ERIC DE NOORMAN - DE EERLOZE KRIJG GEMEENTERAAD VAN AXEL GEMEENTERAAD VAN OOSTBURG GEMEENTERAAD MN HOER DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 24 januari 1964ï DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN Albums Boekhandel VAN DE SANDE gaat fel protesteren bij Ged, Staten tegen de verdeling van het bouwvolume Vergadering van dinsdag 21 januari 1964. M. K. van Djjke, Aanwezig: Voorzitter: burgemeester Wethouders: M. L. M. IJse- baert en C. van Bendegem. Leden.Mevr. Folkersma Staal en de heren P. J. van Ben degem, J. den Doelder, W. de Feijter, K. Hamelink. A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. A. Maas, D. J. Oggel, A. de Waard en J. Vink. Secretaris: C. Smies, wnd. meente-secretaris. ge- 1. Opening. De Voorzitter opent de verga dering met het uitspreken van liet ambtsgebed. Hierna sprak de Voorzitter zijn nieuwjaarsrede uit, welke reeds in het nummer van woensdag werd opgenomen. De heer P. J. van Bendegem beantwoordt als oudste lid van de raad de uitgesproken nieuw jaarsrede van de Voorzitter en wenst de burgemeester en zijn echtgenote, benevens de beide wethouders een alleszins geze gend jaar toe, waarin zij de kracht zullen vinden om het belangrijke werk voor de ge meente te kunnen verrichten. Wij weten dat er financiële zorgen zijn, maar we hopen dat de verfijningen kunnen wor den voortgezet en dat de plan nen, die zijn gemaakt, verwezen lijkt zullen kunnen worden. 2. Notulen. Deze worden z.h.s. vastgesteld. 5. ongewijzigd Ingekomen stukken en mededelingen. Do heer Hamelink vraagt of er reeds iets te zeggen is over de in de vorige vergadering door hem gestelde vraag over de openstelling van 'het wachtlokaa1 van de Z. V. T. M. aan het Szyd- lowskiplein. De Voorzitter antwoordt dat hierover van gemeentewege een schrijven is uitgegaan aan de directie van de Z. V. T. M., maar hierop is nog geen antwoord ontvangen. De volgende punten der agen da worden hierna zonder bespre king en hoofdelijke stemming overeenkomstig de voorstellen van B. en W. aangenomen: 4. Voorstel tot het verlenen van medewerking on gron<l van artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 aan het bestuur van de hulpverenigino; voor Gereformeerd schoolonder wijs te Axel-Spui. 5. Voorstel tot vaststeWng van verschillende besluiten op grond van de Lager Onder wijswet 1920. 6. Voorstel tot wijzighle van de Intercommunale I. Z. A.-re- geling Zeeland. 7. Voorstel tot het toekennen van een uitkering met de wet, ttensioensinaatregelen 1963. 8. Voorstel tot liet toekennen van een uitkering in verband met de nacalculatie van de „trend'' over 1963. 9. Uitkering over 1963 aan de secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burger lijke stand in Zeeland in ver band met de nacalculatie van de „trend". 10. Voorstel tot verkoop van bouwgrond, gelegen aan de Kanaalkade, aan de heer A. C'. Audenaerdt, Julianastraat 66 te Axel. 11. Voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de heer VV. W'hemsen, Noordstraat 39 te Axel. 12. Voorstel tot verkoop van bouwgrond, hoek Kanaal- kade/Catandstraat, aan de lieer L. C. Smolenaars. Nieu we Kerkstraat 3, Sluiskil. 13. Voorstel tot aankoop van het perceel Hospitaalstraat 7 van de beer D. Wiemes te Putte (N.Br.). 14. Voorstel tot het aanvaarden van het aangeboden carillon voor de stadhuistoren a's aandenken aan „Axel 750 jaar stad". Alsnu komt in behandeling het agendapunt 15. Voorstel tot het In bruikleen afstaan van de luidklok in de toren van het stadhuis aan de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk aan de Pironstraat te Axel. De heer Oggel wenst zijn grote voldoening uit te spreken dat voor deze oude klok een passen de functie is gevonden, daar het één van de oudste bezittingen van de gemeente is. Deze klok die eertijds m de kerktoren van het dorp Vrem- dvke hing, draagt het inschrift: „Maria heet ick en sal bevrien den arme sondaren t' allen tien Ghegoten in de jaer 1503. Nadat het dorp Vremdyke m 1600 in de Braakman was ver dronken, werd er te Hoek een kerk gebouwd. Op 29 juli 160b werd de klok in de toren van Hoek aangebracht en op 14 de cember 1608 werd bepaald „dat er drie reizen vóór de predica- tiën zou geluid worden". Door de Franse soldaten (in de Franse tijd) werd zij uit deze to ren genomen, omdat er alarm- mee geluid was. Zij werd naar Axel gebracht, waar zij thans nog in de toren van het stadhuis hangt. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. 16. Voorstel tot verkoop van bouwgrond aan de Van 3Iid- delhovenstraat aan de heer A. Locve, Pironstraat -44 tc Axel. Zonder bespreking of hoofde- Ujke stemming overeenkomstig het voorstel van B. en W. aange nomen. 17. Voorstel tot verkoop van bouwgrond aan de Van Mid- delhovenstraat aan de iieer P. J. van Vliet, Kastaiijelaan 1 te Terneuzen. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming overeenkomstig het voorstel van B. on W. aange nomen. 18. Rondvraag. De lieer Hamelink stelt de vraag of het wellicht aanbeve ling verdient het gedeelte aan de Van Middelhovenstraat aan de ingang van het zwembad in zijn geheel te saneren. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit dc Voorzitter de ver gadering met het uitspreken van het dankgebed. Hierna vo'gde in een intiem samen-zijn de huldiging van de lieer J- van den Berge, in ver band mét zijn zilveren jubileum als bode-concierge, waarvan het verslag reeds in ons nummer van woensdagmorgen werd ge plaatst. De gemeenteraad kwam woensdagavond bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Van Leeuwen. Na opening van de vergadering sprak de Voorzitter zijn nieuw jaarsrede uit, waarin hij bepaalde zaken, die het gemeentelijk leven in mindere of meerdere mate raakten nog eens onder de aan dacht bracht. Zo wees spreker op de zeer moeilijke winterperiode bij de aanvang van het jaar 1963 en memoreerde de grote zorgen, die de gemeente heeft gekend de straten berijdbaar te houden. De principiële goedkeuring om tot de bouw v^i een nieuw zie kenhuis in plaats van het oude St. Antonius ziekenhuis te komen werd verkregen. Het realiseren hiervan is nog steeds opgehou den door de beroepsschriften van belanghebbenden tegen het ten behoeve van de ziekenhuisbouw opgezette uitbreidingsplan. De bouw van een bejaarden huis aan het Ledelplein stuit eveneens op de zeer tijdrovende wijziging in de bestemming van de betrokken grond. Met betrekking tot de bouw van een nieuwe b. 1. o. school sprak hij er zijn voldoening over uit, dat aan het einde van het jaar 1963 de goedkeuring werd verkregen van de bouwkundige inspectie voor liet lager onder wijs. Ten behoeve van de R. K. ulo school werden 4 stenen noodwo ningen aan de Baljuw Velters- weg verbouwd. De oplevering zal binnenkort kunnen plaats heb ben. De Voorzitter wees op de pro blemen, die vast zitten aan het verkrijgen van de nodige gronden ten behoeve van industrievesti gingen en voor de woningbouw, dit eensdeels als gevolg van het loslaten van de prijs voor land bouwgronden en anderdeels door het gebruik van de wette lijke beroepstermijn, beide fak- toren, die in deze inflatoire tijd grote financiële gevolgen voor de overheid sorteren en er aan leiding toe kunnen Zijn, dat: de uitbreiding van de gemeenten kunstmatig wordt beperkt, ook mede do.ov de grote invloed die de belanghebbende grondeigena ren kunnen uitoefenen via hun organisaties. Zoals overigens overal vorder- burg liet afgelopen jaar maar langzaam. Gereed kwam 5 par ticuliere woningen en 13 woning wetwoningen. Tc verwachten is, dat het laatste deel van de wo ningtoewijzing 1962—1963, na melijk 51 woningwetwoningen in 1964 zal worden opgeleverd;' Het aantal verleende bouwver gunningen bedroeg 50 met een totaal aan bouwkosten van 1.197.000. Gehoopt wordt de be schikking te kunnen verkrijgen over bouwgrond teneinde een nieuwe woonwijk aan liet einde van de Stadhouderslaan te kun nen creëren plaats biedend aan circa 350 woningen De teruggang van het inwoner tal met 14 zielen van 3928 tot 3914 is zeer gemakkelijk te ver klaren. is geen sprake van dat Oostburg in zijn functie ach teruit gaat, steeds meer woning zoekenden melden zich aan. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat per 1 januari 1964 een twaalftal woningen onbewoond waren, wel ke voorheen door 37 personen bewoond waren. Alleen het be nutten van deze woonruimte zou het inwonertal hebben doen stij gen boven dat van 1 januari '64. Vervolgens besprak de Voor zitter de toewijzingspolitiek voor bouwvolume, waardoor grote versnippering optreedt. Hierbij wees hij op de tendens van de trek naar de beter gesitueerde woonkernen en het verlaten van de kleinste gemeenschappen, waarom spreker dan ook voor zag dat in die kleine kernen in de toekomst goede woonruimte on benut zal komen te staan. Met betrekking tot de ver keersfunctie zei spreker dat dit eens onder de loupe wordt geno men door b.v het laten uitbren gen van advies terzake door een verkeersadviesbureau. Even stond spreker stil bij een belangrijk onderwerp van ge sprek waaróver het afgelopen jaar de gemoederen nogal be wogen waren, namelijk de her- do de woningbouw ook in Oost- indeling van de Zeeuws-Vlaamse Onafgebroken wordt in Inns- brück gewerkt om de skihel- lingen te verbeteren. De grote handicap is het gebrek aan sneeuw. Op de foto wordt de helling van de Patscherkofel- berg onder handen genomen. gemeenten. Er is een periode van onzekerheid ingeluid, die wel zo kort mogelijk zal moeten duren. Tot slot brak burgemeester Van Leeuwen een lans voor sa menwerking op diverse terreinen in regionaal verband, o.a. op het gebied van de recreatie, woning bouw, vleeskeuringsdienst en brandweer. De grote overkoepe lende samenwerking voor geheel Zëeuws-Vlaanderen, in 1962 te Terneuzen opgericht, is geheel niet tot leven kunnen' komen. Besloten werd voor 1964 bij de Bank voor Nedfci'landse Gemeen ten een krediet in rekening-cou rant aan tc gaan van maximaal 125.000. De verwaarborging bij de Fraude Risico Onderiingen werd verhoogd tot 25.000. De diverse ten behoeve van de rijksambtenaren genomen sala rismaatregelen werden van over eenkomstige toepassing ver klaard voor het, gémeenteperso- neel. Na enige diskussic werd be sloten de gemeentelijke bijdrage in de kosten van het aanleggen van de aansluitingsweg op de weg naar St. Margriete te bepalen op 3267. Het bedrag per leerling over 1964 werd voor het lager onder wijs bepaald op ƒ61,08 en voor het uitgebreid lager onderwijs op 72,83. Besloten werd vo.or het stook- seizoen 19631964 een kolentoe- slagregeling voor minder draag- krachtigen in liet leven te roe oen met een uitkeringsduur van 26 weken en een uitkering van 6 per week. Na enige diskussïe werd bur gemeester J. L. van Leeuwen be noemd tot lid van het College van' Curatoren van de gemeente- liike gymnasiale afdeling aan het Koningin Wilhelmina Lyceum. (Adv.) De raad van de gemeente Hoek, die woensdagavond bijeenkwam, ging in op een voorstel van wethouder Scheele om bij Ged. Staten en bij de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid te protesteren tegen de zeer onrechtvaardige verdeling van het bouw volume. Hoek is er mét de teleurstellende toewijzing van geen enkele woning, niet in de vrije sector of in do woningwetwoningen, wel erg bekaaid afgekomen. Wethouder Scheele vond, dat gesproken kan worden van een ernstige discriminatie. Hoek wordt steeds (o.a. ook bij het herindelingsplan) aangeduid als woongemeentc bij de kanaalzone. Zeer teleurstellend is het, dat juist een gemeente, welke als woongemeente van de toekomst wordt aangeduid, geen bouwvo lume toegewezen heeft gekre gen, terwijl er talloze aanvragen zijn om zich in Hoek te mogen vestigen. De heer Lcuiiis noemde het bijzonder teleurstellend en grie vend voor Hoek, dat geen wo ningwetwoningen werden toege wezen. De Voorzitter deelde deze me ning, en vond het bovendien op merkelijk dat Hoek o.a. wel mag deelnemen aan ;le afvalwaterlei ding door Oost Zeeuws-Vlaande- ren, waardoor de leefbaarheid van de gehele streek belangrijk zal worden opgevoerd. Unaniem stond de raad achter dit protest, dat. zoals gemeld, zowel aan Ged. Staten, ais aan de minister zal worden gezonden. De discussie over de toewijzing van woningen ontstond naar aan leiding van de nieuwjaarsrede van burgemeester A. F. Hans- sens, die ook hierin zijn grote teleurstelling over de verdeling van de bouwvolume had uitge sproken. Het is, aldus de Voor zitter in zijn nieuwjaarstoe spraak, ieder jaar hetzelfde, en het begint eentonig te worden. Hoek, zo dicht bij de kanaalzone gelegen, is ideaal gelegen en wordt veel als zodanig gezocht als woongemeente. Helaas kan men aan deze behoefte slechts nog maar ten dele voldoen, om dat we niet de beschikking over voldoende woningen kriigen. Ondanks de zeer geringe toe wijzing van bouwvolume slagen we er steeds in over het diepte punt betreffende de bevolkings toename heen te komen. Ook dit jaar was er een verheugende be volkingstoename en wel met 38 zielen. Deze toename zou belang rijk groter ziin, als we maar over voldoende woningen konden be schikken om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Hier komt bo vendien nog bh', dat door de af braak van 35 woningen in het kanaalgebied. waarvoor slechts 15 woningen in de plaats komen, er een teruggang is van 20 wo ningen. welke derhalve aan Hoek zijn ontnomen. De 15 vervangen de woningen voor de „kanaal zone-woningen" zijn bijna ge reed. Ook komen er saoedig 6 woning wetwoningen klaar, terwijl nog 4 woningwetwoningen in aan bouw ziin. Verheugend is het, dat de bevolking in belangrijke mate er toe overgaat het bestaande woningbezit te verbeteren. Van gemeentewege worden de plan nen tot woningverbetering met grote kracht bevorderd. Voor de z.g. Bogaerswoningen, woningen beneden de 14.000, is ook een verheugende belang stelling. De verwachting is, dat in Hoek ook een aantal van deze woningen gebouwd kunnen wor den. Het gemeentebestuur heeft al verschillende contacten kun nen leggen tussen een aannemer en particulieren, die belangstel ling hebben voor dit soort wonin gen. Bovendien zijn de hypotheek en finaneieringsmogelijkheden voor deze woningen bijzonder gunstig. Het gemeentebestuur zal alles doen wat in haar ver mogen ligt om ook dit soort bouw zo krachtig mogelijk te be vorderen. Ondertussen heeft het gemeen tebestuur getracht het woonkli maat in de gemeente te verbete ren. 131- De Noorman redt het ech ter best. De Saksers zijn zo vol ledig overrompeld, dat ze de. eer ste ogenblikken niet aan tegen stand denken en dit voordeel we ten de „Pieten" goed uit te bui ten. Diep dringen zij in het kam pement door en splitsen de Sak sers in kleine groepen die zich dan in de meeste gevallen haastig overgeven. Hier en daar levert een ingesloten groep een verbitterd gevecht, maar zodra zij hun kans sehoonzien. kiezen zij het bazen- pad en verdwijnen in de bossen. Als Svein met zijn groepje ar riveert, is zijn hulp al vrijwel niet meer nodig. Ook de grote krijger, die Eric uit de tent der aanvoer ders tevoorschijn zag komen pro beert de benen te nemen. Aanvan kelijk heeft de kerel zich dapper geweerd, maar zijn toestand dreigt onhoudbaar te worden. Met een laatste blik om zich heen wil hp de wijk nemen, als Eric zich met geweld een weg naar voren baant. De grote kerel heft vertwijfeld zijn zwaard, maar met één slag slaat Eric het hem uit de vuist en als een Idem sluit zich zijn hand om de mans pols. „Hengist of Hor- sa, zeg op, wie ben je?" „Hengist," klinkt het gesmoord. „Goed zo, Sakser, en hier staat de Noorman, de Noorman, die je meende gedood te hebben," zegt Eric grimmig. En de blik in zijn ogen ziende zakt de Sakser van pure angst haast door de knieën. Het afgelopen jaar werden de Noordstraat, de Markt en de St. Hubrechtsstraat van een nieuw wegdek voorzien. Eerste industrie in Hoek. Ook de eerste industriële aan zet is er te Hoek. Het afgelopen najaar vestigde zich een beschei den fabriek, die regenkleding vervaardigt. De Voorzitter sprak de hoop uit, dat dit bedrijf de eerste vestigings- en aan- vangsperiode te boven zal kun nen komen, zodat dit zal kun nen uitgroeien tot een bloei ende industrie, welke zal bijdra gen tot verruiming van de werk gelegenheid in eigen gemeente. De Voorzitter bracht voorts de raadsleden dank voor alle goede wensen, die hij had ontvangen ter gelegenheid van de nieuw jaarswisseling, en sprak de hoop uit, dat de raad op dezelfde pret tige wijze zal samenwerken, zo als dat ook in liet verleden het geval is geweest. Hopelijk zal dit jaar de ver nieuwing en verbouwing van het gemeentehuis haar beslag krij gen, zodat de raad in een waar dige raadszaal haar beleid voor het welzijn van de gemeente zal kunnen bepalen. De heer -Jansen dankte de Voorzitter namens de raad voor dit overzicht, en sprak weder kerig de wens uit, dat men met gezamenlijke inspanning, onder leiding van de burgemeester, de gemeente Hoek zal kunnen be sturen. De raadsagenda. Onder de ingekomen stukken waren verschillende goedkeurin gen van Ged. Staten betreffende reeds eerder genomen raadsbe- suliten. De minister van Sociale Zaken berichtte, dat de premie voor de woning van de heer D. Haak geen bezwaren ontmoet. Het 100 plan van de Water leidingmaatschappij is zover ge vorderd, dat thans nog 4 agrari sche bedrijven en 3 particuliere woningen moeten worden aange sloten. De verkooo van bouwgrond aan mevr. ScheeleDekker uit Hoek moest worden ingetrokken, daar de bouw van een woning voor haar te duur uitviel. Wethouder Van der Penl vond, dat de raad wat voorzichtiger moet worden met bouwgrond in optie uit te geven, daar te lang beslag on dure bouwrijp gemaak te gronden wordt gelegd. Bouwgrond werd toegewezen en verkocht aan de heren A. J. Lijbaart en P. Dieleman te Hoek en aan C. van Tatenhove te Zaamslag. Het Ambtenarenreglement werd gewijzigd op verschillende punten, terwijl ook het bezoldi gingsbesluit aan de rijksregelin gen werd aangepast. Het voorschot op de exploita tie-vergoeding voor de bijzonde re scholen werd door de raad vastgesteld op 59,04 per leerling per jaar. Op voorstel van B. en W. be sloot de raad medewerking te verlenen aan het plan voor ar beidsbesparende bouw van wo ningen in Oost Zeeuws-Vlaande- ren. Dit plan, dat al meerdere malen door de raad werd bespro ken houdt in, dat een combinatie van aannemers op goedkope wij ze een aantal woningen bouwt. Doordat alle woningen van het zelfde type zijn, en er in grote eenheden wordt gebouwd, waar door men b.v. de ramen, kozijnen, dakspanten etc. in een fabriek kan laten vervaardigen, verkrijgt men een goedkopere en ratione lere bouw. Daar Hoek, zoals gemeld, er bij de toewijzing van bouwvolu me bijzonder slecht afkomt en dit de weg is, om meer woningen op korte termijn te Hoek gebouwd te krijgen, besloot de raad aan dit plan haar medewerking te verlenen. Het bezwaar, dat de woningen erg gelijkvormig zijn, neemt men dan maar op de koop toe. Door het stratenplan aan trekkelijk te maken, hoopt men deze gelijkvormigheid enigszins te doorbreken. Daar de woningen in sets van minstens 24 stuks gebouwd zul len worden verkrijgt men bij toe wijzing direct grote blokken wo ningen. Hiermede hoopt men in Hoek tegemoet te kunnen komen aan de toenemende vraag naar woningen. Ook Ged Staten staan dit plan voor en zullen trachten de ratio- bouw in Oost Zeeuws-Vlaanderen te bevorderen. De raad kon zich met het plan verenigen, terwijl de Voorzitter de wens uitsprak, dat de ratio- bouw een groot succes zou wor den, en er veel woningen van dit type in Hoek gebouwd zullen worden. UITBREIDINGSPLAN LOVENPOLDER Het volgende agendapunt was de aankoop van gronden in de^ Lovenpolder, vlak tegen de komJ van de gemeente aan, achter dS Noordstraat, voor een nieuw uit* breidingsplan. Dit uitbreidings plan omvat o.m. woningbouw, de bouw van bungalows o.a. tegen aan de kreek, die als zodanig ge handhaafd zal blijven, en de aan leg van een sportveld. Eén van de grote aantrekke lijkheden van dit p^n is, aldus de Voorzitter, dat bij de aankoop] van een groot perceel landbouw-' grond geen boerengezinnen ge dupeerd worden, daar de grond kon worden aangekocht van eni-j ge grondbezitters, die geen op volger hebben en zelf plannen': hebben om de grond te verkopen. Bij de opzet van het plan is vooral aandacht besteed aan het feit, dat de exploitatie van het uitbreidingsplan niet te kostbaar zal worden. De aanvankelijke gedachte aan twee sportvelden heeft men dan ook laten varen. Er komt: voor-i lopig slechts één veld, terwijl wel gedacht wordt aan een mogelijke uitbreiding. Ook de aanleg van tennisbanen zijn voorlopig naar de achtergrond geschoven. Met de aankoop en afkoop van de pachtsommen is een totaal be drag van ruim 300.000 gemoeid. Dit bedraagt voor do aankoop van de boerderij van de lieer J.' D. Haak, ter grootte van 4 ha 33 a en 50 ca 118.911.40 en voor de aankoop van 7 ha, 99 a, 80 ca. van de heer C. Dekker 175.655. De raad, die in een prae-advies uitvoerig was toegelicht, over het plan, kon zich grotendeels met het plan verenigen. De heer Tollenaar echter meen de, dat men de uitbreiding van Hoek ditmaal aan do verkeerde kant heeft gezocht. Hij zou de uitbreiding liever aan de andere kant van de gemeente hebben gezien. Ook vreesde hij dat de kosten van het bouwrijp-maken, het aan- brengen van veel grond om de bodem op te hogen, belangrijk hoger zuilen worden dan is ge raamd. Voorts zeide spreker om princi piële redenen tegen de aanleg van een sportveld te zijn, zodat hij tegen het plan zou stemmen. De Voorzitter vond dat men voro voor de uitbreiding van de ge meente wél naar de goede rich ting had gekeken en voerde aan, dat men op deze wijze een goede eenheid kan verkrijgen met de kom van de gemeente, waar dit plan praktisch tegenaan ligt. Wethouder Van der Peijl gaf de heer Tollenaar gelijk, wat be treft het bouwrijp maken van dit uitbreidingsplan. Dit zal met dc lonen, die 10 verhoogd zijn, stellig meer gaan kosten dan thans begroot is. Het bezwaar lijke echter vond hij, dat de hui dige begraafplaats in het uitbrei dingsplan valt. Hier is echter niets aan te veranderen en ge tracht zal worden een waardige markering van deze plaats aan te brengen. De heer Jansen vond het een zeer reëel uitbreidingsplan en sprak de hoon uit. dat de grond prijs uiteindelijk niet al te hoog zal worden. De Voorzitter meende, dat het algemeen belang er bij gediend is, als de grond zo snel mogelijk bouwrijp gemaakt wordt Het ar beidsloon wordt steeds duurder, elke dag dat eerder begonnen kan worden is thans winst. Nadat nog uitvoerig gesproken was over een eventuele aanleg van tennisbanen en een kinder speelplaats, de bouw van bunga-, lows, en over de kreek, die in het plan behouden blijft, werd het' voorstel van B. en W. aangeno-' men met de stem van de heer Tollenaar tegen. Rondvraag.' Tijdens de rondvraag ontstond een zeer uitvoerige discussie over de vraag van de Hervormde Jeugdraad te Hoek om iedere vrijdagavond de Gehoorzaal ter beschikking te stellen tegen sterk gereduceerde prijs. Wethouder Van der Peijl anl- woorde op een vraag van de heer, Leunis, dat zulks praktisch niet mogelijk is, daar iedere vereni ging het vastgestelde tarief moet betalen, anders levert de Gehoor zaal grote tekorten op. De heer Tollenaar vond, dat: alle verenigingen dan ook maar: over dezelfde kam geschoren moeten worden, en alle het ta-i rief van 25 per avonfl moet op brengen. Uit het antwoord van de heer Van der Peijl bleek, dat dit ook het geval is, doch dat om bijzon dere redenen een uitzondering gemaakt moet worden voor de muziekvereniging, die zulks niet kan opbrengen. De gemeente steunt op deze wijze het muziekleven in de ge meente. Dit is een gemeen schapsbelang, aldus spreker. Uitvoerig werd hierna over het probleem ruimte voor de jeugd "gesproken. De heer Leunis bracht de ge- dachte om een dorpshuis tö stichten ter tafel. Uiteindelijk toonden B en W.I zich bereid een en ander nog eens nader te bezien. Algemeen was men echter van mening, dat het oude bestaande jeugdhuis van de Hervormde Kerk gerestaureerd zou moeten worden, waardoor de instuif weer een eigen home kan krijgen. De heer Leunis wees er op, dat liet vooral voor de jeugdvereni gingen het bijzonder moeilijk is om onderdak te krijgen. De heer Scheele bracht nog maals de kapotgereden Wegen ter sprake. Zandauto's rijden maar raak, en vooral in deze tijd van opdooi zal het uitkijken zijn om niet met het probleem van de totaal stukgereden wegen te zit ten. Hierna werd de vergadering door de Voorzitter gesloten. I

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5