Provinciaal nieuws SKODA KOLONEL HYDE AGENDA Pagma 2 Vergadering afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Chr. Boeren- en Tuindersbond f.4990 LOOP DER BEVOLKING OVER 1963 Ufü Vttljt ZLLUVv Vrijdag 10 januari 1964 De deze week in liet jeugdge- bouw „De Poort" te Zaainslag gehouden vergadering van de afd. Oost Zeeuws-Vlaanderen van de C. B. T. B werd door de voorzit ter, de heer P. van Hoeve uit Axel, geopend met het lezen van Ps 84, waarna hij voorging in gebed. Tn zijn daarop volgende verwel koming tot de talrijke aanwezi gen, begroette hij in het bijzon der dr. C. de Galan, sociaal-eco noom, verbonden aan het Econo misch Technologisch Instituut te Middelburg, burgemeester Van Wijk en de Rijkslandbouwconsu- lent voor Zeeuws-Vlaanderen, Hierna sprak de voorzitter ter inleiding van deze vergadering, de volgende openingsrede uit; Mijne Heren, Bij de behandeling van de be groting van het departement van Landbouw en Visserij in de Tweede Kamér zijn een aantal spitse en soms ook wel pikante vragen gesteld. Vragen, die dacht ik, gesteld werden om de nieuw opgetreden minister, die alom in agrarische kring vertrouwen geniet, gelegenheid te bieden zijn inzichten te ontvouwen over het t.e voeren beleid en zijn verwach tingen uit te spreken over de toekomst van het agrarisch te- drijf. Wat denkt u b.v. van deze vraag: „Is de minister niet van oordeel dat de agrarische sektor zich op zo kort mogelijke termijn met zo min mogelük overheidssubsidie moet bevinden op een inkomens niveau, dat gelijkwaardig is aan dat van andere bevolkingsgroe pen?" Ontdaan van de franje, die nu eenmaal eigen is aan de taal van overheidsinstanties, en met fran je bedoel ik: met een omhaal van woorden weinig zeggen (een kunst op zich overigens), welnu, hiervan ontdaan is liet antwoord van de minister: dat liet moeilijk is om een konkrete norm te vin den voor het begrip „een gelijk waardig inkomensniveau". Ik meen. dat wij met dit ant woord wel kunnen instemmen. In het vervolg van het antwoord kom ik een facet tegen, dat mij meer aanspreekt en dat naar mijn mening voor ons belangrij ker is, n.i. het feit, dat de Neder landse Land- en Tuinbouw inge schakeld is in het internationale handelsverkeer en dat dit met zich meebrengt, dat het prijspeil voor de Nederlandse producent sterk wordt beïnvloed door het internationale prijspeil. Bijgevolg is het geen gemakkelijke zaak om via cle marktprijzen een re delijk agrarisch inkomensniveau te verkrijgen. Immers de wereld markt draagt een kunstmatig karakter. Ik acht dit een sterk motief voor de bemoeienis die de Over heid heeft en moet hebben met het landbouwbeleid. Wanneer wij uitgaan van liet beginsel, dat in Nederland grond voor agrarische doeleinden be schikbaar moet zijn en ik meen, dat dit wel algemeen aanvaard wordt, dan is het redelijk er naar te streven, dat ook in tijden, waarin de landbouw hulp van de Overheid behoeft, een zeker ren dement van het in de landbouw geïnvesteerde kapitaal in stand blijft. Dit produktiemiddel zal een beloning moeten blijven ge nieten. Dit streven van de Overheid naar een redelijke bestaansmo gelijkheid in de landbouw, wat via een aktief beleid geëffek- tueerd moet worden, houdt ech ter tevens in, dat het bereiken van deze doelstelling niet alleen afhankelijk is van de Overheids- aktiviteiten, maar tevens van de mate, waarin het bedrijfsleven zelf er in slaagt via de markt een redelijke opbrengstprijs voor de diverse landbouwprodukten te realiseren. De landbouw zelf dus draagt, binnen het markt- en prijsbeleid, dat gevoerd wordt, de eerste ver antwoordelijkheid. Dat de landbouw zich deze verantwoordelijkheid wèl bewust is, wil ik aantonen door te wij ten op de bijdrage die zij levert t.ot het totale export-pakket. Van de totale Nederlandse export neemt de landbouw plm. 30 voor haar rekening. Toch wel een indrukwekkend precentage, dacht ik. ten bedrage van plm. 4 mil jard gulden. Dit neemt niet weg dat wij op anze tellen moeten passen. En dan denk ik aan de toe neming van de produktie, die in geen verhouding staat tot de ont wikkeling van de afzet. Bijv. de ongebreidelde uitbreiding van de produktie van melk en eieren in 4e jaren 1961/'62 en 1962/'63. Het is te begrijpen dat, indien deze ontwikkeling zich zou her halen, hiermede de doelstelling van het landbouwbeleid, het be vorderen van een redelijk be staan. in gevaar zou kunnen komen. Ik vraag me ook af, of de sterke uitbreiding van het tarwe- areaal, dat we momenteel kun nen constateren, wel de juiste weg is. Biedt een zich ontwikkelende E. E. G.-markt, een vervaging van de grenzen dus, in het alge meen aan het Nederlandse agra rische bedrijfsleven gunstige per spectieven. ik vraag u: geldt dit ook voor de produktie van bulk goederen. zoals tarwe? Ik voor mij zet hier een groot vraagteken. Ik geloof, dat wi3 tegen het snel expanderende Franse produktie-volume, de op het ogenblik nog slapende reus, zoals het wel genoemd wordt, dat wij hiertegen niet kunnen concurreren met produkten als tarwe. Immers, de Franse landbouw, die in staat is geheel alleen te voorzien in de behoeften van liet totale E. E. G.-gebied, kan zijn massaprodukten, zoals tarwe, op de markt brengen voor prijzen, waar wij niet tegenop kunnen. Een andere factor komt er nog by om voorzichtig te zijn met de uitbreiding van het tarwe-areaal, n.l. dat de vruchtwisseling op onze bedrijven, die één van de pijlers is van een juiste bedrijfs voering, in de knel gaat komen. Mijne heren, ik dacht, dat wij het meer moeten zoeken in an dere gewassen, die meer vakken nis. meer inzicht 'vragen en waarvoor de bodem en het kli maat zich bij uitstek lenen. Hoogwaardiger produkten dus. En dan denk ik aan de uit spraak van een vooraanstaand persoon uit de Europee» suiker wereld, een uitspraak die de leden van de Coöp. Beetwortel- suikerfabriek te Sas van Gent onlangs hebben kunnen aantref fen in de aan hen toegezonden Mededelingen no. 12. Deze meneer De Veyrae, secretaris-géneraal van het EuroDese komitë van suiker fabrikanten. heeft betoogd, da; de omstandigheden in Nederland zeer gunstig zijn voor de teelt van suikerbieten: bodem èn kli maat. deze factoren zijn borg voor een goede teelt. En ook liet verwerkende bedriif. in casu de suikerfabrieken, ziin ui te date. Tot zover de heer De Vevrac. Dit lezende moet men wel tot de conclusie komen, dat het er niet zo slecht uitziet. Als minis ter Biesheuvel nu ook bij de prijsvaststelling hiermee zou willen rekenen. Maar een prijs van ƒ65 per ton bieten is be maald niet om te juichen en zeker niet geschikt om de dringend nodige uitbreiding van het sui- kerbietenareaal te stimuleren. Men koopt liever op de we reldmarkt voor ƒ100 ner 100 kg suiker dan eigen boeren een prijs van 80 per 100 kg suiker te betalen. Een alleszins onbe vredigende situatie. Naast de suikerbieten zijn er andere produkten. die zich goed lenen voor verbouw in onze streek, b.v. vlas en graszaad. Het komt mij voor. dat de aan trekkelijke tarwem-ijs een ver schuiving in het produktie - patroon van de akkerbouwnto- dukten tot gevolg zal hebben, rielet oo de omstandigheid, dat de bruto-onbrenast per ba voo>- tnvwe met ongeveer 100 zai stiieen, kan hieruit verwacht worden een beperkende invloed op de omvang van de nenlvrueh- tenverbouw. de oppervlakte vlas, de oppervlakte graszaad. On korte term»n gezien is de «.•we-tpe1! ver'e'delnk. maar we dienen onze blikken toch niet t° benerken tot de eerstvolgende 3 a 4 iaar? F.en beleid op lang z.icht is veel belangrijker. En dan zou het toch uitermate jammer ziin. als de bovengenoemde gewassen, die in een evenwichtige wissel bouw niet kunnen worden ge mist, in de verdrukking zouden komen. Ons argrarisch bedrijf is daar beDaald niet mee gediend. Mijne heren, Bij het doen van een keuze uit deze baaierd van mogelijkheden, het nemen van een beslissing, dienen wij te beschikken over een iuiste analyse en een scherp inzicht. En om dit te bereiken zullen wii ciifers moeten hebben. Ciifere. die in nuchtere, zakelijke taal aangeven, hoe de situatie is. In het. keurig verzorgde boek werkje: Landbouwaktualvteiten in Zeeland, een uitgave van de Verenigingen voor Bedrijfsvoor lichting op de Zeeuwse eilanden en de Stichting ter bevordering van het Landbouwkundig onder- mek in Zeeuws-Vlaanderen, trof ik een artikel aan van de hand van ir. Louwes, Rijksconsulent voor bedrijfsvraagstukken te Wageningen, getiteld: „De bc- driifsboekhouding. een onmis bare basis voor het bedrijfsbe leid". Een uitermate instruktief en lezenswaardig artikel. Door heel het stuk heen speelt de waarde van een bedrijfsboek- houding, het begin van iedere beslissing om te komen tot een soepel en slagvaardig beleid. Dit opmerkende doet het mi] genoegen dat in onze afdeling van de C.B.T.B. zovelen zich enthousiast hebben aangemeld als deelnemer aan de bedrijfs economische boekhouding van de Zeeuwse C. B. T. B., één van de taken, die de Zeeuwse C. B. T. B. op zich heeft genomen en die tot hiertoe met succes verloopt. Evengoed, er kunnen er nog meer bij. Mijne heren, In het afgelopen jaar hebt u getuige kunnen zijn, hetzijn uit de krant, hetzij via de radio of de t.v. van de onaangenaam heden, die zich hebben afge speeld in sommige gedeelten van het land met betrekking tot de boeren, die weigerden hun hef fing té betalen voor het Land bouwschap. Dit is een in-trieste, een sombere zaak, Waarvan de mensen zelf in de eerste plaats de dupe zijn, maar waardoor mede onze agrarische bedrijfstak en ook het Landbouwschap in diskrediet is gebracht. En nu spijt het mij te heb ben moeten lezen in één van onze dagbladen, waarin een verslag stond van de vergadering van één van onze provinciale zusterorga nisaties, dat haar voorzitter daar deze uitdrukking gebezigd heeft: „Het Landbouwschap is de prijs die betaald moet worden voor iic-t gescheiden optrekken van de landbouworganisaties." Deze zin was vet gedrukt en in volgende nummers van dat blad stond geen rectificatie, dus neem ik aan. dat. liet een ge trouw verslag was. Ik ben het bepaald oneens met deze uitspraak. Immers, de gehe le wet OP de P. B. O- is gebouwd op en gaat uit van de gedachte, dat de organisaties, zowel van werkgevers als van werknemers, de draagsters en de voedsters zijn van di« Overheidsorgaan Het is niet juist op deze wijze te ageren tegen het Landbouw schap. Ik hoop dat onze eigen organi satie en haar leden in dezen een duidelijker koers zullen varen. Dat wij ons door een zekere ver warring niet zul'en laten ontmoe digen. Wij hebben geen behoefte aan een radicalisering, zoals bij de stembus in mei j.l. is geble ken aanwezig te zijn. Het „eigen gezicht", én ik haal hier aan de woorden, die de nieuw opgetreden voorzitter van de Ned. C. B. T. B.. drs. Zijlstra, neerschreef in het Kerstnummer van „On= Platteland" en die mij zeer aanspraken: „het eigen ge zicht moet „herkenbaar", de eigen stijl zichtbaar", „de eigen kracht voelbaar" blijven. Een kracht, die niet haar fundament vindt in bet grote aantal eisen, dat omhoog wordt geheven, maar het aantal handen, dat gevouwen is en in het gebed God smeekt om zegen op het werk ten behoeve van ge zin en bedrijf, zegen op de arbeid verricht in onze C. B. T. B. De voorzitter gaf ihans het woord aan dr. Van Galan, die in een zeer verzorgde causerie een algemeen overzicht gaf van de aspecten, welke zich in de sector pan de Nederlandse landbouw voordoen en daaraan de Zeeuws- Vlaamse problemen verbond, Zeeuws-Vlaanderen. dat ter. noorden door de Schelde van ove rig Nederland en ten zuiden door de landsgrenzen is afges'oten, heeft voor haar verdere ontwik keling een vaste oeververbinding nodig, temeer daa de kanaalzone als kerngebied is aangawezen, hetgeen gepaard gaat met de vestiging van tal van industrie- en, maar helaas ook met onteige ning van vruchtbare landbouw gronden, ook ten behoeve van de in uitvoering zijnde machtige ka- naalwerken, de zich sterk uitbrei de fruitteelt in Zeeuws-Vlaande ren, de loon- en prijzenpolitiek in verband met de E. E. G. en de nog steeds op inpoldering wach tende vruchtbare gronden van het land van Saeftinge. Deze vlotte causeile werd door ONDERWIJZERS PROTESTEERDEN Duizenden onderwijzers en on derwijzeressen hebben woens- daRiuiddug gedemonstreerd in de Utrechtse Julianohai. De. demon stranten droegen alie mogelijke soorten spandoeken en dergelijke met r.ieh mee. De opschriften hierop lieten aan duidelijkheid weinig te wensen over Vanaf DONDERDAG 9 t/m WOENSDAG 15 JANUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „West Side Story". ZATERDAG 11 JANUARI TERNEUZEN: Concertgebouw, 8.30 uur: „West Side Story". AXEL: Hot Centrum. 8 uur: Girls - Girls - Girls" Terrein Buitenweg, 2.30 u.: AZW—Sprang'. de aanwezigen met grote aan dacht beluisterd en de voorzitter was aller tolk toen hij de heer De Gaian hiervoor zijn dank uit sprak. Hierna werd gepauzeerd voor het gebruik van een kopje koffie met versnapering en een roker tje. Na afloop bestond gelegenheid tot het stellen van vragen, waar van een ruim gebruik werd ge maakt. welke vragen door de heer Do Ga'an tot voldoening van de stellers der vragen werden be antwoord. Nadat de voorzitter ook hier voor zijn dank had betuigd, werd de vergadering op verzoek van de heer Van Hoeve door de se cretaris, de heer L. Huijssen uit Terneuzen, met dankgebed ge sloten. TERNEUZEN Vakexamen. Bij het j.l. dinsdag te Amster dam gehouden examen van de de vakopleiding in de rijwiel- branche slaagde de heer J. Klaas- sen, alhier. Gemeentelijke badinrichtingen. De gemeentelijke badinrichtin gen te Terneuzen en Sluiskil werden in de maand december 1963 als volgt bezocht: Terneuzen 1559 (vorige maand 2153) Sluiskil 1020 (v. m. 1457). Het totaal aantal bezoekers over 1963 bedroeg resp. 22480 en 14204, in 1962 was dit 24569 en 16201. HULST Bevordering' toerisme. Reeds verscheidene malen is er onder andere bij monde van burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst de nadruk gelegd op het grote belang voor de ge meente Hulst van het toerisme en vreemdelingenverkeer. Dit blijkt onder meer over de plan nen die er bestaan voor de aan leg van een groots uitgezet recreatieterrein. Dit jaar viel er mede in ver band met de A.N.W.B. Schelde- route in Hulst een aanzienlijke toename van het vreemdelingen verkeer waar te nemen. Dit was voor burgemeester Lockefeer de directe aanleiding om woensdag avond een vergadering bijeen te roepen van belanghebbenden, zowel van de middenstand, hore cabedrijven, als van de lokale V. V. V. en de stedelijke dienst (Adv.) een veilige keuze geheel compleet voor toerisme, alsmede de ge meenteraad van Hulst. De burgemeester was van oor deel dat de V. V. V. uit de aard dér zaak niet te zeer aandacht kan besteden aan een bepaalde plaats in het bijzonder, mede omdat de plaatselijke V. V. V.- ïeden dit in hun vrije tijd moeten doen. De gemeente wordt over stelpt met aanvragen om folders, faciliteiten e.d., wat niet altijd door de plaatselijke V. V. V. kan afgewerkt worden. Spreker was van oordeel, dat een geregelde mankracht dit werk s'echts op zich kan nemen, terwijl deze dan tevens voor periodieke publikaties zou kun nen zorgen. De burgemeester wenste deze zaak door een over koepelend, orgaan, een „centrum voor recreatie en toerisme" aan te pakken. Spreker toonde zich vol lof over de vergadering van de V. V. V.'s uit Oost Zeeuws- Vlaanderen die onlangs in Axel vergaderd hebben en een contact commissie hebben ingesteld voor Oost Zeeuws-Vlaanderen. Hij was echter de mening toegedaan dat de gemeenten ieder voor zich deze kwestie moeten bekij ken. De meeste sprekers waren het in grote lijnen met de burge meester eens, doch het grote knelpunt blijft de voldoende financiële middelen en de ge schikte persoon te vinden die deze zaak zou kunnen regelen. Bovendien is er nog de kwestie om een goed geoutilleerde loka liteit te vestigen. Tenslotte werd op voorstel van de heer Stolte besloten om aller eerst een commissie te vormen uit vertegenwoordigers van de belanghebbenden. Deze commis sie kan dan een werkplan op stellen en dit aan de betrokke nen ter goedkeuring overleggen. H. ENGLEBERTN.V. VOORSCHOTEN TEL. 10)717)2010 DEALER: Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 ZÜIDDORPE M V Tot. Geboren 6 3 9 Gevestigd 6 11 17 Overleden 6 S 14 Vertrokken 10 8 18 16 16 32 Bevolking op: 784 31 dec. 1962 385 399 31 dec. 1963 381 397 77S Vermindering 4 2' 6 Huwelijksvoltrekkingen: 3. Geen echtscheidingen. JOHN 30LAHD CONTRA i SCOT LAND 7ARD 46) Het kostte de kolonel moeite om een lach op z'n gezicht te houden en z'n stem gewoon te laten klinken, maar het lukte hem toch. „Goed dan, als je het te druk hebt om tijd te verliezen Ik. kan ik hier praten?" „Maak u geen zorgen, er staat geen recorder aan hoor, als u dat soms bedoelt." Met opzet deze opmerking ne gerend, zei Hyde: „Ik zou willen weten of je drie microfoons voor me zou kunnen maken?" Lexy haalde zijn schouders op. „Ik zal er meer van moeten we ten." „Ik wil de uitzending van de politie -toren". „U vraagt me nogal wat! Waar om zouden we Scotland Yard niet opblazen? Dat is net zo een voudig". Hij keek hierbij zijn bezoeker wat achterdochtig aan. „Storen! is dat een onderdeel van het plan?" „Laten we het een extra voor zorg noemen". „Noem het zoals u wilt, maar niet ten koste van mijn geld." „Het zou je een enorm bedrag aan geld kunnen opleveren". Hyde zweeg. Na een poosje vroeg hij weer: „Zou je een set in el kaar kunnen draaien, waarmee we de politieberichten kunnen storen". „Ik zou het wel kunnen maar het zou te veel kosten." „Het hoeft niet zo erg veel te bestrijken laten we zeggen een stuk van een paar vierkante ki lometer". Lexy nam een pakje sigaret ten uit zijn zak en stak er een aan, zonder z'n bezoeker er ook een aan te bieden. Hij stak het pakje weer in z'n zak. „Uitzen dingen hier in de buurt onmo gelijk maken, bedoelt u?" „Juist". Hel was voor het eerst, dat Lexy iets van enthousiasme toon de. „U vergeet ook niets, hè?" Hoewel niet van harte klonk, er toch bewondering door in z'n stem. „Ja, ik denk wel, dat het gaan zal". „Goed; begin er dan aan. Hier zie je wat ik bedoel. Het hele plan zal uitgevoerd moeten worden als een militaire operatie op de seconde af en dat meen ik inderdaad letterlijk. Ik wil, dat die microfoons afge steld kunnen worden op een be paald moment en van dan af bijvoorbeeld gedurende een kwartier kunnen werken. Daar na kan het mij niet meer sche len. Dan zullen wij al terug zijn". Hij zag Lexy de as van z'n si garet aftikken in een kommetje water op de werkbank. „En?" Lexy grinnikte. „Nou, dit is een karweitje, waar ik wel zin in hebLaten we de details nog even doornemen, dan kan ik aan 't werkHoeveel tijd heb ik ervoor?" „Niet zo erg veel." HOOFDSTUK VII De nachtclub, waar Porthill als pianist werkte, was voor drie kwart vol, toen Hj'de er binnen kwam, wat hem eigenlijk wel een beetje ontstemde. HJj be taalde tien shilling en kreeg een boek te tekenen, waarna hem een kaart werd overhandigd, waarop stond, dat mijnheer Lio nel White lid van de club was. „Prettig u in ons midden te kunnen begroeten, mijinheer White", zei de secretaris, die hem naar de bar bracht en de bar man een wenk gaf. Harry, zorg. jij voor deze heer?" Harry leunde voorover en zei met een humoristische twinke ling in z'n donkere ogen: „Dat lijkt me niet nodig!" Hij wachtte tot de secretaris weg was. „Denkt u nu niet, mijnheer, dat de drankjes goedkoper zullen ziin, omdat die oude Tranter u hier bracht". Hyde glimlachte. ..Ik zou graag een whisky met veel ijs willen". „Heel goed, mijnheer". De kolonel keek eens in het rond wat voor mensen er aan de bar zaten. Aan het ene eind zat een ton van een vent met een geruit tweed pak aan; hij zat te praten met een opgeblazen blon de vrouw. Dan waren er nog drie oudere vrouwen met twee veel jongere mannen, die daar vlak achter za ten en aan de andere kant zat een brunette, die onbewogen zijn blik antwoordde. Hyde streek het wisselgeld op. Ergens achter hem hoorde hij een band spelen en hij kon net in de spiegel achter de bar door in een waas van rook het spiegelbeeld van de leider gewaar worden. Hetzelfde eentonige tafereel, waaraan hij vroeger, voor zijn scheming, zo gewend geweest was. Onder het drinken gingen z'n gedachten terug naar zijn vroe gere vróuw, Beatrice. Zij was gek op nachtclubs geweest en het leek wel of ze pas tot leven kwam, zodra ze er een betrad. Hij kon echt niet meer na gaan, wat hem er eigenlijk»toe had gebracht haar te trouwen, want, ze bezat geen cent. „Mijnheer White, als ik het goed heb?" Hyde draaide zich om. Martin Porthill stond minzaam lachend naast hem. (Wordt vervolgd.) VERPLICHTE TREKPAARD- HENGSTENKEURINGEN 1981 Vanwege de Koninklijke Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard" worden ieder jaar in de maand januari de verplichte hengsten- keuringen gehouden. Deze keu ringen zijn zeer belangrijk, om dat zij vrijwel de totale trek- paard-iiengstenstapel omvatten. Het totale aantal aangiften voor deze keuringen bedraagt 150, waaronder niet minder dan 57' jonge (3-jarige) hengsten, die voor 't eerst ter keuring ver schijnen en welke categorie steeds in liet middelpunt van do belangstelling staat. Voor de provincie Zeeland zul len deze keuringen plaats vinden op woensdag 22 januari te Goes en donderdag 23 januari a.s. te Oostburg. Resten van vliegtuig gevonden Via particuliere bron is bij de luchtmachtstaf in Den Haag be richt ontvangen dat restanten van een vliegtuig zijn gevonden in het gebied van West-Irian, waar op 28 juni 1962 een Dako- to-transportvliegtuig van de Koninklijke luchtmacht is ver dwenen. De Nederlandse luchtmachtstaf heeft contact opgenomen met de Indonesische autoriteiten om na te gaan of de nu gevonden res tanten inderdaad van de zoekge raakte Dakota zijn. Thans staat daarover nog niets vast. Het toestel verdween, met een bemanning van vier personen en vier passagiers, op een vlucht van Merauke naar Biak. Ondanks intensief zoeken is er toen niets meer waargenomen. Bij de pas sagiers bevond zich de echtgenote van een officier van de Konink lijke marine met een baby, als mede een Nederlandse militair* als bewaker van een infiltrant. De familieleden van de pas sagiers en van de leden der be manning zijn, onder het voorbe houd dat nog geenszins vast staat dat het hier gaat om res tanten van de Dakota, op de hoogte gesteld. DE BRANDKAST IS TERUG In het afgelopen weekeinde is uit een café, annex distilleerderij aan de Katshoek in Rotterdam een brandkast gestolen. De poli tie heeft die kast ongeopend gevonden in de kelder van 'n huis aan de Nieuwe Binnenweg. Daar was de kast heen gebracht door een 20-jarige verkoper uit Oostvoorne en een 22-jarige barkeeper uit Rotterdam. Zij schijnen met de inbraak in liet café overigens niets te maken te hebben en alleen maar voor het transport van de kast Van- -een sloot langs de rijksweg Rotter damDordrecht waar de kast aanvankelijk was verborgen naai de kelder te hebben gezorgd. De eigenlijke inbrekers schijnen voortvluchtig te zijn. Ver weg kunnen zij niet komen want de inbraak bracht hen nog geen ƒ200 op. In de kast zat ƒ4000 maar die hadden zij nog niet open gekregen. WERKKNECHT ONDER STAPEL HOUT BEDOLVEN De 49-j'arige werfknecht van een Asser houthandel, de heer J. W. Menkveld, kreeg gistermor gen tijdens het loswrikken van enige planken, een stapel hout op zijn lichaam. Hij overleed korte tijd later aan zijn verwon dingen. De man was gehuwd en had vier kinderen. HONTENISSE M V Tot. Geboren 51 52 103 Gevestigd 75 100 175 126 152 27S Overleden 24 28 52 Vertrokken 105 113 21S 129 141 270 Bevolking op 31 dec. 1963 2683 2586 5269 31 dec. 1962 2686 2675 5261 3 U 8 Huwelijksvoltrekkingen36. Echtscheidingen: 2. KOEWACHT M V Tot. Geboren 21 24 45 Gevestigd 26 29 55 47 53 100 Overleden 7 17 24 Vertrokken 39 47 86 46 64 110 Bevolking op: 31 dec. 1962 1306 1174 2480 31 dec. 1963 1307 1163 2470 1 11- 10 Huwelijksvoltrekkingen: 16. Geen echtscheidingen. SAS -VAN GENT M V Tol. Geboren 62 39 101 Gevestigd 102 99 201 164 138 302 Overleden 23 12 35 Vertrokken 99 120 219 122 132 254 Bevolking op 31 dec. 1963 22S5 233S 4623 31 dee. 1962 2243 2.332 4575 Vermeerdering 42 6 48 Aantal huwelijken 31. Geen echtscheidingen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 8