Jubileumvergadering „Het Groene Kruis" te Zuidzande SPORTNIEUWS Stem voor dr. Lucas Schaatsenrijden RECHTSZAKEN Marktberichten Hockey BEURSOVERZICHT RADIO EN TELEVISIE DE VRIJE ZEEUW Tsjombe over de moord óp Loemoemba Minister wenst niet met VARA te discussiëren, over „Zo is het. Woensdag- 5 februari 1964 Pagina 7 De afdeling Zuidzande van ,Het Groene Kruis" heeft in een auitengewone vergadering, welke in hotel „De Zwaan" aldaar werd gehouden, het feit her dacht dat 60 jaar geleden deze Vereniging werd opgericht. De voorzitter van de afdeling, burgemeestër H. P. Ever wijn, kon in zijn welkomstwoord een groot aantal leden verwelkomen, benevens als gasten de beide wethouders en meerdere raads leden, vertegenwoordigers van buurtverenigingen van „Het Groene Kruis" en de heer J. C. Hoftijzer uit Schoondijke als vertegenwoordiger van het be stuur van de Provinciale Groene Kruisvereniging. In zijn herdenkingsrede gaf jde voorzitter een beeld van wat de afgelopen 60 jaar op Groene jXruisgebied in Zuidzande is ver richt, waarbij al direct bleek dat deze herdenkingsavond op his torische grond werd gehouden, want ook de oprichtingsverga dering in 1904 bleek te zijn ge houden op de plaats waar men hu bijeen was. Het ledental dei- afdeling bedroeg bij de oprich ting al 189 en met enkele „uit schieters" naar boven, is dit aan tal in de loop der jaren altijd rond de 200 gebleven. De minimum contributie werd bij de oprichting bepaald op 1 en dit is zo gebleven tot. 1962, in welk jaar het belangrijke be sluit wordt genomen om samen met Cadzand en Nieuwvliet over te gaan tot benoeming van een wij kverpleegster. De contributie moet in ver band hiermee worden verhoogd tot twee gulden en werd voor de eerste keer een beroep gedaan op het gemeentebestuur, die de ver eniging een subsidie toekent van ƒ300. Voor het behartigen van de wijkverpleging heeft de afdeling Zuidzande zich altijd beijverd om dit te doen in combinatie met andere afdelingen. Sedert 1957 draait de tegenwoordige combi natie met Cadzand, Retranche- ment en Sluis en dat dit in de praktijk voldoet is wel bewezen want tot op heden verloopt alles in deze combinatie tot ieders te vredenheid. Uit het betoog van de voor zitter bleek dat de „vergader moeheid" welke men in de te genwoordige tijd meent te moe ten constateren, niet iets is van deze tijd, want ook in 1904 had het toenmalige bestuur al te kampen met een geringe toe loop van de leden naar de ver gadering. Om de hiermee gepaard gaan de bezwaren tegen te gaan had men toen echter waarschijnlijk wel andere methodes, want, zo staat in de notulen te lezen „na enig wachten waren er 4:3 léden en kon de vergadering toch door gaan". Het ligt voor de hand dat men toen dus „even dé boer. is opgegaan" om een voldoende aantal leden bij elkaar té krij gen. Als belangrijke besluiten van de laatste tijd noemde de voor zitter tenslotte het besluit van de algemene vergadering, van 1963 om te komen tot de bouw van een wijkgebouw, waarin de con- sultatiebureaux kunnen worden gehouden en de magazijn-artike len kunnen worden opgeborgen. Hierna gaf de voorzitter ver volgens en interessante uiteen zetting over het tegenwoordige werk van het „Groen Kruis", zo wel plaatselijk als op provinci aal en landelijk niveau. Een opsomming te geven van alle werkzaamheden en taken die het Groene Kruis verricht, zou te ver voeren, doch de toehoor ders, gelukkig waren er ditmaal velen, hebben kunnen horen dat de rol die het Groene Kruis in het stuk van de gezondheidszorg speelt, een zeer belangrijke is, welke de betrekkelijk geringe jaarlijkse contributie ten volle waard is. De .voorzitter .eindigde met de wens uit te spreken, dat het Groene Kruis in Zuidzande een levende organisatie zal mogen blijven in het grote geheel van het landelijke Groene Kruis en dat alle leden zich zullen blij ven beijveren om de uitbouw van de afdeling te helpen bevor deren. Na de rede van de voorzitter werden gelukwensen uitgespro ken namens het gemeentebe stuur door wethouder A. Luteijn, door burgemeester Hoftijzer uit Schoondijke, namens het bestuur van de Provinciale Vereniging, en dooi- de heer J. C. Henne- keij namens de afdeling Retran- chement van het Groene Kruis, Na de pauze, waarin een ver versing werd aangeboden en een kleine verloting werd gehouden, volgde de vertoning van enkele fiims. De voormalige president van Katanga, Moise Tsjombe, heeft op een persconferentie in Madrid verklaard, dat hij zijn „brieven en boodschappen" zal publiceren, waaruit de waarheid over de moord op Loemoemba blijkt, zoals onlangs in het Belgische weekblad „Pourquoi Pas" werd afgedrukt. Het blad werd, zoals bekend, direct daarop in beslag genomen. Tsjombe beschuldigde de Bel gische regering er van deze maat regel genomen te hebben, „die bedoeld was om te voorkomen dat het volle licht op de dood van Loemoemba zou worden ge worpen." „Omdat ik de last die op mijn schouders rustte wilde verlichten, heb ik besloten te spreken," aldus Tsjombe. Hij zei drie jaren te hebben gewacht om de nationale hereniging niet onmogelijk te maken. Die moge lijkheden bestaan volgens hem niet langer, nu Atjoela „zijn macht handhaaft dank zfj de steun van buitenlandse mogend heden". In een geschreven verklaring zegt Tsjombe verder dat Adoela mensen, die hij lastig vond, ver giftigde, dat hij zonder recht spraak duizenden Kongolezen gevangen heeft doen zetten en het grootste deel van de aan hangers van Loemoemba heeft laten ombrengen. DE BRUG OVER DE OOSTERSCHELDE Dit is het eerste deel van de 5 km lange brug welke over de Oosterschelde gebouwd wordt. Het staat aan de dijk op Noord-Beveland en geeft reeds een goede indruk van het profiel van de brug. Tengevolge van de winter is er een achterstand van een maand op het bouwschema ge komen; men heeft hiermede echter rekening gehouden bij de plannen, zodat deze ach terstand niet abnormaal te noemen is. Men verwacht dat het eerste brugdeel boven wa ter binnen enkele weken ge plaatst zal worden.- OUDERS DIE KIND DOODDEN KRIJGEN VIJF JAAR De rechtbank in Rotterdam Iieeft de 32-jarige in Hongarije geboren loodgieter G. N. en diens 24-jarige vrouw A. N.B. ver oordeeld tot vijf jaar gevangenis straf met aftrek van het voor arrest, wegens een reeks van mishandelingen, die de dood- van hun 2-jarig zoontje Rony ten ge volge hebben gehad. Deze straf fen zijn één jaar hoger dan de eis van de officier van Justitie, die tegen elk vier jaar had ge vorderd. De 2-jarige Rony werd op 30 augustus dood in zijn bedje aan getroffen als gevolg van toege brachte klappen, stompen en schoppen. Bij de sectie werden o.a. een hersenbloeding en in wendige kneuzingen geconsta teerd. In de motivering van het vonnis zegt de rechtbank dat de vrouw en de man nog wel toe- VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag 2667 stuks vee aangevoerd, zijnde: 320 vette koeien en ossen, 475 stuks ge- bruiksvee, 240 vette kalveren, 255 graskalveren, 1145 nuchtere kalveren, 9 varkens, 81 lopers, 7 biggen, 40 paarden, 3 veulens, 82 schapen of lammeren, 10 bok ken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien 2,70 tot ƒ4,05; vette kalveren ƒ3,40 tot ƒ3,95; nuchtere kalveren 1,45 tot ƒ1,80; slachtpaarden ƒ2,50 tot ƒ2,90, alles per kg. Graskalveren ƒ375 tot. 575 lopers 100 tot 140; biggen 60 tot. 80; schapen 250 tot 290; lammeren 120 tot 150; kalf- en melkkoeien 1000 tot 1375; vare koeien 700 tot 975; vaar zen 700 tot 1000; pinken 525 tot 700, alles per stuk. De aanvoer van vette koeien was als vorige week, handel redelijk en prijshoudend. De aan voer van vette kalveren was éven groter, handel willig en goed prijshoudend, prima's boven notering. Graskalveren werden ruimer aangevoerd, handel ma tig, staande prijzen. Nuchtere kalveren werden ruimer aange voerd, handel goed, prijzen ge drukt. Lopers en biggen aanvoer als vorige week, handel tame lijk, prijzen stabiel. Slachtpaar den werden matig aangevoerd, handel willig, hogere prijzen. Schapen en lammeren werden iets ruimer aangevoerd, handel stil, prijzen gedrukt. Vare koeien werden matig aangevoerd, han del slepend, ruim prijshoudend. Vaarzen en pinken hadden een gewone aanvoer, handel kalm, prygen onveranderd. rekeningsvatbaar zijn te achten voor hun daden, maar gezien de persoonlijkheidstructuur van bei den werden niet de maximale straffen (8 jaar) opgelegd. BOTERSMOKKEL A.\RS VEROORDEELD De rechtbank in Breda heeft tien botersmokkelaars, die veer tien dagen geleden terecht ston den, omdat ze betrokken waren geweest bij een viertal smokkel- complotten, veroordeeld. De zwaarste straf kreeg C. van N. uit Zundert, die gesmokkeld had met een pantserwagen. Om ach tervolgende ambtenaren van zich af te schudden, had hij kraaiepoten op de weg gestrooid. De eis tegen hem was acht maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier voorwaar delijk. De straf werd vijf maan den met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk en verbeurdver klaring van de boter én de auto. P. de J. uit St. Willebrord, die aan een smokkelcomplot boter had geleverd, werd conform de eis veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk met drie. jaar proef tijd en twee jaar ontzegging van de bevoegdheid groothandelaar in boter te zijn. De overige verdachten, die voor het merendeel uit Rotter dam kwamen, kragen gevange nisstraffen van zeven en negen weken, waarvan vijf voorwaarde lijk, of voorwaardelijke straffen met geldboeten. De verdachten', die tor geldboeten werden ver oordeeld, waren in België gepakt en hadden daar al énige tijd in de gevangenis gezeten. De minister van Onderwijs a.i., drs J. F. SchouwenaarFrans- sen, heeft de voorzitter van de V.A.R.A. meegedeeld, dat zij niet bereid is in discussie te treden over de uitspraak van minister Bot van 15 januari over het televisie-programma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" van 4 januari. „Ik gaf mijn beslissing, nadat de V.A.R.A. in de gelegenheid was gesteld haar zienswijze naar voren te brengen en het ligt niet op mijn weg u reken schap te geven van de over wegingen, die geleid hebben tot mijn oordeel over het gewraak te programma", aldus de brief van de minister. TERRY MCDERMOTT OLYMPISCH KAMPIOEN OP DE 500 METER Nieuwe Olympische recordtijd van 40.1 sec. Het zag er gistermorgen tijdens de strijd om de eerste plaats op de 500 meter, lang naar uit dat de gouden medaille door drie rijders gedeeld zou moeten wor den. De Russen Grisjin en Orlov en de Noor Gjestvang hadden n.l. al een tijd af laten drukken van ieder 40.6 sec. Maar toen kwam de fantastische rit van de 23-jarige Amerikaan McDermott. De Amerikaan kwam in de 17de rit uit tegen de Fransman Kou- prianoff, en bleef in deze fan tastische race precies een halve seconde onder de tijd van zijn concurrenten. De eerste vijf op de 500 m zijn: 1. McDermott (V. S.) 40.1 2. Grisjin (Rusland) Orlov (Rusland) Gjestvang (Noorwegen) allen in 40.6 5. Suzuki (Japan) 40.7 (Heren) Pelikaan II— Olympia 1—3 De felle aanvallen die Peli kaan II direkt na het begin op het Terneuzense doel ondernam deden het ergste vrezen. Een prachtige safe van Toon van der Sneppen scheen Olym pia te ihspireren. Met een sterk' staande middenlinie trok de Terneuzense voorhoede. Na enkele vergeefse pógingen scoor de Henny van den Hemel het eerste doelpunt. Kort daarop wist Stanny Verstraeten uit een onmogelijke hoek de voorsprong tot 0—2 op te voeren. Na de rust was het Terneu zense overwicht gebroken; de partijen gingen om beurten ten aanval wat echter voorlopig geen doelpunten opleverde. Nadat Olympia de voorsprong tot 0—3 had opgevoerd kwam een gevaarlijk moment toen een strafpush op het Terneuzense doel gegeven werd. De eerste push werd foutief genomen, toen deze genomen werd wist de Terneuzense doelman het schot te keren. Vijf minuten vóór het einde wist de Roosendaalse rechtsbin nen met een strafschot de Olym- pia-doelmanUe passeren, waar door de eindstand op 13 kwam. Hiermee is een gevaarlijke con current voor het kampioenschap uitgesteld. rein verlaten, waarvoor een in valster in het veld kwam. Het gelukte Ria Mullaert, die nu de midvoorplaats innam, na 10 mi nuten een doelpunt te scoren. Olympia bleef in de aanval en voor de rust werd de keepster van Push nog driemaal gepas seerd. Na de rust waren het weer de dames van Olympia die het ini tiatief namen. Steeds opereerden ze voor het Bredase doeL Het ge lukte de dames van Push niet het Olympia doel te bereiken zodat keepster Kavelaars niet één keer in actie moest komen. Doelpun ten na de rust werden gemaakt door Ria Mullaert 3, Magda Mul laert 1 en Liesbeth Verschuren 1. Eindstand 9—0. (Dames) OLYMPIA—PUSH 6 9—0 Na een lange winterslaap zijn ook de 'hoceyers wéér begonnen. Het waren gisteren de dames uit Breda die het op moesten nemen tegen de Tertteuzense dame: Reeds direct na de afbully had den de Olympia dames duidelijk veldoverzicht. Na 5 minuten spe len werd de midvoor van Olym pia geblesseerd en moest het ter 400 jaar oude schuld wordt betaald Het Londense Marlowe-genoot- schap is van plan 'n oude schuld te vereffenen, die de familie van de zestiende-eeuwse dichter en toneelschrijver Christopher Mar lowe indertijd niet heeft kunnen betalen. Toen Christopher op 3 april 1564 werd geboren, kon zijn va der een rekening van zijn kleer maker van tien shilling (onge veer vijf gulden) niet betalen. Precies 400 jaar later zal het Marlowe-genootschap aan een banket in Londen de verschul digde som in munten uit de 16e eeuw betalen aan de nog steeds bestaande kleermakerij. Het ge nootschap zal naar schatting 200 gulden moeten betalen om het benodigde oude geld van ver zamelaars te kopen. BEURSOVERZICHT STEMMING VIEL HEEL ERG MEE De stemming voor de interna tionale waarden viel gisteren heel erg mee. Weliswaar gaf de opening nog wat koersdalingen voor die waarden aan, doch die waren zeker niet veronrustend. Ten opzichte van het laagste niveau van maandagavond kon voor enkele hoofdfondsen van een vaste stemming gesproken worden. Het publiek, dat maan dag de stukken op de markt had gebracht uit angst voor de con sequenties ten aanzien van de genomen en nog te nemen maat regelen door de regering op monetair gebied om een drei gend inflatie-gevaar te voor komen, haastte zich gistermid dag om de stukken weer terug te nemen. Het buitenland voel de er niets voor op het lagere niveau af te geven, hetgeen een stimulans was voor het Damrak. Alles bijelkaar viel de stem ming dan ook, zoals genoemd, heel erg mee temeer, daar de Nederlandse hoofdfondsen eer gisteren in Wall Street flauw sloten. Kon. Olies openden op 152,80 om daarna op te lopen tot 153,60. Deze prijs was ook de slotprijs van maandag. Het publiek liet zich in de hoek met kooporders niet onbetuigd. Phi lips verbeterde van f 148,80 tot ƒ149,50. Hierdoor bedroeg het verlies voor Philips circa 1 gul den. Hoogovens lagen aanvanke lijk op 591 2 punten beneden de slotkoers van maandag doch lie pen later op de middag uit tot 599. Hoe kan het ook anders, al dus de beurs. Alle staalmaat- schappijen in de wereld boeken gunstige resultaten. AKU bleef wat achteraf op 527 (529Vs). Unilever klom van 143 tot 143,30 (ƒ143,10). De min of meer gunstige tendenties voor de hoofdfondsen ging gepaard met een vrij regelmatige handel. De laagste koers van maandag avond voor Philips was ƒ148,40, Kon. Olie 152.50 en voor Uni lever 142,50. Wall Street bleef maandag voor de eigen fondsen prijshou dend met weinig zaken. De aan delen van de staalmaatschap- pijen aldaar lagen zeer vast in de markt. Er is in Amerika nog steeds een stijgende vraag naar staal. Nabeurs werd in New York bekendgemaakt dat Gene ral Motors het kwartaaldividend verhoogd had. Ook de scheepvaartaandelen konden zich vrij goed handha ven, echter met weinig zaken. De leidende cultures noteerden een weinig lager. Hierin zal, al dus de beurs, mogelijk spoedig een verbetering intreden omdat de besprekingen tussen Nedér- land en Indonesië over de „wederzijdse belangen" vermoe delijk zullen worden hervat wanneer dr. Soebandrio naar Nederland komt. De staatsfond- senmarkt gaf een herstel te zién. In de lokale afdelingen was weinig te doen met koersver anderingen naar heide richtin gen. Beursiudices Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 31/1 573.8 346.4 156.6 243.9 168.7 406.8 3/2 565.2 344.3 153.9 242.0 167.8 401.8 4/2 564.7 342.6 153.4 -241.7 166.8 4Ö9.9 Nabeurskoersen De 64-jarige Zygmunt Gaw- lowski, die in de oorlogsjaren in het beruchte vernietigingskamp Auschwitz gevangen heeft geze ten en thans in Sydney het be roep van masseur uitoefent, heeft verklaard, dat naar zijn mening dr. Franz Lucas, een der 22 beklaagden die thans in Frankfort in het z.g. Auschwitz- proces terecht staan, er destijds niet op uit was om de gevange nen te doden, doch "integendeel om hen te redden. Volgens Gawlowski namen in Auschwitz na de komst van dr. Lucas, die assistent van Men- gele was, de massale vergassin gen af. Lucas zou zijn afkeuring over deze massa-executies heb ben kenbaar gemaakt. Toen Gawlowski en 26 andere gevangenen zouden worden doodgeschoten, als vergelding voor het ontsnappen van twee gevangenen, wist Lucj^s gratie voor hen te krijgen. Zij werden daarna in een steengroeve te werk gesteld. Later werd Gawlowski naar het kamp Mauthausen overge bracht. Toen hij daar nog maar kort was, werd dr. Lucas met de kampleiding belast. Naar de mening van Gawlowski was dit een strafoverplaatsing, omdat dr. Lucas zich tegen de vergassin gen in Auschwitz had verzet. Ook had deze een medische ploeg uit tot de gevangenen be horende Poolse artsen gevormd. Hij deed zijn best om de gevan genen in Mauthausen te helpen, maakte een einde aan de wreed heid der bewakers en trachtte de best mogelijke medische voorzieningen voor de gevange nen te verkrijgen. Gawlowski voegde aan zijn ervaringen nog toe dr. Lucas al leen aan de hand van eigen er varingen te beoordelen. „Ik kan mij vergissen, doch ik geloof het niet. Zijn idee was niet om te doden, doch om te redden", al dus ex-gevangene 95540, die dit in zijn linkerarm getatoeeerde nummer nog steeds draagt. INCIDENT OP CYPRUS Britse militairen spoedden zich maandagmiddag naar de Paphospoort van het oude, om muurde gedeelte' van Nicosia, waar vijf gewapende Grieks- Cyprische politiemannen de be standslijn hadden overschreden en de Turks-Cyprische sector waren binnengegaan, waar zij gearresteerd werden. Volgens Britse militaire kringen is tijdens het incident niet geschoten. AKU: 529 (527) Hoogovens; ("595Uh Kon. Olie: 154.00—-154.50 (153.70) Philips: 149.50—150.30 (149:30)' Unilever; 143.50 (143.50) Stemming: prijshoudend. Geen goedkeuring meer voor woningen in vrije sector boven de 30.000 gld. „Is het juist, dat voor de bouw van woningen in de vrije sec tor boven de 30.000 gulden geen goedkeuring meer wordt ver leend", zo vragen de Tweede Kamerleden mevr. ir. A. Kui perStruyk (V.V.D.) en de heer M. Visser (eveneens V.V.D.) schriftelijk aan minister Bogaers (Wederopbouw en Volkshuisves ting). Zij willen van de minister vernemen of een vertrouwelijk schrijven met deze inhoud of een soortgelijke strekking aan de provinciale directies van de volkshuisvesting is gezonden. Is de minister niet van mening dat de woningbouw in de vrije sector op deze wijze onnodig wordt beperkt en verwacht de minister niet een verlies van bouwcapaciteit door onderbre king van de continuïteit in de bouw of door het aannemen van werken buiten Nederland, zo vragen deze Kamerleden ver der. Als de minister deze op vatting deelt is hij dan bereid de maatregel in te trekken. Ook informeren zij of de maatregel uitsluitend is bedoeld voor complexen woningen voor de verhuur of ook voor wonin gen, die bestemd zijn voor zelf- bewoning. DONDERDAG 6 FEBRUARI HILVERSUM I; 7.00 Nws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Ouverture..., radio voor vroege mensen; 7/35 Overweging; 8.00 Nws; 8.15 Strip voor de jeugd; 8.20 Lichte gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 School radio; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Cello en piano: klass. muz.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Lich te gram.; 12.15 Leven op liet land, gesprek; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Deze week: ber. van buitenl. corresp. en le zingen; 13.00 Nws; 13.15 Klass. grarn.; 13.45 Voor de vrouw; 14.15* Vocaal ensemble (gr.); 14.30 Prisma-reprise: fragm. uit de Prismaprogr.; 15.00 Klass, en mod. gram.; 16.00 Bijbeloverd.; 16.30 Mod. kamermuz.; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.25 Gram.; 17.30 Schoolzang; 17.45 Metropoie-orkest: amus. muz.; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Licht instr. kwintet; 18.50 Soc. perspektief, lezing; 19.00 Nws.en weerpraatje; 19.10 Op de man af, praatie; 19.15 Meisjeskoor met orgelbegeleiding; 19.30 Ra diokrant; 19.50 Lichte gram.; 20.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel; 20.40 Samen uit - Sa men thuis: gevar. progr.; 22.00 Kerkorgelconc.22.30 Nws; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Boekbespr.; 23.00 Rondom het kind: pedago gische etherleergang; 23.30 So praan en piano: hedendaagse Spaanse liederen; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Programma-overz. en lichte gram.; 9.00 Ochtend- gym.; 9.10 De groentëman; "9.15 Klass'. gram.; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Lichte gram.; 19.50 Voor de kleuters; 11.00 Huish. zaken, praatje; 11.15 Radiophilh. orkest: klass. muziek; 11.45 Levenskunst, praatje;. 12.00 Dansorkest met zangsol.; 12.30 Meded, t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Lichte gram. (De progr. vanaf 10.00 uur kunnen onderbroken worden door 10 min." intermezzo Olymp. winterspelen)12.45 Olymp. winterspelen 1964; vërsl. en beschouwingen over de heden- gehouden wedstrijden; 13.00 Nws; 13.15 Meded., event, act. of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Licht orkest; 14.00 Hobo en piano: mod. muz.; 14.30 AVRO's Radio Revue, gevar. progr.; 15 25 Pianorecital: mod. muz.; 16.00 Voordracht; 16.20 Lichte gram.; 16.40 Lichte gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.50 De Olymp. win terspelen 1964: versl. en bbsch. over de heden gehouden wed strijden; 17.55 De gespr. brief; 18.00 Nws; 18.15 Event, act.; 18.20 Zendtijd P.v.d.A.; 18.30 Licht orkest: Latijns-Amerik. muz.; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Spoi'tparade; 19.30 Orkes ten Parade; 20.00- Nws; 20.05 Kamerorkest en soliste: klass. muz.; 21.05 Asterplein, hoorspel; 22.20 Olymp. winterspelen 1964; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act; 23.05 Discotaria. nieuwe gram.; 23.55 Nws. BRUSSEL Vi.12.00 Nws 12.03 Gram.; 12.15 Lichte muz.; 12.50 Beursber.; 13.20 Kamer muz.; 14.00 Nws; 14.03 School radio; 15.45 Lichte muz.; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Franse les; 16.24 Liederen; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kinderen; 17.50 Gram.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paarde- sportbei'.; 18.30 Kamermuziek; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.50 Vrije politieke tribune; 20.00 Jeanne d'Arc au bücher, orato rium; 21.30 Klass. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuz.; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Volksmuz.; 23.00 Nws; 23.05 Opera- en Bei cantoconcert; 23.55 Nws. Televisieprogramma's NED.: 9.55 Olymp. winterspe len Innsbruck 1964: schaatsen 1500 m heren in het Ijsstadion te Innsbruck; 12.55 Skiën: afda ling dames; 15.00 In ogen schouw, journaal in samenwer king met KRO; 15.15 Astma, een volksziekte, uitz. over de bestrij ding van astma; 15.45 Pauze: 16.00 Voor de kleuters; 16.15 Einde; 19.30 Olymp. winterspe len Innsbruck 1964: Ned. comm. op feiten en gebeurtenissen van de dag; 19.45 Filmoverzicht van de Olymp. winterspelen; 20.00 Journaal; 20.20 Memo. act.; 20.30 Kind vermist, Ned. Televisiespel; 21.55 Olymp. winterspelen kunstrijden, vrije figuren heren; 22.30 Journaal; 22.40 Filmoverz. van de Olymp. winterspelen. BELGIË (VU; 19.00 Uitz. van lekenmoraal en filosofie; 19.30 Tekenfilms voor jong en oud: De Flintstones; 19 55 Snort: 20.00 Nws; 20 30 Eurovisie: Olymp. winterspelen; 21.10 Programma met filmnws en fragm. uit nieu we films; 21.55 Olymp. winter spelen; 22.30 Literatuur; 22.40 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7