ERIC DE NOORMAN - DE EERLOZE KRIJG Kota aan de regering over positie van de Nederlandse dagbladpers Bestiirsorgigsa verantwoardeRk vaar ram; die Lemgaroae trof ENSSHEE? AAN RAMP ONTKOL Invlieger maakt geslaagde laading met brandende straaljager Ret gesprek tassen Robert Kennedy en president Soekarno in Tokio Het Naessensserum tegen leukemie AANTAL VERKEERSONGEVALLEN IN TERNEHZER BLUFT STIJGEN TfJterdag 18 Januari 1964 DE VRTTE ZEEUW Pagina S Emigrant eist een miljoen frank van Belgische regering BELGISCHE SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN Rapport over Vaiont-dam Enschede dankt kapitein Janssen HET ROKEN IN ZWEDEN Patiënten gaan naar Corsica voor behandeling Waoens van ach^r het ijixeren gordijn in Kongo Jaaroverzicht Gemeentepolitie Uw ideale kontaktlijm IS BEVER SNELFIX: lijmt snel en muurvast FOTOALBUMS De „Vereniging De Nederland se Dagbladpers" en het „Neder lands Genootschap van Hoofd redacteuren" hebben in een dezer dagen aan de regering overhan digde en aan de leden der belde Kamers der Staten-Generaal ge zonden nota aandacht gevraagd voor de huidige positie van de dagbladpers in ons land. In deze nota komen beide in stanties tot de conclusie, dat de verslechterde positie reeds aan leiding heeft gegeven tot con centraties van dagbladen, waar door schade is toegebracht aan de verscheidenheid van de voor lichting, Bij doorzetten dezer concentratietendens ontstaat he' gevaar van een wezenlijke ver arming der gedifferentieerde voorlichting. Geconstateerd word"' dat deze ontwikkeling in hoofd zaak te wijten is aan de belem meringen, welke de overheid met miskenning of minstens voorbijzien van de belangrijke publieke funktie der dagblad pers de exploitatie der dag bladen in de weg legt. Daar van een subsidiëring der pers -wil zij haar onafhanke lijkheid behouden nimmer sprake kan zijn, vragen niet al leen maar eisen beide instan ties van de overheid, dat de be lemmerende omstandigheden die de dagbladen in de weg worden gelegd, door de overheid op korte termijn volledig worden wegge nomen. Daartoe wordt een aan tal concrete maatregelen ge vraagd. Na de bespreking van de func tie van de pers in onze democra tische samenleving, een publie ke functie als onafhankelijk in- formator en voorlichter, reflec tor van het maatschappelijk leven, behartigster van de open baarheid en daarmede van de democratische vrijheid wijdt de nota uitvoerig aandacht aan haar economische problemen. Geconstateerd wordt, dat de exploitatie van dagbladen steeds moeilijker wordt door kostenstij gingen enerzijds, anderzijds door moeilijkheden aan de inkomsten zijde. De rentabiliteitspositie van een aantal zwakkere bladen, veelal zgn. richtingbladen, is zorgwekkend. Factoren, die een bedreiging vormen voor de wen selijke verscheidenheid in de pers. Daarnevens wordt gesteld dat de dagbladpers zich ten opzich te van haar twee belangrijkste concurrenten, radio en televisie, Een teleurgestelde Belgische emigrant heeft een miljoen Bel gische frank als schadevergoe ding geëist omdat hij onjuist door Belgische ambtenaren zou zijn voorgelicht. Nadat de Belgische Kongo on afhankelijk was geworden, ver trok hij in 1963, naar een Bel gisch landbouwcentrum voor emigranten in Brazilië, In een vrijdag in Brussel begonnen pro ces tegen de Belgische staat ver klaarde hij, dat de toestand er „hopeloos" was. De gronden kon den slechts met kapitale sommen vruchtbaar gemaakt worden en zijn in cruzeirós omgewisseld geld verloor elke dag meer van zijn waarde. De emigrant zei „systematisch" te zijn bedrogen door de Belgi sche staat, die via zijn ambtena ren verantwoordelijk zou zijn voor de keuze van de gronden, de propaganda om naar Brazilië te emigreren en de wijze van fi nanciering. Hij weigerde in Brazilië het hem door de Belgische staat aan geboden krediet van 45.000 gul den te aanvaarden en keerde naar België terug. De verdediger van de Belgi sche staat vroeg de rechter de eis tot schadeloosstelling van 75.000 gulden onontvankelijk te verklp-pn, aangezien de emigrant niet -r de Belgische staat in d:~ os genomen en op eigen inh naar Brazilië was ver trokken. ;n een ongustige positie bev'ndt. De bijdragen van kijkers en luis teraars worden door de overheid "eind. De programmakosten wor den niet belast met de hoge in voerrechten of omzetbelasting, die de dagbladen op hun belang rijkste grondstoffen moeten be talen. Radio en televisie kunnen gebruik maken van aoparatuur waarvoor overheidsgelden wor den geïnvesteerd. De Vereniging De Nederlandse Dagbladpers, sprekend namens alle dagbladondernemingen in ons land, en het Nederlands Ge- ootschap van Hoofdredacteuren verzoeken derhalve de Neder- and se regering maatregelen te treffen dat het overheidsbeleid ten opzichte van de pers wordt gewijzigd in die zin, dat niet uit sluitend economische overwegin gen, doch vooral ook inzichten omtrent de maatschappelijke be tekenis van de pers en de door haar te geven voorlichting in dat beleid tot uiting komen. PRINSES IRENE IN SPANJE Een beeld van het bezoek, dat H. K. H. Prinses Irene op het orenblik aan Spanje brengt om haar uitspraak te vervolmaken We zien de Prinses hier tijdens haar bezoek aan de universiteit van Alcala de Henares. ptrciiCS-M OVER „ZO 6S HET..." Het verzoek aan de VARA om vanuit de Kerken 'n getuigenis voor de televisie te mogen geven over de omstreden t.v.-uitzen- dinor „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", is door de om- roeivereniging ingewilligd. Het verzoek ging uit van de genera1 e synode der Gereformeerde Ker ken in Nederland. Overleg van het moderamen van deze synode met de Nederlands Hervormde Kerk en de Christelijke Gerefor meerde Kerken, leidde ertoe, dat dr. J. J. Buskes uit AmsVdam (Hervormd) en dominee J. Over- duin uit Veenendaal (Gerefor meerd) aanstaande woensdag in het t.v.-programma van de Om kwart over een gistermid dag is de zestienjarige Belgische schippersknecht A. van V., die aan boord was van het Ant werpse motorschip Poolster II, in het Julianakanaal beneden de sluizen te Born verdronken. De jongeman viel in het water bij het uitvaren van de sluis, toen hij een draad wilde grijpen die over de luiken in het water viel. Pogingen de jongeman met een bootje te redden, mislukten. Een half uur later werd het stof felijk overschot geborgen. Door'het niet reageren van de verantwoordelijke technische en bestuursorganen, die door de be volking werden gewaarschuwd, is geen enkele voorzorgsmaatregel genomen tegen de gevaren van een geweldige aardverschuiving die in jktober j.I. de ramp van de Vaiont-dam heeft veroorzaakt. Dit stoat te lezen in het rapport De 37-jarige inviieger-kapitein M. G. Janssen heeft met een brandende Starfighter-trainer, waarmee hij boven de stad En schede vloog, een geslaagde landing gemaakt op het vlieg veld Twente. De invlieger had het brandende vliegtuig eigen lijk moeten verlaten, maar daar hij zich boven Enschede wist, zette hij koers naar het vlieg tuig Twente, vanwaar hij even tevoren was opgestegen. De luchtmachtvoorlichtings- dienst heeft meegedeeld, dat ka pitein Janssen, invlieger op Twente, opdracht had één van de tien uit de Verenigde Staten ontvangen Lockheed TF-104 G „Starfighters" te testen. Dadelijk na de start deden zich rookver- schijnse'en in de cockpit voor. Het was echter niet mogelijk de start af te breken. Toen het tweepersoonstoestel boven de stad was gingen allerlei brand- waarsehuwingen aan en boven dien maakte een vlieger van een F-86 K kapite;n Janssen erop at tent dat de Starfighter fl'nk in de brand stond. Hij adviseerde de invlieger uit het toestel te springen. VARA namens de Kerken reken- De invlieger, die dacht aan de schap van gevoelen af zullen burgers in de door een wolken- leggen over de bedoelde uitzen- dek aan het oog onttrokken stad, ding. Vrijdag zijn in Tokio bespre kingen begonnen tussen presi dent Soekarno en de Amerikaan- Se minister van Justitie, Robert Kennedy. President Johnson heeft hem opgedragen een uitweg te zoeken uit de crisis die is ont staan door de vijandige politiek van Indonesië tegenover de pas gevormde federatie Maleisië. Van Indonesische zijde ver klaarde men dat voor het over leg een gunstig klimaat zou moe ten worden geschapen. Met de term overleg bedoelde men be sprekingen tussen de direct be trokkenen, Indonesië en Malei sië, aldus werd van Amerikaan se en van Indonesische delegatie zijde verduidelijkt. Als gevolg van het. gesprek is er in het geschil om Maleisië „een wending ten goede" geko men, zo heeft een woordvoerder van de Japanse regering vrijdag in Tokio verklaard. Hij zei voorts, dat Japan het eens is met de Ver. Staten dat er een vreedza me regeling van dit geschil moet komen. Ook premier Ikeda van Japan had overleg gepleegd met minister Kennedy. Ikeda had hierbij te kennen gegeven dat Japan in dit stadium van het ge schil niet van plan is om als be middelaar op te treden. De woordvoerder zei ook nog dat minister Kennedy na zijn verblijf in Tokio waarschijnlijk naar Manilla en Koeala Loem- poer zal gaan. Na een bijeenkomst van an derhalf uur van president Soe karno en de Amerikaanse minis ter van Justitie, Robert Kenne dy, in een hotel in Tokio, is een verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt dat beiden vrijdag zijn overeengekomen dat het ge schil tussen Indonesië en Malei sië door overleg moet worden op gelost. Dat overleg moet ge voerd worden tussen Indonesië, de Philippijnen en de federatie Maleisië, aldus de verklaring. „Ook is duidelijk geworden dat een gunstig klimaat voor het overleg moet worden geschapen". Heden komen de twee gespreks partners opnieuw bijeen. Kennedy werd vrijdag met zijn echtgenote door keizer Hirohito van Japan ontvangen. Heden zal hij naar Seoel vliegen om de Ongeveer de helft van Zwe- dens 15-jarige schoolkinderen rookt en het komt voor dat kin deren van zeven jaar 40 sigaret ten per week roken. Dit is mee gedeeld door het hoofd van de medische dienst voor de scholen in Stockholm, dr. SVen-Ivar Ro- lof. Hij zei dat op de meeste-scho- len in Zweden het roken verbo den is, maar dat sommige school hoofden een deel van de speel plaats hebben bestemd voor ro- Niet-rokers Pas over enkele weken zal de kers. Niet-rokers mogen daar rechtbank Uitspraak .doen niet komen. Amerikaanse troepen in Zuid- Korea te bezoeken, zondag gaat hij naar Manilla om met presi dent Macapagal over Maleisië te spreken. besloot echter terug te keren. Hij zette de motor af, maakte 'n zeer geslaagde glijvlucht en zette het toestel dat een snelheid van ongeveer tweehonderd ki'o- meter per uur had op de start baan. Het was voor de vlieger niet mogelijk gebruik te maken van de remparachute, daar deze al verbrand was. Hij gooide de vanghaak uit, die bleef hangen aan een vangkabel, waarop het brandende toestel tot stilstand kwam en kapitein Janssen het ongedeerd kon verlaten. De prefect van Corsica, Marcel Turon, is naar Parijs gegaan voor een bespreking met de Franse minister van Gezondheid, Mar- cellin, nadat bericht was dat nog meer patiënten, behalve de en kele kinderen die met het anti- 'eukemieserum van de genezer Gaston Naessens behandeld zijn, op Corsica die behandeling wil- 'en komen vragen. Naessens zelf, wiens serum zo als bericht is thans in Parijs on derzocht zal worden, heeft in tussen erop aangedrongen dat niet meer patiënten naar Corsica zullen komen, omdat er niet ge noeg bedden en momenteel ook niet genoeg serum beschikbaar is. Desondanks is donderdag avond de 36-iarige leukemiepa- t'ënt James Elder, de zesde uit Schotland, uit Glasgow naar Corsica vertrokken, ofschoon hem door de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Butler, nog telegrafisch was aangeraden thuis te blijven. Elder, een melk bezorger, voor wie het reisgeld door vrienden en kennissen bij een is gebracht, zei toch niets te verliezen te hebben. Vrijdag werden verder in Bas- tia nog een tiental jeugdige leu- kemie-patiënten verwacht uit België, Frankrijk en de Verenig de Staten. De leider van het Franse insti tuut voor kankeronderzoek, pro cessor Denoix, heeft vrijdagoch tend het laboratorium van Naes sens op Corsica bezocht. De Schotse zakenman Daniël Davie verwacht Gaston Naes sens dit weekeinde in Edinburgh. Davie maakt deel uit van een vereniging voor kankerbestrij ding en wil Naessens eventueel financieel helpen om zijn onder zoekingen in Schotland voort te zetten. De brandweer was daderijk bij het vliegtuig en bluste de brand, ondanks de motorexp'o- sies. De brand was zó snel ge blust dat het toestel niet afge schreven behoeft te worden. Aan de achterzijde van het toestel zijn smeltingsverschjjnse'en gecon stateerd. Het was het eerste ongeluk met een TF-104 G. DAMKBRÏT VAN ENSCHEDE AAN KAPITEIN JANSSEN Het gemeentebestuur van En schede heeft een dankbrief ge zonden aan kapitein-vPe-mr M. G. Janssen van de vl'eybas's Twenthe, die donderdagmiddag zijn brandende straaljager niet heeft verlaten, maar het toestel heeft geland, 'omdat hij vreesde, dat het op de stad Enschede of Hengelo zou terechtkomen en een ramp veroorzaken. In de brief aan kaoitein Jans sen wordt opgemerkt: „Het gemeentebestuur van Enschede wenst U gaarne gelul' met uw behouden landing op de vliegbasis Twenthe. Deze ge1 uk- wens geldt ook voor uw echtge note die haar man heeft moge" behouden. Daarnaast breng ik U veel hulde en dank voor uw moedig optreden, zodat U een ramp in het bebouwde deel van Hence1 o of Enschede, met alle gevolgen voor U persooolük en voor de inwoners van deze ste den hebt kunnen voorkomen. TTw handelen ond°r zeer moei- hike omstandigheden geeft mij het vertrouwen, dat U en andere "'Peeers, ondanks de gevaren Van het vliegen boven de Twent se steden en dorpen over zoveel "emeenschaosziu beschikt, dat alles doet, zelfs met gevaar "'oor eigen leven om rampen te voorkomen, zo dit enigszins mo- geiiik is." Kapitein Janssen woont in Noordwijk. Hjj is afkomstig uit Stein (L.). Kongolese rechercheurs hebben 'n Leopoldstad Russische en Tsjechische wapens in beslag ge nomen, die verborgen waren in een prauw die uit Brazzaville kwam. Dit heeft premier Adoela van Kongo vrijdagmorgen op een persconferentie in Leopoldstad meegedeeld. Adoela, die de ver slaggevers enkele van deze wa pens liet zien, zei niets over de bestemming van de wapens en beschuldigde ook de regering in Brazzaville niet. Hij zei alleen dat hij de aandacht van deze re gering had gevestigd op de wa- nenhandel tussen beide Kongo's. Adoela herinnerde verder aan een eerder door hem gehouden oersconferentie, waarop hij do cumenten had getoond van het in Brazzaville gevestigde „natio nale bevrijdingscomité", waarin de Russische regering om wa pens wordt verzocht. van 217 pagina's over de oorza ken v^n de ramp dat ten behoe ve van het Italiaanse ministerie van Openbare Werken door een commissie van onderzoek werd opgesteld. Zoals bekend zijn in het gebied van Longarone meer dan 2000 mensen verzwolgen door de vloed golf uit het stuwmeer van de Vaiont-dam, dat door de aard verschuiving overstroomde. In het rapport wordt o.m. op gemerkt dat met name de pre fect van Udine begin september was gewaarschuwd door de bur gemeester van Erto, één der dor pen die onder de moddermassa werd begraven. De prefect gaf dit echter niet door aan zijn ambtgenoot van Belluno. De be ambten van de technische in stanties van Udine gaven het verslag van de burgemeester evenmin door aan hun collega's in Belluno, die direct verant woordelijk zijn voor alle techni sche problemen die zich door het bestaan van de dam voordoen. De prefect van Belluno zou later verklaren dat hij niet op de hoogte was van de geestesge steldheid van de bewoners in het dal van Longarone, hoewel deze herhaaldelijk hun stem lieten ho ren. Maar, zo zegt het rapport, de prefect moest wel op de hoog te zijn van een proces tegen het blad „L'Unita", dat van smaad werd beschudigd wegens arti kelen over het gevaar van een aardverschuiving, en van andere uitlatingen, zoals interpellaties in het parlement. Er werd geen enkele doeltreffende maatregel genomen. In dit verband wordt kritiek geleverd op de verant woordelijke technische instan ties die zich beperken tot onder zoekingen en kostbare tijd ver loren op een ogenblik dat een onmiddellijk optreden noodzake lijk was. Voorts wordt kritiek geoefend od de technici van de maatschap- Dij „Enel-Sada", aan wie de bouw van de dam was toever- troui 1 en wier „individuele ini tiatieven ontoereikend" zijn ge bleken. Ook de deskundigen van een controlecommissie, die proe ven moesten nemen aangaande de stevigheid van de dam in ver band met mogelijke aardver schuivingen, hadden niet het no dige gedaan. Hun schattingen van de gevaren weken sterk af van de werkelijkheid. De ramp deed zich voor toen het peil van het stuwmeer onge veer veertig cm hoger was dan wat volgens laboratoriumproe ven was toegestaan. Het rapport kritiseert de verantwoordelijke technici die toestemming hadden gegeven het meer tot de ge wraakte hoogte te laten vullen. De minister van Openbare Wer ken heeft naar aanleiding van het rapport verklaard dat de re gering alles zal doen om licht te werpen op de verantwoorde lijkheid der verschillende in stanties. De socialistische minister van Openbare Werken in Italië, Pie- raccini, zal op de volgende bij eenkomst van het kabinet de schorsing vragen van de prefec ten van Belluno en Udine. Het .jaarverslag van de Terneuzense gemeentepolitie over het jaar 1963 geeft weer een duidelijk beeld van de uiteenlopende werk zaamheden, waarvoor het korps zich vrijwel dagelijks geplaatst zag. Ondanks de stijging van het aantal processen-verbaal (2083) en in weerwil van het grotere aantal verkeersongevallen valt er in het overzicht een optimistische toon te beluisteren. Van groot belang en uitermate verheugend is de tot enkele regels beperkte mededeling dat de verhouding tussen politie en publiek niets te wensen overliet en dat er geen klachten over het personeel zijn binnengekomen. Hoezeer de taak van de politie in de loop der jaren een ander accent heeft gekregen, moge voorts blijken uit het feit dat in meerdere gevallen via een lezing of door deelneming aan een forum de gelegenheid bestond meer bekendheid te geven aan het politiewerk. In samenwerking met de afdeling Terneuzen van hèt Verbond voor Veilig Verkeer werden vekeerscursussen georgani seerd, waaraan niet minder dan 500 cursisten deelnamen. (Adv.) HET VERKEER De reeds eerder geconstateer de stijgende lijn in het aantal verkeersongevallen zette zich in 1963 voort. Met een toeneming van 19 aanrijdingen op een to taal van 274 blijft Terneuzen evenwel beneden het landelijk gemiddelde. De verkeersintensi teit a's gevolg van de industriële ontwikkeling en vooral de weers omstandigheden in het verslag jaar (vorst, gladheid, mist) werkten het ontstaan van ver keersongevallen in de hand (293 tegen 274 in 1962) Het aantal doden tengevolge van aanrijdingen bedroeg in het verslagjaar 3, het grootste tot dusver geregistreerde aantal. De vermindering van het aantal ge wonden stemt tot voldoening (71 in 1962 tegen 65 in 1963). JEUGDBALDADIGHEID Wat de jeugdcrimfnal'feit be treft valt een opmerkelijke ver- m-ndering te constateren van het aantal ter kennis gekomen gevallen (slechts 19 tegen 49 in 1962). De jeugdbaldadigheid neemt, aldus het verslag, in onze ge meente geen ernstige vormen aan. De politie geniet bij het toe zicht op de jeugd de Steun van een door de gemeente aange stelde parkwachter. Tijdens de grote vakantie ver- Zwijgend luisteren Eric, Artor en Svein naar de berichten van de Piet, die teruggekeerd is.' „Mijn broeders moesten in het kamp der Saksers blijven, oh krijgsheer", zegt de man. „Alleen mij zonden zij heen. Door mijn mond vroeg de Saksische hoofd man, waarom de vorst der Pic'en de Saksische boodschappers niet teruggestuurd heeft? De Saksische krijgsheer wenste te we'en, wat er van zijn mannen geworden is. En hü verzoekt de vorst der Pielen, naar de kampvuren der Saksers. Tot zolang blijven de Pictenbood- schappers bij hen te gast." Grimmig staren Eric en Artor elkaar aan. „Ik had het kunnen we'en", mompelt Eric, „dit is een logisch antwoord, maar wie denkt er nu aan, dat een Sakser zó sluw kan zijn?" Sve'n Langtand snuift veront waardigd en Eric k'opt hem grin nikend op de schouder. „Ik heb me kennelijk vergist, da' hen alsnog terug te laten keren merk ik nu. Maar wat te doen Hij staart even in diep gepeins voor zich uit en grijnst dan roe keloos. „Keer nogmaals naar de kamp vuren der Saksers terug, oh bood schapper", zegt hij tot de Piet. „Vertel de hoofdman der Saksers dit: De grote krijgsheer der Pieten begrijpt de zorg van de Saksen hoofdman voor zün méhsen, maar de wetten der Pieten eisen, dat nimmer dezelfde boodschanners ge bruikt worden voor twee berichten. De Saksische hoofdman zal zijn dappere Saksers spoedig weerzien. Hij kan In zi)n kamp blijven, want de grote krijgsheer der Pieten is reeds op weg gegaan, om hem daar te bezoeken. Driehonderd Pieten worden vooruit gezonden, om alles voor het verblijf van de Pieten- krijgsheer in gereedheid te bren gen." „Eh?", fronst Svein verbaasd, evenals de anderen, „hier moet wel een ontzaglijk slim plan ach ter zitten. Want wéér wil jij 300 Pieten vandaan halen?" „Die 300 Pieten," glimlacht Eric, „zijnwij!" leende het politiekorps zowel achter de schermen als direct, ruim medewerking bij de orga nisatie van een jeugdvakantie- week. Ook andere verenigingen en instellingen beijveren zich om de baldadigheid van de jeugd zoveel mogelijk te voorkomen. In dit verband worden speciaal de Jeugdnatuurwacht en de speel tuinvereniging van het Oranje- kwartier genoemd. Ook van de zijde van het onderwijzend per soneel werd wederom gewaar deerde en onmisbare medewer king ontvangen. DE KORPSSTERKTE De sterkte van het korps komt momenteel overeen met de dooi de minister toegestane sterkte, n.l. 25 man. Eén ambtenaar in de rang van adspirant-agent is bo ven de korpsbezetting op de op leidingsschool voor de gemeente politie te Wassenaar geplaatst De rangverdeling ziet er aldus uit; 1 inspecteur-korpschef; 1 adjudant; 4 brigadiers; 18 hoofd agenten; 1 agent; 1 adspirant en 1 typiste. De organische sterkte van de reservepolitle bedraagt 25 man. Als verbindingsman tussen de leden van de reservepolitle en de korpsleiding treedt op de bri gadier A. de Fejjter. De gemeentepolitie beschikte aan het eind van het verslagjaar over één surveillance-uitruk- auto; twee survei'lance-auto's; één scooter en één snelbrommer. Een suggestie van de zijde van de gemeenteraad leidde tot de bestelling van een aanhangwa- gentje en de aanschaf van ver- keersmateriaal. POLITIE EN SPORT De dienstsport werd in 1963 deels van dienstwege georganiT seerd en deels door de Politie Sport Vereniging. Op het pro gramma staan o.m. gymnastiek, zwemmen, iudo, reddend-zwem- men, volleybal, voetbal. In januari 1963 organiseerde het korps in samenwerkmg met de Pol. Sport Ver. en de winke liersvereniging „Klimop" een schaatswedstrijd voor de jeugd. In mei 1964 hoopt de Pol Sport Ver. haar 15-jarig bestaan te vie ren met enige sportevenemen ten. Boekhandel VAN DE SANDE t

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3