De inspiratie blijft! NHM KOLONEL HYDE De kinderbijslag voor kleine zelfstandigen Geef uw soep de volle kracht van sappig, mager rundvlees: met Liebig Pagina 2 TOCH VEEL VERANDERD Gemeenteraad van Schoondijke GOUDEN MUNTEN Thomas Stangbye gearresteerd geschenk? iets t/aar de fists! uil VRIJE ZLLc w Donderdag 28 november "6f De moordenaar van John Fitzgerald Kennedy be roofde niet alleen de Verenigde Staten van een voor treffelijk president, maar meer nog de hele vrije wereld van een erkende leider, die de zeldzame eigenschap had dat hij hoop en vertrouwen wist te wekken. De rouw om hem in de hele vrije wereld toont dit. Maar het ge voel van verlies strekt zich ook uit tot achter het ijzeren gordijn. Dat enige Oostberlijnse kranten met zwartomrande edities uitkwamen kan men wellicht nog als een merk waardigheid beschouwen, maar een duidelijke uiting was de nadruk waarmee premier Nikita Chroesjtsjov naar Moskou terugkeerde om zeer opvallend en lang durig op de Amerikaanse ambassade een condoleantie- bezoek te brengen. Zij waren de twee grote tegenspelers op het toneel van de internationale politiek, maar tegen standers die elkaar kenden, eikaars karakter hadden ge wogen en op deze persoonlijke basis in staat waren tot zakelijke verhoudingen. Een groot stuk stabiliteit in de betrekkingen tussen Oost en West was op deze persoonlijke houding geba seerd en die valt weg nu Lyndon Baines Johnson de moeilijke taak begint het werk van een groot staatsman vermoedelijke sluipschutter was die de president velde: als reac tie kan men een versterking van de reactionaire rechtervleugel verwachten, die doorgaans in de buitenlandse politiek zo weinig mogelijk Initiatieven ontplooit. We kunnen slechts hopen dat Johnson en de overige staats lieden van het Westen ervan profiteren dat de inspiratie nog voortduurt die John F. Kennedy de Noordamerikanen in zijn ambtsperiode wist te geven. (Nadruk verboden) GEEN BRITS VLIEGTUIG VERMIST Een woordvoerder van het hoofdkwartier van de Britse strijdkrachten in het Verre Oos ten heeft woensdag het bericht volgens hetwelk een Brits vlieg tuig was neergeschoten terwijl het het Indonesische luchtruim schond, tegengesproken. Hij zei dat er geen Brits vlieg tuig wordt vermist. Volgens het bericht, afkomstig van het Indo nesische persbureau „Antara", werd het toestel neergeschoten boven het plaatsje Sanggau, op ongeveer 80 km ten zuiden van de grens met Serawak. Wanneer dit gebeurde of van welk type het vliegtuig was werd niet ge meld. (Adv.) over te nemen. HALVERWEGE Dat Kennedy een groot staats man was, daarover bestaat geen verschil van mening. Merkwaar digerwijs is er echter geen lange Jijst van successen op te stellen, waarop die overtuiging kan steu nen. In talentvolle redevoerin gen heeft hij vele zaken aan de orde gesteld die sindsdien niet veel verder zijn gekomen. Hij heeft zijn land erop gewe zen en de bondgenoten over zee dat elk zijn onafhankelijk heid slechts bezat doordat alien onderling afhankelijk van elkaar waren, interdependence, en daarmee luidde hij een Grand Design, een nieuwe grootse mo dellering van de onderlinge be trekkingen rond de Atlantische Oceaan in, maar veel verder kwam het niet. Zijn pogingen om de N.A.V.O. te vernieuwen, o.m. door de multilaterale kern- vloot die de N.A.V.O.-raad al nagenoeg heeft getorpedeerd voor ze ontworpen was, is een ander voorbeeld van wat eigen lijk niet anders dan falen is, In de binnenlandse politiek is het niet veel anders: de grootste zaken die hij terhand nam, als de burgerrechtwetgeving om de negers eindelijk de gelijkstelling te geven die de grondwet hen waarborgt; de poging om voor bejaarden de vrees voor de ont zettend hoge kosten van ziek zijn weg te nemen: medicare; de aankondiging van belastingverla ging om ondanks een met een deficit sluitende begroting de welvaart te verhogen; dit alles strandde voorlopig in een parle ment dat onwillig bleek zijn on stuimige drang om voorwaarts te gaan te volgen. Als we het zo optellen, lijkt dit een eindeloze reeks van mis- lukkigen, die amper waar ma ken wat hij in zijn verkiezings programma beloofde: Amerika weer in beweging te krijgen, op mars naar een heel andere, maar veel betere toekomst. Het lijkt niet voldoende om hem daarom een groot president te noemen en men is geneigd naar het excuus te grijpen dat hij in de drie jaar van zijn ambtstermijn niet de ge legenheid heeft gehad af te ma ken wat hfj begon. En men knoopt daar dan aan vast dat hij zo vaak ook in de oorlog de moed toonde om onmogelijke opgaven toch tot een goed eind te brengen. En zoals hij tegen alle verwachtingen in als Katho liek en als betrekkelijk jonge man erin slaagde president te worden, zou hij wellicht ook hier zijn geslaagd als de moordenaar hem niet had belet. Maar de reden waarom men Kennedy ondanks deze lijst van onvoltooide zaken toch nu reeds de grootheid niet kan ontzeggen ligt dieper. Amerika is dan niet zo in beweging gekomen als hij aankondigde, maar hij heeft veel veranderd. Hij heeft zijn land ontegenzeggelijk veranderd en aangepast aan het tijdperk van de atoomkracht. Zijn voorgan ger Dwight David Eisenhower hoeveel goeds ook over hem te zeggen valt was een soort grootvaderlijke figuur onder wiens bestuur geen revolutionai re dingen gebeurden. Kennedy heeft de verdienste gehad dat hij het deksel heeft gerukt van al lerlei potjes die stonden te prut telen en waarin niemand keek, omdat onder het deksel wellicht kwalijke dampen tevoorschijn zouden komen. ZIJN OPGAVE Zo heeft hij de rassenkwestie in het daglicht gesteld en een be weging op gang gebracht die tot een oplossing moet leiden, wel licht pas over lange tijd, maai de ontwikkeling is nu niet meer te stuiten. Zo heeft hij econoom die hij ook was de sjibolet van de sluitende begroting ter discussie gesteld en zijn natie aan het den ken gezet of het niet beter is dan maar eens een tekort in Wash ington te hebben met groeiende welvaart dan dat men weliswaar er niet te best aan toe maar wel zuinig is. Problemen die onder Eisenhower gewoon niet aan de orde kwamen, zijn nu naar bui ten gedragen en dat alleen al is een verdienste. Daarbij komt dat hij de eer lijke moed bezat onaangename dingen te doen en er popularieit mee te verspelen. Materieel heeft hij misschien niet veel beweging in Amerika gebracht, geestelijk des te meer. En dat hij een staatsman was, toonde hij aan toen hij over de Russische raketten op Cuba de krachtmeting met Chroesjtsjov niet schuwde, maar deze ook de gelegenheid gaf in te binden op zo'n basis dat er een gesprek mo gelijk bleef. EEN NIEUWE SFEER Die krachtmeting is wellicht beslissend geweest voor een nieuwe sfeer die tussen Oost en West is ontstaan, waarbij hij toonde dat het mogelijk is naar vrede te streven op een grond slag van kracht, niet naar ver zoening uit zwakte. Het kern- stopakkoord van Moskou is er een eerste resultaat van. Meel is er niet op gevolgd, maar dat Kennedy dit begin al heeft ge maakt is een reden hem een groot president te noemen. Er zijn honderd problemen onafge maakt blijven liggen in de sfeer van de betrekkingen tussen Oost en West, in zijn relatie met De Gaulle en de uitholling van de N.A.V.O., met zijn pogingen om in de tariefsonderhandelingen van volgend jaar de handel tus sen de partners in de vrije we reld op hoger toeren te laten draaien, de alliantie over de (Zuidamerikaanse) welvaart en nog veel meer. Maar hij was een man die met zijn initiatieven een inspiratie teweeg bracht als geen Westelijk staatsman in de laat ste halve eeuw. Die erfenis aanvaardt nu Lyn don Johnson. Een man die zich niet heeft laten kennen als een staatsman, maar wel als een zeer gedegen politicus en zeker een bekwaam man. Hij begint zijn opvolging op het kwalijkste tijdstip dat ervoor bestaat. Over negen maanden is de democrati sche partij conventie en in die tijd moet hij zijn partij zo in de hand zien te krijgen als zijn voorgan ger het had, want over een jaar zijn de presidentsverkiezingen. Naast dit partijpolitieke probleem wacht hem een reeks binnen landse politieke beslommeringen van ongewoon zware aard: de burgerrechtswetten, de belas tingverlaging. Op beide punten is hij ongeveer de overtuiging van zijn gestorven'chef toege daan. DE VAKMAN En bovendien heeft hij in het verleden als de talentvolste se naatsleider die de Verenigde Staten deze eeuw gekend heb ben, dit op Kennedy voor dat hij door een streven naar verzoe ning zoveel mogelijk van zijn programma ook door het parle ment zal krijgen. Naast de in spanning op dat punt komt hij dan in de internationale politie ke arena, maar dan zonder de speciale relatie die Kennedy zich met het Oostelijk blok had ver worven. Als een goed vakman en bijgestaan door de talentvolle adviseurs die Kennedy om zich heen had verzameld zal hij ook hier zijn best doen. Maar hij zal het moeten doen zonder de bijzondere autoriteit die zijn voorganger had en dat ontneemt hem ook een deel van de kracht die de leider van de Westelijke wereld moet hebben om het élan dat Kennedy in de wereldpolitiek heeft gebracht te handhaven. Bovendien kan hem binnenlands remmen dat een nogal links georiënteerde man da Alléén Liebig tabletten zijn bereid uit sappig, t 'v mager rundvlees van AA kwaliteit - volgens het originele Liebig recept. Voor een heerlijke, goudgele vleesbouillon. Vol cn krachtig, met peterselie en 9 andere geurige zomerkruiden. Tracteer uw gezin op extra krachtige soep: neem cr een paar in huis! 35 et per dubbel tablet. LIEBIG PRODUCTEN héérlijk voor de fijne keuken PRINSES L1LIANE VANDAAG JARIG Dit is de Belgische prinses Li- liane, de echtgenote van koning Leopold, die vandaag haar 47e verjaardag viert. Kennedy herdacht in Oostberlijnse gemeenteraad De gemeenteraad van Oost- Berlijn heeft woensdagochtend wijlen president Kennedy her dacht. Nadat de vergadering staande een minuut stilte in acht hadden genomen, sprak burge meester Friedrich Ebert een her denkingsrede uit. Hij was van oordeel dat Ken nedy, „die de internationale toe stand op een reëlere en redelij kere manier dan de andere ver tegenwoordigers van het im perialisme wist te beoordelen, het slachtoffer is geworden van 'n komplot van de rassenfanatici en de vijanden van een interna tionale ontspanning". Volgens Ebert pogen „de militaristen en revanchezoekers in West- Duitsland van de toestand te profiteren door een wijziging in het machtsevenwicht in Europa na te streven door zelf kernwa pens tot hun beschikking te krij gen". Tijdens het leven van presi dent Kennedy hadden de leiders in Bonn daar geen kans voor ge had, aldus de Oostberlijnse bur gemeester. Minister Veldkamp (Sociale Za ken) ziet in het loonakkoord, waarbij een minimum-loon van ƒ100 per week is overeengeko men, geen aanleiding om ook de inkomensgrens van ƒ4.000 voor premievrije kinderbijslag voor kleine zelfstandigen verder op te trekken. Hij zegt dat met betrek king tot de inkomensgrens de no dige behoedzaamheid moet wor den betracht. Er dient z.i- gewaakt te worden tegen een niet te motiveren dis criminatie tussen de kinderbij slagregeling voor de loontrek- kenden en die voor de kleine zelfstandigen. Voor de groep van (Adv.) Waardevolle Geschenken Vraagt onze folder waarin bijzonderheden en prijzen van 118 munten en pennin gen zijn vermeld BANK Nieuwstraat 22 - Tel. 2310 de loontrekkende» wordt de kin derbijslag op premiebasis gefi nancierd, terwijl deze groep bo vendien langs de weg van de al gemene middelen nog bijdraagt in de kinderbijslagkosten van de kleine zelfstandigen. Naarmate nu de inkomens grens voor de kleine zelfstandi gen hoger wordt en als gevolg daarvan een groter bedrag aan rijksmiddelen in de vorm van kinderbijslag aan deze groep van de bevolking toevloeit, wordt het gevaar voor een te vérgaande discriminatie groter. Bovendien moet hierbij worden bedacht, dat ook in de premie regeling ingevolge de algemene kinderbijslagwet de kleine zelf standigen in de vorm van pre mievrijstelling of premiereductie reeds faciliteiten gemeten. Dit heeft minister Veldkamp meegedeeld in een nota n.a.v. de opheffing van de inkomensgrens van de kinderbijslagwetten. Parlementslid bestolen „Ik ben bestolen", riep dins- het Britse Lagerhuis uit toen hij dagavond een afgevaardigde in bezig was aan een rede over misdaad en politie in Londen. Een bode had hem een briefje overhandigd waarin stond dat in zijn woning was ingebroken. La ter bleek dat voorwerpen met een totale waarde van 600 wa ren verdwenen. De i-aad kwam maandagavond bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Hoftijzer. Na de opening eerde de Voor zitter de nagedachtenis van wij len president John F. Kennedy, terwijl na een gevoelvolle her denkingstoespraak een wijle stilte werd betracht. Ten behoeve van de verbete ring van de Veldstraat had de raad reeds eerder een bedrag van ƒ19.200,gevoteerd, welk be drag thans niet toereikend bleek te zijn. Ter voltooiing van de werkzaamheden was een meerder bedrag van ƒ1200,benodigd, wat de raad als aanvullend kre diet verstrekte. De raad wilde graag vernemen hoe het staat met de inrichting van het openluchtmuseum voor landbouwwerktuigen en koetsen. De Voorzitter zeide, dat er een inventarisatie wordt opgemaakt en dat nagegaan zal worden wat er in de streek op het genoemde gebied is en wat voor genoemd openluchtmuseum bruikbaar is en wat zal kunnen worden be schikbaar gesteld. Sprekende over het Industie- schap met betrekking tot het af wijzen van de vestigingsaanvrage van een visconservenindustrie lieten de heren De Badts en Ver- kruissen nogal kritische geluiden horen in verband met de ontwik keling in de kanaalzöne. De Voorzitter was meer opti mistisch, maar kon nog niets con creets mededelen. De eerste zorg is nog het verkrijgen van het be nodigde industrieterrein. Hierna kwam de begroting aan de orde. De Voorzitter gaf een uiteen zetting over de samenstelling van de begroting. In het algemeen was hij verheugd te kunnen stel len. dat de begroting 1964 er bij zonder goed uitziet, met een ge raamde post voor onvoorzien van ƒ7500. Bij de puntsgewijze behande ling der begrotingsposten gaf de Voorzitter op de door de raads leden gestelde vragen zijn toe lichting. De raad bleek niet zoo erg warm te lopen voor wat later bleek een stokpaardje van de burgemeester te zijn, namelijk het aanschaffen van een appara tuur voor het ten gehore brengen van gepaste muziek bij huwelijks voltrekkingen ten gemeentehuize. De raad kon zo maar niet dade lijk wennen aan dit muzikale huwelijksprobleem, maar ook hier won de welsprekendheid van de voorzitter het. De uurionen van de brand weerlieden werden gebracht van 2 op 2,50 voor zover de brand weerlieden geen loonderving heb ben. Moeten de brandweerlieden ook tijdens hun particuliere werkzaamheden bij de brandweer dienst doen, dan geldt als brand weervergoeding het uurloon wat zij bij hun werkgever derven. Het presentiegeld van de raad werd verhoogd van ƒ12,50 tot 15 per bijgewoonde vergadering, terwijl de subsidie aan de Kruis verenigingen van maximaal 4 tot op maximaal 5 per lid werd gebracht. Het V. V. V.-werk werd van dermate groot belang geacht, dat ondanks het ter ziele gaan van de Schoondijkse V. V. V. toch een bedrag van 200 voor het V. V. V. werk werd uitgetrokken, wat dan van gemeentewege zal dienen te worden gedaan of zo mogelijk door een nieuw op te richten V. V.-vereniging. In principe werd besloten deel te nemen aan de Centrale huis vuilophaaldienst. Hoewel men er nu niet bepaald enthousiast over was. Immers, zo werd gesteld, de thans lopende overeenkomst met een ondernemer uit Breskens kan men zo zonder meer niet beëin digen, terwijl het tarief van 15 voor de eerste en lo voor de tweede en volgende emmer veel te hoog werd geacht. De Voorzitter zei, dat de inge zetenen deze bedragen niet ge heel behoeven te betalen. Wel is de gemeente bevoegd 'n redelijke vergoeding voor de door haar gemaakte kosten te vragen. De burgemeester, de heer J. C. Hoftijzer, werd tot gemeentelijk vertegenwoordiger aangewezen in het bestuur van de Beschuttende werkplaats, terwijl wethouder Toesseint tot plaatsvervangend vertegenwoordiger werd aange wezen. Besloten werd de woningwet woning bewoond door de heer Iz. Hamelink in de Van der Slikke- straat voor het door het ministe rie van Volkshuisvesting erï Bouwnijverheid vastgestelde be drag te verkopen aan de bewo ner. De Hark-bibliotheek, bestaande uit circa 1200 boeken, welke thans nog is ondergebracht in een noodwoning, zal ondergebracht worden in de bejaardensociëteit. De voorzieningen welke hiervoor dienen te worden getroffen be dragen 600, welke door het in houden van de gemeentelijke sub" sidie zullen worden afgeschreven. De raad ging hiereme akkoord. Besloten werd voor 1964 een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan groot 100.000 bij de Bank voor Nederl. Gemeenten Op verzoek van de internatio nale politieorganisatie „Interpol" is in een hotel in Wiesbaden de president-directeur van een gro te bankinstelling, die vroeger in Tanger zetelde, gearresteerd. De 60-jarige Thomas Stang bye zou met zijn medewerker Hermann Brann waardepapieren en gelden tot een bedrag van 65 miljoen gulden verduisterd heb ben, die toebehoorden aan cliën ten van de bank. De voornaam ste slachtoffers van de oplich- (Adv.) JOHN BOLAND CONTRA I SCOTLAND YARD 13 „U bent een schurk!" Peter wees met de steel van z'n pijp naar het nu rood aange lopen gezicht van Hyde. „Ja, ik ken u, kolonel." Jaren geleden hadden ze elkaar eens in Cairo ontmoet, precies twee dagen vóór Hyde voor de krijgsraad werd gedaagd. „Kom op, breng ons op de hoogte wat zit er voor u aan?" „Tenminste 100.000 pond!" Ontzet hielden ze zich allen muisstil en toen leek het ineens alsof ze allen dichter bij elkaar om de tafel schoven, alsof het gesprokenen zowel een lichame lijk als een mentaal effect op hen had. ..Honderdduizend pond?" Deze vraag werd bijna fluiste rend gesteld. „Dat is het minimum voor ieder van ons." Hyde had' ze nu hij had ze stevig in de hand. „Maar hoe.'..." „Dat zal ik jullie te zijner tijd vertellen, maar eerst moet ik weten of jullie allemaal mee doen?" Stevens schudde krachtig van nee. „Het kan onmogelijk." „Hoe kom je daar bij?" vroeg Hyde snel. „Misschien zou ik meedoen als het in Amerika was, .maar niet hier." „Ik wil redenen horen." Er kwam geen antwoord en dus ging hij door. „Niemand van jul lie schijnt iets opbouwends te kunnen bieden, dus moet ik wel praten. Het is zoiets als.Toen ik een paar maanden geleden Clean Break las, ben ik eens aan het denken geslagen wat er zou gebeuren als iemand hier in het land een dergelijke roofoverval pleegde. Ik weet een plek waar op bepaalde tijden grote sommen geld zijn en het kwam me voor, dat het misschien mogelijk xyas dat te pakken te krijgen. Er zou den vanzelf een heleboel moei lijkheden te overwinnen zijn, maar ik zou misschien een plan hunnen uitdenken om dat geld op m'n eigen bank te krijgen, zonder de gebruikelijke formali teiten." Alle mannen zaten voorover- geleund gretig te luisteren. Hyde gins glimlachend door. „Welnu, de kerel uit het boek had een boel contacten; hij wist waar hij de verschillende experts kon vinden om de nodige baan tjes op te knappen. Toen viel het me in, dat ik in precies dezelfde positie verkeerde dat ik con tact op kon nemen met allerlei soort expertsOp datzelfde moment was de gedachte geen spel meer, waarmee ik mezelf amuseerde, maar werd het een plan, dat verwezenlijkt kon wor den. En toen was de volgende stap al gezet, en het resultaat ervan is, dat jullie hier nu zitten. Jullie zijn mijn experts." De mannen bekeken elkaar even, alsof ze onmiddellijk aan elkaar- ieders professie konden zien. De ogen van Peter Graham Race vernauwden zich. „Ik weet niets van de anderen, maar ik ben geen expert," zei hij lang zaam. „Maar je bent toch coureur! Ik heb zelfs gehoord dat je een hele boel trofeeën hebt gewonnen." „U beeft plannen voor een gooi- en smijtinbraak en wilt mij als chauffeur?" Hij lachte spot tend. „Dat hoopte u tenminste!" „Heb ik iets gezegd over een dergelijke inbraak? Gaat bet boek daarover? Gebruik je verstand, Race," De corpulente man was onver stoorbaar. ,.U hebt alles uitge werkt en alles wat wij te doen hebben is in uw plan te ge loven?" „Dat is ruw gezegd het plan, ja." ..Nou, dat is dan een beetje te ruw voor mij." Hij leunde voor over met z'n handen vlak op de tafel. „Waarop is uw organisatie talent gebaseerd? U kon zelf niet eens iets met de officierskas in elkaar draaien zonder gepakt te worden." Hyde werd spierwit en z'n ogen schoten vuur, maar hij had zijn stem in bedwang. „Ik geef toe, dat ik niet veel geluk had toen, mijnheer Race", zei hij, „maar ik moet eraan toe voegen, dat de kleine moeilijk heid, die ik ondervond, mij een ondervraging bespaarde over een veel belangrijker feit. Begrijpt u goed? Ik ben heus precies als u allen. Wij hebben allen dezelfde soort pech gehad en ik excuseer de mijne in het geheel niet." „Verduiveld nog aan toe; schei uit met dat gebekvecht en ga door", protesteerde Mycroft luid keels, waarbij de overigen zich mompelend aansloten. „Vertel ons wat je op het hart hebt, dan kunnen we weg." Hij keek het gezelschap rond. „Ik zou wel wat willen drinken." „Uitstekend, heren." Hyde had zichzelf weer volkomen in de hand. „U wilt, dat ik tot de kern kom?; dat zal ik doen. Dit is wat ik te bieden heb; een kans voor ieder van ons om honderdduizend pond te krijgen. Er is hoege naamd geen risico, want ik heb m'n plannen met grote zorg voor bereid. Ik boef hier niets aan toe te voegen, dat het welslagen van een militaire operatie voor een groot deel afhangt van de wijze van voorbereiding door de staf." (Wordt vervolgd.) ting zijn vooraanstaande Ameri kanen en cliënten uit Engeland, Zwitserland en het Vaticaan. In juni 1960 hadden de beide man nen het voornemen de bank van Tanger naar Panama te ver plaatsen. Dit mislukte echter en zij verdwenen. Na een langdurig onderzoek wist Interpol achter- de verblijfplaats van de presi dent-directeur te komen. Hij be vindt zich thans in het huis van bewaring in Frankfort, in af wachting van zijn uitlevering. De Zwitserse recherche zoekt naar waardepapieren en gelden ter waarde van ongeveer 129 miljoen gulden, waarvan niet bekend is wat de twee mannen hiermee hebben gedaan. Her mann Brann is nog steeds spoor loos. HET AMERIKAANSE CONGRES Het Amerikaanse Congres heeft dinsdag voldaan aan twee ver zoeken van president Kennedy, vóór zijn dood gedaan. Het Huis van Afgevaardigden nam een stemmig een wet aan waarbij de commissie voor atoomenergie wordt gemachtigd 19.945.000 dol lar te besteden aan voorzorgs maatregelen voor het geval het gedeeltelijke kernstopverdrag van Moskou wordt verbroken. De wet was tevoren reeds door de Senaat goedgekeurd. De Senaat nam met 89 stem men vóór ar. 7 tegen een wet op grotere hulp aan federale biblio theken aan, eveneens een verzoek van Kennedy. Democratische partijleiders heb ben erop aangedrongen de wet op de burgerrechten nog vóór Kerstmis aan te nemen, als eer bewijs aan de overleden presi dent. Het Huis van Afgevaardigden nam dinsdag een wet op de ver koop van vuurwapens in behan- dling De moordenaar van Ken nedy had zijn vuurwapen besteld bij een postonderbedrijf in Chi cago voor minder dan 13 dollar 50). De democratische afge vaardigde Albert Watson (Zuid- Carolina) diende een resolutie in waarin aan de commissie voor on-Amerikaans activiteten van het Huis wordt opgedragen „een volledig onderzoek in te stellen naar het comité „Eerlijk spel voor Cuba". Dit comité heeft ont kend dat Lee Oswald daarin eet» leidende functie zou hebben be« kleed.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2