Provinciaal nieuws BRED Opening streek-kaderscfiool van het N.V.V. in Zeeuws-Vlaanderen Hoe krijgt U een witte was als U niet i Marktberichten AGENDA KERKDIENSTEN Gemeente Terneuzen Pagina 1 DE VRIJE ZEEUW Maandag 3 Dinsdag 4 februari iSj64 TERNEUZEN AXEL BRESKENS HOOFDPLAAT SLUIS ZAAMSLAG prins-heerlijk carnavalsbier komt uit Prijsverhoging van aardolieprodukten BEüRSOVERZICHT Jaarvergadering postduivenhouders 1 De verzakkingen aan <le Si. Willibrorduskerk. Pastoor-deken J. van Meehe- len heeft gisteren, na een lange afwezigheid wegens ziekte, zijn werk weer hervat en vóór de If. Missen een mededeling gedaan over de verzakkingen aan de St. Willibrorduskerk. Hij zei dat er voortdurend contact wordt on derhouden met Rijkswaterstaat die de gang van zaken nauwkeu rig volgt. Zodra er enig gevaar voor instorting aanwezig zou zijn, zuilen, vanzelfsprekend de nodige maatregelen worden ge troffen. Wandelsportvereniging „Emma" Vrijdag 31 januari had in het Gezellenhuis een vergadering plaats van de leden, ouders, do nateurs en genodigden van de wandelsportvereniging „Emma". De heer Aehterbergh uit Zeist, secretaris van de N. W. B., ver toonde enkele films, o.a. de vier daagse van Apeldoorn en de avondvierdaagse van Deventer. Besproken werd verder de deelname aan de vierdaagse waaraan waarschijnlijk tien wandelaars uit Axel zullen deel nemen. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Gezinszorg. In het Wit Gele Kruisgebouw werd onder voorzitterschap van de heer E. de Korf een bestuurs vergadering gehouden van het Interparochieel Centrum voor de Gezinszorg der gemeenten Axel, Koewacht en Zuiddorpe, Eén der belangrijkste punten hield in dat men er na 2% jaar in geslaagd is een maatschappe lijk werkster aan te trekken voor 2% dag per week. Mevr. Van Assche uit Terneuzen heeft deze funktie aanvaard. Kollekte. De kollekte kerkenbouw heeft zondag in de parochie Axel bijna 180 'opgebracht. Ledenvergadering P. J. G. In de bovenzaal van het Cen trum hield de afd. AxelZaam- slag van de P. J. G. een leden vergadering. In het huishoudelijke gedeelte deelde de voorzitter, de heer J. de Kraker, mede dat er dit jaar een bietenrooi- en aardappelver- pleegwedstrijd zal worden ge houden. Hierna kreeg kapitein M. J. Boer van de meteorologische dienst van de vliegbasis Woens- drecht 't woord om 'n inleiding te houden over het onderwerp: „Het ontstaan van buien en de moge lijke verandering van het weer in verband met de Deltawerken". Wanneer verschillende zee armen zullen zijn afgesloten en hier geen eb en vloed meer zal zijn kan dit een verandering ge ven aan het weer in de omtrek van deze zee-armen. Na deze interessante lezing was er gelegenheid tot het stel len van vragen waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De voorzitter dankte de heer de Boer voor zijn lezing en hoop te dat voor de te verrichten waarnemingen van de gedragin gen van het weer ook van de zijde van L. J. G.-leden volle medewerking zal worden ver leend. Afscheid van de gemeente opzichter Ornée In de „Uitkomst" te Breskens heeft de gemeenteraad een bui tengewone raadsvergadering ge houden met als enige agenda punt: het afscheid van de heer D. J. Ornée als gemeente-op zichter. Burgemeester J. A. Eekhout wilde aan dit afscheid een bij zonder tintje geven. Hiervoor waren dan ook bijeengekomen alle ambtenaren van de ge meente en de leden der vrij willige brandweer, de directeur van de technische dienst West Zeeuws-Vlaanderen, de heer C. Zuidweg, de heer G. Kortus, in specteur van de brandweer uit Breda, het hoofd van de B. B. in West Zeeuws-Vlaanderen en vele Zeeuws-Vlaamse collega's. Spreker ging de periode, dat de heer Ornée op 1 oktober 1926 in Breskens kwam, nog eens na. Het inwonertal be droeg toen 2535. Er was weinig of geen uitbreiding, overal was er nog open riolering, er waren geen trottoirs en er was ook geen waterleiding. Voor branden waren er brandputten, die in de zomer meestal droog stonden. Een huisvuil-ophaaldienst be stond er niet. In West Zeeuws-Vlaanderen was U de eerste gediplomeerde gemeente-opzichter die na veel discussie werd aangesteld, aldus spreker. Ook bent U opzichter geweest van het voormalige waterschap „Groot en Klein Baarzande". Hier heeft U veel werk verzet. Wij kunnen twee belangrijke periodes onderschei den: van 19261940 en van 1940 tot heden, de herrijzenis van de gemeente. Een 8-urige werkdag hebt U nooit gekend. In 1940 en 1944 waren het de bombardementen, die veel werk brachten, terwijl iedereen evacueerde bleef Ornée op zijn post. Op 11 september 1944 bij het grote bombomde ment moesten talrijke slacht offers geborgen worden, waar voor een massagraf gemaakt worden moest. De wederopbouw 1945 bracht veel werk mee. Door uw toe doen kwam de eerste auto-mo torspuit. De vrijwillige brand weer is door U opgebouwd. De vereniging van brandweercom mandanten heeft U het zilveren kruis toegekend. Namens de ge meenteraad bood spreker een passerdoos aan. Voorts deelde de burgemees ter mede, dat het H. M. de Ko ningin had behaagd om de ere medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, toe te kennen. De heer Ornée dankte in de eerste plaats H. M. de Koningin voor de ontvangen onderschei ding en de burgemeester voor zijn hartelijke woorden. Zijn opvolger J. Meijaard zou hij maandag in tegenwoordig heid van de burgemeester enige sleutels overhandigen. De heer Carels sprak namens de raadsleden: Wij danken U voor hetgeen U voor de gemeen te gedaan hebt. Naast veel lof heeft U ook kritiek moeten in casseren, doch het siert een mens als hij tegen deze kritiek op kan. De heer P. J. Woittiez bood namens het secretariepersoneel een tekenmachine aan. Raadsvergadering'. De raad der gemeente Hoofd plaat kwam vrijdagavond hl openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burge meester J. F. C. Temmerman. De burgemeester dankte har telijk voor de wensen ter gele genheid van de jaarwisseling ontvangen. Hij sprak de wens uit, dat de raad in het komende jaar in goede samenwerking zal arbeiden voor het welzijn van de gemeente Hoofdplaat, Een gelukkige omstandigheid is het, dat het inwonerpeil van de gemeente gelijk is gebleven. Er zijn thans 1223 inwoners. De burgemeester gaf een kort overzicht van de belangrijkste be sluiten, die de raad het afgelo pen jaar heeft genomen. Vooral de wegverbetering van Biervliet naar Hoofdplaat is een belang rijke gebeurtenis, waardoor Hoofdplaat gemakkelijker be reikbaar zal worden. Ook voor de haven is er gróte belangstelling. Steeds meer sche pen gebruiken Hoofdplaats haven voor de aan- en afvoer van klei nere produkten. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van het Katho lieke instituut voor sociale op leidingen te Breda „Markendaal" om een bijdrage in de studiekos ten voor een uit Hoofdplaat af komstige leerling. De raad vo teerde het gevraagde, nl. 15, Op verzoek van de kerkeraad der Hervormde kerk te Hoofd plaat werd de gemeentelijke bij drage in het jeugdwerk van 15 op 100 per jaar gebracht. De uitgifteprijs voor bouw grond te Slijkpla.at wercl ver hoogd. Voorheen was de prijs 2,75 per m- grond, thans be paalde de raad dat deze prijs precies een gulden hoger zal worden. De prijs voor tuingrond werd gehandhaafd op 0,50 per m2. Zilveren onderwijs-jubileum De heer G. J. van Oorschot, hoofd van de openbare school alhier, heeft zaterdagmorgen van vele zijden felicitaties in ont vangst mogen nemen ter ge legenheid van zijn 25-jarig on- derwijsjubileum. Burgemeester P. F. van Hoote- gem en de wethouders J. H. Ge- vaert en A. van Hal boden na mens de gemeente een bloem stuk aan. Mevr. Kapsenberg Lindenbergh deed dit voor de oudercommissie. Verder waren vertegenwoor digd het gemeentepersoneel, het „Nut" en de zwemclub. De heer Van Oorschot is èedert 1946 te Sluis werkzaam. Reigers keerden vroeg terug' Zondagmiddag zijn op de rei gerkolonie op hoeve „De Punt" te Zaamslag zes blauwe reigers weergekeerd van huil verblijf aan de Westafrikaanse kust. Nor maal komen deze vogels eerst omstreeks Half februari terug. Propaganda-avond, „Volks onderwijs". Do afdeling Zaamslag organi seerde in de bovenzaal bij de heer R. J. van de Veke een geslaagde propaganda-avond. Het hoofd van de openbare school, de heer F. Dieleman, verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder de spreker, de heer M. L. van Vugt uit Terneuzen, en de toneelgroep van „Volksonderwijs" uit Sluis kil. •De heer Van Vugt hield een korte causei'ie over de „Doel stellingen van de vereniging Volksonderwijs". Hij drong er bij de bezoekers op aan lid te wor den om de strijd voor de open bare school te steunen. Wij wil len, aldus spreker, goed alge meen onderwijs voor iedereen. Hij betreurde het dat de kinde ren al op vierjarige leeftijd ge scheiden worden. Spreker gaf enige voorbeelden van scholen- stiehting en wees o.m. op een plaats van 6000 inwoners, waar vièr chr. u.l.o.-scholen bestaan. De toneelgroep voerde na de pauze een stuk in drie bedrijven op, getiteld „Vliegtuig vermist". De traditionele verloting had aller belangstelling. De heer Dieleman dankte aan het einde de spreker en de to neelgroep voor de belangeloze medewerking. Adv. De verkoopprijzen voor auto- gasolie, gasolie voor andere doeleinden, huisbrandolie 1 en 2 en dunne stookolie zullen dins dag 4 februari worden verhoogd met 60 ct per 100 liter. De oliemaatschappijen delen mede dat deze prijsverhogingen eon gevolg zijn van de normale seizoensfluctuaties in de aan- voerprijzen en dat zij derhalve in geen enkel opzicht verband hou den met de loonontwikkeling sinds 1 januari. VIJF MAANDEN INPLAATS VAN LEVENSLANG Mevrouw Baggen uit Huls bij Simpelveld, die door de K.N.V.B. op 20 december van het vorig jaar voor het leven werd uitge sloten om nog ooit een voetbal veld te betreden, mag over en kele maanden weer haar favo rieten toejuichen: de commissie van beroep van de K.N.V.B. wij zigde de straf in vijf maanden onvoorwaardelijk. De vereniging werd aanvan kelijk gestraft om zes wedstrij den zonder publiek te spelen. Deze straf werd reeds eerder veranderd in een voorwaarde lijke straf van zes maanden zon der publiek, met een proeftijd van drie jaar. Mevr. Baggen werd gestraft wegens het veroorzaken van on enigheid na afloop van de wed strijd HulsWahl wilier (uit slag: 1—3). (Adv.) Ja, daar gaat het om: een prachtig witte was! Alle wassende huisvrouwen streven ernaar. En wie dat resultaat bereikt, Iheeft het in de eerste plaats te danken aan eigen ervaring en aan de eigen manier van wassen. Maar behalve daaraan, bovendien: aan de keuze van het juiste wasmiddel. Vele huisvrouwen, die hun was koken, weten dat OMO hun de beste resultaten geeft. Maar ook huisvrouwen die regelmatig bij lagere temperaturen wassen weten dat juist OMO onder deze omstandigheden zijn weerga niet vindt. Hiervan kunnen alle niet- kooksters profiteren. Wie dat zijn De huisvrouw die haar was koud opzet en tot een graad of 70 verhit, de huisvrouw die water gebruikt uit geyser of boi ler, maar ook de huisvrouw die 'n sopje maakt voor haar .nylon- goed. Zo telt OMO onder zijn honderdduizenden gebrudksters vele huisvrouwen die, wanneer zij hun was niet koken, geen ander wasmiddel zouden wensen. DINSDAG 4 FEBRUARI TERNEUZEN: Lokaal „Bet hel", 7.30 uur: Evangelisatie- ssmenkomst. Hotel „Rotterdam", 8 uur: Lezing: „Tussen Grieken en goden". Café Maandag, 7.30 uur: Jaarvergadering Volksonder wijs. WOENSDAG 5 FEBRUARI TERNEUZEN: Concertge bouw, 7.30 uur: Ontspannings avond P.J.G./Z.P.M. Het N. V. V. wil mede zijn bij drage leveren in de ontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen, niet al leen door uitbreiding van het ledental te stimuleren, doch door te bevorderen, dat zij, die straks geroepen zijn een rol te spelen in de bedrijven en bestuurlijke or ganen van het openbare leven, zijn toegerust met voldoende- geestelijke bagage en kennis, opdat zij naar behoren en met gezag de taak kunnen vervullen die van hen wordt verwacht. Dat de vakbeweging hierbij de be langstelling heeft van de plaat selijke overheid, is een gelukkige omstandigheid, die het bewijs levert van de volledige erkenning der vakbeweging. (Adv.: zijn als de dood voor Bovenstaande conclusie werd geformuleerd door de heer F. Drabbe uit Breda, districtsbe stuurder van de bij liet N. V. V. aangesloten Algemene Bedrijfs groepen Centrale, die deze woor den sprak ter gelegenheid van de officiële opening van de streek- kaderschool van het N. V. V. voor Zeeuws-Vlaanderen, welke zater dagmorgen in één der zalen van hotel Rotterdam plaatsvond. De heer Drabbe zeide, dat het belang van deze dag voor het N. V. V. in de kanaalzone werd onderstreept dooi' de aanwezig heid van burgemeester mr. H. Rijpstra, die hij mede met de ver tegenwoordiging van de Terneu- zense bestuurdersboncl en de pers een hartelijk welkom toe riep. Zeeuws-Vlaanderen kwam na j i j l de watersnoodramp door de Del- V e r k O U d h e I d S bac 111 e n tawerken en nu door de gigan tische industriële ontwikkeling sterk in de belangstelling te staan, met als gelukkig neven verschijnsel de Toename van de werkgelegenheid. Het is één der taken van de vakbeweging, met deze toename als begeleiding de bevordering van de leefbaarheid in de streek. Hierin moet het N. V. V.-kader zijn rol meespelen. De bedoeling van deze cursus, die zes achter- Dit doosje betekent: eenvolgende zaterdagen zal protektie tegen infektieworden gehouden is. dit kader inzicht te geven in de gebeurte- ZWAKKE MARKT Het weekeinde is voor het Damrak niet bepaald gunstig geweest. Dit bleek al spoedig vanmiddag uit de openingskoer sen voor de internationale waar den. Deze fondsen openden over de gehele linie lager, tot flauw. Dit laatste gold speciaal voor Hoogovens. De waarden van dit concern lagen beginbeurs 22 punten lager op 585. Dit vond de beurs al te gortig. Binnen en- angstige houders die hun stuk ken op de markt wierpen. Tegenover dit geringe aanbod stond geen voldoende vraag met als gevolg, bovengenoemde koersdalingen. Op het verlaagde niveau kwam Zwitserland met kooporders in de markt. Ge durende de gehele middag ble ven de omzetten in alle hoofd fondsen minimaal. In sympathie met de hoofd fondsen daalden ook de scheep vaartaandelen zij het met zeer ook door „koopjesjagers" tot 596. Philips daaide 2,80 tot 151 mede als gevolg van licht aanbod uit Amerika. Unilever min 40 cent tot 144. waarna 143,30 werd gedaan. AKU ging 5 punten omlaag tot 531. Kon. Olie moest met 1 gulden verlies genoegen nemen op f 154,60. La ter werd in dit fonds 153,90 gedaan. De stockdividenden Kon. Olie werden verhandeld dalend van 30,92 tot 30,74. De koersdaling was hoofdzake lijk het gevolg van de maat regelen welke de regering heeft genomen en nog denkt te nemen op monetair gebied, om een dreigende inflatie te voorkomen. De genoemde maatregelen zul len, aldus de beurs, zeker van nadelige invloed zijn op enkele lokale waarden. Op de hoofd fondsen behoeven deze maat regelen absoluut niet van in vloed te zijn. Men moet zich, zo redeneert men ter beurze, toch altijd nog in de rug weten te dekken tegen inflatie. Hiervoor komen dan de aandelen van de hoofdfondsen in aanmerking, vooral aandelen Kon. Olie en die van Unilever. De gang van zaken bij Hoogovens is gunstig, zodat de beurs ook voor dit fonds een koersdaling overbodig acht. Met Philips en AKU ligt. de kwestie van lonen en prijzen iets nadeliger, doch ook voor deze fondsen, acht men een koersdaling ongemotiveerd. Phi lips zal ontegenzeggelijk, aldus de beurs, met zeer goede vierde kwartaalcijfers komen, terwijl het AKU-concern het momen teel heel goed doet. Het waren dan ook vanmiddag alleen wat hele minuten steeg de koers dan weinig affaire. Óok de leidende cultures deelden in de malafse. De koersdalingen waren echter niet veronrustend. De staats- fondsenmarkt was doorelkaar gemakkelijk. Ook in de lokale afdelingen hadden de koersdalingen de overhand. Er kwamen in deze afdelingen weinig zaken tot stand. Beursindices 30/1 31/1 3/2 Int. conc. 575.0 573.8 565.2 Industrie 346.6 346.4 344.3 Scheepvaart 157.4 156.6 153.9 Banken 241.7 243.0 242.0 Handel, enz. 168.3 168.7 167.8 Algemeen 407.2 406.8 401.8 nissen, die zich momenteel aan het voltrekken zijn. De positie van het N.V.V. is in Zeeland groter dan die van de twee an dere vakcentrales tezamen en al geldt dit niet voor Zeeuws- Vlaanderen, het N. V. V. wil in dit gebied gecentraliseerd de pro blemen aanvatten. Verwacht mag worden, dat de kanaalzone het werkgebied van Zeeuws-Vlaande ren zal worden en dat zich hier ook werknemers van buiten het gewest zullen vestigen. Naast de uitbreiding van het ledental ziet het N. V. V. dan ook voor het kader meerdere taken in de be drijven en in het plaatselijke openbare leven tegemoet. De vakbeweging heeft niet alleen een materiële doch ook een die nende taak en de aanwezigheid van 35 cursisten op deze morgen zag de heer Drabbe een vrijwil lig aanvaarden van die taak. Tenslotte sprak de heer Drabbe de hoop uit, dat deze cursus aan zijn doel zal beantwoorden. Ook de heer Rijpstra achtte de cursus van grote betekenis, niet alleen voor de vakbeweging, doch voor alle mensen die in deze streek wonen. De eerste cursus leider van deze morgen, dr. C. de Galan-, die zou spreken over de ontwikkeling van Zeeland, toe gespitst op Zeeuws-Vlaanderen, feliciteerde hij met zijn benoe ming tot direkteur van de dr. Wiardj Beekman-stichting. Mr. Rijpstra had de laatste tijd vernomen, dat er in N. V. V.- kringen nogal eens werd gespro ken over „discipline". Hij meen de te mogen stellen, dat hierme de geen militaire discipline be doeld werd, doch de discipline van de menselijke geest. Mr. Rijpstra zei verder met respect vervuld te zijn, omdat zovelen in hun vrije tijd bereid waren te leren meedenken en de proble men te benaderen van deze streek en van overig Zeeland. De burgemeester stipte verder nog even de belangstelling aan, die zijn nieuwjaarsrede had onder vonden. De Zeeuwsviaamse werknemer staat kwalitatief acht procent boven het landelijk gemiddelde en mede hierom noemde mr. Rijpstra deze kaderschool ook een gelukkig initiatief, omdat dit vruchten kan afwerpen voor de gehele Zeeuwse gemeenschap. De heer C. Hoek, districtsbe stuurder N. V. V. in Zeeland, dankte beide sprekers en ver klaarde de cursus voor geopend. Zoals vermeld Wielc! dr. De Galan de eerste inleiding. In dè mid daguren hield de heer M. A. L. Hubregtse zijn eerste van de zes referaten over staatsinrichting. De volgende zaterdagen zal het maatschappelijk werk behandeld worden, de arbeidsmarkt, be roepskeuze en omscholing, gods dienstige en politieke samenstel ling der bevolking, propaganda, ledenbinding en scholing. De on derwerpen worden behandeld door de heren: ds. H. M. Stra- ting, W. van Halm, J. A. v. d. Gijp. J. C. Moolenkamp en C. Hoek. Aclvieskoersen buitenlands bankpapier Dc advieskoersen voor buiten lands bankpapier, geldend in Amsterdam op de volgende werkdag, luiden: Engelse pond 10.0510.15 Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.30'é3.35' Franse frank (100) 73.40—73.90 Belgische frank (100) 7.15—7.20 Duitse mark (100) 90.3590.85 Zweedse kr. (100) 68.85—69.85 Deense kroon (100) 51.7052.70 Noorse kroon (100) 49.7550.75 Zwitserse fr. (100) 83.30—83.80 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese escudo (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92', 6.07'. a In het café van de lieer R. J. van de Veke te Zaamslag heeft de afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Zuidnederlandse bond van postduivenhouders haar jaarlijk se algemene vergadering gehou den onder voorzitterschap van dokter W. Colsen uit Hulst. In zijn welkomstwoord begroet te deze de afgevaardigden van Walcheren en Z.-Beveland. Wel licht ten overvloede zei de voor zitter tegen zijn gasten dat „wij Zeeuws-Vlamingen" gewoon zijn te zeggen, hetgeen wij op ons ■hart hebben. In het oosten zijn het meer Vlamingen en in het westen zijn er velen die van de Fransen afstammen, dus gaat het er wel eens warm toe, maar alles tezamen menen wij het zo kwaad niet." De notulen van de jaarverga dering, die op 10 februari 1963 te Sas van Gent werd gehouden, werden door de heer M. Dieleman (Axel) voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. De penningsmeester, dc heer Ch. de Bruijn (Hulst), gaf een financieel overzciht. Dc leden kregen de indruk dat de afdeling er goed voor staat. Een en ander werd bevestigd door drie be stuursleden van Cadzand, die de kascommissie vormden. Niemand had bezwaar tegen de terugbetaling van 30 cent per mand uit de afdelingskas aan de verenigingen voor verzonden manden naar Frankrijk. Een verzoek van de vereniging ..De Snelvliegers" uit Oostburg en geldend voor geheel West Z.- Vlaanderen om de duiven per auto naar Frankrijk te vervoe ren, werd ingewilligd. De secretaris bleek een tegen stander omdat hij in zijn jaarver slag de loftrompet had gestoken voor verzending per spoor. De bestuursleden van Oostburg had den echter berekend dat per auto het vervoer goedkoper zal zijn. Do voorzitter jvildc hen wel graag toestemming geven om het eens te proberen, want, zo merk te hij op, ik kan er geen wijs woord over zeggen, omdat ik er geen ervaring mee heb. hetgeen trouwens met ieder van ons het geval is. Van de ene kant wordt er wel iets goeds losgelaten, maar wie zegt dat autovervoer niet beter en goedkoper is? Mogelijk kan er niets van door gaan, want wij weten niet welke eisen de Franse autoriteiten stel len. West Z.-Vlaanderen gaat dit jaar dus ook een ander vlieg- programma volgen, indien men er in zou slagen vóór 1964 tot een proef te komen. „De Snel vliegers" vroegen ook om toezen ding aan alle verenigingen van een afschrift van het financieel jaarverslag. Walcheren en Z.-Beveland had den een verzoek ingediend om hun duiven voor vluchten op Frankrijk te mogen verzenden met het afdelingsconvooi uit Z. Vlaanderen. Het hoofdbestuur van de Z.N.B. gaf hiervoor reeds toestemming. Ook de aanwezigen waren het er mee eens. Wèl moest er worden gestemd over het al oi niet ge lijktijdig lossen. Gezamenlijk los sen werd gehonoreerd met 44 stemmen en afzonderlijk met 20 stemmen. De heren A. Vermeulen (Bres kens), kring West; M. Dieleman (Axel) en H. Marquinie (Sas van Gent), kring Midden; en Ch. de Bruijn (Hulst, kring Oost, werden herkozen. Er waren geen tegen- candidaten. Het concept-vliegprogramma 1964 werd goedgekeurd. Het ziet er als volgt uit; 26 april vanuit Arras3 mei vanuit Arras; 10 mei vanuit Breteuil; 17 mei van uit Dourdan; 24 mei vanuit Ar ras; 31 mei vanuit Breteuil; 6 juni vanuit Angoulème; 7 juni vanuit Dourdan; 14 juni vanuit Orleans; 19 juni vanuit St. Vin cent/Wenen; 21 juni vanuit Ar ras; 27 juni vanuit Chateauroux; ,2S juni vanuit Arras; 5 juli van uit Breteuil; 10 juli vanuit Bar celona; 11 juli vanuit Ruffec; 12 juli vanuit Dourdan; 17 juli van uit Dax; 19 juli vanuit Arras; 26 juli vanuit Breteuil; 2 aug. van uit Breteuil; 9 aug. vanuit Dour dan; 16 aug. vanuit Arras; 22 aug. vanuit Orelans; 30 aug. van uit Arras; 5 sept. vanuit Cha teauroux 12 sept. vanuit Parke- stone en 19 sept. vanuit Angou lème. Tenslotte werd besloten de los singsuren voor dit jaar vast te stellen op half acht voor Arras en op half zeven voor Breteuil. DINSDAG 4 FEBRUARI GEREF. GEMEENTE <SJH.) Axel: 7.30 uur Ds. G. A. Zijder- veld, van Middelburg. VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam, 3 febr. 19641 Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal, aangevoerd 1570 stuks vee, zijnde 1153 vetlfe*koei- en en ossen en 417 varkens. De noteringen waren als volgt: Vette koeien 2,70—4*05 en varkens ƒ2,38—ƒ2,43, aBes per kg. Overzicht:' Vette koeien: iets meer aanvoer, handel redelijk, lste kwaliteit goed prijshoudend, 2de en 3de kwal. gedrukt, prima's boven notering; Varkens: aan voer korter, handel stroef, prij zen iets lager, prima vleesvar kens boven notering, zware var kens moeilijk te plaatsen; Slacht- zeugen ƒ1,90—ƒ2,05 per kg, af loop teruglopende prijzen. GRAANBEURS ROTTERDAM Tarwe volgens monster, 17 pet vocht, van 34,50 tot 35,75 leve ring deze week, franco Rotter dam per schip. Zomergerst volgens monster ƒ24—ƒ27,25, weinig vraag; Ha ver volgens monster ƒ22—ƒ24, weinig vraag. Groene erwten volgens mon ster 40—47,50; Schokkers vol gens monster ƒ40—ƒ54, franco Rotterdam. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opw.j Eigenheimers 11—ƒ13,50; Bin tje ƒ8,50ƒ10; Bevelander geeh handel; Meerlander 9ƒ12. Klei-aardappelen 38 mm opw.: Eigenheimers ƒ12ƒ14; Bintje ƒ9—ƒ10,50; Furore ƒ9—ƒ10,50. Klei-aardappelen voor de ex port 35 mm opw.; Bintje in 3 maten gesorteerd geen handel. Zand-aardappelen 35 mm opw. j Bintje geen handel. Zand-aardappelen voor de ex port 35 mm opw.: Libertas geen: handel; overige rassen geen han del. Stemming binnenlandluste loos; buitenland: geen handel Voer-aardappelen 2,505. Prijzen berekend per 100 kg en- op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een. verzoek met bijlagen van R. Cortvriendt, Merelstraat 4, Sluis kil gemeente Terneuzen om ver gunning tot oprichting, in wer king brengen en in werking hou den van een inrichting tot het repareren van landbouwmachi nes, waarin 3 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 4% pk gebezigd zullen wor den, op het perceel plaatselijk bekend Bovenweg 61 Sluiskil kadastraal bekend gemeente Ter neuzen, sectie G, no. 1200 eiï 1201. Gedurende tien dagen na de) dagtekening van deze bekend-' making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren' tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zal op donderdagj 20 feb. a.s., des namiddags 14.00, uur, in het gemeentehuis een; openbare zitting worden gehou den, waarin mondeling bezwaren! tegen de inwilliging van dit ver-j zoek kunnen worden ingebracht) Een ieder kan ter secretarie) der gemeente kennis nemen varj 'de ter zake ingekomen sch'riftu-i ren. De aandacht van belangheb-j benden wordt er op gevestigd) dat tot beroep gerechtigd zijn de! aanvrager van de vergunning en! degene, die in persoon of {bij gel machtigde op de bovenbedoelde) zitting is verschenen. Medêfe tot) beroep gerechtigd degen'e die! zonder op de openbare zitting ta zijn verschenen, binnen de ge-) stelde termijn schriftelijk bezwa) ren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze geq meente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennis) geving wordt gedaan. Terneuzen, 4 februari 1964. Burgemeester en Wethouders^ voornoemd. H. RIJPSTRA, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secr. V t

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2