ERIC DE NOORMAN - DE EERLOZE KRIJG RADIO EN TELEVISIE IIU I» TIPGEVER VAN POLITIE ALS VERDACHTE NEERGESCHOTEN BURGERLIJKE STAND Duizenden Indonesische jongeren demonstreren voor ambtswoning van Britse ambassadeur in Djakarta Overzicht van branden in november Maandag 20 Dinsdag 21 januari 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 16-JARIGE BLANKE JONGEN IN ALABAMA VEROORDEELD AMSTERDAMSE POLITIE BETREURT PISTOOLSCHOT Bloedtransfusie SPAAK TEGEN EUROPESE KERNMACHT I Een 16-jarige blanke jongen, die in september van het vorige jaar in Birmingham een 13-ja- rige negerjongen doodschoot, is schuldig bevonden aan doodslag cn tot zeven maanden gevange nisstraf veroordeeld. De rechter heeft de uitvoering van het vonnis echter uitgesteld om de advocaten in de gelegen heid te stellen in beroep te gaan of een verzoek in te dienen de jongen onder toezicht vrij te la ten. Hij bevindt zich tegen een borgtocht van 10.000 dollar op vrije voeten. (Adv.) DRUM Werd geslagen en getrapt door de al te hardhandig optredende politiemannen De 26-jarige automonteur J. Bakker uit de Nicolaas Berchem- straat is in dc nacht van vrijdag op zaterdag in de Albert Cuyp- straat in de hoofdstad door de politie als verdachte, neergeschoten, nadat hij kort tevoren de politie als getuige van een inbraak had gealarmeerd. De heer Bakker is over het gebeurde zeer ontdaan en overweegt bij de politie een klacht wegens mishandeling in te dienen. Omstreeks kwart vóór drie uniform uit. De politiemensen kwam de heer Bakker thuis van zijn werk. Vlak bij zijn woning zag hij een luxe auto staan, waarin een man zat. Toen hij de deur van zijn woning had geopend, hoorde hij bij een kle dingmagazijn op de hoek van de Albert Cuypstraat een geluid alsof er werd ingebroken. Hij ging poolshoogte nemen, waar op een man uit het portiek van het kledingmagazijn wegrende. De heer Bakker ontmoette even later de man uit de auto, die hem in overweging gaf de poli tie te waarschuwen. Op weg naar een telefoon ging de auto er in snelle vaart vandoor en de heer Bakker begreep, dat deze man ook bij de inbraak be trokken moet zijn geweest. Naar aanleiding van het telefoontje van de heer Bakker kwam even later een politieauto. De mon teur maakte zich bekend cn ver telde alles wat hij had gezien. Hij gaf ook het signalement van de auto. De heer Bakker ging' daarop weer zijn woning binnen, maar ging weer naar de straat terug, toen hij even later een auto hoorde aankomen. Hij flacht dat het de auto van de inbrekers was en wilde het auto nummer gaan noteren. Het bleek evenwel een politieauto te zijn, waarin, naar zijn zeggen, dezelf de rechercheur in burger zat, die de eerste maal bij hem was ge weest. „We willen nog wat van u weten", vroeg de rechercheur, die de heer Bakker verzocht even mee te lopen. De heer Bakket deed dat, maar hi.j weigerde in de auto te stappen. „Komt u dan maar even boven", nodigde hij de rechercheur en de agent in begonnen daarop aan hem te rukken en er vielen ook al een paar klappen. De heer Bakker was daarover zo ontdaan, dat hij er met rasse sprongen van door ging. In de Hemonylaan werd hij achterhaald door de rechercheur, die de heer Bakker begon te slaan. De monteur nam dat niet en bood hevig verzet, waarop de agent zijn pistool trok en „sta of ik schiet" riep. „Als jullie flinke jongens zijn, doe je het met je blote handen", rea geerde de heer Bakker, die op de agent met pistool toestapte om hem het wapen af te nemen. Op een afstand van ongeveer 4 meter schoot de agent daarop de heer Bakker in zijn linker been. Hij werd daarop naar de politieauto gesleurd. Van dat moment af werd, volgens de heer Bakker, alles zwart voor zijn ogen door slaan en trappen van de politie. Er waren inmiddels, naar zijn zeggen, wel zeven agen ten ter plaatse gekomen met diverse 5 x 8-auto's. Op het politiebureau Pieter Aerszstraat werd het misverstand gauw opgelost. De dader van de inbraak werd op aanwijzingen van de heer Bakker aangehou den en om 4 uur was de tipgever weer vrij man. Hij is over het politie-optreden evenwel bijzon der ontdaan en is voornemens de politie nooit meer behulp zaam te zijn. „Waar blijven we, als de politie maar direkt gaat schieten", klaagde hij, naar zijn mening moet een politieagent door zijn persoonlijkheid vol doende overtuigingskracht heb ben, maar hij moet die overtui gingskracht niet zoeken achter zijn uniform en pistool. Dat was TERNEUZEN Geboren: 8 jan. Willem Fran- qois, z. v. Levinus de Blaeij en Adriana M. Donze. Mauvestr. 7; Asfrid Clementine Maria, d. v. An- tonius M. Delmee en Petronella J. M. Gunnewegh, Wilgenplantsoen IS. 10 jan. Ann Magdalene Alfreda, d. v. Johan Emile van Dam en Bea trix M. I. van den Berghe, won. te Sas van Gent. 11 jan. Jacobus Cor nells Marinus, z. v. Gilles M. de Jonge en Ebrina Kolijn, Oudeland- seweg 3; Margie Pauline, d. v. Joh H. R. van Vooren en Hedwig M. de Hulsters, won. te Westdorpe. .12 jan. Neeltje Alice, d. V- Pieter C. Dieleman en Irene Doorns, Klaas- senstr. 5. 13 jan. Franqois Jacobus 7.. Dirk Verboom en Pieternella de Braai, Dokweg 19; Johannes, z. v. it Johannes Boer cn Woutrina Weg- gcrs, won. te Sliedrecht. 14 jan. Diana Cornelia, d. v. Pieter H. Die leman en Dina de Bokx. Axelsestr. 12.; Franqoise, d. V. Dirk Witte en Maria S. Hamelink, Veldstr. 19. 15 jan. Saskia Helena Christina, d. v. Cornells Verd-te.sdonk en Janna G. L. van Tatcnhove, won. te Axel. Huwelijksaangiften: li jan. Ru- di L. van Lent, 22 j., jm., won. te Sas van Gent en Maria E. Geel- hoedt, 21j., jd. 15 jan. Jacobus J- Deij, 23 j.. jm.,* won. te Hoek en Elisabeth J. Dieleman, 22 j., jri. Huwelijksvoltrekkingen: 10 jan. Lourus Boone 22 j., jm. en Ebrina C. Verschelling, 21 j., jd.; Leonard J. Alt, 22 j., jm. en Hermina M. G. Verdam, 19 j., jd. Overleden: 8 jan. Adriaan de Zeeuw, 67 j., echtg. v. Cornelia van Doom, Baandijk 4. 11 jan. Pieter nella Mieras, 69 j., echtg. v. Jaco bus J. Dieleman, Axelsestr. 207. 13 jan. Anna Louisa Plet'ers. 63 j., echtg. v. Alfred F. de Smit, won. te Westdorpe: Maria Rueck, 88 j., geh. gew. met Everardus J. van Brake], Emmalaan 1. 14 jan. Eliza beth S. Boerman, 85 j.. geh. gew. met Johannes Oot'.erling, won. te Biervliet. met de jonge agent, die op hem schoot, naar zijn zeggen, het ge val. „Hij is het meeste van dat schot geschrokken". De wachtcommandant van het bureau P. Aerszstraat zei, dat een in de Albert Cuypstraat wonende vrouw de heer Bakker als inbreker had aangewezen. „En die vlucht is voor de politie een verdachte", aldus de politie man. die daar aan toevoegde, dat de heer Bakker nog geluk heeft gehad, dat het schot zijn been slechts heeft geschampt. ..Moe ten wij soms gaan afwachten tot er op ons geschoten wordt?" die er aan herinnerde, dat kort geleden nog een collega van hem is neergeschoten. „We moe ten nu eenmaal niets riskeren". De politie wijdt het hele voorval aan een misverstand, dat zou zijn opgelost als de heer Bakker maar niet was weggelopen. Ont kend werd dat de rechercheur in burger, die bij het incident betrokken was, ook in eerste in stantie contact met de heer Bak ker zou hebben gehad. Volgens de politie zou er pas zijn gescho ten nadat de heer Bakker had gedreigd de agent „in elkaar te zullen schoppen". De heer Bak ker ontkend dit ten stelligste. Er zijn, volgens hem. enkele getui gen, die het een en ander beves tigen. De korpsleiding van de Am sterdamse politie meent, dat het pistoolschot op de 26-jarige Am sterdamse automonteur J. Bak ker, die in de nacht van vrijdag op zaterdag eerst tipgever van een poging tot inbraak nabij zijn woning was, maar later als ver dachte werd aangezien, „onder de gegeven omstandigheden beter achterwege had kunnen blijven". Dit is de „conclusie achteraf', want de korpsleiding heeft bij dit oordeel rekening gehouden met de omstandigheid dat de agent in een flits moest beslis sen, of hij al dan niet van het vuurwapen gebruik zou maken. Afgezien van deze eventuele gevolgen, stelt de politie het vol gens de verklaring „op prijs, uit drukkelijk te verklaren, dat het bijzonder betreurd wordt, dat tengevolge van een misverstand een getuige door politie-optreden werd gewond, waarbij de geluk kige omstandigheid zich voordoet, dat de opgelopen verwonding tot een oppervlakkige schram be perkt is gebleven". Tenslotte wordt in de politieverklaring medegedeeld, dat mede dank zij de hulp van de heer Bakker de daders van een inbraak in een kledingmagazijn aan de Albert Kuypstraat zijn aangehouden. Dat de politie het incident als uiterst pijnlijk heeft erkend en er daarom niets voor voelt er doekjes om te winden, moge blij ken uit het feit, dat voor het eerst in de geschiedenis van de Amsterdamse politie in een tele visie-interview twee partijen met elkaar zijn geconfronteerd. Za terdagavond laat zaten automon teur J. Bakker, hoofdinspecteur J. Valken en een getuige van de schietpartij broederlijk naast el kaar voor de televisiecamera. De heer Bakker vertelde de toe dracht van het gebeurde, de ge tuige ook en de heer Valken ver klaarde daarna waardoor het in cident is ontstaan. De agenten die de heer Bakker de tweede keer in een auto wilden laten plaatsnemen, verzuimden te ver tellen, dat er inmiddels bij de politie een telefoontje was ont- bewoonster, die de heer Bakker als handlanger van de inbrekers had aangewezen,1 Deze vrouw wist trouwens ook niet beter, want zij had kort tevoren de heer Bakker zowel met één van de in brekers als met een politieman zien praten. De inbreker was de man die in de luxe-auto zat, die de heer Bakker voor zijn woning zag staan, toen hij van zijn werk thuis kwam. Pas later besefte hij, dat deze auto van de inbre kers was. De heer Bakker heeft na dc ruiterlijke houding van de Am sterdamse politie overigens geen rancune meer tegen haar en zal ook geen aankiacht indienen. Minder vergevingsgezind blijken overigens een aantal televisiekij kers te zijn geweest. Een aantal van hen was na de televisie-uit zending van zaterdagavond zó verontwaardigd, dat zij prompt de alom bekende vijf maal acht meldingspost van de politie in Amsterdam opbelden en allerlei onbeschofte uitdrukkingen entoe- wensing'en in de oren van de op de centrale meldingspost dienst doende politiemensen toeterden. Dr. .Jack Kevorkian van een ziekenhuis in Pontiac (Michi gan) maakt in een "medisch blad melding van drie geslaagde di recte transfusies, waarbij bloed van doden binnen 5' uur na het overlijden aan gezonde vrijwil ligers werd gegeven. Dit zouden de eerste dergelijke transfusies zijn. De betrekkelijk eenvoudige techniek zou mogelijkheden bie den voor gebruik op slagvelden of bij rampen. De werkwijze van dr. Kevor kian verschilt van de transfu sies waarbij gebruik werd ge maakt van geconserveerd bloed dat van doden afkomstig was. De Amerikaanse medici hebben deze bloedbanklechniek afge wezen omdat er voldoende voor raden zijn afkomstig van leven de donors en wegens juridische verwikkelingen. De Russen zou den al sedert 1930 geconserveerd bloed van duizenden doden heb ben gebruikt. Een duizendtal jongelui heeft zaterdag voor de ambtswoning van de Britse ambassadeur in Djakarta geprotesteerd tegen wat genoemd werd het vasthou den in Hongkong van twee sche pen met Indonesische pelgrims. Een afvaardiging van de beto gers heeft een petitie overhan digd. De politie had de toestand goed in de hand. De ambtswo ning wordt als ambassade sinds demonstranten het ambassadege bouw in september vorig jaar grondig vernielden. De betoging was georganiseerd door het linkse jeugdfront. De leiders van de demonstratie zei den dat men later naar de Amerikaanse ambassade zou trekken om te protesteren tegen het Amerikaanse voornemen de zevende vloot van de Stille naar de Indische Oceaan te verplaat sen. De Indische Oceaan wordt tegenwoordig in Djakarta „In donesische Oceaan" genoemd. De Indonesische minister van Defensie Nasution zei dinsdag j.l. dat de Britten twee Indo nesische schepen met pelgrims in Hongkong in beslag hadden genomen. Het waren de Ambu- lombo van bijna 11.000 ton en de Tampomas van ruim 6.000 ton. Het ministerie van Koloniën in Londen heeft tegengesproken dat de vaartuigen door de Britse autoriteiten in beslag zijn geno men. De Tampomas, aldus dit ministerie, is op verzoek van een schuldeiser, door de justitie aan de ketting gelegd en de Ambu- lombo krijg de jaarlijkse revisie beurt. Voor de Amerikaanse ambas sade riepen de jeugdige betogers, wier aantal inmiddels tot 2.000 was gegroeid, leuzen als „Pana ma ja, Yankee neen" en „Weg met de Amerikaanse imperalis- ten". Een dubbele haag politie be schermde het gebouw. Een dele vangen van een andere buurt- gatie van vijf betogers mocht de Amerikaanse zaakgelastigde een document overhandigen, waarin protest wordt aangetekend tegen een verplaatsing van de zevende vloot en sympathie wordt be tuigd van het volk van Panama". De delegatie dreigde, zo ver telde de zaakgelastigde later aan de pers, dat het volk de Ameri kaanse eigendommen in Indone sië zou naasten als de zevende vloot naar de Indische Oceaan kwam. DODE EN GEWONDE BIJ BOTSING Bij een autobotsing in West broek is vrijdagavond de vijf jarige Jannie van den Berg uit deze gemeente omgekomen. Zij en haar moeder reden mee in een bestelauto die op een gepar keerde vrachtwagen botste. Me vrouw Van den Berg werd ge wond. Zij is overgebracht naar een ziekenhuis in Utrecht. MAANDAG 20 .JANUARI Televisieprogramma's NED.: 19.30 Logboek, jeugd- progr over de bijbel; 19.45 Ken merk, het magazine van de ker ken; 20.00 Journaal en weer- overz.; 20.20 Uitz. van de V.V.D.; 20.30 Wie kan het het langst, film; 20.40 Gevaarlijk bezoek, TV.film; 21,00 Anna Karenina, speelfilm; 22.45 Journaal. BELGIË (VI.): 19.00 Voor de jongeren; 19.25 Zoeklicht; 19.45 De Weerman; 19.50 Sport; 20.20 Nws; 20.20 Als ik koning was (Wenn ich König war), opera; 21.40 Panorama; 22.15 Post scriptum; 22.25 Nws. DINSDAG 21 JANUARI HILVERSUM I; 7.00 Nws; 7.10 Week van gebed voor de eenheid der Christenen; 7.20 Ouverture: lichte gram.; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.15 Strip voor de jeugd; 8.20 Lichte gram.; 8.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Licht baken, praatje; 10.25 Klass. gr.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Volaan... vooruit, lezing; 12.00 Angelus; 12.04 Draaiorgelklanken gr.)12.20 Bloemen voor...; 12.30 Meded. t.b.v land- en tuinb.; 12.33 Wij van'het land; 12.45 Platennws; 12.55 Rep. Rally de Monte Carlo 1964; 13.00 Nws; 13.15 Draaien maar lichte gram.14.00 Voor de plattelandsvrouwen; 14.10 Rieleksen, gevar. progr.; 15.10 Voordracht; 15.30 Als de dag van gisteren, klankb.: 16.00 Voor de zieken; 16.30 U hebt voorrang: godsd. progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.35 Voor de padvinders; 17.50 Nieuwsbrief uit de Ned. Antillen, door Henk Dennert; 18.00 Voor de jeugd; 18.20 Uitz. P.S.P.; 18.30 Strijkorkest; lichte muz.; 18.50 En nu mijn geval; vragenbeantwoording; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Licht ens.; 19.50 Lichte gram.; 19.55 Het 26e Hoogovenschaaktoumooi te Be verwijk: beschouwing over de vandaag gespeelde wedstrijden; 20.00 Pianorecital: klass. muz.; 20.25 Reisoogst: zwerftochten door gedroomde en werkelijke werelden; 20.55 Radiokameror kest en solist: klass. en mod. muz.; 21.50 Orgelconcert: klass. muz.; 22.00 De zingende kerk: bespreking over kerkmuz. uit verschillende stijlperiodes; 22.20 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nws; 22.40 Vreemd...; een keuze uit woord, zang en dans van elders en... anders; 23.10 Licht orkest en zangsolisten; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Programma overz.: ansluitend: lichte gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Klass. gram.; 9.40 Morgenwij ding; 9.55 Boekbespr.; 10.00 Ar beidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Licht instr. ensemble en zangsolist; 12.20 Voor de landb.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Metropole-orkest; 13.00 Nws; 13.15-Meded., event. Gedurende de maand novem ber kwamen drie kinderen als gevolg van brand om het leven en werden 12 personen, waar onder 9 leden van het brand weerpersoneel door brand ge wond. Bovendien geraakten 2 personen, waaronder 1 lid van het brandweerpersoneel, door rook bedwelmd. Dit staat in het maandoverzicht van de afdeling Brandweer en Ministerie van Binnenlandse Zaken. De directe schade als gevolg van brand wordt geraamd op ƒ6.491.770,— (november 1962 ƒ3.521.700.—). Tengevolge van brand werden 17 boerderijen c.q. gebouwen van landbouw- en veeteeltbe drijven geheel of gedeeltelijk vernield. De totale schade wordt geraamd op 1.362.000,(nov. 1962 8 boerderijen met een scha- van 703.000,—). De veestapel leed bij deze boerderijbranden de volgende verliezen: paarden 1, koeien 81, jongvee 10, kalveren 94, biggen 8, kippen 1160, kuikens 550. Handel en industrie leden met 27 branden een schade van 4.061.400,— (nov. 1962 15 bran den, schade 1.164.000). TERNEUZEN In de periode van 9 tol en niet 16 jan. hebben zich cle voegende personen zich in onze gemeente gevestigd: G. T. M. Hoppen, Korte Kerkstr. 19, van Breda: J. A. Meinhardt, Noordstr. 32, van 's-Hertogcnbosch en C. D. de Vos, Mauvestr. 4, van Zaamslag. In dezelfde periode zijn vertrok ken: •J. J. Broöl, Dijkstr. SI, naar Warnsveld: A. G. M. Modde, Nwe Kerkstr. 17, naar Rotterdam; J. C. Slock, Axelsestr. 139, naar Honte- nisse; M. D. Priest, v. Steenber genlaan 25A, naar Aruba (Ned. Antillen)F. E. M. Verbrugge, Da Corstastr. 16 .naar Arnhem; A. P. Snoeren, Schooliaan 7, naar Derf Helder: A. C. Liefbroer-Donze, Aagje Dekenstr. 19, naar Bergen op Zoom en J. M. H. v. d. Ree-den Hollander, Nieuwstr. 14, naar Vlis- II singen. 128. Het kost Eric moeite, de anderen voor zijn plan te win nen. Vooral Artor en de Pieten hebben tegenwerpingen. Hóé na melijk, moeten grotendeels blon de Noren zich vermommen, om er uit te zien als de donkere Pieten zonder ogenblikkelijk argwaan te wekken? Maar wat Eric zegt, is ten slotte waar: de Saksers hebben feitelijk nog' nooit een Pieten- krijger gezien, dus kunnen ze er uit zien, zoals ze zelf willen, als hel. maar woest en wild is. En woest en wild wordt het: de mannen, Noren zowel als Brit ten, krijgen er al gauw schik in, zich zelf zo afschrikwekkend mogelijk uit te dossen; hoe, dat kan Eric minder schelen, als de blonde Noren hun haren maar maskeren. Zelf geeft hij het goe de voorbeeld, door een wapen rok met het bont naar buiten om een gehoornde helm te dra gen. De delen van zijn gezicht, welke dan nog zichtbaar zijn, smeert hij in met houtskool, evenals zijn ontbloot bovenlijf, en in de wildeman die dan voor hen staat zou werkelijk nie mand Eric, de Koning der No ren, nog herkennen. „Nou, ik denk, dat die Sak sers zich een ongeluk schrik ken", mompelt Artor, als hij tenslotte de gehele troep zo uit gedost ziet rondlopen. ..Maar 't is waar, wildere Pieten heb ik nog nooit gezien". Een klein groepje Britten is verschoond gebleven van de verkleedpartij en dezen zullen zich met Artor en Svein, die wegens zijn lengte ogenblikke lijk argwaan zou wekken, naar het Brittenkamp begeven, aan gezien Eric de aanvoerder van het Brittenleger ook niet hele, maal vertrouwt. Met een handdruk scheiden zij. Zo rijdt even later Eric aan het hoofd van zijn woeste bende „Pieten" het Saksenkamp en het gevaar tegemoet. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, P. H. Spaak, heeft zich vrijdagavond gekeerd tegen de gedachte van een Euro pese kernmacht, zoals door pre sident De Gaulle wordt nage streefd. Sprekende op een bijeenkomst van Belgische juristen in Luik zei hij, dat het Atlantische bond genootschap sedert 1948 de ver dere uitbreiding van het com munisme in Europa heeft ge remd. Naar aanleiding van de ont wikkeling van de Russische po litiek sedert de dood van Stalin, zei Spaak zich aan te sluiten bij de gedachte Van vreedzame coëxistentie, vooral omdat 4e oorlog door het ontbreken van een alternatieve oplossing als gevolg van de kernwapens on mogelijk is geworden. Minister Spaak zei het geschil, dat over de kwestie van de kernwapens in het Atlantisch bondgenootschap aan het licht is getreden, te betreuren. Een Europese kernmacht noemde hij des te minder nodig omdat de Verenigde Staten over meer dan voldoende kernwapens beschik, ken. „De Verenigde Staten zou den echter de wijsheid moeten hebben een beroep te doen op de samenwerking in de Atlanti sche strategie om Frankrijk en Groot-Brittannië gerust te stel len en hun vrienden de militaire geheimen toe te vertrouwen, die hun vijanden reeds kennen", al dus Spaak. act. of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Dansorkest en zangsolis ten; 14.00 Voor dc vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Lichte gram.; 15.30 Bariton en piano: klass en mod. liederen; 16.00"Voordracht; 16.15 Licht instr. kwartet voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Event, actueel; 18.20 Johan Willem Friso Kapel; '18.45 Licht instr. kwartet en zangsolist; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs; 19.10 Bel Canto (gr.); 20.00 Nws; 20.05 Hou je aan je woord, een progr. vol speeiso invaller) en literaire spitsvondigheden; 20.45 Cabaretprogr.; 21.15 Pianoreci tal; walsmuz.; 21.45 Bejaarden zorg, klankbeeld; 22.15 Licht instr. ensemble; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act.; 23.00 Viool en piano: mod. muz.; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.15 Lichte muz.; 12.50 Beurs ber. en programma-overz.; 13.00 Nws en weerbev.; 13.20 Kamer- muz.; 14.00 Nws; 14.03 School radio; 15.45 Lichte muz.; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16.24 Kamermuz.; 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.15 Lichte muz.; 17.45 Volks- muz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Amus.muz.; 19.00 Nws en weerber. aansl,: radiokroniek; 19.40 Lichte muz.; 19.50 Syndica le kroniek; 20.00 Casinoconeert; 21.30 Jazzmuz.; 22.00 Nws en ber.; 22.15 Amer. muz.: 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Licht pro gr.; 23.00 Nws; 23.05 Belg. muz.; 23.55 Nws; 24.00 Voor dc scheep vaart. Televisieprogramma's NED.14.00 Schooltelevisie; verkeersprogr.; 19.30 Ploe zit het nu?: beantwoording van vragen over het concilie; 20.00 Journ.; 20.20 Brandpunt; 20.40 Rens van Dorth komt even langs; 21.05 Enrico Matteï, documentair pro gr.; 21.35 Een uur met Hitch cock, filmprogramma; 22.25 Epi loog; 22.35 Journaal BELGIË (VI.); 14.05 School televisie; 19.00 Gastprogr.dc liberale gedachte en actie; 19.3C Programma over de vrijetijdsbe steding; 19.55 Sport; 20.00 Nws; 20.20 Bonanza, TV-Western; 21.10 Van het expressionisme in de wereld naar het expressionisme in Vlaanderen, film: '21.50 Ver geet niet te lezen; 22.20 Nws. WOENSDAG 22 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Week van gebed voor de eenheid der Christ.; 7.20 Gr.; 7.45 Lich te muz.; 8.35 Gram.; 9.00 Voor Radiokrant; 8.00 Nws; 8.15 Lich- de zieken; 9 35 Waterstanden; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Hoorspel; 11.45 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Licht orkest; 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Nws; Ensemble en zang; 13.40 Gram.; 15.00 Muziek- studenten-Studentenmuz.15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Gram.; 17.25 Ensemble; 17.55 Lezing: 18.10 Vocaal ensemble; 18.30 R.V.U.; 19.00 Nws; 19.10 Praat je; 19.15 Gram.; 19.30 Radio krant; 19.50 Gram.; 20.10 Gram.; 20.20 Klass. muz.; 21.20 Lezing; 21.35 Instr. trio; 21.50 Kantteke ningen; 22.00 Vocaal ensemble; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Gram.; 23.00 Lezing; 23.15 Moderne muz.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUMH: 7.00 Nws; 7.1a Gymn.; 7.25 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.55 Kookpraatje; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 11.00 Voor de vrouw;- 11.35 Amusementsprogr.; 12.30 Medeledingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Amusementsmuz.; 13.35 Kamer muz.; 14.00 Jeugdconcert; 14.50 Toespraak; 15.00 Voor de jeugd; 16.50 Voor de zieken; 17.20 Strijk orkest; 17.50 Regeringsuitzen ding; 18.00 Nws; 18.15 Actualitei ten; 18.20 Uitzending van da V.V.D.; 18.30 Western-Time; 19.0(1 Paulus de boskabouter; 19.10 Le zing; 19.30 Lichte muz.; 22.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.20 Hoor spel; 21.35 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Actualiteiten; 22.55 Gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VL.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte muz.; 12.15 Gevar. muz.; 12.50 Beursberichten; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuz.; 14.0Q Nws; 14.03 Schoolradio; 15.45 Koorzang; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten16.09 Engelse les; 16.24 Lichte muz.; 17.00 Nws; 17.15 Vioolspel; 17.50 Piano en zang; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 1S.30 Lekenmoraal en -filosofie; 18.05 Chansons; 19.00 Nws; 19.40 Jeugd en muz.; 20.00 Casinoconeert; 21.00 Jazz muz.; 21.30 Praatje; 21.40 La- tijns-Amerik. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Volksmuz.; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Jazzmuz.; 23.00 Nws; 23.05 Chansons; 23.55 Nws; 0.00—0.45 Voor de zeelieden. Televisieprogramma' s NED. TV; 17.00 De Verrekij ker, intern, jeugdjourn.; 17.10 - 17.45 Voor de kleuters; 19.30 Top of flop; 20.00 Journ.; 20.20 Ach ter het nws.; 20.45 Beer op sok/ ken, eenakter; 21.25 Vreemde lingen?, een progr. over de aan passing van buitenl. arbei&s krachten in Nederl.; 22.05 Film venster; 22.3022.35 Journ. VLAAMS BELG. TV: 17.00— 18.30 Voor de jeugd; 19.00 Ne. derl. les; 19.25 Voor de vrouw; 19.50 De weerman; 19.55 Sport; 20.00 Nws.; 20.20 Haasje-over in West-Berlijn, tv-spel; 21.50 Weg wijzer, progr. voor mensen zoete U en ik; 2-2.35 Nws,

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7