Provinciaal nieuws KERSTMIS 1963 KOLONEL HYDE BANK AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 27 december 1963 Rrand in psychiatrische inrichting Denne-oord CADZAND Raadsvergadering De raad van Cadzand kwam maandagavond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leenhouts. Afwezig de heer B. J. Steen- hart. Met betrekking tot het over genomen deel van de grindweg Retranchement-Cadzand tot aan de kleuterschool zeide de voor zitter, dat het aanstaande voor jaar een tweede oppervlaktebe handeling van genoemd wegge deelte zal plaats vinden. Van het ministerie van Econo mische Zaken is toestemming ontvangen tot de aanleg van een riolering ten behoeve van het kampeerterrein van De Keuning, evenwel met dit beding, dat de werkzaamheden niet vóór 1 april zullen mogen aanvangen. De voorzitter deelde mede, dat er in West Zeeuws-Vlaanderen een streven is om tot oprichting van een gemeenschappelijke op haaldienst voor huisvuil te ko men. B. en W. staan hier niet af wijzend tegenover en voelen er in principe voor toe te treden. Op grond van de door Econo mische Zaken verleende subsidie zal ingevolge toezegging van de R.A.W. te Den Bosch het fiets pad vanaf de haven door de dui nen aangelegd kunnen worden. Besloten werd een rekening courant overeenkomst bij de Bank voor Ned. Gemeenten aan te gaan voor 1964 met een ma ximaal krediet van ƒ50.000. Een wachtverbod werd inge steld voor de westelijke zijde van de Duindoornstraat en de noord oostelijke weghelft van de Noordzeestraat (het gedeelte tus sen de uitwateringssluis en het pand van de heer P. Faas) en voor het resterende gedeelte van de Noordzeestraat een wachtver bod voor beide zijden. Een kolenbijslagregeling werd vastgesteld, waarbij een kolen- toeslag van 5 per week zal wor den uitgekeerd gedurende 21 we ken gedurende de periode van 1 november 1963 tot 1 april 1964. Alleenstaanden met een inkomen beneden 2250 en gezinnen met een inkomen beneden ƒ3225 ko men voor deze regeling in aan merking. De Algemene Politieverorde ning werd gewijzigd door het in voegen van een verbodsbepaling om tenten en windschermen aan het strand neer te zetten zonder ontheffing van B. en W. Deze onheffing kan verkregen worden door betaling van een leges van 75 cent per dag, ƒ2,25 per week of voor 7,50 per seizoen. Het voorschot 1964 voor de neutrale bijzondere kleuterschool werd voor wat betreft de leerlin genvergoeding op 394,40 gesteld en voor de lokaalvergoeding op 1200. De rekening 1962 werd voorlo pig vastgesteld met op de gewo ne dienst een batig slot van ƒ1495,86. De kapitaaldienst sluit met een nadelig slot van 81.503,24. Ten behoeve van het openbaar lager onderwijs werd het bedrag per leerling op 79 bepaald. SLUIS Bijeenkomst Literaire Tafel- stonden De „Literaire Tafelstonden", een letterkundige groepering in het Belgische Vlaanderen hield in hotel „De Korenbeurs" een bijeenkomst waar aangesloten Belgische en Nederlandse schrij vers uit eigen werk voordroegen. Etionne Marcel sprak een inlei dend woord en hoopte dat de Tafelstonden zouden bijdragen tot culturele samenvoeging van Nederlandse en Belgische mani- ,Tac. Verstappen trad op als ge spreksleider. Mej. Maria de Smet-Vercauteren droeg enige gedichten voor, Marcel van de Velde, Lueien den Dooven en Claus van den Abeele lazen pro za uit eigen werk. Luc Reynaert declameerde proza en poëzie uit Noord- en Zuid-Nederland en mej. Teresa Mestdag bracht een klassiek gitaar-recital. Burgemeester P. F. van Hoote- gem dankte allen die hadden medegewerkt aan deze voortref felijke avond, waarvoor de be langstelling wel wat groter had kunnen zijn. het op rijm gestelde „Wat de herders wilden" en „Advent". Een dameskoortje zong vervol gens „Gloria", terwijl als samen zang werd gezongen „Komt en laaf ons Christus eren". Tijdens de pauze werd een kopje koffie met een versnape ring aangeboden. Het tweede deel van de avond werd geopend met een declama tie door leden van de vrouwen en mannenvereniging gewijd aan de geboorte van Jezus, met als tussenzang het tweede vers van Ps. 98. Aan het einde dankte de pre sidente allen, die tot het slagen van deze Kerstherdenking hun medewerking hadden verleend. De avond werd door de voor zitter van de mannenvereniging, de heer J. Verschelling, met het uitspreken van een dankgebed gesloten. In de 'consistorie van de Geref. kerk werd onder leiding van ds Den Boer met de jongens- en meisjesclubs een kerstherden- kingssamenkomst gehouden. ZAAMSLAG C.J.V. Kerstavond De jeugdclubs van het C.J.V. kwamen maandagavond bijeen voor hun kerstviering. De kinde ren werkten mee aan de liturgie „Hij maakte ons...". De leider, de heer De Leeuw, vertelde, als kerstverhaal „Toch een logé". De oudere leden van het C.J.V. waren later op deze avond bij een. Hier werd de liturgie „En het geschiedde" gevolgd. Riet Dekker las een verhaal voor: „Op een driesprong'. Beide kerstvieringen toonde ds Becht zijn belangstelling voor het C.J.V.-jeugdwerk. Kerstherdenking Geref. Man nen- en Vrouwenvereniging- In het jeugdgebouw „De Poort" werd maandagavond door de Geref. Mannen- en Vrouwen vereniging een zeer verzorgde Kerstbijeenkomst gehouden. De gedekte tafels, met bloe men en brandende kaarsen ver sierd, gaven een stemmingsvolle sfeer. De presidente, mevr. Scheele- Dees, verzocht als openingslied te zingen het eerste vers van de Lofzang van Maria, waarna zij voorging in gebed, gevolgd door Schriftlezing uit Lucas 1 26 tot 38, en het vertolken van een ver haal gewijd aan Maria. Mevr. Bareman declameerde VERHOGING VAN G. S. W.-LONEN De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft de gemeentebe sturen een beschikking gezonden waarbij de lonen van de gemeen telijke sociale werkvoorzienings regeling voor handarbeiders (G. S. W.-regeling) aan de loonont wikkeling in het bedrijfsleven worden aangepast. In deze wij ziging is tevens een verlenging van de vakantieduur met twee dagen begrepen. De G.S.W.- werknemer heeft nu bij een vijfdaagse werkweek recht op vijftien vakantiedagen per jaar. Voorts is de afzonderlijke bijslag ter compensatie voor de per 1 januari 1963 verhoogde premie a.o.w./a.w.w. thans in de uur lonen verwerkt. De loonsverho ging en de daarmee samenhan gende maatregelen gaan in per 30 december 1963. De beslissingen ten aanzien van de verhoging van de lonen voor hoofdarbeiders, de verho ging van de normen van de beel dende kunstenaarsregeling en van de maxima van de sociale voorziening, de zelfstandigenre- geling en de voorziening voor blinden zullen zo enigszins mo gelijk nog vóór 1 januari 1964 aan de gemeentebesturen wor den toegezonden. Vaarverbod in Friesland Gedeputeerde Staten van Friesland hebben, ingaande dins dagmiddag om één uur, een vaarverbod afgekondigd voor al le kanalen in Friesland, met uit zondering van het groot-scheeps- water van Harlingen tot Strobos en de oostelijke en westelijke zij takken daarvan naar Leeuwar den. ROUW OVER PRESIDENT KENNEDY GEËINDIGD Een priester, een dominee en een rabbi hebben zondagavond een toorts ontstoken aan de vlam bij het graf van de vermoorde president Kennedy op de be graafplaats Arlington, waarna bij het gedenkteken van Lincoln plechtigheden werden gehouden. Duizenden belangstellenden wa ren aanwezig bij deze ceremonie ter beëindiging van de maand rouw om president Kennedy, die door moordenaarshand op 22 no vember in Dallas (Texas) viel. Nadat de toorts was aangesto ken stak president Johnson als eerste zijn herdenkingskaars aan, daarna gevolgd door de an dere aanwezigen. President Johnson zei dat Ken nedy de marteldood is gestorven en vergeleek hem met president Lincoln. „Wij hebben Abraham Lincoln en John Kennedy be graven, maar hun droombeelden en visies hebben wij niet begra ven", zei hij. HET TESTAMENT VAN PRESIDENT KENNEDY In het testament van president Kennedy, dat maandag is gepu bliceerd, worden mevr. Kennedy, de twee kinderen, en eventuele nakomelingen van deze kinderen als voornaamste erfgenamen ge noemd. De executeurs-testamen tair zijn mevr. Kennedy en haar zwagers Robert en Edward Ken nedy. Het testament, gedateerd 18 juni 1954, bepaalt dat de we duwe 25.000 dollar en alle per soonlijke bezittingen van haar echtgenoot, benevens het huis raad, krijgt. De rest van het be zit wordt in twee gelijke delen gesplist. Eén daarvan zal een fonds vormen waarvan mevr. Kennedy het vruchtgebruik heeft. Bij haar overlijden zal dit gedeelte worden verdeeld onder „de kinderen van mij en de na komelingen van een eventueel eerder overleden kind van mij." Van het andere deel zal een fonds met vruchtgebruik door de kinderen van wijlen de president worden gevormd. KIND VIEL IN TEIL MET KOKEND WATER In een onbewaakt ogenblik is zaterdagmiddag het driejarig zoontje van de familie Wolters te Oirlo* gemeente Venray, in een teil met kokend tyater gevallen. Met zware brandwonden werd de kleine naar het St Elisabethzie- kenhule te Venray overgebracht, j waai' kt) in de loop van woens-1 daeavond ovefleed. (Adv. 300 Treinen minder op Oudejaarsavond Op oudejaarsavond zal na 21.00 uur een groot aantal treinen niet rijden. Wegens het te verwach ten geringe reizigersverkeer zul len ongeveer driehonderd trei nen, verspreid over het hele land, worden opgeheven. Op de stations hangen overzichten van de gewijzigde dienstregeling. Agoeng weer actief De berg Agoeng op het Indo nesische eiland Bali, die dit jaar reeds driemaal een uitbarsting heeft gehad en waarbij in totaal 1500 mensen zijn omgekomen en veel verwoesting heeft aange richt, is weer actief. Lava stroomt langs de hellin gen van de 5800 meter hoge vul kaan omlaag. Zestienhonderd in woners van het dorp Tangka zijn geëvacueerd. Duizenden Arabische Christe nen uit Israël zijn dinsdag door de Mandelbaumpoort de oude stad binnengegaan om de plech tigheden van Kerstavond in Bethlehem te gaan bijwonen. Het waren ook het merendeel vrou wen en kinderen, beladen met geschenken voor hun familiele den in Jordanië slechts eens per jaar, in de Kersttijd, wordt door de Jordaanse autoriteiten binnenkomst uit Israël toege staan. Veel Kerstgangers werden door hun verwanten afgehaald. Het aantal bezoekers aan Je ruzalem is dit jaar aangegroeid tot 50.000 toeristen en verslag gevers, die de hotels doen uit puilen tot na het bezoek dat Paus Paulus aan het Heilige Land gaat brengen. In Bethlehem verdrongen zich duizenden pelgrims en toeristen in de nauwe bekeide straatjes om de processie te kunnen zien. Een tienduizend mensen schaar den zich achter de drie wijzen uit het oosten, op weg naar de geboorteplaats van Christus. De Room-Katholieke patriarch, Alberto Gorri, was per auto van Jeruzalem naar Bethlehem ge reden, waar hij door honderden priesters, nonnen, koorknapen en meisjes in zwarte tunieken en witte koorhemden werd ontvan gen. Patriarch Gorri droeg daarna de Mis op in de St. Catharina- kerk. Op verscheidene plaatsen in het Jordaanse plaatsje zijn al borden aangebracht met de woorden „Welkom aan de opvol ger van Sint Petrus". De ge meenteraad heeft besloten een van de straten waardoor de Paus zal gaan, te herdopen in de Paus Paulus de Zesde-straat. De Paus zelf las in de Sixtijnse kapel van het Vaticaanse paleis de middernachtmis in het bij zijn van buitenlandse diploma ten die bij de Heilige stoel zijn geaccrediteerd. In het houten noodkerkje van Longarone werd de Mis gelezen aan de houten tafel die daar als altaar gebruikt wordt, voor de overlevenden van de ramp die de plaats dit jaar heeft getroffen bij de doorbraak van de Vaiont- stuwdam. Op het immense kerk hof zijn tienduizend verse anje lieren uit Nederland op de gra ven van de slachtoffers neerge zet. Elders in Italië wordt het Kerstfeest in vréugde gevierd. De armen worden onthaald op de traditionele „cenone", een overvloedig maal dat aan de -nachtmis voorafgaat. Canada had een witte Kerst. VRIJDAG 27 DECEMBER AXEL: Het Centrum, 7.30 u.: „West Side Story". ZATERDAG 28 DECEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Mandrin, de gentle- man-bandiet". Concertgebouw, 8 uur: „De Zigeunerprinses". AXEL: Het Centrum, 7.30 u.: „West Side Story". ZONDAG 29 DECEMBER TERNEUZENLuxor-Theater, 2 uur: „De Zigeunerprinses"; 4.30 en 8 uur: „Mandrin, de gentleman-bandiet". Concertgebouw, 8 uur: „De Zigeunerprinses". AXEL: Het Centrum, 2.30 en 7.30 uur: „West Side Story". De sneeuw viel er uitbundig. De huizen en winkels zijn overal vei'sierd. Voor de eerste maal in de ge schiedenis heeft een Orthodoxe patriarch een nachtmis in de Sowjet-Unie bijgewoond. De me tropoliet van Leningrad, de Or thodoxe bisschop Nicodcmus, was namelijk aanwezig bij de nachtmis die in de enige Rooms- Katholiekc kerk die in Moskou open is, de Franse kerk van de Heilige Lodewijk. De priester noemde dit in zijn preek een be wijs te meer van de toenadering tussen de Kerken. Een talrijk publiek, waaronder verscheidene jongeren, woonde hier de nacht mis bij. KERSTBOODSCHAP VAN KONING BOUDEWIJN De overgrote meerderheid dei- Belgen wil aaneengesloten blij ven, omdat zij zich ongeacht hun meningsverschillen een dee! van één geheel voelen, zo heeft koning Boudewijn dinsdagavond in een Kerstboodschap voor ra dio en televisie verklaard Zijn toespraak was vrijwel geheel ge wijd aan de eenheid die Walen en Vlamingen moeten vormen. On danks alle conflicten hebben wij in de loop der jaren, aldus de Belgische koning, een politiek stelsel tot stand weten te bren gen waarin de burgers van ver schillende oVertuiging broeder lijk naast elkander leven. Er is geen enkele reden, waarom de vraagstukken die voortkomen nit onze situatie op taalgebied niet in dezelfde geest zouden kunnen worden opgelost. Koning Boudewijn riep op tot verdraag zaamheid en besloot: „Ik reken in het bijzonder op de medewer king van de jeugd voor het scheppen van de sfeer die on misbaar is voor de goede ver standhouding en het onderling begrip tussen de twee nationale bevolkingsgroepen." PRINSES IRENE BIJ KERSTVIERING IN SCHALKHAAR H. K. H. Prinses Irene heeft maandagavond in de Westen bergkazerne te Schalkhaar de Kerstviering van het dertiende bataljon van het garderegiment fuseliers „Prinses Irene" bijge woond. Tijdens deze viering werd de Prinses een kerststukje aan geboden door de fuselier I M. J. G. van Roosmolen. In het mid den de commandant van het ba taljon, luitenant kolonel F. D. Laurens. Volg het voorbeeld van tienduizenden andere Nederlanders die een spaarrekening hebben geopend bij de N.H.M. Uw spaargelden zijn er volkomen veilig. Andere belangrijke voordelen zijn; 3| rente soepele opvragingsregeling uw belastingschulden op tijd betaald, niet te vroeg, niet te laat geen kosten NHM? NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPU spaar veilig, spaar modern, spaar bij de N.H.M. Bezorgers van kolen en olie mogen langer werken De staatssecretaris van Sociale Zaken.en Volksgezondheid, dr. J. F. G. M. de Meijer, heeft om, evenals vorige jaren, de afleve ring van brandstof zo doeltref fend mogelijk voortgang te doen vinden, besloten dat personeel op vrachtauto's waarmee vaste en vloeibare brandstof voor ver warmingsdoeleinden naar de verbruikers worden vervoerd, gedurende deze winterperiode, maar in ieder geval tot en met 14 maart a.s., langer mag wer ken. Ook het personeel van on dernemingen, waarin de vaste- en vloeibare brandstoffen wor den verhandeld, zal langer mo gen werken. De maximum werk tijd is nu voor beide categorieën personeel tienenhalf uur per dag en 56 uur per week. J.QHN RQL'AND CÓWTRA 9SCOTLAND YARD 36) „Halt!" Hij ging naar Mycroft toe. „Alles rustig?" „Niets bijzonders." „Goed. Drie blijft hier staan met Zes. Als er alarm is weten jullie wat te doen". Hyde was van plan om de telefoondraden door te snijden of af te takken afgestapt, omdat dit verdenking in het kamp had kunnen wek ken. Het was heter dit alleen in het alleruiterste geval te doen. „De anderen volgen mij!" De draden van de omheining waren zo doorgeknipt, dat ze een soort deur vormden, die open en dicht ging, want al was de kans hierop heel klein een open gat zou door iemand, die in een wagen voorbij kwam, op gemerkt kunnen worden. Hyde nam geen risico. Terwijl hij zich een beetje bukte, liet hij de zes mannen door het gat komen en daar waren ze op het terrein van de opleidingsschool. Hk- stak wind ojj, wat hem heel welkom Was. Het was om te stikken in die overalls en de wind maakte dit een beetje dragelijker. Bovendien zou het geluid, dat ze toch ongetwijfeld maakten, gedempt worden, want de wind kwam uit de richting van het wachthuis. Hyde richtte zich op met de dunne stalen staaf in z'n hand, die Mycroft hem een ogenblik tevoren gegeven had. De barak ken zouden op slot zijn, zodat het nodig zou zijn deze te for ceren om erin te komen. Hij keek snel even om, maar kon slechts één figuur onderscheiden op on geveer 10 meter achter hem. De anderen zouden op gelijke af stand volgen, maar zelfs nu z'n ogen aan de duisternis gewend waren, kon hij niemand anders zien. Het was opwindend zo stil over het gras te lopen iedere zenuw gespannen on wetend, dat alles goed ging. Ze waren nu ver genoeg van de weg af om geen aandacht meer te hoeven besteden aan passerende wagens of aan een wagen, die bij de in gang stil hield. Ongetwijfeld hadden sommigen van de stat' een vrije avond gehad, want een wagen kwam de oprijlaan op en z'n lichten verdwenen achter het gebouw. Onbewust hield hij z'n pas in toen hij dichter bij de rand van de groeve kwam. Hij fronste boos, want het kijken naar de lichten van de wagen benamen hem voor een ogenblik het ge zicht. Plotseling stond hij stil en precies op tijd. Bijna was hij re gelrecht in een prikkeldraad versperring gelopen. Dit was de omheining rondom de groeve. Gespannen wachtte hij tot de anderen bij hem waren en be duidde hun toen met gebaren, dat hij rondom de versperring zou lopen tegen de wijzers van de klok in, op zoek naar een opening. Toen hij bijna een hal ve cirkel had gemaakt, voelde hij de grond onder z'n voeten weg zakken en zag toen vaag het pad, dat van de hoofdlaan naar de groeve leidde. Het was een kronkelpad, dat steeds dieper werd naarmate het dichter bij de groeve kwam; de kanten waren zeker drie meter hoog aan iedere kant. Een met prikkeldraad omwoel de schraag lag dwars over de weg aan het eind van de omhei ning. Het ene eind van de schraag zat vast met een stuk of twaalf strengen draad, maar aan de andere kant zat een hangslot en een ketting, die om een paal geslagen was. Stil stak Hyde het stalen staafje in de opening van het slot en forceerde dit door het staafje omhoog te brengen. Toen het slot en de ketting eenmaal weggenomen waren, bleek het heel eenvoudig om de schraag een eindje verderop te zetten, zodat er een gat in de versper ring ontstond. Het was heel geruisloos in z'n werk gegaan en zelfs als dit niet het geval geweest was, zou de kolonel zich nog niet zo onge rust gemaakt hebben, omdat de hoge zijkanten prachtige geluid dempers waren. Terwijl hij ongeduldig de man nen met z'n hand beduidde aan de binnenkant van de versper ring te komen, bleef hij bij het gat staan om de schraag weer terug te kunnen zetten. Het zou maar een kwestie van een ogen blik zijn om hem weer te ver plaatsen, als ze weg wilden en intussen zou het er normaal uit zien, als er misschien geïnspec teerd werd. Het leek wat lichter te worden, toen ze eenmaal in de groeve waren. De wolken verspreidden zich en lieten klaarblijkelijk maanlicht door, maar waar ze nu waren konden ze dat niet zien. Wèl zagen ze de zes barakken in twee rijen staan; of liever ge zegd, ze zagen van ieder slechts het dak, want ze waren lager gelegen, zodat de bovenkant van het dak gelijkvloers was met de groeve. De barakken waren van el kaar gescheiden door een aarden brandgang van een flinke breed te. Vlug liep hij de treden af naar de eerste barak. Er waren geen vensters, alleen een deur in een stenen muur aan het eind van de barak en die deur leek niet al te zwaar. Ook het slot was niet erg sterk, want met een enkele beweging van z'n breekijzer was het. open. (Wordt vervolgd.) DE HERVERKAVELING OP SCHOUWEN- DUIVELAND Te vergelijken met de Zuiderzeepolders Schouwen-Duiveland (20.600 ha) was vóór de herverkaveling in 1953 begon verdeeld in 23.300 kadastrale percelen met een ge middelde oppervlakte van 0,88 ha. Thans zijn er nog 8720 ka dastrale percelen met een ge middelde grootte van 2,36 ha. Dit heeft de voorzitter van de herverkavelingscommissie, in Zeeland, mr. A. J. van der Weel uit Middelburg, meegedeeld op een bijeenkomst in de concert zaal te Zierikzee in verband met het passeren van de akte van toedeling van de landbouwper- celen op het eiland aan de eige naars. De heer J. Klompé, vice-voor- zitter van de agrarische subcom missie op Schouwen-Duiveland en oud-voorzitter van het water schap Schouwen, meende dat eèn landbouwgebied If verkre gen, dat te vergelijken valt met de Zuiderzeepolders/1 VERHOOGDE UITKERINGEN MINISTERIE VAN MAATSCHAPPELIJK WERK De maximum-uitkeringen op grond van de tijdelijke bijstands regeling voor mindervaliden wor den met ingang van 30 december 1963 voor personen van 21 tot 30 jaar verhoogd van ƒ24,50 per week tot f 28,10 en voor ouderen van 34.35 per week tot 39,35 (te vermeerderen met de premies voor vrijwillige en aanvullende ziekenfondsverzekering) De wetten buitengewoon pen sioen 19401945 en zeelieden oorlogsslachtoffers worden be houdens goedkeuring der Staten- Generaal zodanig gewijzigd dat de uitkeringen vanaf 1 jan. 1963 worden- verhoogd met 3Vz en met ingang van 1 januari '64 bovendien met 10 "/o. De rijksgroepsregelingen voor oorlogsslachtoffers en voor ge- repatrieerden volgen automatisch, de toonbewegingen. De gemeen ten zullen deze uitkeringen der halve in de eerste loonweek van januari aanpassen aan gewijzig de omstandigheden. In het paveljoen Denneoord van de christelijke psychiatrischs inrichting Vogelenzang in de ge meente Bennebroek heeft dins dagavond een felle brand ge woed. De patiënten konden op tijd naar andere paviljoens worden overgebracht, maar de afdeling brandde totaal uit. Omstreeks acht uur werd de brand ontdekt en nadat eerst de plaatselijke brandweer was ge waarschuwd, werd later ook de hulp ingeroepen van de brand weren uit Vogelenzang (gemeen te Bloemendaal) en Haarlem. Door de onbekendheid met het terrein duurde het een kwartier voor de brandputten waren ge vonden. In het paviljoen Denneoord verbleven 60 mannen. De brand weer kon door nat houden voor komen dat paviljoen Randhorst, eveneens voor mannelijke pa tiënten, ook door het vuur werd aangetast. De patiënten uit deze afdeling zijn eveneens elders overge bracht. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. MAN VERDRONKEN De 61-jarige C. K., typograaf te Rotterdam, is op Tweede Kerstdag des middags in het wa ter van de Nieuwe Maas ver dronken. De man wilde familie bezoeken aan boord van het bin nenschip „Willem", dat gemeerd lag aan de Feijenoordkade. Hij i* misgestapt en te water geraakL

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2