gebeurde er in ons land? ROLSCHAATSEN KOLONEL HYDE Opgeruimd staat netjes De moord op president Kennedy I «EIGEN HAARD» DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 29 november 1963 TERWIJL NEDERLAND ROUWDE, TIKTE DE TELEX VOORT. De gehele week, van vrijdagavond j.l. af, is Nederland diep onder de indruk geweest van het verschrikkelijke gebeuren in Amerika. Ons werk heeft er onder geleden, ons denken was er mee vervuld. Weinigen hadden aan dacht voor het nieuws uit eigen land, vermakelijkheden werden afgelast, vlaggen halfstok uitgestoken, elk ge sprek begon of eindigde met dat éne onderwerp. Is het niet hartroerend, maar ook hartverheffend tegelijk, dat een volk zó intens kon meeleven met het leed van men sen die we eigenlijk helemaal niet kennen aan de andere kant van de Atlantische Oceaan? WAT GEBEURDE ER VERDER? DE DRAAIENDE LOONSPIRAAL NIEUWE MAATSCHAPPIJEN WATERSNOOD DREIGDE Methodistische predikant in Dallas bedreigd DE NAGEDACHTENIS VAN PRESIDENT KENNEDY Sporthandel x MEVROUW KENNEDY DE FILM VAN DE MOORD OP KENNEDY Amerikaanse troepen waren paraat Berichten over aanslagen bij Kennedy's begrafenis Miljoenenboete voor Australisch dagblad PRESIDENT JOHNSON VOOR HET CONGRES TWEEDE KAMER HERDENKING 1813-1963 EUROPESE LOF VOOR MINISTER LUNS Voor ons gevoel hebben we een goede vriend verloren. En dat niet alleen. We missen op eens ook de grote voorvechter voor onze vrijheid, de man die waakte over de veiligheid van West-Europa, van de gehele wereld. En iedereen in Neder land heeft diep beseft, dat met John F. Kennedy een grote fi guur van onschatbare betekenis is weggerukt uit de wereldge schiedenis op een moment dat de mensheid hem nog niet kan mis sen. Het heeft velen daarom goed gedaan, dat onze Prins èn onze Kroonprinses én onze minister van Buitenlandse Zaken persoon lijk naar Washington zijn ge vlogen om de Nederlandse natie te vertegenwoordigen tijdens de plechtige uitvaartdienst. Vlagge- stok aan vlaggestok rijden zich de halfstok gehesen driekleuren. De laatste eer die wij aan John Fitzgerald Kennedy kénden be wijzen, hebben wij hem van har te bewezen- Is het een wonder, dat het bin nenlandse nieuws bij radio en Met de lonen en prijzen is het nog steeds geen koek en ei. De ambtenaren kregen 10 toege zegd, maar niet de uitkering in eens die zij gevraagd hadden. Het N.V.V. deelde mede nieuwe looneisen te zullen stellen, als de voortgaande prijsstijgingen daar toe aanleiding geven (hetgeen dan natuurlijk toch nieuwe prijs stijgingen tot gevolg zou heb ben...). Onze minister van Economi sche Zaken, prof. J. E. Andries- sen, heeft tijdens een debat in de Tweede Kamer gesteld, dat er prijsverhogingen worden „aan gepraat" door teveel nadruk te leggen op bepaalde prijsstijgin gen, terwijl er over prijsdalingen, die er ook zijn, weinig of niet wordt gesproken. De minister somde een aantal goederen op. waai-van de prijs was verlaagd, maar hier waren artikelen bij die niet dagelijks voorkomen op de boodschappenlijst. Prof. An- driessen erkende, dat de prijs verhogingen juist de huishoud portemonnee treffen, maar kon toch niet voorkomen dat de grootte van de loonstijging ver televisie en in de dagbladen in de dei*e prijsstijgingen zou veroor- verdrukking raakte? Velen we ten nog niet, dat op maandag 9 december a.s. de koppeling tot stand komt tussen de aardgas- putten te Slochteren en het bui zennet van de Ned, Gasunie. Voor sen aantal gemeenten in Gronin gen komt dan voortaan liet gas uit eigen bodem, Bovendien komt er dan gas uit de Groninger gas bel beschikbaar voor de genieen ten in de provincies Friesland, Drente. Overijssel. Gelderland uitgezonderd Nijmegen) en Utrecht, die reeds gas betrokken vla dit buizennet. Voor degenen die dit aardgas in huis krijgen, geldt het nieuwe tarief waardoor de prijs ongeveer 25 omlaag kan gaan. Over de inkoopsprijs voor de gemeenten is in de Tweede Ka mer nog veel kritiek geuit, voor al omdat met de enorme voor raden een veel voordeliger ex ploitatie mogelijk is geworden. De minister zal zich er nog eens over beraden. Wellicht zal er bij aanhoudende druk in de Ka mer een lagere prijs kunnen worden bedongen. zaken. Hij verzekerde de Kamer evenwel, dat het de taak van de regering is de prijsverhogingen binnen verantwoorde grenzen te houden. En die taak heeft het kabinet op zich genomen. De Indonesische handelsmissie, die in ons land besprekingen voert over het herstel van de handel, heeft het plan geopperd een NederlandsIndonesische Handelmaatschappij te stichten, die in. en uitvoer in beide lan den in één hand zou hebben. Dit is een gedurfd voorstel, waaruit echter wel blijkt dat in Indone sië grote behoefte bestaat aan deskundigen. Alie rancunes te gen Nederland zijn in zeer korte tijd overboord gezet. Er kunnen vanzelfsprekend allerlei bedenkingen worden aangevoerd tegen deze grootse conceptie. Een belangrijke vraag is o.a. hoe het kapitaal van de maatschappij zal worden gefour neerd, want het kan in dit geval niet (zoals ten tijde van de Ne derlandse Handelmaatschappij) van één kant komen. En de han delsmoeilijkheden berusten aan Indonesische kant juist op de omstandigheid dat de goederen op krediet moeten worden ge leverd. E. H. Larive, een der deze week in funktie zijnde directeu ren van de K.L.M., is uit Cura- gao teruggekeerd met de zeker heid, dat er nu toch een Antil liaanse luchtvaartmij wordt op gericht. waarin de Venezolaanse Viasa de interinsulaire lijnen tussen Antillen en Amerika's vasteland en de K.L.M. het West- Indische Iuchtvaartbedriif in brengt, terwijl de Antilliaanse regering financieel gaat deelne men in de nieuwe A.L.M. Er is veel gebeurd deze week, maar wij moeten ons tot enkele belangrijke punten bepalen. (Nadruk verboden) In Limburg is de Maat buiten haar oevers getreden. In Borg' haren en Itteren kwam de over stroming vroeger dan andere jaren. Ook in de Achterhoek wies het water snel en dreigde overstromingsgevaar. De situatie was verleden week kritiek voor Rekken en Eibergen en de rijks weg RuurloGroenlo werd op een eentlmetertje na overspoeld. Een aantal landerijen in ver scheidene gemeenten kwam blank te staan. De sterk gezwol len beken konden hun watennas sa's niet meer lozen op de IJssel en zette de omgeving van Zut- phen onder water. Een dijk van de Schipbeek bij Loehem brak door. In het stroomgebied van de Dommel (N.-Br.) is de grootste waterzuiveringsinstallatie in ge bruik die ons land kent, terwijl de deskundigen zich het hoofd breken hoe ze dat verontreinigde water schoon moeten krijgen, nu er grote vrachten schuim op drij ven van de synthetische wasmid delen die noch langs mechani sche, noch langs chemische weg Runnen worden opgelost of af gebroken. Gevreesd wordt, dat men de onbruikbare brij uit de installatie op een heideveld zal moeten „opslaan", omdat men het slijk misschien niet als mest kunnen gebruiken die men oorspronkelijk wilde bereiden in dit zuiveringsstation. De Methodistische predikant William Holmes in Dallas, die zondag in een preek en later vöor ae televisie had verklaard dat schoolkinderen in Dallas het nieuws van de moord op presi dent Kennedy met gejuich had den ontvangen, heeft een der mate grote hoeveelheid dreig brieven ontvangen dat de politie hem moet beschermen. Zijn ver klaringen hebben in Dallas een golf van verontwaardiging los gemaakt, die niet tegen de be trokken leerlingen, maar tegen de predikant gericht is. De po litie heeft een bewaking rond zijn huis gelegd en treft maat regelen om het gezin te eva cueren. In liet Evert Kupersoord t.e Amersfoort heeft gisteren de in formatieconferentie „Opgeruimd staat netjes" plaats gevonden. Aan de conferentie werd deelge nomen door een groot aantal vertegenwoordigers van plaatse lijke reinigingsdiensten en V.V. V.'s. De voorzitter van de stich ting recreatie, waarvan de can-' trale werkgroep „Opgeruimd staat netjes" een onderdeel is, de Iiedr II. Molendijk, opende de conferentie. Hij verklaarde, dat de actie Opgeruimd staat netjes ook voor de recreatie van groot belang is. Zeer vele mensen trekken thans de natuur in, in tegenstelling tot vóór de oorlog, toen kon worden gesproken van een natüur-élite. Verpakkingsindustrie en stijgen de welvaart zijn de oorzaken van de vervuiling van de natuur, ge wenning in eigen omgeving zal ook de natuur sparen voor ver vuiling. Dat het probleem al oud js blijkt uit ordonantiën uit de zestiende eeuw. In 1548 werden de burgers opgewekt hun straat je schoon te houden, aldus blijkt uit het Amersfoortse archief. De burgemeester van Amers foort, mr. J- de Widt. verklaarde dat het spreekwoord: „Hij weet zijn eigen straatje schoon te houden", een onaangename bij klank heeft, niet alleen door de intentie, maar ook omdat het Nederlandse volk de goede naam van helderheid die het altijd ge had heeft niet meer verdient. Nadrukkelijk verklaarde de bur gemeester dat deze actie niet in Amersfoort startte omdat dit zo'n vuile stad zóu zijn. Het was zelfs moeilijk geweest een straat te vindén die voor een proefactie geschikt was. De heer Chr. van Hofwegen, burgemeester van Sliedrecht en voorzitter van de centrale werk groep Opgeruimd staat netjes, las een telegram voor van de minister-president, waarin deze de activiteit van harte toejuicht. Hoewel de actie de instemming van de burgerij heeft, moet he laas worden vastgesteld dat de vervuiling toch doorzet. Het was daarom nodig het accent van de actie te wijzigen en te trachten het publiek uit te nodigen er zelf aan deel te nemen. De Amersfoortse wethouder van Openbare Werken de heer C. van Zwol, verklaarde nadruk kelijk in tegenstelling tot zijn collega uit Schiedam optimis tisch te zijn over het resultaat van de actie. In de middaguren gaf de heer J. Swart, directeur van de stich ting recreatie, een uiteenzetting over de mogelijkheden voor het voeren van plaatselijke acties, waarvan de kosten tien cent per inwoner bedragen. De heer F. van Praag demonstreerde een aantal propagandamiddelen en methoden. Gouverneur John Connally van Texas die vrijdag bij de moordaanslag op president Ken nedy ook getroffen werd, heeft in het ziekenhuis waar hij wordt verpleegd tegen een Amerikaan se journalist gezegd, dat een halve minuut vóór de aanslag mevrouw Connally tegen presi dent Kennedy had gezegd, dat niemand zou kunnen zeggen, dat Dallas hem (de president) niet waardeerde. Kennedy had dit. beaamd, Daarna werd er geschoten. De gouverneur, die tijdens het vraaggesprek weende, zei nadat hij getroffen was: „Mijn God, we worden allemaal vermoord". Toen de president getroffen werd zei mevrouw Kennedy: „O God, zij hebben mijn man vermoord Jack Jack Andere verslaggevers, die het vraaggesprek op het televisie scherm van het ziekenhuis volg den, werden eerst grondig ge fouilleerd en moesten beloven het nummer van de kamer van Connally en de positie van zijn bed niet te zullen vermelden. De Mexicaanse recherche en immigratiedienst gaan thans in Neuvo-Laredo, aan de grens met Texas na. wie de drie metgezel len zijn gewast van Lee Oswald, die van de moord op Kennedy verdacht wordt, toen Oswald 26 september in Mexico was om bij Cubaanse en Russische consula ten visa aan te vragen voor Cu ba en de Sowjet-Unie, die hem geweigerd werden. Naar uit welingelichte bron is vernomen, waren de metgezellen van Oswald een man in het uni form van een marinier en twee vrouwen onder wie niet zijn eigen vrouw. De Amerikaanse federale re cherche werkt in dit onderzoek nauw samen met de Mexicaanse recherche. President Johnson wil een postzegel later uitgeven ter ge dachtenis aan president Kenne dy. Mevrouw Jacqueline Kennedy heeft woensdagavond, evenals vorige avonden, weer een bezoek gebracht aan het graf van pre sident Kennedy op het kerkhof in Arlington. Haar zwager Ro bert Kennedy, de minister van Justitie, vergezelde haar. De wethouder van de stad Houston in de staat Texas heb ben met vier stemmen tegen één een voorstel verworpen om een pas gereed gekomen stadion met 55.000 plaatsen naar wijlen pre sident Kennedy te noemen. De tegenstemmers verklaar den dat zij weliswaar grote be wondering hadden voor de ver moorde president, maar dat het huns inziens nu te laat was om de reeds vastgestelde naam van het stadion „Harris County Stadium" te wijzigen. Het gemeentebestuur van de (Adv.) X x I 1 s met dubbele kogellagers voor slechts f 17,95 Alleen bij NOORDSTRAAT 76 - TERNEUZEN - TEL. 2532 X X X X 9 JOHN BOLAND CONTRA I SCOTLAND YARD 14) „Het is toch niet bepaald een militaire operatie?" „Nee, maar het zal wel op der zelfde manier toe moeten gaan. Ik druk u op het hart, dat u als u meedoet zich zult moe ten onderwerpen aan een vol strekt militaire discipline." „Dat is niets voor my, maat. Daar heb ik genoeg van gelust." „Dan zullen we iemand anders zoeken in uw plaats, mijnheer Lexy". De pianist kleurde; hij trom melde met z'n vingers op de ta fel en speelde het klaar eruit te zien alsof hij glimlachte. „Mijn naam is Porthill en niet Lexy." Race nam de pijp uit z'n mond. „Ziet u wel, kolonel? U kunt nog niet eens een naam onthouden; waar zouden wij dan het ver trouwen in uw plannen vandaan moeten halen?" Hyde liet niet merken, dat dit hem ontstemde. „Ik vergiste mjj." „En óf u zich vergiste! En om ons hier te roepen om naar uw waanideeën te luisteren, was ook een vergissing, kolonel!" Peter Race stond op. „Ik smeer hem. Het is mij te waanzinnig. Gaat iemand soms met me mee? Wat vindt u, mijnheer Porthill?" Hij lachte vriendelijk tegen de knappe pianist. De kolonel schoot overeind, waarbij hij z'n stoel zó hard ach teruit duwde, dat deze omviel. „Nee ga nog niet weg; ik heb nog iets anders te zeggen!" De helft van de mannen leek de mening van Race te delen en de kolonel wist, dat als hij nu niet snel handelde, al z'n plan nen voor niets geweest zouden zijn. Het was op het nippertje of alles lag in duigen. „Luistert," riep hij. „Ik wil niet, dat u nu hier stante pede een beslissing neemt. Laten we zeggen, dat u er allen een paar dagen over denkt en dat we dan volgende zondag hier weer sa menkomen om de zaak nader te bespreken." „Op dezelfde condities?" En met een vlammende blik op Race: „Ja, op dezelfde condi ties." Race glimlachte. „Nou, wat mij betreft, ik heb er geen be zwaar tegen om Iedere zondag morgen twintig pond te verdie nen, als u ons tenminste niet langer houdt dan tot openings tijd." Toen de negen mannen weg gegaan waren, bleef Hyde alleen aan de tafel achter, niet meer lettend op de harmonieuze zang in de bovenkamer; helemaal niets merkend tot hij plotseling dichtbij zich een vrouwenstem hoorde, „O, pardon juffrouw Trimp. Ik was te diep in gedach ten verzonken om u te horen Ja, dank u, het was een goede vergadering. Maar er zijn zóveel problemen op te lossen in dit leven.zóveel problemen." HOOFDSTUK III Kolonel Hyde reed naar huis; hij had zijn gedachten alleen bij het rijden. De vergadering was een mislukking geweest en het was zijn eigen schuld, maar de oorzaken hiervan konden voor lopig buiten beschouwing blij ven. Hij bewoonde een groot, ver vallen, in Victoriaanse stijl ge bouwd huis in de buitenwijk van Harrow. De grond om zijn huis was zijn eigendom, maar het ge heel was sinds jaren verwaar loosd, zodat de tuinen achter de hoge stenen muur, die ze om sloot, wel een wildernis leken. Het huis heette Fourways Cot tage, wat een volkomen onge rijmdheid was, omdat er geen vier wegen waren en het. huis ook geen cottage was. Het was een geweldig groot huis met veel kamers en één hoofdingang een poort in de muur en een zijdeur, die door de leveranciers gebruikt werd. In de poort wa ren de hekken, die toegang ga ven tot de oprijlaan, zodat het onmogelijk was om van de straat af iets van het huis te zien. Die hekken waren een plaag, want ze moesten iedere keer, als hij uitging of thuiskwam, open gemaakt en gesloten worden, nu er geen tuinman meer was. Hyde had de hekken achter zich ge sloten en reed het kronkelige pad naar de stallen op. toen hij ineens zag, dat er bij de voor deur een andere wagen stond. Peter Graham Race kwam ach ter het stuur vandaan en stak als groet loom z'n hand op. „Wat een enorm langzame chauffeur bent u. Ik sta hier al uren". Hyde stapte met een woedend gezicht uit. „Wat doet u voor de drommel hier!" Hy moest zo z'n best doen zich te beheersen, dat hij ervan slikte. „Nou?" Race leunde tegen z'n wagen; hij had een tevreden lachje om z'n mond. De reactie van de ko lonel was zeer vleiend. „Als u geen bezoekers wenst te ontvan gen, moet u uw naam niet in het telefoonboek laten opnemen. Weest u maar niet bang, kolo nel, dit bezoek zal u niets kos ten." Veelbetekenend keek hij naar het slechte schilderwerk van het huis. „Het ziet er niet naar uit, dat u dat op kunt bren gen." De ex-kolonel had zichzelf nu weer in de hand. „Nou goed, Ra ce, vooruit. Ik moet toegeven, dat ik je "hier niet verwachtte; ik dacht, dat je met Porthill was weggegaan." Hij zweeg even om extra nadruk te leggen op de volgende belediging: „Hij is aar dig, hè? Ik dacht dat hij wel aan trekkingskracht zou hebben voor een type als u." (Wordt vervolgd.) Spaanse hoofdstad Madrid heeft daarentegen besloten een straat naar het vermoorde staatshoofd te noemen. In de Italiaanse marmerstad Carrara is bekendgemaakt, dat aan de Amerikaanse regering een groot marmeren monument zal worden aangeboden, ter plaatsing bij het graf van Ken nedy. Het gedenkteken zal wor den uitgevoerd door de beeld houwer Arturo Dazzi, in samen werking met andere Italiaanse beeldhouwers. Mevrouw Jacqueline Kennedy heeft een aanbod aanvaard van de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Averell Harriman, voor onbepaalde tijd gebruik te maken van zijn wo ning in Washington. De perschef van het Witte Huis, Salinger, zei dat mevrouw Kennedy eind ko mende week naar dit gebouw, dat in het oudste deel van Wash ington staat, zal verhuizen. In dezelfde buurt heeft zij enige ja ren met haar man gewoond, toen deze nog senator was. De man die toevallig de moord op Kennedy had verfilmd en de ze film aan een tijdschrift had verkocht, heeft 25.000 dollar ge schonken aan het gezin van de politieman J. D. Tippit, die bij het zoeken naar de moordenaar van Kennedy door Lee Oswald werd doodgeschoten. Een krant in Dallas heeft tien duizend dollar voor het gezin Tippit ontvangen en op het hoofdbureau van politie in Dallas is meer dan 10.000 dollar binnen gekomen. Bovendien heeft de di rectie van de „Philadelphia In quirer" een cheque gezonden voor een bedrag waarmee de hy. potheek op het huis van de Tip- pits kan worden afgelost. De Amerikaanse strijdkrach ten in de gehele wereld waren na de moord op president Ken nedy vorige week in staat van paraatheid. Dit is thans van of ficiële zijde in Washington be kendgemaakt. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Defensie in Washington waren de orders voor het paraat-zijn niet officieel maar „informeel". De maatregel was genomen met het oog op de mogelijkheid van zowel een aanval van bui tenaf als van troebelen in de Verenigde Staten zelf. Veiligheidsambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben don- derdae medegedeeld, dat met betrekking tot vrijwel iedere buitenlandse hoogwaardigheids bekleder die naar Washington was gekomen voor de begrafenis van president Kennedy medede lingen over voorgenomen aansla gen zyn binnengekomen. De meeste bedreigingen waren van „monomane aard", maar ze wer den alle uit voorzorg nagegaan. Genoemde ambtenaren verklaar den dit naar aanleiding van het bericht, dat onbekenden het F. B. I. hadden gewaarschuwd, dat tijdens de begrafenis een aanslag op De Gaulle zou worden ge pleegd. Een rechtbank in Sydney heeft het Australische dagblad Sunday Telegraph veroordeeld tot beta ling van ongeveer twaalf miljoen gulden omdat het tegen de af spraken in resultaten van een Gallup-opinie-onderzoek naar de vermoedelijke resultaten van de komende verkiezingen publi ceerde. De directie van het opi nie-instituut had een klacht tegen het blad ingediend. Op de foto applaudiseert het congres na de eerste rede van president Lyndon Johnson (links-onder). De Tweede Kamer is gister morgen z.h.s. akkoord gegaan met het wetsontwerp tot. het be schikbaar stellen van 300.000 voor de kosten verbonden aan de nationale herdenking 18131963, De heer Lankhorst (PSP), die zijn verwondering over de ach tergrond van deze herdenking uitsprak, achtte het niet verant woord akkoord te gaan met het voorstel. De heer Vondeling (P. v. d. A,V vroeg inlichtingen over het ver zoek van de „Stichting Viering 150 jaar Koninkrijk" uit Nijme gen om financiële hulp. Om welk bedrag zal het eventueel gaan en is wel de nodige zorg in acht ge nomen bij de Nijmeegse mani festaties, aldus de heer Vonde ling Minister-president, mr. V. G, M. Marijnen, drukte er zijn spijt over uit, dat de heer Lankhorst zich zo negatief tegenover de herdenking heeft opgesteld. „Een herdenking van de herrijzenis van onze Staat is wel degelijk van betekenis." Spreker zei nadrukke'ijk dat de Nijmeegse feestelijkheden een particulier initiatief betreffen. Het „Nationaal Comité Natio nale Herdenking 1813-1963" heeft geen strikt .juridische binding met dit particulier initaitief. Over het verzoek tot financiële medewerking heeft het kabinet nog geen beslissing genomen. Spreker wees er op, dat het in willigen van dit verzoek een gevaarlijk precedent kan beteke nen. „Dan immers weten we niet waar we beginnen en zeker we ten we niet waar het einde zal zijn." De minister-president merkte op, dat de Nijmeegse stichting 'n belangrijk deficit heeft. Het be- drag dat van de overheid wordt gevraagd zal waarschijnlijk neer komen op 50.000, zo deelde de minister-president mee. Minister Luns heeft donderdag de lof geoogst van het Europese parlement. De afgevaardigden in Straatsburg toonden zich er bij zonder mee ingenomen, dat de Nederlandse bewindsman, na zijn vermoeiende reis naar Washing, ton, onmiddellijk naar Straats burg was gevlogen om als voor zitter van de Europese minister raden het jaarlijkse gesprek van het parlement met de minister raden en executieven af te slui ten. Voorts kreeg hij een hartelijk applaus toen hij zich schaarde achter de eis van het parlement voor een betere raadpleging bij associatie van derde landen. Een en ander bracht de Belgi sche socialistische senator De- housse tot de verzuchting, dat 1 januari a.s. een zwarte dag voor het Europese parlement zal rijn. Minister Luns treedt dan name lijk af als voorzitter van de Euro pese ministerraden (dit voorzit terschap wisselt halfjaarlijks). Volgens Dehousse verliezen de Europese afgevaardigden daar mee op die hoge Europese post een medestander van formaat. Na deze hulde is minister Luns, voorafgegaan door een escorte van zes motorrijders, ijlings naar het vliegveld van Straatsburg gereden om naar Nederland terug te keren. De auto van minister Luns maakte hierbij deel uit van een kleine optocht, aangezien verscheidene Nederlandse afgevaardigden dankbaar gebruik maakten van de ruimte in het ministeriële vliegtuig om donderdagavond nog thuis te kunnen komen. Het parlement heeft vóór mi nister Luns vertrok, zijn goed keuring gehecht aan de associa tieovereenkomst van de E.E.G. met Turkije.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2