HET WEER Stuwdam bij Los Angeles doorgebroken Arrestaties in ontvoeringszaak Sinatra Toespraak van Nikita Chroesjtsjov Communiqué van Ministerraad Raad van Europa van De betrekkingen tussen Cambodja en de Verenigde Staten Leider van Westduitse sociaal democraten Ollenhauer overleden WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN MAANDAG 16 DECEMBER 1963 20e Jaargang No. 6103 In de Baldwinheuvels bij Los Angeles is zaterdag middag een stuwdam doorgebroken waardoor zich tonnen water via een ravijn over 'n luxueuze woon wijk uitstortten. De politie van Los Angéles heeft bekend gemaakt, dat waarschijnlijk zes personen het leven hebben verloren. De mogelijkheid is echter groot, dat meer slachtoffers zullen worden gevonden als het water weer is gezakt. Minstens 200 huizen werden weggevaagd en 2000 ernstig beschadigd. De ramp zou veel ernstiger gevolgen gehad kunnen hebben als zij zich in de avond zou hebben voorge daan. De inwoners van Los Angeles herinneren zich nog goed een dergelijke ramp te Saint Francis, =fc 40 kilometer van de stad in 1928. Daar brak een stuwdam even vóór middernacht en verloren 500 mensen, in de slaap verrast, het leven. Mijnongeluk in Japan Oostduitse vluchteling op vlucht naar het Westen neergeschoten OPNIEUW SABOTAGE AAN AMERIKAANSE VLIEGTUIGEN „RODE STER" OVER DE MOORD OP KENNEDY LICHTE VORST Executie in Zuid-Korea MOORD MET POSTORDERGEWEER Overdracht Amerikaanse militaire bases aan Japan Ongunstige Chinese reactie op Amerikaanse suggestie De Cubaanse wapensmok kel naar Venezuela a Pntntterinff bij abonnement: Tereeuzen DSreeteur-Hoofdredaeteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—S7 Adm!nistrat3e-adres: Smldswal Telefoon 01150—2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs 6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 et. Losse nrs 9 et. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks uitgeefster N. V. v/h Firma p. j. van de Sande te Terneuzen Advertentfeprffs per mm ld et; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties): 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 et. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Enkele uren vóór de dam het begaf had men er al water door zien sijpelen en was op last van de politie direct begonnen met de ontruiming van hondorden hui zen beneden het stuwmeer. Ook werden onmiddellijk alle beschik bare hulpploegen ingeschakeld voor het leegpompen van het reservoir. Dit mocht echter niet meer baten, want er ontstond een scheur in de dam die hoe langer hoe groter werd. Bijna vier uur nadat men met het leeg pompen was begonnen begaf de dam het met een luide knal. Binnen enkele minuten was het stuwmeer leeggestroomd. De ramp gebeurde zaterdag middag om ongeveer 15.45 uur plaatselijke tijd. Volgens de politie wonen in het getroffen gebied minstens 6000 mensen. Voor het leegpompen van het meer zou men zeker 24 uur nodig hebben gehad. De dam is ongeveer 30 meter hoog en heeft een breedte van ruim 200 m. De scheur heeft een V-vorm. Onmiddellijk nadat de ramp zich had voltrokken werden spe ciale politie-eenheden en alle be schikbare brandweerwagens en. ziekenauto's uit Los Angeles naar de getroffen wijk gedirigeerd. De door het razende water over spoelde wijk is betrekkelijk nieuw en luxueus en ligt voor een groot deel tegen een beboste heuvelhel ling. ongeveer 13 km van het centrum van Los Angeles. Mod der en water uit h»t hoger gele gen stuwmeer stroomde na de doorbraak met woeste kracht door straten en tuinen en vorm den een rivier van wel 180 m. breed. Het kolkende water sleurde voornamelijk de op de heuvel ge bouwde huizen mee. Een 25 m. hoge hoogspanningsmast vloog in brand. Honderden auto's en een bus met een onbekend aantal passagiers werden door een muur van water opgenomen en meege voerd. Binnen een half uur kwam het water tot een afstand van 5 km van het stuwmeer. Naar het hoofd van de Ameri kaanse federale recherche zater dag heeft medegedeeld, zijn in verband met de ontvoering van Frank Sinatra jr. drie mannen gearresteerd, het zijn de 42-jari- gc John Irwin, de 23-jarige Bar ry Kenan en de 23-jarige Jo seph Amsler, allen woonachtig in Californië. Voorts is bijna de gehele los prijs van 240.000 dollars, die Frank's vader aan zijn ontvoer ders heeft betaald, achterhaald. leder van het gearresteerde drietal heeft reeds een lange straflijst op zijn naam staan. Amsles is een beroepsbokser. Keenan heeft destijds op school in dezelfde klas gezeten als Frank's zuster Nancy, die nu ge trouwd is met de zanger Tommy Sands. Op Irwin werd een bedrag van bijna 48.000 dollar aangetroffen, terwijl bijna de gehele rest van de losprijs werd teruggevonden in een flat in Culver City, Cali fornië. waar Amsler werd gear resteerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat Frank jr. tijdens de onder- medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot hedenavond. Weinig wind Opklaringen, maar voorname lijk in het noorden van het land ook plaatselijk mist. Overwegend zwakke wind in hoofdzaak tussen oost en noord. Overdag lich te vorst tot temperaturen om 't vriespunt. MAANDAG 16 DECEMBER v.m. n.m. v.m. n.m. Breskens 1.50 2.04 Temeuzen 2.25 2.39 Hansweert 3.05 3.19 Walsoorden 3.15 3.29 DINSDAG 17 DECEMBER v.m. n.m. Breskens 2.23 2.42 Terneuzen 2.58 3.17 Hansweert 3.38 3.57 Walsoorden 3.48 4.07 handelingen over zijn vrijlating werd vastgehouden in een huis in Canoga Park, in de buurt van Los Angeles. Het drietal zal nu wegens ont voering moeten terechtstaan. De drie arrestanten kunnen tegen betaling van een borgstel ling van 50.000 dollar de man, voorlopig op vrije voeten komen. Het is echter de vraag, of zij hiervan gebruik zullen kunnen maken. Een ontploffing in een steen kolenmijn bij Hosjii op het Ja panse eiland Kioesjoe heeft za terdagochtend aan elf mijnwer kers het leven gekost. Er werkten 170 arbeiders Sn de mijn, toen de explosie zich op een diepte van 1.200 meter ach voordeed. 159 van hen bereikten zonder moeilijkheden de opper vlakte. Ook ploegen van de Ameri kaanse kustwacht spoedden zich naar het gebied. Met hefschroef- vliegtuigen werden vele mensen van daken gehaald Ontstellende taferelen speelden zich ai. Tal van mensen vlucht ten voor de watermassa uit naar hoger gelegen plaatsen. De men sen die op de daken van hun hui zen zaten werden gewaarschuwd, daar te blijven zitten en uit de buurt van in het water gevallen hoogspanningsdraden te blijven. Eén van de geredden vertelde, nog trillend van emotie, dat de scheur in de dam er aanvankelijk niet ernstig had uitgezien. Toen de dam doorbrak was het hem voorgekomen, alsof de gehele straat waarin hij woonde begon te golven. „De huizen waren nog maar pas gebouwd. Het was een vreselijk gezicht. Er bleef niets van over. Ik hoop, dat er geen mensen meer in zaten." Burgemeester Samuel Yorty heeft het getroffen district tot rampgebied verklaard. Hij heeft Washington en de regeringsbu reaus in het gebied van Los An geles om alle mogelijke federale hulp gevraagd. Het water steeg op sommige plekken tot de daken van de hui zen. Volgens hulpploegen van het Rode Kruis zijn honderden men senlevens gered dank zij de maatregelen die waren genomen vóór de damdoorbraak. Het stuwmeer bevatte meer dan een miljard liter water. Van sommige huizen werden de da ken door de kracht van het wa ter de lucht ingeslingerd. Dertig motorrijders van de politie, die rondreden om de bevolking te waarschuwen, werden door de vloed overvallen en moesten hun toevlucht zoeken op daken. Op de breuken van elektriciteitska bels zag men het spatten van vonken. De schade wordt voor lopig op tientallen miljoenen dol lar geschat. Twee maanden geleden kwa men als gevolg van het doorbre ken van de Vaiont-dam in Noord- Italië meer dan 2000 mensen om het leven. Meer dan 400 mensen vonden de dood toen in december 1959 de Malpasset-dam boven de stad Fréjus in de Franse Rivièva doorbrak. Oostduitse grenswachten heb ben vrijdag een man in de rug geschoten die zich, na een poging om naar het Westen te vluchten, had overgegeven, zo heeft de Westberlijnse politie meegedeeld. Volgens de politie en oogge tuigen gaf de man, die naar de Amerikaanse sector van West- Berlijn vluchtte, zich over toen Oostduitse grenswachten het vuur op hem openden. De grenswachten lieten de man voor zich uitlopen met de handen boven het hoofd. Plotse ling werd hij toen met een ma chinepistool in de rug geschoten, aldus de politie. Een half uur later werd de man door een vrachtwagen weg gehaald. Het is niet bekend of hij dood is. (Adv.) membre „comité national arnsti- que de la coiffure" parijs Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft vrijdagavond een nieuw geval van sabotage aan vliegtuigen der luchtmacht bekend gemaakt. Op de basis Reese te Lubbock in de staat Texas werd geconstateerd, dat van zes straal-lesvliegtuigen van het type T-38 de voornaamste elektrische leiding voor de be diening van het landingsgestel was losgetrokken. Een niet met name genoemde vlieger heeft bekend de schuldige te zijn. Vorige week werd een zelfde soort sabotage bij 61 toe stellen van hetzelfde ype ont dekt op de basis Williams. Op alle bases waar lestoestellen staan, zijn bijzondere veiligheids maatregelen getroffen. De Sowjetrussische premier en partijleider Nikita Chroesjtsjov heeft, blijkens een bericht van „Tass", vrijdag j.I. in een toespraak, waarmede hjj de zitting van het Centrale Comité der Sowjetrussische communistische partij, die vijf dagen heeft geduurd, afsloot, verklaard dat de Sowjet-Unie de sterkte van haar weermacht en het bedrag van haar militaire uitgaven nog wat wil verminderen. „Tass", dat uittreksels publi ceerde van Chroesjtsjovs verkla ring over buitenlandse aangele genheden, meldt dat Chroesjtsjov 't comité mededeelde dat de rege ring „de mogelijkheid overweegt van enige vermindering van de sterkte der strijdkrachten". Hij was ook voornemens in de komende zitting van de Opperste Sowjet een voorstel in te dienen om de militaire uitgaven in 1964 „enigszins te verminderen". Chroesjtjsov vervolgde: „De Sowjet-Unie is bezig met het uitvoeren van reusachtige, schep pende plannen. Maar wij bezit ten alles om een aanvaller terug te slaan." Hij zei ook: „In de wereld van nu vormt de politiek van het vreedzaam naast elkaar leven van staten met afwijkende maat schappelijke instellingen de eni ge redelijke politieke koers, die gevolgd kan worden. De Sowjet-Unie wil op vreed zame wijze en niet in het tref fen van oorlogsvoorbereidingen wedijveren. En wij willen gelo ven dat hiervoor ook onder de Westerse staatslieden begrip zai bestaan. Wij hopen dat ook zij de geest van de tijd zullen begrij pen en dat zij tegemoet zullen komen aan de wens van hun vol ken, dat er zal worden ontwa pend, aldus Chroesjtsjov. De Russische premier prees de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Rusk, voor zijn verklaring op 10 dec. waarvan de strekking was, dat de Verenigde Staten zich thans niet veilig kunnen voelen als zij van de rest van de wereld afgezon derd zijn. De Rusissche leider sprak de hoop uit, dat de „gezonde krach ten" in de Verenigde Staten de „agressieve militaire kringen" in toom zullen weten te houden, op- De ministers van Buitenlandse Zaken der zeventien Iid-staten van de Raad van Europa, die tezamen het ministercomité vormen, hebben zaterdag te Parijs, na twee dagen van be- De „Rode Ster", het orgaan van het Russische ministerie van De fensie, heeft zaterdag een arti kel gewijd aan de moord op pre sident Kennedy en daarbij de mogelijkheid geopperd, dat deze moord door het Amerikaanse misdadigersgilde, dat bekend staat onder de naam „Murder Incorporated", is gepleegd. Te oordelen naar de tot dus ver bekende feiten, aldus de schrijver, krreg „Murder Incor porated" opdracht de president uit de weg te ruimen. „Alle sta dia van de misdaad wijzen op de karakteristieke kenmerken van het georganiseerde bendewezen. De bandieten vermoordden de president op de zelfde manier als waarop zij de een of andere on handelbare winkelier of politie man uit de weg ruimen; alleen werden, uiteraard, ditmaal de voorbereidingen op groter schaal getroffen, aldus de „Rode Ster", er op wijzend dat alleen al in Chicago in de afgelopen 23 jaren ongeveer duizend mensen door „Murder Incorporated" werden vermoord. De Amerikaanse ambassadeur in Cambodja, Philips Sprouse, wordt „voor overleg" naar Wash ington ontboden, zo heeft het ministerie van Buitenlandse Za ken aldaar bekendgemaakt. Deze maatregel vormt een antwoord op het besluit van de Cambod jaanse regering om vrijwel al haar diplomaten uit Washington terug te roepen. De aanleiding tot de moeilijk heden is een regeringsradio-uit zending uit Pnom Penh, waarin voldoening zou zijn geuit over de dood van president Kennedy. In Washington liet men weten dat Cambodja op een verzoek om op heldering geen bevredigend ant woord had gegeven. Daarom ver- hoofd, prins Norodom Sihanoek. dat hij graag de betrekkingen met Amerika zou verbreken, tot dusver is het nog niet tot een totale breuk gekomen. Het staatshoofd van Cambod ja, prins Norodom Sihanoek, heeft besloten ook de zaakgelas tigde in Washington, die na het terugroepen van de ambassadeur en het overig personeel van de ambassade in Washington nog in de Amerikaanse hoofdstad was achtergebleven, naar Cambodja terug te roepen. Hiertoe was besloten ais ge volg van een uitlating van oen ambtenaar van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken tegenover de ambassadeur in klaarde 't Cambodjaanse staats- verband met oen verklaring van ZON MAAN op onder op onder Dee. 36 8.42 16.29 8.53 16.55 17 8.43 16.29 9.50 17.41 18 8.44 16.29 10.39 18.37 W 8.44 16.29 11.19 19.41 Tussen IJsland en Schotland handhaaft zich het centrum van een krachtig hogedrukgebied, dat een uitloper heeft boven de Noordzee en Denemarken. Onder invloed van een depres sie bij Noord-Noorwegen. die naar Noordwest-Rusland trekt beweegt de rug van hoge lucht druk zich via Denemarken lang zaam naar het zuiden. Met zwakke winden in hoofd zaak tussen noord en oost stroomt de komende 12 uur iets vochtiger lucht naar ons land, waardoor vooral in het noorden van het land de kans op mist gaat toenemen. Elders zijn flin ke zonnige perioden te verwach ten. In de middag zullen de tem peraturen tot enkele graden on der nul of om het vriespunt stij gen. de Cambodjaanse regering over de dood van achtereenvolgens president Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam, president Kenne dy en de premier van Thailand, generaal Thanarat. De. ambte naar zou deze verklaring „bar baars" hebben genoemd. Prins Norodom Sihanoek acht deze uitlating een belediging en een inbreuk op het diplomatiek ge bruik. Voorts heeft de regering van Cambodja bes'oten de besprekin gen over beëindiging van de Amerikaanse hulp aan het land te staken. De regering meent dat deze besprekingen doelloos zijn geworden omdat de Amerikaan se autoriteiten zonder overleg met de bevoegde Cambodjaanse instanties een aantal maatrege len hebben getroffen tot volledi ge stopzetting van alle in staat van uitvoering verkerende hulp programma's en operaties. Hier uit blijkt duidelijk oen streven der Verenigde tStaten om wat reeds formeel was toegezegd, uit Cambodja terug te nemen, aldus de Cambodjaanse regering. De Noord-Koreaanse voorma lige onderminister van Handel Hwang Tai Soeng, is zaterdag morgen terecht gesteld. Hij werd kort na de staatsgreep van mei 1961 gearresteerd. raadslagingen, een bekendma king uitgegeven. Zij zeggen hier in te zullen streven naar verdere uitbreiding der samenwerking tussen West-Europa en de Ver enigde Staten, „met het doel tot een Atlantisch deelgenootschap te komen". De ministers merken op dat deze samenwerking feeds in de bestaande organisaties tot uiting komt en zij zijn vastbesloten haar te verdiepen. Volgens de bekendmaking heb ben de ministers gesproken over „nauwe en stelselmatige samen werking tussen Europa en N. Amerika, de politieke kanten van Europese economische éénwor ding en het belang in dit ver band van de onderhandelingen van G.A.T.T.-tarieven". De ministers onderkennen ten volle de betekenis van de ver klaring, die wijlen president Ken nedy in 1962 aflegde en waarin hij het voorstel deed te streven naar een Amerikaans-Europees deelgenootschap op basis van volkomen gelijkheid. Zweden, Zwitserland en Oos tenrijk, die niet bij de Raad van Europa zijn aangesloten, spra ken zich eveneens uit voor trans- Atlantische samenwerking, doch zij maaktenvoorbehoud met be trekking tot militaire verplich tingen, die hieruit zouden kun nen voortvloeien. Het ministercomité heeft be paald dat groepen deskundigen rapport zullen uitbrengen over de vraag, of het mogelijk is overeenkomsten op te stellen be treffende een harmonisering van maatschappelijke, culturele, wet tige en bestuursaangelegenheden, waarmede zowel de Europese ge meenschappelijke markt, als de zeven landen van de Europese vrijhandelzóne (waaronder En geland en de Scandinavische lan den) te maken hebben. Het ministercomité heeft de raadgevende vergadering drie Een zwakzinnige heeft zater dag in het Westduitse dorp Mar- ne een hem onbekende man op straat doodgeschoten met een kogel uit een snelvnurgeweer dat hij bij een postorderbedrijf had gekocht. kandidaten aanbevolen voor het vervullen van de vrijgekomen post van secretaris-generaal van de Raad van Europa. De Italiaan Lodovico Benvenutti, die deze post bekleedde, is afgetreden. De drie kandidaten zijn de Bel gische socialistische senator Fer- nand Dehousse, de Griekse plaatsvervangende secretaris-ge neraal Polys Modinos en de En gelse parlementaire onderstaats secretaris voor Buitenlandse Za ken Petet Smithers. De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken, Masajoshi Oni- ra, heeft zaterdag in het parle ment meegedeeld, dat de Ver enigde Staten en Japan thans de overdracht aan Japan bespreken van Amerikaanse militaire bases in dat land. In antwoord op een vraag uit de begrotingscommissie van het Japanse Lagerhuis zei minister Ohira geen bijzonderheden te kunnen meedelen vóór de twee landen tot overeenstemming zijn gekomen. De Chinese pers heeft zondag vijandig gereageerd op een ver klaring van de Amerikaanse on derminister van Buitenlandse Zaken voor kwesties van het Verre Oosten. Roger Hilsman. Deze had vrijdag in San Fran cisco gezegd dat de Ver, Staten bereid zijn „de deur open te hou den voor de mogelijkheid van verandering" in de betrekkingen met China. Hij voegde er echter aan toe, dat er geen sprake van verbetering kan zijn zolang Pe king erop blijft staan dat de Ver. Staten hun banden met de rege ring op Formosa verbreken. De Chinese kranten wijden veel aandacht aan de toespraak van Hilsman. Het „Volksdagblad", orgaan van de communistische partij, ziet evenwel in de Ame rikaanse suggestie een ijdele po ging en dubbelhartige manoeu vre om de „mis'ukking" der Amerikaanse politiek tegenover China ongedaan te maken. De Chinezen zijn van mening, dat de Amerikaanse houding fundamenteel dezelfde blijft zo lang de Ver. Staten uit zijn op politieke afscheiding van For mosa van het vasteland. dat gevaarlijke ontwikkelingen waarin zowel de Verenigde Sta ten als de andere landen onver» mijdelijk betrokken zouden wor den, vermeden worden. De „agressieve militaire krin gen" in de Verenigde Staten wa ren opnieuw bezig de spanning in verband met Cuba op te voe ren. Een „verzinsel" over wapens uit Cuba die in Venezuela waren aangetroffen, noemde Chroesjt sjov „een oude list van agenten van de Amerikaanse geheime dienst en agressors". Chroesjtjsov verzekerde, dat de Sowjet-Unie „duidelijke verplich tingen" heeft tegenover Cuba, Cuba zou bij een aanval doof „agressieve militaristische krin gen van de Verenigde Staten'' niet hulpeloos staan. Het gedeeltelijke kernstopak- koord van Moskou en de over eenkomst, geen kunstmanen met kernwapens aan boord te lance ren, was „slechts een begin". De hoofdzaak was, dat de weg van de ontwapening werd ingeslagen en dat deze weg tot het einde toa wordt gevolgd. De Sowjet-Unie was bereid onmiddellijk een over eenkomst over ontwapening te sluiten en uit te voeren. Chroesjtsjov sprak er zijn ver wondering over uit, dat zelfs nu de Westelijke mogendheden, dia stelden, dat de Navo-landen meer militairen en conventione le wapens hadden dan de Sowjet- Unie en de landen van het War- schau-pact, niet instemden met vermindering van de strijdkrach ten en de bewapening. De Russische leider zei nog, dat de Sowjet-Unie het voorstel herhaalt om contröleposten in ta richten op het gebied van landen der Navo enerzijds en die van het Pact van Warschau anderzijds om een onverhoedse aanval uit te sluiten. Chroesjtsjov besloot met een veroordeling van „de agressie, die door Amerikaanse imperialis ten in Zuid-Vietnam wordt ge voerd". Waarnemers in Moskou mer ken op, dat de aangekondigde vermindering van de Russische militaire uitgaven een begin is van de oplossing van het finan- aiële probleem dat gerezen is door het uitbreidingsplan voor de Russische chemische industrie, waarmee een bedrag van 42 mil jard roebel is gemoeid. Van ambtelijke zijde in Wash ington is er aan herinerd, dat ook de Verenigde Staten naar moge lijkheden zoeken om de defensie uitgaven en ook andere over heidsuitgaven te verminderen. President Johnson heeft zater dag tegenover Amerikaanse functionarissen gezegd, dat zijn regering in de eerste plaats zai streven naar bestendiging van de wereldvrede, aldus is van gezag hebbende zijde meegedeeld. De Amerikaanse president had op gemerkt, dat de wereld wel vor deringen had gemaakt op mate rieel gebied maar nog weinig op dat van het vreedzaam naast elkaar bestaan. Het hoofd van de commissie van onderzoek, die door de orga nisatie van Amerikaanse staten naar Venezuela was gezonden om een onderzoek in te stellen naar de beweerde clandestiene invoer van wapens uit Cuba in Vene zuela, heeft na terugkeer uit Ca racas verklaard op in beslag ge nomen wapens sporen te hebben gezien, die op Cubaanse her komst zouden wijzen. Deze wa pens zouden Venezuela zijn bin nengesmokkeld ten behoeve van Castro-gezinde terroristen. Proeven brachten aan het licht, dat de wapens gemerkt waren geweest met het Cubaanse wa pen, hoewel getracht was dit door vijlen weg te werken. De Cubaanse regering, die uit de O.A.S. is gestoten, beweert dat de wapens door de Amerikaanse inlichtingendienst op slinkse ma niet in Venezuela zijn gebracht. De leider van de Westduitse sociaal-democratische opposi tie) partij, Erich Ollenhauer, is zaterdag overleden. Erich Ollenhauer, die ook voor zitter was van de socialistische internationale, is zaterdagmid dag op 62-jarige leeftijd in de kliniek van de universiteit van Bonn aan een longembolie over leden. Oollenhauer was dinsdag uit de kliniek ontslagen, na vorige week te zijn geopereerd aan de beide benen wegens storing in de bloedsomloop. Vrijdag werd hij echter opnieuw in de kliniek op genomen. Na het bekend worden hiervan is het bestuur van de S. P. D. in spoedvergadering in Bonn bijeen gekomen. De vergadering werd geleid door burgemeester Brandt van West-Berlijn, die reeds sedert de langdurige ziekte van Ollenhauer optrad als plaatsvervangend voorzitter. Een woordvoerder van de so ciaal-democratische partij deelde later mede, dat burgemeester Brandt tot het volgende congres als voorzitter zal blijven optre den. Het is mogelijk dat het con gres, dat voor de herfst van 1964 is vastgesteld, nu eerder zal ge houden worden om een nieuwe voorzitter te kiezen, zo voegde hij er aan toe. De S. P. D.-fractie in de Bonds dag zal worden geleid door Fritz Erler, deskundige op hef gebied van defensie.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1