PROVINCIAAL NIEUWS KOLONEL HYDE Vierjarige kleuter door 13-jarige jongen vermoord BURGERLIJKE STAND Binnenlands nieuws Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 5 december '63, TERNEUZEN SAS VAN GENT SLUIS SLUISKIL KLEUTER ZAKDOEK IN DE MOND GESTOPT EN IN SLOOT GEDUWD Leugens In sfeer van Indianen- en cowboyverhalen Gemoderniseerde Rijwiel-, Haarden- en Kachelhandel De Fouw heropend. Enige tijd geleden werd de voorgevel van de rijwielhandel J. de Fouw, Dijkstraat 77, Ter- neuzen door een vrachtauto vol ledig verwoest. Van de herstel- iingsnoodzaak heeft de heer De Fouw gebruik gemaakt om zijn pand, waarin hij een handel in rijwielen, haarden en kachels drijft, geheel te moderniseren. Gisternamiddag had de offi ciële heropening plaats. Velen van de zakenrelaties en vrienden hebben deze voor de heer De Fouw zo belangrijke gebeurte nis niet ongemerkt voorbij laten gaan Daarvan getuigden de vele bloemstukken, mondelinge en schriftelijke gelukwensen. Ook de Dijkstraat is met deze fraaie, moderne zaak vooruit gegaan. De étalage is zeer breed en toont het zeer moderne interieur, waarin de voorbijganger een grote col lectie blinkende rijwielen ziet met daarbij de nodige rijwiel onderdelen. De andere zijde van de étalage is gereserveerd voor de haarden en kachels, en ook hierin heeft de De Fouw een en zeer gevarieerde keuze. Een belangrijke verbetering lijkt ons het zijraam in de étalage waardoor, komende vanaf de brug aan de middensluis, direkt de aandacht op dit pand wordt gevestigd. Heel goed te begrij pen overigens want al wie in let terlijke zin over de brug komt loopt als het ware zó deze straat Iri. Dat de heer De Fouw het ini tiatief nam om zijn zaak zo aan trekkelijk te maken kan gezien worden als een ernstige poging om de Terneuzenaren ên de tal rijke bezoekersmit de omgeving en België te doen weten dat ook de Dijkstraat-deelneemt aan de race naar verfraaiing en uit breiding der winkelpanden. Universitair examen. Aan de Katholieke universiteit, fe Nijmegen slaagde voor het kandidaatsexamen Duits de heer A. J. van der Poel, alhier. St. Nicotaasfeest Algemene Bejaardensociëteit. Dinsdagmiddag hield de Alge mene Bejaardensociëteit in De Schakel haar jaarlijks Sinter klaasfeest. Er was zoals gewoon lijk. veel belangstelling, mevr. M. de Vos—Scheele, opende als leid ster der sociëteit de bijeenkomst met een hartelijk welkomst woord, speciaal tot het dagelijks bestuur der F. V. V. H. Er wer den Sinterklaasliedjes gezongen en er was een ruime tractatie, de Hervormde Vrouwenvereniging „Lydia" voerde een aardig to neelstukje op, waarvan de aan wezigen veel genoten. Als verrassing kreeg ieder een pak sneculaas mee naar huis. De F. V. V. H. kan met voldoe ning op deze middag terugzien. Ontspanningsmiddag- bejaarde vakbondsleden Voor de zesde maal heeft de Vrouwenbond van het N.V.V. hiertoe in staat gesteld door aangesloten afdelingen een ontspanningsmiddag voor boven- 65-jarige leden en hun echtge noten belegd. Meer dan zeventig dames en heren waren zodoende gister middag in het gebouw ,,De Scha kel" de gasten van de Vrouwen bond. In haar openingswoord deelde de voorzitster mede, dat er dit jaar bijna negentig opgaven wa ren binnengekomen, een bewijs dus, dat velen ook na hun pen sioengerechtigde leeftijd lid blij ven van hun vakbond. Enige trouwe deelnemers waren in het afgelopen jaar overleden. Buitengewoon succes oogstten twee Zeeuws-Vlaamse amateur- .artisten, namelijk „De zingende Straatmaker" José Lucardo uit Terneuzen, die met begeleiding van de accordeonist John White van Sluiskil beiden geheel be langeloos zongen en musi ceerden. De virtuositeit waar mee de laatste goed in het ge hoor liggende muziek liet horen, noodde velen ten dans en resul teerde tenslotte in een polonaise. De tenor Lucardo ontroerde met zijn lied over grijze haren en nog meerdere bekende en minder be kende wijsjes. Vele aanwezigen waren ver rast over het talent van beide jonge mannen, die de gehele middag, onvermoeid en met zichtbaar plezier het programma opluisterden. Van de bejaarden zelf was het de heer P. de Jong, die twee zelfgemaakte gedichten voor droeg en het was mevr. M. Sol- v. d. Broek, die dit gehele pro gramma inleidde en aan elkaar praatte en de samenzang leidde, drie dames en heren tot hoeden- ontwerpsters promoveerde en in een leuke quiz een aantal be jaarden testte op hun parate kennis. De heer F. Leemans, districts bestuurder van de Alg. Ned. Me- taalbedrijfsbond, die de bejaar den namens het N.V.V. toesprak, zeide het een voorrecht te vin den, hier aanwezig te mogen zijn, omdat deze generatie ge streden had zij het met an dere methoden om de erken ning van de vakbeweging. De Metaalbedrijfsbond, dus het N.V.V., heeft de bejaarden altijd een bijzonder goed hart toege dragen en spreker memoreerde, dat het de heer J. Berger is ge weest, die indertijd in de Raad van Vakcentralen de A.O.W. ontworpen heeft. De heer Leemans releveerde de gang van zaken die heeft ge leid tot de spanningen en het overleg in de loonpolitiek. Wij beseffen, dat de prijsstijgingen het meeste drukken op de eco nomisch zwakkeren. De vakbe weging kan hier weinig aan doen, zij is er alleen om de lonen op een bepaald niveau te bren gen, doch bezit niet het instru mentarium de prijzen in de hand te houden. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat in verband met voortdurende prijsstijgin gen, nieuwe looneisen na 1 janu ari 1964 zullen worden gesteld. De vraag, die wellicht allen thans bezig hield, was, volgens de heer Leemans: „Wat gebeurt er nu met de A.O.W. Spreker verzekerde zijn ge hoor, dat de vakbeweging nim mer bij het stellen van looneisen vopr werkend Nederland, zijn bejaarden zal vergeten. Dat mi nister Velkamp vrouwen en be jaarden in het arbeidsproces wilde inschakelen, was voor het N.V.V. onverteerbaar. Wij willen de pensioengerechtigde leeftijd wèl terugbrengen tot 63 jaar, doch nimmer verhogen tot 67. Dat minister Veldkamp de A.O.W. per 1 januari a.s. wil verhogen met 12% procent en ook de verdere sociale voorzie ningen op wil trekken, vond spr. zeer verheugend, doch het actie-program van K.A.B. en N.V.V. betoogt een minimum basispensioen van 3250 voor- gehuwden. De minister heeft in ieder geval toegezegd, op 1 ja nuari de wet opnieuw te zullen bekijken, doch de vi-aag is, of het Europese prijspeil waar wij naar toe moeten dan niet dus danig is gestegen, dat dit mini mum onvoldoende is. In 1957 bij de uitvoering van de A.O.W. heeft werkend Nederland een stukje solidariteit ten beste ge geven voor zijn bejaai-den, die tot dan toe nog niets voor deze wet hadden betaald. Spr. besloot zijn met aandacht gevolgde toe spraak met een uitspraak van de heer Berger:. „Toon mij uw A.O.W. en ik zal u zeggen, of Nederland beschaafd is". Sluitstuk van deze middag was weer een prima verzorgde koffiemaaltijd, die door rappe dameshanden op keurige wijze werd geserveerd. De heer De Jong dankte na mens de aanwezigen voor het gebodene, waarna de voorzitster deze buitengewoon geslaagde bijeenkomst sloot. Ontspanningavond „De Eendracht". Nu het seizoen van de wed vluchten voor dit jaar is afge lopen bood de vereniging van postduivenhouders „De Een- dracht" haar leden een ontspan ningsavond aan, waarbij tevens 'n prijskaarting werd gehouden, welke tot uitslag had: 1. J. Willemsen; 2. C. v. d. Hooft; 3. D. v. d. Berge; 4. A. de Meijer; 5. L. J. Koch; 6. J. Dhert; 7. C. v. d. Klooster en 8. J. Klaassens. Amusements Radio-uitzending Zaterdag 7 december zal de eerste amusements Radio-uitzen ding uit Zeeuwsch-Vlaanderen wij gaarne hieronder de richt lijnen die wij vanuit Hilversum hebben ontvangen: De zal gaat open om circa zeven uur. Om acht uur wordt niemand meer toegelaten. Aan de ingang van het terrein wordt een voorcon- tröle gehouden zodat niemand zonder kaart het terrein kan be treden. Iedere autobezitter moet zich houden aan de parkeerwachters die de wagens zullen plaatsen. De normale parkeerruimte wordt in beslag genomen door radio wagens en bussen van The Ram blers. Tijdens Top of Flop en tijdens de radio uitzending zal ieder een zitplaats hebben, doch tijdens de discobals wordt dit niet gegaran deerd. Tijdens de radiouitzending zijn de bars in de feestzaal ge sloten. Volgens de Vara en de Stich ting Sasse Karnaval is er alle kans op een herhaling in Sas van Gent. St. NicoJaas schoolfeest. Het St. Nicolaasfeest voor de schoolkinderen werd voor alle scholen gezamenlijk gevierd in het R. K. parochiehuis. Het plaat selijk Sint Nicolaascomité ver leende hierbij assistentie aan St. Nicoiaas, zodat ieder schoolgaand kind een presentje ontving. De heer Ch. J. A. Bukkens bracht dank aan alle medewer kers, in het bijzonder aan het damesteam, dat zich vele dagen aaneen heeft ingespannen om al les vlot te doen verlopen. Literaire Tafelstonden. De letterkundige kring „Lite raire Tafelstonden" komt dit jaar voor de tweede keer naar Sluis. Deze letterkundige kring uit het Belgische Vlaanderen hield in het voorjaar in de raadskelder een expositie en nu verzorgt men een kulturele avond op 21 december in hotel. „De Korenbeurs" waar aan o.m. zullen medewerken de daarbij aangesloten schrijvers: Fernand Etiëiwe, Jack Ver stappen, Lucjen Dendooven en Marcel Vapdevejde. Mej. Teresa Mestdag brengt klassieke gitaar muziek ten gehore en Lue Rey- naert zal deklameren. De bijeenkomst dient te wor den beschouwd als een actuele manifestatie tussen Noord en Zuid. Gouden munten gevonden. Tijdens werkzaamheden bij het maken van voorzieningen in liet uitbreidingsplan werden enige belangwekkende gouden munten gevonden welke werden opgezon den en uitvoerig werden be schreven. Er is een goudgulden bij uit de tijd van koning Sigis- mund. geslagen te Frankfort tussen 1412 en 1432. De voorzijde ervan vertoont de beeltenis van Johannes de Dooper met het om schrift: Moneta Nova Francfor- densis, de keerzijde de Rijksappel in zespan met omschrift Sigis- mundo Roma Morum Rex. Een andere goudgulden uit het ge bied van aartsbisschop Dredents van Keulen vertoont aan de voorzjjde het wapen van de aarts bisschop met omschrift Theo fderieusi Arci fespic.opusl Colo- nienslisl. De keerzijde geeft het wapen van Maintz, Trier en de Paltz met omschrift Moneta Nova Avrea Riflensis). De vondsten werden gedaan ongeveer bij de plaats waar in plaats vinden. Sas van Gent zal yr0eger jaren het Graambroeder- 1 klooster/moet hebben gestaan. Houten barak afgebrand. dan vanuit de feestzaal van ,de kwart over negen tot precies tien uur 's avonds. Via de „Vara" zal dan vanui de feestzaal van de N.V. Glasfabriek Sas pan Gent de „Ramblers Hit Parade" te be luisteren zijn over Hilversum. De zaal, waarin ruim 700 plaat een zijn, is voor die avond totaal uitverkocht Het zal ook de moeite waard zijn want de avond, die om acht uur begint, zal aanvangen met een Top of Flop, waarin de lei der Herman Stok zijn bekwaam heid zal kunnen tonen. Om negen uur begint de grote show waaraan niet minder dan drie vocalisten hun medewerking verlenen n.l. Adamo, Imea Ma rina en Greetje Mona. Verder verlenen vocale mede werking The Fouryo's, The Ex plosions en de voltallige bezet ting van de Ramblers. In de jury van Top of Flop hebben onder meer zitting: Theo Uden Masman, de heer Wim Re- mery en de dames Truus Slock en Janny Meyer. Na een recht streekse uitzending van 45 mi nuten, verzorgd door de Vara, volgen twee disco-bals, die wel licht later zullen worden uitge zonden, één in december en de volgende in januari. Vóórdat de uitzending in de avond zal worden verzorgd heeft er 's middags reeds een volledige uitvoering plaats van de Ram blers Hit Parade waarbij alleen genodigden zullen worden toega laten. Onder de genodigden be horen de leden van de harmonie „De Verenigde Vrienden." Verder wordt nog medewerking verleend door Co de Kloet, ge assisteerd door Willy de Groff en Wim Remery, terwijl de ge hele verzorging van het program ma onder leiding van Herman Stok staat. De stichting Sasse Karnaval zal die avond voor een verras sing zorgen. Voor de goede orde geven Op liet terrein van de Neder landse Stikstof Mij. te Sluiskil is een grote houten barak van V J DE BELGISCH NEDERLANDSE ZUIDPOOLEXPEDITIE De Deense ijsvaarder Magga Dan die de Belgisch-Nederlandse Zuidpoolexpeditie na ar haar be stemming zal brengen, is in Ant werpen aangekomen. Er is on middellijk begonnen met het la den van de uitrusting. De expe ditie zal zondag a.s. uit de Ant werpse haven vertrekken. Betonmaatschappij te Breda tot de grond toe afgebrand. De oor zaak moet waarschijnlijk wor den gezocht in kortsluiting in de èlektrische leiding. Door het doortastend ingrijpen van het personeel van de I. G. B. en van de N. S. M. kon alle do cumentatie worden gered en kon een Butagasfles naar buiten worden gebracht. De bedrijfs brandweer die spoedig ter plaat se was bepaalde zich er toe om te waken dat de brand geen ver dere uitbreiding kon nemen. Het kurkdroge hout brandde als een fakkel en weldra waren dan ook maar enkele verkoolde resten over. Daar dit kantoorlokaal op vrij grote afstand van de be drijfsgebouwen van de N. S. M. stond, leverde de brand gelukkig geen gevaar-yoor uitbreiding op. De 13-jarige J. H. uit Koot- stertille heeft dinsdagavond te genover de Rijkspolitie in Bui tenpost bekend de vierjarige Jarich Spoelsfra, een plaatsgo- nootje, te hebben vermoord. Op aanwijzingen van de der tienjarige jongen is het lijkje van de kleuter gevonden. Het lag in een sloot achter een groot industrieterrein in Kootstertille. De jongen had de moord 's mid dags gepleegd. Hij had de kleu ter daar toe mee naar het veld genomen. Omstreeks half zes dinsdag avond kreeg de politie de mei- AXEL Geboren: 6 nov. Geertruida Pieternella, d. van Jacobus Cor nells den Hamer en Cornelia Verhelst. Marijkestr. 42. 20 nov. Jacoba Christina, d. van Jan Dieleman en Janneke Leuntje Rinn, won. Marijkestr. 56. 25 nov. Marinus Comelis, z. van Josephus Dingenis Tolhoek en Catharina Cornelia Koster, won. Weststr. 13. Huwelijksaangiften: 4 nov. Jan Pieter Dieleman, 19 j„ jm„ en Magdalena Anna Meijer, 19 j„ jd. 14 nov. Cornelis de Feij- ter, 24 j., jm„ Magdalena Maria Dieleman, 20 j„ jd. 22 nov. Cor nelis Simon de Bree, 25 j„ jm„ won. te Oosterhout, en Barbara Ebrina Scheele, 22 j„ jd. 23 nov. Adriaan Dieleman, 24 j„ jm.. won. te 's-Gravenz-ande, en Mar- garetha Sara Scheele, 23 j„ jd. 30 nov. Cornelis Simon Donze, 22 i„ jm„ won. te Den Helder, en Christina de Smet, 21 j„ jd. Abraham Riemens, 17 j.. jm„ de Internationaal Gewapend en Aaltje Heerspink, 17 j„ jd. Huwelijken: 12 nov. Jan de Feijter, 49 j., jm. en Rosa Clara Pauwels, 40 j„ jd. 14 nov. Cor nelis Gijsbregt Riemens. 25 j., en Adriana Jacomina v. Es, 19 i„ jd. 15 nov. Maarten Cornelis Zevenbergen, 21 j„ jm., won. te Poortugaal, en Cornelia Magda lena Slabbekoorn, 20 j., jd. 28 nov. Jan Pieter Dieleman. 19 j., jm., en Magdalena Anna Meijer, 19 j„ jd. Overleden: 20 nov. Joost Plat- teeuw, 96 j„ geh. gew. met Cor nelia Francina Butler. 26 nov. Neeltje Geelhoedt, 80 j. 2400 KUIKENS BIJ BRAND OMGEKOMEN Bij de pluimveehouder F. Ver happen in Luykgestel zijn in de nacht van dinsdag op woensdag bij een brand 2400 kuikens om gekomen. Ook de hokken gingen in vlammen op. De schade wordt geschat op ongeveer 15.000. ding, dat Jarich Spoelstra werd vermist. Bij het onderzoek kwam de 13-jarige jongen met' het ver haal, dat hij Jarich met een vreemde man in een auto had zien wegrijden. De politie zocht daarop de omgeving af, maar boekte geen resultaat. Bij het nader verhoren van de jongen werd H. op leugens betrapt. Hij werd naar het politiebureau in Buitenpost gebracht, waar hij tenslotte bekende Jarich tc heb ben vermoord. De jeugdige moordenaar, Jan Helder, was een debiele jongen. Hij zat inde derde klas van dc openbare lagere school in Koot stertille. Het hoofd van de school, de heer G. Bakker, zei, dat Jan altijd een rustige en stille jon gen was. Uit niets was hem ooit gebleken, dat Jan afwijkingen had die zouden kunnen doen veronderstellen dat hij zo'n daad zou plegen. Volgens de heer Bakker zou Jan H. wel beter op zijn plaats zijn geweest op een school voor buitengewoon lager onderwijs dan op de lagere school in Kootstertille. De vermoorde Jarich Spoelstra was op een na de jongste uit het gezin, dat zeven kinderen telt. De Rijkspolitie in Buitenpost heeft de toedracht bekendge maakt van de kindermoord. Ja rich Spoelstra werd- om half vijf 's middags meegenomen naar het industrieterrein. Jan H. heeft hem daar een zakdoek in de mond gestopt. Toen de kleuter bewusteloos was, heeft hij hem in de sloot geduwd. De sectie door de anatoom patholoog dr. J. Zeldenrust heeft uitgewezen dat Jarich Spoelstra door verdrinking om het leven is gekomen na voorafgaande be-» wusteloosheid. Sporen van ge weldpleging werden niet gevon den. Nadat Jan H. dinsdagavond door de Rijkspolitie was meege nomen naar het groepsbureau te Buitenpost en daar bekend had' dat hij Jarich in het water had geduwd, heeft de politie eerst op zijn aanwijzing gedregd in het Prinses Margrietkanaal. Jan H. stond er onbewogen bij toe ta kijken. Na enige tijd zei hij pas dat Jarich verderop in een sloot lag. Daar vond de politie dins dagavond om halftien de kleuter. Hij-lag voorover in de*6lpot. Zijn klompjes lagen' naast £ijn fioöfd. Gebleken is, dat de dader een stevig gebouwde jongpn, hele maal leefde in de sfeer van' In dianen- en cowboyverhalen, die hij op de televisie had gezien. Hij droeg vaak een cowboypistool met klappertjes. Hij had dit speelgoed ook bij zich toen hij het misdrijf pleegde. Jan H, ken de de kleuter goed. Beide 'fami lies wonen vlak bij elkaar. BRAND IN ASFALTFABRIEK Een felle brand bij de asialt- fabriek N.V. Rhenania te Nij megen heeft in de nacht van dinsdag op woensdag ernstige schade berokkend aan de ban dage-afdeling van dit bedrijf. Vermoedelijk door oververhit ting raakten twee kleine asf alt - ketels in vlam. De brandweer slaagde er niet in het vuur met waterstralen onder de knie te krijgen. Nadat de bosbrandweer te hulp was gekomen en de vuur haard met schuim kon worden afgedekt, was het ge- JOHN BOLAND CONTRA ISCOTLAND YARD 19) Het tafereel van henzelf als een groep inspecteurs van een legeronderdeel was zó kostelijk en sprak zó duidelijk, speciaal tot hen, zoajs Hyde voorujt wel geweten had. De gedachte aan een groep ontslagen miltairen, die het respect afdwongen van dienstdoende officieren, was wel heel grappig. Voordat de jolige stemming verdween, sloot Hyde de vergadering. Als hij ze tijd gaf om over dit kritieke punt na te denken zou den ze beslist met enkele tegen werpingen kornen. Er moest be weging in de zaak blijven, zodat ze niet te veel tijd hadden om alle mogelijkheden te overwegen en te veel uitleg te vragen. „Er is nog een ontzettende boel werk te verzetten", zei hij, „en Peter Race zal tweede aanvoer der zijp. tenzij iemand hier te gen is. Heeft iemand nog 'iets te zeggen?" Niemand vroeg het woord. Hij had ze dus weer goed ge taxeerd. Het noemen van het woord „werk" alleen al had de lust tot promotie onderdrukt. „Goed zo. Dat is alles voor van daag. In de eerstvolgende dagen zal ik opnieuw contact met jul lie opnemen. We komen niet meer hier samen. Ik zal de plaats van samenkomst nog wel mel den". Toen de anderen weggegaan waren, stopte Race bedachtzaam z'n pijp. „Het ging tamelijk gladjes." „Dat klinkt niet erg over tuigd, Peter". „Ik ben niet helemaal zeker van die vent. Stevens. De uit drukking op z'n gezicht, toen je over die wapens begon te pra ten beviel me niet". De kolonel haalde de schou ders op. Nu de vergadering goed en wel afgelopen was, kwam de gedachte agn zijn grootste zorg weer boven. Qm z'n plannen door te drijven had hij namelijk veei meer geld nodig dan hij bezat. En het zou een verkeerde tactiek zijn hiervan ook maar iets te laten blijken; hij had te doen met ratten, die er niet te genop zouden zien te deserteren en hem in de steek te laten. Race stak z'n pijp op. „Goed, Hyde, wat is de tweede zet?" Hyde ging naar de deur. „Wij praten verder in mijn wagen". Er waren duizend verschillende details te overdenken, maar het allernoodzakelijkste was een hoofdkwartier. De kolonel had lang nagedacht over de moge lijkheid z'n eigen huis hiervoor te gebruiken, maar had dit idee weer laten varen. „We zullen een plek nodig hebben van waaruit we kunnen werken, Peter. Een garage of een klein magazijn met een af gesloten terreintje, waar we wat aan vehikels kunnen prutsen zon der bekeken te worden". „Waar zou dat moeten zijn?" „Zo dicht mogelijk bij Oxford Circus." De coureur dacht een ogenblik dien na. „Ik weet wel ergens zo'n plekje," zei hij toen, „maar ik ben er niet zeker van of het is wat "je zoekt". „Waar is het?" „Dicht bij het Paddington Sta tion". Hyde vertrok geen spier. Als de ruimte te gebruiken was, zou het een geweldige bof zijn! Het was niet meer dan anderhalve kilometer van de bank, die hij op het oog had. „Kan ik het be kijken?" „Ik kan je er nu naar toe bren gen, als je wilt". Het was bijna te mooi om waar te zijn en Hyde was altijd een beetje wantrouwend als alles zo moeiteloos ging. „Hoe ken je die plek?" j „Het is van een maat van me". „Dan kan het niets zijn. We kunnen er niet iemand omheen hebben hangen, als we aan het werk zijn." Peter grinnikte. „Ik geloof, dat Micky niet aan zal komen tenminste voorlopig niet. Hij is er niet". Micky Brodd had na melijk weer eens voor een maand of vier moeten verdwijnen, maar Peter vond het maar ver standiger dit niet te zeggen „Er is niets op tegen even te gaan kijken?" Inderdaad was het een fantas tische plek, vond Hyde. In de stenen muur zat een dubbel hek, dat toegang gaf tot het terrein dat het einde was van een dood lopende straat. De bovenkant van de muur was met glasscherven bezet. Het terrein was verhard met beton en erg klein, maar iedere wagen kon van het dood lopende eind af i-egelrecht in een plaatijzeren schuur gereden wor den, die groot genoeg was om twintig dubbele bussen te her bergen. In één hoek was een soort werkplaats ingericht met drie- duims planken beschoten en een katrol met takel aan een dwars balk bevestigd. Overal lag het stof duimendik; verder was er niets dan een do zijn lege olie- en verfvaten. Micky Brodd en z'n kornuiten hadden het gebruikt als een werkplaats, waar ze het uiter lijk van pas-gestolen wagens zó wijzigden, dat de eigenaars ze onmogelijk konden herkennen. (Wordt vervolgd.) vaar bezworen. De schade bedraagt naar schatting enkele tienduizenden guldens. Er wordt geen stagna tie van betekenis in het produk- tieproces verwacht. DRIE MANNEN GEWOND BIJ BRAND IN SCHAFTWAGEN In het plaatsje Aduard in Groningen is woensdagmorgen een schaftwagen van het aan nemersbedrijf Algera uit Wolve- ga in brand geraakt toen vijf man in de wagen zaten te schaf ten. Eén van de inzittenden had een met gas gevulde fles omge stoten, met als gevolg dat een grote steekvlam ontstond die de wagen in brand zette; Drie personen werden ge wond. De 43-jarige L. N. uit. Se- baldeburen moest ernstig ge wond naar het academisch zie kenhuis in Groningen worden overgebracht. De 56-jarige H. van der Molen uit Harkstede en de 20-jarige J. van dei' Woude uit Opende liepen lichte verwon dingen op. De wagen brandde geheel uit. TEGEN STILSTAANDE VRACHTAUTO GEREDEN Woensdagmorgen omstreeks kwart over zeven is de 18-jarige D. Oosterveld uit Onstwedde met zijn motor tegen een stil staande vrachtauto gereden. De jongen werd zó ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. DODELIJK VERKEERSONGELUK Op de Steenstilweg te Aduard heeft woensdag om half vier een verkeersongeluk met dode lijke afloop plaatsgehad. Een auto, bestuurd door de 22-jarige H. Veenstra uit Feerwerd, slip te in een bocht en botste in vol le vaart tegen de ijzeren leuning van de Steentilbrug over het Aduarderdiep. De bestuurder was opslag dood. De mede-inzit tende, de 23-jarige H. Kracht uit Garnwerd, werd uit de auto geslingerd en kwam in het water van het Aduarderdiep te recht. De man, die lichte vers wondingen had opgelopen, wist op de kant te komen en is na derhand naar zijn woning ge bracht.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2