RECHTSZAKEN BEURSOVERZICHT „Paris-jour" beschuldigt Bonn ALTHE Vlees blijft duur RADIO EN TELEVISIE Wie neemt het stuur in handen? Pagina f V onnissen-reccordhouder verzon iets nieuws Vijf jaar voor „dubbele moord in Vessem KON. OLIE GEVRAAGD, STAATSFONDSEN ZWAK verkoper/besteller Schrijft U dan eens onder no. 618 bureau van dit blad ONDERZEEBOOT VOOR PASSAGIERSDIEN ST Strubbelingen in Italiaanse socialistische partij VrljiSag IS êecerabet 196$ 5» 99 „Dat is iets nieuws, Freek", voegde de president van de Am sterdamse rechtbank donderdag ochtend de orthopedist Freek K. uit de hoofdstad toe. die van zijn 60 levensjaren er volgens zijn eigen statistiek 27 in gevangenis sen heeft doorgebracht, maar nog nimmer met de opiumwet in conflict kwam. Nu moest hij zich verantwoorden voor het ver duisteren van minstens een blanco receptformulier, uitlok king van valsheid in geschrifte en oplichting van een Haarlem se apotheek, waar K. 10 van de 60 valselijk voorgeschreven pal- fiumtabletten in ontvangst nam. Twaalf maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest luidde de eis tegen K., omdat de officier van Justitie meende dat in de medische wereld niet met valse recepten mag worden ge werkt. „De authenticiteit mag niet in twijfel worden getrok ken, want anders kan er een na deel voor patiënten ontstaan", zei de officier van Justitie, mr. J. H. Schampers. De orthopedist, die door de rechtbank-president mr. B. van der Waerden „vonnissen-record- houder van Amsterdam" werd genoemd ontblootte voor de rechtbank zijn bovenlichaam om de rechters de sporen van en kele operaties te tonen. Met rood pot'ood had hij de littekens ver duidelijkt. „Daarvoor had ik die palfiumtabletten nodig, tegen de pijn", zei de breedbespraakte verdachte, die na zijn laatste veroordeling in contact met zijn nieuwe (64-jarige) huisarts was gekomen. In september zou hij bij hem enkele blanco receptfor- mulieren hebben gestolen, maar K. hield vol dat de dokter een recept bij hem thuis op de grond had laten vallen. De arts had K. al heel wat pal fiumtabletten voorgeschreven en zei dat hij tensVjtte meende er mee te moeten stoppen. „Ik was al te ver gegaan, maar hij intimi deerde mij en ik ging er te lang mee door", aldus de arts, die o.m. onder de indruk was gekomen van K.'s verhaal over een 27- jarig verblijf in de Leeuwarder strafgevangenis. „Dan moet het wei een zware jongen zij'n". redeneerde de arts, die bijzon der bang was geworden toen K. hem zou hebben gedreigd dat de arts nooit meer in een auto zou rijden als hij de tabletten niet voorschreef. De arts ging ten slotte zelfs zover, dat hij K. sug gereerde de tabletten op een an dere naam uit te schrijven en bij een andere apotheek te halen, om tegenover het ziekenfonds en de apotheek geen argwaan te wek ken. De arts heeft zijn gedrag opgebiecht bij de inspecteur voor de volksgezondheid en over een eventuele verantwoording bij het medisch tuchtcollege wordt nog een beslissing genomen. Op een blanco reeeptformu- licr liet K. door een pas vriige- komen orostitue een recent voor 60 nalfiumtabletten uitschrijven. „Palfientabletten" schreef het 19-jarige meisje in ODdracht van K., die de naam van de tabletten alleen maar van de klank kende. „Ik had die. tabletten echi no dig. want ik ben kankerpatiënt", zei K. De dokter wenste do recepten niet meer te geven en daarom zou hij tot vervalsing hebben he- sloten. Met het valse receot ging K. naar een Haarlemse %v>o- theek waar hii 10 van 60 voor geschreven tab'etten kreeg. „Ik vertrouwde het niet", ge tuigde een apothekersassistente, .''ie zei in ondraeht te hebben ge handeld. „Het keukenmeidooot- je" op liet recept bad zii normaal gevonden, de schrijffout ook. „omdat we dat van dokters wel gewend zijn." Oplichting achtte de officier van Justitie in dit geval bewe zen. omdat hij de tabletten ten slotte meekreeg na het ophan gen van „een samenweefsel van verdichtsels". De apothekers-as sistente gaf toe dat ze de woor denvloed van de man niet had kunnen weerstaan. Ze had nog wel gepoogd telefonisch contact met de arts te krijgen, maar K. had haar de telefoon afgenomen onder het voorwendsel dat de hoorn niet werd opgenomen. „Zeer ernstig" noemde de of ficier van Justitie het gedrag van K. Hij was ervan overtuigd dat K. meer blanco receptformu lieren heeft gestolen en de recht bankpresident vroeg zich af of K. de palfiumtabletten werkelijk voor eigen gebruik nodig had. „Wa,s het niet voor de handel, Freek?", vroeg hij deze door zijn vele vonnissen in het Amster damse gerechtsgebouw bij zijn voornaam alom bekende ver dachte. De raadsman, die vrijspraak bepleitte, verzocht om onmiddel lijke invrijheidstelling van zijn ciiënt, doch dit verzoek werd na raadkamer afgewezen. De rechtbank in 's-Hertogen- bosch heeft de 31-jarige koop man J. V. in overeenstemming met de eis van de officier van Justitie. veroordeèM tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Op 28 november stond hij terecht, omdat hij zijn vrouw en zijn schoonvader in het woonwagenkamp in Vessem met geweerschoten om het leven zou hebben gebracht. Dit gebeurde op de verjaardag van de koopman, toen hij beschon ken thuiskwam. Er ontstond in de woonwagen een ruzie over de manier waarop hij zijn vrouw commandeerde om eten klaar te maken. Hij heeft toen met een mes gedreigd waarop de vrouw de wagen ontvlucht is. Even liep de man haar na, doch direct daarna is hij weer naar de wagen teruggekeerd om zijn ge weer te halen. Daar heeft hij eerst zijn schoonvader neerge schoten. die in het hart werd geraakt en daarna zijn vrouw, die kogels kreeg in de nieren en in het hoofd. Het psychiatrisch rapport noemde verdachte op het. mo ment van het misdrijf sterk ver minderd toerekenbaar, zag in hem een blijvend gevaar voor de samenleving en adviseerde tot terbeschikkingstelling van de regering. Verdachte verklaarde zich niets meer van het gebeurde te kunnen herinneren. Tijdens het verhoor op de zitting van 28 november kwam verdachte met een nieuwe verklaring, namelijk dat hij op de avond vóór het misdrijf met het geweer, dat hij ongeveer een jaar bezat, hac! ge oefend door op een blikje te schieten. Toen de president, mi-, J. Hui- zinga, hem hierover verder on- deiwroeg, werden zijn antwoor den vaag en zei dab hij. niets verder meer wist. De officier van Justitie, mr. J. Moons, kon zich met de conclu sies van 'iet psychiatrisch rap port niet verenigen. Verdachte is terstond, nadat hij de schoten heeft gelost gevlucht en wist dus goed wat hij gedaan had. H" heeft vier schoten ge'ost en tel kens het geweer opnieuw'' moe ten laden, hetgeen aandacht en concentratie vraagt. Toen hij werd gearresteerd (kort na het: misdrijf) was hij volkomen kalm. De officier kon niet mee gaan met het verzoek om terbe schikkingstelling van de rege ring en eiste vijf jaar gevange nisstraf met aftrek van voor arrest. Mr. Mol uit Den Bosch, die als raadsman optrad, was liet wel eens mei- het psychiatrisch ran- nort. Hit achtte zijn cliënt niet toerekenbaar. De opzet lot moord achtte hu zeker niet be wezen. Hij bepleitte vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. GECOMBINEERDE GEVANGENISSTRAF VOOR JALOERSE VROUW De rechtbank in Amsterdam heeft donderdagochtend de 30- jarige bediijfsleidster C. J. S. wegens poging tot zware mis handeling van een medeminna res veroordeeld tot een gevange nisstraf van acht maanden waar van zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De eis luidde twaalf maanden waarvan acht voorwaardelijk. De vrouw is op 10 augustus op de 22-jarige serveerster Johanna P. A. Craane met haar auto inge reden. Deze serveerster had oen verhouding met de man, met wie de verdachte ruim 31i jaar sa men had geleefd. Nadat de man haar had verlaten ging de be drijfsleidster in haar auto naar het huis van de serveerster om daarover te praten. Toen de ver dachte in de buurt van het huis in haar wagen nadacht over wat ze zou zeggen, kwam de serveer ster naar buiten. De verdachte beweerde zonder na te denken op de jonge vrouw zou zijn ingere den. Op het laatste moment sprong de medeminnares opzij. Vervroegde afschrijving gebouwen De minister van Financiën, dr. H. J. Witteveen en zijn staats secretaris, dr. W. H. van den Berge, hebben bij de Tweede Kamer een wetsontwerp inge diend tot goedkeuring van de beschikking van 28 augustus 1963, waarbij de vervroegde afschrij ving voor gebouwen werd ge schorst. Volgens de memorie van toe lichting blijkt duidelijk uit de aanzienlijke toeneming van het geldelijk beloop van de bouw plannen, waarvoor rijksgoedkeu ring moest worden aangehouden, dat de kloof tussen de bouwcapa citeit en de voorgenomen inves teringen in bedrijfsgebouwen in de loop van het jaar op niet te miskennen wijze is verbreed. Op grond hiervan achten de be windslieden het niet verantwoord de mogelijkheid tot vervroegde afschrijving te .handhaven. Zij achten het echter onder de be staande omstandigheden onge wenst ook de investeringsaftrek voor deze sector te schorsen. De getroffen maatregel zal tot gevolg hebben, dat over 1964 naar schatting ƒ40 miljoen meer be lasting zal worden betaald. Bende opgerold De politie in Quebec heeft een bende opgerold die een groot aantal berovingen, aanrandingen en diefstallen op haar naam heeft staan. Men gelooft dat de bende in totaal ongeveer een mil joen dollar bijeen heeft gestolen. Acht leden van de misdadigers- groep zitten nu achter de tralies en naar twee boeven wórdt ge zocht, Zij maakten zich schuldig aan bankovervallen, dranksmok kel en inbraak. Aanrandingen waren aan de orde van de dag en werden meestal gepleegd tijdens inbraken en in aanwezigheid van ouders of echtgenoten van de slachtoffers. Het jachtterrein van de bende strekte zich uit over Montreal, Ottawa. Toronte, Brockville en het platteland van 'westelijk Quebec. De beurs heetf zich gistermid dag bij de opening gekenmerkt door tegenstellingen. De stem ming- voor de internationale waarden was hierbij verdeeld. Aandelen Kon. Olie en Hoog ovens hoger, die van Philips en AKU lager, terwijl Unilever neutraal bleef op 140,10. De vaste tendentie van woensdag voor de aandelen Kon. Olie werd gisteren verder voortgezet. Het publiek alsmede de beroeps speculatie namen hier het aan geboden materiaal grif op. Ge daan werd rond de f 177, tegen woensdag als slotprijs 176,30. De olie-aandelen lagen woens dag in Wall Street hoger in de markt. Dit in tegenstelling tot Philips welk fonds op de New- yorkse beurs wederom lager sloot. Het belang dat de Kon./ Shellgroep mogelijk gaat nemen in hel Italiaanse concern Monte- catini, wordt in Amsterdam als een hausse-factor opgenomen. Zoals bekend beschikt Monte- catini over zeer waardevolle pa tenten, die voor de Kon./Shell groep van groot belang kunnen zijn, aldus de beurs. Philips zak te bij de opening verder weg tot 147,70 waarna nog even 147,50' werd gedaan. Het is hier nog steeds het Amerikaanse aanbod, dat koersdrukkend werkt. Van lokale zijde bestaat steeds goede belangstelling voor de Philips- aandelen. Zo was het ook giste ren. Toen Amerika ophield met verkopen kreeg de vraag de overhand waardoor de prijs van het Philipsaandeel kon uitlopen tot 148,20. Hiermede bedroeg het koersverlies slechts 20 cent ten opzichte van de slotprijs van woensdag. Het gistermorgen ge publiceerde onveranderde inte rimdividend van 6 proeent door Hoogovens bracht in deze hoek wat optimisme voor wat betreft het totale dividend over 1963. De Hoogovenwaarden gaven een koersherstel te zien van 5 pun ten tot 558, nadat dit fonds vo rige beursdagen een dalende richting was ingeslagen van 567'/s tot woensdag 553. De stem ming in AKU van de vorige da gen was er gisteren niet meer. Het fonds was circa 4 punten in reactie tot 525. De omzetten in deze hoek waren minimaal. Wall (Adv.) Het Franse regeringsgezinde blad „Paris-Jour" heeft donder dag West-Duitsland, tezamen met Engeland en de V. S., ver antwoordelijk gesteld voor de crisis in het E. E. G.-overleg te Bpussel. De onder de naam Gallius schrijvende commentator is van oordeel, dat bondskanselier Er- hard ten eerste om verkiezings redenen niet de Westduitse boe ren tegen zich in het. harnas wil jagen, die hun prijzen niet aan het Franse en Europese peil wil len aanpassen. Voorts zou prof. Erhard de landbouwbesprekin- gen willen verbinden met het overleg in het raam van de z.g. Kennedy-ronde, teneinde geen moeilijkheden te krijgen met zijn aanhangers in de indus triële wereld. Ten derde zouden de Westduitsers na tot dusver voordeel van de E. E. G. te heb ben gehad, zich nu geen opoffe ringen willen getroosten. Ten slotte verwijt Gallius de Ameri kanen en de Britten dat zij twee dracht willen zaaien. De Britten zouden te eigen bate de Fransen van de Westduitsers willen scha den, terwijl de Amerikanen erop uit zouden zijn, de E. E. G. in haar huidige vorm te torpederen teneinde de organisatie te her vormen tot een onderdeel van een grote Atlantische markt, met de Fransen, Westduitsers, Ita lianen en anderen als satellieten, aldus Gallius in „Paris-Jour". Uitlevering van Peron gevraagd Do Argentijnse regering heeft de Spaanse autoriteiten om uit levering van ex-president Juan Peron gevraagd. Zij wil Peron namelijk doen vervolgen wegens „ontvoering van een minder jarige". Voor de Palthe-service, die niet alleen in de bekende Palthe- winkels, maar ook „langs de weg" wordt gegeven, zoeken wij een actieve Het betreft zelfstandig werk, dat veel energie vraagt, maar dat grote voldoening geeft, ook financiëel. Wij verlangen van u: plezierige,correcte omgangs vormen, gevoel voor accura tesse, leeftijd tussen 23 en 45 jaar. En u moet natuurlijk een rijbewijs BE hebben. Voelt u iets voor deze baan? Street was woensdag zeer vast voor de spoorwegaandelen. De overige Europese beurzen gaven gisteren geen veranderingen van enige betekenis te zien. Ook gisteren bestond er enige vraag in_ de scheepvaartsectoi voor aandelen Kon. Boot. Var. de leidende cultures verbeterde HVA bijna 2 punten tot 168. De staatsfondsenhoek was voor de 4'/a en de 414 procent leningen bepaald flauw. Er ligt een grote verkooporder in deze markt die daarvoor, aldus de beurs, te ge voelig is. Het aangeboden ma teriaal wordt hier slechts op een verlaagd niveau opgenomen. De vergaande samenwerking van Scholten-Foxhol met de Engelse maatschappij Starch Products Ltd bracht weinig ver andering in de koers van aan delen Scholten-Foxhol. Chamot- te-Unie werd hoger geadviseerd op de interessante opdracht dia deze maatschappij heeft ontvan gen uit Rotterdam. Beursindices 10/12 11/12 12/12 Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen 547.6 343.1 152.2 233.8 162.5 391.7 547.7 342.9 152.4 233.1 162.4 391.7 547.3 342.5 152.6 234.1 163.0 391.5 Nabeurskoersen AKU: (524%) Hoogovens: (557) Kon. Olie: 176.70 gb—177.00 176.70 Philips: 147.80 gb—158.00 (148.10) Unilever: (139.80) HVA: 167Vz De stemming was ongeani meerd. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend. in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0510.1S Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.303.35 Franse frank (100) 73.30—73.80 Belgische frank (100) 7.157.20 Duitse mark (100) 90.3590.85 Zweedse kr. (100) 68.706.9.70 Deense kroon (100) 51.60—52.60 Noorse kroon (100) 49.7050.70 Zwitserse fr. (100) 83.2083.70 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese escudo (100) 12.45—12.60 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.95—6.10 PORTUGEES GUINEA In een officieel communiqué dat te Bissau in Portugees Gui nea is uitgegeven, heeft vorige week een groep opstandelingen, afkomstig uit Senegal, in het ge bied Soncoria, een dorp in brand gestoken. Bij zuiveringsacties tegen de opstandelingen was oorlogsmaterieel van buiten landse herkomst buitgemaakt. Volgens het communiqué wa ren er onder de opstandelingen „verscheidene slachtoffers" ge teld, terwijl de Portugese troe pen geen verliezen hadden ge leden. „Wij zullen lange tijd met de dure vleesprijzen blijven sukke len. Er is nog nooit zo gerom meld met de vleesprijs en de vleessituatie als nu", zo heeft de voorzitter van liet Bedrijfschap voor het slagersbedrijf, .de heer C. Burger, donderdagmiddag in een vergadering van het be stuur van het bedrijfschap ge zégd. Er heerst een schaarste aan vee. Er zal geïmporteerd moeten worden. Een bestuurslid, de heer M. van 't Hoff. zei dat de invoer heffing van 14 procent de prijzen extra hoog maakt. Voor elk uit gevoerd rund mag er een inge voerd worden. Maar op het in gevoerde ligt deze accijns. Ver ruiming van de import heeft al leen zin als deze heffing ver dwijnt. Het bestuur van het bedrijf schap besloot de minister van Economische Zaken een ver zoek te doen deze invoerheffing tc laten vallen. Dit verzoek zal dan met cijfers geadstrueerd worden. De prijzen voor de runderen liggen zo, dat wij ons ernstig op deze situatie moeten bezinnen, aldus de voorzitter. De omzet van vlees loopt terug. Er wor den varkens geïmporteerd uit landen, die veterinaire maat regelen noodzakelijk maken. De voorzitter wees er hierbij na drukkelijk op dat deze veteri naire maatregelen louter en al leen worden genomen ter be scherming van de Nederlandse veestapel en niets te maken heb ben met d.e volksgezondheid. Hij meende voorts dat geïmpor teerd zou moeten worden uit landen, waarvoor deze maat regelen niet nodig zijn-, desnoods met subsidie uit het vleesfonds. Anders zou men in een nadelige concurrentiepositie kunnen ge raken. Het bestuurslid de heer D. Schop zeide nog dat tengevolge van de export de sta'len leeg staan. Door deze schaarste, zo meende hij, zullen de prijzen nog zeer lang hoog zijn en mo gelijk nog hoger worden. Dc gijzelaars in Bolivia De stakende arbeiders van de tinmijn in de Boliviaanse plaats Catavi hebben zich woensdag niet gestoord aan een ultimatum om 19 technici, onder wie de Nederlandse ir. C. Bloot, vrij te laten, die zij als gijzelaars had den aangehouden a^ represaille voor de arrestatie van drie link se vakbondsleiders. De Boliviaanse autoriteiten hadden laten weten, dat de gij zelaars, onder wie ook vier Amerikanen, op vrije voeten moesten worden gesteld, omdat de kwestie anders tiiet langer als een „sociaal conflict" zou worden beschouwd, maar onder de jurisdictie van de regering zou komen te vallen. Naar een ontwerp van wijlen prof. Auguste Piccard zal een Zwitserse maatschappij in sa menwerking met dr. Jaques Piccard een „Mesoscaaf' bou wen, een vaartuig, dat 42 pas sagiers kan vervoeren en een diepte van 300 meter kan be reiken. Het ontwerp berust op hetzelfde principe als de ba- thyscaaf „Trieste", waarmee een diepte van 36.000 voet werd bereikt. Door patrijs poorten zullen de inzittenden een fantastisch zicht onder water hebben. Schijnwerpers verlichten de omgeving. Op de tekening, zoals de vissen de Mesoscaafzien. Aanhangers van de linker vleugel in de Italiaanse socialis tische partij zijn woensdag uit een bijeenkomst van het centra- Ie partijcomité weggelopen, om dat zij het niet eens waren met de politiek van de nieuwe re gering waarvan voor het eerst sinds vele jaren socialisten deel uit maken. Tevoren hadden de secretaris generaal van de partij, Pietro Nenni, die vice-premier is ge worden, en zes andere leden van het centrale comité, die in het nieuwe kabinet zitting hebben hun posten opgegeven. Op een voorstel van de meerderheid om tol het kiezen van zeven nieuwe leden over te gaan, wilde de linkse minderheid niet ingaan. Zij verlangde het bijeenroepen van een speciaal partijcongres ter bespreking van het beleid van de regering. Toen Nenni en de zijnen daar geen termen voor aanwezig achtten, .verlieten de opposanten de vergadering. Zij zijn voorstanders van een nau wer samengaan met de commu nisten inplaats van de huidige aansluiting bij de burgerlijke partijen. Zaterdag 14 december HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Social, strijdlied; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws en social, strijdlied; 8.18 Lichte gr.; 9.00 Politiek praatje; 9.10 Licht progr.: 9.35 Water standen; 9.40 Lezing; 9.55 Boek- bespr.; 10.00 Buitenlands week overzicht; 10.15 Gevar. progr.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Sportnieuws; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Tijd voor teenagers; 14.10 Pro gramma voor de twintigers; 14.45 Artistieke staalkaart; 15.15 Radio Jazzclub; 15.45 Gesprek ken; 16.00 Klass. en moderne muziek; 16.4517.05 Boekbespr.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Lich te orkestmuziek (gr.); 18.30 Nws en comm.; 18.20 Lichte orkest muziek (gr.); 18.30 Nieuwsflit sen uit de wereld van de lichte muziek; 19.00 Paulus, de boska bouter; 19.10 Radioraad; 20.00 Nws; 20.05 Sportquiz; 21.00 -So cial. comm.; 21.15 Liedjes; 21.45 Lichte orkestmuz. (gr.); 22.00 Klankbeeld; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 22.50 Lichte gr.; 23.10 Jazzmuziek; 23.40 Lichte orkestmuziek (gr.); 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Klass. gram.; 7.45 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.15 Voor de jeugd; 8.20 Gevar. pro gramma; 12.00 Angelus; 12.04 Country and Western Express (gr.); 12.25 Platennieuws; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Gram.; 12.45 Het Neder lands Episcopaat en het Con cilie, reportage uit Utrecht; 13.00 Nws; 13.15 Licht ensemble; 13.40 Franse les; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Metropole-orkest en solis te; 15.35 Klass. muziek; 16.00 Voor de jeugd; 16.15 Jazzmuziek met commentaar; 16.40 Licht in strumentaal sextet; 17.00 Lezing; 17.10 Lichte gram.; 17.30 Boek bespr.; 17.40 Veertiendaags spel letje met gram.; 18.00 Kunst kroniek; 18.30 Licht orkest; 18.50 Godsd. lezing; 19.00 Nws; 19.10 Actualiteiten; 19.22 Motorpraat; 19.30 Populaire klassieken; 20.25 Gram.; 20.30 Gevar. progr.; 21.30 Buurmans krant: informatie uit het buitenland; 21.50 Cabaret; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Discussie over de versehiiningsvorm van de Kerk in de wereld van van daag (10); 23.10 Nieuwe klass, gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte orkestmuziek; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gevar. pro gramma; 12.55 Programma-over zicht; 13.00 Nws: 13.20 Hitpa rade; 14.00 Nws; 14.03 Program ma voor de filmliefhebbers; 14.45 Kamermuziek; 16.00 Nws; 16.03 Amus. muz.; 16.40 Voor de jeugd; 17.00 Nws; 17.15 Liturgi sche zang 17.25 Koorzang; 17.45 Engelse les; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paarde- sportber.; 18.30 Kerkorgelreci tal; 19.00 Nws, daarna'. Comm. uit Amerika; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Weekend-mozaïek; 22.00 Nws en ber.; 22.15 Dansmuziek; 23.00 Nws; 23.05 Lichte muziek; 23.30 Cocktail voor twee: gevar. progr.; 23.5524.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 15.00 De avontu ren van Cristobal, T.V.-film (dl 4); 15.30 Impressies uit een an dere wereld, film over de wereld van het blinde kind; 15.48 Teen ager: een jazz-ballet over de moderne jeugd; 16.15 Huis, thuis, wonen; 17.0017.45 Voor de kin deren; 19.30 De avonturen van Ivanhoe, T.V.-film (dl. 26); 19.57 Het Manneke; 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Actueel beeld magazine; .21.00 Showprogram ma; 21.45 Stadhuis op stelten, T.V.-spel (deel 1); 22.15 Na de tweede zitting van het Vati caans Concilie: bijeenkomst te Utrecht; 22.45—22.50 Journaal. BELGIë (VI.); 10.00 Volksuni versiteit; 10.10 Franse les; 10.25 Wetenschappelijk progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Schooltele visie; 19.00 Religieus program ma; 19.30 Autorama, automobi listenkroniek; 19.55 Sport; 20.00 Nws; 20.20 Eén tegen allen, spel- programma; 21.35 Echo; 22.05 De brandstichter (Backfire), po litiefilm; 23.00 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7