Slachtoffers van de mist RoMClub PROVINCIAAL NIEUWS KERKDIENSTEN KOLONEL HYDE Sp* U lijmt snel en zonder klemmen met sa, SNELFIX Tagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 21 december 1963 Voor de zondag Zondagdiensten Tonic AXEL thans ook in BRESKENS ZAAMSLAG LEZERS die schrijven SAS VAN GENT AGPND* (Adv.) AXEL Gistermorgen te ongeveer 20 minuten voor twaalf zijn tijdens de zeer dichte mist twee bussen van de Z. V. T. M ter hoogte van de Eversdam, op de weg tussen Zuiddorpe en Zwartenhoek, in frontale botsing gekomen, ten gevolge waarvan twee passa giers, mevr. Mangnus uit St. Jansteen en mej. De Haut uit Zuiddorpe verwondingen oplie pen. Nadat dokter Puylaert uit Sas van Gent eerste hulp had ver- „Mijn Koninkrijk ts niet van deze wereld." (Johannes 18 36.) De rauwe ergenis van de mens wording mag door de uitwendige praal en schittering, waarmede ons Kerstfeest dit gebeuren der vernedering omhangt, niet ver doezeld worden, Eén van de meest geraffineerde pogingen van Satan om het Koninkrijk van deze Koning de nek te breken bestaat daarin, dat hij die stal, die kribbe, dat kruis, dat bloed (d.w.z. de ergenis die dwars tegen onze natuurlijke instelling ingaat) elimineert. Hij tracht deze Koning van Zijn kracht te beroven door Zijn Koninkrijk te veruiterlijken en te verwereld'ij- ken door Zijn Kerk rationeel, conventioneel, burgerlijk, netjes, fatsoenlijk te maken. Op dit front heeft Christus met 't volk der Joden gevochten. Wat heeft Hij als Koning bij hen prachtige kansen gehad! Ze wil den Jezus graag koning maken. „Hosanna, gezegend is Hij die kómt in de Naam des Heren." „Here, zult Gij in deze tijd aan Israël het Koninkrijk weder op richten?" Christus wijst dit alles met kracht af. „Mijn Koninkriik is niet van deze wereld." Altijd weer „vertoont" Hij Zijn discipe len dat Hij lijden en sterven moét en alzó tot Zijn Koninkrijk in gaan. „Zijt gij dan 'n koning?" vraagt Pilatus in arren moede aan de ontluisterde: het bloed sijpelt lanvs Zijn geschonden gelaat. Zó vragen de miljoenen, die om heen dwarrelen die Hem niet willen en die toch niet los van Hem kunnen komen. „Ja, Ik ben een Koréng" en dan toont Hij hun Z;in kribbe, Zijn kruis, Ziin dood, Zb'n bloed. Zo komt Kerst tot ziin crisis. Voor de natuuriiike mens zit daar inderdaad niets in. En die ziet er ook mets in. Ziin dan de men sen. die voor Hem ais Koning knielen, buiten zinnen? Dat zijn ze niet! „Want hun, die behou den worden, is Hii: kracht Gcws tot zaligheid." Dat wist die moordenaar, toen hii dwars door het bloed en het knus van de Ko ning heenkeek en bad: „Hpre, ge denk mijner als Gij in Uw Ko ninkriik zult gekomen ziin." Hij had de Koning gevonden! (Uit „De Stem achter U.") leend werden beiden, evenals de chauffeur A. de B., ter verdere verzorging naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Sluiskol vervoerd. Mej. De Haut had verwondin gen aan neus en bovenlip, ter wijl mevr. Mangnus zware hoofdwonden had. Verder had een tweetal passa giers lichte verwondingen, even als de beide chauffeurs, waarvan A. de B. uit Axel na een behan deling in het ziekenhuis te Sluis kil naar huis kon terugkeren, terwijl de andere chauffeur O. de R. uit Sas van Gent nadat hem eerste hulp was verleend recht streeks huiswaarts kon keren. Beide bussen liepen aan de voorzijde materiële schade-op. SAS VAN GENT Gistermiddag omstreeks half vier slipte op de Westdam een personenauto, bestuurd door de heer K. uit Axel, en kwam hier door in botsing met de gepar keerd staande bestelauto van de heer De R. uit Hontenisse. De heer K. werd aan het hoofd gewond, terwijl beide auto's ma teriële schade opliepen. TERNEUZEN Gistervoormiddag te elf uur 40 had nabij St Anne op de weg TerneuzenAxel een kettingbot sing plaats, waarbij waren be trokken een bestelauto bestuurd door de heer G. P. uit Koewacht, een vrachtauto bestuurd door de heer P v. d. B. uit Terneuzen en een Volkswagen-personenauto bestuurd door de heer M. L. H. uit Terneuzen. De heer P. uit Koewacht kreeg ter hoogte van St Anne pech met de bestelauto en stopte uiterst TERNEUZEN. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8' uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter P. J. Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17, 'telef. 2324. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene en Wit-Gele Kruis: zr. E. A. H. de Vries, Van Steen bergenlaan 67, telef. 3360. AXEL. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter K. Boor, Noord straat 8, tèl. 666. DIERENARTS. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel. Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J Cysouw, Westkade 119A, te Sas van Gent, tel. 01158—588. rechts van de weg. De bestuurder van de vracht auto bemerkte door de dichte mist te laat de stilstaande auto en probeerde door sterk naar links uit te wijken een aanrijding te voorkomen. De vrachtauto kwam desondanks in aanraking met de achterzijde van de bestel auto. Tengevolge van de schok kwam de vrachtauto in de zachte berm van de weg terecht. Om weer op de rijweg te ko men, reed de bestuurder achter uit, doch de vrachtauto werd daarop aangereden door een aan komende Volkswagen, waarvan dc bestuurder te laat de vracht auto had ongemerkt. Bij de kettingbotsing werd de bestelauto licht beschadigd, de vrachtauto aanzienlijk en de Volkswagen zwaar. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. ZAAMSLAG Uit Zaamslag werden niet min der dan vijf verkeersongevallen gemeld. Tengevolge van de zware mist en het gladde wegdek hadden op de Kampenseweg, gemeente Zaamslag, drie verkeersongeval len plaats. De eerste had des voormiddags om half negen plaats, tussen een Dersonenauto, bestuurd door de heer L. T. M. de Moor uit Zaam slag, en een vrachtauto van de Coöp. Zuivelfabriek „Roombo ter" te Kloosterzande, bestuurd door de heer P. A. de K. Eerst genoemde kwam uit de richting van de Polderstraat gereden en De K. uit de richting van de boomgaarden van de heer De Winter. De tweede aanrijding had des voormiddags om kwart over negen eveneens op de Kampense weg' plaats tijdens het onderzoek door de Rijkspolitie naar de toe dracht van eerstgemelde aanrij ding. Bij deze botsing waren betrok ken de op de rechterzijde van de Kampenseweg stilstaande auto van de heer G. J. M. de Moor en een door de heer P. van de Ree bestuurde auto. Prijskaarting en van de A.3.C. Kienavond De derde botsing volgde om tien minuten over half elf en wei op dezelfde plaats tijdens het politioneel onderzoek naai de toedracht van de plaats gehad hebbbende aanrijdingen. De heer C. de Kraker reed te tien minuten over half elf met zijn personenauto tegen de stil staande vrachtauto van de eerst genoemde aanrijding, welke voor hem rechts van de weg in de berm en gedeeltelijk op het bouwland stond. Doordat de heer De K. moest uitwijken voor een tegenligger op deze smalle weg.'kwam zijn auto tegen de achterzijde van de vrachtauto terecht, waarvan de laadboom door de vorruit van de auto drong. Ook hierbij bleef het zonder persoonlijke ongelukken. De ter assistentie van de Rijks politie te Zaamslag opgeroepen Rijkspolitie uit Stoopeldijk kreeg eveneens zijn handen vol werk. OOST ZEEUWS-VLAANDEEEN NED. HERV KERK. ZONDAG 22 DECEMBER 1963 (Vierde Adventzondag) Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur Ds. J. Scholten. van Terneuzen; 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds, R. G. J. Tim- mers. Philippine: 10.45 u. Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E. Stern; 19 uur Geref. dienst. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. .Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek; 19 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. (Kerkhoflaan) 9.30 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht; 14.30 uur Ds. E. Grams- bergen, van Hontenisse. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. .T. A. Gravenstein, van Rinsuma- geest, GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Oh- rnann. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. OHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Vlooswükstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees- diénst. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Aardenburg: 10.15 uur Ds. S. A. iVis. DOOPSGEZINDE KRING EN NED. PROT. BOND 'erneuzen: 10.30 uur (Sehoplwe 21) Ds. S. A. Vis, van Aarden burg. VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (FHadelfla kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst 8.30 uur n.m. bidstond. Iedere donderdagavond om S uur sa menkomst. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiliging»»*- menkomst 7.30 uur Verlossing»- samenkomst. Leidster: kapitein» H. Bierman. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H, Mis; 10 uur Gezongen H. Mis. 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur 10 uur: H. H. Misstn. Philippine; 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van "Gent: 7 uur, 8.30 uur, 1b uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur; H.H. Missen; 17.00 uur: Avond mis; Triniteitskerk: S uur en 11 uur H.H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK. (Vierde Adventzondag) ZONDAG 22 DECEMBER 1963 Aardenburg: 10.30 uur Ds. C. Balk. Biervliet; 10 uur Ds. W. S. Even huis (Viering H. Avondmaal). Breskens: 10 uur Ds. H. W. Doorn- ink, van Groede; 19 uur Gemeen schappelijke Kerstzangdienst. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H- J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. H. van Dalen (Viering H. Doop)11.30 uur Kinderkerkdienst Ds. W. S. H. van Dalen; 16 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede (streek- jeugddienst). Retranchement: 10 u. Eerw. heer G. Mi C. de Vries. Sehoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Can- didaat Le Comte. St. Kruis: 9 uur Ds. C. Balk. Sluis: 9.30 u. Candidaat Le Comte. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma (Bed. H- Doop). IJzendijke: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen 1 Zuidzande: 10 uur mej. Da. H. B. de Neeling. Om half tien kwam de mel ding van- een aanrijding in de Veerstraat. Dc heer De Klerk reed met zijn auto van het. erf van de heer Dieleman toen de heer De Graaf, deurwaarder te Hulst, in zijn auto ter plaatse naderde en te gen de achterzijde van de auto van de heer De Klerk botste. De Wegenwacht, die de aan rijding bemerkte, stopte om eventueel hulp te verlenen, maai de bestuurder van een nog on bekend gebleven Volkswagen, die in de zware mist spoedig uit het oog verdwenen was, reed teggen de stilstaande auto van de wegenwachter, wiens auto even eens materiële schade opliep. Om vijf minuten over half tien reed de'heer J. B. wonende te Terneuzen met zijn met paard bespannen wagen over de Ter- neuzensestraat in de richting van de kom. De heer J. de Caluwé, die met zijn vrachtauto in dezelfde rich ting reed. bemerkte te laat de met paard bespannen wagen en om een aanrijding te voorkomen week hij sterk naar links uit, doch raakte daarbij dé linker achterzijde van de wagen. Door de schok werd de voer man van de wagen geslingerd en en tot overmaat van ramp sloeg het paard met de wagen achter- zich op hol. Op het erf van de heer Diele man kwam het paard tot stil stand. Behalve de val van de voer man bleef het zonder persoon lijk letsel. Donderdagavond hield in „Centrum" de Alg. Bedrijfsgroe pen Centrale een kaart- en kien avond voor haar leden en de vrouwen van haar leden. Voor deze beide gezelschap- spelen waren weer een groot aantal prijzen (kippen, taarten en kerstkransen) beschikbaar. Zowel bij de kaarting als bij het kienspel was er een zeer ge lige sfeer. Uitslag kaarting: 1. M. Oppeneer 0 pnt.; 2. L. Jan sen 0 pnt.: 3. R. de Ridder 2 pnt.; 4. N. Scheele 5 pnt.; 5. G. van Espen 5 pnt.; 6. C. Kaijser 7 pnt.; 7. J. Roose 9 pnt,; 8. J. de Nijs 9 pnt.; 9. L. Ortelee 9 pnt. 10. J. den Engelsman 10 pnt.; 11. C. Dieman 12 pnt.; 12*. J. Kaijser 14 pnt.; 13. K'. Kaijser 17 pnt. 14, M. den Engelsman 17 pnt.; 15. J. Dronkers 17 pnt; 16 G. den Engelsman 18 pnt.; 17. A. Dieleman 20 pnt.; 18. J. Hame link 22 pnt.; 19. M. Hamelink 24 pnt.; 20. Jac. Hamelink 26 pnt. Uitslag kienspel: 1. Mevr. Ortelee; 2. mevr. Kie viet; 3. mevr. Hamelink; 4. mevr. Braem; 5. mej. Ineke Bolleman; 6. mej. Francien Kaijser; 7. Di- neke Hamelink en 8. mevr. Kaijser. Kerstbijeenkomst van de N. C. V. B. Donderdagavond hield in het jeugdgebouw in de Kerkdreef de Ned. Chr. Vrouwenbond haar Kerstbijeenkomst. De presidente mevr. Weijns- Bakker, opende deze bijeenkomst met gebed. Na het zingen van Ps. 98 1 en 2 las zij het Kerstevangelie uit Lucas 2 1 t/m 20. Hierna zong een koortje uit de vrouwenbond enkele Kerstliede ren gevolgd door dé Schriftle zing uit Mattheüs 2 1 tot 8. Vóór de pauze zong het dames koortje nogmaals enkele liede ren. Na de pauze volgde een Kerst liturgie door een vijftal dames en de heer Kolijn uit Terneuzen. wordt gedaan. Na afloop hiervan werd de geslaagde Kerstbijeenkomst door de heer Kolijn met gebed ge sloten. Proefvaart moderne stalen hekkotter. Door de firma Gebr. Van de Sande alhier is de eerste stalen hakkotter, de O.D. 10, tijdens een officiële proefvaart aan de eige naar. de heer J. Molesteeg uit Ouddorp, overgedragen. Deze kotter wijkt sterk af van de bestaande. Met tal van tradi ties is hierbij gebroken. Het stuurhuis is op het voorschip ge plaatst, terwijl d? mast het achterschip staat. Ook deze mast is van geheel afwijkende con structie. een 2-poots mast dwars geplaatst. Naast de trawl- en spanvisserij zal ook de bokken- visserij kunnen worden uitge oefend. Deze gieken zijn zodanig aangebracht dat bij vastlopen eventueel kapseizen uitgesloten is. Het achterschip is geheel vrij, waardoor een grote werkruimte ontstaat. De winch is niet meer op het dek, doch onder de stuur hut geplaatst, waardoor het mo gelijk is deze vanuit de stuurhut te bedienen. De logiesruimte biedt plaats Jansteen nam donderdagavond 22 cursisten, opgeleid door doh- ter Dupuy in samenwerking met de instructeur Sarneel, het E.H. I. O.-examen af. Deze cursisten, waarvan 13 B.B.-noodwachtplich- tigen en 9 vrijwiligers, waren reeds in het bezit van het E- H. B. O.-diploma en de examinator kwam tot de conclusie, dat zij al len geschikt waren om het E.H. I.O.-diploma te ontvangen. Voor waar, een prachtig resultaat. Behalve dokter Dupuy en de instructeur Sarneel toonden ook de burgemeester van Sas van Gent, de heer R. A. J. den Boer, het H. B. B. van Zceuws-Vlaan- deren W. I. Catsman, alsmede diens plaatsvervanger A. Rottier, belangstelling voor dit examen. Kerstfecstviering Hervormde Vrouwenver. „Martha". Woensdagavond werd het Kerst feest gevierd door de Hervorm de Vrouwenvereniging „Martha" in het Verenigingsgebouw aan de Zaagstraat. De gedekte tafels met de bran dende kaarsen boden de aan wezigen een vrolijke aanblik. De presidente mevr. Becht ver zocht als openingslied te zingen: Gez. 1 3 en 9. De Kerstlitur- gie werd met medewerking van mevr. Lensende Bokx en mevr. Van de zijde der politie worden de bestuurders van personen auto's, vrachtwagens .en brom fietsen dringend verzocht bij zware mist, ter vermijding van ongelukken, niet harder te rijden dan twintig kilometer. BE WEG AXELZAAMSLAG Met. grote belangstelling heb ik het raadsverslag van de ge meente Axel gelezen en de voor uitstrevende geest van deze ge meente daarin opgemerkt Eén onderwerp van bespreking moet vele weggebruikers tegen gevallen zijn. n.l. dat de heer Oggel, die het zo opneemt voor Spui, nu voor de.wegverbetering van Axel naar Zaamslag zo slecht voor de dag komt. Daar de besproken Zaamslagse weg bijzonder slecht en gevaar lijk is, vooral, voor degene die dagelijks op de fiets naar school of naar hun werk moeten, en juist dit de gemeente is waar Axel leerlingen 'voor de scholen kan verwachten, viel het me zeer tegen dat ook hij niet op verbetering van deze weg aan gedrongen had. Eigenlijk moesten zij die hier op invloed uit kunnen oefenen eens een week met voorgenoem de scholieren of werknemers per fiets meerijden, misschien was dan de beoordeling gunstiger, om bij deze het veilig verkeer te be vorderen, en zou er dan geen enkele stem in gebreke blijven. EEN SCHOLIER. (Adv.) aan zeven mensen, terwijl in het middenruim een visruim van 47 kubieke meter is, waarin pl.m. 30 ton vis kan worden opge slagen. Ook is dit ruim voorzien van een koelinstallatie. Het schip heeft een lengte van 21.20 m, breed 5.60 m en een holte van van 2.60 m. Het mechanische gedeelte be staat uit een 380 pk motor. De bestuurbaarheid wordt geregeld door een elektrische hydrauli sche stuurmachine. Ook is het schip uitgerust met telefonie, echolood en een decca navigator Door de heer Bom werd vóór de proefvaart nog een uitvoerige uiteenzetting gegeven, waaruit bleek dat de stabiliteit veel ver groot is. Het voordeel van een groot achterwerkdek is een gro tere veiligheid. De inhoud is 49 b.r.t. Dit was noodzakelijk om niet in gediplomeerde krachten te vallen en een grotere beman ning nodig te hebben. De verwachting is dat meer dere schepen van dit soort zul len worden besteld en in de vaart worden gebracht. Bij de firma Gebr. Van de Sande te Breskens zijn reeds enkele bestellingen gedaan, terwijl ook uit het bui tenland voor deze scheepsbouw belangstelling is. 32 cursisten geslaagd voor het E. H. I. O.-diploma. Dokter Adriaansens uit Sint 'i»Vi <**i ">rn irp."'■O»'<***-~f f JOHN BOLAND CONTRA I SCOTLAND YARD 33) Al glimlachte hij vaag na deze uitval, toch was er in het minst geen vrolijkheid van z'n gezicht af te lezen en ook z'n stem klonk streng, toen hij vervolg de „Wij zijn hier uiteindelijk maar voor één doel en dat is de hand te leggen op een miljoen pond. Eén miljoen pond! Denk eens aan. Verdeel het in gelijke delen tien gelijke delen en u krijgt, dat ieder van ons rijker zal zijn dan hij ooit had kunnen dromen. Maar u moet alleen goed begrijpen, dat er maar één weg is om dit geld te krijgen en wel precies zo te doen alsof we een vijandelijke inval ondernemen. Er moet dis cipline zijn. Militaire disci pline!" Er werd geen enkele tegen werping gemaakt en hij ging dus wat kalmer door. ..U zult mijn autoriteit hebben te *aan- vaarden en wel vanaf ditzelfde ogenblik. Is het duidelijk?" Behalve een beetje ongemak kelijk heen en weer geschuifel op de stoelen, zei niemand iets. Toen ging Hyde voor het school bord staan. „Goed dan. Het eerste wat wij hebben te doen is onszelf andere namen te geven. Vanaf dit ogenblik noe men we elkaar alleen bij num mers zodra wij bij elkaar zijn. Wij zullen hier regelmatig op oefenen tot ik er zeker van kan zijn dat iedereen z'n taak weet en ook vervullen kan zonder een enkele hapering of fout. Is dat duidelijk? Goed zo. Hier zijn onze nummers." schreef op het bord: Nr. 1 Hyde Nr. 2 Race Nr. 3 Lexy Nr. 4 Forthill Nr. 5 Stevens Nr. 6 Mycroft Nr. 7 Smith Nr. 8 Weaver Nr. 9 Jones Nr. 10 Wanray De laatste vier namen waren van de jongsten uit de groep allen ondergeschikte oud-infan teristen. De kolonel drhaide zich om. „Ik wens niet, dat u dit als een grap opvat. Als we op karwei zijn zou het nodig kunnen zijn elkaar toe te roepen. Het zou natuurlijk eenvoudig zijn elkaar bij de naam te noemen, maar dan Hij hield even stil. „Ik denk dat ik niets meer behoef te zeg gen?" Hij keek de mannen een voor een aan. „Geen commentaar Geen klachten? Heel goed heren, als u dan met me mee wilt gaan naar de deur hiernaast, dan zul len we ons eigenlijke doel eens onder de loep nemen." HOOFDSTUK V. De ruimte naast de eerste kamer was groter en er hing een wit scherm tegen de achter wand. De reden hiervoor werd spoedig duidelijk, want Hyde deed die lichten uit en stelde een projectie-apparaat in wer king. Op het scherm werd een groot beeld zichtbaar van wat Lexy onmiddellijk herkende als de opleidingsschool voor com mando's. Hyde stelde het beeld scherp en kwam toen met een aanwijs- stok in de hand naar voren. Hij begon op de manier van een docent een lezing te houden „Mijne heren, dit is ons doel: de opleidingsschool voor com mando's in Dorset. Deze foto is genomen vanaf de weg, die langs de westkant van het ter rein van de school loopt en de gebouwen, die u hier ziet" hij wees het punt met z'n stok aan „liggen ongeveer 200 m. van dé plek af, waar de camera opgesteld was. Het is een krombaan-opname hij gebruikte een militaire term zodat u de omheining niet kunt zien. Daar kom ik later op terug bij een ander plaatje. Maar wat u duidelijk zien kunt is, dat er geen enkel obstakel op dit terrein is be halve een paar struiken. De plek, die we op het oog hebben is hierNaar men mij ver teld heeft worden de wapens, die we moeten hebben, opgesla gen in kleine tunnelvormige plaatijzeren barakken ergens hiérHet is een kleine kuil of schacht. De donkere lijnen, die u hier ziet het is, vrees ik, niet al te best te zien is een draadversperring, die de wapenopslagplaats moet bescher men. Het wachthuisje zou hier er gens zijn, als we het konden zien". Hij wees een plek aan even buiten de rechterhoek van het plaatje. „De schildwachten blijven dichtbij het ingangshek en op het terrein wordt niet gepa trouilleerd. De enigen, die er naar alle waarschijnlijkheid zul len zijn, zijn de mannen van de brandwacht en die slapen in een van de gelijkvloerse kamers in het grote huis. Het is hoogst on waarschijnlijk dat we ze zullen zien, want ze blijven in het huis. De opslagplaatsen zijn een flink eind van de oprijlaan af. Ik weet niet precies hoe ver, maar het zal niet meer dan 80 a 100 meter zijn. Dit betekent dus, dat we kunnen doorwerken zonder gesnapt te worden. Als we eenmaal in de schacht zijn of wat het dan ook zijn mag zullen we volkomen onzicht baar zijn voor iedereen, die er niet toevallig tegelijk met ons te (Wordt vervolgd.) wed. De Vos—Oppeneer, geleid door mevr. Becht. Na afloop van deze mooie li turgie werd een kopje chocolade melk met verversingen aangebo den en ontvingen de aanwezige heren bovendien een rokertje. Na de pauze werd als samen zang gezongen Gez. 3, waarna door mevr. Becht eèri Verhaal werd voorgelezen, dat als titel droeg: „Ik heb een nïachtigc Heiland". Dit boeiend verhaal werd met volle aandacht beluis terd. Nu werd gezongen Gez. 70 vers 2, waarna weder werd ge pauzeerd. Op indrukwekkende wijze werd thans met groot succes een Kerststukje opgevoerd. Aan het slot hiervan volgde als samen zang „Er ruist langs de wolken". De presidente herdacht hierna hen die in barre wintertijden op zee zijn en verzocht te zingen Gez. 203. Aan het slot van deze mooie avond wees de presidente er op dat wij allen aan de vooravond staan van het Kerstfeest, daarbij de hoop uitsprekende dat wij als goede discioelen van Jezus goe de en gezellige dagen zullen heb ben. Voor het kerkelijk werk in de gemeente zal voor hen die het in deze feestdagen erg moeilijk hebben en aan patiënten uit Zaamslag die in sanatoria of zie kenhuizen zijn opgenomen een Kerstgeschenkje te kunnen aan bieden, een collecte worden ge houden, daarbij medewerkend aan Gods gebod. Mevr. Becht besloot deze Kerst- samenkomst met allen gezegende Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar toe te wensen. Als slotzang volgde thans Gez. 28 1, 2 en 4. Na afloop werd gezongen het bekende Kerstlied „Sitlle nacht". TOT 15 JANUARI 1964: WESTDORPE: „Troutzaerte": Expositie Jan van de Ven. ZONDAG 22 DECEMBER TERNEUZEN'. Luxor-Theater. 2 uur: „Kerim, de zwarte sheik"; 4.3o en 8 uur: „Geld speelt geen rol". Concertgebouw, 8 uur: „Kerim, de zwarte sheik". AXEL: Het Centrum, 2.30 en 7.30 uur: „West Side Story". BRAND IN TRANSPORTBEDRIJF IN HORST (L.) Gisteren heeft een brand de opslagruimte, spuitinrichting en. kantoren van de firma Janssen transport N.V. te Horst (L.) to taal verwoest. De garage kon worden behouden. Honderd transportautobanden gingen verloren en een partij binnenbanden, verder motoren en grote hoeveelheden olie, vet en verf. De oorzaak van de brand is onbekend. Dê eigenaar van het pand was verzekerd, de schade is nog niet precies vast te stel len, maar wordt getaxeerd op 75.000 gulden.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2