Irak zoekt een eigen Nasser KOLONEL HYDE Emigrantenouders, vlak voor de reis, zoek RADIO EN TELEVISIE Bijeenkomst van de Sociaal* Economische Raad DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Maandag 25 november 1963 De Iraakse president Abdoel Salem Aref heeft steeds de indruk gewekt niet veel meer te zijn dan een fraai boegbeeld om het schip van staat te sieren. Zijn functie leek meer bedoeld om het leger de illusie te geven dat het vertegenwoordigd was in de staatslei ding, die echter in feite werd uitgeoefend door het kabinet van Ba'ath-socialisten. Nu heeft Aref zijn onderling vechtende minis ters aan de kant gezet en aan officieren de taak opgedragen waar van de Ba'athisten niet zoveel hebben gemaakt. Hij is zelf geen lid van de Ba'athpartij, maar de gematigde vleugel daarin beweert dat hij op zijn hand is. Niettemin lijkt er voorlopig een eind ge komen aan het Ba'athexperiment in Irak en wellicht ook in Syrië al liggen de zaken daar heel anders. Toen na de moord op de Iraak se dictator Abdel Karem Kas- sem het Ba'athregiem aan de macht kwam in Irak, kreeg het in heel de wereld wel wat sym pathie. Eindelijk kreeg in dit Arabische land een partij met een heel redelijk programma een kans zijn doelstellingen in de praktijk te brengen. En in dat programma kwam vrij wat voor van een verlicht socialisme met meer democratische trekken dan men in de Arabische wereld ge wend is. HET BLEEF ZOALS HET WAS Maar na korte tijd was alles egienlijk weer net zoals het on der Kassem was; de strijd tegen de Koerden, de economische achteruitgang, de vete met Egypte. Van de eigen principes bleek niet veel terechtgekomen en de invloed van de Ba'ath op de gang van zaken in de Arabi sche landen was voornamelijk dat men in Syrië met de ge woonte brak om revoluties zon der bloedvergieten uit te voeren: de laatste keer werd onder Ba'athleiding moordende wraak genomen op de voorgangers. Vorige week kwam het in de Iraakse Ba'athpartij tot een se rie uitbarstingen waarvan het fijne niet te achterhalen is. Het resultaat was dat een reeks ge matigde ministers, onder wie Talib Shahib van Buitenlandse Zaken, naar Beiroet in Libanon werd verbannen, en een andere groep met vice-premier Saleh el- Sa'adi de wijk moest nemen naar Madrid. Deze laatste fellere groep, die onder meer zelfs niet meer met Nasser wenst te pra ten, leek uiteindelijk aan het langste eind te trekken, juist voordat Aref ingreep. Waar schijnlijk heeft deze beter dan de politici begrepen hoe de sym pathieën lagen bij de officieren van het leger, altijd nog de sterkste machtsfactor in het land. WAT KAN AREF DOEN? Als hij met hen rekening houdt zal Aref ongetwijfeld de relaties met Nasser aanzienlijk kunnen verbeteren, wat nog niet hpeft te betekenen dat de kan sen nu veel beter staan voor de unie van Irak, Syrië en Egypte in een nieuwe Verenigde Arabi sche Republiek, waarvoor de plannen zo lang geleden werden gemaakt en vrijwel onder het maken al zijn getorpedeerd. De officieren denken sterk na tionalistisch en ze zullen het niet waarderen toe te treden tot een verband waarin de Egypte naar de toon aan zal geven. Maar aan de andere kant is het als antwoord op Nasserisme aangeprezen Ba'athisme failliet gegaan aan de oude Arabische ziekte; tweedracht. Er zal dus veel aantrekkelijks zijn althans de methoden van Nasser te ko piëren, wat vrij gemakkelijk kan, want die begon ook met een mi litaire junta net a's nu in Bag dad regeert. En Nasser heeft H.K.H. Prinses Beatrix bij de S.E.R. H. K. H. Prinses Beatrix woon de gisteren in Den Haag een be sloten vergadering bij van de Sociaal-Economische Raad. In gezelschap van haar parti culier secretaresse, mej. M. C. C. Wijnen, kwam de Prinses gis terochtend per auto te ruim tien uur aan bij het gebouw van de S. E. R. u De Prinses werd in de hal be groet door de voorzitter van de raad, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, en de algemeen secreta ris, drs. Hub. L. Jansen, en ver volgens door mevr. Nüjin ver bonden aan het secretariaat, naar de garderobe geleid. Prof. Verrijn Stuart stelde daarna in de raadszaal leden van het dagelijks bestuur van de raad aan Hare Koninklijke Hoogheid voor. Het bezoek van de Prinses aan de Sociaal-Economische Raad is een onderdeel van een reeks werkbezoeken die zij heeft ge bracht aan het overlegorgaan van de vakcentralen, het bestuur van de Stichting van de Arbeid, de Raad van Nederlandse Werk geversverbonden. De Sociaal-Economische Raad hield zich in zijn besloten verga dering van gisteren o.m. bezig met het vaststellen van een ad vies over de kostwinnersbijslag. Verder zou de Raad een advies vaststellen over het openen van de mogelijkheid van een ver hoogd uitgesteld ouderdomspen sioen in de algemene ouderdoms wet. H.K.H. Prinses Beatrix heeft gistermiddag van half een tot half twee in de kantine van het gebouw van de S. E. R. de lunch gebruikt. Na de lunch werd de vergadering voortgezet. De sociaal-economische raad heeft vrijdagmiddag, nadat hij van des morgens kwart over tien tot bij half vier in besloten vergadering bijeen was geweest, nog een zeer korte openbare vergadering gehouden. Daarin heeft de raad een ad vies vastgesteld dat aan de mi nister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zal worden uit gebracht over de samenstelling van het bestuur van het Pro- duktschap voor Bier in de zit tingsperiode die 1 januari a.s. begint. Het Centraal Bureau Levens- middelenbedrijf en de Centrale Melkhandelaren-organisaties, de Katholieke Bond van Handelaren in Melk- en Melkprodukten in Nederland, de Protestants- Christelijke Bond van Handela ren in Melk en Zuivelprodukten in Nederland hadden de raad laten weten dat in de aanwijzing van bestuursleden verandering zou moeten komen, omdat de omstandigheden zich naar hun mening hadden gewijzigd. Het Centraal Bureau Levensmidde- lenbedrijf was van oordeel dat het aandeel van het kruideniers- bedrijf in detailhandelomzet van bier zó groot is, dat daardoor het aanwijzen van de gezamenlijke kruideniersorganisaties tot het benoemen van een bestuurslid van het Produktschap gerecht vaardigd zou zijn. De melkhandelarenorganisa- ties waren van oordeel dat de bieromzet in de melkdetailhan- del zo groot is dat het redelijk zou zijn wanneer zij voor de be noeming van een bestuurslid zouden worden aangewezen. De S. E. R. was van mening dat, naar hem uit een onderzoek is gebleken, het aandeel van het kruideniersbedrijf in de detail handelomzet van bier waar schijnlijk groter en op zijn minst even groot is als die van de ge specialiseerde detailhandel in alcoholhoudende dranken. De raad achtte het daarom redelijk dat voortaan de gezamenlijke organisaties van ondernemers in het kruideniersbedrijf naast de organisaties van de gespe cialiseerde detailhandel worden aangewezen tot het benoemen van een bestuurslid dat de de tailhandel vertegenwoordigt. De raad achtte het aandeel dat de detailhandel in melk heeft in de detailhandelomzet van bier te gering om ook de genoemde organisaties van melkhandelaren mede aan te wijzen voor de benoeming van dit bestuurslid. De raad heeft gistermiddag over de vaststelling van dit ad vies niet gediscussieerd. Het nieuwe eiland bij IJsland Het nieuwe eiland, dat zich vorige week na een onderzeese vulkanische uitbarsting nabij de zuidkust van IJsland heeft ge vormd, heeft thans een lengte van 700 meter bereikt, en een hoogte van 70 meter. De groei is nog niet tot staan gekomen, daar de eruptie nog voortduurt. Donderdag werden nog brokken lava tot een hoog te van 600 meter uitgebraakt. Dé Baas-partij Het gezaghebbende Egyptische blad „Al Ahram" heeft vrijdag de Baas-partij ervan beschul digd met de geheime dienst van een „grote mogendheid" samen te werken bij het verspreiden van anti-Egyptische pamfletten in Cairo. De vlugschriften Wor den door Baasisten Egypte bin nengesmokkeld en enige Arabi sche studenten in Cairo zijn ge bruikt voor „terrorisme en on dermijnende activiteiten", aldus het hoofdartikel. De Egyptische autoriteiten hebben deze stu denten uit het land gewezen en niet vervolgd omdat „zij niet de werkelijke schuldigen waren en misleid werden." geen last van als maar staats grepen, dat is ook iets wat aan trekkelijk is voor de militairen die tot vervelens toe bij revolu ties in Irak betrokken zijn ge weest. De enige moeilijkheid is: Aref moet dan tonen een man te zijn van het formaat om net als Nas ser grote plannen te maken en ook uit te voeren. Zo niet, dan komt er eerdaags weer een om wenteling in Irak. (Nadruk verboden.) Arrestaties in Birma De revolutionaire raad die in Birma aan de macht is, heeft donderdag twintig personen laten arresteren, voor het me rendeel leden van het linkse on dergrondse „nationale verenig de front". Sinds 15 novembei>.zijn in totaal 700 mensen aangehou den. De actie tegen het genoem de front begon, toen onderhan delingen met deze beweging vo rige week waren vastgelopen. Het front voert al veertien jaar gewapend verzet tegen de over heid. Grote consternatie heerste donderdag op het terrein van de Maatschappij Zeeland te Hoek van Holland, waar de dagboot zou vertrekken met o.a. 158 emi grantenouders die met hulp van 't spaarfonds „Wij komen" naar hun kinderen in Australië en Nieuw-Zeeland zouden gaan. Zij zouden met de dagboot naar Londen varen en zich daar in schepen in de „Himalaja". Toen men controleerde of allen aanwezig waren miste men twee ouderparen, een uit Delft en een uit Haarlem. Hoewel men beide paren herhaalde malen per scheepsomroeper opriep bleven zij onvindbaar. Er werd onmid dellijk getelefoneerd naar een reisbureau in Delft waarvan een employé zich ijlings naar het huis van de betreffende fami lies spoedde. Hier bleek dat het Delftse ouderpaar wel degeliik aan boord moest zijn. De zoon van de familie kon zelfs mede delen dat hij vader en moeder zelf had uitgewuifd. Het echtpaar in Haarlem bleek nog rustig thuis te zitten. Oeze vader en moeder meenden dat zij eerst de volgende dag moesten vertrekken. De voorbereidingen 'oor de reis waren reeds goed deels getroffen. Per taifl zijn zij snel naar de boot gebracht. DE JACHTHAVEN VAN VEERE Enige maanden geleden zijn in de pers berichten verschenen over moeilijkheden in de haven van Veere. De toegang tot de jachthaven zou zijn geweigerd aan schippers, die geen lid wa ren van de jachtclub waaraan de jachthaven was verhuurd. De leden van de vaste com missie voor Verkeer en Water staat van de Tweede Kamer heb ben minister Van Aartsen nu gevraagd hoe de verhuur van de jachthaven zal worden geregeld na de overdracht van beheer en onderhoud van de haven aan de gemeente Veere. Eerst om 4 uur 's middags ont dekte men aan boord het andere echtpaar. Dit was zonder opge merkt te zijn langs de douane en alle andere controleurs gewan deld. Toen men de man vroeg hoe hij dat had klaargespeeld, zei hij: „Heel gewoon, ik ben maar doorgelopen en vond dat ik niet gecontroleerd behoefde te worden. Ik weet zeker dat mijn spullen in orde zijn". Labour behield Lagerhuis-zetel Bij een donderdag in Dundee West, Schotland, gehouden tus sentijdse verkiezing heeft de Labour-kandidaat deze zetel voor de Britse oppositiepartij weten te behouden. Hij kreeg 22.449 stemmen tegen 17.494 stemmen voor de conservatieve mededinger, een meerderheid voor Labour derhalve van 4955 stemmen, vergeleken met 714 tijdens de algemene verkiezingen in 1959. De twee andere kandidaten, een van de Schotse nationa'isten en een van de communisten, kregen resp. 3285 en 1170 stem men. De Conservatieve partij had van deze tussentijdse verkiezing veel werk gemaakt, in de hoop de kleine Labour-meerderheid van 1959 te kunnen overwinnen. De Labour-kandidaat kreeg 50,56 procent der uitgebrachte stemmen, tegen 49,7 procent bij de algemene verkiezingen van 1959. Voor de Conservatieve kandi daat waren de percentages resp. 39,40 en 48,2. Aan de verkiezing werd deel genomen door 71,6 procent van het aantal stemgerechtigden, tegen 82,9 in 1959. Labour heeft thans 259 zetels in het Lagerhuis en de Conser vatieve regeringspartij 359. Voor vier vacante zetels moe ten nog tussentijdse verkiezin gen worden gehouden. ZEEKASTELEN IN HET DOK Bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij liggen op het ogenblik twee zeekastelen in het dok: de „Rotterdam" (r) die een vier-jaarse dokbeurt van vier weken ondergaat, en de „Nieuw Amsterdam", die voor de jaar lijkse contrölebeurt gedurende een week gedokt ligt. ZUID-AFRIKA EN DE VERENIGDE NATIES Secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. heeft vrijdag iaten weten dat Zuid-Afrika niet heeft willen reageren op de resolutie van de volkerenorganisatie, waarin Zuid-Afrika wordt ver zocht het proces stop te zetten tegen de elf inwoners van het land die beschuldigd worden van verraad en spionage en alle po litieke gevangenen vrij te laten. In een verslag, uitgebracht aan de algemene vergadering, zegt Oe Thant dat de permanente vertegenwoordiger van Zuid- Arika hem had meegedeeld, „dat men geen reactie kan verwach ten op een resolutie, die een aan tasting inhoudt van Zuid-Afri ka's rechterlijke macht." Vijf Indische opperofficieren verongelukt 'Vijf opperofficieren van leger en luchtmacht van India zijn vrijdag bij het neerstorten van een Alouette-hefschroefvliegtuig in de Indische staat Jammoe en Kasjmier om het leven gekomen. Ook de zesde inzittende van het toestel de piloot vond de dood. Het hefschroefvliegtuig behoorde tot de Indische lucht macht. De omgekomen officieren zijn vice-luchtmaarschalk E. W. Pin to, luitenant-generaal Vikram Singh, luitenant-generaal Da- oelat Singh, generaal-majoor N. K. D. Nanavati en brigade generaal S. R. Oberoi. DINSDAG 26 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Programma-overz. en lichte gram.; 9.00 Ochtendgym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Klass. gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boekbespr.; 10.00 Lichte gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Klassiek ballet en mod. dans, door N. Sickens de Wal; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Licht ensemble met zangsol.; 12.20 Uitz. voor de landbouw; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Dansorkest en zang sol.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. event, act. of gram.; 13.25 Beurs- ber.; 13.30 Licht orkest en zang sol.; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Lichte gram. voor automobilisten; 15.30 Viool en piano: mod. muz. (stereofon. uitz.); 16.00 Act.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York calling; 17.35 Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Event, actueel; 18.20 Piano spel: lichte muz.; 18.30 Profielen van de hedendaagse beeldende kunst: Jan van Heel 65 jaar, door George Lampe; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Paris vous parle: de gesproken brief uit Parijs; 19.10 Bel Canto (gr.); 20.00 Nws; 20.05 Hou je aan je woord, een progr. vol speelse in. vallen en literaire spitsvondig heden; 20.50 Pianorecital: klass. en mod. muz.; 21.20 Het dórp, docum. over de actie Open het Dorp; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act.; 23.00 Venster op de heden daagse muz., discussie; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Ouvertu re..., radio voor vroege mensen; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.15 Strip voor de jeugd; 8.20 Lichte gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Klass. gram.; 10.45 Mod. orkestmuz. (gr.) 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lich te gram.; 11.50 Volaan... vooruit, praatje; 12.00 Angelus; 12.04 .Draaiorgelklanken; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Wij JOHN BOLAND CONTRA SCOTLAND YARD 10) Hij oordeelde snel schudde al na een seconde z'n hoofd draaide aan knoppen om meer volume en betere tonen te krij gen zonder op de werkelijke mu ziek te letten, maar alleen op de toon. Hij luisterde nooit naar mu ziek alleen maar naar het ge. luid en was in dit opzicht nog nooit geheel bevredigend ge weest. Er was iedere keer weer iets niet goed. Vanavond maakte hij er geen lange zitting van .Hij besteedde er een uur aan om uit te vinden hoe de zondag zou ver lopen en ging toen naar de keu ken om een laatste sigaret te roken. Roken in slaapkamers was gevaarlijk; daar ontstonden een heleboel branden. In de keu ken kon hij het kleine peukje tenminste in de gootsteen uitdu wen, want Milly wilde per se niet hier en daar in huis bakjes water hebben staan. Dit had al wat ruzie gegeven. Hij hield niet van ruzie en gaf dus toe, al vond hij het wel erg egoïstisch van haar. Hij moest natuurlijk wel con cessies doen, omdat het zeker voordelen had om met Milly sa men te wonen. Zij had op een heel geschikt moment haar man verloren precies twee weken voordat hijzelf gedwongen was geweest ontslag te nemen. Dat was toen een heel ding voor hem geweest; hij had toen eigenlijk al gedacht, dat het met z'n leven gedaan was. Maar alles was toch weer terecht gekomen. Hij was bij Milly gaan inwonen en had zich in een winstgevend zaakje weten te werken, wat hem niet al te veel moeite kostte. Ais Mil ly alleen maar niet zo roekeloos met geld omsprong want het was tenslotte zijn geld, omdat hij betaalde voor het eten zou het leven nog zo kwaad niet zijn. Maar zelfs zoals het nu reilde en zeilde, had hij niet te klagen. Hij leefde betrekkelijk tevreden. Nog vijf van deze pakjes wer den op diezelfde dag verzonden en door vijf andere mannen in ontvangst genomen. HOOFDSTUK II Op zondagmorgen 3 mei was om tien voor half elf Highwater Street in Chelsea volkomen ver laten met uitzondering van twee katten, die naar iets aan het snuffelen waren in de goot. De hele straat zag er viezig uit; het schilderwerk aan de huizen was overal zwart-grijs met dikke lagen vuil en roet. Het was een koele rustige mor gen de hemel werd bijna ge heel door grote witte wolken be dekt het zag er evenwel naar uit, dat het later op de dag war mer zou worden. Een van de kat ten keek even op van z'n gesnuf fel, op z'n hoede voor het geluid van op het plaveisel klikkende hadden en het geluid van vrou wenstemmen. Twee op z'n zondags in zwar te mantels geklede vrouwen kwamen de hoek om en liepen naar het café Sagittarius. Ze hadden beiden een kerkboek in de hand en spraken ernstig met elkaar. Terwijl ze de hoek omkwamen, zei de grootste: „Natuurlijk was het een zegen voor die man, dat hij weggenomen werd bij zo'n vrouw Gode zij dank." „Amen." „Wat een schande, dat de poli tie haar niet aan kon pakken voor de manier, waarop ze die bij z'n leven behandelde." „Ze zal haar straf wel krijgen, zuster." „De eeuwige straf, zeg ik je." Toen ze op de hoogte van het café kwamen keken ze door het vuile raam naar binnen. De stoe len en tafels waren allemaal achter in het lokaal gezet op één na. Aan die ene tafel zaten drie mannen en een vierde stond er bij'. De vierde haastte zich naar de deur om die voor de twee vrouwen open te houden. „Goede morgen, dames." De vrouwen werden een beetje zenuwachtig in het besef dat de drie andere mannen naar hen keken. De grootste schraapte tweemaal haar keel voor ze zei: „Dank u. Dit is zeker een nieu we studieclub?" „Ja." Achteloos wijzend op de mannen bij de tafel, voegde hij eraan toe: „Mijn vrienden en ik zijn hier bijeen om het boek te bestuderen." „Een verdienstelijk werk, zeg ik altijd maar." De kleinste vrouw die vond, dat ze lang genoeg niets had ge zegd, voegde eraan toe: „Dit is m'n vriendin mevrouw Magger- ley en ik ben juffrouw Trimp, beide van de Geheiligde Verlich te Sekte." „O ja, natuurlijk. Er zijn al een paar andere dames... Laat ik u niet ophouden. Ik zie u mis schien nog wel na de dienst?" Juffrouw Trimp ging achter haar viendin aan naar het ach tereind van het lokaal waar ze de trap opgingen in het gelukki ge besef, dat de drie mannen nog steeds keken. Het gaf juf frouw Trimp een verrukkelijk warm gevoel tussen de schouder bladen en het lukte haar maar amper om de aandrang om net te lopen als de vrouw, die ze eens in een film had gezien, te onderdrukken. Juffrouw Trimp hield het feit, dat ze eens in een j bioscoop geweest was geheim voor haar vriendin, mevrouw iMaggerley, omdat die een beetje de neiging had iemand gauw te veroordelen. Juffrouw Trimp was nu wel niet bepaald zo ver rukt van die filmster, die ze ge zien had, want het was eigenlijk niet meer dan een zedeloze vrouw geweest. Maar je hoefde werke lijk niet te ontkennen, dat man nen een vrouw graag op die ma nier zagen lopen. (Wordt vervolgd) van het land: progr. voor de boeren; 12.45 Platennws; 12.55 Katholiek nws of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte gram, met comm.; 14.00 Voor de plattelandsvrou wen; 14.10 Wissewassen..., licht progr.; 15.00 Mod. orkestmuz. (gr.); 15.20 Voordracht; 15.45 Mod. walsmuz.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 U hebt voorrang, Godsd. progr.; 17.00 Voor de ka bouters; 17.15 Voor de jeugd; 17.45 Lichte gram.; 17.50 Waar is mijn vaderland n, door Raymundo Debrot; 18.00 Lichte gram. voor de jeugd; 18.20 Uitz van de PSP; 18.30 Strijkorkest; 18.50 En nu mijn geval: vragen- beantwoording; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.30 Licht ensemble; 19.50 Pop. gram.; 20.00 Amus.muz. (gr.); 20.30 Huppelt vrolijk in het rond, klankb. over het jaar 1813; 21.30 Fluit en piano: mod. muz.; 22.00 De zingende kerk: geestelijke liederen; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Herfsttij dingen, caba ret; 23.10 Lichte orkestmuz. en sol.; 23.55 Nws. Televisieprogramma's NED. TV; 11.00—11.25 School televisie. 19.30 Van varen en schipperen. 19.58 't Manneke. 20.00 Nws. 20.20 Concilie-jour naal. 20.25 Brandpunt. 20.50 Amusementsprogr.. 21.15 Het autoverkeer in Europa. 22.00 Film. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws. BELGIË (VI.)14.05—15.15 Schooltelevisie. 19.00 Gastpro- gramma. 19.55 Sport. 20.00 Nws. 20.20 T.V.-western. 21.10 Docu mentaire. 21.55 Literair progr. 22.25 Nws. ONTVOERING Donderdagmiddag heeft de po litie in een R.K. klooster in de buurt van Bordeaux 2 jongens gevonden, die op 3 november uit de woning van de vader te Straatsburg zijn ontvoerd. De moeder, die van haar man is ge scheiden, en een door de R.K. kerk geschorste priester, zijn op beschuldiging van ontvoering aangehouden. De politie heeft naarstig naar de kinderen gezocht. Donderdag werden in Parijs nog een tiental personen; die verbonden zijn aan het instituut „Onze Lieve Vrouw van Fatima", waartoe ook het klooster behoort waar de jon gens zijn gevonden, verhoord. Op verschillende plaatsen in Frankrijk zijn huiszoekingen verricht. Toen de jongens 10 en 12 jaar oud de politie zagen, vluchtten zij, maar zij waren snel ingerekend. Kort na hun verdwijning heeft een verslaggever van het radio station „Europa nummer één" een gesprek met de jongens ge had, dat ook is uitgezonden. De jongens zeiden bij die gelegen heid, dat zij liever bij hun moe der waren dan bij vader, aan wie de kinderen na de scheiding zijn toegewezen. -o— J- de Hahn (Peter Pech) overleden De heer J. de Hahn uit La ren is vrijdagnacht op 61-jarige leeftijd ten gevolge van een hart aanval plotseling overleden. De heer De Hahan genoot bekend heid als Peter Pech, onder welke naam hij vroeger veel succes had met zijn optreden voor de radio. Nadien kwam hij herhaaldelijk op het beeldscherm. In een pro gramma van Wim lbo zong hij onlangs voor de televisie een lied van Grieg. De laatste tijd nam hij zanglessen bij mevrouw Thom- sen, in Laren. Hij wilde zioh als bariton meer in het klassieke programma bekwamen.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5