Kantongerecht te Terneuzen RADIO EN TELEVISIE BEURSOVERZICHT Friesche HEEREN-BAA1 SPORTNIEUWS DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak Woensdag 18 december '63 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 A (geel) 85 ct. Paars 70 ct. per 50 gram PSV TEGEN ZURICH OP 4 EN II MAART HIJ SCHROK ZICH. EEN AAP Overeenstemming BRIDGE ARRESTATIES IN VENEZUELA FOKSE BOETEN VOOK, OVERTREDING MAXIMUMSNELHEID Het was een slechte dag voor automobilisten die op 30 augus tus naar het veer te Perkpolder reden en om de een of andere reden meenden er' wel een schepje bovenop te kunnen gooi en Rijkspolitiemannen contro leerden te Kuitaart met een Phi lips elektronische snelheids meter en blijkens de resultaten hiervan moest gistermorgen een viertal personen voor het hekje verschijnen. Recordhouder in deze was de 34-jarige H. C. V.. handelaar te Bergen op Zoom. die de toege stane rijsnelheid van 70 km met veertig had overtreden en er dus 110 reed. „Ik lette meer op mijn horloge dan op de kilometertel ler," voerde verdachte aan, die zijn haast om de boot te halen verklaarde wegens moeilijkheden met de bevalling van zijn vrouw, waarover hij bericht had ontvan gen. De offieiqr van Justitie, mr. Lebret, vergeleek het tijdstip, dat in liet verbaal stond aange geven, nauwkeurig met de ver trektijd van het veer en conclu deerde toen, dat het toch a'les- zins onmogelijk voor gedaagde zou zijn geweest de pont te ha len, aangezien V. nog door de kom van Kloosterzande moest rijden. Rekening houdende met de gemoedstoestand waarin ge daagde op het tijdstip van de overtreding verkeerde, eiste hij een boete van ƒ100. De kantonrechter zeide nog iets milder te willen zijn en ver laagde de boete met een tientje. De 31-jarige chauffeur N. R. to Goes vervoert geregeld de post naar de overkant. Hij is in dienst van de A. M. Z. Hii zat tien km boven de limiet. Over eenkomstig de eis hoorde hij zich veroordelen tot 30 boete. Hetzelfde geval betrof G. J. A. v. d. A., vertegenwoordiger te Tilburg die ziin verhaal moest incasseren juist op zijn verjaar dag. „Het is bepaald niet prettig om dan bekeurd te worden, laat staan, dat het dit op een andere datum ook niet 's," zei de kan tonrechter mr. H. van don Belt. De eis bedroeg ook in dit geva' ƒ30 Misschien toch nog als een verlate verjaardacsurprise. maakte de kantonrechter er ƒ25 van. De 64-jarige carrosseriebou wer D. T., eveneens uit Bergen op Zoom, noemde het verbods bord eigenlijk een valstrik. Hii had het niet gezien en voelde zich niet schuldig. Dit vond de kantonrechter geen Prettig geluid. Dat T. jn een fihf reed. wilde hii wel enigszini tot verontschuldiging aannemen. De boete bedroeg in dit geval waar het een weg gedeelte betrof waar de toege stane maximumsnelheid 60 km bedroeg en T. bliikens het ver baal 90 km had gereden ƒ60. De eis was 75. C. G. A. Ie C., vertegenwoor diger te Gent, zeide dat de po litie hem onmogeliik kon be- traot hebben oo een snelheid van SO km, d'"e bn binnen de bebouw de kom te Sluiskil op de rijks weg 61 met ziin auto zou hebben gereden. Hij wist wel, dat de po litie achter hem had gereden. maar de door deze geconstateer de snelhpid, ontkende Jüj beslist. Zowel de officier van Justitie, als de kantonrechter hielden zich echter aan de in liet verbaal op gegeven snelheid. ..Veel te hard geveden," zei mr. Lebret en eiste ƒ80 boete. Nu kwam Le C. eerst recht in actie. Hij was op de bewuste dag in november op weg om zieken bezoek af te leggen, zei hij, en sprak verder theatraal over wraak en vergelding. „Het woord wraak zou ik maar intrekken als ik u was," voegde mr. Van den Bek de ge daagde streng toe, „een soort vergeldingsmaatregel kunt u in uw berechting wel zien," waar na hii de gedaagde veroordeelde tot 60 boete. Veel commentaar op het ver baal en de eis van de officier van Justitie had de 22-jarige onge huwde jnei. C. J. M. M. G uit Berclvem. nabij Antwerpen.' Zij had 87 km gereden in de Zand straat (Driekwart). Zij had geen bord gezien, het stond et- voor buitenlanders op een onge wone plaats; deze zaken zijn in Holland slecht aangegeven zei mej. H., de geconstateerde snel heid was te hoog, evenals de boete, die in België veel minder zou zijn. „We klagen er ai'e- maal over" eindigde de juf frouw haar uitvoerig verweer. „U hebt waarschijnliik geen rijbewijs?", vroeg mr. Van den Belt belangstellend. En op het ontkennend antwoord vaii ge daagde liet hij er op volgen „Ja. dat mag daar en U als toerist mag ook hier zonder rijbewijs rijden." Wegens haar gezondheid mocht mei. H. niet werken, had zij even tevoren verklaard. „U mag dus wel autorijden, ik zal de boete matigen tot een bedrag van 65," besloot de kanton rechter. De officier vond de mate van overtredmg ernstig en had S5 boete geëist. A. A. v. d. V.. slagersknecht te Terneuzen, wilde, oo een voor hem kwade dag 22 ju'i de bromfiets die zün broer in bruik leen had van zijn werkgever eens proberen. Hij koos hiertoe de Westkolkstraat en reed van hier uit de bocht om van het bene dengedeelte van de Scheldekade. Nabij de aanlegsteiger van de veerpont reed hij pardoes on een stilstaande auto. Hij bekwam hierbij geen lichamelijk letsel, doch de schade aan de personen wagen beliep 'n bedrag van 200. V. d. V. zeide zodanig van de om de bocht voor hem opdoe mende auto geschrokken te zijn. dat hij er bovenop reed. De vraag is; „Was het geen bravourstukie, reed 'u niet te hard?" wilde de kantonrechter weten. „Slechts twintig km." antwoordde de gedaagde hierop. Toch meende mr. Lebret dat er wél sprake was van bravour, dit. met het feit dat de schade nog niet geregeld was, noemde hii een droevig geheel en eiste hiervoor 50 boete. V. d. V. verweerde zich nog door te zeggen, dat hij mensen die aan de boot stonden te wach ten had wil'en ontwijken. Mis schien hieln dit. want hoewel de kantonrechter hem vermaande voortaan kalmer tc rijden bracht hij de boete in ieder ge val terug tot ƒ40. Voor de tweede maal werd de zaak tegen de 51-jarige aanne mer J. S. te KruiningenHans- weert behandeld. Deze had de in een vorige zitting tegen hem in gebrachte beschuldiging ontkend, als zou hij op 9 augustus door het vode stoplicht de Axelse brug te Terneuzen zijn opgereden. Gedaagde zeide ook nu. even als de vorige maal, dat, toen hij met zijn auto de Schependijk af reed, het stoplicht niet in wer king was gesteld. Dit licht had de verbalisant, de Terneuzense agent van politie H. S„ vanaf de plaats waar hij stond, voor de winkel recht tegenover de brug niet kun nen zien branden, wél verklaar de deze getuige, dat de afsluit boom waar S. mee te maken had, al gedeeltelijk naar beneden was en voor hem weer omhoog gehaald werd. S. ontkende dit, doch hij had na het passeren van het licht op de Schependijk, even vaart moeten minderen DONDERDAG 19 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendg.ymn.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Progr.-overz. en lichte gram.; 9.00 Ochtendgymn.; 9.10 De groenteman; 9.15 Klas. gram.: 9.35 Waterst.; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Lichte gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoudelijke zaken, lez.: 11.15 Omroepork.: Moderne muz.; 12.00 Dansork. en zangsol.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Uit het bedrijfsleven, lez.; 12.43 Licht instrument, sextet; 13.00 Nws.; 13.15 Meded., event, act. of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Milit. kapel; 14.00 Strijk trio: Moderne muz.; 14.30 Klank- omrankte levens, biografie van grootmeesters der lichte muz.; 15.30 Cello en piano: Moderne muz.; 16.00 Van vier tot vijf. va- rlioprogr. in een notedop; 17.00 Voor de jeugd; 17.55 De gespro ken brief; 18.00 Nws.; 18.15 Event, act.; 18.20 Uitz. van de Chr.-Hist. Unie; Politoeren; 18.30 Licht ork. en zangsol.; 19.00 Voor de kind.; 19 05 Sport - parade; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.20.05 Britse volkslie deren: 20.15 Concertgebouwork. en sol.In de pauze 20.45 21.10 Tijd voor woorden in en buiten de tijd, een progr over do poëzie van de laatste twee jaar)22.30 Nieuws en meded.; 22.40 Act.; 23.05 Discotaria: Nieuwe gram.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws.; 7.10 Morgengebed; 7.15 Lichte gram. en meded.; 7.55 Overwe ging; 8.00 Nws.; 8.15 Voor de jeugd; 8.20 Lichte gram.; S.50 Voor de huisvrouw; 9.40 School radio; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 K'as. en moderne kamer- muz.; 10.40 Moderne gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Lich te gram.; 12.15 Leven op het land, lez.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Deze week, praatjes en ber.; 13.00 Nws.; 13.15 Klas. orkestmuz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Ko- perork. 014.30 Moderne orkest muz.; 15,40 .Licht instrument, kwartet; 16.00 Bijbeloverd.; 16.30 Kerstconcert; 17.00 Voor de voor voetgangers op het nabij de brug gelegen zebra-pad, in tussen was het dus mogelijk, zei hij, dat het stoplicht aan de brug in werking was gesteld. Mr. Lebret eiste voor deze overtreding ƒ20 boete. S. zeide hier maar niets meer tegenin te willen brengen. De uitspraak was conform dc eis. Niet verschenen was J. M. de B„ zaadhandelaar te Hu'st, die ten laste was gelegd in juli op de rijksweg 61 niet rechts te hebben gehouden met zijn auto en vervolgens de linkerzijde van de minister Leiybrug te Sluiskil met zó n scherpe bocht te heb ben genomen, dat hij tegen een benzinepomp aanreed. Voor beide feiten eiste mr. Le bret een boete van 35 en 15. De kantonrechter ging hier in dit geval boven en vonniste De B. tot tweemaal een boete van ƒ25. (Adv.) jeugd; 17.30 Schoolzang; 17.45 Metropole-ork. en zangsol.; Amusementsmuz.; 1S.15 Sport- rubr.; 18.30 Licht instrument, kwintet: 18.50 Sop. perspektief. lez.; 19.00 Nws. en weerpraat.ie; 19.10 Oo de man af. praatje: 19.15 Geestel. liederen; 19.30 Radiokrant; 19.50 Lichte gram.; 20.10 De jeugd op eigen wieken, hoorsp.; 20.35 Samen uit Sa men thuis, gevar. progr.: 22 00 Kerkorgelconc.: Moderne Ne- derl. orgelmuz.: 22.30 Nws.; 22.40 Avondoverd.: 22 55 Boek- bespr.; 23.00 Plateiinws.; 23.30 Nobelprijswinnaars in vertaling, lez.; 23155—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws.; 12.03 Variétémuz.; 12.30 Weer- ber. en seheeovaartber.; 12.35 Latijns Amerikaanse muz.; 12.50 Beursber.13.00 Nws. en ber.; 13.20 Kamermuz.; 14 00 Nws.; 14.03 Operettemuz.: 15.35 Lichte ork. en zang: 16.00 Nws.; 16 03 Beursber.; 16.09 Franse les: 16.24 Zang en pianospel; 16.50 Gr°m.: 17.00 Nws. en waet'ber.-. 17.15 Voor de kind.: 17.50 Lichte or kestmuz.; 18On Nws.: 1S.03 Voor de sold.; 18.28 Paardesoortber.; 1S.30 Kamermuz.: 19.00 Nws. en weerber.; 19.40 Instrument, muz.; 19.50 Vrije polit. tribune; 20.00 Svmf. muz. en koorzang; 22.00 Nws. en ber.; 22.15 Jazz- muz.; 22.35 De zeven kunsten; '2250 Volksmuz.: 23.00 Nws.; 23.05 Ooera- en Bel Canto conc. 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV; 15.00 Voor de vit; 15.45 Pauze; 16 0016.15 Voor de kleuters; 19.30 Filmvenster; 19.58 't Manneke; 20.00 Journ.; ■20.20 Achter het nws.; 20.45 Uit: Amusementsprogr.; 21.15 Talent verspilling: critische blik op het middelbaar onderwijs; 21.55 De onachtzame Adónis, spel; 22.45 Journaal. VLAAMS BELG. TV: 19.00 Israë'ische uitz.; 19.30 Engelse les; 19.55 Sport; 20.00 Nws.; 20.20 Eurovisie: Lichte orkest muz.; 20.50 Progr. over Achiel van Acker; 21.40 Nws.; 21.50 23.20 Les célibstaires (De vrijge zellen), spel, Een lekkere gewoonte Varieer ook eens met jonge, belegen, oude Goudse, Leidse of Edammer kaas! R. A. E. C. te Zuiddorpe kwam over de provinciale weg in juli van dit jaar vanaf Axel met zijn auto, die door zijn vrouw werd bestuurd, gereden op een weg gedeelte te Rode Sluis, waar herstelwerkzaamheden werden uitgevoerd. Doordat er op de toch al versmalde weg een bitu- menauto stond en de weg boven dien in het midden werd gemar keerd door een vat, reed mevr. C. een eindje over het rijwiel pad. De dienstdoende hoofkan- tonnier bij de Rijkswaterstaat P. B. Z. gaf een teken, dat de auto van het pad af moest. Volgens de lezing van deze getuige, sprong C. hierop met een ver bolgen gelaat en de armen ten hemel geheven uit de auto en nam zelf plaats achter het stuur, echter nadat hij de kantonnier eerst op duidelijke wijze van zijn ontstemming had blijk gegeven. De bureelambtenaar J. J. de K„ die zich een eind verder be vond, kwam, naar zijn verkla ring, kijken, wat er allemaal aan de hand was en moest opzij springen, omdat C. plotseling vo' gas gaf en wegreed. De heer De K. verklaarde ter zitting, dat hij heus geen werk :i zou hebben gemaakt van de overtreding met de auto over het rijwielpad te zijn gereden, maar het onheuse optreden van :j C. gaf hem aanleiding diens l autonummer op te nemen en !!;S aangifte te doen. C. ontkende ten stelligste ook i maar enicszins de bedoeling te j hebben gehad op de lieer De K. I te hebben willen inrijden, hii was uiterst langzaam opgetrokken, f de ondieoe bandsooren in de rul le grond waren hiervan het be- wijs. „Er wordt u niet ten laste ge leed, dat u iemand omver hebt PU willen rijden, wél dat u met te grote snelheid bent weggereden", zeide mr. Lebret, die verder in zijn requisitoir naar voren bracht, dat hier wederzijds wind is gezaaid en storm is geoogst i door degen" die het verst is ge gaan in zijn consequenties; in :i dit geva' (Voor C. die met rancu neus vertcou is weggereden. C. bleek de tenlastelegging te ontkennen en zeide dat de zaak verkeerd wordt voorgesteld. Ook de kantonrechter was van mening, dat liet antwoord aan de kantonnier niet zo prettig was geweest en C. meer sportiviteit op had moeten brengen. Hij ver oordeelde f". tot ƒ15 boete, de eis was 30. A. J. M., chauffeur te Sluis kil, moest als nasleep van de barre winter 19621963 nog een boete incasseren. Althans, ziin verweer, als zou hij bij het uit rijden van een loods in de Indus trieweg in februari met een vrachtwagen, het achter hem komend verkeer te hebben ge hinderd. was gebaseerd op sneeuw en gladheid van het wegdek. De gedupeerde autobestuur der, J. D. te Terneuzen, ver klaarde, dat hij vanaf de Baan- dijk kwam gereden. Vlak vóór een andere wagen. Er was vol gens deze getuige voldoende ruimte geweest om tc passeren, indien M. niet p'otseling naar links gekomen was. Een tweede getuige. P. M„ die de lichte aanrijding had zien ge beuren, bevestigde dit laatste. Een andere auto had hij niet zien staan. Mr. Lebret was van mening dat M. zijn hoofd uit het portier had moeten steken, om te kijken of er verkeer achter hem kwam. Hij wilde rekening houden met het feit, dat de overtreding ge ruime tijd geleden plaats vond en eiste 25 boete. Deze zaak zou waarschijnlijk niet behandeld zijn, indien niet de werkgever van M. direct na de aanrijding aan D. een verkla ring ter hand had gesteld, waar in stond, dat M. de schuld hier van was. Tot nu toe was de schade ech ter nog niet geregeld. Of M. van deze verklaring wist. werd ter zitting niet dui delijk, wél betoogde de chauf feur, dat hij alles had gedaan, om zo goed moge'ijk uit de loods te komen, dit moest achteruit gebeuren en het was niet ge makkelijk. Hij was zich van geen schuld bewust en had nóch een auto vóór zich zien staan, nóch een andere achter zich aan zien komen. De kantonrechter was het met M. eens dat hij geen halsmis daad had begaan en zeide reke ning te zullen houden met diens ongunst. Hij bepaalde de boete op 20. Een verkeerspuzzle vormde de zaak tegen mevr, R. H. te Eek- loo, die vertegenwoordigd werd door mr. H. J. Q. Tichelman. Haar was ten laste gelegd, dat zij, rijdende met baar auto over de Dokweg te Terneuzen. de doorgang naar de Rozenstraat voor een bromfietser niet te heb ben vrijgelaten, waardoor een aanrijding ontstond. Mr. Tichelman was van me ning, dat er slechts snrake ge weest was van een stukie voor rang voor de bromfietser. De desbetreffende kruising loopt als een vloeiende lijn, waarop het langzame verkeer slechts voor rang heeft over een meter of zes, daarna moet weer voorrang wor den verleend aan het snelver keer, een zienswiize, die op ziin beurt door mr. Lebret niet werd gedeeld. Hij achtte mevr, H. schuldig, zonder oplegging van straf. Mr. Tichelman wilde echter de'e schuldveridaring zelfs ver vallen zien. Het is op de plaats van het gebeurde niet mo^elbk voortdurend rechts te rilden, dit heeft ze'fs de politie verklaard, er ziin geen twee kruisingen, doch maar één. De officier heeft, twee verdachten gedagvaard, omdat hii zeker zal ziin. dat er één veroordeeld wordt," zeide mr. Tichelman. De tweede verdachte in deze zaak was de bromf'etsheriider P. W. V., fabrieksarbeider te Sluiskil. Ook deze was niet ver schenen. Hem werd ten laste gelegd, over de Dokweg rijdende met zün bromfiots de doorgang niet vrij te hebben gelaten voor bo vengenoemde autobestuurster. V. bad nog geremd, doch te laat, de officier vond het iam- mer voor hem en eiste 10 boe te De kantonrechter was van me ning, dat V. voorrang had moe ten verlenen aan het sue1 ver keer en de bewuste dame had uit moeten wüken om V. niet in moeiliikheden te brengen. V. werd v^i-oordeeld tot een boete van 7,50. A. K. S., landbouwer te Vo gelwaarde, was ten laste gelegd het niet vriilaten van de door gang op de Drie Gezustersdijk te Terhole. Hij verweerde zich door te zeggen, dat hii zijn richting aanwijzer in werking had gesteld en alvorens links af te s'aan, had voorgesorteerd. Volgens hem was de andere automobilist,' waarmede hij in botsing was ge- (Adv.) het voertuig van M. stond nog komen, fout geweest. De loting voor de Europese voetbalbeker P. S. V. zal in de kwart finales van het toernooi om de Europe se voetbalbeker voor landskam pioenen uitkomen tegen de Zwitserse kampioen Zürich. De loting dinsdag in Zürich verricht, gaf voor de beker voor nationale kampioenen het vol gende resultaat: Dukla PraagBorussia Dort mund; PSV—FC Zürich: Real Madrid of Dynamo Boekarest AC Milan; Partisan Belgrado Internazionale. Het resultaat van de loting voor de kwart finales van de Europese bekers voor de beker winnaars was: Manchester Uni tedSporting Lissabon; Celtic (Schotland)—Slovan Bratislava (Tsi. SI.); Hamburger SV of FC BarcelonaOlympic LyonMTK BoedapestFenerbahee Instan- bul. Voor beide bekers geldt dat de wedstrijden vóór 20 maart 1964 moeten worden gespeeld. De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft de clubs veertien dagen de tijd gegeven om over de speel- data overeenstemming te berei ken. De eerstgenoemde clubs zullen tenzij onderling an ders wordt overeengekomen de eerste ontmoeting op eigen terrein moeten spelen. VRAAG VOOR KON. OLIE EN HVA Veel belangstelling heeft er gistermiddag bij de opening be staan voor de aandelen H. V. A. en die van Kon. Olie. Na een kalm begin op f 177.20 liep de koers van de aandelen Kon. Olie op tot 177,60. tegen maandag als slotprijs 177,10. Weliswaar geen groot koersverschil doch gezien de algehele marktcon- stellatie, was deze verhoging toch nog een uitschieter in de internationale waarden. Het publiek alsmede lichte buitenlandse vraag in deze hoek zorgden voor de nodige activi teit. Later op de middag werd hét een stuk kalmer waarbij winstnemingen oorzaak waren dat de kores rond de f 177,40 schommelde. De stemming voor de overige hoofdfondsen viel eerder wat tegen, vooral voor aandelen Philips. Dit fonds werd op 149,80 een gulden lager ver handeld ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Unilever zag de winst van de vorige dag van 40 cent verloren gaan op 139,90. AKU min twee punten op 524, Hoogovens nauwelijks pr'shoudend bij een afdoening op 549. De handel in alle hoofd fondsen was kalm tot stil. Wall Street sloot maandag' op het hoogste punt van de dag. De koerswinsten waren er echter bescheiden. De Nederlandse hoofdfondsen moesten er een klein stapje terug doen, hetgeen gisteren op het Damrak voor de Philips-aandelen van invloed resp. 7Vs en 4 pet. was. De beurs üi Parijs heeft het dekkingspercentage voor aanko pen van effecten met tien pro cent verlaagd tot zestig procent. In de scheepvaarsector viel bitter weinig te beleven. De aandelen Rott. Lloyd en die van de Maatschappij Nederland rea geerden praktisch niet op de ge ruchten in het buitenland over de verkoop van de „Willem Ruys" en de „Oranje". De stem ming in de scheepvaarthoek was nauwelijks prijshoudend. H.V.A. ontmoette wederom grote be langstelling. Posten van tien, tot 20 stuks gingen in andere handen over op 172. tegen maandag als slotkoers 170%. De omzet in dit fonds bedroeg maandag nomi naal f 163.000. Ook certificaten Deli lagen gevraagd in de markt. De staatsfondsenhoek was zwak gestemd voor de staffellening, ondanks de verplichte 200.000 vraag. De vijf pet. obligaties Willem Smit Transformatoren kwamen gisteren voor het eerst in de no tering. De advieskoersen was 100 eerder bieden, tegen een afgif- teprijs a pari. De aandelen van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen, die maandag een zeer krachtig koersherstel te zien hadden gegeven op de zwak ke stemming van de voorgaande beursdagen, werden wederom hoger geadviseerd. Dit, als ge volg van lokale- en Westduitse vraag. Volgens de beurs zal 1964 een gunstig jaar worden voor de aandelen van onroerende goede renmaatschappijen. Billitón 2e rubriek en Singkep tin geven 'n onveranderd interimdividend van Nabeurskoersen A. K. U.: 514 gb.- Hoog ovens: -518 Kon. Olie: 177.10—178.30 Philips: 149.00—150.20 Unilever: 139.50 gb.—139.90 Stemming: prijshoudend. Beursindices 13/12 16/12 17/12 (523%) (549%) (177.30) (149.60) (139.70) Int. conc. Industrie Scheepv. Banken Handel enz. Algemeen 548.1 342.5 152.4 233.3 163.2 391.9 549.4 341.4 152.9 231.5 163.4 392.1 547.4 340.4 152.4 231.8 163.5 391.0 Ook deze had een boete per schikking betaald, antwoordde de kantonrechter S. hierop, doch dat nam niet weg. dat S. had moeten blijven kijken, of het verkeer achter hem voldoende gelegenheid had om te zien, dat S. naar links af zou slaan en dit verkeer rechts kon passeren. De eis was 50 boeteuit spraak 40. De Belgische mecanicien H. C. J. uit Antwerpen was op 16 no vember te Hulst, komend vanaf de Grote Markt door de Gentse straat in de verboden richting Stationsweg gereden. Gedaagde betoogde, slechts een meter of vijf in de verboden richting met de door hem be stuurde auto te zijn gereden. Hij was voor de eerste maal in Hulst en had geen bord gezien, Het aantal meters vond mr. Lebret niet zo befangrijk, wél het verbod. Eis en uitspraak 10 boete. Wegens het niet funktioneren van het achterlicht van een door hem bestuurde auto werd A. V. L., technisch ambtenaar bij de Rijkswaterstaat, veroordeeld tot 12.50 boete. De eis was 15. .T. H. D., fabrieksarbeider te Terneuzen, had eenzelfde euvel ondervonden met zijn bromfiets. Het kostte hem 6. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden in Am sterdam geldend, luiden: Engelse pond 10.0410.14 Amerik. dollar 3.57' i3.61Vi Canadese dollar 3.29', b3.34V2 Franse frank (100) 73.30—73.80 Belg. frank (100) 7.15V2—7.20''c Duitse mark (100) 90.2590.75 Zweedse kroon (100) 51.60—52.60 Noorse kroon (100) 49.7050.70 Zwitserse frank (100) 83.30—83.80 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese escudo (100) 12.45—12.60 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.95—6.10 John McLead, die maandag rustig met zijn auto op een weg in Lakeiand (Californië) reed, kreeg de schrik van zijn leven, toen hij werd gepasseerd door een auto met een aap achter-het stuur, die 110 kilometer reed. De politie, die na veel moeite door McLead werd overtuigd, gaf opdracht de wagen aan te houden. McLead had niet gelogen: toen de auto werd aangehouden zat de aap „Tammy" nog aan het stuur. Naast hem zat zijn baas, de circusartiest Stover, die „Tammy" had geleerd een auto te besturen. Tegen Stover werd proces-verbaal opge maakt. Politie-agent Maxwell, die de auto had aangehouden, zei la ter: „Ik ben ervan overtuigd, dat „Tammy" beter chauffeurt dan menig ander". PSV-secretaris Ben van Gel der was bij de loting aanwezig. Trainer Bram Appel was uiteraard verheugd over de lo ting, waarin de op papier al thans minst sterke tegenstander voor de Eindhovenaren uit de bus kwam. Maar Appel zou Ap pel niet geweest zijn als hij niet in één adem erop had gewezen dat het tegen Zwitserse ploegen altijd moeilijk voetballen is voor Neder'anders. „Ik ken het Zwit serse voetbal maar al te goed. In 1954 ben ik een jaar speler trainer van Lausanne geweest. Ik weet hoe moeilijk het voor ons vaak is tegen die clubs een goede wedstrijd te spelen. Het grendel-systeem ligt ons niet en je mag geen fout. maken, want dan is het meestal gebeurd. Na tuurlijk, 't is op papier de minst- sterke tegenstander en de loting 's gunstig, maar ook gevaarlijk. Dal zullen de spelers in de ko mende maanden dan ook steeds horen. Iedere dag, vanaf van daag Zürich, dat in de eerste ronde het Ierse Dunfalk uitschakelde en dank zij bet lot. de kwart fi nales bereikte nadat drie wed strijden tegen de Turkse kampi oen Galatasaray geen beslissing hadden opgeleverd, toonde zich al even enthousiast over de lo ting. „We hadden het heel wat slechter kunnen treffen," zei een bestuurslid van de Zwitserse ploeg. „Ik geloof dat we gelijk waardige tegenstanders zijn, zo dat de strijd om een plaats in dc halve eindstrijden spannend kan worden." De besturen van PSV en FC Zürich zijn enkele uren nadat de loting voor dc Europese bekers was verricht tot overeenstem ming gekomen over de speeldata voor de wedstrijden voor de kwartfinales van hef toernooi om dc Europese beker voor landskampioenen. De eerste ont moeting wordt woensdag 4 maart in Eindhoven gespeel d, de tweede op 11 maart in Zürich. Voor een eventuele beslissings wedstrijd, die in Dortmund wordt gehouden, is voorts woensdag 2o maart gereser veerd. BONDSVIERTALLKN Hoofdklasse Luctor 3—Luctor 2 S2-4S, 6-0 Luctor 1Sas 1 6675. 15 Eerste klasse Luctor 5—Sas 2 52—S4. 0—6 Sas 2—Oostbuvg 10228. 60 In een woonhuis in Coro, in de Venezolaanse provincie Fal con, is maandag een grote hoe veelheid wapens in beslag ge nomen. Acht personen werden gearresteerd, de in beslag geno men voorraad bestond uit 18 geweren, een kleine mortier, een grote hoeveelheid munitie, mi litaire uniformen, medicamen ten en propagandamateriaal. Maandag deden terroristen een aanval op een hotel in de omgeving van Coro, waar zij alle levensmiddelen buit maak ten en aanzienlijke schade aan richtten. KOLENDAMPVERGIFTIGING In zijn woning aan de Groene- steinstraat in Den Haag is gis termorgen de 27-jarige winke lier C. J. Schouten dood aange troffen als gevolg van kolen dampvergiftiging. Zijn 21-jarige echtgenote is bewusteloos opge nomen in het ziekenhuis aan de Zuidwal. Man en vrouw sliepen in een uitbouw van de benedenwoning. Alle ramen waren dicht. De avond tevoren had de man ai moeilijkheden gehad met de kachel, die niet wilde trekken.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7