PROVINCIAAL NIEUWS Verenigde Staten vestigt twee nieuwe ruimterecords KOLONEL HYDE SATURNOS-1 SUPERRAKET BRENGT NEGENTIEN TON ZWARE SATELLIET IN BAAN ON DE AARDE Sowjef-Unie KRACHTIG AMERIKAANS PROTEST BIJ DE SOWJET-ITNIE Burgerlijke Stand Geef uw soep de volle kracht van sappig, mager rundvlees: met Liebig! Vóór op de AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 30 januari 1964 Ver koudheids bacillen AXEL BOSCHKAPELLE OSSENISSE SAS VAN GENT SLUIS VLEESCONSUMPTIE IS GEDAALD NA DE PRIJSVERHOGINGEN PROTESTACTIE VAN WINKELIERS HULT MAASTRICHTSE BINNENSTAD IN DUISTERNIS FISCUS EN GEWETEN Vrachtvliegtuig van de K. L. EV3. beschadigd in Gander Zanzibar erkent Oost-Du itsf and „AMERIKAANSE SPIONNEN" IN NOORD-VIETNAM VEROORDEELD (Adv,) zijn als de dood voor OF VACCINATIE TEGEN JPOUO OP THOLEN De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid dr A. J, H. Bartels heeft op verzoek van het Tweede Kamerlid de heer P. Voogd (Boerenpartij) een overzicht gegeven over het aan tal kinderen op het eiland Tho- len dat tegen polio is gevacci neerd. Het is niet mogelijk mee te delen tot welke godsdienstige richting de niet-gevaceineerde kinderen behoren, zo deelt de staatssecretaris mee. Bij de regis tratie van de vaccinaties, die dooi de geneeskundige inspectie wordt verzórgd, is er geen aanleiding gegevens te vragen over de gods dienst van de ouders. Uit het antwoord op de schrif telijke vragen blijkt dat 47 per cent van de kinderen beneden 12 jaar tegen kinderverlamming is gevaccineerd. De laagste percen tages kwamen voor in de ge meente Stavenisse (2), Scherpe- nisse (22) en St Annaland (25). In verband met de recente ex plosie van kinderverlamming zijn 2826 (van de 3907) kinderen van drie maanden tot en met 14 jaar met oraal-vacein (Sabin-vac- ein) gevaccineerd. aantal waarvan kinderen gevacc. St Annaland 674 456 St Maartensdijk 643 542 Oud Vossemeer 592 505 Poortvliet 401 260 Scherpenisse 326 1S1 Stavenisse 359 179 Tholen 912 703 Totaal Eiland Tholen 3907 2826 Aanrijding Woensdagmiddag om kwart voor twee reed de heer P. A. H. uit Axel met zijn auto, komende vanaf de Stationsstraat, de Nieu- wendijk op. Ter hoogte van het aardappel magazijn van de Gebrs De Feijter wilde hij linksafslaan om op de open ruimte vóór het magazijn zijn auto tp keren. Op hetzelfde moment wilde de heer M. J. de V., eveneens te Axel wonende, die met zijn auto ach ter de auto van H. reed, deze voorbijrijden, tengevolge waar van een aanrijding ontstond en beide auto's zwaar werden be schadigd. •Jaarvergadering Vereniging van Varkenshouders In het café van de heer P. Vonk hield de plaatselijke vereniging van varkenshouders „Helpt El kander" haar jaarvergadering. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer P. van Leu ven, volgden de verslagen van secretaris en penningmeester-. In het afgelopen jaar bedroeg het batig saldo 196,70 en het kas saldo op 31 december 5182,16. Het voorstel van het bestuur om de contributie met ƒ1 per jaar te verhogen en de uitkering te brengen van 1,50 op 2 per kg werd met algemene stemmen aangenomen, evenals het voor stel de eventuele uitkering voor biggen van 50 op 60 te bren gen. Bü de bestuursverkiezingen werden de vicevoorzitter, de lieer A. Bakker, en de secretaris, de heer F. Remorie, bij acclama tie herkozen. Tot lid van de con trole-commissie werd benoemd de heer J. de Rijk. Op deze vergadering werd de voorzitter namens bestuur en leden een rookstel aangeboden, wegens zijn zilveren jubileum als bestuurslid. De voorzitter dankte voor het hem aangeboden geschenk en sloot daarna de goed bezochte vergadering. Winterprogramma Maat- schappelijk Werk In het parochiehuis sprak de heer R. Visser, directeur van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme, over het onderwerp „Reclassering". In een zeer interessant betoog gaf de heer Visser een uiteenzet ting van het werk en het doel van de reclassering in het algemeen en van het consultatiebureau voor alcoholisme in het bijzonder. Dc kleurendia's over het alcoho lisme spraken wel een zeer dui delijke taal. Ook tijdens de discussie kwa men nog tal van interessante wetenswaardigheden in bespre king. Deze zevende cursusavond van het winterprogramma van het interparochieel Centrum voor Maatschappelijk Wei'k trok weer veel belangstelling. Inleiding over scheepsbranden Door de heer Van den Blink, lid van de Rotterdamse brand weer, werd in de cantine van de N. V. Stijfsel- en Glucoaefabriek te Sas van Gent, een inleiding gehouden over scheepsbranden. De avond werd georganiseerd door het H. B. B. van Zeeuws- Vlaanderen, in overleg met de in spectie van het Brandweerwezen te Breda. Behalve een groot aantal Zeeuws-Vlaamsc brandweercom. mandanten met hun onder-com mandanten en bevelvoerders, ga ven de burgemeester van Zaam- slag, functionarissen van Rijks waterstaat, de heer Do Roos van de Brandweerinspectie Breda, het H. B. B. en het plaatsvervan gend H. B. B. blijk van hun be langstelling. Na een korte inleiding door de heer De Roos werd op een vlotte en enthousiaste wijze door de heer Van den Blink uiteengezet waarom scheepsbranden zoveel moeilijker te bestrijden zijn dan gewone branden en op welke wijze dit het beste kan gebeu ren. Spreker illustreerde zijn be toog met vele voorvallen uit zijn jarenlange ervaring. Met nadruk wees de heer Van den Blink er op, dat in een ge bied als Zeeuws-Vlaanderen met zijrr steeds intensiever wordend scheepvaartverkeer op de Wes- terschelde en in het kanaal van Terneuzen Gent, ieder brand weerman iets moet weten van de bestrijding van scheepsbranden, omdat het zeker is dat men daar mee op de een of andere dag ge confronteerd zal worden. Na een korte pauze beant woordde spreker een aantal vra gen. Vergadering gemeenteraad Burgemeester P. F. van Hoote- gem hield in de gemeenteraad van Sluis zijn nieuwjaarsede. Verheugend is de, bevolkings toename, vooral omdat er dit jaar een vestigingsoverschot is. Dit zou nog groter kunnen zijn, als er meer bouwvolume was toe gewezen. Een groot aantal wo ningzoekenden staat nog i'rfge- schreyen, hetgeen bewijst dat Sluis als woonoord in trek is, waarbij nog komt, dat de plaat selijke industrie worstelt met een gebrek aan arbeidskrachten. Het is te betreuren, dat de ruil verkaveling in de wijk Heille niet tot stand kan komen. Er'staan hier voor de agrarische bevolking van deze streek grote belangen op het spel en men zal in Heille toch op de economische belangen moeten letten vóór het te laat is. Voor de jeugd wordt te weinig gedaan. Dringend nodig is een speeltuin en het gemeentebestuur is ontvankelijk voor alle stimu lansen, die uit de bevolking voortkomen. Het afgelopen jaar heeft het toerisme- zich verder ontwikkeld en de activiteiten van de plaatse lijke V.V.V. zijn bevredigend. Het stadhuis werd door meer dan 12.000 personen bezocht en het bezoek aan het gemeentelijk De heer M. van 't. Hoff, die namens de slagersorganisaties zitting heeft in het Produktschap voor Vee en Vlees, heeft woens dagmorgen op de openbare ver gadering van het Produktschap in Utrecht gezegd, dat er in de slagerswinkels vijftien tot twin tig procent minder vlees en vlees waren wordt verkocht sinds de prijzen omhoog zijn gegaan. Vol gens' hem kan men dus niet stel len, dat de consumenten die min der varkensvlees kopen omdat het zo duur is, volledig over schakelen op rundvlees. De lich te prijsdaling waarvan nu op de varkensmarkt sprake is wordt naar zijn oordeel dan ook niet veroorzaakt omdat de aanvoeren te groot zouden zijn. maar omdat de consumenten er niet voor wil len betalen. In de anders in de carnavals- tijd tamelijk uitbundig verlichte Maastrichtse binnenstad heerst thans naar verhouding volstrek te duisternis. Alleen de straat verlichting gaat 's avonds nor maal aan, maar de kleurige licht jes van de feestverlichting, die in andere jaren de straten tijdens carnaval extra gezellig maken, ontbreken nu. Direct na winkel sluitingstijd draaien de winke liers en de chefs van de waren huizen onverbiddelijk de knop huiseigenaars hopen dat de ge- velverlichting om. De oorzaak van deze met het Limburgse karakter in strijd lij kende maatregel ligt in het ta rief dat in Maastricht voor elek triciteitsgebruik voor feestver lichting wordt geheven. De straatcommissies die ieder jaar met sinterklaas en kerstmis en carnaval hun straten feestelijk verlichten, vinden 29 cent per Kwh veel te hoog in vergelijking met het normale tarief van 6 tot 10 cent per Kwh, Zaterdag be sloten zij tot duistere protestac tie. De midenstanders en waren huiseigenaars hopen dat de ge meenteraadsleden het college van B. en W. tot een herziening van het tarief kunnen bewegen. Voorlopig blijft het echter in Maastricht carnaval zonder feestverlichting. In Zwitserland wordt op 2 fe bruari een volksstemming gehou den over een voorstel tot algeme ne fiscale amnestie per 1 januari 1965, die zou gelden voor alle be lastingen van de federatie, de kantons en de gemeenten. Tege lijkertijd zouden strengere maat regelen ter voorkoming van be lastingfraude worden genomen. Bij de vorige amnestie in 1945 kwam een tot dan toe voor de fiscus verzwegen bedrag van on geveer 61» miljard gulden aan het licht. Toch ondervindt het huidige amnestie-voorstel veel verzet om financiële zowel als principiële redenen, zodat gere kend wordt met de mogelijkheid van verwerping op zondag aan staande. kampeerterrein steeg met 20 pro cent in vergelijking met het voorafgaande jaar. Een oude wens is nog altijd 't herstel van de duikers in het ka naal van Sluis naar Brugge. De heer Fl. Dusarduijn, het oudste raadslid, beantwoordde de rede van de burgemeester. In het Algemeen Armbestuur van Heille werd herkozen de heer B. van der Slikke, voor de Bur gerlijke Godshuizen werd herko zen J. H. Gevaert en in de ge meentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg werden geko zen de heren J. H. Gevaert en P. A. Wieme. De Vereniging voor Instru mentale Muziek te Middelburg kreeg 100 als bijdrage voor een te Oostburg te geven concert en de Interkerkelijke Commissie voor Maatschappelijke Zorg een subsidievoorschot van 1462,72 vermeerderd met een bedrag van 59,28 ter afsluiting van het boekjaar over 1962. VOGELWAARDE Overleden: 23 jan. Tonny Al- phonsius Maria Somers, 9 jaar; Wilfried Jozina Jozef van Dijk, 9 jaar; 27 jan. Joseph Petrus Kerckhaert, 73 jaar, echtgenoot van Rosalia Josina Warrens. Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Een DC 7F vrachtvliegtuig van de K.L.M., de PHDSE, is woensdagochtend op het vlieg veld Gander van New Foundland vlak na de landing bij het uit- taxiën door een hevige windstoot van de landingsbaan afgeraakt, waarbij van één der vleugels de uitgestoten vleugelklappen wer den beschadigd. Van de uit vijf tien ton broedeieren bestaande lading liep er volgens de K.L.M.- persdienst geen enkele ook maar een barst op. Zij waren bestemd voor Duitsland en zullen heden met een ander vliegtuig verder worden gevlogen. (Adv.) Alléén Liebig tabletten zijn bereid uit sappig, mager rundvlees van AA kwaliteit - volgens het originele Liebig recept. Voor een 'heerlijke, goudgele vleesbouillon. Vol en krachtig, met peterselie en 9 andere geurige zomerkruïden. Tracteer uw gezin op extra krachtige soep: neem er een paar in huis! 35 ct per dubbeltablet. tijdelijk 2 dubbeltabletten van Jfrvoor 62 cent De Verenigde Staten hebben woensdag twee nieuwe ruimte- records gevestigd met de succesvolle proefneming met een 562 ton wegende Saturnus-1 superraket de voorloper van de raketten die mensen op dc maan moeten brengen. De satelliet is in een baan om de aarde gekomen. Na een vlotte lancering om 17.25 uur Ned. tijd bracht de vijf tig meter lange raket een satel liet van negentien ton, gevuld met zand als ballast, in een baan om de aarde. Dit gewicht over treft die van de door de Sowjet- Unie in een baan gebrachte ladingen verre. De Spoetniks zeven en acht wogen elk zeven ton. De motoren van de eerste trap van de reusachtige raket ontwikkelden een stuwkracht van 750 ton en de met vloeibare wa terstof aangedreven tweede trap werd met een kracht van 45 ton omhooggestuwd. Deze combinatie is veel groter dan welke ook die in het verleden door de Verenig de Staten of de Sowjet-Unie is toegepast. LATER DOOR MOEILIJKHEDEN Het aftellen voor de lancering begon bijna anderhalf uur later dan in de bedoeling lag wegens moeilijkheden met radartoestel len in verscheiden controlesta tions. Onder oorverdovend la waai verhief de raket zich bijna angstwekkend langzaam van het Ianeeerplatvorm om daarna met geweld omhooggestuwd te wor den. Binnen enkele minuten ver dween zij in het wolkendek, maar KENNEDY BRENGT VERSLAG UIT De Amerikaanse minister van Justitie, Robert Kennedy, heeft op het Witte Huis verslag uitge bracht over zijn Aziatische reis aan president Lyndon Johnson. miljoenen televisiekijkers on der wie president Johnson zagen haar even later weer terug via een reusachtige telescoop- camera. Zij konden de eerste trap twee minuten na de lan cering zien loslaten, waarna de zes- motoren van de tweede trap in actie kwamen. Dit was de meest kritieke fase. De raket had toen een snelheid van 9600 km per uur en bevond zich op een hoogte van 80 kilometer en een afstand van ruim 100 km van de lanceerbasis. Aan boord van de satelliet, die gevormd wordt door de tweede trap van de raket, bevinden Zich acht filmcamera's dje 'kleuren- en zwart-wi (opnamen hebben gemaakt tijdens de vlucht. Deze camera's zullen in speciale bui zen worden afgeworpen en in de Atlantische Oceaan terecht komen, waar de Amerikaanse marine ze zal oppikken. IN BAAN Volgens de jongste gegevens draait de satelliet in 94,S minuten om de aarde op een afstand die variéert van 270 tot 780 km. Men •verwacht niet dat de satelliet langer dan een week in de ruim te zal blijven. President Johnson heeft de lancering „een reuzenstap voor uit" in de korte geschiedenis van de ruimtevaart genoemd. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag medegedeeld dat de Verenigde Staten „in de meest krachtige bewoordingen" bij de Sowjet-Unie hebben geprbtes teerd tegen het boven Oost Duitsland omlaag .schieten van het onbewapende „T39-Sabre- lineri'-oefenvliegtuig. De woordvoerder van het mi nisterie verklaarde dat het toe- stel omlaag is geschoten, „ook al wordt in de Sowjetrussische protestnota slechts gesproken over een omlaag brengen van het vliegtuig". „Dit vliegtuig, dat een oefen vlucht boven West-Duitsland maakte, is kennelijk uit zijn koers geraakt. Het vormde in geen en kel opzicht een bedreiging voor de Sowjet-Unie", aldus de woord voerder. De opperbevelheber der Ame rikaanse troepen in Europa, ge neraal Paul Freeman, heeft de commandant der Russische een heden in Oost-Duitsland, gene raal Iwan Jakoebovski, woens dagavond telegrafisch verzocht hem „de meest volledige inlich tingen over dit buitengewoon ernstige incident" te willen ver strekken, aldus een woensdag door het hoofdkwartier te Wies- baden der Amerikaanse lucht macht uitgegeven bekendmaking. Het Amerikaanse protest is woensdagmiddag door William Tyler, onderminister van Buiten landse Zaken voor Europese aan gelegenheden. ter kennis gebracht van de plaatsvervangende Rus sische ambassadeur Kornienko. De ambassadeur zelf, Dobrynin, kon, als gevolg van ziekte, niet zelf naar het ministerie van Bui tenlandse Zaken gaan. Kornienko deelde na zijn ge sprek met Tyler aan verslag gevers méde dat hij had gewei gerd het Amerikaanse protest in ontvangst te nemen. Als toelich ting zei hij: „Mijn regering heeft alle redenen om aan te nemen dat de schending van het Oost- duitse luchtruim niet bij vergis sing, of als gevolg van een fout der bemanning is geschied, doch dat hier sprake is van een dui delijke uitdaging. Men kan toch niet aannemen dat een vliegtuig louter per on geluk tot op honderd kilometer boven het gebied van een andere staat doordringt en dan geen ge- JOUR BOfeJÖR) lÊGQSLJLHD TAS® 60) Hij voelde als het ware de golf van haat, die door Porthill heen ging, maar deze kon op dat moment niets anders doen dan wat hem gezegd werd. Hij zag hoe Porthill vlug naar de andere kant toe liep en zei tegen de vrouw: „Het spijt me, mevrouw. Een echte heer zou dit niet gedaan hebben." Hij rende terug naar de deur en wachtte daar op berichten. Het werd donker in de bank, omdat de rook in de straat de vensters zwart had gemaakt, zo dat er geen licht meer door kwam. Zes kwam hijgend aanzetten. „We hadden de trolleys niet eens te laden! Het lag er op ons te wachten." „De wagen?" „Zowat geladen". „Hoeveel hebben we?" „Meer dan een miljoen". Meer dan een miljoen pond! Hyde voelde onder z'n masker het zweet langs z'n gezicht en nek stromen. Dit had hij gehoopt. Hij had nog één korte blik over voor de klanten en de employe's. Alles was in orde. „Hoe lang nog?" „Er is nog een trolley, die ge laden klaar staat Driftig antwoordde hij „Dat zullen we maar laten zitten". Het gewicht en de omvang van het geld maakten het onmogelijk ook dit nog mee te nemen. Een miljoen gebruikte een-ponds bil jetten wogen aardig wat! Ze hoorden hoe de Husky de motor startte; Vier kwam terug. „Geladen!" bracht hij er hijgend uit. Hyde zei tegen Zes: „Ervan door". En terwijl de deur achter de volumineuze figuur van Mycroft dicht sloeg, zei Hyde met verhef fing van stem: „Gedurende vijf minuten na ons vertrek is de bank aan beide kanten gedekt door mijn mannen. Als iemand van u vóórdien de bank.verlaat, kan ik u wel voorspellen, dat de bank uw begrafenis zal hebben te verzorgen". Met de lichten aan reed Negen de Husky achter Zeven aan. De rook was nog zo dicht, dat ze geen meter voor zich uit konden zien en zonder gids zou het on mogelijk geweest zijn de wagen te rijden. Zelfs voor Zeven, die toch langzaam liep, was het moeilijk zich te oriënteren. Stikkend van de rook strom pelde Zeven voorwaarts tot hij gelukkig de hoek bereikte en de verhuiswagen voor zich zag op doemen. Hij controleerde of de wielen van de Husky goed ge richt waren en gaf toen aan Ne gen het teken. Deze gaf meer gas en toen kwamen de voor wielen over de rand van de oprit. Omdat verschillende van de mannen hielpen de wagen op te duwen, schoot deze ineens te snel naar voren en bonsde neer in de verhuiswagen op het stro nog voordat Negen de kans had ge kregen te remmen. „Laden!" Op dit bevel van Twee begon nen ze de pakken geld van de trolley achterin de verhuiswagen le gooien. Dit was in een halve minuut gebeurd; in. vijftien se conden waren de mannen in de wagen en het dekzeil neergela ten. Toen Vier en Een bij de hoek kwamen begon de verhuiswagen zich juist van de trottoirband los te maken en terwijl dit gebeur de vloog de oprit in brand, nadat een van de mannen een lucifer op een voor dit doel speciaal ge prepareerde plek had gegooid. De uitschietende vlam verraste Hyde. Hij had net z'n masker afgedaan en hij voelde de hitte van het vuur z'n natte wangen schroeien. De verhuiswagen zette zich langzaam in beweging en kwam onder de veilige leiding van Race goed uit de rook vandaan. Met tranende ogen en een dro ge keel van de rook zag Hyde de verhuiswagen uit cle rookwolk verdwijnen. Porthill en hij be gonnen de straat af te rennen alsof ze voor de rook wilden vluchten, een zakdoek voor hun mond houdend. De bewering, dat ze half bezig waren te stikken, was niets over dreven, want de rook was on mogelijk dik. Iemand greep Hy de bij z'n arm, „Wat is er ge beurd? Bent u gewond?" De koloriel hield de zakdoek voor z'n gezicht. „Een onder grondse elektriciteitskabel ge sprongen, denk ik," hijgde hij. Dit scheeri de ondervrager ge rust te stellen, zodat de kolonel de straat verder af kon rennen. De stinkende rook hield de men sen op een eerbiedige afstand. Toen hij eindelijk neerplofte achter z'n .stuur, keek hij op z'n horloge, Er. waren vier minuten en zevéh .en twintig seconden verlopen, sinds hij de bank bin nenging. Hij startte z'n wagen met een .grimmige trek om z'n mond. Alles was in orde, z'n wa pen en masker waren op het laatste moment, tegelijk met die van Porthill, in de verhuiswagen gegooid. Zelfs als de politie hem aan zou houden en onderzoeken, zouden ze niets vinden. Als ze de verhuiswagen aanhielden, zou hij er dus zelf nog tussenuit kun nen. (Wordt vervolgd.) volg geeft aan orders tot landen. Vast staat dat het Amerikaan se vliegtuig het Oostduitse lucht ruim heeft geschonden, dat het werd opgevangen en opdracht tol landen heeft gekregen, doch dat het hieraan geen gevolg heeft ge geven", aldus de plaatsvervan-, gendo Sowjet-ambassadeur., Generaal Freaman zegt in zijn telegram dat de T-39-Sabrelinev dinsdag voor een oefenvlucht van twee en een half uur boven W. Duitsland uit Wiesbaden was vertrokken. De vlucht van het toestel werd op het Amerikaanse radarstelsel gevolgd. Op een gegeven ogen blik werd vastgesteld dat het onopzettelijk boven Oostduits ge bied geraakte. Onmiddellijk wercl alles in het werk gesteld om do bemanning over haar fout in te lichten en het vliegtuig over de zónegrens te doen terugkeren. Het was, waarschijnlijk door een storing in het verbiridings» stelsel, niet mogelijk dat T-39 per radio te bereiken. Door radar waarnemingen kon worden vastr gesteld dat twee Russische jagers het Amerikaanse toestel achter volgden, dat vervolgens boven de omgeving van Erfurt omlaag 4s gestort, aldus het telegram,van generaal Freeman. De opperbevelhebber dei- Amerikaanse troepen in Europa zegt ook nog in zijn telegram aan generaal Jakoeboyski: „Ik wacht op volledige inlichtingen van de Amerikaanse militaire missie in de Sowjet-zóne, welke zich over deze zaak met uw hoofdkwartier in verbinding heeft gesteld en die twee groe pen, voor het instellen van een onderzoek, naar de plaats heeft gezonden, waar het toestel is neergestort. Intussen moet ik u, met het oog op de ernst van het voor gevallene, verzoeken onverwijld een onderzoek te doen instellen", aldus generaal Freeman. De revolutionaire regering van Zanzibar heeft het communis tische Oost-Duitsland erkend en de uitwisseling van diplomatieke missies voorgesteld. Dit meldt het Oostduitse persbureau ADN (West-Duitsland heeft Zanzibar erkend toen het in december on afhankelijk werd. Het heeft evenwel het nieuwe revolutio naire bewind nog niet erkend. West-Duitsland onderhoudt geen diplomatieke betrekkingen met landen, die Oost-Duitsland heb ben erkend. Alleen voor de Sowjet-Unie is een uitzondering gemaakt). VRIJDAG 31 JANUARI TERNEUZENConcertgebouw, 20.00 uur; Toneelgroep „Thea ter", met „Terug naar .War schau". KIND OVERREDEN In de Wikkelaan te Bergen op Zoom is het tweejarige zoontje van de familie Kerbusch woens dag door een motorcarrier van een melkbezorger overreden. De kleine was vermoedelijk onder de carrier gekropen, toen deze in de straat stil stond. Toen de bezorger enkele meters had ge reden, zag hij het kind liggen. Het jongetje is kort na het onge val ter plaatse overleden. Het Noordvietnamese persbu reau meldt, dat zondag jl. z?s „Amerikaanse spionnen" dooi: een militair tribunaal, in Haip hong- zijn veroordeeld tot gevan genisstraffen. van vier tot vijf tien jaar. Deze spionnen zouden in augustus vorig jaar zijn ge land in het kustgebied van Haip hong.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2