Een pittige zuster BINNENLANDS NIEUWS MEERDERHEID VOOR PAPANDREOE HET PROCES-RU BY IS BEGONNEN Fineer een rand aan elke kant met S, SNELFIX <5 Pagina 2 P.v.d.A. PROTESTEERT TEGEN BENOEMING COMMISSARIS DER KONINGIN IN DRENTE De verkiezingen in Griekenland VANAVOND HALF ZEVEN Een Rubens uit Brussels museum gestolen Advocaat Howard trok zich terug Hogere vergoeding voor cursisten in centra voor vakopleiding KERKNIEUWS DE VKljE ZEEUW Woensdag 19 februari 1964 ONGELUKKEN DOOR DE GLADHEID In het Zuiderziekenhuis te Rot terdam is gisteren de 45-jarige mevr. M. D. Tas-EIshout uit Rot terdam overleden aan de verwon dingen die zij maandagavond, op liep tengevolge van een ver keersongeluk. Het ongeluk ge beurde toen de auto waarin zij zat en die werd bestuurd door haar echtgenoot, de 52-jarige kantinebeheerder J. F. Tas, bij de Maashaven door de gladheid in een slip raakte en tegen een te gemoetkomende vrachtwagen botste. De heer Tas werd licht gewond, Sinds maandagmiddag heeft de Rotterdamse politie ruim 100 verkeersongelukken opgetekend Verreweg de meeste ervan waren te wijten aan de gladheid van het wegdek. Behalve in het geval "van mevr. Tas was er bij deze gevallen geen sprake van ernstig licha melijk letsel. De blikschade was evenwel aanzienlijk. DODELIJKE VERKEERSONGEVALLEN Gisteren is in de Winterwjjkse buurtschap Miste het 6-jarig An- tonia van de familie Voortswis op de weg WinterswijkAalten door een personenauto aangere den en kort daarna overleden. Het meisje was op weg naar school en stak op haar fietsje plotseling de rijweg over. Op rijksweg 12 bij Ede op de grens van Veenendaal is een personenauto die uit de richting Utrecht kwam. aan het slippen geraakt en van de vier meter hoge weg afgevallen. Een van de vier inzittenden, de 52-jarige mevr. J. P. uit Kat wijk was op slag dood. De be stuurder, de 56-jarige heer M. v. LANCERING ZEVENDE MAANSCHOT VOOR ONBEPAALDE TIJD UITGESTELD De NASA, het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimte vaart, heeft vrijdag bekendge maakt, dat de lancering van de ..Ranger 7", die vóór het einde van deze maand zou geschieden, voor onbepaalde tijd is uitge steld. Het uitstel is veroorzaakt door het falen van de televisie camera's van de „Ranger 6". De NASA wil grondig onder zoeken waardoor deze camara's op het laatste ogenblik dienst weigerden. De zes televisie-ap paraten die in de „Ranger 7" waren gemonteerd, zijn naar de fabrikant voor onderzoek gezon den. D. uit Katwijk en, een 17-jarige dochter, werden vrijwel niet ge wond, Een '24-jarige dochter liep beenwonden op. Terwijl de ziekenauto die even later ter plaatse was. links van de weg geparkeerd stond, werd de 35-jarige'ziekenbroeder J. H. uit Veenendaal door een auto aangereden, waardoor hij aan beide benen werd gewond. Een E.H.B.O.'er werd licht gewond. DE VISSERIJSTAKING Het voorbeeld van schipper Rog uit Scheveningen, die met een. Vlaardinger logger en een Scheveningse bemanning uit voer, is nog niet door andere Scheveningers gevolgd.. De visloggers te Scheveningen kregen van het gemeenschappe lijk administratiekantoor het be richt, dat hun bedrijfsvereniging geen uitkering ingevolge de werkloosheidswet meer zal ver strekken, omdat hun werkloos heid het gevolg is van werk staking of uitsluiting. Dit be sluit geldt met ingang van 10 februari. Over de afgelopen week wordt dus ook geen uitkering gedaan. De vislossers het zijn er on geveer zeventig kunnen nog beroep aantekenen. WONING VAN SCHIPPER BEKLAD Onbekenden hebben gister nacht de voordeur van de wo ning van schipper TV. Rog in de Hoekerstraat te Scheveningen beklad. Op de muur werd met witte verf het woord „maffer" geschilderd. Op een schutting elders in Scheveningen werd een voor de heer Rog beledigend rijm aangebracht. De heer Rog is maandag als schipper met een Scheveningse bemanning op een Vlaardinger logger uitgevaren naar IJmuiden. Belgische kolenmijn „Bois du Cazier" wordt niet gesloten De Belgische kolenmijn „Bois du Cazier", waar sinds vrijdag een 25-tal mijnwerkers op 1100 meter diepte een protestactie zijn begonnen, zal voorlopig niet worden gesloten. De. Belgische minister van Econom. Zaken, Spinoy, heeft dinsdagochtend in Brussel be sloten de maatregel op te schor ten „totdat een rationele oplos sing zal zijn gevonden, die strookt met. de verplichtingen jegens de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en met de Belgische wetgeving". Het bestuur van de Partij van de Arbeid heeft in een brief aan minister-president Marijnen „zijn teleurstelling en verontrusting" kenbaar gemaakt over de recente benoeming van de nieuwe Com missaris der Koningin voor de provincie Drente, mr. K. H. Gaar- lahdt. „De persoon van de benoemde functionaris en zijn bekwaam heid kunnen buiten beschouwing blijven, maar het gaa tons om de politieke kant van deze benoe ming", aldus het P.v.d.A.-be- stuur. De brief vervolgt: „De functie van de Commissaris in een provincie is een staatkundige functie. Daarom dient de Com missaris niet een politlek-onbe- s tem de figuur te zijn, maar door politieke partijkeuze blijk gege ven te hebben van staatsburger lijk verantwoordelijkheidsbesef. S'echts intensieve deelneming aan. het politieke leven kan het inzicht in de politieke verhoudin gen verschaffen, dat noodzake lijk is om een bestuursfunctie met vrucht te kunnen uitoefe nen. Drente is de provincie met het hoogste percentage P.v.d.A.-stem- De centrumpartij, die onder leiding staat van de 76-jarige liberale politicus George Papand- reoe, heeft bij de verkiezingen die zondag in Griekenland wer den gehouden, dertig zetels winst geboekt. Dit ging ten koste van de conservatieve „nationale ra dicale unie", die in het oude par lement 132 zetels bezette en vol gens de voorlopige berekeningen thans niet meer dan 110 zetels haalde. De linkse democraten, een groep die wordt beschouwd als dekmantel voor de^ verboden communistische partij, kreeg -0 zetels tegen 28 bij de vorige ver kiezingen, die verleden jaar no vember werden gehouden. Ook toen behaalde de partij van Papandreoe een overwin ning op de toenmalige regerings partij, de door Karamanlis ge leide nationale radicale unie. De partij van Papandreoe verwierf daarbij 138, die van Karamanlis 132, de communistisch gezinde E.D.A. 28 en de vooruitstreven de parti.i twee zetels. Doordat Papandreoe 13 zetels tekort kwam om een alleen op zijn partij steunende regering te kunnen vormen, zou hij daar voor afhankelijk zijn geweest van de communisten of moest hij met de nationale radicale unie in zee gaan. Ondanks ver zet van de andere partijen wist hij nieuwe verkiezingen door te drijven, die hem thans een regeerbare meerderheid hebben opgeleverd. Zijn voornaamste winst kwam van het platteland, waar de boeren hem" in grote getale hun vertrouwen schon ken. Blijkens de door het ministe rie van binnenlandse zaken be kend gemaakte uitslagen ver wierf de „centrum-partij van Papandreoe 174 van de 300 zetel,s de nationale radicale unie" 104 en de „verenigde linkse democra ten" 22 zetels. PAPANDREOE, DE NIEUWE PREMIER. De nieuwe Griekse premier George Papandreoe. die bij de zondag in Griekenland gehou den verkiezingen met zijn cen trum-partij een absolute meer derheid behaalde, werd in 1888 in Patras geboren. Na voltooiing van zijn studie in de rechts- en staatswetenschappen deed hij in 1923 voor de eerste maal zijn intrede in het Griekse parlement. Zijn leven is een aaneenscha keling van strijd, verzet en poli tieke vervolging. Na de eerste wereldoorlog koos hij in het conflict tussen de republikeinen en de monarchisten de zijde der eersten, met het gevolg dat hij gedurende enige tijd naar het buitenland moest uitwijken. In 1926 was hij een tegenstander van de dictatuur van Pangalos, wat aanleiding gaf tot zijn ver banning. In 1936 bestreed hij de dictator Metaxas, met interne ring als resultaat. In de tussen- gelegen periode had hij in het kabinet-Venizelos verscheidene ministérsambten bekleed. In 1942, toen Papandreoe deel nam aan bet verzet tegen de Duitse bezetters, werd hij door de Italianen gevangen genomen. Hij wist in 1944 naar het nabije oosten te ontsnappen, om nog in april van hetzelfde jaar het pre mierschap op zich te nemen van de te Cairo zetelende regering in ballingschap.(Een half jaar latei- na de aftocht der Duitsers, keer de hij aan het hoofd van zijn regering naar Athene terug, om evenwel na de onderdrukking van de communistische opstand in januari 1945 af te treden. In 1961 nam hij het voorzit tersschap op zich van de uit zes partijen opgerichte centrum partij. men. Terecht heeft de Kroon destijds dan ook een Commissa ris benoemd, die blijkens zijn lid maatschap van de Eerste Kamer een duidelijke politieke keuze had gedaan. De Partij van de Arbeid had er recht op te ver wachten dat ook de nieuwbe noemde Commissaris van P.v.d.A.-signatuur zou zijn. „Dat de minister van Binnen landse Zaken niet een van de al leszins bekwame kandidaten die in de P.v.d.A.-kring voor deze functie, beschikbaar waren, heeft voorgedragen, wil ons bestuur niet zonder protest laten passe ren", zo besluit de brief. Betere behandeling gevraagd voor de Joden In de Sowjet-Unie Zes Nobelprijswinnaars en de Belgische koningin-moeder Eli sabeth hebben op premier Ni- kita Chröesjtsjov een beroep ge daan, een betere behandeling te geven aan de drie miljoen Joden in de Sowjet-Unie. In de oproep, waarvan de inhoud door lord RusselT werd bekendgemaakt, geven de. ondertekenaars uiting aan hun „ernstige bezorgdheid" over „de moeilijkheden" die de Joden als groep in de Sowjet- Unie ondervinden. Behalve de zes Nobelprijswin naars de Fransen dr. Albert Schweitzer en Frangois Mauriac, de. Britten lord Russell en lord Boyd 'Órr, de Duitser ar. Max Born en de Amerikaan prof. Li nus 'Pauling hebben o.a. ook de Israëlische filosoof dr. Mar tin Buber, de Italiaanse socialist Ricardo Lombardi, diens Ameri kaanse geestverwant Norman- thomas en .de Italiaanse dichter Giuseppe Üngaretti het stuk on dertekend. VERJAARDAG PRINSES CHRISTINA Prinses Christina heeft haar 17de verjaardag in de huiselijke kring gevierd na gewoon naai school in Amersfoort te zijn ge weest. Donderdag a.s. zullen deputaties van de verbindings troepen en van de stichting „Het Vierde Prinsenkind" de Prinses geschenken aanbieden. AARDSCHOKKEN IN ZWITSERLAND De gemeenten Kerns en Sar- nen in het Zwitserse kanton Obwalden zijn in de nacht van maandag op dinsdag opgeschrikt door aardschokken van verschil lende sterkte die zich in de loop van de ochtend voortzetten. Er waren maandag in Midden-Zwit serland al verscheidene bevin gen gevoeld. In de nacht werden de be woners van Sarnen gewekt door een hevige schok en even na zeven uur vluchtten verscheide ne gelovigen in paniek uit de kerk van het vredige dorp, toen het hoofd van een boven de kan sel geplaatste engel door een krachtige schok op de grond te pletter sloeg. (Adv.) Hn draaft Rob Levenslust richting gedekte tafel. Om zijn energie weer gretig aan te vullen... met lekker eten! Wat zal 't vandaag zijn? Dat weet Rob nog niet, hoewel... één ding is zeker: de hoofdschotel is vlees, met verrukkelijke jus. Moeder is er gul mee, elke dag! Want vlees is immers groei, kracht, gezondheid. Vlees is meer waard dan moeder ervoor betaalt. In de nacht van zondag op maandag is uit het museum voor oude kunst in Brussel een werk van Rubens, de Negerkop pen, gestolen. De verdwijning van liet doek werd maandagochtend opge merkt door een bewaker van het museum. Vermoedelijk hebben de dieven via het dak het museum kunnen binnendringen en zijn zij langs dezelfde weg vertrokken. Naar de Brusselse politie mee deelde is het schilderij uit zijn lijst gehaald. Bij het museum werd een touw ladder gevonden. Het gestolen doek behoort tot de bekendste werken van Ru bens. Het is eigendom van de Belgische staat. Het staat afge beeld op de Belgische bankbiljet ten van 500 frank. NOG GEEN SPOOR GEVONDEN Het onderzoek naar de verdwij. ning heeft nog geen enkel nieuw gezichtspunt opgeleverd, aldus werd dinsdag in Brussel verno men. Het onderzoek gaat onvermin derd verder en er zouden talrijke huiszoekingen zijn verricht. Ook werd een groot aantal personen, die reeds eerder met de justitie in aanraking kwamen, verhoord. In gerechtelijke kringen wei. gert men enige mededeling over het onderzoek te doen. Dit. is het schilderij De neger koppen" van Rubensdat in de nacht van zondag op maan dag uit het Brusselse museum voor Oude Kunst is gestolen. Een bewaker van het museum merkte maandagochtend dat het kostbare werk, dat drie en een half miljoen gulden waard is, was verdwenen. Indisch vliegtuig met officieren vermist Een vliegtuig van de Indische luchtmacht met een twaalftal officieren aan boord, onder wié de divisie-generaal R. S. Grewaï, wordt sinds maandag vermist. Dit heeft de Indische minister van Defensie, Sjaban, bekendge maakt. Het vliegtuig was pp weg van 'Srinagar naar Oedamoer, in Djammoe. Maandag is het proces-Ruby in Dallas begonnen. De nachtclijh- eigenaar staat terecht wegens moord op Lee Harvey Oswald, de vermoedelijke moordenaar 'van president Kennedy. Om vier minuten over vier Nederlandse tijd werd de zitting van de districtsrechtbank van Dallas, onder leiding van rechter Joe Brantley Brown geopend. De staatssecretaris van Sociale Zaken, dr J. F. G. M. de Meijer, heeft met terugwerkende kracht tot 2 januari j.l. de loondervings vergoedingen voor cursisten van centra voor vakopleiding van volwassenen (voorheen: regio nale werkplaatsen voor vakoplei ding van volwassenen) belang rijk verhoogd. Voor gehuwden van 23 jaar en ouder in gemeen teklasse I is de vergoeding ge bracht op 2,21 (ƒ1,91) per uur. De verhoging houdt een aanpas sing aan de gestegen lonen in. Voorts is een tijdelijke bouw- toeslag, welke varieert van 15 tot 35 cent per uur. ingesteld voor cursisten, die na 2 januari j.l. een opleiding gaan volgen voor: all-round timmerman, timmer man, beton-timmerman, metse laar, stukadoor, straatmaker, loodgieter en hulpmonteur sterk stroom. De toeslag is een gevolg van de door de regering beoogde opvoering van het aantal ge schoolde bouwvakarbeiders. Aan laatstgenoemde categorie cursis ten zal na voltooide opleiding en aanvaarding van een werkkring in de bouwnijverheid in Neder land een premie van ƒ3,per week worden uitgekeerd, dit om de binding aan de bedrijfstak te bevorderen. Voor de opleiding in de cen tra, die sinds hun oprichting kort na de bevrijding ruim 60.000 ge schoolde arbeiders voor de me taalindustrie en de bouwnijver heid hebben afgeleverd, komen personen van 18 tot en met 50 jaar in aanmerking (inlichtingen bij de gewestelijke arbeidsbu reaus). (Adv.) 4) In de regel gunde Sally zich de tijd, zelfs terwijl ze bezig was, volop te genieten van Tubby's medische kennis, maar vanavond had ze geen sekonde te verlie zen. De man op de brancard eigenlijk was hij niet veel meer dan een jongen was zó ziek dat ze alle aandacht voor hem nodig had. Ze boog zich over hem heen teneinde zijn pols te voelen. Haar ogen hield ze strak op zijn gezicht gericht. Zeventien, twintig op z'n hoogst, dacht ze. Het leek wel een Italiaan, met die- warme, goudbruine huid, het donkere haar en de klassieke mannelijke trekken. Iets in het magere gezicht kwam haar be kend voor, maar ze kon hem toch niet thuis brengen en besteedde er verder dan ook geen aandacht aan. Ze had wel vaker dit type in het Memorial gehad! De luidspreker galmde door het gehele gebouw. „Dokter Adamson, een oproep voor dok ter A-dam-son! Dokter Adam son, u wordt bij de achteringang verzocht. Spoedgeval! Dokter A-dam-son! De schooljongen stond als een pilaar midden in de zaal; zijn veel te grote handen bungelden doelloos uit zijn te korte mou wen, hij voelde zich onwel, mgar kon zijn ogen niet losmaken van de gewonde man. Tubby, die te gen de deur leunde, babbelde opgeruimd verder, zonder te merken dat niemand meer naar hem luisterde. „Ben Murphy en dat kind van Lyons waren wezen dansen in de Woodmans Hall en toen ze naar huis liepen vielen ze zo wat over die daar, hij lag mid den op het voetpad. Dat kind ging bijna van 'r stokje, hè, maar Murphy waarschuwde met een 'de politie en zo, en toen wij ter plaatse waren en het zaakje hadden ingeladen was het hoofd bureau ook al gewaarschuwd en er waren al verslaggevers van de twee kranten ook aan het rondneuzen. Maar ze weten nog steeds niet wie 't is!" Hij wees met zijn duim naar de patiënt. Dokter Adamson kwam zo zachtjes de gang ai', dat Saliy pas opmerkte, toen hij al in de deur stond. Hij stond daar ge woon, en Sally, die wist hoe het zijn gewoonte was even de situatie in ogenschouw te nemen alvorens iets te doen, keek hem ongeduldig aan. Hier lag een jongen te sterven, geen sekonde mocht worden verloren! 'Net als Tom Brain en Janet mocht ook zij de jonge arts niet zo goed lijden. Zijn harde wer ken „uitsloverij", zei Janet, altijd de nadrukkelijkheid waarmee hij ales deed irriteerde haar al evenzeer als zijn strakke onpersoonlijk uiterlijk, hoe knap dat ook mócht zijn. Voor hem was een patiënt enkel een geval al dan niet interessant, maar toch een geval. En zelfs in haar gedachten noemde ze hem altijd „dokter Adamson" nooit of te nimmer „Peter". En heel even-dacht ze: Ik wil de dat Bob was gewaarschuwd! Maar onmiddellijk onderdrukte ze deze zelfzuchtige wens. Na tuurlijk gaf ze, omdat ze van Bob hield, aan hem de voorkeur, maar ze had voldoende verstand van de medische wetenschap om dokter Adamson als arts zeker even hoog aan te slaan als haar verloofde. In het ziekenhuis werd de jonge medicus als een genie beschouwd; men voorspelde dat hij, wanneer .hij eenmaal vol doende ervaring zou hebben, niet voor dokter McLeod zou onder doen. Bob of Tom Brian zouden een patiënt meer als mens be schouwen, maar dokter Adam son deed altijd zijn uiterste best om het leven te redden dat op zichzelf was natuurlijk reeds ruimschoots voldoende, maar tóch Toch had dokter Adamson nu een vreemde uitdrukking op zijn gezicht, toen hij binnen kwam en neerkeek op de patiënt. De verpleegsters noemden hem onder elkaar altijd Vriesgezicht, maar nu merkte Saily tot haar verbazing dat hij geschrokken en zelfs ongerust leek. En ze had er een eed op durven doen dat de dokter verbleekte. „.Heeft de politie hem al ge zien? Is die hier al geweest?", vroeg hij op snelle, zakelijke toon. Tubby deed een paar stappen naar voren en gaf antwoord. „Batt Collins heeft hem gezien, maar die kende hem niet, wist ook niet wie hij was. Toen ik wegreed kwamen er net twee rechercheurs aan, en later nog een. Batt had natuurlijk weel een massa vragen te stellen, maar Ben Murphy Ben heeft hem gevonden en de politie ge waarschuwd Ben wist al niet meer te vertellen dan ik of een ander. De pers was er als de kippen bij, maar daar heb ik niet op gewacht, dat kon niet die knul is stervend, dokter, zo waar als ik hier sta." Sally verbeeldde, zich even dat de dokter aanzienlijk opge lucht keek, maar het knikje waarmee hij Tubby's mede deling in ontvangst mam duidde tevens aan dat de chauffeur nu wel gaan kon, en zijn bevelen klonken even kort en onberoerd als anders. „Zuster Camiin, laat dadelijk operatiekamer nummer twee in orde maken. Vraag juf frouw Flink een narcotiseur te zoeken en een röntgenoloog, laat ze zich gereed houden. Brian moet zo lang alle hier binnen komende gevallen opvangen, er. u moet assiteren, om deze tijd js er geen verpleegster op de operatieafdeling en ik kan niet wachten tot'er een is." (Wordt vervolgd.) Ruby, gekleed in een blauw costuum, zag er bleek uit toen hij naast zijn verdedigers plaats nam in de rechtszaal, die aan 200 personen plaats kan bieden. Het proces begon met het terugtrekken van. één van Ru by's verdedigers. De advocaat Howard gaf geen uitleg voor zijn beslissing om zich uit de ver dediging terug te trekken. Hij zei dat hij de stap met Ruby en diens familie had besproken. Er waren minder journalisten in de rechtszaal aanwezig dan men had voorzien. Er hadden 292 personen op de lange ban ken, die als publieke tribune dienst deden, plaats genomen. Toen verslaggevers Ruby vroe- Staatssecretaris De Meijer sprak zijn mond niet voorbij De minister-president mr. Marijnen is van mening dat be windslieden vrij staat op een receptie ook indien daarbij journalisten aanwezig zijn een persoonlijke gedachte ken baar te maken over de plaats waar het huwelijk van Prinses Irene zou kunnen worden ge sloten. Dit temeer, aldus de minister-president, nu dit onder werp geheel ligt buiten het ter rein, waarvoor de staatssecreta ris politieke verantwoordelijk heid draagt. Minister Marijnen deelt dit mee in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Neder- horst (P.v.d.A.) in verband met een uitlating van staatssecreta ris De Meijer bij de ontvangst van Prinses Irene en Don Car los in de Trèveszaal in Den Haag. De minister bevestigt dat de staatssecretaris in een gesprek met enige familieleden van Don Carlos heeft gezegd, dat hij er persoonlijk voor geporteerd is, dat het huwelijk in Breda zou worden gesloten, gelet op de historis.ehe band tussen de Oran- je-Nassaus en Breda. Deze op merking is door een journalist opgevangen en tot een persbe richt verwerkt. De staatssecretaris zou verder hebben gezegd: „Dat zal een feest voor ons worden, wanneer wij daar in de Katholieke kathe draal het Katholieke huwelijk van nabij, kunnen meemaken". Het is mogelijk, zo verklaart minister Marijnen, dat de staats secretaris een Opmerking in deze trant heeft gemaakt met de be doeling het feestelijk karakter van de huwelijkssluiting te be klemtonen. Vijf Friese boeren verlagen de melkprijs De vijf. bestuursleden van de afdeling Friesland van de orga nisatie „Bedrijfsvrijheid in de landbouw", z.g. vrije boeren, hebben bekendgemaakt dat. zij met ingang van donderdag 20 febrüari a.s. als proef de consu mentenprijs van hun melk (ruim 4" procent vetgehalte) hebben Vastgesteld op 35 cent per liter. Zij willen in één van de Friese steden de losse melk rechtstreeks aan de consument verkopen; in welke stad wilden zij nog niet onthullen. De prijs van losse melk (circa 3 pet vet) varieert in ons land van 46 tot 48 cent per liter. (gen of hij dacht dat hij onpartij- 'dig zal worden berecht ant woordde hij: „Natuurlijk zal ik rechtvaardig berecht worden". Rechter Brown leidde de rechtszaak in met de woorden: „De staat Texas versus Jack Ru- benstein alias Jack Ruby". Hij verwierp drie moties van de verdediging, alvorens de zit ting op te schorten voor 't ver hoor van toekomstige juryleden. De moties behelsden' een ver zoek tot vrijspraak Ölhdat 'Rüby op het ogenblik van de misdaad niet bij zijn verstand was. Voorts werd vrijspraak gevraagd op grond vair een onpartijdig psy chiatrisch onderzoek. In derde instantie verzocht de verdediging dat de namen van kandidaat juryleden bij loting zullen wor den aangewezen. De eerste moeilijkheid tussen rechter Brown en de verdedi ging ontstond over de eis van de verdediging, dat alle aan wezigen met inbegrip van de mogelijke juryleden, zouden worden gevisiteerd. De rechter weigerde opdracht tè geven tot visitatie van mogelijke juryleden tenzij de verdediging enige aan leiding hiervoor zou aantonen. Hierna verdaagde hij de zit ting voor de verkiezing van de eerste 125 mogelijke juryleden, die uit hun midden een jury van 12 leden zullen kiezen. ,Ned. Herv. Kerk Ds. C. van Evert, Ned, Herv. predikant te IJzendijke heeft het beroep naar Oldemarkt—Paaslo (2e predikantsplaats) aangeno men. Nieuwe Kerkbouwactie van de Ned. Herv. Kerk De Generale Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft gisteren besloten om in het najaar een nieuwe Kerkbouw actie te houden, zo mogelijk 'ge lijktijdig en in samenwerking met kerkbouwacties van andere Protestantse Kerken in Neder land. Er bestaan concrete plannen voor do bouw van 120 nieuwe kerken, maar dit aantal zal zeker in de komende jaren gro ter worden als gevolg van de uitbreiding der bevolking en de woningcomplexen, die overal'in dorp en stad verrijzen. Iedere zondag H. Mis in Ned. Herv. kerk te Drimmeleir. In de Nederlands-Hervormde kerk in Drimmelen zal voortaan elke zondagochtend een heilige mis worden gelezen-.-De in deze overwegend Protestantse plaats wonende Katholieken behoeven daardoor niet meer naar de Katholieke kerk in het verder gelegen Made te gaan. Het be sluit werd genomen na een ge- dachtenwisseling tussen de pas toor van Made en de dominee en de kerkeraad van Drimme len. Ook op Tweede Paas- en Tweede Pinksterdag zal in de Herv. Kerk een Mis worden gel- lezen. Verwacht wordt, dat vei» Katholieken die 's zomers hun vakantie doorbrengen in de Bies- bosch, van deze regeling gebruik zullen maken.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2