HAAST U! tweede pesk \L PRIJS Op bezoek mevrouw ERHARD RADIO EN TELEVISIE SPORTNIEUWS BFAJRSO VERZICHT DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 VOETBAL DE VROUW VAN DE DUITSE BONDSKANSAtlER DOET ZELF HAAR HUISHOUDEN HET STADSVERKEER IN ENGELAND INTERNATIONALS VAST Beursindices Nabeurskoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier Gemeente Terneuzen r Omclerclag 28 novemKer '63 Om de Europese beker voor landskampioenen PSVSpartak Plovdiv 0—0 PSV gekwalificeerd De Nederlandse kampioens- ploeg PSV heeft zich woensdag avond te Eindhoven voor 18.000 toeschouwers in een overigens zeer matige wedstrijd geplaatst voor de kwartfinales van het toerpooi om de Europese beker voor landskampioenen door een doelpuntloos gelijkspel tegen Spartak Plovdiv (Bulgarije). De Nederlanders hadden de eerste wedstrijd met 10 gewonnen. Norrkoeping- 1- -A.C. Milaan -1 In hun eerste wedstrijd voor de achtste finales van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen heeft beker houder A.C. Milaan met 11 ge lijkgespeeld tegen het Zweedse Norrköping. De ruststand van deze in Norrköping gespeelde ontmoeting was 00. Partizan Belgrado Jeunesse d'Esch 62 Jeunesse d'Esch heeft Partizan Belgrado niet voor de tweede maal kunnen verrassen. De dap pere Luxemburgers, die de eer ste wedstrijd met 21 hadden gewonnen, werden in de Zuid- slavische hoofdstad met 62 (ruststand 31) verslagen. Par tizan gaat hierdoor over naar de kwartfinales. Galatasaray—F.C. Zurich 2-0 De Turkse club Galatasaray en F.C. Zurich (Zwitserland) zullen een derde wedstrijd moeten spelen om uit te maken, wie overgaat naar de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Nadat de Zwitsers de eerste ont moeting met 2—0 hadden ge wonnen, zegevierden de Turken woensdag in de in Istanbul ge speelde return met dezelfde cij fers. Bij de rust was de stand 1—0. Om de Europese beker voor jaarbeurssteden Spartak BrnoPartick Thistle 4—0 Spartak Brno (Tsjecho-Slowa- kije) won woensdag op eigen terrein de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toer nooi voor jaarbeurssteden tegen de Schotse club Partick Thistle met 40. De Tsjechen, die de eerste ontmoeting met 32 had den verloren, gaan door een beter doelgemiddelde over naar de volgende ronde. Dosza UjpestLokomotiva Plovdiv 3—1 Ook Dosza Ujpest kwam een ronde verder door in Plovdiv met 31 (rust 10) van Loko motiva Plovdiv te winnen. De eerste ontmoeting was in een doelpuntloos gelijkspel geëin digd. Interlandvoetbal CyprusGriekenland 31 Het Cyprische nationale voet balelftal heeft woensdag in Ni cosia met 31 gewonnen van Griekenland. Russische graanaankopen en de Nederlandse graanprijs De binnenlandse graanprijs zal door de prijsstijgingen van gra nen als gevolg van de Russische aankopen geen verandering on dergaan; alleen het bedrag van de heffing zal verminderen, om dat het verschil tussen de Neder landse drempelprijs en de wereld marktprijs wordt verkleind. Daal de restitutie in het intra-verkeer tussen de lid-staten van de E. E. G. geen wijziging ondergaat en de restitutie bij export naar der de landen blijft gebaseerd op de graanprijzen op de wereldmarkt, zullen de tengevolge van de Russische graanaankopen opge treden prijsstijgingen geen on gunstige consequenties voor onze veredelingslandbouw hebben. Minister Biesheuvel deell dit mee in zijn memorie van ant woord aan de Tweede Kamer over de landbouwbegroting 1964. DE SPORTTOTO De 679.462 deelnemers aan de toto van deze week hebben voor een prijzenbedrag van ƒ268.690 ggzorgd. Voor de eerste prijs 147.779,50) meldden zich zeven gegadigden, die ieder bruto ƒ21.111,40 zullen ontvangen. Voor de tweede prijs (ƒ80.607) komen 131 personen in aanmer king die ieder ƒ615 netto tege moet kunnen zien. 697 deelnemers hebben zich aangemeld voor de extra-prijs van 40.303,50, vim wie drie deel nemers met twee en één deelne mer met drie juist ingevulde cijfergroepen, die ƒ57,50 netto zullen toucheren. Voorschotverlening aan nazi-slachtoffers Naar het ministerie van Finan ciën meedeelt, zijn met betrek king tot de uitkering van nazi- vervolgden gisteren de eerste be talingsbewijzen verzonden aan een deel van die belanghebben den, wier geboortedatum vóór 1 augustus 1902 ligt. Aldus is een begin gemaakt met de verstrek king van renteloze voorschotten op de uiteindelijk toe te kennen uitkeringen. Er zal naar worden gestreefd om binnen de tijd van een jaar aan alle aanvragers een voorschot te verlenen. De uitke ring van het na betaling van het voorschot nog resterende bedrag- zal zo spoedig mogelijk daarna geschieden. Het valt thans nog niet te voorspellen hoeveel tijd daarmee gemoeid zal zijn, aan gezien nog onvoldoende inzicht bestaat in het aantal gevallen waarin de verificatie op ernstige moeilijkheden zal stuiten. In de binnenkort te verwachten memo rie van antwoord op liet voorlo pig verslag inzake hoofdstuk 9/b van de ontwerp-rijksbegroting voor 1964 zullen naar aanleiding van een desbetreffende vraag nadere bijzonderheden over de stand van zaken bij de uitkerin gen aan nazi-slachtoffers wor den gegeven. De verkoop van Amerikaans graan aan de Sowjet-Unie De Amerikaanse Senaat heeft dinsdagavond met 57 tegen 35 stemmen een amendement ver worpen, dat de verkoop van Amerikaans graan aan de Sow jet-Unie onmogelijk zou hebben gemaakt. De Senaat aanvaardde een voorstel van wijlen president Kennedy om het bewuste amen dement af te wijzen. (Adv.) Enquête over eerste wereldoorlog Tijdens een enquête onder 250 Engelse jongeren, die werd ge organiseerd om te kunnen vast stellen hoe groot hun kennis over de eerste wereldoorlog is, noemde verscheidene jongelui zonder aarzeling Waterloo en Azincourt als veldslagen uit de oorlog '14'18. Een groot aantal van de onder vraagden kende niet de datum waarop de eerste wereldoorlog eindigde, ofschoon de enquête werd gehouden omstreeks 11 no vember-. Gevraagd naar namen van grote persoonlijkheden uit de eerste wereldoorlog noemden verscheidenen Hitler, Mussolini en Napoleon. feen onze verslaggeefster) Berm (P P) „Professor cir. Erhard" staat er op een naambordje van een gewoon huis midden in een rij op de Venusberg, een lan delijke buitenwijk van Bonn. Hier in een eenvoudig huis temidden van andere soortgelijke huizen, die hoofdzakelijk door ambtenaren, diplomaten en journalisten worden bewoond, leeft de nieuwe bonds kanselier van west-Duitsland. in een mooie, grote, lichte kamer, waarin de herfstzon vrij kan binnen komen door de grote deuren naar de waranda, ontmoet ik mevrouw Erhard. Aangezien dr. Kon rad Adenauer weduwnaar was, toen hij zijn ambt aanvaardde, is mevrouw Erhard nu de eerste vrouw van een bondskanselier in Duitsland. De hele wereld wacht in span ning af, welke politiek Ludwig Erhard in de toekomst voor Duitsland zal gaan voeren en daarom vonden wij het wel leuk eens kennis te gaan maken met de vrouw die hem in het leven vergezeld en wij willen wei eens weten hoe Luise Erhard het vindt, dat haai- echtgenoot deze hoge positie heeft aanvaard en wat zij zelf denkt van de positie die zij als zijn vrouw nu gaat innemen. Na de vröuw -ran de president van de Bondsrepubliek en de vrouw van de president van de Bondsdag bezet de vrouw van de Bondskanselier volgens het protocol de derde plaats, zo is het thans volgen- de etiket- te. In de praktijk echter is de kanselier de belangrijkste man in het land. Een economische opleiding "WIJ PRATEN graag samen over economische vraagstukken", zegt onze gastvrouw, "want mijn man bespreekt graag met mij de problemen waarmee hij in zijn werk wordt geconfronteerd". Menigeen zal even raar kijken bij deze uitlating, want wat weet een gewone huisvrouw tenslotte van de grote economische proble men. Maai- bij Luise Erhard ligt dit wel iets anders. Na de eerste wereldoorlog bezocht zij namelijk de universiteit van Neurenberg, waar zij economie en sociologie studeerde. In deze Oorlog had zij namelijk haar eerste echtgenoot verloren en sindsdien woonde zij met haar dochtertje uit dit huwelijk in Fürth in Beieren. Bij de colle ges die zij volgde, ontmoette zij regelmatig Luwig Erhard, die bovendien 'n broer was van haar beste vriendin. Na hun universi taire studie trouwden zij in 1923 en uit dit huwelijk werd nog een dochtertje geboren. Inmiddels zijn de Erhai-ds de grootouders van twee kleindochtertjes en wel één van 8 en één van 10 jaar. Van het nieuwe leven dat haar als vrouw van de bondskanse lier wacht, heeft mevrouw Er hard tot nu toe weinig bemerkt, „althans buiten de vele journa listen die mij bezoeken", lacht zij met een knipoogje naar mij. Tot nu toe doet zij haar huishou den zelf. "Dat is namelijk iets dat ik graag zelf doe. Ik heb ei genlijk geen andere hobby, ik fotografeer niet, ik rijd geen auto of iets dergelijk Voorlopig beeft zij nog v-rije tijd om te lezen, iets dat, onze gast vrouw graag doet. „Het liefst lees ik boeken van oudere schrijvers zoalsGottfried Keller, Mörike, Stifter. natuurlijk ook wel moderne schrijvers, aar niet die hypèrmodèrnen, die zijn mij te problematisch en dikwijls -ok te bar!" Dat neemt echter niet weg, dat zij kortgeleden het boek vain Joachim Fernaus, „Rozen voor Apolló" las, dat de Griekse ge schiedenis weergéeft in een soort journalistieke stijl. En dat boek vond zij toch wel bijzonder inte ressant. Patiencen en reizen. OOK IN dit nieuwe leven blij ven er voor mevrouw Erhard de lange, eenzame avonden, waarin zij haar patiencen legt, omdat het wachten op haar man zo lang duurt. Het is begrijpelijk dat Ludwig Erhard, niet het levèn van een ambtenaar kan hebben, die precies om zo en zo iaat thuis komt. Hij is dikwijls 's avonds bezet en komt op onregelmatige tijden thuis. „Patiencen kalmeert je zenuwen en het is net alsof de tijd vlugger gaat", vertrouwt mevrouw Erhard mij toe. Mijn gastvrouw Vindt het heer lijk om met mij te praten over de reizen die zij samen met haar man naar het buitenland heeft ge maakt. Het waren wel allemaal officiële staatsbezoeken, zoals die aan Abessinië, Egypte, Grie kenland, Turkije, Sicilië en een t,heerlijk bezoek aan Spanje", zoals zij het zelf noemt. „Natuurlijk heb je bij zo'n officieel bezoek geen contact met de be volking van het land, maar het is wel erg fijn, dat je natuurlijk het mooiste en meest interessan te van zo'n land krij; te zien, want daar wordt je speciaal heen gebracht. Ik geloof nauvvi'üks dat wij in de toekomst nog zulke prachtige reizen zullen maken Natuurlijk heeft mevrouw Er-- haird zich wel een bepaaMe voor stelling gevormd met betrekking tot de vele representatieve en an dere plichten die op haar schou ders gaan drukken nu haar ech- genoot dit hoge ambt heeft aan vaard. Wat de representatie be treft is mevrouw Erhard van plan hieraan mee te werken slechts voor zover het beslist noodzakelijk is en wat de andere De Britse minister van Ver keer heeft woensdag een rapport openbaar gemaakt over het stadsverkeer in Groot-Brittannië. Het rapport is samengesteld door een studiecommissie, die zich de afgelopen drie jaar met de problemen van het stadsver keer bezig hield. De belangrijkste aanbevelin gen in het rapport zijn de aan leg van een net van verbindings wegen van drie verdiepingen (onder de grond, gelijkvloers en boven de grond). En het, in be paalde gevallen, opleggen van beperkingen aan het autover keer in de steden. Door het steeds groeiende aantal voertui gen in Engeland 10% miljoen op het ogenblik, naar schatting 18 miljoen in 1970 en 40 miljoen in het jaar 2010 dienen vol gens het rapport de stadscentra volledig te worden herzien. AUTOMOBILIST VERDRONKEN De 27-jarige Amsterdammer H. H. is in de nacht van maan dag op dinsdag om ongeveer 12 uur verdronken, toen hij met zijn auto uit een bocht van de pro vinciale weg DiemenWeesp vloog en in het water van de Gaasp terecht kwam. De bestuurder van de veron gelukte auto, is vermoedelijk te veel uitgeweken voor een tegen ligger waardoor hij in de berm terecht kwam. De auto raakte twee bomen waarvan er één op de wagen terecht kwam en met de auto in het water belandde. De heer H. was gehuwd. Het Damrak heeft gistermid dag een vaste tendentie gebracht voor de internationale waarden. De omzetten bleven in alle hoe ken van de hoofdfondsen kalm. Zeer vast waren aandelen Kon. Olie. Na een opening op 174,20, tegen eergisteren als slotprijs 171,10, daalde de prijs later op de middag als gevolg van winst nemingen tot 173,60. Dit fonds noteerde dinsdag in Wall Street 1% dollar hoger. Philips zakte in van 148.10 tot f 147.50, doch bleven op deze prijs toch altijd nog een gulden boven het slót- niveau van dinsdag. Unilever op 138,80, circa 1,70 hoger. AKU avanceerde 4 punten tot 497, ter wijl Hoogovens een verbetering te zien gaven van 5 punten tot 552. De vaste stemming in Amster dam was hoofdzakelijk het ge volg van de „willige" tendentie waarmee Wall Street dinsdag sloot. Met een overweldigende omzet, alsmede een ongekende koersstijging, heeft Wall Street dinsdag, na de rustdag op maan dag en de vroegtijdige stopzet ting van de handel op vrijdag, maar al te duidelijk aangetoond, dat men aldaar vertrouwen heeft in het toekomstige Amerikaanse bedrijfsleven. Met een omzet van ruim 9 miljoen aandelen steeg het Dow-Jonesgemiddelde voor industrie-aandelen dinsdag op de Newyorkse beurs met niet min der dan 32 punten. Een nog nooit eerder vertoonde stijging op één dag. Vrijdag had het beurs- bestuur in Wall Street, na het bekend 'worden van de tragische dood van president Kennedy, de handel gestaakt, toen de koers dalingen er abnormale afmetin gen aannamen. Deze koersdalin gen werden dinsdag in Wall Street niet alleen geheel inge haald, doch er werd zelfs nog een flinke schep bovenop ge daan. Geen wonder dus dat alle Europese beurzen gisteren aan de vaste kant waren. Bij hoge uitzondering werden op de Amerikaanse afdeling op het Damrak certificaten Tide Water in een ruime open hoek verhandeld van 32/c tot 32% dollar. De koers van dinsdag was 27/s dollar. Tide Water noteerde dinsdag in Wall Street 8 dollar hoger. Ook de scheepvaartsector gaf doorelkaar lichte koersverbete- ringen te zien, zij het met weinig zaken. Hetzelfde geldt voor de leidende cultuurwaarden. De staatsfondsenhoek echter was aan de zwakke kant. Ook in de lokale afdelingen werden merendeels koerswinsten geregistreerd. Aandelen Bühr- mann-Tetterode lagen hoger in de markt op de gunstiger gang Vrijdagavond 29 november geen nationaal programma Het gala-concert van het resi dentie-orkest in het kader van de 1813-herdenking, gaat in ver band met de hofrouw bij het overlijden van president Kenne dy niet door. Daarmee vervalt ook het aangekondigde natio naal programma van vrijdag avond van 20.1522.15 uur over de beide zenders Hilversum. verplichtingen betreft meent zij dat het er van afhangt of een en ander haa.r ligt en of zij er aan kan voldoen. Veel verplichtingen „IK BEN er van overtuigd, dat hoe raar het ook mag klinken, er nu voor mij een zeer geregeld leven begint, althans ik zal on der de nieuwe omstandigheden genoodzaakt zijn steeds volgens het plan voor die dag te leven en te werken, gezien verschil lende dingen die ik in verband met het ambt van mijn man moeit doen. Ik zat er alleen voor moeten zorgen, dat ik ook vol doende rust krijg". De eerste gasten die mevrouw Erhard moet ontvangen zijn de dames van het Corps Diplomati que, de vrouwen van de buiten landse vertegenwoordigers in de Bondsrepubliek en dan de vrou wen van de verschillende minis ters, „Och," zegt ze lachend, „een bij eenkomst van dames is niet zo'n probleem. Als de ruimte onvo1 - doende is, dan gaan we gewoon wat dichter bij elkaar zitten. Dat kan met de hooggeplaatste heren nu eenmaal niet." Zij doelt hierbij op het nog niet opgeloste probleem van de woning voor de bondskanselier, want het staat vast, dat het lieve huis dat zij nu bewoont, over onvoldoende ruimte beschikt voor dergelijke bijeenkomsten. "Overigens de:.l: ik, dat ik een en ander wel naar eigen idee kan doen. Ik zal vrij zijn in de acceptatie van uitaod' ringen en betrekkelijk vrij wat de indeling van mijn tijd betreft", zegt ze peinzend. Graag sociaal werk MEVR. ERHARD is lid van de Wanneer de bondskanselier thuiskomt, zorgt zijn vrouw voor een gezellig thuis. Bond van academisch gevormde vrouwen en beschermvrouwe van het „Colloquium Humanum" een vereniging, die de persoonlijke en algemene goede verstandhou ding tussen mensen van verschil lende nationaliteiten wil bevor deren. „En dan wil ik ook graag soci aal werk doen. Werken voor oude en arme mensen. Odh er valt nog zoveel nood te lenigen." Bij deze opmerking zie ik duidelijk dat vooral dit laatste haar bit tere ernst is. Mevrouw Erhard ziet in haar huidige positie een mogelijkheid om sociaal terrein actie 1 te zijn. om op sociaal terrein actief te zijn. Ik kijk nog eens rond. Het is ge zellig in huize Erhard, er hangt een prettige intieme sfeer in dit huis en het zijn ai die klei ne dingen die daaraan meewer ken, zoals een boeket prachtige bloemen in een mooie vaas, het schilderij van een oud meester aan de muur tegenover mij, de heerlijk door de herfstzon be schenen kamer. Hier is het goed, hier kan men bijkomen van de slopende vermoeienissen van de dag, hier kan men nieuwe kracht verzamelen voor de volgende dag en zo moet ook echtgenoot Lud wig Erhard het voelen als hij thuiskomt. Het staat wel vast, dat zeker de vrouw van 'n hooggeplaatst amb tenaar een bijzonder belangrijke taak heeft. Zij kan haar man helpen en steunen door hem een gezellig thuis te geven. En die kunst verstaat mevrouw Erhard heel goed! (Nadruk verboden^ Vrijdag 29 november HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Social, strijdlied; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws en social, strijdlied; 8.18 Lichte gram.; 9.00 Ochtendgymn. voor de vrouw; 9.10 Klass. muz.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Schoolradio; 10.20 Lichte gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.40 Voor de kleuters; 11.55 Licht orgelspel; 12.20 Re- geringsuitz.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Ten toonstellingsagenda; 12.38 Licht instrumentaal sextet; 13.00 Nws; 13.15 Meded.; 13.25 Beursber.; 13.30 Licht orkest; 14.00 Blaas- kwintet; 14.20 Bij de tijd en bij de thee, gevar. progr.; 16.00 Ver jaardagskalender van de lich- t(er)e muziek: 16.30 Inzicht en uitzicht, een halfuur voor wie tijd heeft om te luisteren; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Voor op groeiende mensen; 18.00 Nws; 18.15 Lichte muziek; 18.30 Sport- spiegel; 18.40 Jazz-Rondo; 19.00 Artikelen uit zojuist verschenen weekbladen; 19,10 Ter discus sieeen programma voor jonge volwassenen; 19.30 Moder ne muziek; 19.50 Praatje; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespr.; NA TIONAAL PROGRAMMA t.g.v. herdenking 150 jaar Koninkrijk: 20.15 Nederlandse muziek rond 1813 (in de pauze: 20.55-21.35 Onze binnen- en buitenlandse correspondenten geven hun in drukken weer van maandag 29 november 1813); 22.15 Lichte gr., 22.30 Nws; 22.40 Marimba: ac tuele kroniek; 23.10 Licht instru mentaal trio; 23.25 Lichte gram.; 23.45 Socialistisch nieuws in Es peranto; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.10 Dagopening; 7.20 Amus. muz. (gr.); 7.45 Radiokrant; 8.00 Nieuws; 8.15 Koorzang met or kestbegeleiding; 8.45 Lichte or kestmuziek (gr.); 9.00 Voor de zieken; 9.35 Klass. orkestwerken (gr.); 10.30 Morgendienst; 11.00 Viool en klavecimbel; 11.15 In 't zilver, programma voor oudere luisteraars; 12.00 Oud worden jong blijven, muzikale herinne ringen; 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Koorzang met ritmische begeleiding; 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Amus. van zaken in het lopende boek jaar. De dividend verlaging var, 10 tot 9 procent van „Koudijs" was niet van invloed op de koers van de aandelen van deze maat schappij. De beurs had reeds eerder met genoemde dividend verlaging rekening gehouden. Aand. „Scheveningen" (Zwols- man-groep) werden iets hoger geadviseerd op de bouw van 391 woningen in Zeeland, Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen 25/11 26/11 27/11 532.9 339.7 154.1 235.1 161.2 384.1 532.4 333.3 151.5 234.1 161.2 383.2 545.4 338.3 152.1 234.8 161.2 389.4 AKU: (49514) Hoogovens: 550 (549) Kon. Olie: 173.50—173.80 (173.70) Philips: 146.00 gb—147.00 (147.40) Unilever: 137.80 gb—138.00 (138.60) De stemming was prijshou dend. De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.02—10.12 Amerik. dollar 3.57'-3.61/3 Canadese dollar 3.30—3.35 Franse frank (100) 73.20—73.70 Belgische frank (100) 7.15—7.20 Duitse mark (100) 90.25—90.75 Zweedse kr. (100) 68.70—69.70 Deense kroon (100) 51.6052.60 Noorse kroon (100) 49.7050.70 Zwitserse fr. (100) 83.10—83.60 Italiaanse lire (10.000) 56.75—58.75 Oostenrijkse schilling (100) 13.87—13.97/3 Portugese escudo (100) 12.42/3—12.57/3 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.92/3—6.07/3 muz.; 14.05 Schoolradio; 14.25 Matinee van de lichte muze; 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Vo caal ensemble; 16.05 Gr.; 16.15 Lezing; 16.30 Viool en piano; 17.00 Declamatie; 17.20 Klassieke gram.; 17.40 Meisjeskoor met in strumentaal kwintet; 18.00 De Hangmat, licht progr.; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Van horen zeggen en zingen; 19.15 Ballet muziek (gr.); 19.30 Radiokrant; 19.50 Lichte gr.; NATIONAAL PROGRAMMA; 20.15 Zie Hil versum I; 22.15 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Lezingen; 23.00 In leiding op programma Kerk en Muziek van zondag 1 december a.s.; 23.10 Harpspel met ritmi sche begeleiding (gr.); 23.20 Ier se liedjes; 23.35 Lichte orkest muziek (gr.); 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte muziek; 12.30 Weer bericht; 12.35 Operettemuziek; 12.50 Beursber. en programma overzicht; 13.00 Nws; 13.20 Lich te muziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio; 15.45 Orkesten-pa rade; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Oude muziek; 16.35 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Lichte muziek; 17.45 Duitse les; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Orkest concert; 19.00 Nws; 19.40 Orkest muziek; 19.45 Programma over de natuur; 20.00 Liedjes; 20.15 Theaterkroniek; 20.40 Volksmu ziek; 21.00 Boekbespr.; 21.15 Koorzang; 21.45 Volksmuziek van de Roodhuiden; 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuziek; 22.35 De zeven kun sten; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Lichte muziek; 23.5524.00 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 19.30 Rooster, pro gramma voor de rijpere jeugd; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 In AVRO's Televizier; 20.45 Mackintosh: muzikaal program ma met Max Woiski jr.; 21.00 Richard Boone-theater; 21.50 Voor de vuist weg, amus. progr.; 22.4522.50 Journaal. BELGIë (VI.): 14.05 School televisie; 19.00 Franse les; 19.25 Tienerklanken; 19.50 Weerpraat je; 19.55 Sport; 20.00 Journaal: 20.20 Malachias, speelfilm; 22.20 Filmnieuws en fragmenten uit nieuwe films; 23.00 Journaal. Eerste anti-niazeleiivaccinatie in Nederland De Delftsc huisarts doker H. I. de Wit heeft voor het eerst in Nederland een anti-mazelen- vaccinatie toegepast. In het gezin van één van zijn patiënten was namelijk mazelen uitgebroken. Hoewel dit op zich zelf een vrij onschuldige ziekte is, zijn daaraan wel gevaren ver bonden voor mensen met bepaal de afwijkingen. Daar het 8-jari- ge zusjes van 't mazelenpatiënt- je een afwijking heeft, die het wenselijk maakt, dat zij geen mazelen krijgt, stond dokter De Wit voor de opgave te voorko men, dat zij met deze ziekte zou worden besmet. Hij was ervan op de hoogte, dat bij een Amerikaanse farma ceutische industrie in Haarlem één ampul anti-mazelen vaccin aanwezig was, de enige in Ne derland. Hij stelde zich onmid dellijk telefonisch met het be drijf in verbinding en onmiddel lijk werd de ampul naar Delft overgebracht, waarna het vaccin aan het meisje werd toegediend. Het veile dat in Amerkaan al reeds op grote schaal en met veel succes wordt toegepast, geeft onmiddellijk een absolute immuniteit, terwijl er geen risico aan is verbonden. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN brengen ter! openbare kennis, dat ter gemeen te-secretarie ter inzage ligt een verzoek .met bijlagen van het Be stuur van de Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaande- ren, p/a Gemeentehuis Westdor- pe, om vergunning tot oprichting, in werking brengen en in wer king houden van een pompge- maal, waarin 8 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 479 pk gebezigd zullen wor den, op het perceel plaatselijk bekend Van Steenbergenlaan (on genummerd) kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie M, no. 1517. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op maandag 16 december a.s., des namiddags 14.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden in gebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft, ingebracht, indien hij' niet woonachtig is in deze ge meente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 28 november 1963. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. RIJPSTRA, burgemeester. A. J. VAN PAGE, secretaris. I

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7