De Gaulle won geduldspel NIEUWE L00BSAFHMLB00T LIEP VAN STAPEL Produktschap verzet zich tegen Europ ese commissie DE TWAALF MILJOEN GEPASSEERD Raad voor de luchtverontreiniging geïnstalleerd door Staatssecretaris Dartels Produktschap neemt 25.060 ton Bintje aardappelen uit de markt RECHTSZAKEN Vtijdag 14 februari 1964 DE VRIfE ZEEUW Pagina 5 Geheel van kunststof vervaardigd AMERIKA EN DE HANDEL MET CUBA Nederlandse vrachtauto betrokken bij dodelijk ongeval in België HOOGCONJUNCTUUR VOOR DE BRITSE INDUSTRIE Niet koken en toch een prachtig witte was POLITIE ZOEKT NEDERLANDSE AUTODIEF Opening tunnel tussen Italië naar Zwitserland Kwaliteitsnormen groenten en fruit SOWJET-UNIE ONTKENT BESTAAN RUSSISCHE BASIS IN SOMALIë Nederland telde op 1 januari 12.041.000 inwoners Bestemd voor veevoeder OEFENBOM VIEL IN VOORTUIN Geen nadelige gevolgen EEN MAAND GEëlST TEGEN ROEKELOZE AUTOBESTUURDER Tot levenslang veroordeelde kreeg er nog vier jaar bij EUROPESE KERNWAPENVRIJE ZÓNE De Gaulle heeft het geduldspelletjc met Tsjiang Kai-Sjek ge wonnen: de oude heerser van Formosa die zijn regering als de enige van China beschouwt, heeft de betrekkingen afgebroken. Ku men zal daar opgelucht zijn. Trouwens: tussen haakjes ook in Bonn. Peking maakte geen aanstalten na door Frankrijk erkend te zijn ook een ambassadeur naar Parijs te sturen en wel om de ■eenvoudige reden dat daar nog steeds de afgezant van Tsjiang in functie was. En zegt Peking, terecht, er is maar één China en er kan dus ook maar een echte ambassadeur van dat land in een hoofdstad geaccrediteerd zijn. De Gaulle kwam daardoor in een pijnlijke positie, want dc Chi nezen dwongen hem als het ware om aan hun eis te voldoen en Tsjiangs afgezant naar huis te sturen. En het maakt een vreemde indruk als een natje die nieuwe initiatieven in de Aziatische poli tiek wil gaan ontwikkelen, begint met te buigen voor de wensen van Mao. VERLOREN PRESTIGE Waarschijnlijk op Amerikaan se instigatie liet Tsjiang Parijs in dit onverkwikkelijke dilem ma. Jn Washington zag men het wel graag dat het Franse diplo matieke offensief in Azië vast liep bij de eerste aanval, temeer omdat in dit werelddeel meer dan ergens anders prestige een grote rol speelt. Dat is klaarblijkelijk ook de reden waarom Tsjiang uiteinde lijk toch maar De Gaulle uit zijn ■netelig parket heeft gered. Zijn prestige was er namelijk niet mee gediend dat hij elk land dat Peking erkende, bedreigde met de straf dat het dan geen be trekkingen meer met Formosa mocht onderhouden; en als punt je bij paaltje kwam dan niet aan zijn dreiging hield. En de opluchting in Bonn heeft te maken met het feit dat het eigenlijk in een dergelijke si tuatie verkeert als China. TWEE DUITSLANDEN Zoals er twee staten zijn die zich beide als geheel China be schouwen Tsjiang zegt nog altijd maar tijdelijk van het vasteland te zijn verdwenen en Mao beschouwt Formosa als Chi nees gebied waar hij alleen door toedoen van de Amerikaanse vloot niét aan kan komen zo zijn er ook twee Duitslanden. En net als de Chinezen breekt Met behulp van een van Ne derland grootste drijvende bok ken, de „Ajax", is woensdagmid dag op de werf van Van der Giessen „De Noord N. V." te Al- blasserdam, de aldaar uit gewa pende kunststoffen vervaardigde loodsafhaalboot „Albatros" te water gezet. Voordat de machtige arm van de bok het 30 ton wegende ge vaarte van de stelling lichtte, doopte mevr. F. J. D. Dooren- bos-Reerink, echtgenote van de plaatsvervangende vlagofficier materieel, commandeur J. Doo- renbos, het nieuwe schip, dat wordt gebouwd voor rekening van de Koninklijke Nederlandse Marine, ox De .■.Albatros", geheel uit ge wapend, door glas versterkt po lyester vervaardigd, is de eerste van de twee loodsafhaalvaavtui- gen, welke door genoemde werf en de Amsterdamse scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. gezamen lijk worden gebouwd. Het ont werp werd vervaardigd door de marine. Deze loodsafhaalvaar- tuigen worcjen de grootste, welke ooit geheel van kunststof zijn vervaardigd in Europa en, naar de schout bij nacht P. Kool, vlagofficier materieel tijdens de na afloop gehouden receptje me dedeelde, waarschijnlijk in de gehele wereld. Deze vaartuigen zullen voorlopig op de Rotter damse Waterweg worden ge bruikt om de loodsen weer naar de vaste wal te brengen. In verband met het langszij komeii, ook bij slecht weer, is speciale aandacht besteed aan de sterkte van deze schepen. In te- uen van kunststof bestaan bij pen van kunststof bestaakn bij deze loodsafhaalvaartuigen de huid, het dek en de schotten, niet uit een massieve opbouw van lagen glasoek het polyes- De woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie vaar Buiten landse Zaken, Robert McCloskey, heeft donderdag op een perscon ferentie gezegd, dat de berichten, die voornamelijk in de Britse perp zijn verschenen, over het voorbereiden van maatregelen door de Ver. Staten tegen be paalde Epgelse produkten „on gegrond en absoluut gefanta seerd" zijn. Datzelfde geldt voor produkten uit andere bevriende landen die ook handel drijven op Cuba, met name voor Frank rijk en Spanje. De Verenigde Staten zijn in het geheel niet van plan economische represailles te nemen tegen landen die met Cuba handel drijven, maar dat verandert niets aan het funda mentele verzet van de Ameri kaanse regering tegen deze han del, zei McCloskey. Bij een botsing tussen een Ne derlandse vrachtauto en een Bel gische personenwagen is dins- dègavond een achtjarige jongen Overleden. De vrachtauto reed in Wuust- wezel, op de grote weg van Bre da naar Antwerpen, de auto van een inwoner van deze plaats aan, tóén deze remde, om een zij straat in te rijden- 2ijn vrpuw en zijn drie andere kinderen werden met verwon dingen naar een ziekenhuis overgebracht. De bestuurder werd licht gewond. terhars, maar uit een opbouw volgens het z.g. sandwich-sy- steem, waarbij schuimplaten de kern vormen. Hierdoor wordt een steviger constructie verkre gen, terwijl de bouwwijze de schepen 35 tot 40 procent lichter maakt dan die, gemaakt van staal. De lengte van de nieuwe vaartuigen bedraagt 23,40 meter, de breedte 5,50 meter. De voort stuwing geschiedt door middel van twee Schottelroerpropellers, een voortstuwingssysteem, waar bij de schroef 360 graden draai baar is. Met de schroef wordt dan ook gestuurd, hetgeen de boten een grote wendbaarheid geeft. Deze propellers worden aangedreven door twee dieselmo toren met eèn gezamenlijk ver mogen van 600 a.p.k. De maxi mumsnelheid zal 15 zeemijlen per uur bedragen. Bonn zijn diplomatieke betrek kingen af met ieder land dat het regime van Ulbrichi erkent. In Bonn bestond de vrees dat Parijs een kwalijke mode zou invoeren door met alle twee de China's relaties te onderhouden', uitgaande van de overweging dat Mao op het vasteland en Tsjiang op Formosa het feitelijk voor het zeggen hebben. Of zo als De Gaulle zelf zegt: Frank rijk erkent de wereld zoals zij is. En het is ook zo dat er twee Duitslanden zijn en in principe zou Parijs op de zelfde argu menten dus ook Pankow moeten erkennen. Als een politiek van twee China's mogelijk is, dan ook een met twee Duitslanden. Nu blijkt dat het eerste niet mo gelijk is, kan Bonn tot zijn op luchting ook wel aannemen dat vooreerst niemand verleid wordt het te proberen met twee Duits landen tegelijk. (Nadruk verboden.) Uit het jongste onderzoek, dat door het verbond van Britse in dustrieën werd ingesteld naar de ontwikkelingen op het gebied van de industrie en de export, is een sterke opwaartse bewe ging gebleken voor de orders en de produktie. „De beperkingen, die aan ver dere toenemingen worden opge legd door tekort aan arbeids krachten of aan capaciteit, krij gen meer betekenis", zo wordt in het overzicht medegedeeld, „maart ér schijnt nog steeds aan zienlijke ruimte te bestaan voor expansie zonder dat dit al te grote eisen stelt". Tegelijkertijd stijgen ook de kosten en in mindere mate de prijzen. Een kleine positieve meerderheid van ondernemingen heeft melding gemaakt van een stijging van de exportprijzen. Meer dan dertig procent van de antwoorden op de vragenlijst over de export, was optimistisch over de exportuitzichten. Het overzicht zegt verder, dat de exportkansen in de geïndus trialiseerde landen sneller ver beteren dan die in de ontwikke lingslanden. De fabrikanten zijn vol vertrouwen over de vooruit zichten in het Europese vrij- handelsgebied (E.V.A.) en in mindere mate ook over die in de Europese Economische Ge meenschap (E.E.G.). (Adv.) Er zijn heel wat huisvrouwen die de grote witte was niet koken. Vaak ziin ze in het bezit van een wasmachine, die zij vullen met water uit boiler of geyser. Wie aan zo'n wasmethode de voorkeur geefl, maakt natuurlijk ook aanspraak op een prachtig witte was. En dat kan Maar het komt dan vooral aan op de keuze van het juiste wasmiddel. HET aangewezen wasmiddel voor deze groep huisvrouwen is er een dat ook voor de huisvrouwen die de was wel koken een vertrouwde klank heeft: OMO. OMO is namelijk speciaal zo samengesteld, dat het ook bij lagere temperaturen een prachtig witte was geeft. Juist daarom verheugt OMO zich ook in een overweldigende aanhang van huisvrouwen die hun was niet koken. KASTEEL VOOR PRINSES IRENE Volgens UPI sal Prinses Irene na haar huwelijk, 'met Don Carlos van Borbon Parma gaan wonen in dit kasteel. Het. is gelegen bij Ligniéres in de Franse streek welke de „Cher" wordt genoemd. Interpol is ingeschakeld bij de speurtocht naar de 40-jarige J. L. uit Bierum, die ervan wordt ver dacht in Duitsland een groot aan tal auto's te hebben gestolen. De politie neemt aan, dat de Neder lander lid is van een internatio nale bende vrachtauto-dieven. In Hamburg, maar ook in an dere plaatsen in West-Duitsland, reageerde L. op aanbiedingen van particulieren, die in adver tenties auto's te koop aanboden. L. meldde zich als geïnteresseer de voor gebruikte auto's. Als de wagen werd voorgereden of een proefritje werd gemaakt, slaag de L. er in het nummer van de autosleutels te noteren. Hij be stelde vervolgens een stel reser vesleutels. Enkele dagen na zijn bezoek verdween de auto, .die getoond was, spoorloos. Het onderzoek heeft tot dusver opgeleverd, dat L. onder 27 Ne derlandse familienamen in Duits land is opgetreden als hij zijn truck toepaste. Het aantal auto diefstallen ligt volgens de West- duitse politie veel hoger. De benadeelden is het opgeval len. dat de Nederlander ongeveer twintig tot 25 centimeter lange sigaren rookte, uit een pijpje van kunststof. De politie heeft een betrouw baar signalement van L„ maar slaagde er nog niet in hem te ar resteren. De tunnel tussen Italië en Zwitserland onder de St. Bern- hardpas wordt op 19 maart voor het verkeer opengesteld. Hij is 5826 meter lang. Twintig kilo meter naar het westen wordt onder de Mont Blanc gewerkt aan een tunnel tussen Frankrijk en Italië. Het bestuur van het Produktschap voor Groenten en Fruit is niet erg gelukkig met de ontwerp-verordening betreffende toepas sing van kwaliteitsnormen voor groenten en fruit binnen de pro ducerende E. E. G.-staten, die de Europese Commissie onlangs bij de E. E. G.-ministerraad heeft ingediend. In een brief aan minister Biesheuvel zal het Produktschapsbestuur zijn bcewaren uiteen zetten. De Europese commissie wil de ven dat de detailhandel van de binnenlandse kwaliteitsnormen tot in het stadium van de detail handel handhaven. Het produkt schapsbestuur heeft er bezwaar tegen, de detailhandel te betrek ken in de regeling in haar volle omvang. Het staat niet afwijzend tegenover bepaalde voorschrif ten voor de detailhandel, maar deze moeten dan waarde hebben voor de consument en de detail handel geen onevenredige lasten opleggen. Bij vele bederfelijke produkten, zowel los uitgestalde als verpakte, is volgens het be stuur de door de Europese com missie voorgestelde verplichting tot aanduiding van de kwa'i- teitsklasge in de praktijk niet na te leven. De uiterlijke kwaliteit kan in bepaalde omstandigheden in korte tijd sterk verminderen, zonder dat dit een achteruitgang van de consumptiewaarde hoeft te betekenen. Als bij deze pro dukten in de detailhandelsfase de kwaliteitsklasse moet worden aangeduid, ontstaat het gevaar dat reeds in de voorgaande fase een lage kwaliteitsklasse wordt vermeld, teneinde te vermijden dat de detailhandel zijn aandui dingen moet wijzigen. De prak tijk met de „Handelsklassenver- ordnung" in West-puitsland heeft dit verschijnsel, dat de ge hele normalisatie in discvediet dreigt te brengen, doen ontstaan. Het produktschapsbestuur ver. regeling uitgezonderd wordt. Noch de toepassing van de nor malisatie in een gemeenschap pelijke markt, noch de belangen van de consument zullen daar door in het gedrang komen. De Europese commissie zal, als haar voorstel wordt aangenomen, een lid-staat kunnen machtigen de kwaliteitsnormen te wijzigen op grond van een relatief groot aanbod. Volgens het produkt schapsbestuur zal dit betekenen dat in zo'n geval een bepaalde kwaliteitsklasse van de markt mag worden geweerd. Uit andere lid-staten zou het vergelijkbare produkt dan ook niet mogen worden ingevoerd. Het zou dus neerkomen op een invoerverbod, en zo'n invoerver bod zou in strijd zijn met de be palingen van de reeds bestaande E. E. G.-groenten- en fruitveror- dening met betrekking tot de li beralisatie en de toepassing van de vrijwaringsclausule. De Europese commissie wil de regeling voor een aantal produk ten op 1 april 1965, voor een aantal andere produkten op 1 april 1966 doen ingaan. In de brief van het produktschap zal gepleit worden voo;- een andere volgorde dan de commissie zich voorstelt. Het eerste jaar moet men maar eeng praktijkervaring zien op te doen met de stérke produkten, het tweede jaar kan zoekt de minister, ernaar te stre- men het dan met de meer beder felijke proberen, vindt het pro duktschap. Het eerste jaar dus nog geen bladgroenten als sla en andijvie en zachte fruitsoorten als abrikozen, perziken en prui men, zoals de commissie voorge steld had. KOLENWAGEN ONTSPOORD Tijdens het rangeren is don derdagmiddag omstreeks 1 uur in Nieuweschans een kolenwagen gedeeltelijk ontspoord. Door de ze ontsporing werd het trein verkeer zodanig bemoeilijkt, dat tussen Nieuweschans en Win schoten de reizigers tot ongeveer vier uur met bussen moesten worden vervoerd. De belichten over de z.g. bouw van een Russische militai re basis in Somalië zijn van elke grond ontbloot en worden ver spreid doör Afrikaanse kringen die de Sowjet-Unie vijandig ge zind zijn", zo staat in een ver- k'aring van het Russische pers bureau „Tass" die donderdag door radio-Moskou werd omge roepen. In de verklaring wordt gewezen op beweringen van de president van Malagasie, Tsira- nana, die aldus het persbu reau niet overeenstemmen met de werkelijkheid. De presi dent is volgens „Tass" naar alle waarschijnlijkheid op een dwaal spoor gebracht. Het Russische persbureau legt er de nadruk op dat de Sowjet-Unie een tegenstander is van de vestiging van militaire j bases en de aanwezigheid van j buitenlandse troepen op het j grondgebied van andere landen, m en met aMe kracht streeft naar j de liquidatie van dergelijke ba- jj ses en de terugtrekking van der- a gelijke troepen, waarvan het re cente Russische voorstel in het comité van achttien te Genève getuigt." Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek vastgestelde gegevens vermeerderde de bevolking van ons land in het afgelopen jaar met ruim 151.000 inwoners (tegen 168.000 in 1962). Het geboorte-overschót was in .1963 wat hoger dan in 1962 (154.000 tegen 152.000), maar de buitenlandse migratie 'bracht een aanmerkelijk lager vestigingsoverschot (8.000 tegen 17.000), terwijl de teruggave der grensgebieden El- ten en Tudderen per 1 augustus 1963 een bevolkingsvermin dering heeft opgeleverd van ruim 10.000. Het aantal levendgeborenen lag eveneens iets hoger dan in 1962 (249.000 of 20,9 per 1.000 inwoners tegen 246.000 of 20,8 pro mille). De sterfte was bijna 2.000 hoger (ruim 95.000 of 8,0 per I.000 inwoners tegen ruim 93.000 in 1962 of 7,9 promille). De inbegrepen zuigelingensterfte (kinderen beneden 1 jaar) is wederom iets gedaald (14,5 per 1.000 levendgeborenen tegen 15,3 in 1962). De emigratie naar de z.g. overzeese emigratiegebieden en de immigratie uit die gebieden waren in 1963 met el kaar in evenwicht (emigratie zowel als immigratie ruim II.000), nadat het migratieverkeer met die gebieden in 1962 nog een vertreksaldo opleverde van ruim 4.000. Voorts heeft de migratie met de E. E. G.-landen in 1963 een vèr- trekoverschot opgeleverd van ruim 2.000 en die met de Europese landen buiten de E. E. G. een vestigingsoverschot van ruim 3.500 personen. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. J. H. Kartels, heeft gisteren in de vergaderzaal van het mi nisterie in Den Haa^ de Raad voor de Luchtverontreiniging ge ïnstalleerd. De oud-minister van Defensie, ir. S. H. Visser, is tot voorzitter van de raad benoemd. In zijn korte toespraak zeide de staatssecretaris dat de lucht verontreiniging een vraagstuk is waar velen in ons land met be zorgdheid tegenaan zien. De luchtverontreiniging in Nederland is minder ernstig dan in vele sterk geïndustrialiseerde buitenlandse streken. Niettemin, a] is er geen reden voor veront rusting, moeten wij denken aan de toekomst en tevens aan het niet te ontkennen feit dat in be paalde delen van ons land de woonsituatie onaangenaam wordt beïnvloed door de lucht verontreiniging, aldus dr. Bar- tels. De voorzitter van de raad, ir. S. H. Visser, zeide in zjjn ant woord, dat wij om te bereiken dat ons land bewoonbaar is en blijft, wellicht ons iets zullen moeten ontzeggen en iets van welvaart moeten offeren. De verontreiniging van de lucht neemt een toenemende plaats in de schaduwzijde van de verho ging van liet levensniveau in. Ir. Visser meende dat men vooruit zal moeten zien zowel wat de vestiging en inrichting van bedrijven betreft als de wo- Het Produktschap voor Aard appelen heeft besloten '15.000 ton Bintje-consumptie-aardappelen van kleigrond aan te kopen te gen een prijs van f 8,per hon derd kilogram, exportkwaliteit in de sortering 10 tot 55 mm of grover af produktiegebied. Deze maatregel wordt genomen om een verder inzakken van de telersprijzen tegen te gaan nu de export beperkt is, hetgeen vol gens het Produktschap voorna melijk wordt veroorzaakt door 't grote aanbod van Franse aard appelen tegen lage prijzen. De door liet Produktschap aan te kopen aardappelen zullen voor veevoeder worden bestemd. De aardappelsituatie is on langs in het Landbouwschap ter sprake geweest. De voorzitter van de hoofdafdeling akkerbouw van dit schap, de heer Muntinga, zegde toe pogingen te zullen doen, opdat het Produktschap het hem voor marktordenings doeleinden beschikbaar staande bedrag van vier miljoen gulden geheel of gedeeltelijk zou ge bruiken om de moeilijkheden te verlichten. Het Produktschap heeft nu dus twee miljoen be schikbaar gesteld. ningbouw en de toenemende dichtheid van het motorisch ver keer. De verontreiniging van de lucht heeft vele ooizaken en aan deze ooi-zaken zijn vele aspecten verbonden. Een remedie voor het vraagstuk in zijn totale omvang Ijjkt mij uitgesloten, aldus ir. Visser. Wel achtte hij 't moge lijk ten aanzien van een aantal der problemen tot verantwoorde conclusies te komen. Spreker ging met zijn gedach ten in de richting van een gron dig onderzoek in een bepaa'de sector of een bepaalde streek, waar verontrusting en hinder is gebleken. Een straaljager van de vlieg basis Twenthe die terugkeerde van een oefening boven Vlieland, heeft woensdag een oefenbom metje van ongeveer dertig cen timeter lengte en 2% kilo zwaar laten vallen boven de bebouwde kom van Glanerbrug (gem. En schede) Het projectiel boorde zich in de grond in een voortuin tje van de familie Eggert, Rijks weg 312. Een voorbijganger waar schuwde de politie. Personeel van de vliegbasis heeft het pro jectiel uitgegraven en meegeno men naar de basis. i De officier van justitie bij de rechtbank te Groningen heeft een maand gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van een jaar geëist tegen de 20-jarige Willy S. uit Nieuw-Amsterdam. S. wordt ervan beschuldigd op 7 december van het vorig jaar in Ter Apel een auto te hebben bésturd, terwijl hij zijn rechter arm geslagen zou hebben om het meisje dat naast hem zat. Toen S. plotseling had moeten uitwijken, verloor hij de macht over het stuur. De auto slipte en sloeg tegen twee bomen. Het meisje, de 16-jarige L. M. uit Emmer-Compascuum, werd uit de auto geslingerd en liep zo danige verwondingen op, dat zij enkele dagen na het ongeluk overleed. De officier vond dat S. hoogst roekeloos, onachtzaam en onop lettend zijn auto had bestuurd. De verdachte zelf zei dat hij, toen hij sigaretten uit zijn zak wilde halen, door het meisje af geleid was. Hij zou toen plotse ling voor een bromfietser hebben moeten uitwijken en was ge slipt. Het zou ter plaatse glad zyn geweest. De politie had dit niet kunnen constateren. Alain Bougrenet de Ia Toc- naye, die ter dood veroordeeld werd wegens medeplichtigheid aan de aanslag van Petit Cla- mart tegen generaal De Gaulle, maar wiens straf door de Fran se president werd gewijzigd in levenslang, is woensdag door het Franse Hof voor de staatsveilig heid nog eens tot vier jaar ge- vangenistraf veroordeeld. Hij werd schuldig bevonden aan staatsgevaarlijke activiteit (vóór de zaak-Petit-Clamart zich af speelde) en aan onwettig wapen bezit. Hij was door het toenma lige militaire tribunaal daarvoor bij verstek al veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf en een boete van tienduizend francs. Vóórdat de uitspraak van het tri bunaal viel was Bougrenet ge vlucht. Pas na de aanslag op t staatshoofd werd hij weer ge grepen. Het woensdag gevelde vonnis verandert hoegenaamd niets aan 't lot van Bougrenet, daar deze immers al voor 't leven is opgesloten. Volgens welingelichte politieke kringen heeft de Poolse vice- minister van Buitenlandse Za ken, Winniewicz, in de afgelopen weken, tijdens bezoeken aan Stockholm, Kopenhagen en Oslo, de regeringen der Scandina vische landen gepolst over de mogelijkheid om een door Polen voorgesteld plan tot het „bevrie zen" van kernwapens in cen- traal-Europa, uit te breiden to* Scandinavië. Dit plan was in de cember j.l. geopperd doör de lei der der Poolse communisten, Co- moelka, die daarin een eerste stap tot overeenstemming tussen Oost en West zei te zien. Go- moelka's voorstel week af van het in 1957 door de Poolse mi nister van Buitenlandse Zaken, Rapacki, geuite plan om van West- en Oost-Duitsland, Polen en Tsjechoslowakije een kernwa- penvrije zóne te maken. De Deense minister van Bui tenlandse Zaken Per Haekkerup, heeft kortgeleden verklaard, dat elk plan om van de Scandina vische landen een permanant kernwapenvrije zóne te maken, onderdeel zou moeten zijn voor een voor geheel Europa geldend* regeling en waarnemers geloven, dat dit standpunt ook de inzich ten van Noorwegen an Zwaden weerspiegelt.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5