Provinciaal nieuws KOLONEL HYDE Het bewijsmateriaal tegen Oswald Rouw om de dood van Kennedy AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Dinsdag 26 november" 1963 Oswald neergeschoten DE MOORD OP OSWALD OSWALD BEGRAVEN SPOORWEGONGELUK BIJ HANNOVER geschenk? Sets omar de fiets! AXEL RETRANCHEMENT SLUIS WATERLANDKERKJE IJZENDIJKE ZAAMSLAG Belgisch oogspecialist ernstig gewond bij auto-ongeluk De procureur-generaal te Dal las heeft een opsomming gege ven van liet tegen I,ee Oswald Verzamelde bewijsmateriaal. Oswald is gezien met een lang werpig pakket. Hij vertelde een buurman dat het rolgordijnen waren. Oswalds vrouw heeft aan de politie meegedeeld dat haar man een geweer bezat. Donderdag was het nog in'de woning, maai vrijdag niet meer. De recherche heeft vastge steld dat er in maart bij een postorderbedrijf in Chicago in Oswalds handschrift een 6.5 mm Mannlicher-earcar.o geweer met televizier is besteld. Getuigen verklaren dat Oswald werkte in het gebouw van waar uit het dodelijk schot is gelost. Het is een opslagplaats van schoolboeken. Een portier van het gebouw zegt dat hij vrijdag met Oswald per lift naar de zes de verdieping is gegaan. De por tier zei tot Oswald: „Laten we naar de president gaan kijken" Oswald zei. dat niet te willen maar verzocht de portier, die met de lift doorging naar de zevende en hoogste verdieping, hem de lift terug te sturen. Na de moord hebben getuigen gezien dat .-uit een raam op de zesde verdieping een geweer stak. Een politieman zag Oswald op de tweede verdieping een fles limonade openen. Nadat de directeur van de opslagplaats Oswald als personeelslid had ge ïdentificeerd, liet de politie hem gaan. Oswald is op een bus gestapt. Hij vertelde een dame dat de president was doodgeschoten. De vrouw vertelde het door aan de chauffeur, -deze vroeg van wie zij dat gehoord had. ..Van een man achterin", zei zij en Oswald had toen hard gelachen. Hij verliet de bus en nam een taxi naar zijn huurkamer. (Os wald woonde niet zijn gezin in een buitenwijk van Dallas, maar had voor zichzelf bovendien een kamer in de stad gehuurd. Door. DINSDAG 26 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, S uur: „Kogels rond Bolly the Kid". Gebouw „De Schakel", 7 u. Propaganda-avond Ver. Chr. verzorging geestes- en zenuw zieken „Vrederust". Gebouw „Bethel", 7.30 u.: Evangelisatie-samenkomst. 26 NOV.—2 DEC. TERNEUZEN Fa. Gabriëlse (Noordstraat)Expositie van Perzische en Marokkaanse tapijten. WOENSDAG 27 NOV. TERNEUZEN: LuXor-Theater, 8 uur: „Kogels rond Billy the Kid". Dit is het moment, waarop de moordenaar van president Kennedy valt. onder de hand van Jack Ruby. Oswalds ge- zieh is vertrokken van pijn; zijn geboeide handen zijn ge heven. Een politieman, die hem begeleidt kijkt verstomd toe. gaans bracht hij alleen de week einden met zijn gezin door). Getuigen hebben gezien dat een politieman Oswald een wenk gaf, even voordat deze liet pand waarin hij zijn kamer had, be reikt had. De politieman, Tippit geheten, kwam uil zijn auto en liep op Oswald toe. Deze loste drie schoten op hem. Oswald stak een stuk braak liggend terrein over, verwijderde drie patroonhulzen uit zijn wa pen en laadde dit opnieuw, waar na hij een bioscoop binnenging. De politie ging het theater binnen nadat de kassier haar attent had gemaakt op het vreemde gedrag van een bezoe ker. Het Jicht in de zaal werd ontstoken en de politie begon een onderzoek. De politiemannen kregen de vreemddoende bezoeker (Os wald) in het oog. Oswald gaf een politieman een klap en druk te zijn pistool tegen het hoofd van een andere agent. Het wapen ketste. Zes agenten overweldig den Oswald en brachten hem naar het hoofdbureau. In de opslagplaats van school boeken vond de politie achter een stapel boeken een geweer. Aan de hand van het nummer werd vastgesteld dat dit het wapen was. dat het postorderbedrijf aan Oswald heeft geleverd. Een ko gel, aangetroffen in de auto van president Kennedy, bleek uit dit wapen afkomstig. Vinger- en handpalmafdrukken op geweer, een kist en een stuk pakpapier waaruit de verdachte kennelijk een stuk kip heeft zitten eten, bleken identiek met die van Os wald. Bij de kist waarop de moorde naar gezeten moet hebben, zijn drie patroonhulzen gevonden, afkomstig uit het bewuste ge weer. Op de handen van Oswald zijn kruitdeeltjes aangetroffen. Os wald was een zeer goed schutter toen hij bij de mariniers diende. Bij Oswald thuis zijn exempla ren aangetroffen van het com munistische blad „The Daily Worker", alsmede materiaal over de Castro-gezinde groep die zich „Comité voor eerlijk spel met Cuba" noemt. Oswald heeft de politie verteld dat hij lid was van de commu nistische partij. Volgens het hoofd van de politie van Dallas schaamde hij zich daar niet voor. Zijn partijlidmaatsehap is even wei niet bewezen. Oswald is blijven ontkennen dat hij president Kennedy zou hebben gedood. Hoge politie functionarissen zijn ervan over tuigd dat Oswald de dader is. Wade, de procureur-generaal, zei: „Ik heb met minder bewijs mensen naar de elektrische stoei gestuurd". Het hoofd van de politie in Dallas, Jesse Curry, die aan felle kritièk blootstaat omdat Oswald werd vermoord terwijl deze on der de hoede van zijn mannen stond, heeft maandag meege deeld, dat hij niet van plan is zijn ontslag in te dienen. „Ik -heb al les gedaan wat in mijn macht lag", zo zei hij. Van de zijde van het gemeentebestuur van Dallas is verklaard, dat zelfs, al zou Curry zijn ontslag indienen, die .niet zou worden aanvaard.' Lee Harveij Oswald, die werd beschuldigd van moord op pre- shident Kennedij, is maandag onopvallend begraven op het kerkhof van het stadje Forth Worth in Texas. De lijkwagen met liet stoffelijk overschot van Oswald werd voorafgegaan en gevolgd door vier politie-auto's. Oswald woonde in Fort Worth voor hij zich twee maanden ge leden in Dalls vestigde. In de buurt van Hannover zijn maandagmorgen twee personen treinen op elkaar ingereden door dat een ervan 'n stopsein negeer de. Er zijn vijf doden en dertig gewonden, van wie een zestal ernstig. Ook in Oost-Duitsland is maan dagochtend een spoorwegongeluk gebeurd. Op het station van Ferstenberg aan de Havel ont spoorde een sneltrein. Drie man personeel op de lokomotief kwa men om het leven. Reizigers werden niet gedeerd. (Adv.) WINTER BRACHT ZWARE SCHADE AAN OESTERCULTUUB Tengevolge van de strenge win ter is de verkoop van oesters in dit seizoen belangrijk minder ge weest dan in het vorige. Dit ver meldt het verslag van de N.V. Ncderlandsche Maatschappij voor Oesterteelt De Meuiemeester en Co. te Yersckc over het boekjaar 1962-63. De totale verzending van uit Zeeland bedroeg 21.207.000 oesters (v. j. 31.295.000). waarvan de meeste gingen naar België. Voorts werden oesters verzonden naar Frankrijk. Duitsland en En geland. Een deel werd afgezet in Nederland en andere landen. De langdurige strenge winter heeft aan de oestercultuur in haar geheel zeer zware schade toegebracht. Van alle soorten oesters is een minimaie hoeveel heid, minder dan één procent, in leven gebleven. Dit betekent dal de oesterhandel in genen dele op gang kon worden gebracht. Op. bouw van de cultuur zal, nu het aantal Zeeuwse moederoesters zo gering is. in een langzaam tempo tot stand komen. Men moest zich dan ook voorzien van buiten landse zaaioesters. Daartoe wer den aankopen gedaan in Frank rijk, Noorwegen en Portugal. Daar deze soorten oesters minder bestand zijn tegen vorst, zullen in een gedeelte van de oesterbas sins verwarmingsinstallaties wor den aangebracht. In verband met het Deltaplan wordt van kwekerszijde contact met de Overheid gezocht om tot een schaderegeling te kunnen komen. OMGEKOMEN TIJDENS SPELLETJE Zondagmiddag is de 26-jarige student R. A. M. B. uit Wasse naar bij een spelletje met drie vrienden op het Noorderstrand in Scheveningen zó ernstig ge wond, dat hij korte tijd later in het ziekenhuis Zuidwal is over leden. De vier jongens vonden op het strand een zware balk, die zij in zee wilden gooien. Drie tilden de balk aan de linkerkant op, ter wijl de 26-jarige student B. de rechterkant van de balk oppak te. Op het moment dat zij de balk in zee wilden werpen, lieten de drie jongens aan de linkerkant de balk los, terwijl de student dit nog niet had gedaan. Hij kreeg de balk op zijn hoofd en liep zulke ernstige verwondingen op, dat hij even later in» het zieken huis is bezweken. Opbrengst collecten. De alhier gehouden collecte ten behoeve van het Nederlands Oor logsgraven Comité, heeft 270, opgebracht. De Zeeuwse collecte heeft al hier ƒ329,46 opgebracht. Gemeenteraad. De raad van Retranchement kwam vrijdagavond in voltalli ge zitting bijeen onder voorzit terschap van burgemeester J. A. Leenhouts, die bij de aanvang van de vergadering zijn voldoe ning uitsprak over de thuiskomst van de echtgenote van wethou der Almekinders, die na een ern- stik ongeluk wekenlang in het ziekenhuis te Oostburg werd verpleegd. De voorzitter deelde mede, dat ter wille van het verkeer enige lindebomen in de straten moes ten worden gerooid. Ter ver fraaiing van de straten zullen B. en W. waarschijnlijk, waar dit mogelijk is rozenstruiken doen aanbrengen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat B. en W. in principe medewerking hebben toegezegd aan het plan tot het stichten van een centrale vuilnisophaaldienst voor geheel West Zeeuws- Vlaanderen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid, waarbij de toegezegde subsidie voor herstel van de wallen en bastions, alsmede de aanleg van een openluchttheater verlengd wordt tot 1 april 1965. Aan de onderwijzeres der o. 1. school mej. A. A. de Dreu werd op haar verzoek met ingang van 1 januari a.s. eervol ontslag ver leend onder dankzegging voor de door haar bewezen diensten. Een verordening werd vastge steld tot regeling van de bezol diging van de gemeentewerkman. B. en W. deelden mede, dat de EENZAAMSTE VROUW TER WERELD De eenzaamste vrouw ter we reld, mevr. Kennedy, sclireedt hier met haar twee kinderen Caroline en John jr. aan de hand de onderste trede van de trappen vóór het C'apitool. Het stoffelijk overschot van haar man wordt voor haar uit naar boven gedragen. prestatiebeloning voor hem is vastgesteld op 8 voor 1963. In verband met opmerkingen van de heren Kornelis en Versprille merkte de voorzitter op, dat voor het jaar 1964 de prestaticbelo ning nog nader zal worden be ziën. De destructieverordening werd gewijzigd. Het voorstel van B. en W, tot het verlenen van finan ciële medewerking volgens het algemeen plan ten behoeve van de aansluiting op het elektrici teitsnet van de onrendabele per celen werd goedgekeurd. Do kos ten voor de gemeente bedragen minimaal 1(X)0 per perceel. Er zijn nog 8 onaangesioten perce len, waarvan 7 bewoners zo spoedig mogelijk tot aansluiting willen overgaan. B. en W. hopen, dat ook de achtste alsnog om zijn gemeenschapszin te tonen tot aansluiting zal besluiten. Vastgesteld werd een verorde ning houdende algemene bepa lingen voor het in bouwexploita- tie brengen van gronden door particulieren. Aan de plaatselijke vereniging voor vreemdelingenverkeer werd voor 1964 een subsidie toege zegd van 150. Voor 1964 zal bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten een re kening-courantovereenkomst worden aangegaan tot een be drag van ƒ50.000. Bij de rondvraag wees de heer Kornelis op de onvoldoende straatverlichting. Ook de heer Lauret was hierover niet tevre den en zou wel graag zien, dat er bij de Achterweg op Terhof stede een lichtmast kwam. Als de fïpanciën het toelaten zullen B. en W. de gehele straatver lichting eens onder de loupe ne men. Tenslotte vroeg de heer Lauret verbetering van de afwa tering op Terhofstede. Uitvoering Ncd. Herv. Toneelgroep. In het jeugdhuis van de Ned. Herv. kerk verzorgde de Ned. Herv. toneelgroep een uitvoe ring. Gebracht werd het toneel spel in drie bedrijven„Een dode bcksnt' De zeer vele aanwezigen heb ben een goede avond gehad. Ds. C. Balk bracht aan het eind dank aan alle medewerken den voor het slagen van deze uitvoering. Voor de in de pauze gehouden verloting bestond een grote be langstelling, zodat de lootjes vlot verkocht werden. Gemeenteradd. De raad der gemeente \Vater- landkerkje kwam in vergade ring bijeen. Bij de ingekomen stukken was een verzoek vanA. Volmer. thans te IJzendijke, tot ontheffing van de aanslagen over 1963 in de rioolbelasting en voor reinigingsrechten. Van de eerste aanslag werd ontheffing voor een gedeelte van het jaar verleend. Ontheffing van het reinigingsrecht laat de betreffen de verordening niet toe. De voorzitter deelde mede, dat Benegas N.V. een tank achter het gemeentehuis zal plaatsen voor de verwarming met pro- paangas van het gemeente en het dorpshuis. Tot nu toe wordt het gas in flessen bewaard. De begroting dienst 1964 werd aangeboden, terwijl die over 1962 en 1963 werd gewijzigd. De verlichting van de wijk Turkeye zal worden uitgebreid en verbeterd. Dit zal geschieden in samenwerking met de gemeente IJzendijke. Zonder hoofdelijke stemming werd verder besloten deel te ne men in liet waarborgïnstituui voor de tuinbouw in Zeeland. B. en W. brachten het voorste, tot wijziging van straatnamen dat: in de vorige vergadering werd teruggenomen, wederom ter tafel. B. en W. deelden, bij monde van de voorzitter mede, dat zij geen aanleiding hebben gevon den hun vorig voorstel tot het geven van straatnamen, die ge-i tuigen voor de historie van Wa terlandkerkje en de striaek, en daardoor karakteristiek zijn. te wijzigen. Evenals vorige keer zijn dé meningen over deze kwestie ver-* deeld. Het voorstel van B. en W. werd thans met 4 tegen 3 stem-* men aangenomen. Door dit besluit wordt do naam Marijkestraat gewijzigd; in: P. C. Boutenstraat; de Kerk straat in: Stuerboutstraat; fis Weststraat in: Elmarestraat en de Dijkstraat in: Kathelijne- straat. Ten behoeve van de aan passing zal deze naamsverande ring eerst per 1 juli 1964 ingaan, Auto belandde in de sloot, Toen zondagavond omstreeks 11 uur de Aardenburgse automo bilist J. P. met grote snelheid uit de richting IJzendijke, nabij de „Oranjedijk". waar de Provin ciale weg een dijk kruist, nader de verloor hij de macht over 'net stuur en belandde na een slip partij in de langs de weg liggen de sloot. De bestuurder kwam er won derlijk goed af, doch was wel hevig geschrokken. Enge passe rende automobilisten hebben met vereende krachten de auto weer op de weg getrokken. De auto had nogal blikschade opgelopen, doch de heer P. kon in zijn autq de reis naar huis voortzetten. Tafelkeuring „Semper Avantl". Zaterdag j.l. werd door de vereniging van konijnenhouders „Semper Avanti" op de boven zaal van hotel „Het Wapen van Zeeland" een tafelkeuring voor jonge konijnen gehouden. De heer Rodenburg uit Over- schie verzorgde de keuring van de 45 ingezonden konijnen, waar., van de uitslag als volgt was: De heer L. Florussen te Othe- ne ontving de kampioensprijs met de door hem ingezonden „Havanna", waardoor hij in 't bezit kwam van een fraaie beker. De heer J. Verstraten uit Axel verwierf een eerste prijs met een „Rus" en een tweede prijs met een „Zilvervos Zwart". De heer J. Willemsen, wonen de op 't Veer, werd een eerste prijs toegekend voor,,de <joor hem ingezonden „Vlaamse reus Wit". De heer L. Florussen, eveneens wonende op 't Veer. had succes met een „Vlaamse reus konijn grijs", die een tweede prijs werd toegekend, terwijl de heer P. de Visser, wonende op de Griete, een tweede prijs ontving voor een „Hollander Zwart". Verder kregen 11 ingezon den konijnen de aantekening „Z.Z.G." en 23 de aantekening „Z. G.". De algemene indruk is dat de leden van „Semper Avanti" zeer goede resultaten hebben bereikt. VERKEERSON GEVAL Bij een verkeersongeluk in de Bornsestraat in Almelo is gis termorgen de 77-jarige Van Bu ren uit Hellendoorn om het leven, gekomen. De kleine auto van de heer Van Buren botste bij een inhaalmanoeuvre frontaal tegen een tegenligger en vervolgens tegen de auto welke hij wilde inhalen. De auto van de heer Van Buren werd totaal vernield. JOHN BOLAND De ook in Nederland vermaar de Belgische oogspecialist prof. J. Francois, hoogleraar aan de universiteit van Gent, is maan dagmiddag levensgevaarlijk ge wond bij een auto-ongeluk op de autoweg BrusselOostende. Bij een inhaalmanoeuvre slipte zijn wagen die in botsing kwam met twee andere auto's. Prof. Francois heeft een aan tal spectaculaire oogoperaties op op zijn naam staan. DODELIJK ONGEVAL Op de Brasserskade in Delft is zondagavond de 19-jarige mili tair C. van der Heijden, toen hij bij de ingang van het. kamp „Ypenburg" de weg wilde over steken. aangereden door een' auto die bestuurd werd door H. van L. uit Rijswijk. De militair, die afkomstig was uit Ravenswaay, werd ernstig gewond naar het „St. Hippolytus Ziekenhuis" in Delft vervoerd, waar hij aan de opgelopen ver wondingen is bezweken. CONTRA I SCOTLAND YARD 11) Toen juffrouw Trimp eenmaal weg was, maakte één van de mannen aan de tafel een geluid alsof hij ergens van walgde. „Wat is dat allemaal voor non sens, voor de drommel! Als je 't me niet direct vertelt, smeer ik hem." De man, die ze allen als „White" kenden, keek hem koel aan en zei: „Het aantreden was op half elf gesteld." Onzeker bleven ze wachten en zagen de grote, maar fijnge- bouwde en knappe man de deur open doen voor slordig geklede, afgesloofde vrouwen, die doel bewust de zaal doorliepen en de trap opgingen. Op een bord, dat op een ezel stond, was met krijt de mededeling geschreven, dat ér een vergadering was van een stu dieclub met het doel het „boek" te bestuderen. Plotseling kwam het geluid van een harmonium uit de bo venkamer en zetten een twintig tal vrouwenstemmen onzeker een lied in. Aanvankelijk klonk het wat beverig, maar de stemmen bereikten al gauw een goede sa menklank in een lofzang. Vlak vóórdat het eerste vers uit was, voegde zich nog een man bij het stel om de tafel, zodat er nog maar één zitplaats open was, die nu werd ingenomen door de man, die de deur steeds was gaan open doen. Met een vaag lachje om z'n lippen keek hij naar de twee rijen ogen, die hem aanzagen. „Het eerste wat me te doen staat, heren, is uw goed vertrou wen in mij te bevestigen", zei hij rustig. Hij pakte een tas op, dic- op de grond naast z'n stoel stond en nam er negen enveloppen uit. Op elke envelop stond de naam van één van de mannen. Hij deelde de enveloppen uit, „Zoals U ziet, zitten hier de an dere helften van de bankbiljetten in." Martin Porthill keek in z'n en velop, telde de biljetten en ver geleek één van de nummers met een lijst, die hij uit z'n porte feuille nam. „Ik verstond uw naam niet goed?", vroeg hij aan de man met de grijze ogen, die aan het hoofd van de tafel zat. Met een lichte trekking om die ogen, antwoordde deze: „Ik heb er niets op tegen mezelf voor te stellen. Mijn naam is Hyde John George Norman Hyde." Hij haalde een zilveren doosje uit z'n vestzakje te voorschijn en nam flink wat snuif. Porthill knikte. „Heeft u er iets op tegen ons te vertellen wat dit allemaal te betekenen heeft?" „Natuurlijk niet. Ik heb u hier allemaal gevraagd te komen, heren, om uw mening te horen over het boek, dat ik u stuurde Wilt u hiermee beginnen, mijn heer Porthill?" Martin voelde zich niet bepaald op z'n gemak en aarzelde, want hij kreeg zo'n idee, dat het een goed opgezette poets was, die hun hier gebakken werd. Er was iets aan die kerel, wat je intimi deerde iets meedogenloos, wat tegelijk beklemmend en aanspo rend werkte. „Het is wel goed, geloof ik", zei hij tenslotte. „Ik lees niet vee] heb er nooit tijd voor maar ik vond het wel aardig." Twee of drie van de anderen knikten instemmend, maar nie mand scheen zin te hebben om te praten; het leek wel of ze dat helemaal aan Porthill en hun gastheer wilden overlaten. Hyde stofte wat snuif van z'n revers. „Is dat alles wat u hebt te zeg gen?", zei hij. „U stelt me teleur, mijnheer Porthill." Even zweeg hij. „Wat hebt u te zeggen over de manier, waar op de misdaad beraamd was? Vond u dat niet enorm?" Porthil] voelde zjch nog steeds onzeker. „Wat betekent dit alle maal? Heeft u het boek soms ge schreven?" Hyde lachte met onvervalst plezier. „Hemeltje, nee!" Even hield hij z'n hoofd schuin omlaag om te luisteren naar het langge rekte „Amen" dat boven gezon gen werd en wachtte tot de psalm opnieuw werd ingezet, „Uitstekend die muziek, hè? Een heel goed koor." Mét opgericht hoofd sloeg -hij een paar maal de maat alsof hij het koor leidde en zei toen. nog steeds dirigerende, heel zachtjes: „Ik vroeg u allen hier te komen, omdat u stuk voor stuk schurken bent." Er viel een korte stilte, waar na één van de mannen, die aan het eind van de tafel zat, opstond. Hij had een brutaal, naar gezicht met bloed doorlopen ogen. „Ik weet n(et wat jullie doen, jon gens, maar ik blijf hier niet om me te laten beledigen." .(Wordt vervolgd Op vele plaatsen in de wereld wordt gerouwd om de dood van president Kennedy. Zo woonden maandag premier Nehroe en president Radnakrishnan bij de Amerikaanse ambassade in New Delhi een door duizenden be zochte herdenking bij. In Zuid- Afrika hield men kerkdiensten en overal hingen de vlaggen halfstok. In Tokio zullen van daag kroonprins Akihito en prin ses Mitsjiko een Requiemmis bij wonen. In Liberia neemt men 30 dagen rouw in acht. Kroonprins Asfaw en het vol tallige Ethiopische kabinet wa ren aanwezig bij een dienst in de Koptische kathedraal in Ad dis Abeba. "In Camp des Loges, bij Parijs, waar het hoofdkwar tier van het Amerikaanse opper bevel in Europa is gevestigd, klonken maandagochtend 21 sa luutschoten. Een dergelijke laat ste groet werd ook gegeven in Amerikaanse legerkampen in Frankrijk, West-Duitsland en Italië. De Cubaanse afgevaardigde bij de voedsel- en landbouworgani satie van de V. N. in Rome sprak van „grote spijt" van volk en re gering van Cuba om de dood van Kennedy. In Berlijn woon den honderden leden van de Amerikaanse luchtmacht een openluchtdienst bij, die werd ge houden bij het herdenkingsteken voor de geallieerde luchtbrug in 1949. Het Europese parlement in Straatsburg stelde zijn openings vergadering gisteren uit. In Praag bezochten diplomaten en Tsjechische functionarissen een R.-K. kerk waar een Requiem mis werd opgedragen. Koning Frederik en koningin Ingrid van Denemarken woon den gisteravond een kerkdienst bij. Alle theaters in Kopenhagen zijn gesloten. Duizenden Polen hebben in de Amerikaanse am bassade in Warschau het rouw- beklagregister getékend. In Algiers wordt een plein naar de Amerikaanse -president genoemd. Maandagmiddag werd hier in aanwezigheid van presi dent Bella en zijn ministers een minuut stilte in acht genomen. De landbouwministers van de E. E. G.-landen begonnen maan dag hun vergadering met een minuut stilte. De voorzitter, onze landgenoot mr. Biesheuvel, zei dat de dood van Kennedy de E. E. G. nog meer bewust heeft gemaakt van de Atlantische on derlinge afhankelijkheid en de zeer grote belangrijkheid van de komende „Kennedy-ronde", de tariefonderhandelingen in het Gatt. In Moskou zette mevrouw Chroesjtsjov haar handtekening in het condoleanceregister op de Amerikaanse ambassade. In Oslo zag men portretten van Kennedy in étalages van winkels. Radio en T.V. schrapten voor de vierde dag amusementprogramma's. Kardinaal Ritter van St. Louis riep de 2200 bisschoppen op het algemeen concilie in Rome op tot een gebed voor de versprei ding van een geest van liefde en eenheid. In de basiliek van St. Jan van Lateranen werd gis termiddag een Requiemmis 'op gedragen.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2