93 KOLONEL HYDE Gemeenteraad van Sas van Gent De fijnste koffiemelk in de handigste verpakking V2 L va"hetp'Mirbr.i Maandag 23 december 1963 DF VRIÏE ZEEUW ct per Pagina 5 RAADSVERGADERING VAN 13 DECEMBER J.L. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter, burgemeester R. A. J. den Boer begon de raad aan de 21 punten tellende agen da. 1. Notulen van de vergadering van 22 november 1963. De heren van de oppositie, n.l. Stevens, De Groff, De Meijer en mevr. NeetesonBongers had den bezwaar gemaakt tegen de plaats die de voorzitter aange duid had voor de nieuwe staan plaats van de woonwagens in Sas van Gent. De heer De Meijer verklaarde dat de voorzitter in de vorige vergadering pertinent een an dere plaats had aangeduid dan waar nu de wagens zouden komen. De heer De Groff insinueerde of misschien landbouwers, wo nende in de directe omgeving klachten geuit haden. Hij was het absoluut niet eens met de staanplaats, die de raad in de vorige vergadering gekozen had, en noemde een staanplaats bin nen 200 meter van de bebouwde kom onjuist. De Voorzitter bracht naar voren, dat hij absoluut niet an ders dan die plaats bedoeld had in de vorige raadsvergadering en verklaarde dat hij het gebeur de betreurde, maar dat het een misverstand van de raad ge weest was. Hij hield vol dat hem woorden in de mond gelegd wer den welke hij absoluut niet had uitgesproken. In het kader van de kanaal- werken moeten de wagens zo spoedig mogelijk weg en daarom besloot de raad alsnog de nu ge kozen plaats niet langer dan een jaar te handhaven. De raadsleden waren ongerust dat het woonwagenkamp door huizen en andere openbare ge bouwen zou worden ingebouwd. Conform het voorstel in de vorige zitting komt het woon wagenkamp thans voor uiterlijk één jaar in de uiterste noord oost punt van het plan „Noord- West". 2. Ingekomen stukken. De Zeeuwse Stichting voor revalidatie te Middelburg had destijds gelden gevraagd voor de aankop van een pand, maar achteraf wilde men deze subsidie gaan gebruiken voor de inrich ting van een pand. De heer De Meyer vond dit niet juist, daar men voor inrich ting niet zoveel geld nodig had als voor aankoop van een pand. De heer Boekstael stelde het zó, dat men vertrouwen in de bekwaamheid en verantwoording in het bestuur van de stichting moet hebben. De heer Stevens was het hier mee volledig eens. De raad 'ging daarna accoord met het bedrag van 225 te laten gebruiken voor inrichting, daar het toch niet een jaarlijks terug kerende subsidie was. De overige ingekomen stuk ken waren rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Nederlandsche Gemeenten over administraties en kasgelden van de diverse ge meentelijke instellingen en stich tingen, welke voor kennisgeving werden aangenomen. 3. en 4. Deze punten betroffen de aanbieding van de gemeente rekening over 1962 en de aan bieding van de rekening van de gemeentelijke instelling voor sociale zorg in 1962. 5. Vei'zoek om subsidie van het bestuur van de Katholieke Stichting ter verzorging van de Miater Amabilescholen in de Kanaalzone. De raad besloot, na een uiteen zetting van de Voorzitter toe te stemmen in een subsidie. Het voorstel hield in per leerling van Sas van Gent een bedrag van 18 vast te stellen. De raad besloot conform het voorstel van B. en W. met een totaal van 234. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van een raadsbe sluit van 26 oktober 1963, waar bij was besloten grond te ver kópen aan de Staat der Neder landen tot een lengte van 140 meter. Later wilde de Staat de lengte veranderd zien in 137,78. meter. De raad had in deze wijziging geen bezwaar en ging zonder hoofdelijke stemming hiermede accoord. 7. Verzoekschriften om ge meentegrond in erfpacht. Ingekomen waren aanvragen om gemeentegrond in erfpacht van A. de Welde, aan de hoek RijsenburgPapegeulstraat en W. Garskamp aan de Vier Am bachtenstraat en A. L. Uyter- hoeven, eveneens aan de Vier Ambachtenstraat. De heer Stevens deed een voorstel om B. en W. te machti gen een besluit te nemen wan neer zij met de heer L. Uytter- hoeven tot een overeenkomst kunnen komen. Men stelde voor als volgt te onderhandelen: de heer Uytter- hoeven plaats te geven direct op de hoek van de Vier Ambachten straat, dus het verste van het be jaardenhuis verwijderd. De heer Garskamp voor te stellen grond te pachten vlakbij, zo mogelijk naast het bejaarden tehuis. Mochten beide heren hier mee akkoord gaan dan waren B. en W. direct gemachtigd tot be sluiten over te gaan. De grond in erfpaehtverlening aan de heer A. de Wilde leverde helemaal geen moeilijkheden op. Conform het voorstel van de heer Stevens werd besloten. 8 en 9. Voorstel tot intrekking erfpachtsbesluit en verzoek tot aankoop van gemeentegrond. De punten 8 en 9 van de agen da waren nauw aan elkaar ver want, want punt 8 was een ver zoek tot intrekking van erfpacht van de heren J. P. Sarneel en L. van Belleghem, terwijl punt 9 'n verzoek was van dezelfde heren om grond te mogen kopen aan het Rijsenburg in het nieuwe uit breidingsplan. De raad besloot z.h.s. het voor ste] van B- en W. aan te nemen en verkocht de grond voor 11,25 per m2. 10. Verzoekschrift tot stich ting van U.L.O. De raad kreeg hier een ont werpbesluit voorgelegd waarin het belang ,en de redelijk te ver wezenlijken plannen vastgelegd waren voor het stichten van een school voor uitgebreid lager on derwijs. De voorzitter wees op 't belang van de school en voor het aantrekkelijke hiervan voor een gemeente. De raad besloot dan ook con form het voorstel van B. en W. en besloot gelden beschikbaar te stellen voor de stichting van een dergelijke school. De school, waarvan de bouw nog wel even op zich zal laten wachten, zal plaats moeten bieden aan 115 leerlingen en zal bestaan uit 5 lokalen. 11. Benoeming marktmeester. Het voorstel van B. en W. was om de heer A. de Vries per 1 januari 1964 te benoemen tot marktmeester als opvolger van de heer R. C. van Ham, die de pensioengerechtigde leeftijd be reikt heeft. De heer De Meijer protesteerde tegen het voorstel van de voor zitter en bracht naar voren dat het een zeer grote blijk van waardering zou zijn wanneer de gemeentebode dit ambt bezol digd zou mogen uitvoeren. Hij had dit de laatste tijd toch ook al gedaan tijdens de ziekte van de heer Van Ham. De heer De Rijk was het hele maal niet eens met het feit, dat wanneer De Vries marktmeester werd, het ambt van marktmees ter onbezoldigd zou gebeuren, daar de heer De Vries reeds een inkomen als gemeenwerker had. De heer Boekstael vond het on zin om nu nog een oproep te plaatsen voor sollicitanten voor de funktie van marktmeester als opvolger van de heer Van Ham, daar de heer De Vries hiervoor reeds was voorgedragen. Mevr. NeetesonBongers vroeg de Voorzitter of deze dit punt van de agenda wilde afvoeren om eventueel een nieuwe voordracht op te maken. De Voorzitter vroeg de raad of deze er akkoord mee ging dat dn voorstel werd afgevoerd om zich hierover nogmaals te beraden. Aldus werd besloten. 12. Voorstel tot definitieve goed keuring van het plan tot onteige ning ten name van de gemeente Sas van Gent van ongebouwde eigendommen gelegen in het uit breidingsplan Noord-West. Conform het voorstel werd hier toe besloten. 13. Voorstel tot wijziging van de gemeenscha,ppelijke regeling tot centralisering van liet bouw- en woningtoezicht en van de dienst van gemeentewerken in Oost Zw- Vlaanderen. Daar de gemeente Terneuzen uit deze dienst is getreden en daardoor verschillende artikelen van de statuten gewijzigd moe ten worden is het nodig dat de raad zo spoedig moglijk een be slissing neemt in verband met de •aanstelling van personeel. De heer De Groff wenste de behandeling van dit punt tot een volgende vergadering uit te stel len aangezien de leden nog niet voldoende tijd hebben gehéld deze wijziging van de statuten te be studeren. De uiterlijke termijn is hiervoor gesteld op 1 april 1964, dus zoveel haast is toch ook niet bij. De heer De Meijer kon zich vol komen verenigen met het voor stel van de heer De Groff en wenste dit in handen te stellen van de commissie van financiële zaken. Beide heren wilden nu wel eens duidelijke cijfers zien over bedra gen en eventuele kosten. De heer De Rijk wees er op dat als men op eigen houtje ging werlien, de kosten voor de ge meente veel hoger zouden wor den- De Voorzitter zeide, dat als men thans een besluit nam daar mede nog niet gebonden of uit geschakeld was, omdat eerst in 1965 het definitieve antwoord be kend moest zijn of men al of niet aan de gemeenschappelijke wens te deel te nemen, of op een an dere wijze deze dienst zou inrich ten. Z.h.s. werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Na een korte onderbreking werd de vergadering voortgezet met de punten 14, 15 en 16 van de agen da, zijnde Vaststelling van de begroting- van de gemeenschappelijke vlees keuringsdienst, idem van de be groting van de stichting het Sas- se Zwembad en van de gemeen telijke instelling voor sociale zorg. Bij monde van de voorzitter van de daartoe benoemde commissie, bestaande uit de heer Stevens, voorzitter, mevr. Dierickx en de heer De Meijer deelde deze mede, dat de commissie de ingediende begrotingen had gecontroleerd en in orde bevonden. Z. h. s verleende de raad zijn goedkeuring aan de vaststelling van deze begrotingen. 17. Vaststelling van de gemeente begroting 1964. De Voorzitter gaf gelegenheid tot het houden van algemene be schouwingen. Namens de Katholieke fractie sprak mevr. Vervaet haar vol doening uit over het verkregen batig saldo van 65.000 van de gemeentebegroting met een post van 26.000 voor onvoorziene uit gaven. Ook de reserve van bijna een half miljoen gulden stemde de Katholieke fractie tot grote voldoening. Zij wees op de func tie van Sas van Gent en haar gunstige ligging in de kanaal zone aan de toekomstige verbin dingsweg van Rotterdam naar het hart van Europa en verzocht het college in het komende jaar alle prioriteit te verlenen aan de industriële ontwikkeling van de gemeente, zoiwel wat betreft de groot-industrie als aan de toe voer-bedrijven. Gaarne zou ge zien worden, dat B. en W. niet alleen interesse zou hebben voor woningwetwoningen, maar ook belangstelling zou tonen voor de bouw van „betere" woningen. Verder had zij nog een heel ver langlijstje voor B. en W., n.l. het bouwen van een nieuw gemeen tehuis, verbetering of uitbreiding j van het sportveldencomplex, het oDnemen van contacten met de plaatselijke industrie betreffende; de aardgas-voorziening, meer aandacht te schenken aan de op lossing van de onr.endabe'e ge bieden. een waterdichte regeling voor de uitgifte van gemeente gronden, het samenstellen van een ontwerp voor de aankoop van oude erfpachten en een tijdige indiening van voorstellen inzake uitvoering van de algemene Bij standswet. Na een woord van dank tot het college van B en W. gespro ken te hebben, besloot zij de reeks van wensen en adviezen van haar fractie. Als woordvoerder van „Ge meentebelangen" sprak de heer De Meijer zijn dank uit voor de overzichtelijke begroting, en voor de duidelijke toelichting daarop. Ook hij drong aan op een snelle verwezenlijking van de industria lisatie in het gebied ten noorden van Sas van Gent en stelde na mens zijn fractie voor om hier voor een commissie samen te stellen, gevormd, door het college van B. en W. en vertegenwoordi gers van de industriën om in ge zamenlijk overleg het woningpro bleem te bespreken en zo moge lijk op te lossen, daarbij aandacht schenkend aan de bouw van bete re woningen. Op het terrein van het onder wijs wees spreker op de nood zaak van een nieuwe kleuter school en de bouw van een school voor uitgebreid lager onderwijs. (Adv.) TER INTRODUCTIE: Vergelijk kwaliteit en prijs Werkelijk bijsmaakvrij Dankzij de nieuwe bereidingswijze (geüperiseerd) is VVM koffiemelk roomblank, zuiver, natuurlijk van smaak en bovendien zuinig in gebruik. Een klein scheutje kleurt uw koffie prachtig mokka-bruin. Het vetgehalte is uitge balanceerd: 7,8 om 100 koffiesmaak te garanderen. Ook de verpakking heeft alles mee Een eenmalige licht- en luchtdichte papierverpakking (speciaal geprepareerd) - dus geen statiegeld, scherven of spoelen. De ideale bescherming van kwaliteit en smaak. Licht in gewicht - makkelijk mee te nemen - handig op te bergen - schenkt zonder morsen. Inhoud in ongeopende verpakking maanden houdbaar. K NIP een hoekje schfwI- w vOUW* De fractie „Gemeentbelangen" zal steeds haar stem geven aan alle voorstellen, welke het onder wijs zouden bevorderen. Spreker bracht de speeltuintjes onder de aandacht van B. en W. en drong er op aan om er einde lijk iets voor te doen. Behalve voetbal en atletiek attenteerde hij het college op het feit, dat er in Sas van Gent ook andere tak ken van sport beoefend worden, b.v. volleybal en tennis, en ver zocht ook deze in de begroting op te nemen. Wat de aankoop van de nieuwe brandspuit betreft, waarmede de heer De Meijer, zich volkomen kon verenigen, gaf hij in over weging de oude spuit niet te ver kopen, maar deze geschikt te ma ken voor materialenwagen Van de brandweer. Tenslotte verzocht hij het colle ge om jaarlijks een verslag uit te brengen, als commentaar op de begroting en dit ter beschik king te steüen van degenen, die hiervoor belangstelling hadden. Dit verslag zou dan zodanig moeten worden samengesteld, dat een ieder dit zóu kunnen vol gen. Hierna werd namens de Partij van de Arbeid 't woord gevoerd door de heer De Groff. Allereerst dankte hij het college voor de ingediende begroting. Hij noemde het op korte termijn verwerven van industriegronden voor de klein-industrie een zeer belangrijke zaak en had alle waardering voor de ij ver van het college van B. en W. in dit op zicht, maar zijn fractie was van oordeel, dat er zo spoedig moge lijk gronden moesten verworven JOHN BOLANü CONTRA SCOTLAND YARD 34) ,Het volgende plaatje, dat ik u zal laten zien is vanaf het zelfde punt genomen, maar iets lager, zodat u de omheining zien kunt." Hij liep naar het projectie apparaat, deed het andere plaatje erin en liep terug naar hef scherm. „Zoals u ziet is dit niet zo'n heel erg groot obstakel. Het zal geen minuut duren om dit door te snijden. De omheining zelf loopt langs de weg over onge veer 30o meter en buigt dan af." Hij deed het licht weer aan en lachte tegen het gezelschap. „Dit is dus ons doel, heren. Maar nu nog de uitvoering van het plan." Hij gaf Mycroft een wenk. „Zes, geef mij de persoonsnum mers eens aan." Hij moest z'n vraag tweemaal herhalen voor de exkwartier- meester begreep, dat het woord tot hem gericht was. De persoonsnummers waren banden van zwarte stof, waarop met een grote steek de nummers in wit lint genaaid waren. Hyde deed een van de banden om z'n rechter mouw, zodat het nummer 1 duidelijk zichtbaar was. „Wilt u allen uw eigen num mer aandoen", zei hij. Toen ieder z'n eigen nummer uitgezocht had, waarbij zij ver legen tegen elkaar grinnikten, zei Hyde op barse toon: „Dit is geen grap. Vanaf dit ogenblik wordt ieder van ons bij zijn eigen nummer aangespro ken. Ik sta ieder slechts één vergissing toe. Daarna zal het ieder, die een ander bij z'n naam in plaats van bij zijn nummer aanspreekt, precies honderd pond kosten." Je kon de stilte snijden. „En als hij doorgaat met fou ten maken, zal het hem na zes keer vijfhonderd pond per keer kosten!" Dit keer had er iemand nei ging om te protesteren. Het was nummer 3, Lexy. „Hé, een beetje kalm, hè! Het is niet nodig....! „Alles is nodig, stommerd!" De stem van de kolonel striem de Lexy als het ware in z'n ge zicht. „Zet het allemaal goed in jul lie hersens, dat dit geen spelle tje is. Onze inzet is enorm en worden voor de vestiging van grote industrieën. Men moet niet tevreden zijn met Sas van Gent te zien als vestigingplaats van toeleveringsbedrijfjes. Met grote j teleurstelling had spreker ken- nis genomen van de zeer geringe toewijzing van woningen aan de provincie Zeeland dat dit jaar, althans in 1964, met 10 min der dan in 1963 genoegen moet nemen. De fractie van de Partij van de Arbeid zat nog steeds met drie hinderlijke kwesties in het ge drang. welke de woningvoorzie- ning geweldig hinderden: 1. De bedrijven in Sas van Gent hebben nog steeds moeite perso neel aan te trekken, daar er geen woningen voor het personeel be schikbaar zijn. 2. De binnenkomende pendel bevat nog steeds veel mensen, die dichter bij hun werk willen wonen en ook dienen te wonen. 3. Vele huwelijken moeten langdurig worden uitgesteld om dat geen passende woning be schikbaar is. Een andere zaak die de heer De Groff belichtte was het feil dat zowel ten oosten als ten westen van het kanaal een volle dige brandweeruitrusting aan wezig behoort te zijn; zeker als Westdorpe en Sas van Gent tot één gemeente zouden worden samengevoegd. Verder wees de heer De Groff er op, dat de wijze van uitgifte van gemeentegronden in erf pacht zijn fractie niet bevredigt. Het zal de gehele raad wel dui delijk zijn geworden, dat met de uitgifte van gementegrond aan aannemers niet kan worden we moeten er absoluut zeker van zijn, dat het risico tot een mnimum beperkt is. Eén foutje één enkel klein detail over het hoofd gezien en we zitten allemaal voor minstens 12 jaar achter de ijzeren tralies!" Hij fixeerde de overtreder. „Ben ik duidelijk genoeg?" Lexy slikte. Sinds jaren had niemand op die manier tegen hem gesproken en eens zou de kolonel hiervoor moeten boeten. Niet nu: Lexy kon wachten. „Ja, 1", zei hij, z'n best doende het normaal te laten klinken. Maar hij dacht: wacht/naar ven tje, jij verwaande vlerk! Ik zal het je betaald zetten, al kost het m'n laatste cent! Een duurdere eed kon hij niet zweren. 1 „Ben ik duidelijk genoeg, 3?" „Goed, dan kan ik doorgaan." Hyde knikte alsof alles vergeten was. „Dit gaan we doen. Wij gaan morgen naar Dorset. Ik zal m'n eigen wagen rijden en 2 zal de verhuiswagen nemen. We zullen op verschillende tijden vertrekken en komen op deze plek ongeveer 5 km aan deze kant van het kamp samen. Dan rijden we in convooi tot we de plaats bereiken, die ik zojuist heb aangewezen punt X. We zullen daar omstreeks middernacht aankomen en als alles goed gaat, zullen we om 1 uur weer op de terugweg naar Londen zijn. We weten wel niet precies hoe lang het zal duren vóór we dat hebben, wat we willen, maar we zullen hier in de kelder een paar schijnaanval- len doen om eens te zien hoe we het moeten aanpakken. Maar vóór we hiertoe overgaan zal voortgegaan. Gebeurt dit wél, dan komen er onvermijdelijk moeilijkheden uit voort. Een ge heel nieuwe beleidslijn zal in deze moeten worden gevolgd. Wat de belastingverzwaring in de gemeente betreft, zeide spre ker dat de zwaarste lasten door de zwaarste schouders moeten worden gedragen. De huidige accomodatie voor culturele en recreatieve aangele genheden is nog steeds afwezig of zeer zeker onvoldoende, aldus spreker. Tot slot gaf hij de vreug de van zijn fractie te kennen over de bouw en realisering van het bejaardencentrum dat Sas van Gent binnenkort zal bezitten. De beschouwing van de begro ting door de heer De Bruijn van de Protestantse fractie was zó krachtig, dat uitgereidheid ach terwege kan blijven. Het aan roeren van de zwakke plaatsen in het huidige beleid van B. en W. en het niet aangrijpen van de kansen vormden de kern van de redevoering van de heer De Bruijn. Hij was zeer tevreden over de toelichting van de begro ting en ook de uitvoerige be schrijving van de kapitaalswer- ken in 1964 kon zijn goedkeuring wegdragen. Hij wees op het grote verschil dat er bestond tussen het maken van plannen en het. verwezenlij ken ervan. Hij moest tot zijn grote ongerustheid constateren dat het in 1963 ontbroken had aan uitvoerend vermogen. Spe ciaal de woningbouw vond hij in 1963 een trieste geschiedenis. De moeilijkheid bij het college be staat in Sas van Gent blijkbaar Zes ons eerst uitrusten met de nodige kleren en zo." Hij lachte kort. „Het spul is al gekocht; ik hoop dui dat het past. Zes, kom er eens mee op de proppen?" De uitrusting was heel een voudig. Iedereen kreeg een overall met een draadschaar, gymschoenen, een kleine zak lantaarn, een zakkompas, een grote kap van slappe stof ge maakt, die helemaal over het hoofd ging en waar twee gaten in zaten voor de ogen en één voor de neus en de mond. Het laatste ding, dat ieder overhan digd werd, was een jute zak klein, maar erg sterk. Hyde kreek toe en nam z'n eigen uitrusting ook in ont vangst. „Er ontbreekt nog één ding", zei hij, toen Mycroft klaar was. „We hebben nog geen tijd gehad om handschoenen te ko pen, maar dat zullen we van middag doen Goed zo, laten we nu eens zien hoe we erin uit zien." Vijf minuten later waren ze tot anonieme personen voor el kaar geworden. Hyde gluurde door de gaten van z'n masker naar de anderen. Twee van hen kon hij maar met enige zeker heid herkennen Mycroft en Race en wel alleen door hun gestalte. Mycroft's dikte kon niet verbloemd worden en Race leek zelfs nóg geweldiger in die overall. Sommigen zagen er be slist komiek in uit, omdat ze in hun omhulsel zwommen, maar dat was niet zo erg, omdat het daardoor nog moeilijker was 'ze aan hun gestalte te herkenhen. om de verkregen vergunningen om te zetten in woningen, aldus spreker. Hij vond dat nieuwe projecten haast niet op gang kunnen ko men en, wanneer ze eenmaal tol stand gekomen waren, miste men in Sas van Gent de nodige zorg om deze projecten af te werken. „Bezien wij de Vierambachten- straat, Leepstraat. Joost Hamer- linckstraat en de omgeving hier van, dan blijkt, ondanks het feit dat de woningen betrokken zijn, dat de straten niet worden afge werkt. Doordat geen trottoirban den gesteld zijn, straatkolken ontbreken voor afvoer van op pervlaktewater, zou de naam „sloot" beter geschikt zijn dan die van straat". Aldus spreker. Hij vond het ook redelijk laat wanneer men nu nog een plan op tafel moet brengen betreffende de industrie. Na de sprekers dank te hebben betuigd voor hun algemene be schouwing zeide de Voorzitter, dat hij hierop in de volgende raadsvergadering zal antwoor den. Hierna werd de begroting 1964 door de raadsleden goedgekeurd. De punten 18 en 19 van de agenda, die resp. het bedrag per leerling en het aantal lesuren per week van de openbare lagere schooi voor '64 betroffen, werden z.h.s. aangenomen. Per leerling werd een berag van 91,50 vast gesteld. 'Punt 20 van de agenda, dat een wijziging betrof in de gemeente begroting 1963, ging ook vlot on der de hamer door. De Voorzitter deelde nog mede dat door de Boerenleenbank aan de gemeente een geldlening was verstrekt van 200.000 tegen 3% en met een aflossingster mijn van 10 jaar, voor de aan- kooo van te onteigenen gronden. Bij de rondvraag kwam nog even ter sprake de verwarming van het badhuis, die niet vol doende bleek te zijn. Ook werd door de heer De Meijer kritiek geleverd op een bespreking in Hulst, waarop de gemeente Sas van Gent niet was uitgenodigd. Mevr. Vervaet wees op het feit dat het nu 7 weken zou duren voora'eer de raad weer bijeen zou komen en dat vond zij toch wel erg lang. De Voorzitter stelde dan ook voor om op 17 januari 1964 weer in vergadering bijeen te komen, waarna hij de vergadering sloot. (Wordt vervolgd.) Uitwisseling tussen Russische en Amerikaanse gezinnen Opgewacht door hun gastheer en een drom verslaggevers en cameramensen van de tv zijn donderdagavond een Russisch echtpaar en hun twee kinderen op het vliegveld van New York aangekomen om de Kerstdagen door te brengen bij een Ameri kaans gezin in Portsmouth, Ohio. Het bezoek maakt deel uit van een project „Operatie vrede op aarde" onder auspiciën van de Kamer van Koophandel van Portsmouth. De uitwisseling tus sen Russische en Amerikaanse gezinnen is geregeld door het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken en de Sowjet- regering. De Rus werkt in een auto- fabriek in Moskou en zijn vrouw geeft Engelse les. Hun gastheer is advocaat.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5