ook de kantonrechter achtte het ten laste gelegde bewezen. In een vorige zitting is eerst verklaard, dat beide schepen voeren, daarna dat zij stil lagen. De „Albert" heeft moeten manoeuvreren, maar dat had iedere schipper kunnen voor zien! Na de uitspraak bezwoer Ten H. zijn „onherroepelijke" on schuld, maar mr. Berkhout wees hem erop, dat zijn zaak nü af gelopen was. Enige luidruchtigheid op de gang deed ons vermoeden, dat het tussen beide schimpers nog niet erg wilde boteren Baldadigheid bestraft. Twee Terneuzense jongelui, de stuurman D. D. en de vissers knecht J. J. J. hadden het in oktober erg naar hun zin. Zij uitten hun levensvreugde echter op de verkeerde manier en kwamen hierbij tot baldadige dingen. Bewoners uit de Vlooswijk- straat hadden beide jongelui op de avond van de bewuste datum door de straat zien lopen, hun hoofden omwikkeld met een soort oranje tulband, van welke de stof afkomstig bjeek te zijn van het zonnescherm van de firma Jamin in de Noordstraat. Aldus uitgedost liepen zij luid zingend over straat en sloegen en passant in de Vlooswijkstraat een ruit stuk en haalden een schakelverdeelkast uit een per ceel dat als pakhuis dienst deed. Later vond men de kast aan een koord van het zonnescherm bij de firma Jamin terug. De twee jongelui verschenen eerst ter zitting, nadat hun zaak reeds was berecht en stonden hierna broederlijk naast elkaar vopr de balie, niet de deemoed opbrengend die de situatie van hen eiste. Te hunnep gerieve wilde mr. Berkhout het verloop van de zaak nog wel eens laten horen dit dus nadat de uitspraak reeds gevallen was en waar van zij dus tevens kennis kon den nemen. Hun waren drie feiten ten laste gelegd. Voor elk werden ?ij veroordeejd tot 20,boete, plus toewijzing van een civiele vordering die zij samen moesten betalen. Jullie hadden wel het een en ander gedronken en wellicht mooie liederen gezongen, doch dit gedrag kan niet getolereerd worden, aldus de kantonrechter. D. verkeerde in de veronder stelling, dat ook de boete ge zamenlijk betaald moest wor den, maar de kantonrechter hielp hem uit de droom. De civiele vordering voor het inzet ten van een ruit, waarbij voor werkloon vijftien gulden was be rekend, vonden zij erg hoog. De verdachten waren eigen lijk te laat, zei mr. Lebret en het is een gunst, dat hun zaak nog opnieuw behandeld wordt. Die avond waren ze echter véél te laat blijven plakken in café's. De officier gaf beide jongelui een flinke schrobbering en laak te hun ongegeneerde houding, In verband met de civiele vor dering, zeide de officier zijn eis nog te hebben gematigd. „Dat neem ik niet". Sommige geverbaliseerden zet ten tegen de verbalisant een grote mond op en zeggen: dat neem ik niet en weigeren dan te schikken. Doch, zei mr. Berk hout, als het tenslotte op ver weer aankomt, ziet men hen niet hier. Zo was het ook met de niet vei'schenen Belg G. PI. B. O., herbergier te Gent, die bij het inhalen met zijn auto op de Kin derdijk te Axel op het linker weggedeelte terechtgekomen was. „De Belgische autoriteiten zul len dat wel voor mij regelen", had deze verdachte gezegd. Zij zijn in gebreke gebleven dit te doen; aldus de kontonrech- ter, die de Belg overeenkomstig de eis veroordeelde tot een boete van 15, A. de B.. bankwerker te Axel, hield vol, dat hij in september op een nacht bij het inrijden van zijn garage niet dwars op de weg had gestaan en het ove rig verkeer alle ruimte had ge laten te passeren. De zienswijze van de beledig de partij, J. P. D„ stond hter tegenover. Deze beweerde Bij het naderen met zijn bromfiets van de Singelweg in de verte eerst twee lichtjes te hebben waargenomen, doch naderhand niets meer te hebben gezien. Eerst toen het te laat was zag hij de auto. die op dat moment stilstond. Hij had nog geremd, maar zonder resultaat. Beide heren voerden een hef tige discussie, waarin zij dooi de kantonrechter werden ge stuit. „De moeilijkheid met een uit rit is, dat er geen zijlichten aan een auto zitten, zuchtte mr. Lebret. Men moet, hetzij blij ven staan tot. het verkeer voor bij is, of snel wegrijden. Gedaag de heeft deze beide dingen half gedaan. Mr. Lebret eiste 30, boete. Mr. Berkhout vond in dit ge val de schuld van de gedaagde aan de lage kant en vonniste 10,boete. A. F. M.. monteur te Hoek, kwam er aanmerkelijk minder goed af. Hem was ten laste ge legd in Terneuzen met een auto te hebben gereden, waarvan het remlicht niet goed werkte en waarvan de banden glad waren. Hij had wel nieuwe banden in zijn bezit, maar geen tijd gehad om ze om te leggen, verweerde hij zich. „Dan had u desnoods bakkers- nachtarbeid moeten verrichten", zei mr. Lebret hierop, die tegen de onfortuinlijke autorijder ƒ85 en 15 boete eiste, plus ver beurdverklaring van de gladde banden. De kantonrechter sloot zich hierbij aan. Voor de tweede maal diende ook de zaak tegen E. T. V. te Axel, die, nadat, hij met zijn auto in de Zeestraat te Axel had was opgereden, juist op het mo ment, dat de Axelse tekenaar D. A. H. met zijn bromfiets pas seerde. V. had dit gedaan om, naar zijn zeggen, een voor hem staande auto te ontwijken. Hoe uitvoerig V. zich ook ver weerde, de kantonrechter, die toch ook nog even het woord kreeg, veroordeelde hem tot een boete van 35,De eis was 40,—. Niet verschenen was de land bouwer D. J. D. te Hoek, die te Zaamslag achteruit een uitrit in de Terneuzensestraat was uitge reden, waardoor twee fietsers tegen hem opbotsten. Een grove en onvoorzichtige manier van uitrijden, kwalifi ceerde mr. Lebret de manoeu vre van deze gedaagde. De boete bedroeg overeen komstig de eis 50, P. B. te Hoek werd bij verstek veroordeeld tot 20,boete wegens overschrijding van de maximaal gestelde rijsnelheid in de Axelsestraat te Terneuzen. De kantonrechter merkte op dat ook deze verdachte zich goed geweerd had door te zeggen, dat hij absoluut niet te snel gereden had, voortdurend de snelheids meter in het oog had gehouden en niet wilde schikken. Toch was ook deze gedaagde niet verschenen. Vijftien gulden boete was het vonnis voor A. C. Y„ meubel handelaar te Terneuzen. Deze was ten laste gelegd met zijn bestelauto geen voorrang te heb ben verleend op het kruispunt BovenwegKanaalweg te Sluis kil. Mild in zijn eis van 20,- noemde de kantonrechter de of ficier tegenover de overtreding die de landbouwer C. M. J. van E. te Vogelwaarde had begaan: Het achteruit rijden met zijn auto over de Hengstdijkse kei' weg, waarbij hij in botsing kwam met een vrachtauto. Toch was mr. Berkhout nog iets milder en vonniste 15, De scholier C. L. E. C. uit Ter neuzen was met zijn bromfiets in de bocht van de Visartstraat Goesepolderstraat links tegen een fietser opgereden. Zijn ziens wijze, als zou 30 kilometer in de bocht niet te hard zijn, kon de kantonrechter niet delen. 25,boete was het bedrag waartoe de jongeman werd ver oordeeld. De officier had ƒ30, gevraagd. Een Nederlander is verplicht tenzij hij hiervoor een ont heffing bezit zijn kinderen op een Nederlandse school te lgten gaan. Dit werd duidelijk gemaakt aan A. F. M. de B„ elektricien te Sas van Gent, die terecht moest staan, omdat hij zijn zoontje van de St. Aloysius- school te Sas van Gent had af genomen en hem in Assenede naar school had laten gaan. De B. zeide de school in Sas van Gent niet passend voor zijn zoontje te vinden. Hij had een verzoek tot B. en W. gericht het kind in België de school te mogen laten bezoeken. Een buurman van hem deed zulks trouwens sinds geruime tijd. De kantonrechter zeide zich in deze materie te hebben ver diept. In Brabant is een derge lijke overtreding ook wel eens voorgekomen, maar dan enkel omdat er geen Nederlandse school in de buurt was. Een kind van Nederlandse ouders moet volgens de Nederlandse wet een Nederlandse school bezoeken. Dit zou een mooi thema zijn om in Beneluxverband aan te pakken, zei mr. Berkhout. „Voor uw zoontje is het ver velend, dat hij van de rijks lagere school in Assenede weer terug moet naar Sas van Gent. Toch zal ook daar wel een goede school zijn, meende de officier en eiste 25,voor de recal citrante vader. In de verwachting dat D.e B. zijn kind thans in Nederland op school zou doep, veroordeelde de kantonrechter hem tot 20, stilgestaan, de rijweg naar links boete. Op 1.100 meter diepte voeren in België reeds meer dan twee dagen 23 mijnwerkers acht tien Italianen, vier Belgen en een Duitser een actie tegen een beslissing van de hoge autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. De actie is gericht tegen het besluit van de E. G. K. S. tot slui ting van de .mijn „Bois du Ca- zier" in Marcinelle waar in 1956 262 mijnwerkers, onder wie 136 Italianen, om het leven kwamen bij de grootste mijnramp, die België ooit heeft gekend. De 23 mijnwerkers die sinds vrijdag weigeren naar de opper vlakte te komen, brachten iedere dag nog steenkool naar boven om de nabestaanden van de slachtoffers te helpen. Zij had den tot taak de installaties van de mijn af te breken. Dat er nog steeds Italiaanse mijnwerkers in Marcinelle wer ken is aan het licht gekomen tij dens een bezoek, dat Italiaanse journalisten kortgeleden aan deze streek hebben gebracht. Zij ont ketenden een campagne, die tot gevolg had een beslissing tot een verbod om de rampmijn nog lan ger te ontginnen. Tot zondagavond was volgens in Brussel ontvangen berichten de stemmiiig onder de 23 mijn werkers uitstekend. Zij brengen de tijd door met kaartspelletjes en slapen. Zij hebben verzekerd dat zij hun actie zullen voortzet ten, totdat do beslissing van de hoge autoriteit wordt ingetrok ken. BELGIË—NEDERLAND VOLGEND JAAR ÓP BELGISCH T.V.-SCHERM De Belgische voetbalbond en de Belgische radio en televisie zijn overeengekomen de voet balwedstrijd BelgiëNederland in het komende seizoen te doen spelen op een woensdag om een directe TV-reportage mogelijk te maken. Dit werd dinsdag in Brussel bekend gemaakt gelijktijdig met het féit dat de komende Ëelgië- Nederland wedstrijd, op 22 maart a.s. in Antwerpen, niet'via de TV mag worden uitgezonden, omdat er dezelfde dag competitiewed strijden in België worden ge- speeld, Aanklagers en getuigen in Auschwitz-proces met de dood bedreigd Het hoofd van de Joodse ge meenschap in Frankfort heeft over de post een anonieme brief, ondertekend met een haken kruis, ontvangen, waarin alle vertegenwoordigers van het openbaar ministerie en alle ge tuigen in het Auschwitz-proces met de dood worden bedreigd. De brief luidt als volgt: „Wij willen vrede. Doe alstu blieft niets of het Duitse volk zal zich niet langer rustig houden. Wij zullen een oorlog uitroepen, die vooral tegen de aanklagers in het Auschwitz-proces gericht zal zijn. Het behoeft deze heren niet te verbazen wanneer zij in hun eigen bloed liggen. Het zal niet lang meer duren vóór we toeslaan". De brief gaat voort: „Alle ge tuigen in het proces zullen ster ven voordat het afgelopen is. Wij waarschuwen u: Die dag of nacht zal komen. Na twintig jaar moet er vrede komen. En anders? Dan zullen wij bommen neerleggen. Deze regels zijn ge schreven door een kind, aan wie wij gedicteerd hebben. Duizen den van deze jongeren werken met ons samen (3.627). Pas op. Wij zullen toeslaan. Met Duitse groeten". De vorige maand ontving een der openbare aanklagers in het proces, Joachim Kügler, even eens een anonieme brief waarin hij voor de keuze „tussen leven en dood" werd gesteld. BEURSOVERZICHT STEMMING VIEL MEE De stemming voor de inter nationale waarden is gistermid dag meegevallen. Vergeleken met het laagste niveau van het telefonische avondeffectenver- keer van maandag, toen Philips op 147 werd verhandeld, kon gistermiddag zelfs van een goed herstel gesproken worden. Bij de opening gaf Philips nog wel een halve gulden prijs ten op zichte van de slotnotering van maandag, doch later op de mid dag steeg 'de koers van 147,70 tot ƒ148,10 (ƒ148,20). De vraag was ruim in de Philipshoek. Zwitserland toonde goede be langstelling voor de elektro- aandelen. Daarnaast werden, de stukken van lokale zijde uit de markt genomen, terwijl dek kingsaankopen tot de koersstij ging bijdroegen. De overige hoofdfondsen openden alle bo ven het voorgaande slotniveau. AKU gaf een goed herstel te zien van 4 punten tot 523. Hoogovens verbeterden 4 punten tot 597. Hiermede werden de maandag gepubliceerde ongunstige be- drijfsberichten van Dortmund Hörder, waarin Hoogovens een belang heeft van 43 pet, vol komen genegeerd. Kon. Olie ver beterde 40 cent tot 155,30. Een zelfde winst ging naar Unilever bij een notering op 142,60. Men was optimistisch gestemd ten aanzien van de kwestie Cyprus. Aan een oplossing van genoem de kwestie wordt door de Ver enigde Naties hard gewerkt. Turkije werkt mee door af te zien van een ingrijpen door de vloot. Ook Somalië en Ethiopië tracht men tot verzoening te brengen. Dan geeft men er zich op het Dapirak terdege rekening van dat de internationale waar den de laatste tijd sterk onder druk hebben gestaan door Ame rikaanse verkopen. Hierdoor daalde o.a. Philips 163 tot 147. Een krachtig herstel voor de hoofdfondsen, en in het bij zonder voor de Philipsaandelen, acht men in Amsterdam zeker niet uitgesloten. De hoofdfond sen verlieten de beurs op vrij wel het hoogste punt van de dag. Wall Street gaf maandag aan het slot lichte koersverbeterin- gen te zien in een kalme markt. Het Dow-Jonesgemiddclde voor de industrie-aandelen doorbrak er gedurende de beursduur even de 800-grens. Van de Neder landse hoofdfondsen was K.L.M. op de Newyorkse beurs favoriet. Gistermorgen werden deze stuk ken in Amsterdam verhandeld van 66 dalend tot 64,50. De slotkoers van maandag was 63,70. De scheepvaartsector was goed prijshoudend met weinig zaken. De stemming voor de leidende cultures was licht verdeeld, waarbij Amsterdam Rubber iets lager in de markt lag. Opmer kelijk vast waren de staatsfond sen. In deze hoek ging bedui dend meer om dan de laatste tijd het geval is geweest. De dividendverlaging door Nedap tot 8 pet (10 pet) bracht de koers van de aandelen van deze maatschappij niet lager. Genoemde dividendverlaging was reeds eerder door de beurs in de koers verdisconteerd. Schol ten Carton werd op 650 laten geadviseerd, tegen maandag 670 laten en een laatstgedane no tering op 695. Deze koersval is een gevolg van het forse verlies van deze maatschappij over het afgelopen boekjaar. Beursindices 14/2 17/2 18/2 Int. conc. 564.4 561.9 563.5 Industrie 345.3 343.9 343.6 Scheepvaart 156.8 156.8 157.7 Banken 238.6 237.6 235.9 Handel, enz. 167.8 167.2 166.3 Algemeen 401.6 399.9 400.4 Nabeurskoersen AKU: (522%) Hoogovens: (598) Kon. Olie: 155.20 gb155.50 (155,20) Philips: 147.50—148.50 (147.60) Unilever: 142.70—143.00 gl (142.20) De stemming was lusteloos. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.05—10.15 Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.30123.35Va Franse frank (100) 73.3573.85 Belgische frank (100) 7.157.20 Duitse mark (100) 90.4590.95 Zweedse kr. (100) 68.9069.90 Deense kroon (100) 51.6552.65 Noorse kroon (100) 49.85—50.85 Zwitserse fr. (100) 83.15—83.65 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.94—14.04 Portugese escudo (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92Va6.0712 GIDS VOOR KOPERS Maureen Doughty, secretaresse bij de Kayser Bondor -fabrieken in Baldockheeft een nylon windzak gehesen ter voorberei ding van een helikopterlanding. De helikopter onderhoudt spe ciaal voor potentiële kopers een- verbinding tussen de fabriek en Londen, waar de kousen mode- week in voorbereiding is. Vraag blijft of de gasten van de fabriek behalve in de windzak ook een been zien en een order. Tijdelijke opheffing liberalisatie Oostenrijks eiereninvoer Het Oostenrijkse ministerie van Handel heeft voor de tijd van 17 tot en met 29 februari 1964 de tijdelijke opheffing van de liberalisatie van verse eieren afgekondigd. Als reden voor deze maatregel wordt sterke invoer- druk genoemd, alsmede de voor de tijd van het jaar grote aan voer van binnenlandse eieren. Inmiddels wordt er door het ministerie van Financiën ge werkt aan een ontwerpverorde ning, volgens welke tot aan het weder normaal worden van de marktsituatie, op verse eieren een drievoudig invoerrecht wordt gelegd van de grootte der eieren van 18 tot 20 groschen per stuk. De opheffing van de liberali satie dient volgens een ambte naar van het ministerie van Landbouw uitsluitend tot be scherming van de binnenlandse produktie en is tegen geen enkel land gericht. Oostenrijk heeft op het ogenblik een overschot van 40 miljoen eieren. DONDERDAG 20 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Lichte gram.; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.15 Voor de jeugd; 8.20 Lichte gr.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Chansons de France; 10.25 Lich te orkestmuz. (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Lichte gram.; 12.15 Leven op het land, boek- bespr. en agrarisch nws; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12 33 Deze week, actuele kron.; 13.00 Nws; 13.15 Amus.muz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Licht orkest (gr.)14.30 Dayuma, hoorspel; 15.20 Koorzang: klass. muz.; 16.00 Bijbeloverd.; 16.30 Mod. kamermuz.; 17.00 Voor de jeugd; 17.25 Lichte gram.; 17.30 Schoolzang; 17.45 Metropole ork.: amus.muz.; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Licht orkest met zangsol.; 18.50 Sociaal perspectief, lezing; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Geestelijke liederen; 19.30 Radio krant; 19.50 Lichte gram.; 20.10 De jeugd op eigen wieken, hoor spel; 20.40 Samen uit - samen thuis, gevar. progr.; 22.00 Kerk orgelconcert; klass. muz.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Boekbespr.23.00 Rondom het kindpedagogische etherleer gang; 23.30 Pianorecital (gr.) mod. muz.; 23.55 Nws. HILVERSCJM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte orkestmuz. (gr.); 7.35 Kinder koor met pianobegeleiding; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Pro- gramma-overz. Aansl.; lichte gram.; 9.00 Ochtendgym.; 9.10 De groenteman: 9.15 Laatroman- tische Engelse muz. (gr.); 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeids vitaminen (gr.); 10 50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje; 11.15 Kerkorgel concert; 11.45 Levenskunst, lez.; 12.00 Licht ensemble en zangsol.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Metropoleorkest; 13.00 Nws; 13.15 Meded-, event, act. of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Dansorkest en zangsolis- ten; 14.00 Viool en piano: klass» muz.; 14.30 Hou je aan je woord!' progr. vol speelse en literaire spitsvondigheden; 15.10 Jazz- muz.; 15.30 Klass. kamermuz. j 16.00 Voordracht; 16.10 Piano- duo; 16.20 Lichte gram.; 17.00 Minjon; 17.55 Gespi'oken brief; 18.00 Nws; 18.15 Event, act.; 18.20 Uitz. P.v.d.A.; 18.30 Licht instr. ensemble en zangsol.; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Sport - parade; 19.30 Zang en pianospel; 20.00 Nws; 20.05 Pimpinone, ko misch zangspel: 21.25 Orestes, hoorspel; 22.25 Gitaarspel; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act. en beursber.; 23.00 Rep. Europees biljartkamp. bandstoten te Den Helder; 23.05 Nieuwe gram.: 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws; 12.03 Lichte muz.; 12.50 Beurs ber. en progr.-overz.; 13.00 Nws: 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; 15.45 Lichte muz.; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.: 16.09 Franse les; 16.24 Kamer muz.; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kinderen; 17.50 Gram.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Ka mermuz.; 19.00 Nws en radio- kroniek; 19.40 Lichte muz.; 19.50 Vrije politieke tribune; 20.00 Klass. en mod. muz.; 22.00 Nws en ber.; 22.15 Jazzmuz.; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Gram.; 23.00 Nws; 23 05 Opera- en bel cantoconcert; 23.55 Nws. Televisieprogramma's NED.: 15.00 Voor de vrouw; 15.45 Pauze; 16.00 Voor de kin deren; 19.30 Bestelt al het land ons voer..., docum. progr.; 20.00 Journaal; 20.20 Brandpunt; 20,40 Panggilan, toneelspel; 22.25 Zie de mens, le vasten-epiloog; 22.35 Iets van de Middeleeuwen, doe. met muz.; 23.00 Journaal. BELGIË (VI.): 19.00 Het vrijs woord: lekenmoraal en -filoso fie; 19.30 De Flintstones, teken film; 19.55 Sport; 20.00 Nws; 20.20 Bolero, TV-spel; 21.20 In de spiegel van de kunst; 21.50 Filmnieuws en fragmenten uit nieuwe films; 22.35 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5