SPORTNIEUWS ZATERDAGVOETBAL IS FEBRUARI MILAAN KLOPT REAL MADRID MET 2-0 BEBRSOVERZICHT Beroep op de regering Rechtszaken RADIO EN TELEVISIE N T S. wil vanaf 4 maart proefdraaien op het tweede net Vrijcjag 14 februari 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina Afdeling Zeeland Zuid I - Derde klasse Vierde klasse A Eerste klas Tweede klasse A Derde klasse C lm de Europese beker VASTE MARKT FINALE EUROPESE BEKER IN WENEN BOKSEN TRAGISCH ONGEVAL VAN WERELDKAPIOEN BOKSER MAZZINGHI De vissertjstaking Lijk vermiste Britse militair in Amsterdam opgedregd GEVANGENISSTRAF VOOR MISHANDELING AMBASSADE-ATTACHé Brutale post zege 5 d i ef stal in Londen Twee miljoen zegels verdwenen VEROORDEELD WEGENS MISHANDELING OP VOETBALVELD Binnenschipper beboet wegens aanvaring Conferentie over de Afrikaanse eenheid MUMMIE UIT EGYPTE NAAR ROME OVERGEBRACHT PARTICULIER TELEVISIESTATION IN JAPAN De Zeeuws-Vlaamse ploegen die in het landelijk zaterdag voetbal uitkomen, verschijnen morgen na een welverdiende rustperiode alle drie weer bin nen de krijtlijnen. Voor A.Z.V.V. vermeldt het programma in de derde klas een allerlastigste uitwedstrijd tegen Woudrjchem. Wij menen dat de Axelaars van die verre reis wei nig genoegen zullen beleven. Een fel bevochten gelijk spel zou, dunkt ons, al een ruime beloning zijn voor zulk een vermoeiende busreis. De Terneuzense Boys krijgen in het Zuidersportpark bezoek van de Gunners. Het zal wel een hele toer zijn de volle buit in de wacht te siepen, maar één punt zit er naar onze mening toch wel in. Voor Spui, dat de poorten van de onderafdeling al langzaam open ziet gaan, houdt de thuis wedstrijd tegen Good Luck niet veel mogelijkheden in. Het is jammer, maar wij vrezen met groter vreze dat Spui zich za terdagmiddag nog wat vaster op de onderste plaats gedrukt ziet. Hoek, dat relatief maar één punt achter Kats staat, zal in de uitwedstrijd tegen Wolphaarts- dijk poot-aan moeten spelen, fnaar wij houden ons ervan overtuigd, dat de volle winst mêe naar Zeeuws-Vlaanderen komt. A.Z.V.V. 2, de andere streek- pioeg in de le' klasse van de Z.V.B., doet het niet zo dave rend dit seizoen. Het bezoekende Mevo lijkt ons niet uitgesproken sterker, zodat de Axelse reserves in ?taat moeten zijn de helft van de puntenoogst. thuis te houden. In de 2e klasse B doet Zaam- sjag het puik. De reis naar Kloe- tinge zal wel niet bèzwaren op leveren. Om de kansen aan de tpp van de ranglijst uit te bui ten, mag Zaamslag trouwens niet falen, want de grote con currenten uit Vesre zullen tegen Wemeldinge 2 ook geen veer laten. De reserves van de Terneuzen se Boys trekken naar Seroos- kerke waar ze een ploeg vap. vrij. wel gelijke kracht ontmoeten. Wij verwachten hier een eerlijke puntenverdeling. De dubbele derbij in de 3e klasse C heeft weinig invloed op de standenlijst. Hoek 2 kan 'zich- door eèn zege op Zaamslag 2 vaster op de derde plaats nes telen. De Boys 3 en A.Z.V.V. 3 lopen elkaar niet veel uit. Zoals wij het zien. worden de puntjes in Terneuzen braaf verdeeld. Het programma ziet er aldus uit: Woudrichem-r-A.Z.V.V. (3) ArnemuidenRillandia DinteloordAalburg (1) VC.K.V.V.N. (2) MeeuwenS.V.V. '54 (31 Tern. BoysGunners (3) SpuiGood Luck (2) AZVV 2—Mevo (3) Bruse BoysKapelle (2) Krabbendijke 2—Kats (21 Nieuwdorp—Nieuwland (2) WemeldingeYerseke 3 (1) WolfaartsdijkHoek (2) Kloetinge 2Zaamslag (2) R.C.S. 4Oostkapelle (3) Rillandia 2Arnem. 2 (2) Seroóskerke—Tern. Boys 2 (3) VeereWemeldinge 2 (1) WaardeMiddelburg 6 (1) Kapelle 2—S.V.D. 2 (1) Tern. Boys 3—A.Z.V.V. 3 (3) Zaamslag 2—Hoek 2 (2) Santiago Barna,beu kan tevre den zijn. Zijn roemruchte Real Madrid, vijf maal houder van de Europese beker voor landskam pioenen, heeft de moeilijke klip, AC Milaan, met succes geno men. Toch zal senor Barnabeu, als één van de 80.000 toeschou wers in het fraaie San Siro-sta- dion wel angstige momenten hebben doorgemaakt. Milaan, dat vorig jaar de beker veroverde door in de finale van Benfica te winnen, was de gehele .wedstrijd sterker en de Madrilenen hebben het vooral aan hun uitstekende verdediging en aan het slechte schieten van de Italianen te dan ken, dat de nederlaag niet gro ter werd dan 20. Met deze uitslag kwam Milaan juist een doelpunt te kort voor een beslissingswedstrijd. De eer ste ontmoeting was namelijk in een 41 zege voor Real geëin digd. De Spanjaarden hebben in de tweede wedstrijd geen mo ment laten zien waaraan zij hun grote zege van enkele weken ge leden te danken hadden. Vanaf het beginsigSaal speelde Milaan fel op de aanval én Real kwam onder grote druk te staan. In de zesde minuut hadden de Italianen al succes toen uit een combinatie Aitafani—Mora, de linkshalf Lodetti een niet te mis sen kans kreeg: 1—0. Even kwam Real Madrid terug via Gento, die echter door de Itali aanse achterhoede werd afge remd. Amancio en Puskas pro beerden het daarna ook nog maar eveneens zonder succes. Opnieuw nam Mi'aan het initia tief en in de 44e minuut 'werd 't bijna 20 toen Altafahi een cor ner met een prachtige omhaal afsloot. Doelman Vicente stomp te de bal fraai weg. De tweede helft was nauwe lijks 35 seconden oud, toen Alta- fani uit een pass van Fortunato het tweede doelpunt stoorde.- Mi laan kon weer hoop koesteren en Real kreeg het zwaar te ver- Na de aarzeling gedurende de voorgaande beursdagen heeft de stemming op het Damrak don derdagmiddag voor de interna tionale waarden meer kleur ge kregen. Alle hoofdfondsen kwa men bij de opening boven het slotniveau van woensdag uit. Dit geschied# onder leiding van de Pjulipsaandelen, waarvoor veel belangstelling bestond. Het pu bliek alsmede Zwitserland na men de stukken uit de markt, terwijl daarnaast dekkingsaan kopen plaatsvonden. Philips sloot woensdag in Wall Strèet een hglve dollar hoger, hetgeen voor het Damrak een bemoedigend teken was. Van de overige hoofd- fon^sep lag K.L.M. zeef vast in de markt. Verder boekten Kon. Olie, Unilever en Hoogovens winst. AKU bleef wat achteraf op 525% (onv.). Philips begon op 151.20, tegen woensdag als slotprijs 149.60. Unilever 70 et. hoger op 143.60. Kon. Olie, waarvoor behalve het publiek ook J3russel en frankfort be langstelling aan de dag legden, was een gulden hoger op 156.90. Hoogovens liep uit van 598 tot 603 (595). Db op de gunstige gang van zaken van de Europese staaliyyaatschappijen. De staal- maatschappijen in Amerika gaan voort met het vergroten van de staalproduktifc dm aan de toe nemende vraag te kunnen vol doen. K.L-M- werd in de mor genuren verhandeld op 65. Dit fonds steeg woensdag ƒ3.50 tot 62. Deze aandelen liggen op de Newyoricse beurs sterk gevraagd in de markt. Gedurende de ver dere beursduur moesten de meeste hoofdfondsen een gedeel te van de behaalde koerswinst afstaan door winstnemingen bij kalme handel. Wall Street sloot woensdag op het hoogste punt van de dag. Het Dow Jones-gemiddelde voor de industrie-aandelen kwam er wederom op een nieuw hoogte record vgn 794.82. In de scheepvaartsector en de afdejing van de leidende cul tures was het donderdagmiddag zeer ru?tig. De koersveranderin gen waren in beide afdelingen van weinig betekenis. De stem ming op de Staatsfondsenmarkt was prijshoudend. Voor de in schrijving op de 100 min 5 obligaties 1964 van de Bank voor Nederlandse Gemeenten tegen 99 pet. bestond ter beurze zeer grote belangstelling. De beurs verwacht dat de particulieren de helft van deze rekening v'oor hun rekening nemen. Dit als ge volg van herbeleggen door de verkoop van Duitse obligaties. Aandelen Scholten Foxhol wer den in de lokale markt hoger ge adviseerd. De aandelen van de Meelfabriek Ned. Bakkerij wer den iets hoger geadviseerd. De onderhandelingen van deze maat schappij met een grote buiten landse maatschappij over het vervaardigen van nieuwe pro- dukten voor de verkoop in de Benelux bevinden zich in een beslissend stadium, aldus de directie. Beiimndices Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 11/2 564.9 345.6 156.3 240.3 169.1 402.2 12/2 566.1 345.4' 155.8 240.0 168.8 402.6 13/2 568.3 345.8 156.4 239.2 188.3 4Ó3.6 Nabeurnkofirsen AKU: ($24%) Hoogovens: ('600%) Kon. Olie: 156.10—156.30 (456.50) Philips: 149.50 gb—150.50 g] (150,70) Unilever: 143 ([143.20) KLM: 66—66.10 Stemming: on geanimeerd. Buitenlands Bankpapier Advieskoersen De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Amsterdam op heden luiden: Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.30%3.35% Franse frank (100) 73.3573.85 Belgische frank (100) 7.157.20 Duitse mark (100) 90.4590.95 Zweedse kr. (100) 68.90—69.90 Deense kroon (100) 51.7552.75 Noorse kroon (100) 49.8550.85 Zwitserse fr. (100) 83.1583.65 Itgl. lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese esc. (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92%—6.07% duren. Herhaaldelijk moest Vi cente in actie komen op schoten van A'tafani, Fortunato en Amarildo. Halverwege de twee de helft ontkwamen de Span jaarden iets aan de Italiaanse druk, Gento kreeg een mooie kans doch zag zijn schot tot cor ner verwerkt. Enkele minuten later kwam Di Stefano alleen voor Ghezzi maar de Spaanse midvoor richtte slecht. Met het verstrijken van de tijd werd de strijd harder maar tot doelpun ten kwam het niet meer en Real Madrid plaatste zich dus door betere deelcijfers a's eerste voor de halve finales. (4—3.) De finale van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioen wordt half mei in Wenen gespeeld. De finale van het toernooi om de Europese beker voor beker winaars is toegewezen aan Brus sel. Ook deze wedstrijd zal in mei worden gespeeld. De eindronde van het toernooi om de Europese beker voor lan denteams wordt van 1721 juni in Barcelona en Madrid gehou den. Een uitermate tragisch onge val' is dinsdag de Italiaanse wereldkampioen boksen in het zwaarweltergewicht, de Italiaan Sandro Mazzinghi, overkomen. Mazzinghi was op 3 februari van dit jaar in het huwelijk ge treden met de beeldschone Vera Maffei en zaterdag j.l. van een huwelijksreis teruggekeerd, om in Montecatini dinsdag de vas tenavond door te brengen. Kort na middernacht keerde Sandro met zijn vrouw naar het huis van zijn schoonouders terug, tóen hun wagen in volle vaart tegen een boom botste. Het ongeluk, dat gebeurde in de omgeving van Pisa in- Toscane, had ver schrikkelijke gevolgen. Vera Maffei overleed vrijwel onmid dellijk. Mazzinghi's vrienden, die achter de B.M.W. van de Ita liaanse bokser reden, schoten te hulp en vervoerden Mazzinghi naar het ziekenhuis in Pontede- ra, waar hij werd overgebracht naar de operatiezaal. Alle bezoek is door de doktoren verboden en men weigerde bovendien mede delingen te doen over Mazzing hi's toestand. Mazzinghi veroverde de we reldtitel door een knock out zege in de negende ronde in Milaan tegen Ralph Dupas, die hij ver volgens op 2 december in Syd ney voor de tweede maal door knock out versloeg, toen in de 13e ronde. Hij liep bij dat ge vecht een ernstige wond aan zijn wang op door een kopstoot van Dupas, waardoor hij tot april niet meer- in ring mocht komen. De vishandelarenvèreniging ..Vrede" te '.Sc'heveningen heeft in een telegram een dringend beroep gedaan op, minister Bies heuvel „om de mogelijkheid te schenden dat-de zeevisserij weer rendabel wordt voor alle be- drijfsgenoten, en dat onze visse- rijvloot weer normaal zal uitva ren en functioneren." Bij langer duren van de sta king vreest de vereniging de on dergang van het visserijbedrijf. Deze bond van vishandelaren heeft verder aan minister Veld kamp (Sociale Zaken) gevraagd, alles te doen wat in zijn vermo gen ligt om de arbeidsvoorwaar den voor de vissers op de visserij- vloot zodanig te regelen dat de schenen zo sooedig mogelijk zee kunnen kiezen. Anders zullen de vissers el ders werkge'egenheicl gaan zoe ken en niet „meer oo onze vloot terugkeren. Wij wijzen u ook nog óp de noodtoestand die dreigt te ontstaan in de detail handel door de uiterst geringe aanvoer," zo-zegt de vishandela- renvereniging. In de Amsterdamse binnen stad is woensdagmiddag uit het water van de Zwanenburgwal het stoffelijk overschot opge haald van de 19-jarige Engelse militair David D. Southwood, die sedert 16 december werd ver mist. Hij was in Duitsland gele gerd. Er is geen spoor van mis drijf, zo deelde de politie mede. VENUS VAN MILO NAAR JAPAN Het wereldberoemde beeld van de Venus van Milo, dat in het Louvre in Parijs al door zovele miljoenen is bewonderd, zal wor den tentoongesteld in Tokio. Foto: Nadat het beeld uit liet Louvre naar buiten is gebracht, wordt het op een vrachtwagen vervoerd naar de werkplaats van het museum, waar het zorgvul dig zal worden ingepakt en be schermd voor de verzending naar Japan. Overeenkomstig de eis van de officier van justitie heeft de Haarlemse rechtbank de 31-ja- rige caféhouder A. K. en de 41- jarige vertegenwoordiger W. T. M., beiden uit Haarlem, wegens openlijke geweldpleging op een Belgische ambassade-attaché veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar met aftrek van voorarrest. De verdachten wachtten vorig jaar oktober in hun auto bij de ringvaart van de Haarlemmer meer op de pont. Toen deze na derde reed een grote auto, waar in de Belgische ambassade-at taché. de heer Alain Renz, en zijn echtgenote en kennissen zaten, de Haarlemse auto voorbij. Ver dachten waren hierover verbol gen, liepen de pont op en sloe gen de ambassade-attaché. Deze liep een gebroken neusbeentje, een hoofdwondje en een shock op. Woensdagnacht heeft een ben de inbrekers in Londen zich meester gemaakt van een col lectie van twee miljoen postze gels ter waarde van een miljoen gulden, waaronder zeer zeld zame. Deze succesvolle inbraak, ge pleegd in Londens deftige wijk Westend bij een bekende posl- zegelhandel, is kennelijk het werk geweest van een goed ge organiseerde bende.Na de toe gangsdeur tot de kantoorruimte van de firma te hebben gefor ceerd, sneden zij met acetyleen branders twee brandkasten open, waarin de kostbare buit werd bewaard. De nachtwakers merk ten tijdens hun ronden niets van wat er gaande was. Met het oog op de mogelijk heid, dat de dieven zullen trach ten de zegels naar het buitenland te krijgen, is Interool ingescha keld en in alle Britse havens een verscherpt toezicht ingesteld. Tot de buit behoort een vel van 104 misdrukken van vorig jaar in Nieuw-Zeeland uitgege ven spoorweg-postzegels van 1 s 9. De waarde van dit vel wordt op lOO.OÓO gulden geschat. Ver der vijf zegels van Sierra Leone van een pppd sterling met een geschatte waarde van 8.000 gul den. De verzekeringsmaatschappij heeft een beloning van 50.000 gulden uitgeloofd. De politierechter in Haarlem, mr. J. D. Vink, heeft de 24-jarige G. K. uit Amsterdam wegens mishandeling van een twaalfja rige jongen op een voetbalveld veroordeeld tot een gevangenis straf van vier weken, waarvan twee weken voorwaardelijk. De officier van justitie had een ge vangenisstraf van een maand geëist. Tijdens een op 27 oktober van het vorige jaar gespeelde voet balwedstrijd in de vierde klasse van de K.N.V.B. tussen V.V.Z. en F.I.T. in Zaandam was de iongen na he: maken van een doelpunt het terrein op gerend. Hij kwam in de buurt van ver dachte, die teneergeslagen was door het doelpunt en teleurge steld over het feit dat de scheids rechter het doelpunt had toege kend. Hij schopte de jongen zo, dat deze een scheenbeen brak. De jongen werd naar een zieken huis overgebracht. De K. N. V. B. heeft K. drie maanden geschorst. De officier van justitie bij de rechtbank in Breda heeft ƒ500 boete geëist tegen de binnen vaartschipper B. T. uit Rotter dam. Op 14 september was hij met zijn schip, de „Nova Spes", op het Oude Maasje onder de gemeente Raamsdonk in aanva ring gekomen met een bootje, dat in het midden van het. vaar water lag. Daarbijwerd de heer M. de B., die met zijn zoontje van elf jaar zat te vissen,, zó ernstig gewond, dat hij is over leden kort nadat hij aan de wal was gebracht. Het kind blgef on gedeerd. De schipper werd ten laste ge legd dat het ongeluk aan zijn schuld te wijten was geweest. Uit getuigenverklaringen kwam vast te staan dat het Oude Maas je weinig bevaren wordt, dat het bootje in het midden van het water had gelegen en dat de schipper voor zijn schip uit, van uit de stuurhut gezien, een dode hoek had gehad, waarin het bootje had gelegen. De officier van justitie achtte de schipper schuldig, maar wilde er rekening mee houden dat het bootje mid den in het vaarwater had ge legen. De verdediger, mr. L. Kruidenier uit Rotterdam, stel de in zijn pleidooi dat gezien de omstandigheden van geen grove schuld of aanmerkelijke nalatig heid sprake was geweest en vroeg een veel lagere boete. Uitspraak 27 februari. In de hoofdstad van Tangan- jika zijn 250 afgevaardigden uit een dertigtal Afrikaanse landen bijeen voor een conferentie over de Afrikaanse eenheid, 'belegd op verzoek van president Julius Nyerere van Tanganyika. Een agenda is niet" bekend Men neemt algemeen aan dat er zal worden gesproken over de oprichting van een Afrikaans po- litieleger, dat kan optreden bij onlusten zoals die zich onlangs in Oost-Afrika hebben voorge daan. Ghana heeft zich een krachtig voorstander van zulk een leger getoond. Volgens de onderminis ter van Buitenlandse Zaken komt Ghana met een voorstel op dit punt. Volgens een bericht uit niet-officiële bron zou Dahomey vijandig tegenover een gemeen schappelijk politieleger staan. De delegatie in Dar-es-Salaam laat zich er vooralsnog niet over uit. Het blijkt dat vier leden van de organisatie voor Afrikaanse eenheid niet aan de conferentie deelnemen. Het zijp Libië, Togo, de Centraal-Afrikaanse repu bliek en Kongo-Brazzaville. Over de reden van hun afwezigheid wilde men van overheidszijde in Tanganyika niets zeggen. De mummie van een naar schatting achtjarig meisje die zoals gemeld kortgeleden bij graafwerkzaamheden op een plaats genoemd de „Rode Grot" ten noorden van Rome werd ont dekt, zou uit Eygpte naar Rome overgebracht kunnen zijn. Mogelijk was het een dochter van een in Egypte wonende Ro meinse functionaris, zo is op een door deskundigen gegeven pers conferentie gezegd, Gezien het feit van de balseming waar voor behalve eucalyptus ook nog een andere onbekende geurige substantie is gebruikt en de bewerking van de marmeren kist waarin de mummie zich bevond, schijnt het een kind van een wel gestelde familie van rond het jaar 150 na Christus te zijn ge weest. De mummie is 120 centi meter lang en was gewikkeld in doeken van negentig procent linnen en tien procent katoen, typisch Egyptisch materiaal. De gouden oorringen, halssnoer en vingerring zijn van Romeinse makelij. Het haar is zwart en de vingers, met de nagels, zo goed geconserveerd dat men er nog vingerafdrukken van zou kun nen nemen. Bepaalde strepen op de beenbollen, op röntgenfoto's waarneembaar, zouden van ra chitis (Engelse ziekte) afkom stig zijn. De doodsoorzaak was overigens niet vast te stellen en men was niet van plan sectie te verrichten. ZATERDAG 15 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Oude kamermuziek; 7.45 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Strip voor de jeugd; 8.20 Gevar. progr.; 12.00 Ange lus; 12.04 Liedjes over het verre Westen; 12.25 Platennieuws; 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Licht instr. kwartet en zang; 12.50 Kinder liedjes; 13.00 Nws; 13.16 Markt berichten; 13.18 Musicerende dilettanten; 13.40 Franse les; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Lich te muziek en praatje; 15.30 Licht instrumentaal trio; 15.45 Lichte orkestmuziek; 16.00 Grensland, uitzending voor jonge mensen; 16.15 Jazzmuziek met commen taar; 16.40 De Springplank jonge artiesten; 17.00 Leiding geven, lezing; 17.10 Lichte gram. 17.30 Boekbespreking; 17.40 In strumentaal octet; 18.00 Kunst kroniek; 18.30 Lichte orkestmu ziek; 18.50 Lichtbaken; 19.00 Nws; .19.10, Actualiteiten; 19.22 Sportperiscoop; 19.30 Klassieke orkestmuziek; 20.30 Amusements programma; 21.30 Buurmans krant: berichten van buitenland se correspondenten; 21.50 Bric a Brac, cabaretprogramma; 22.20 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Kruispunt: dis cussie over de verschijningsvorm van de Kerk in de wereld van vandaag; 23.10 Instrumentaal ensemble: moderne muziek; 23.55 Nieuws. HILVERSUM IX: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Socialis tisch strijlied; 7.23 Lichte gram. (om 7.30 „van de voorpagina"); 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte gram.; 8.30 Wegwijs: tips voor trips en vakantie; 8.40 Lichte gram.; 9.00 Loon naar werken; 9.10 Klas sieke gram.; 9.40 Bijbelse minia turen; 9.55 Als het kind maar een naam heeft vroeger en nu; 10.00 Buitenlands overzicht; 10.15 Geknipt voor herhaling; 11.00 Licht orkest en zangsolis ten; 11.25 Techniek en leven, discussie; 12.00 Musette-orkest; 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Actueel sport nieuws: 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Voor de teenagers; 14.10 Voor de twintigers; 14.45 Artistieke staalkaart; 15.15 Radio Jazzclub; 15.45 Van de wieg tot het graf: vragenbeantwoording op het gebied van de sociale wet geving; 16.00 De Metropolitan 19151935: operaconcert; 17.10 Boekenwijsheid; 17.30 Salónor- kest en zangsolist; 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Draai orgelklanken; 18.30 Muziekre- vue; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Beantwoording van tele fonische vragen van luisteraars; 20.00 Nieuws; 20.05 En nu. Rotterdam, gevar. progr.; 21.00 Socialistisch commentaar; 21.15 The sound of music, musical; 22.00 Langs vergeten wegen, hoorspel; 22.30 Nieuws; 22.40 Hoofd- en bijzaken uit de actua liteit; 22.50 Cabaretprogr.; 23.00 Lichte gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws: 12.03 Lichte orkestmuziek; 12.30 Amusementsprógr.; 12.55 Pro grammaoverzicht; 13.00 Nieuws; 13.20 Gevar. progr.; 14.00 Nws; 14.03 Voor de teenagers; 14-20 Voor de filmliefhebbers; 15.00 Nieuws; 15.03 Hoorspel; 15.45 Amusementsprógr.; 17.00 Nws; 17.15 Liturgische gezangen; 17.25 Koorzang; 17.45 Engelse les; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de sol daten; 18.28 Paardesportberich- ten; 18.30 Orgelrecital; 19.00 Nieuws en commentaar uit Ame rika; 19.40 Lichte muzjek; 20.00 Cabaret; 21.00 Lichte muziek; 22.00 Nieuw; 22.15 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Lichte muz.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's NED. TV: 15.00 Jazz-gitaar- muziek; 15.30 Uit de voeten: reportage en muzikaal program ma; 16.30 In het TV-lab; 17.00 Voor de kinderen; 19.30 Luipaard op schoot; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Populaire muziek; 20.35 Dick van Dyke- show; 21.00 Quiz-uur; 22.00 Kük die Rijk, amusementsprógr.; 22.50 In Avro's Televizier; 23.10 Jour naal. VL. BELG. TV: 10.00 Volks universiteit; 16.30 Reportage cross-country St. Lambrechts- Woluwé; 17.10 Voor de jeugd; 17.55-18.30 Schooltelevisie; 19.00 Dwaaltocht door het dierenrijk; 19.25 Kroniek voor automobilis ten; 19.55 Sport; 20.00 Journaal; 20.20 Er.kan altijd eentje bij, TV-feuilleton; 20.45 Pro en con tra, amusementsprógr.; 31-35 Echo; 22.05 Reportage Interna tionaal Danstoernooi te Mün- chen; 23.00 Journaal. De N.T.S- heeft minister Bot toestemming gevraagd de experimentele periode van het tweede programma op 4 maart te laten ingaan. Deze periode duurt tot 1 ok tober 1964, op welke datum hel tweede' tèlevisiépro- gram begint. De aanduiding experimen teel houdt o.m. in dat niet op vaste dagen zal worden uitgezonden en het aantal zenduren per week telkens verschillend zal kunnen zijn. De programma's tijdens deze periode zullen o.a. be staan uit Eurovisieprogram ma's, relays uit het buiten land, speelfilms en ander De inwoners van de midden- Japanse stad Hachiman hebben in een boeddhistische tempel ter plaatse een televisiestation ge sticht, waarbij de beelden per draad worden overgebracht. De uitzendingen zijn bedoeld voor de inwoners van Hachiman. Er wordt niet gestreefd naar het maken van winst. filmmateriaal, zoals televi sieseries. De verzorging van deze programma's geschiedt zo wel door de N.T.S. als dooi de omroeporganisaties. De planning voor de eerste uit- zendweek vermeldt de vol gende uitzendingen: Woensdag 4 maart - N.T.S.: Speelfilm. Vrijdag 6 maart - A.V.R.O.: Operette van Millöker. Zaterdag 7 maart - N.T.S.: Internationale zwemwed strijden te Bremen. Deze uitzendingen zullen alleen ontvangen kunnen worden via de tweede tele visiezender IJsselstein-Lo- pik, kanaal 27. ■■■«UB!» Men is met de uitzendingen in oktober 1962 begonnen. Het be sluit hiertoe is genomen omdat de ontvangst van de Japanse televisiestations in Hachiman, een stad met ongeveer 22,000 in woners, slecht is. De 2.3Ö0 tele- visiebezitters in Hachiman be sloten toén, in juli 1962, een eigen televisiestation te stichten. De ontvangst is nu beter en de be trokken televisiebezittevs, die ook de uitgezonden, in hun stad opgenomen programma's waar deren, zijn hier voldaan over. A\

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7