Dit de Provincie KERKDIENSTEN KOLONEL HYDE HEMA TERNEUZEN Kantongerecht van Oostburg Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 30 november 1963 TERNEUZEN AXEL BRESKENS HOEK OOSTBURG RECTIFICATIE Geopend lot 9 uur n.m. maar van 6 tol 7 uur gesloten Zondagdiensten Voor de zondag AGENDA Uw ideale kontaktlijm is bever SNELFIX; lijmt snel en muurvast Biertapwedstrijd in hotel „Rotterdam". In de benedenzaal van hotel - Rotterdam" werd gisteren een stevig potje bier getapt: vakbe kwaam en conciëntieus lieten diverse dames en heren het schui mend gerstenat in de glazen lopen en leverden hiermee hun aandeel in de biertapwedstrijd, welke was georganiseerd door het Centraal Brouwerijkantoor. Het was voor de zesde maai, dat een dergelijke wedstrijd in Terneuzen plaats vond. Er waren minder deelnemers dan het vori ge jaar: acht teams en zeven één manszaken gaven ditmaal een demonstratie van hun vakman schap. De Voorzitter, de heer H. de Klark, weet de mindere deelname aan de weersomstandigheden, met de mist is een tocht naar Zeeuws-Vlaanderen nu eenmaal een dubieuze onderneming. Een uit 10 personen bestaande jury volgde op de voet de ver' richtingen van de teams en één lingen, die bestonden uit het tap pen van het fust, het schenken uit een flesje en het serveren van •het bier. Alle deelnemers kwa men in twee ronden uit. Com mentator was Leo Pagano. De deelnemers, die een vol doend aantal punten hadden be haald, kwamen in aanmerking voor het bronzen draaginsigne alsmede een testimonium, ver strekt door de „Sociëteyt der Brouwers", dat aan betrokkenen gecalligrafeerd wordt toege stuurd. Hierna volgde nog een selec tieronde voor een beperkt aantal deelnemers dat in de twee eer ste ronden de meeste punten had behaald. Uit deze selectieronde kwamen uiteindelijk de drie hooggeplaat- sten in aanmerking voor het zil veren insigne en de geldprijzen die door de Nederlandse Brouwe rijen beschikbaar waren gesteld. Voor de teams waren dit: Cor- rie en Ria Adriaansen uit café „Victoria" in Oostburg met 973 punten en de heer en mevrouw Van der Pijl, café „Achter de Kerk" in Vlissingen met 923 pun ten. Voor de -énmanszaken werden de prijzen gewonnen door mevr. Suzan Flipse, café „Atlantic" in Terneuzen met 480 punten en de heer E. Wauters, café „Het An ker" in Hulst met 472 punten. In zijn sluitingswoord zeide de heer De Klark, dat het wellicht in verband met de weersomstan digheden beter zou zijn een vol gende maal de wedstrijden in de zomer te 'organiseren. Er was hier een klein intiem groepje bijeen, dat uitstekend vakmanschap te zien gaf en dank zij deze middag zal Terneuzen en Oostburg met de twee eerste prijswinnaars vertegenwoordigd zijn op 8 januari a.s. in de finale die in het R.A.I.-gebouw te Am sterdam zal worden gehouden. Uitbreiding Muziekhuis „Sonora". Het verlengde van de Noord straat bij oudere stadgenoten nog steeds bekend als „de Schot se hoek" past zich steeds meer aan wat de allure van de zaken in het overige gedeelte van Ter- neuzens oudste winkelstraat be treft. Dit „oudste" dan niet ge bezigd in de zin van vergane glorie, maar integendeel aange past en uitgebreid tot een modern winkelcentrum. Gisteren *was het de firma KosterDey bekend op het ge. bied van muziekinstrumenten die het geheel vernieuwde mu ziekhuis.„Sonora" heropende. Het merkwaardige en tevens efficiën te van deze verbouwing is, dat een voormalige kapperszaak in de Nieuwstraat bij het pand ge trokken is, zodat in beide straten een étalage en een winkelingang is. Het assortiment muziekinstru menten, dat in de thans zeer ruime zaak te zien is, is uitge breid met orgels en piano's, de eerste elektronisch en elektrisch. Er is een collectie van de nieuw ste Höhner-accordeons te bewon. deren en de voorraad grammo foonplaten en overige kleinere muziekinstrumenten is vooral met het oog op de komende sur- prisetijd belangrijk aangevuld. De clientèle kan hier volop aan haar trekken komen, rustig kie zen en kopen. Bij de vernieuwing van het interieur dat uiteraard aan alle moderne eisen van licht en kleur voldoet hoort ook een nog niet geheel voltooide en ach ter in het gebouw gelegen repa ratiewerkplaats, hetgeen een be langrijke verruiming van de ser vice ten aanzien van de verkoch te instrumenten betekent. Het geheel is een nieuwe en waardevolle aanwinst voor onze stad, waarmee de firma Koster Dey door vele vrienden en rela ties met bloemen gelukgewenst werd en waarbij de redactie van „De Vrije Zeeuw" haar eveneens van harte succes toewenst. Uitvoering Chr. Besturen bond. Dinsdagavond hield de Chr. Besturenbond haar jaarlijkse familieavond in de grote zaal van 't Centrum dat geheel bezet was. Na het zingen van Ps. 84 3 en 6 las de voorzitter de heer J. van de Velde Jesaja 53 1 t/m 1, waarna hij voorging in gebed. Hierna verwelkomde hij de talrijke aanwezigen en in het bijzonder de spreker van de avond de bondsbestuurder de heer Braspenning. Gezongen werd Ps 25 2 en 4, waarna de heer Braspenning zijn rede uitsprak waarin hij het doel en de strijd van de Chr. vak beweging uitvoerig uiteen zette. Na afloop van deze met aan dacht gevolgde rede werd ge zongen het bed nr. 77 uit de C. N. V.-bundel. Het was de toneelgroep „Ko Bakker" die het toneelspel in 3 bedrijven „Dood door schuld" voor het voetlicht bracht. Zoals gebruikelijk werd dit boeiend toneelspel vlot en goed gepresenteerd, en aan het einde van elk bedrijf klonk een lang durig applaus. Na het toneelstuk werd ge zongen de Avondzang, waarna de heer Braspenning deze ge slaagde avond met dankgebed sloot. Verkeersongeval. In de nacht van donderdag op vrijdag reed de heer V. L. van R. uit Terneuzen met zijn auto omstreeks 1 uur door de woon wijk Spui in de richting Terneu zen. Ter hoogte van de boerderij „Bronzicht" staken plotseling schapen de rijweg over. Voor de heer Van R. was het niet meer mogelijk tijdig te stoppen of de dieren te ontwij ken, zodat de auto in botsing kwam met de schapen, met het gevolg dat een van de schapen moest worden afgemaakt terwijl de auto zwaar werd beschadigd. De heer Van R. kwam met de schrik vrij. Benoeming. De heer L. de Elaey, opzichter bij de gemeentedienst te Axel is benoemd tot technisch ambte naar bij het Hoogheemraadschap voor de uitwaterende sluizen in Kennemerland en Westfriesland, met standplaats Edam. E.H.B.O.-oefenavond afd. W. Zeeuws-Vlaanderen. Gisteravond werd door de afd. West Zeeuws-Vlaanderen van E. H. B. O. in het gebouw „De Uitkomst" alhier een oefen avond gehouden. De voorzitter van de afdeling Breskens, de heer M. Barentsen, opende deze avond met een kort welkomstwoord tot de E.H.B.O.- ers en in het bijzonder tot de beide wethouders van Breskens, de voorzitter van V.V.V. en de artsen Beek uit Zuidzande, Lie- vens uit IJzendijke en Van der Maas uit Breskens. die als jury leden zouden fungeren. Hieraan namen leden van de afdelingen Oostburg, Breskens, Groede. IJzendijke. Waterland- kerkje en Sluis deel. Na afloop hiervan werd dooi de heer Barentsen medegedeeld dat op 11 januari a.s. door de hoofdverbandmeester van de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen een lezing zal worden gehouden over verbandleer en een demon stratie zal worden gehouden met een pop voor een mond op mond behandeling voor het weer op wekken der ^vensgeesten. Gemeenteraad. In de gisteravond gehouden vergadering, waarop in het vol gend nummer uitvoerig zal wor den teruggekomen, kwam 't pro bleem van de woningbouw aan de orde. Als onderdeel hiervan werd breedvoerig gesproken over „Ratiobouw." B. en W. zeiden hierover niet enthousiast te zijn, maar het ver langen hebben zó snel mogelijk woningen te gaan bouwen. In de zin van „Ratiobouw" bestaat hier wellicht de mogelijkheid. Het rapport over deze bouwwij ze zal de leden van de raad ter bestudering thuis worden be zorgd. De gemeentebegroting voor 't jaar 1964 werd vastgesteld met een post voor „onvoorzien" groot 13.612,37. Met de Bank voor Nederlandse Gemeenten zal een rekening-cou rant overeenkomst worden aan gegaan, groot ƒ70.000. Vergadering Bond van Gepensioneerden In hotel „De Eenhoorn" werd door de afdeling West Zeeuws- Vlaanderen van de Bond van Ge pensioneerden haar jaarlijkse vergadering gehouden. De voorzitter, de heer M. Maas uit Biervliet, kon tot zijn genoe gen een groot aantal leden ver welkomen en in het bijzonder de- heer M. van der Welle uit Rot terdam, hoofdbestuurslid van dc Algemene Nederlandse Bond. Na deze verwelkoming hield de heer Van der Welle een cau serie waarin hij de pensioens maatregel 1963 en haar toerei kendheid in het levensonderhoud van de gepensioneerden op uit voerige wijze besprak. Na afloop hiervan betuigde de voorzitter de heer Van der Welle de dank der aanwezigen voor zijn duidelijke uiteenzetting over deze voor de gepensioneer den zo belangrijke materie. COÖP, VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van 29 november 1963. GROENTEN Per 100 stuk: Glassla I 11,20, II ƒ9,10—ƒ10,30. Per stuk: Bloemkool A 6076 ct, A II 66 ct, B 45—53 ct. B II 33—^47 ct, C II 19 ct, afw. 15 Ct; Knolselderij 1215 ct. Per bos: Selderij 4—12 ct. Per kg: Andijvie II 2830 ct; Rode kool 15IS ct; Savoye kool 2130 ct; Witte kool 13 18 ct; Waspeen 12—14 ct; Prei 1532 ct; Knolselderij 11 ct; Spruiten geschoond 57—63 ct, ongeschoond 21—54 ct; Tomaten A II 68 ct; Uien I 19 et; Witlof A 50—55 ct, A II 23—42 ct, B 38 51 ct, B II 2645. ct afw 9 26 ct. Donderdagmorgen vond de maandelijkse strafzitting van het Kantongerecht te Oostburg plaats. Kantonrechter was mr. H. van den Belt en officier van Justitie mr. K. P. Doedens. Als eerste kwam de traktor- chauffeur A. van E., wonende te Schoondijke voor de groene tafel. Deze had, in strijd handelende met de bepalingen van de Schoondijkse politieverordening, zijn tractor met bieten geladen aanhangwagens op het dorpsplein te Schoondijke „geparkeerd" van af 2 november des v.m. 11 uur tot 3 november des middags 12 uur. De politieverordening verbiedt het parkeren van motor-voertui gen, geen personenauto's zijnde, gedurende het weekend, wanneer dit parkeren het karakter draagt van de openbare weg te gebrui ken als bergplaats. De werkgever van Van E. ver klaarde dat het parkeren ter plaatse in opdracht van hem was geschied. Verdachte zei van de bepaling in de politieverordening niet op de hoogte te zijn geweest, maar dadelijk de trekker met aanhang wagens te hebben weggehaald zodra de opsporingsambtenaar hem van zijn overtreding in ken nis had gesteld. Van de zijde van de Eigen Ver- voersorganisatite was een schrij ven ingekomen betreffende deze aangelegenheid, wat voor de of ficier van Justitie aanleiding was de kantonrechter te verzoeken de zaak voor onbepaalde tijd aan te houden, teneinde een nader on derzoek in te stellen, hetgeen ge schiedde. De Belgische chauffeur N. D. W. uit Maldegem had zijn bestel auto op 7 november j.l. gepar keerd in de Brouwerijstraat te Aardenburg op Vs meter uit de hoek met de Weststraat. Verdachte gaf het ten laste ge legde toe, maar zeide gemeend te hebben daartoe gerechtigd te zijn, omdat hij ter plaatse moest los sen. Lossen of niet, onder geen en kele omstandigheid mag men binnen 10 meter uit een straat hoek parkeren. Conform de eis werd verdachte tot 7,50 subs. 2 dagen veroor deeld. De heer J- A. S. uit Schoondijke had met een snelheid van circa 20 kilometer met tractor en aan gekoppelde aanhangwagens over de weg gereden. De blokkeerpal van de achterste aanhanger zat vast, zodat deze niet kon rem men en als gevolg daarvan had hij niet harder dan 6 kilometer mogen rijden. De .officier, die hem er op wees, dat ook al zouden de remmen in orde zijn geweest hij niet harder dan 16 kilometer hal mogen rij den, eiste 25 subs. 5 dagen. Uitspraak ƒ20 subs. 4 dagen. A. van S. te Axel werd bijge staan door nu*. Wabeke uit Ter neuzen. Hem werd ten laste ge legd, dat hij komende van Bres kens in de richting Schoondijke met een zodanige snelheid had gereden dat hij niet in staat was te stoppen op het gedeelte weg, dat hij niet kon overzien, terwijl hem subsidiair ten laste werd ge legd zijn snelheid niet te hebben aangepast aan dat van het vóór hem rijdende verkeer, waardoor hij de vóór hem rijdende auto, bestuurd door de heer V. had aangereden. Mr. Wabeke meende, dat de schuld van zijn cliënt maar heel gering is, immers de heer V., die een andere auto aan het passeren was, heelt zonder noodzaak krachtig geremd toen hij op grote afstand een Volkswagen met grote snelheid aan zag komen. Op dit krachtige remmen was de heer Van S. niet voorbereid. In België zou de heer V. schul dig zijn- en niet de heer Van S. De Nederlandse wet wijst de achterop komende auto als de schuldige aan. Eis ƒ30 subs. 6 dagen; uitspraak ƒ25 'subs. 5 dagen. De heer J. J. V„ fabrikant te Breskens, was de inrit van zijn woning opgereden en had daar bij een bromfietsberijder aange reden. Dit gebeurde op 14 mei van dit jaar. De bromfietser, de heer C., deelde mee, dat de schade aan zijn brommer was geregeld en hij wegens een ge broken been 24 weken in de ziektewet was geweest en sinds enkele weken weer aan het werk was. De officier onderstreepte de ernst van de overtreding. De heer V. zei, dat hij wegens een geparkeerde vrachtauto geen goed uitzicht op het fietspad had gehad, hetwelk hij moest kruisen, om hem gelegenheid te geven op zijn terrein te rijden, wat hij dan ook deed, op dit moment reed hij de bromfietser aan, die hij niet had kunnen zien aankomen. Onder alle omstandigheden moet de doorgang voor het tege moetkomende of achterop komen de verkeer vrijgelaten worden. Eis 50 subs. 10 dagen. Uit spraak ƒ40 subs. 8 dagen. De heer M. P. te Oostburg wil de op 5 juni te Aardenburg in de Weststraat zijn bestelauto par keren vóór een andere gepar keerde auto. Hij nam hierbij te vroeg zijn draai, zodat, de achter bumper van zijn auto het voor spatbord van de geparkeerde auto mee nam. Conform de eis werd verdaente tot 25 subs. 5 dagen veroor deeld. De heer R. E. M. v. d. V. te Eekloo had op 30 juni in Sluis in de Kapellestraat rijdende, zijn snelheid niet afgestemd op het vóór hem rijdende verkeer met ais gevolg een botsing. Zonder nodzaak had hij te dicht achter zijn voorganger gereden en was onoplettend gewees, al dus de officier. Conform de eis werd hij ver oordeeld tot, 15, subs. 3 dgn. De heer J. de L. te Zuidzande had op het kruispunt Potjes te Cadzand de doorgang voor het verkeer niet vrijgelaten. De officier meende, dat hij als inwoner van Zuidzande ter plaat se goed bekend moest zijn en met de grootste voorzichtigheid had moeten rijden. Door zijn npnehe- lance was een Belgische auto ge heel vernield en had zijn eigen auto een schade van 2500 op gelopen. Eis 75, subs. 15 dgn. Uitspraak 60, subs. 12 dgn. De heer C. van B. uit Aarden burg had op 24 juni te Oostburg op het Kerkplein 2 kinderstoel- tjes stuk gereden. Verd. betoogde hoe hij bij Ma- besoone voor een brouwersauto achteruit had moeten rijden. Hij hoorde wel gekraak en bij het uitstappen zag hij versplinterd hout, wat. zo hij meende, kwam doordat hij een bierkistje had stuk gereden. Uit de resten her kende hij in elk geval geen kin derstoeltjes. De schade werd door hem geregeld. Daar verd. het hem ten laste gelegde grif toe gaf, zag de of ficier af van het horen van twee getuigen. Conform de eis wildere kanton rechter het bij een waarschu wingsboete van 15, subs. 3 dgn., houden, daar voor het wegrijden na de toegebrachte schade door de politierechter een fikse boete was opgelegd. De heer Th. v. d. W. uit Kou- dekerke werd bij verstek ver oordeeld tot een boete van 60, subs. 12 dgn.,, conform de eis. Verdachte had op 3 juli de Bel gische Rijkswachter P. J. D. in de berm gedrukt. De heer D. be- (Adv.) ■Min lifltafe! liSIS 7 M «MM vond zich bijna geheel naast de vrachtauto van Van de W., toen deze een vóór hem rijdende auto was gaan passeren en daardoor de Rijkswachter in grote moei lijkheden bracht. De heer W. F. van H. uit Bres kens had enkele grote vaten in het achterpad langs zijn woing geplaatst, hetwelk op 26 juli was geconstateerd. Op een sommatie van B. en W. enige maanden daarvóór had hij niet gereageerd met als gevolg dat hij werd verbaliseerd. Van H. betoogde, dat hfj de va ten er had gebet om de beg, die erg hoog was gegroeid en het pad door het overhangen bijna geheel afsloot, te ondersteunen om op deze wijze het pad toch nog te kunnen gebbruiken. De kantonrechter zeide. dat er andere wegen te bewandelen wa ren om de hoog opgeschoten heg ingekort te krijgen. Eis f 10, subs. 2 dgn.uitspraak 5, subs. 1 dg. De heer L. E. G. H uit Aarden burg had op 17 juli zijn auto geparkeerd in de z.g. Raamstraat te Oostburg en hierdoor 't straat je volkomen afsluitende voor ander verkeer. Eis 12, subs. 3 dgn. De raadsman van de heer H., mr. H. A. R. de Mul uit Oost burg, stelde, dat de Raamstraat als expeditiestraatje moet wor den beschouwd en als zodanig geen verkeersweg is. Bovendien is. hoe men er ook een auto zet, het onmogelijk plaats vrij te houden voor het passeren door andere auto's. Er bestaat verder in dit straatje geen wachtverbod. De verdediger vroeg vrijspraak voor zijn cliënt of althans ontslag van rechtsvervolging. Een en ander was aanleiding voor nader onderzoek deze zaak voor onbepaalde tijd aan te hou den. terneuzen Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk dei- artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, tel. 2324, W. de Zwijgerlaan 17. Apotheek geopendHamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Zuster De Vries, van Steenbergenlaan 67, telefoon 3360. AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. Kats, Oranjestraat 19, tel. 555. DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur lot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119a, tel. 588, Sas van Gent. WIE DOET ONS WAT? Ik weet o Here, dat bij de mens zijn weg niet is, noch bij de man, dat hij zijn schreden richt. Jeremia 10 23 Dit is een stuk uit Jeremia's tempelpreek. De jonge profeet staat tussen de machtige pilaren van de buitenste voorhof. Duizen den omringen hem. Dat zijn de mensen van de tempel de men sen, die het op de tempel houden, die zich met de tempel dekken, die zich binnen de tempel veilig wanen. Hun devies is: „Des Heren tempel, des Heren tempel, des Heren tempel zijn deze!" Wie doet ons wat? Ons kan niets ge beuren. Wij zijn de mensen van de tempel. In felle woorden slaat Jeremia deze waan kapot. Als tempelbe zoekers tempel-aanbidders worden en in de tempel de God van de tempel voorbijleven, dan laat God Zijn tempel los. Als een visionair staat daar die jonge man en ziet de verwoesting over hen komen. „Hoort, een gerucht! Ziet, het komt! Een groot geraas uit het Noorderland. Om de steden van Juda te maken tot een woestenij, een verblijfplaats van jakhalzen. Zie, Ik slinger de inwoners van het iand ditmaal weg. En Ik breng hen in benauwdheid." En dan valt daar dat diepe woord op die in ontzetting luiste rende schare„Ik weet, o Here, - dat bü de mens zijn weg niet is, noch bij een man, dat hij zijn schreden richt." Ja, ze deden maar, daar in Je ruzalem. Ze gingen hun eigen gang. „Hun weg en hun schre den" hielden ze in éigen hand. Zo iaat God ons soms een hele tijd voorthollen. Totdat Zün spaak door onze wielen gaat. En wé het gerucht horen, dat ons doet ver stijven van schrik. En we merken dat we ons vergist hebben. Neen, dat auto-ongeluk stond niet op onze agenda. Maar het. stond op Góds agenda. We maken ons 's morgens op, het hoofd vol plan nen. En 's middags liggen we in het ziekenhuis. En ontwaken uit onze bewusteloosheid. Dan %veten wij het ook„Dat bij de mens zijn weg niet is, noch bij een man, dat hij zün schreden richt." ZATERDAG 30 NOVEMBER TERNEUZEN: Luxor-Thcater 8 uur: „Spionage in Hong kong". AXEL: Het Centrum, 8 uur „De Plunderaars". Terrein Buitenweg, 2.30 u.: A.Z.V.V.Arnemuiden. ZONDAG 1 DECEMBER. TERNEUZENLuxor-Theater, 2 u.: „Stan en Olie in de pena rie"; 4.30 en 8 uur: „Spionage in Hongkong". Zuidersportpark, 2.15 uur: Terneuzen 2Alliance 2; 2.30 uur: Terneuzen IAlliance I. AXËL: Het Centrum, 3.45 u.: ..De plunderaars"; 8 uur: „Een meisje werd aangerand". (Adv.) OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 1 DECEMBER (Eerste Adventszondag) Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Cs Morgens kerk koor; 's middags Doopsbediening.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. 19 uur Geref. dienst. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. (Bed. H. Doop.) 7 uur Ds. J. A. Poel man. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. Scholten. DRIEWEGEN: 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. 2.30 uur Ds. Timmers. OTHENE: 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur Ds. E. Hoo- gerwerf, van Schoondijke. 3 uur Ds. W. C. van Hattem. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds, Oh- mann. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur JOHN BOLAND CONTRA I SCOTLAND YARD 15) Maar de gezette Race ging hier niet op in. „Het zou een dooie boel wor den, als we allemaal dezelfde smaak hadden. Maar a propos, kolonel, Wat voert u uit, behal ve er met de mess-kassa van door gaan?" Terwijl hij de sleutel al in het slot van de voordeur had, draai de Hyde zich om. „Goed Race. Verder komt u niet. Ik heb me vergist met te vragen of u mee deed. Maar dat geeft niets. U hebt betaling ontvangen. En nu wegen verveel me niet met hier nog eens te komen. Ik zal wel iemand anders vinden." De dikke vent schudde van het lachen. „Wat bent u toch stom, kolonel. Ik zit op het bin- nenspoor en niemand, niemand, begrijpt u, kan me eraf krijgen, tenzij ik het zelf wil!" „Ik weet niet waar u het over heeft." Hyde maakte de deur open, innerlijk in spanning of hij de voetstappen van Race op het grind zou horen. Maar toen hij het huis binnen ging', kwam z'n ongewenste bezoeker vlak achter hem aan. Hij draaide zich in eens om en zei: „Kijk. ik pro beer nou nog om beleefd te zijn, maar ik moet u werkelijk ver zoeken weg te gaan." Race grinnikte. „Vergeet het maar, hoor. Dit is Buck House niet; hier zijn alleen maar twee schurken. Of was u dat soms vergeten? U kunt me dus net zo goed wat te drinken geven en een beetje vriendelijk zijn. Dan raakt u me eerder kwijt." De kolonel deed een laatste wanhopige poging z'n overwicht te herwinnen. „Als u niet weg gaat, zult u me dwingen de po litie te halen „Nee, kolonel, dat zult u be slist niet doen." Peter Race schudde langzaam z'n hoofd. „Als iemand de politie haalt, ben ik het." „Ik weet niet wat je bedoelt". „Er is wel meer wat je niet snapt, maat. Luister naar mij en er zal je een licht opgaan." Z'n toon was niet langer schertsend. „Tracht me niet te elimineren, kolonel, of je zult in Queer Street zitten vóór je het weet. Ik ben hier nu in beland en wel voorgoed, tenzü' ik zelf tot de conclusie kom, dat het entree biljet te duur was". En dat was waar; Hyde werd zich hier pas goed van bewust. Hij was maanden en maanden bezig geweest met het smeden van zijn plannen en hij had ge dacht het uitstekend te hebben gedaan zonder enig risico voor hemzelf. Maar hij had vergeten dat hij precies even afhankelijk van ieder der anderen was als zij van hem. De macht, die hij gedacht had over hen te hebben, bleek nihil. Maar het was nog maar in het begin. Het zou -het beste zijn eerst maar eens te luis teren naar wat die dikke schreeu wer te zeggen had. „Goed dan, Peter," zei hij met een lachje. „Je hebt me alleen maar op m'n lange tenen ge trapt „Dat weet ik wel, maar nu ga je me iets te drinken geven, hè?" Een paar minuten daarna kon Peter het glas al heffen. „Op het begin van een fijne vriendschap, kolonel, en ook op een goede samenwerking." Hij nam een slokje en ging diep in de sjofele leren fauteuil zitten. „Goed zo, laten we dan nu tot zaken komen," En terwijl hij zijn gastheer strak aankeek, zei Peter: „Ik ben een vent, die een boel risico neemt, maar nooit als het niet nodig is. Voor ik een race start bekijk ik iedere milimeter van de baan. Dan wil ik weten wat me na iedere hoek wacht; of er ook ruwe plekjes, of welke glibberige stukken zijn, kans, die ik niet nodig heb, neem ik niet". Voor 't eerst voelde Hyde een zweem van bewondering voor zijn ongenode gast. Dit was iets, waar hij in kon komen en wat hij kon waarderen; het was iets, wat hij zelf op zijn eigen wijze ook probeerde te doen. „Ga door". Peter stak z'n pijp op en nam er bedaard tijd voor. „Nou, dat is het dan; zo'n slag vent ben ik. Voorzichtig! En kom nu uit de hoek en vertel me de voornaam ste bijzonderheden over de grootste buit, waar ik ooit van gehoord heb en waar ik zó nieuwsgierig naar ben! Ik wil alles over de race weten, zie je, vóór ik mezelf inschrijf. .O.K.?" „Het klinkt wel redelijk". „n 't is nog waar ook." „Dus?" „Dus wil ik meer inlichtingen Misschien heb je iets goeds in de zin. Dat zou best kunnen. Maar je bent zo'n idioot, dat ik er niet al te zeker van ben". Het ver maakte hem te zien, dat hij de kolonel had geraakt. „Je denkt, dat je handig bent en dat je alle coureurs geslagen hebt. Maar van dat soort heb ik er meer gezien. Alles best tot het een keer mis gaat en dan zijn ze heel vaak letterlijk wat je noemt in stukjes." „O ja?" zei de kolonel koel. „En jij hebt natuurlijk nooit een fout gemaakt." „Dat zei ik niet'. „Nee, maar het is wel je be doeling mijn fouten recht te zet ten, niet?" (Wordt vervolgd.) Ds. J. C. van Ravenswaaij, van Scheveningen. GEREF. GEMEENTE. (Vlooswjjkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9,30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Haïstöiit. Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (Filadelfia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 8.30 uur n.m. bidstond. Iedere donderdagavond om S uur sa menkomst. LEGER DES IIKI IS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. DOOPSGEZINDE KRING EN NED. PROT. BOND Terneuzen: 10.30 uur (Schoolweg 21) Ds. Dj. E. W. Siccema, van Rotterdam. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, S.30 uur, 10 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur: H.H. Missen; 17.00 uur: Avond mis Triniteitskerk; 8 uur en 11 uur H.H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 1 DECEMBER (Eerste Adventszondag) Aardenburg: 10.30 uur Eerw. Heer G. M. C. de Vries, van Retranchement. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur en 6.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet. (Heilig Avondmaal.) Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen (11.30 uur kinderkerkdienst.) Retranchement: 7 uur Gust. M. C. de Vries. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. (Bed. H. Doop.) St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Eerw. Heer G, M. M. C. de Vries. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W, B. Bergsma. IJzendijke: 10 uur Ds. C. vqn Evert. Zuidzande: 10 uur mej. H. B. de Neeling. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.15 uur Ds. S. A Vis.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2