Provinciaal nieuws nmmb L KOLONEL HYDE Protestvergadering van Zeeuwse vissers r ATLETIEK J§ s: 5 l'I AGENDA Verkeersongeval te Stoppeldijk Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW AXEL SPAARGELD Grote brand in bejaardentehuis „St. Liduina" te Hulst Ook meesterlijke fantasie modellen BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Maandag 9 december 1963. Tegen geparkeerd staande auto gereden. Vrijdagavond om 9 uur reed de heer J. F. uit Axel met zijn personenauto vanuit de Station straat de Singelweg in. De daar op de juiste wijze geparkeerd staande auto van de heer a. c. c. uit Axel werd door hem niet op gemerkt met het gevolg dat de' heer F. er tegen reed en langs de zijde schaalde. Beide auto hadden vrij zware materiële schade. Geen heer in 't verkeer. De bestuurder van een Belgi sche auto reed met zijn wagen achl eruit van de. parkeerplaats op de Markt. Hij stak daarbij de rijbaan over en kwam tegen een op de parkeerstrook staande Bel gische auto van de heer M. J. L. I. D. uit St Niklaas terecht, wiens auto werd beschadigd De bestuurder van de Belgi sche auto. die de schade aan de auto van zijn landgenoot toe bracht, vertrok zonder zich hier van iets aan te trekken. SAS VAN GENT „Top oi' „Flop" met bal na. Reeds om half acht waren alle zitplaatsen van de feestzaal der Glasfabriek zaterdag bezet en werd afgeroepen dat er ook geen staanplaatsen meer waren. Onder da aanwezigen bemerk ten wij o.a. burgemeester R. A. J. den Boer, verschillende leden van de gemeenteraad, de directie van de Glasfabriek en Zuid-Che. mie. De avond werd geopend met een welkomstwoord van de heer Martens, voorzitter van de Stich ting Sasse Karneval, die de di rectie van de Glasfabriek dankte voor het beschikbaar stellen van de zaal en daarna de VARA dank betuigde voor deze avond. Hierna gaf hij het woord aan de VARA. Bij monde van de heer Willy de Groffdie aan de tot standkoming van deze avond veel meegewerkt heeft, dankte op zijn beurt directie van de Glasfabriek en het gemeentebestuur. Burgemeester Den Boer wees er op dat het de vijfde maal was dat hij voor de VARA sprak. Hij maakte zijn speech kort en was ook niet gekomen om naar toe spraken te luisteren. De jury stond onder leiding van de heer Herman Stok die de leden van de jury vragen stelde en van de nodige commentaar voorzag. In de jury hadden zit ting genomen: mej. J. Meijer, mej. T. Slock, de heer_W. Remery en de heer D. du Bois. (Adv.) fx Er werden verschillende platen „getopt" of „geflopt", al of niet met medewerking van de zaal. Een plaat van Adamo werd zonder moeite een „top" teiwijl een plaat van Soeur Sourire een „flop" werd voor de jury, hoewel deze door de zaal tot een „top" werd uitgeroepen. Toen was het grote moment aangekomen van de uitzending. Maar hiervoor werden eerst de nodige instructies gegeven. Na de laatste woorden van de heer Voskuijl van het socialis tisch commentaar hoorde men de omroepster door de radio afroe pen: Hier is Hilversum I de VARA en toenvijf, vier, drie. twee, een (dat door de gehele zaal massaal werd meegedaan), kwam de herkenningsmelodie van „The Ramblers" o.l.v. Theo Uden Masman Verschillende liedjes werden ten gehore gebracht met de vo cale medewerking van Greetjo Mona en Imca Marina. Helaas sprongen op een gegeven ogen blik de stoppen, wat beslist te wijten was aan het enthousiasme van de zaal. Nog groter werd het enthousiasme toen Adamo op 't podium verscheen. Vele radio's zullen op dat moment een oor verdovend geluid moeten hebben gegeven waaraan de „Adamo Fanclub" uit St. Jansteen zeker niet vreemd was. Ook „The Explosions" uit Rot terdam hadden geweldig veel succes met hun optreden. Even eens in de smaak viel het optre den van trompettist en zanger Wim Kuilenburg van „The Ram blers". Na nogmaals Adamo te heb ben beluisterd was het helaas ver het einde van de uitzending en het was wederom Wim Kuilen burg die in samenwerking met alle vocalisten en de zaal „Hé Bahariba" door de zaal galmden. Na de uitzending werden twee disco-bals opgenomen welke ge legenheid gaven tot dansen. Resumerend was het voor de VARA een succes en voor de Stichting Sasse Karnaval een prestatie dergeliike evenementen te kunnen organiseren. Aan het einde van de avond werden nog door Prins Karnaval verschillende onderscheidingen uitgereikt. Zo ontving Henk Bo- gaerts. de man die de teksten schreef, die Herman Stok uit spreekt voor de microfoon de on derscheiding van de Blauwe Biet met Goud Doof. De heren Stok en Co de Kloet ontvingen voor hun verdiensten in de teenager programma eveneens dezelfde onderscheiding, terwijl Adamo van zijn fanclub een oorkonde ontving. Het was een buitengewoon ge slaagde avond. CAS MULDER WON MIDDELBURGSE ST NICOLAASDOOP Bij de lopers, die uitkwamen in de Sint Nicolaascross, die zon dag in Middelburg over 8 km ge houden werd, waren slechts wei nig prominente figuren. Ook Hein Cujé, de atleet, die de laat ste jaren bijna een abonnement had op de overwinning, moest Wegens ziekte verstek laten gaan. De uitslag werd nu: 1. Cas Mulder (Dynamo, Mid delburg) 29.26.0; 2. Jacques van Eekelen (THOR, Roosendaal) 2S.34.8; 3. Hans Bostelaar (Dy namo, Middelburg) 30.49.0 4 en eerste B-klasser: Wim de Hamer (Scheldesport, Temeuzen) in de ijtd van 31.34.0. De Zeeuwse vissers, die lid zijn van de „Zevibel" (Zeeuwse Vis- serijbelangen) hebben zaterdag morgen een protestvergadering gehouden in Middelburg. Staan de deze vergadering werd een adres aan de Nederlandse rege ling en een appèl tot het Neder landse volk gericht. Hierin ver zoeken de Zeeuwse vissers; 1, De Grevelingen en de Oos- tersehelde nog geschikt te houden voor de oestercul tuur. 8, Meer openbaarheid over het werken van en de gang van zaken bij de commissie ex- artikel 8 van de Deltawet. Tegemoetkoming voor de vissers, die door het afsluiten van 't Veerse Gat-Zandkreek au met hun schepen vanuit Colijnsplaat moeten vissen: v— een bijdrage ineens voor de hoge investeringskos ten; vrijstelling van mijnrech ten; uitkering aan de oude vissers, die de verhuizing naar Colijnsplaat niet meer konden volbrengen en nu zonder inkomen in Veere zitten; verhuiskosten voor de vissers die wèl verhuisd zijn, of reiskosten voor degenen die tussen hun woonplaats en Colijns plaat heen en weer pen delen. 4. Een onderzoek naar de mo gelijkheden de oesterproef toch nog in Zeeland te doen uitvoeren. 5. Proefondérvindelijk te on derzoeken of de mosselver- watering in Zeeland kan blij ven bestaan. Vóór dit adres werd verzonden heeft de voorzitter van de „Ze vibel, de heer A. L. S. Locke- feer, een rede gehouden voor de Zeeuwse vissers, waarbij hij al deze punten nog eens toelichtte. Hij memoreerde dat de vissers, die vóórdat de Deltawet werden uitgevoerd, altijd voor zichzelf konden zorgen, nu plotseling in de verkeerde hoek komen te zit ten. „De deltawerken zijn een direct gevolg van de ramp, die Zuid-West-Nederland in 1953 trof. Natuurlijk zijn ook de vis sers in Zeeland van mening dat er grote waterstaatswerken in Zeeland uitgevoerd moeten wor den om herhaling van de ramp, waarbij ook vele vissersdorpen zwaar werden getroffen, zeer onwaarschijnlijk te maken. Zij hebben het dan ook vanzelfspre kend gevonden, dat toen het be kend werd, dat de visserij met de vordering van de dijkwerken in moeilijkheden zou komen, zij ook door de overheid gesteund zou den worden. Dit is verschillende malen in het openbaar gezegd door de minister en het is ook verschillende malen officieel ge schreven. Zeeland krijgt een oesterproef en zijn mosselverwaterproef. Dat zal allemaal mooi gelijk kunnen in hetzelfde bassin. Het zou ook mooi gelijk kunnen met de wer ken aan de dijk bij Veere. Het zware baggermateriaal lag daar dan toch en zand moest met mil joenen kubieke meters voor de dijk toch ook verzet worden. Dit was dus allemaal plezierig geregeld. Groot was de ontstelte- nis dan ook, toen met het vorde ren van de werkzaamheden van de Veeredijk bleek, dat er in feite aan de oesterproef niets gebeur de. Er werd gefluisterd, dat Rijkswaterstaat niets voor de oesterproef voelde, omdat er dan voor de mooie nieuwe dijk een verbinding met de open zee zou moeten komen voor vers zeewater. Deze verbinding zou via een sluis, of eventueel via een pijpleiding gemaakt kunnen wor den. Het is daarna voor de vis sers duidelijk geworden dat er niets kon gebeuren. Op het ogen blik is het dan ook na veel ont kennen eindelijk door de minis ter vastgesteld: er komt geen mossel- en oesterverwaterings- proef in Zeeland. Angstig praat men in Zeeland nu over de Zuiderzeesteunwet, die zo berucht geworden is, en uiteindelijk na dertig jaar nog niet goed functioneert. De com missie die door de regering werd ingesteld om te onderzoeken, hoeveel, wat en wie van de vis sers, de hulp nodig zou hebben, is onder de naam Commissie ex-artikel 8 van de Deltawet be rucht geworden. Deze commissie heeft namelijk sinds haar instel ling, nu vijf jaar geleden, prak tisch niets gedaan, althans niet iets, waarvan men in Zeeland iets merkt. Zij schuwt de Zeeuwen. Er zit ten dan natuurlijk ook geen Zeeuwse vissers in deze commis sie om de problemen te bespre ken, hij is samengesteld, uitslui tend uit ambtenaren, die zonder ons, maar over ons beslissen. De „Zevibel" die nu reeds jaren pro beert om langs legale weg van schrijven en praten gehoor te krijgen voor haar noden wil nu eens neet de vuist op tafel slaan", aldus de voorzitter van de „Ze vibel". NEDERLANDSCHE M1DDENSTANDSBANK N.V. AUTO TE WATER Bestuurder verdronken. Do 2S-jarige bankwerker J. C. de L. uit de gemeente Hoge- en Lage Zwaluwe is zaterdagavond in de Mark te Breda verdronken, nadat hij met zijn auto te water was geraakt. Hij heeft nog kans gezien door een raampje zijn auto te verlaten, maar slaagde er niet in op de kant te komen. Zijn meisje, de 21-jarige M. W. T„ die ook in de auto zat en eveneens door het raampje naar buiten was geklommen, werd op het droge gebracht door de heer W. N. uit Den Bosch, die getui ge was van het ongeluk en on middellijk in het water was ge sprongen. De bestuurder van de auto kon niet meer worden ge- red. Zondagmorgen is diens stof felijk overschot door duikers van de Gorinchemse Vaar- en Dui- kersschool opgedregd. Het ongeluk gebeurde op de Belcrumweg tussen de tram- brug en de spoorbrug. VERMIST JONGETJE WAS DOOR HET IJS GEZAKT De 7-jarige Willem Westlana uit Wageningen, die sinds vrij dagmiddag werd vermist, blijkt verdronken te zijn. De politie heeft zaterdagavond omstreeks acht uur het lijkje uit de stads- gracht opgehaald, na aanwijzin gen van een vriendje, dat zich vrijdagmiddag na schooltijd met het knaapje op het ijs van de gracht had gewaagd. Het vriend je was zó ontdaan dat het pas zaterdagavond aan het spreken is gegaan. Op grote schaal hadden politie en burgers naar het jongetje ge zocht DODE ALS GEVOLG VAN SLIPPARTIJ De gladheid van de weg heeft zaterdagavond ook in oostelijk Friesland een slachtoffer ge maakt. De 40-jarige R. Betten uit Assen kwam om het leven, toen de door zijn neef J. Betten uit Gorredijk bestuurde auto, waarin hij zat, op de weg tussen Lippen-Huizen en Jubbega slipte en tegen een boom botste. De heer R. Betten was op slag dood. De bestuurder van de auto werd met een gebroken been naar het ziekenhuis in Heerenveen ge bracht. VERMOEDELIJKE DADERS BANKROOF EPE GEGREPEN Twee van de drie vermoedelij ke daders van de bankoverval te Epe, die in de nacht van 15 op 16 november plaats vond, zijn in Aken door de Duitse politie ge grepen. Het zijn de 33-jarige K. W. en de 22-jarige H. W. Deze Duitsers zijn, in afwachting van hun berechting te Krefeld op gesloten. De eveneens verdachte 33-jarige G. A. B. uit Rotterdam is nog voortvluchtig. DINSDAG 10 DECEMBER TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur; „De nieuwe avonturen van captain Blood". WOENSDAG 11 DECEMBER TERNEUZEN: Café Maandag: 7 uur: Vergadering en lezing met dia's, Veren. „Oud-Ter- neuzen". Tragisch ongeval Enkele minuten voordat hij met pensioen zou gaan is vrijdag een Belgische arbeider bij een ongeval om het leven gekomen. Alfons Butjens uit Vorst-Kem- pen had zijn laatste werkdag bij een wegenbouwmaatschappij er bijna opzitten. Hij was vrijdag 65 jaar geworden en zaterdag zou zijn pensioen ingaan. Even na vijf uur, kort voor- dat 2ijn laatste werkdag zou af lopen, werd hij gegrepen door een achteruitrijdende vrachtauto. Zwaar gewond werd het slacht offer naar een ziekenhuis over gebracht, waar hij aan de ver wondingen is overleden. Vermoedelijk door overver hitting van een schoorsteen is zaterdagnacht brand uitgebroken in het bejaardentehuis „Sint Li duina" aan de Potterstraat alhier. De brand werd ontdekt om on geveer half twee in de nacht van vrijdag op zaterdag door mevr. Premen, een inwoonster van het tehuis. Zij snelde naar de kapél, die nabij haar kamer is gelegen, en begon de klok te luiden. Hier door werden alle bewoners ge alarmeerd. Door dit kordaat op treden zijn er gelukkig geen slachtoffers gevallen onder de ruim 300 bewoners van het te huis. Direct werd de brandweer op geroepen, die onder leiding van haar commandant de heer Solle- veld zeer vlug ter plaatse was. I Wegens het grote gevaar dat het vuur het gehele gebouw in de vlammen zon zetten werd groot alarm gegeven en ook de brandweer van St. Jansteen op geroepen. De ouden van dagen en chro nisch zieken waren door de ver pleegsters en zusters alsmede brandweerlieden en omwonenden uit het brandende middengebouw gehaald en naar de nabij gelegen paviljoenen overgebracht. Met 15 stralen werd de brand aangevat en na een paar uur ge- localiseerd. Het was voor de brandweer niet gemakkelijk de brandhaard te bereiken daar het middengedeelte door andere ge bouwen omsloten was en men er niet direct bij kon komen, daal de vlammen t elkens weer op laaiden. Met behulp van een brand weerladder kon men tenslotte het vuur ook van boven bestrijden en was de vuurhaard om vier uur afgesloten, zodat men niet meer voor verdere uitbreiding behoef de te vrezen. Een woord van lof voor de brandweerkorpsen uit Hulst en St. Jansteen is hier zeker op zijn plaats. Toen onder de morgen de vlammen waren geblust liet het middenstuk van het gebouw een trieste aanblik zien. Men had het vuur kunnen stuiten juist vóél de kamers van de westvleugel en aan het begin van de oost- vleugel. Het middenstuk met on geveer 20 to+ 25 kamers brandde geheel uit. Er was veel water schade in het gehele gebouwen complex. Het mag wel een wonder ge noemd worden dat er bij deze brand, waarbij zoveel ouden van (Adv.) dagen betrokken waren, geen persoonlijke ongevallen zich hebben voorgedaan en alles or delijk is verlopen. In het gedeelte dat door de brand werd vernield moesten ongeveer vijftig mensen worden gewaarschuwd en hun kamers verlaten. Het gehele oude gebouw was met rook gevuld toen de brand op zijn hevigst was. De schade is zeer groot, doch kon nog niet worden ge raamd, daar er veel meubilair van de bewoners verbrand is en het gebouw verder schade heeft opgelopen. Volgens een algemene schat ting bedraagt de schade enige honderduizenden Zondagmiddag te ongeveer 2 uur reed de heer H. P. uit Hulst met zijn auto op de grote ver keersweg Perkpolder—Terneu- zen in de richting van Zaamslag toen de auto even voorbij de woonwijk Stoppeldijkveer slipte, tegen een langs de weg staande boom terecht kwam en daarna in een greppel, met de wielen naar boven, kantelde. Het liep voor de heer P. bij zonder goed af, terwijl de even eens in de auto zittende mej. c. van O. uit Hulst inwendige kneuzingen had opgelopen. Zij werd, nadat haar eerste hulp was verleend, naar het zieken huis te Hulst vervoerd. De auto werd later door een kraanwagen van de garage Van de Voorde te Hulst op de weg gezet en naar diens garage ge sleept. T De elegante verlovingsring Alléén echt met „Desiree" slempel\ ic Vraag Uw juwelier kleürenfolder JOHN BOLAND CONTRA SCOTLAND YARD 22) Iedere beweging ging hij met zorg na, steeds even aarzelend, als hij over moest gaan op iets anders; alles opnieuw vanuit iedere hoek bekijkend om te zien of er zwakke plekken wa ren. Er was er niet één en dat wist hij wel, maar dit verhin derde hem niet toch z'n volle aandacht en concentratie bij dit werk te hebben. Het was name lijk niet precies „werk", maar een soort hobby. Het bekijken van ieder detail gaf hem een wonderlijk gevoel van welbeha gen en bevrediging. De volgende middag om vier uur slenterde Hyde het erf op waar Race woonde. De dikzak stond aan een motor van een auto te prutsen, die bij z'n kleine huis stond. „Ik dacht, dat je had gezegd om negen uur bij jou thuis?", zei hij botweg, toen hij z'n be zoeker zag. „Ja, dat is zo. Maar ik had wat tijd over. Ik hoop, dat ik niet stoor?" Het was niet z'n bedoeling ge weest, dat Race bij hem zou ko men, maar omdat hij wel be greep, dat hij nooit een uitno diging zou krijgen bij Race te komen, had hij deze weg ge kozen om Race in z'n eigen om geving gade te slaan. Toen de coureur hem naar binnen had gebracht, stond Hyde met onverholen belangstelling rond te kijken. Ieder dingetje in de kamer was met militaire pre cisie neergezet. De bekers en trofeeën stonden zódanig, dat Hyde er wat om wilde verwed den, dat de afstand tussen twee voorwerpen precies was uitge meten en alles glom, alsof het een paar minuten tevoren ge poetst was. Race keek hem aan. „Wat een prachtcollectie, Race. Je moet geweldig geweest zijn." „Een goede derde klas. Als ik werkelijk goed geweest was, zou ik je partner nu niet zijn." Hjj stelde dit als een simpel feit, zonder opsmuk. Het was echt niet te geloven, dat de coureur er zó'n keurig huis op na hield. Nergens een smetje, alleen de man zelf was vuil tot en met zelfs niet eens geschoren. Je zag zo aan hem, dat hij zich al in geen dagen ge wassen had. Maar dat hinderde niet voor het doel van hun tocht. Hyde keek op z'n horloge. „Hoe lang heb je nodig om je klaar te maken?" „Ik ben klaar op het moment, dat ik de garage gesloten heb. Nemen we jouw wagen?" „Ja." Hyde reed via Chelsea Bridge naar Clapham en sloeg toen links af' naar Kensington. Een paar kilometer verder sloeg hij nog eens links af en parkeerde de wagen in een zijstraat. „Hier gaan we een korte afstandsmars houden." Ze gingen terug naar de hoofd weg en begonnen in de richting van Oval te lopen. „De plek, die ik je wil laten zien, is ongeveer een kilometer hier vandaan", zei hij, terwijl ze langzaam de weg op liepen. „We komen bij een plek, waar verschillende bodediensten hun depóts hebben." Hij keek weer op z'n horloge, ,,'t Is nog een beetje vroeg, maar op de terug weg zal je zien, dat er een hele boel vrachtwagens langs de weg en in de zijstraten geparkeerd staan. Het volgende gebeurt name lijk. De vrachtwagens worden geladen en vanaf de laadplaats in de straat geparkeerd. Even later gaan de chauffeurs, die grote afstanden moeten afleggen, naar de kantoren om de vracht brieven op te halen dan gaan ze naar hun wagen en op weg." Er stonden al een twintigtal zware vrachtwagens geparkeerd en er kwamen er nog meer aan om een parkeerplaats te zoeken. Aan beide kanten van de brede straat stonden vuil uitziende ge bouwen en in iedere zijstraat waren troepen kinderen aan het spelen, al schreeuwend en rem mend tussen de geparkeerde vrachtwagens. „Ik wou graag dat je eens op de volgende zijstraat lette", zei de kolonel. Race knikte begrijpend toen ze de hoek bereikten, want in die smalle zijstraat stond een hele rij vrachtwagens achter el kaar geparkeerd, daarbij de breedte van de straat voor meer dan de helft in beslag nemend. De twee mannen slenterden er langs. „Je zult ze 6 van de 7 nachten iedere week zo vinden staan", legde Hyde uit. „Hoe lang staan ze daar zon der toezicht?" „Dat hangt ervan af. Maar ze staan er zeker nog een uur en sommige staan er om acht uur nog." De kolonel was namelijk al door gedane waarnemingen aan de weet gekomen, dat de chauf feurs in pensions in de buurt sliepen en na gegeten te hebben zich op het kantoor meldden om hun papieren te halen en tussen 6 en 8 uur vertrokken. De chauf feurs voor Manchester, Leeds of nog noordelijker plaatsen ver trokken meestal tegen zeven uur. Die het laatst vertrokken gingen naar de Midlands en hadden dus een kortere weg af te leggen, (Wordt vervolgd.) TERNEUZEN Geboren: 27 nov. Anja Pieter- nella, d. van Pieter Hamelink en Cijta Jonkman, 2e Verbindingsstr. 11. 29 nov. Benjamin, z. van Jan B. Klaassen en Rachel de Blaeij, won. te Hoek; Saskia Karen, d. van Wil- lem Westbroek en Johanna H. de Witte, won. te Sas van Gent; San dra Dagmar, d. van Willem West broek en Johanna H. de Witte, won. te Sas van Gent; Eduard Ma ria Johan, z. van Eduardus L. A. Lakerveld en Margaretha M. vair den Neste, Zonnebloemstr. s. 30 nov. Jacobus Pieter van-Mari- nus de Jonge en Jacobja, C.- van .4er Bent, J. van Rompustr. 3; Diana Helena Maria, d. van Jacobus J. C. Hense en Maria A. Burm, Zuid- landstr. 60. 1 dec. Levinus Cornelis, z. van Adriaan Schieman en Je- leijntje de Putter, won. te Hoek, 2 dec. Maatje Johanna, d. van Pie ter Marinus van Westen en Dina van Driel, won. te Zaamslag; Wil lem Lodewijk, z. van Ario vair Wijngaarden en Willrelmina de Visser, won. te Wenreldinge; Pie ter Ewout, z. van Pieter Stoter en Thora Franken, Margrietstr. 33. 3 dec. Grace, d. van Hans Sclrou en Brenda Hoekwater, Goudenre- genstr. 17. 4 dec. Maatje Sara, d. van Johannes L. Molegraaf en Geertruida D. van Drongelen, Van Steenbergenlaan 53. Huwelijksaangiften: 28 nov. Pie ter M. J. F. van de Voorde, 30 j., jnr., won. te Zaamslag-Veer en Maria de Feijter, 27 j., jd.; Edward Vermast, 25 j., jnr., won. te Sas van Gent en Elizabeth E. M. Ke gels, 19 j., jd. 29 nov/» Levinus W. de Groote, 25 j„ jd., won. te Alblas- serdanr en Maria L. van Doeselaar, 21 j., jd.; 'Adriaan J. Verhage, 26 j., jnr. en Cornelia E. Wesdorp, 21j. jd.; Theo A. J. Gruisen, 24 j., jm. en Katharina J. van den Heuvel, 23 j., jd. 2 dec. Adrianus J. de Vis ser, 27 j., jm., won. te Damascus (Syrië) en Alida Dielenran, 25 j„ jd. 3 dec. Nicolaas Bolleman, 26 j., jm., won. te Schapenbout en Ca- tharina E. den Hamer, 21 j., jd. Huwelijksvoltrekking. 29 nov. Laurens G. Verhage, 22 j., jm. en Francina, C. de Zeeuw, 19 j., jd. Overleden: 29 nov. Maria Ver does, 86 j., wed. van Cornelis W. Vink, won. te Hoek, 30 nov. Enrnra M. Ranrnreloo, 87 j., wed. van Con- stantinus J. Segers, Lijsterplein S. 1 dec. Gerardus van Driel, 77 j„ echt. van Jacoba C. de Regt, won. te Hoek. 3 dec. Cornelis den Ha mer, 74 j., echt. van Maria Diele nran, won. te Axel; Clarissa Cop- pieters, 65 j., echt. van Adolf A. Audenaert, won. te Zuiddorpe: Bastiana C. van Wjjck, 81 j., wed. van A. de Zeeuw, Wilhelminaplant. soen 21. TERNEUZEN In _de periode van 29 nov. tot en met 5 dec. hebben zich de volgende personen zich in onze gemeente gevestigd: J. ,1. Picavet, Vondelstr. 55, van Vogelwaarde; J. A. Schrauwen, Al- bertpolderstr. 20, van Roosendaal; J. Mulder, v. d. Waalsstr. 6, van Nieuwer-Amstel en A. A. de Smet, Zwaluwstr. 16, van Zaamslag. In dezelfde periode zijn vertrok, ken: A. Smit, le. Verbindingsstr. 20, naar Dordrecht; P. A. Kielnran, P 173, naar Westdorpe; K. O. F. Dietz, Lindenlaan 15, naar Breda; M. M. Borghstijn, Axelsestr. 38A, naar Rotterdam; L. C. Spronk- Reuneker, Koninginnelaan 17, naar Arnhem; C. F. Florussen-v. Dron gelen, Axelsestr. 77, naar Den Hel der en D. J. Boot, Jan Steenstr. 18, naar Willemstad.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2