room boter Bouwvakkers ontvangen na 1 jan. geen hoger loon Commentaar op Brussels resultaat Sportnieuws RADIO EN TELEVISIE BEURSOVERZICHT au® SOMMETJE iïiok in de boterpot 'n extra pakje Qoede gezonde héérlijke roomboter DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 VOETBAL voor maar elke week Vifjdag 27 december 1963 V VOORBEREIDINGEN VOOR DE ELFSTEDENTOCHT In Leeuwarden worden maat regelen getroffen om het moge lijk te maken de finish van de eventuele elfstedentocht van dit seizoen toch achter de Prinsen tuin te houden. Daartoe heeft men de afwatering van verschil lende stadsgrachten afgedamd met grote plastiezeilen. Men hoopt nu te voorkomen dat het ijs achter de Prinsentuin op de grote dag onbetrouwbaar zal blijken te zijn. Eén op de drie leerlingen van lagere school naar ULO-schooI „Ongeveer een derde van de leerlingen die jaarlijks het ge woon lager onderwijs verlaten, gaan naar een ULO-school', zei de inspecteur-generaal van het onderwijs, mr ir M. Goote, in zijn toespraak op de te Amsterdam gehouden jaarvergadering van de Vereniging vor Christelijk Mulo. Van de leerlingen, die tot het Ulo worden toegelaten, verwer ven minder dan de helft het di ploma. Een groot percentage leerlingen verlaat het Ulo zonder dat gekeken is, dat zij niet in staat zijn het einddiploma te ver werven, zo vervolgde spreker. De helft van gediplomeerden zowel als van ongediplomeerden gaat naar aansluitend beroepsonder wijs. Een belangrijk deel treedt rechtstreeks in administratieve geroepen.; Een van de wensen van de in specteur-generaal is dat het voortgezet onderwijs zal gaan streven naar een vorm, waarbij iedere leerling via sweetie en differentiatie een resultaat be reikt, dat in overeenstemming is met zijn kunnen en wensen. Viet-Kong ondermijnt trein Een trein die op weg was van Hue naar Saigon in Zuid-Viet- nam, is op een, door de commu nistische Viet-Kong gelegde, mijn gereden. Vijftien passagiers, on der wie 3 militairen met Kerst- verlof. kwamen om het leven. De mi,jn was gelegd in 'n berg achtig gebied ongeveer 400 km ten noordoosten van Saigon. Een militair konvooi liep Eer ste Kerstdag in een door de Viet- Kong gelegde hinderlaag, waarbij dertien militairen om hst leven kwamen. De werknemers in de bouw nijverheid zullen in januari in het algemeen niet meer in hun loonzakje vinden dan dit jaar tot dusverre. Wel wordt per 1 janu ari hun basisloon met 5% ver hoogd, maar daar veelal het rechtens geldende loon in de praktijk reeds met meer dan 5% wordt overschreden, zal in het algemeen het uit te betalen loon niet mogen worden verhoogd. Dit wordt gezegd in een ge zamenlijke mededeling van de besturen van de werkgeversor ganisaties in het bouwbedrijf, gepubliceerd in het jongste num mer „Bouwbelangen". In de mededeling wordt ook gezegd, dat de huidige C.A.O. voor het bouwbedrijf niet eerder dan op 1 maart 1964 door een nieuwe zal kunnen worden op gevolgd. Het is namelijk niet mo gelijk gebleken deze datum te vervroegen tot 1 januari 1964. De 5% van de basisionen zal wel tot uitdrukking komen in de uitkeringen ingevolge sociale verzekeringen en regelingen. Verder zal tot de datum van in gang van de nieuwe C.A.O. een tijdelijke toeslag van 10% wor den gegeven op de uitkeringen van het risicofonds, wanneer hiervoor goedkeuring is verkre gen van de Stichting van de Ar beid. De besturen van de werkge versorganisaties dringen er in de mededeling bij hun leden op aan zich strikt te houden aan de richtlijn, dat het uit te betalen loon niet zal worden verhoogd, wanneer het dechtens geldende loon reeds met 5% of meer wordt overschreden, dit teneinde de voorbereiding tot de nieuwe C. A.O. een goed verloop te doen hebben. De mededeling van de bestu ren der werkgeversorganisaties in het bouwbedrijf luidt als volgt: „Aan alle werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf. De gezamenlijke besturen van de werkgeversorganisaties in het bouwbedrijf maken het volgende bekend: De huidige C.A.O. voor het Het resultaat van de Brussel se E.E.G.-conferentie is in twee opzichten een gelukkige, aldus schrijft de Franse conservatieve Le Figaro, namelijk vooral om dat de gemeenschappelijke markt nu ook in de landbouwsector ver werkelijkt kan worden en daar door op wijdere basis kan komen te staan dan alleen de industrië le, en verder omdat een misluk king rampzalige gevolgen voor de Europese éénwording had kunnen hebben. „Wij hebben al tijd gereserveerd gestaan tegen over de van de zijde van het Ely- sée toegepaste intimidatiemetho den, maar ditmaal moeten wij toegeven dat de door De Gaulle handig uitgespeelde bedreigin gen een goede uitwerking gehad hebben''. Paris-Jour schrijft o.a.: „Wan neer De Gaulle niet vastbesloten onze partners aan hun verplich tingen had herinnerd, zou Euro pa op het gebied van de land bouw geen werkelijkheid zijn ge worden en een zware nederlaag geleden hebben. De pessimisten zijn over de gehele linie versla gen met hun verwachting dat. Frankrijk diplomatiek geïsoleerd zou worden, Europa ineen zou storten en een breuk met Wash ington zou ontstaan". Het Deense conservatieve blad Berlingske Tidende" conclu deert eveneens dat de door pre sident De Gaulle gevoerde „ze nuwenoorlog resultaten op land bouwgebied" heeft opgeleverd. De Gaulle is er volgens dit blad in geslaagd van zijn partners on der pressie principiële instem ming te verkrijgen met nieuwe regelingen die van de gemeen schappelijke markt meer dan tot nog toe een preferentieel gebied voor Frankrijk zullen maken en met name voor de landbouw- overproduktie van dit land. Maar ook het „krachtig standhouden van West-Duitsland tegenover Frankrijk" heeft, volgens het Kopenhaagse blad vruchten op geleverd, want de opschorting van de kwestie van de graanprij zen zal door West-Duitsland kunnen worden gebruikt om Frankrijk onder druk te zetten wanneer dit zich bij de Kennedy- ronde terughoudend zou betonen. Wat de Deense export betreft hadden de zaken slechter kun nen gaan. De Westduitse bladen drukken in het algemeen hun tevreden heid uit over het resultaat van de Brusselse onderhandelingen omdat het vertrouwen tussen cie zes gehandhaafd is (Regerings gezinde Frankf. Allgem. Zeit.") en kanselier Erhard nu na Kerstmis niet hiet lege handen naar president Johnson in de Ver. Staten behoeft te gaan, zo als de liberale Die Welt in het midden brengt. De Italiaanse minister van Fi nanciën Colombo zei bij zijn te rugkeer in Rome dat de Brussel se resultaten positief waren en dat Italië ernaar gestreefd had bij het sluiten van een landbouw akkoord het open karakter van de gemeenschap te behouden, zo wel als de Italiaanse belangen ten aanzien v.an enkele land- bouwproduktcn te verzekeren en dat beide doelen bereikt waren. Jean Monnet, de voorzitter van het comité van actie voor de Verenigde Staten van Europa, verklaarde dat het akkoord van Brussel aantoont dat de opbouw van Europa niet meer ongedaan kan worden gemaakt. bouwbedrijf zal op 11 maart 1964 dienen te worden opgevolgd door een nieuwe. Het is helaas niet mogelijk gebleken deze datum te vervroegen tot 1 januari 1964. Ingevolge een beschikking van het College van Rijksbemidde laars is het geoorloofd per 1 ja nuari 1964 het rechtens geldende loon met 5% te verhogen. In verband hiermede zullen ook de in de lopende C.A.O. voor het bouwbedrijf voorgeschreven ba sisionen met 5% worden ver hoogd. Daar veelal het rechtensgel- dende loon in de praktijk reeds met meer dan 5% wordt over schreden, zal dus in het alge meen het uit te betalen loon niet verhoogd mogen worden. De 5% verhoging zal wèl tot uitdruk king komen in de uitkeringen in gevolge sociale verzekeringen en regelingen. De besturen van ge noemde organisaties dringen er bij hun leden op aan zich strikt aan deze richtlijn te houden, ten einde de voorbereiding tot de nieuwe C.A.O. een goed verloop te doen hebben. Voorts zijn ge noemde organisaties met de werknemersorganisaties over eengekomen dat tot de datum van ingang van de nieuwe C.A. O. een tijdelijke toeslag van 10% zal worden gegeven op de uitke ringen van het risicofonds. Na mens partijen is op dit besluit reeds goedkeuring gevraagd aan de Stichting van de Arbeid. Eerst na het verkrijgen van deze goed keuring kunnen de verhoogde uitkeringen worden uitbetaald". NOODTOESTAND IN KENIA De regering van Kenia heeft woensdag de noodtoestand afge kondigd in verband met de si tuatie in het noordoostelijke deel van het land dat aan Somalië grenst. In dit gebied wonen voor namelijk Somali's, van wie een deel afscheiding van Kenia eist. In een officiële verklaring wordt gezegd dat Somali's de plaatselijke bevolking „blijven terroriseren" en zich vervolgens naar het naburige Somalië te rugtrekken. „Zij stelen vee, mis handelen vrouwen en dreigen stamhoofden en anderen te ver moorden," aldus de verklaring, die ook melding maakt van over vallen op militaire en politie posten. Zoals bekend is Kenia 12 de cember j.l. onafhankelijk gewor den. Genezing door vasten Een j onge Moskouse natuur kundige Vladimir Lesjkovtsev, heeft volgens een Moskous blad 45 dagen gevast om zichzelf tc genezen van een ernstige ziekte. Lesjkovtsev, die mineraalwa ter dronk tijdens zijn vasten, had aanvankelijk een krachtig ver langen om te eten. maar op de zesde dag voelde hij zich beter en wilde toen helemaal niet meer eten. De ziekte, die zijn gewrichten had aangetast, begon te wijken en later zelfs zozeer, dat hij kon wandelen. Op zijn wandelingen ging hij vaak levensmiddelenwin kels binnen en keek aandachtig naar levensmiddelenétalages, maar wonderlijk genoeg voelde hij de honger niet knagen, of dit nu kwam door het besef, dat hij aan het genezen was of doordat zijn organisme mysterieuze krachten in werking had gesteld weet Lesjkovtsev niet. Maar hoe het ook zij, tijdens zijn vasten voelde hij zich verwondelijk hel der van geest en had hij het vaste vertrouwen, dat alles ten goede zou keren. Na veertig dagen evenwel voelde Lesjkovtsev zich weer hoe langer hoe zwakker worden en kreeg hij opnieuw grote honger. Dit leidde ertoe, dat hij op de 45ste dag zijn vasten afbrak door licht voedsel tot zich te ne men. Het kostte hem anderhalve maand om geleidelijk aan weer aan zijn normale dieet toe te ko men. De vastenperiode was begin 1961 uit een onlangs verricht me disch onderzoek is gebleken, dat Lesjkovtsev gezond is, alcfus het Moskouse blad. Het proces tegen Argoud Voor een bijzondere rechtbank voor Staatsveiligheid in Parijs is donderdag het proces begonnen tegen de in februari uit Mün- chen naar Parijs ontvoerde voor malige Franse kolonel Antoine Argoud. Argoud wordt beschuldigd van het in gevaar brengen van de staatsveiligheid en van gewapen de opstand. Voor deze delicten kan de doodstraf opgelegd wor den. Argoud was één van de hoofd figuren van de militaire opstand in Algiers in april 1961 en latei- één van de leiders van de tegen generaal De Gaulle gerichte on dergrondse organisatie, de O.A.S. Argoud is van mening, dat hij illegaal van München naar Frankrijk is gebracht en in han den van de Franse justitie is ge vallen en eist, dat hij terugge bracht wordt. Zijn verdedigers zeggen, dat Argoud zich welis waar physiek in Parijs bevindt, maar juridisch nog in West- Duitsland. Dé aanklager voert aan. dat Argoud na zijn ontvoering op Frans gebied is gearresteerd. Het bewijs, dat agenten van de Fran se geheime dienst in opdracht van de regering Argoud in Mün chen ontvoerden, is volgens de aanklager niet geleverd. Argoud heeft op geen enkele vraag van de president van het Hof geantwoord. Later werd bekend gemaakt, dat het Hof zich bevoegd heeft ver klaard zich uit te spreken over de vraag of Argoud illegaal van München naar Frankrijk is ge bracht. Het verzoek van de verdediging om de zitting op te schorten werd afgewezen. Het proces wordt dus vandaag voortgezet. PROGRAMMA BETAALD VOETBAL VERSCHOVEN Het programma betaald voet bal. dat voor Tweede Kerstdag 26 december was vastgesteld en dat is afgelast, wordt in zijn ge heel verschoven naar zondag 29 december. De wedstrijden, die voor zater dag 28 en zondag 29 december in het betaalde voetbal op het pro gramma stonden, met inbegrip de jeugdcompetitie, worden ver schoven naar resp. zaterdag 4 en zondag 5 januari. HET AMATEUR-PROGRAMMA Voor het amateur-voetbal van de K.N.V.B. blijft het voor zon dag 29 december vastgestelde programma gehandhaafd. Het programma dat voor Tweede Kerstdag was vastgesteld en is afgelast, is verschoven naar zon dag 5 januari. De sporttoto De afgelasting van de voetbal programma's zowel van het betaalde als van het amateur voetbal heeft ook voor de sporttoto enkele konsekwenties. Toto 19 de Kersttoto blijft nu geldig voor zondag 29 decem ber, waarbij de restrictie moet worden gemaakt, dat de poedel prijs voor diegenen, die in één kolom geen enkele uitslag goed hadden dan niet meer geldt. Deze prijs zal slechts worden uit gekeerd aan diegenen, die in toto IS (van zondag 22 december) een volkomen foutieve kolom in vulden. De inleg voor toto 20 zal eerst de volgende week geschieden. Men heeft dus nog een hele week de gelegenheid om aan toto 20 deel te nemen, daar 't program ma van 29 december voor het be taalde voetbal is verschoven naar 5 januari. BELGIE VERSLAAT FRANKRIJK IN PARIJS Het Belgische voetbalelftal heeft in Parijs de interlandwed strijd tegen Frankrijk met 21 gewonnen. Alle doelpunten wer den in de eerste helft gemaakt. Na 25 minuten opende de Bel gische aanvaller Van Himst de score na een fraaie „een-twee" met Van den Berg. Acht minu ten later was de stand weer ge lijk. De Franse linksbinnen-Mas- naghetti kopte een hoge voorzet van rechtshalf Herbin langs de vertwijfeld springende Nicolay. In de 37ste minuut hernamen de Belgen de leiding door een hoog schot van Van Himst uit een dieptepass van Van den Berg. Na de rust werd niet meer gescoord. Het was een trage wedstrijd, die op een glad en moeilijk veld werd gespeeld. De B-wedstrijd tussen België en Frankrijk, die in Oostende zou worden gespeeld, is in ver band met de gesteldheid van het terrein afgelast. SCHAATSENRIJDEN 3 januari eerste datum voor mogelijke elfstedentocht In Leeuwarden zijn plastic- gordijnen opgehangen in de grachten bij de Vrouwenpoorts- brug en bij de Dokkumer Ee. Hierdoor kan de Leeuwarder stadsgracht vrij worden gehou den van het warme eondenswa- ter der industrieën. Bij een eventuele Elfsteden tocht, waaraan men in Friesland thans begint te denken, kan de finish dan weer op de traditio nele plaats, aan de voet van de Oldenhove worden gehouden. Al? eerste datum, die voor de Elfstedentocht in aanmerking zou kunnen komen, wordt vrijdag 3 januari genoemd. Een vroegere datum zal niet mogelijk zijn met het °og op de feestdagen. Hebt Udit... al gemaakt? Tv-vraaggesprek met de minister-president In de uitzending van het tele visieprogramma „In AVRO's te- levizier" op vrijdag 27 december van 20.20 tot 20.45 uur zal een uitvoerig vraaggesprek met de minister-president mr. V. G. M. Marijnen, plaatsvinden. De vraagsteller is de heer C. Meijer en het gesprek zal handelen over het eerste half jaar kabinet Ma- rijnen. Het gesprek tussen de heer Marijnen en de heer Meijer zal worden voorafgegaan door een kort filmportret van het ge zin Marijnen. De regie van het programma heeft Bob Bremer. VRIJDAG 27 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Soc. strijdl.; 7.23 Lichte gram.; (7.30 Van de voorpag.;) 8.00 Nws. en soe. strijdl.; 8.18 Lichte gram.; 9.00 Ochtendgymn. voor de vr.; 9.10 Viool en piano; Klas. en moderne muz.; 9.35 Waterst.; 9.40 Kerstfeest in Nigeria, re port. uit Lagos; 10.00 Lichte gr.; 11.00 Voor de vrouw; 11.40 Voor de kleuters; 11.55 Licht orgel spel; 12.20 Regeringsuitz.Uitz. voor de landb.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Ten toonstellingsagenda; 12.38 Licht instrument, septet; 13.00 Nws.; 13.15 Meded., event, act. of gr.; 13.25 Beursber.; 13.30 Nederl. koperork.; 14.00 Gitaarrec. 14.20 Bij de tijd en bij de thee, gevar. progr.; 16.00 Verjaardagskalen der van de licht(er)e muz.; 16.30 Inzicht en uitzicht, een half uur voor wie tijd heeft om te luiste ren; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Voor opgroeiende mensen; 18.00 Nws.; 18.15 Kamermuz.; 18.30 Batig saldo, een terugblik op enige uitz. in 1963; 19.55 Radio- philharm. ork. en zangsol.: Mo derne muz.; 20.55 Nws.; 21.00 Metropole ork., koor en sol.; 21.30 Alle elf!, een radiocompe titie; 22.15 Licht instrument, trio; 22.30 Nws.; 22.40 Marim ba, act. kroniek; 23.10 Lichte gr.; 23.45 Soc. nws in Esperanto; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws. en SOS-ber.; 7.10 Dagopening; 7.20 Pianorec.; Klas. muz.; 7.45 Ra diokrant; 8.00 Nws.; 8.15 Klan ken uit Zwitserland; 8.30 Wals- muz.; 8.45 Lichte orkestmuz.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Mo derne orkestmuz.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Moderne orkest muz.; 11.15 In 't zilver, progr. voor oudere luisteraars; 12.00 Oud worden, jong blijven, muz. herinneringen; 12.30 Meded. t.b. v. land- en tuinbouw; 12.33 Meisjeskoor en instrument sex tet; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws.; 13.15 Licht instrument, ensemble en zangsol.13.40 Lich te orkestmuz.; 14.05 Voor de kind.; 14.25 Lichte muz.; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Klas. gr.; 16.15 Duizendschoon Het lief- hebberskastje, lez.; 16.30 Viool en piano: Klas. muz.; 16.55 Moder ne orkestmuz.; 17.00 Voordr. van gedichten; 17.20 Moderne kamer muz.; 17.40 Lichte orkestmuz. en zangsol.; 18.00 De hangmat licht progr.; 18.30 Amateursork.; 18.50 Regeringsuitz.: Meer verstand, minder brand; 19.00 Nws. en weerpraatje; 19.10 Van horen zeggen en zingen, praatje; 19.15 Pianorec.; Moderne muz.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Instrument, ensemble; 20.00 Geestel. liede ren; 20.30 Prisma, gevar. progr.; 21.30 Klas. gram.; 22.00 Com ment. en discussie; 22.10 Bariton en piano: Moderne liederen; 22.30 Nws.; 22.40 Wijd als de wereld, lez.; 23.00 Kerk en muz.: Inl. tot het progr. voor zondag a.s.; 23.10 Klas. gram.; 23.40 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws.; 12.03 Lichte orkestmuz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Lichte muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; INTERNATIONALS WEDEROM VRIENDELIJK Wie gedacht had dat het dins dagmorgen wel uiterst stil zou zijn op het Damrak, heeft het mis gehad. Er ging in de hoofd fondsen meer om dan men ver moedde. Hierbij was de stem ming voor de internationale waarden, evenals maandag, goed. Dit vooral gezien in verband met het feit, dat Wall Street maandag afbrokkelende slot- koersen te zien had gegeven. Belangstelling, hoofdzakelijk van lokale zijde, bestond er in Am sterdam voor aandelen Philips, Kon. Olie en Hoogovens. Dit laatste fonds lag maandag op de Newyorkse beurs vast in de markt. Kon. Olie avanceerde een halve gulden tot f 176,80, Philips 30 cent hoger op 147,80. Hoog ovens openden goed prijshou dend op 553. Aanhoudende vraag, waartegenover niet vol doende aanbod stond, had tot gevolg dat de koers uitliep tot 557. AKU goed prijshoudend op 516. Unilevers, die maandag ho ger noteerden met grote omzet ten op een mogelijke prijsverho ging van de margarine, moest slechts een klein stapje terug doen op 138, omdat men in Brussel een Euromarkt-akkoord heeft bereikt, waardoor er in de margarineprijs weinig verande ring zal komen. Kon. Olie onder vond lichte steun doordat deze aandelen in Wall Street iets ho ger sloten, evenals Philips. Ge zegd kan worden dat de hoofd fondsen de markt verlieten op vrijwel het hoogste punt van de dag. In de scheepvaartsector kwa men geen spectaculaire koers veranderingen voor. Aandelen K. P. M. werden onveranderd geadviseerd op 169. Deze maat schappij is, aldus de beurs, met haar schepen en ruime kennis van grote waarde voor Indo nesië in verband met de inter- Don Paquito overleden Don Paquito, de kleinste man ter wereld hij was 60 cm lang is op 50-jarige leeftijd te Ali cante in Spanje overleden. Hij genoot internationale behendheid als circusartiest, Zij* drie doch» ters hebben, een normaal postuur. insulaire vaart aldaar. Er varen reeds schepen van de K. P. M. voor Indonesische rekening. De cultuursector was prijshoudend zonder meer. De staa'tsfondsen- markt eerder iets gemakkelijker met weinig zaken. De Gasunie is begonnen met het distribueren van opdrachten ter waarde van vele miljoenen guldens. Hiervan profiteren voorlopig Wilton-Feijenoord, de Ned. Dok- en Scheepsbouw Mij, Key en Kramer en Bredero's Bouwbedrijf, aldus de beurs. De aandelen van de onroerende goe derenmaatschappijen liggen goed in de belangstelling. In aandelen van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen werd maandag een omzet bereikt van nominaal 185.000, tegen vorige week vrijdag, zoals bekend, 226.500. Genoemde stukken werden wederom hoger geadviseerd, evenals aandelen Wereldhaven. Overigens kwamen in de lokale afdelingen geen koersverschil len van grote betekenis voor. Beursindices 20/12 23/12 24/12 Int. conc. 541.5 542.9 544.9 Industrie 337.8 337.8 338.8 Scheepv. 151.4 151.9 152.4 Banken 229.5 228.5 229.6 Handel enz. 162.8 163.4 163.4 Algemeen 387.2 387.9 388.9 Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag luiden: Engelse pond 10.0310.13 Amerik. dollar 3.57Vs—3.6IV2 Canadese dollar 3.293.34 Franse frank (100) 73.25—73.75 Belg. frank (100) 7.15V2—7.20Va Duitse mark (100) 90.2590.75 Zweedse kroon (100) 68.80—69.80 Deense kroon (100) 51.7052.70 Noorse kroon (100) 49.7050.70 Zwitserse frank (100) 83.25—83.75 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese escudo (100) 12.45—12.69 Sbfltmse peseta <100 gr. coup.) 5.95—6.1* 13.20 Satireliertjes; 14.00 Nws.; 14.03 Klas. muz.; 15.00 Lichte muz.; 15.30 Gewijd progr.; 16.00 Nws.; 16,03 Beursber.; 16.09 Ca- sinoconc.; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muz.; 17.45 Volkszang; 18.00 Nws.; 18.03 Voor de sold.; 18.30 Moderne muz.; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 1945 Echo's uit de natuur; 20.00 Chansons; 20.15 Theaterkroniek; 20.40 Vlaamse volksmuz.; 21.00 Boekbespr.; 21.15 Koorzang; 21.45 Poolse volksliedjes; 22.00 Nws.; 22.15 Nieuwe gram.; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Gram.; 23.00 Nws.; 23.05 Magische momenten' 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV: 19.30 Rooster, ma gazine voor de rijpere jeugd; 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 In AVRO's Televizier; 20.45 Licht ork.; 21.00 Richard Boone Theater; 21.50 Voor de vuist weg; 22.4522.50 Journ. VLAAMS BELG. TV: 16.30— 17.20 Popul. wetensch. film; 19.00 Frarse les; 19.25 Progr. voor de jongeren; 19.50 De weerman; 19.55 Sport; 20.00 Journ.; 20.20 Reisroutes; 21.00 Gospelsongs; 21.55 Filmnws. en fragm. uit nieuwe films; 22.40 Journ. ZATERDAG 28 DECEMBER 1963 HILVERSUM I.; 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Soc. strijdl.; 7.23 Lichte gram. (Om 7.3Ó Van de voorpag.); 8.00 Nws en soc. strijdl.; 8.18 Lichte gram.; 9.00 Loon naar werken, uitz. in samenw. met het NVV; 9.10 Voor-r(ot)onde: licht prog.; 9.40 Wijsheid en dwaash., lez. (slot); 9.55 150 jaar Koninkrijk, lez. d. H. Knap; 10.00 Buitenl. week- overz.; 10.15 Rotonde, gevar. prog.; 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Sportnieuws; 13.00 Nws; 13.15 VARA-Varia; 13.20 V. d. jeugd; 14.10 V. d twintigers; 14.45 Artist. Staalk.; 15.15 Radio Jazzclub; 15.45 Voorwaarts en niet vergeten, toespr.; 16.00 Ra- diophilharmonisch orkest, groot omroenk. en sol.: Franse opera- concert. In de pauze: 16.5017.10 Boekwijsh.; 17.50 Harpreeital: klass. muz.; 18.00 Nws en com.; 18.20 Lichte gram.; 18.30 Muziek- kïosk: nieuwsflitsen uit de we reld van de lichte muz.; 19.00 V. d. kind.; 19.10 Radioraad: vra- genbeantw.; 20.00 Nws; 20.05 VARA's Bekercom. een 14-daag- se ontm. tussen 2 11-tallen uit de hoofdklasse dames-handbal en het betaalde voetbal; 21.0G Soc. com.; 21.15 Dansork. met zangsol.; 22.00 Langs vergeten wegen, hoorsp.; 22.30 Nws.; 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de aktualiteit; 22.50 Babysitten: lichte gram.; 23.30 Licht instr. trio met zangsoliste; 23.40 Lichte gram.; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM H.: 7.00 Nieuws; 7,10 Morgengebed. 7.15 Klass. gram.; 7.45 Geestelijke lied.; 7.55 Overw.; 8.00 Nws.; 8.15 Strip v.d. jeugd; 8.20 Djinn: gevar. prog.; 12.00 Angelus; 12.04 Country and Western Music (gr.); 12.25 Pla- tennws.; 12.30 Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.33 Licht instr. en semble en zang; 12.55 Kath. nws; 13.00 Nws; 13.15 Music, dilett.; 13.40 Franse les; 14.00 V.d. jeugd; 15.00 Verbonden in één koers, pol. gespr.; 15.15 Koorz.: kerstl.; 15.35 Pop. gram.; 16.00 V.d. pad vinders; 16.20 Jazzmuz. met com; 16.40 Licht instr. trio; 17.00 Lei ding geven, lez.; 17.10 Lichte gram.; 17.30 Boekbespr.; 17.4.0 Roulette: muz. quiz; 18.00 Kunst- kron.; 18.30 Licht instr. kwartet; 18.50 Lichtbaken, lez.; 19.00 Nws; 19.10 De Springplank; 19.30 Ra dio kamerork. en solist: klass. en moderne muz.; 20.30 Rielek- sen: amusementsprog.; 21.35 Buurman's krant: bijdr. van bui tenl. corresp.; 21.55 Bric a Brac, cabaret; 22.20 22.25 In tern. Dam-toern. te Hooge?and; 22.30 Nws; 22.40 Kruispunt, disc, over de verschijningsvorm van de kerk in de wereld van van daag; 23.10 Nieuwe klass. gram. met cbm.; 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL VI.: 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weer ber.; 12.35 Gevar. prog.; 12.55 Prog. overz.; 13.00 Nws.; 13t20 Lichte muz.; 14.00 Nws.; 14.03 Filmmuz.; 14.45 Casinoconcert; 16.00 Nws.; 16,03 Amusements- muz.; 16.40 V.d. jeugd; 17.00 Nws; 17.15 Liturgische zangen; 17.25 Jeugdkoorzang; 17.45 Gramm.; 18.00 Nws.; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesport- ber.; 18.30 Kerkorgelrecital; 19.00 Nws.; Lichte muz.; 20.00 Die Fiedermaus, operette; 22.00 Nws; 22.15 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Lichte muz.; 23.30 Lichte muz.; 23.5524.00 Nieuws. Televisieprogramma's NED. T.V.15.00 Was het een sprookje?, Amerik. TV-film; 15.25 Onder de loep: filatelistisch allerlei; 15.45 Alles draait om moeder; 16.10 Muzikale reis door Europa; 16.30 Dier in 't vizier; 17.0017.45 Voor de kinderen; 19.30 Lassie, TV-film; 19.55 Het manneke; 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Dubbeldi(e)k: Drieënzestig in wat luchtige, leutige lijnen geschetst; 20.35 Arthur en Eva, TV-feuilleton (dl. 2); 21.10 Wat 'n wereld, een prog. waarin de makers serieus proberen niets serieus te nemen: 21.30 Capriolen, een muzikaal prog.; 22.20 Tijd en eeuwigheid, film; 22.4522.50 Journaal. BELG. VI.: 10.00 —11.15 Volks universiteit; 17.0017.45 Voor de jeugd: 19.00 Religieus prog.; 19.30 Automobilistenkroniek; 19.55 Sport; 20.00 Journaal; 20.20 Eén tegen allen, spelprog.; 21.35 Het jaar jn beeld; 22.25 Het 87e politiedistrict: Akelige geluk wensen (Till death), TV-pélttie- feuifleton; 28,15 Journaal.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7