PROVINCIAAL NIEUWS fr TZhcVi KOLONEL HYDE KUNST Gj «li Flat in aanbonw ingestort in Parijs Defeitsieiasfen zeilen niet zoveel stijgen als men wel denkt Ook Amsterdamse aannemers gaan eikaars lonen controleren en de koppelbazen weren wintersoepen TERNEUZEN AXEL Wat'n héérlijke lunch! 68 Ct 78 ct BRESKENS HULST Minister De Jongs Nederlandse strijdkrachten krijgen nog voor 60 miljoen dollar hulp Tegemoetkoming in schade van de oesterkwekers Merkwaardige zelfmoord van vlieger Gevonden Hik is vermoedelijk dat van Irn-chemicus dr Minnaert apugittavsf jco v«j je ïCEScm üonaeraag icr jaïraafi Ï0t5» (Adv.) AANVARING IN NAUW VAN BATH Woensdagmorgen is het Duit se motorschip „Syrte" nabij Bath in aanvaring gekomen met een binnenvaartuig. Het Duitse schip was onderweg van Bremen naar Antwerpen. De „Syrte" heeft een scheur van 30 cm onder de waterspiegel opgelopen en is op de slikken omhoog gezet. Na provisorisch herstel zal ge tracht worden'het schip vlot te krijgen ONTWIKKELINGSDAG VOOR DE ZEEUWSE GROENTETEELT Nederland staat bij de teelt van kasgroenten bovenaan in Europa. Dit heeft ir W. van Soest, rijkstuinbouwconsulent voor de groenteteelt in algemene dienst te Naaldwijk, woensdag meegedeeld opde ontwikkelings dag voor de Zeeuwse groente teelt in Goes. Hij ziet de toe komst voor de Nederlandse telers met vertrouwen tegemoet. Voorzitter W. Joziasse deelde mee, dat, in tegenstelling tot de komkommerteelt, de teelt van sla en tomaten in 1963 over het algemeen goede resultaten heeft opgeleverd. Optreden voor K. A. V. In het Parochiehuis had de af deling Terneuzen van de K. A. V. een bijeenkomst, die werd gepre sideerd door mevr. M. Duurinck. De hoofdschotel van de avond was het optreden van een zeven tal dames van de K. A. V. Clinge met een blijspel in twee bedrij ven „Liefde per televisie". Het was een kostelijk stukje humor, dat met veel verve werd ge bracht en waarin het „grens dialect" van tijd tot tijd zeer goed tot zijn recht kwam. Bij monde van mevr. Duurinck werd het gezelschap van harte dank gezegd. Er was in de pauze een verlo- CONCERT DOOR LERAREN AAN DE MUZIEKSCHOOL TERNEUZEN Mevr. E. DelvauxTassignon, sopraan. J. van der Brugge, piano. J. Dekker, piano. Th. de Vin, fluit. J. Wisse Sr., viool. •T. Wisse, Jr., violoncello. Ook dit jaar zijn de leraren van de Muziekschool Terneu zen niet op de achtergrond, bij hun leerlingen, gebleven. Zij zijn gisteravond in het Petrus Hondius Lyceum voor een tal rijk publiek naar voren geko men en hebben hiermee weder om veel eer ingelegd. Kon men het vorig jaar het programma beschouwend spre- ken van een veelkleurige ruiker, dit jaar kan er sprake zijn van een met veel zorg samengesteld bloemstuk. Het wil ons wek voor komen dat aan het verzamelen van de eenheden van het „mo derne" gedeelte meer zorg be steed was, dan aan de delen van het „klassieke" gedeelte. En zo was er een prachtig con trast tussen „klassiek" vóór en ..modern" na de pauze. Men zou bijna kunnen spreken van een wedstrijd tussen beide stromin gen. Een wedstrijd, welke glans rijk door „modern" werd gewon nen. Dat dit niet de persoonlijke mening van schrijver dezer rege len is, moge blijken uit het war me applaus, hetwelk de num mers na de pauze ten deel viel. Wel kan men zich afvragen of uit de klassieke literatuur niet een andere programma-keuze mo gelijk was geweest. De Kammer- sonate van Richter, waarmede werd begonnen, is niet zo bekend en, dachten wij, ook niet zo be mind. Dit neemt niet weg, dat Mw Delvaux—Tassignon op sublieme wijze in dit eerste gedeelte een aria uit de Johannes-passion van J. S. Bach vertolkte. En niemand zal willen beweren, dat de heren Wisse, (Sr. en Jr), Van der Brug ge, De Vin en Dekker in het klas sieke deel niet kundig musiceer den. integendeel, er was voor treffelijk samenspel. Hulde hier voor. Het overslaan van de „vonk" geschiedde evenwel na de pauze Het publiek genoot van het trio van Schroeder, het waardeerde hogelijk de vier kleine stukken voor fluit en piano en vond de cantate „Der Sonntag" vanBurk- hard imponerend. Deze moderne muziek vaak stoelend op de beste elementen uit het verleden, voegde iets aan de klassieke muziek toe. Welk een spanning wist het pianotrio van Schroeder op te roepen, welk een charme ging er uit van de vier kleine stukken voor fluit en piano, (geen noot te veel!), welk een devotie in de cantate van Burkhard En zo hebben de leraren van Terneuzensche Muziekschool weer gemusiceerd tot vreugde van het publiek. Ongetwijfeld hebben ze er zelf ook genoegen aan beleefd. Het moet voldoening geven zo samen te werken. En zouden de goe de Terneuzense Muziekschool in het algemeen op deze school met hun leerlingen bereiken, ook niet voor een groot gedeelte ge volg zijn van dit samenspel, het welk onder leiding van directeur Dekker rijn beslag krijgt? v. E. ting waaraan mooie prijzen ver bonden waren. Ondanks de algemeen heersen de „vergaderingsmoeheid" was het bezoek zeer bevredigend. Lichte aanrijding. Gistermorgen te ongeveer 10 uur reed mevr. J. S. van O., wonende te Krabbendijke met geringe snelheid met de door haar bestuurde auto in de Arse naalstraat in de richting van de Nieuwstraat. Ter hoogte van de woning inrichting „Eigen Haard" stopte zij en wilde haar auto keren. Op het moment dat zij achteruit reed kwam haar auto in botsing met een auto bestuurd door de heer Th, B. wonende alhier, ten- heer Th. B„ wonende alhier, ten- licht werden beschadigd. Agenda raadsvergadering. De gemeenteraad van Axel komt dinsdag, 21 januari 1984, des namiddags om 7.00 uur ten stadhuize bijeen ter behandeling van de volgende punten: Opening. Notulen. Ingekomen stukken en mede delingen. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het bestuur van de hulp vereniging voor Gereformeerd schoolonderwijs te Axel-Spui Voorstel tot vaststelling van verschillende besluiten op grond van de Lager Onderwijswet 1920. Voorstel tot wijziging van de intercommunale I. Z. A.-regeling Zeeland. Voorstel tot het toekennen van een uitkering in verband met de wet pensioensmaatregelen 1963. Voorstel tot het toekennen van een uitkering in verband met de nacalculatie van de „trend" over 1963. Uitkering over 1963 aan de secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand in Zeeland in verband met de nacalculatie van de „trend". Voorstel tot verkoop van bouwgrond, gelegen aan de Ka naalkade, aan de heer A. C. Audenaerdt, Julianastraat 66 te Axel. Voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de heer W. Willemsen, Noordstraat 39 te Axel. Voorstel tot verkoop van bouwgrond, hoek Kanaalkade/ Calandstraat, aan de heer L. C. Smolenaars, Nieuwe Kerkstraat 3, Sluiskil. Voorstel tot aankoop van het perceel Hospitaalstraat 7 van de heer D. Wiemes te Putte (N. Br.). Voorstel tot het aanvaarden van het aangeboden carillon voor de stadhuistoren als aandenken aan „Axel 750 jaar stad". Zoa's bekend is reeds tijdens de voorbereiding van de feeste lijkheden ter gelegenheid van de viering „Axel 750 jaar stad" de idee naar voren gekomen de ge meente Axel ter gelegenheid van dit jubileum een blijvend aan denken aan te bieden in de vorm van een carillon in de stadhuis toren. Deze gedachte vond bij velen gehoor en spontaan werden een groot aantal bijdragen toegezegd door privé-personen in en buiten Azel, oud-Axelaars, instellingen, corporaties, verenigingen, be drijven en diverse buurgemeen ten. Gelet 'op dit bijzonder verheu gende resultaat is een carillon- commissie in het leven geroepen, bestaande uit de heren M. K. van Dijke, voorzitter, C. Smies, secretaris, mevrouw R. M. San- derseJacobs en de heren C. van Bendegem, P. Dekker, M. den Doelder, D. H. de Graaf, W. Kos ter, J. C. Vink. M. L. M. IJse- baert, leden, die deze actie ver der heeft voortgezet. Tot grote voldoening van B. en W. kan de carillon-commissie, gelet op de reeds ontvangen en toegezegde bijdragen, reeds thans een door de firma Petit en Fritsen te Aarle-Rixtei te ver vaardigen klokkenspel van 26 klokken aanbieden. Gestreefd wordt echter naar een uitbrei ding tot 28 klokken. Al deze klokken zijn zuiver af gestemde bronzen caril'onklok- ken en zowel geschikt voor handspel als electriseh-automa- tische bespeling. De klokken zul len worden opgehangen aan spe ciaal geconstrueerde stalen op- hangbalken. Het electrisch-automatisch speelwerk is geschikt voor wis selstroom en bestaat uit een speelmechanisme met motor aandrijving, waarin een rnuziek- wals voor het opleggen van de muziekrollen. Medegeleverd wordt een mu ziekband met een speelduur van ca 5 tot 15 minuten, waarop 4 tot 12 melodieën naar keuze kunnen worden aangebracht. De gehele apparatuur zal wor den gebouwd in een afsluitbare stofvrije kast met deur. Boven dien zal een tijdschakelklok wor den aangebracht voor het auto matisch in- en uitschakelen, als mede voor de nachtuitschake ling van het speelwerk. Deze beiaard is tevens geschikt voor handspel door middel van een drie-octaafs stokkenklavier. Op de klokken wordt een ga rantie gegeven van tien jaar en twee jaar op het electrisch- automatisch speelwerk en alle verdere toebehoren van het com plete carillon. De levertijd van het carillon is 4 5 maanden, hetgeen betekent, dat dit klokkenspel binnen een jaar na de herdenkingsfeesten reeds in gebruik zal kunnen wor den genomen. De carillon-commissie heeft de directeur van de Nederlandse Beiaardschool, de heer Leen 't Hart te Delft bereid gevonden als adviseur voor haar op te tre den. Deze zal ook de keuring van het klokkenspel verrichten. Voorstel tot het in bruikleen afstaan van de luidklok in de toren van het stadhuis aan de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk aan de Piroristraat te Axel. Voorstel tot verkoop van bouw grond aan de V an Middelhoven- Anders dan anders. Een. dampend straat aan de heer A. Loeve, Pi- c„„f ronstraat 44 te Axel. £ord -Hollandse Erwtensoep of Voorstel tot verkoop van ®ruine Bonensoep van Knon. In bouwgrond aan de Van Midde'- 20 minuten op tafel, hovenstraat .aan de heer P. J. van Vliet, Kastanjelaan 1 té Ter- Hollandse neuzen. Erwtensoep Rondvraag. met echte erwten Sluiting. Bruine Bonensoep met hele bonen MEDEDELINGEN: In antwoord op de in de raads vergadering van 3 december 1963 gestelde vragen delen B. en W. het volgende mede; Vraag van de lieer Hamelink inzake de openstelling van het wachtlokaal aan het Szydlowski- plein: Inderdaad laat de openstelling van dat wachfokaal te wensen over. Met de Z. V. T. M. is hier over contact opgenomen, en deze zal een afdoende oplossing op korte termijn bevorderen. Vraag van de heer Vink inzake de grond rond de molen te Spui: Het ligt inderdaad in onze be doeling de grond rondom de mo len te Spui op te knappen. Deze zal worden geëgaliseerd, waarna een passende beplanting zal worden aangebracht. Dit zal ge schieden, zodra de weersomstan digheden dit toelaten. OVERIGE MEDEDELINGEN: De heer F. Dieleman is met ingang van 1 januari 1964 be noemd tot werkman-bijrijder bij de gemeentelijke reinigings dienst. De heer C. Schieman is met ingang van 1 januari 1964 be noemd tot bode-incasseerder bij de gemeentebedrijven. De heer J. Lambert is met in gang van 3 februari 1964 be noemd tot monteur-bankwerker bij de dienst gemeentewerken. Universitair examen Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandi daatsexamen Enge'se taal en letterkunde mej. P. A. van de Vijver, alhier. Uitvoering Nederlands Kamertoneel Onder auspiciën van de kunst kring „Van den Bos Reinarde" te Hulst bracht- het Nederlands Kamertoneel uit Ani werpen voor de tweede maal in Nederland in de aula van het Jansenius Ly ceum dinsdagavond het blijspe' „Wederzijds Huwelijksbedrog" van de achttiende-eeuwse dich ter Peter Langendijk voor het voetlicht. Het was voor de goed bezette zaal verheugend de oud-Hulste- naar Hugo Metsers aan het werk te zien. Vooral Willy van Hees- velde als Janus, een verlopen soldaat, die zich als baron voor deed. viel te loyen. De gebrekkige outilage van het te kleine toneel was oorzaak dat de uitvoering niet tot haar recht kwam. Dit belette niet dat de optre dende dames en heren na elk bedrijf met een welverdiende ovatie werden beloond. In Parijs is woensdag een blok woningen van 30 nieter hoogte, dafc in aanbouw was, ingestort. Ooggetuigen zeiden dat het blok, waarvan het skelet en de vlooren reeds gereed waren, in stortte „als een kaartenhuis". De stoffelijke resten van 15 arbeiders zijn reeds geborgen Er zijn 17 gewonden. Men ver moedt dat nog 10 mensen on der het puin liggen. Toen het gebouw instortte waren er ongeveer vijftig ar beiders aan het werk. Velen konden zich echter, zij liet met lichte verwondingen, in veilig heid stellen. Later werd meegedeeld, dat vijftien arbeiders zijn omge komen. Er zijn 17 gewonden en 10 vermisten. Omtrent de oorzaak van de instorting is nog niets bekend. r De minister van Defensie, de heer P. J. de Jong, heeft woens dagavond in een vraaggesprek voor de televisie onder meer ver klaard dat er in de toekomst zeker een toeneming van de defensie- lasten zal zijn» echter „niet zoveel als men wel eens denkt". Hij zei dat in zijn ambtsperiode ongetwijfeld een beslissing zal moeten worden genomen over de vervanging van de huidige mid delbare tanks.. „Of die tanks ook ai meteen daadwerkelijk vervan gen diénen te worden, is de vraag", aldus de bewindsman. Dc minister zei verder dat in deze vier jaar van zijn bewind ook beslist moet worden wat ae toekomstige vervanger van ae „Starfighter" zat zijn. „Ik kan nog niet zeggen of er na de „Starfighter" uitsluitend de ra ket of nog een vliegtuig zal komen", aldus de minister, die echter ook zei zelf sterk in het vliegtuig te geloven en van me ning te zijn dat er „altijd ruimte zal zijn voor het bemande vlieg tuig"" VLOOT NIET TE GROOT Minister De Jong zei in ant woord op vragen de Neder landse vloot niet te groot te vinden: „zeker niet ten op zichte van dc koopvaardij vloot". In dc vier jaar van mijn ambtstermijn zal ook beslist moeten worden waardoor de „Karei Doorman" vervangen, moet worden. Daarover wordt nog gestudeerd, ook in NAVO- verband, aldus de heer Do Jong. 66 GENERAALS Dc bewindsman zei verder nog dat de Nederlandse strijdkrach ten dit jaar nog voor 60 miljoen dollar hulp krijgen (reeds toege zegd vóórdat de Amerikanen liet besluit namen geen hulp meer te verlenen Dat de financiële situatie bi.' Defensie „niet zo ernstig is als men wel wil doen voorkomen", dat een aantal van 66 generaals toch voor ons land niet buiten sporig veel is omdat we net zo goed als dc grotere landen bij voorbeeld vertegenwoordigingen in het buitenhuid hebben en dat er bij dc defensie een voort durende strijd gevoerd moet wor den om dc exploitatiekosten te drukken omdat de wapens steeijs duurder worden. Bij de Tweede Kamer is inge diend het ontwerp van wet tot regeling van de 'tegemoetkoming in de schade van oesterkwekers ais bedoeld in artikel 8 van de Deltawet. Bij aanneming van dit ont werp zal voor de oesterkwekers de mogelijkheid openstaan om in de schade, die zij ijlden als ge volg van de totstandkoming van de Deltawerken tegemoet to worden gekomen en wel in de vermogensschade, de bedrijfs schade en de belastingschade. De minister van Verkeer en Water staat zal met de uitvoering van de wet worden belast CODE BIJ FRONTALE BOTSING Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's, op rijksweg 16 nabij de Moerdijkbrug, is dinsdagmiddag om het leven ge komen de 40-jarige mevrouw L. P. van Gilsvan Hulst uit Eind hoven. Mevrouw Van Gils zat naast haar echtgenoot, die bij dit ongeval zwaar gewond werd. De 42-jarige Amerikaanse vlieger Robert Lawson vloog dinsdag met zijn toestel op ge ringe hoogte boven het gebouw van de universiteit der Baptisten te Shawnee, "in de Amerikaanse staat Oklahoma, heen en weer. Hij zond daarbij een radiobood schap uit, dat' het gebouw moest worden ontruimd, omdat hij zelf moord wilde plegen door er met zijn toestel tegenaan te vliegen. De bedrijfsleider van het vliegveld van Shawnee, Fred Reese, probeerde Lawson van zijn voornemen af te brengen. Doch deze antwoordde slechts: Over 'vijf minuten gaat het ge beuren". En vijf minuten later was het 'nderdaad zovér. Lawson vloog tegen het universiteitsgebouw op. Zijn toestel kwam in botsing met een muur van de derde ver dieping en stortte vervolgens brandend ter aarde. Lawson kwam hierbij om het leven. Er waren geen verdere slachtoffers, ofschoon zich onge veer veertig studenten in het universiteitsgebouw bevonden. Onmiddellijk na de botsing ver lieten de studenten het gebouw. Lawson heeft zelf indertijd aan de universiteit van Shawnee gestudeerd. JOHN BOLAND CONTRA tSCOTLAND YARD 50), (Nadruk verboden.) „Goede morgen, mijnheer." Hij tikte evèn met z'n vinger aan de rand van z'n helm. „Ik wist niet, dat hier gewerkt werd. Ik dacht, dat hier niemand was." De spanning, waarin de. kolo- nel verkeerde, nam wat af. „Dat' was ook zo, maar ik heb het voor een paar. dagen gehuurd." Hij maakte een gebaar naar de man nen in overall. „M'n mensen zijn aan reparatiewerk bezig." „Dat zie ik," zei de agent glim lachend. „Nu, ik zal u niet lan ger ophouden." Hij draaide zich om. „Maar nu ik weet, dat het hier niet meer leeg staat, zal ik er toch. een. oogje op houden." „Dat is heel vriendelijk van u, agent." Hij zag hoe de agent nog even een blik in liet rond wierp, voor hij het hek door ging. Hyde veegde z'n voorhoofd af, ging ook naar liet hek en zag de agent bedaard de straat aflopen. Toen hij helemaal uit het gezicht was, leunde de kolonel, helemaal slap van opluchting tegen het hek. Wat kon de indringer gezien hébben? Het zag er allemaal heel gewoon uit; een man was aan het zagen, een andere streep te het hout af en een derde was aan het gaten boren. Negen, die z'n brouwsel aan het mengen was, stond aari de andere kant van de wagen en kon je niet zien. Behalve z'n eigen wagen, die er stond, was dat alles. Hyde dankte God, dat de agent zo piepjong was. Als het een oudere en meer ervaren man ge weest was, zou hij een hele reeks beleefde vragen te beantwoorden hebben gekregen. „Reparaties^ mijnheer? Ja, na tuurlijk. Uw eigen verhuiswa gen? Ja, ja. En u is mijnheer...? Mijnheer White? Ik geloof niet, dat ik al eerder het genoegen had u hier in de buurt te zien. hè? Nee, dat denk ik niet. Waar zei u ook weer, dat u vandaan komt, mijnheer? O, u zei dat niet! Nee, natuurlijk niet, mijn heer. Eigenaardig.' Opent u mis schien een zaak hier in de buurt, mijnheer White? Nee? Waar is dan uw zaak, mijnheer? Ik ge loof, dat ik de naam al eens eer der gezien héb En zo zou het maar door ge gaan zijn, beleefd, maar aanhou dend, echt als een agent, die z'n vak verstaat... Het geluid van een wagen, die de straat af kwam, deed hem op zien. Het was Race, die een Hill- man Husky bestuurde. Hyde deed het hek open om de wagen door te laten, plotseling bevan gen door een angstig voorgevoel. Race stapte uit de wagen. „Fijn hè, Een? Precies, zoals voorgeschreven was, hè?" Het kostte Hyde moeite om te spreken; z'n bloed klopte in z'n hoofd. „Waar waar heb je die van daan?" „Och, die heb ik opgepikt!" „Heb je hem gestolen?" „Ruw'gezegd, ja ik heb hem gestolen." „Driedubbele idioot, die je bent!" Het gezicht van de ko'o- nel was rood als een kreeft. Hij verloor al z'n zelfbeheersing en stond als een gek te razen en te tieren. „Je zou alles verknoeid kunnen hebben! Nog geen twee minuten geleden was hier een agent! Als die je hier aan had zien komen en het nummer van die Hillman genoteerd had De anderen waren er omheen komen staan; ze keken elkaar ongerust aan. Race, die er ogen schijnlijk kalm uitzag, nam een sigaret en stak die aan. „Je maakt je tè veel zorgen, Een. Niemand kan weten, dat hij ge- sto'en is; geen agent zal dus het nummer noteren." De kolonel was echter verre van gerustgesteld. „Jij stomme pummel! Je weet, dat. ik m'n in structies gaf, dat dit niet door iemand alleen gedaan moest worden. Je hebt tegen de orders in gehandeld......" „Breng me dan voor de krijgs raad." Er klonk nu openlijk vijand schap in de stem van Race, zo dat dc kolonel aarzelde. Het was vendien verplichtten de aanne mers zich geen al-Hélders in dienst te nemen zonder geldig ontslagbewijs, koppelbazen ta weren per 15 februari 1964 en onderlinge looncontrole in te voeren. Dc commissie die de na koming van deze overeenkomst zal bevorderen heeft het recht haar aandacht uit te strekken tot bus- en reiskosten en andere vergoedingen. De naleving zal vallen onder de erecode. Daarnaast volgden de in Am sterdam werkzame aannemers het Rotterdamse voorbeeld dooi' te besluiten de rekeningen van leveranciers en toeleveringsbe drijven tc bevriezen op liet peil van 1 december 1963. Verdere betalingen worden opgeschort tot een risicoregeling voor nieu we en voor lonende werken en tot de prijsverhogingen zijn ge controleerd. Tot de hoofdbesturen van de bij de raad van bestuur bouwbe drijf aangesloten organisaties werd hetzelfde verzoek gericht als de Rotterdamse aannemers hebben gedaan, n.l op de kortst mogelijke termijn bindende be sluiten in werking te doen tre den, waarbij het inschrijven op of prijsopgave doen voor bouw werken wordt verboden, indien daaraan niet de voorwaarde is verbonden van integrale ver rekening van wijziging in de Ionen, sociale lasten en prijzen. In het RAl-gebouw te Amster dam zijn woensdagmiddag ver tegenwoordigers van 350 aan nemingsbedrijven bijeen geweest, die tezamen in Amsterdam en omgeving voor 1.3 miljard gul den aan loDende werken onder handen hebben. Dit waren de besturen van de bij de samen werkende patroonsverenigingen voor de bouwbedrijven te Am sterdam aangesloten organisa ties. t.w. de NAPB-Amsterdam, de NKAPB-Amsterdam en de Amsterdamse bouwondernemers vereniging. In navolging van de in Rotterdam en omgeving werk zame aannemers hebben zij be sloten- alles in het werk te stel len de CAO-lonen weer in de hand te krijgen Daarom zullen zij de per 1 januari 1964 toegestane loons verhoging van 5 procent slechts toenassen voorzover het de so ciale voorzieningen betreft, aan gezien de werknemers reeds boven liet rechtens geldende 'loontarief worden beloond. Bo te gevaarlijk nu een slaande ru zie te krijgen. Hij zocht naar een verzoenend woord, maar Race ging door; „We moesten een Husky heb ben en hier is er een. Je zou "geen betere service kunnen ver wachten." Z'n onverstoorbare kalmte scheen ook de andere mannen te beïnvloeden; zelfs de razende Hyde onderging er iets van. „Goed zo," zei hij, maar al te graag de vrede weer herstellend en erop uit nog eens zijn leider schap te bevestigen. „Maar dit is de laatste keer, dat je mijn orders niet opvolgt, Twee. Wij deze mannen en ik kunnen niet het risico lopen al dit werk voor niets te doen, omdat jij tegen de orders in gaat." Het bleek weer het beste te zijn, wat hij had kunnen zeg gen. Door de anderen erin te be trekken, realiseerden ze zich, dat het hier geen persoonlijk initia tief betrof, maar teamwork. Hyde begon z'n orders weer uit te delen. „Negen,, jij zou het best nu de nummerborden voor de Husky kunnen gaan verzorgen. Er is in Warren Street ergens een zaak, waar je ze kunt krijgen en erop wachten. Je doet het volgende. Als je de straat in komt noteer je het nummer van een wagen, die er ongeveer zo oud uitziet als deze. Begrepen? Gebruik dat num mer voor dc borden. Bedenk er niet ze'f een, want dan zou je te voorschijn kunnen komen met 'n nummer, dat nog niet uitgegeven is en zou men een addertje on der het gras vermoeden. Ge snapt?" „Ja, Een." (Wordt vervolgd.) In de bossen bij Leende, in de omgeving van Eindhoven, heeft een personeelslid van Staatsbos beheer woensdagmiddag een stoffelijk overschot aangetrof fen. De politie neemt aan, dat het stoffelijk overschot is van de sinds 18 september vermiste bio chemicus dr. K. Minnaert uit Eindhoven. Volgens dc politie is misdrijf uitgesloten. Het stoffelijk over schot is overgebracht naar het hoofdbureau van politie te Eind hoven. Vandaag zal hierop sec tie worden verricht Spoedig nadat de' 35-jarige dr. Minnaert, die in dienst was van het Philips' concern, was ver dwenen, werd zijn auto in de bos sen bij Leende aangetroffen. De auto. die eerst was verwijderd werd later op de vindplaats te ruggezet. Mevrouw Minnaert liet er een briefje en voedsel vóór haar vermiste man in achter. Mevrouw Minnaert zal van daag aan de hand van de gevon den persoonlijke bezittingen vast stellen of het stoffelijk overschot inderdaad, zoals wordt aange nomen, dat van haar man ia.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2