De toestand in Washington Oswald na aanslag overleden Duits vrachtschip had aanvaring Herdenkingsplechtigheid op de Dam HET HET WEER WEER HOOGWATER WEERBERICHT ION- en MAANSTANDEN Prins Bernhard en Prinses Beatrix wonen begrafenisplechtigheden bij Woedende man nam wraak Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150—2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE MAANDAG 25 NOVEMBER 1963 20e Jaargang No- 6085 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P j. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties): 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vorsten- prinsen, prinsessen en ministers van meer dan dertig landen komen naar Washington om de laatste eer te bewijzen aan de vermoorde John F. Kennedy. De uitvaartdienst wordt vandaag om 18.00 uur (Ned. tijd) gehouden in de Sint Mattheus- kathdraal te Washington. Daarna zal de overledene worden ter aarde besteld op de nationale begraaf plaats Arlington. Deze laatste rustplaats van militai ren en staatslieden ligt op de helling van een heuvel, vanwaar men uitziet op Washington. Er ligt nog één president begraven, n.l. William Howard Taft. Kennedy's opvolger, Lyndon Johnson, heeft laten weten dat hij van plan is de buitenlandse politiek van zijn voorganger voort te zetten. Woensdag zal hij het Congres toespreken. De ministers hebben allen verklaard dat zij zo lang in dienst willen blijven als Johnson hen nodig heeft. Johnson heeft de 106 ambassadeurs in het buitenland laten weten, dat zij geen ontslag behoeven te vragen, zoals gebruikelijk is wanneer er een nieuwe president in functie treedt. Stoffelijk overschot naar het Witte Huis overgebracht. Het stoffelijk overschot van de vermoorde president Kenne dy is zaterddg in een gesloten mahonie-houten kist in de oos telijke zaal van het Witte Huis gebracht om de familie en de naaste medewerkers van het staatshoofd in staat te stellen afscheid te nemen. De kist was geplaatst op de zwarte katafalk, waarop ook het stoffelijk over schot van president Lincoln heeft gerust toen deze in 1865 was vermoord. Over de kist lag de Amerikaanse vlag, met aan de vier hoeken een kandelaar met een brandende kaars. De doden wacht werd betrokken door viej1 militairen, één lid van elk der vier onderdelen van de strijd krachten leger, marine, lucht macht en korps mariniers. Naast de katafalk lag één krans van witte lelies en anjers. Aan één kant knielden twee geestelijken in gebed voor de Amerkaanse vlag en voor de vlag van de pre_ sident. De marmeren zuilen van de hoofdingang van het Witte Huis en het -noordelijke portaal waren met rouwfloers bedekt. Zo ook de goudkleurige gordijnen, de vergulde spiegels en de vier schoorsteenmantels in de rouw zaal. Mevr. Kennedy bad zaterdag met haar kinderen bij het stoffe lijk overschot van haar man. Zij woonden een speciale Mis in de rouwzaal bii. Een officiële woord voerder had eerder meegedeeld dat de kinderen vrijdagavond oo de hoogte waren gesteld van de dood van hun vader. President Johnson, alle kabi netsleden en ex-president Eisen hower behoorden tot de vele vooraanstaande Dersonen die langs de katafalk schuifelden om de overledene de laatste eer te bewijzen. Familie Kennedy vaak door onheil getroffen. De rijke en machtige familie Kennedy is vaak door het nood lot getroffen. Joseph Kennedy, de oudste broer van de president, verdween, toep hij in 1944 als marinepiloot een vlucht maakte van Engeland naar het vasteland van Europa. Een maand later sneuvelde de markies van Har rington de man van een zuster van de president, in Frankriik. Deze zuster Kathleen Kennedy, kwam in 1948 bij'een vliegtuig ongeluk om het leven. In augus tus van dit jaar stierf het zoon tje van de vermoorde president, dat Patrick heette. Het kind werd te vroeg geboren. Het overleed, twee dagen oud, aan een ziekte van de ademhalingswegen. Rose mary, een andere zuster van de president, heeft jaren vertoefd in een gesticht voor geestelijk onvolwaardigen. In december 1961 kreeg Joseph Kennedy, va der van de president en hoofd van de familie, een beroerte. Hij kan nog steeds niet gewoon pra ten en kan niet lopen. Prins Bernhard en Prinses naar Washington. De teraardebestelling van pre sident Kennedy zal namens Ne derland door Prins Bernhard, Prinses Beatrix en minister van Buitenlandse Zaken J. Luns wor den bijgewoond Zoals gebruikelijk vloog de Prinses niet samen met de Prins. Leden van het koninklijk huis vermaden het samanreizen in één en hetzelfde vliegtuig zoveel mogelijk uit overwegingen van veiligheid. Prins Bernhard liet zich daarom passage voor zich boeken op het toestel dat na het vliegtuig waarmee Prinses Bea trix naar New York vertrok. President Lübke, bondskanse lier Erhard en burgemeester Brandt zullen West-Duitsland vertegenwoordigen, terwijl pre sident De Gaulle en z'n minister van Buitenladse Zaken Couve de Murville namens Frankrijk aan wezig zullen zijn. De Sow,iet-Unie zal door vice- premier Mikojan zijn vertegen woordigd en België zal vandaag door koning Bo"d<?wijn bij de begrafenisplechtigheden worden vertegenwoordigd. Koningin Eli zabeth van Engeland zal verte genwoordigd worden door haar echtgenoot prins Philip, premier Home en labourleider Wilson. Ieriands 81-jarige, bijna blin de president De Valera is ook naar Washington vertrokken, sa men met 26 cadetten van het leger, die op verzoek van mevr. Kennedy in de begrafenisstoet zullen meelopen. De cadetten vormden een erewacht toen pre sident Kennedy in juni van dit jaar Dublin en het huis van zijn voorouders bezocht. Vandaag in Nederland vlag gen halfstok. Vandaag 25 november, de dag van nationale rouw in de Ver enigde Staten van Amerika, zal van alle rijksgebouwen in het gehele land de vlag halfstok worden gevoerd. Alle provincia le en gemeentelijke besturen worden uitgenodigd eenzelfde gedragslijn te volgen. Rechtstreekse radio-uitzen ding van de begrafenis plechtigheden. Vandaag zullen de beide Neder landse radio-zenders een repor tage van de begrafenisplechtig heden als gezamenlijk program ma van de Nederlandse Radio Unie over beide zenders uitzen den. Tussen 17.30 uur Nederland se tijd en 18.00 uur hoopt men de verbinding tot stand te kunnen brengen en dan van 18.00 tot 19.00 u. de plechtige Requiem- Mis uit de St. Matteüs Kathe draal uit te zenden. Van 20.00 21.00 wordt een reportage ge geven van de plechtigheden op de nationale begraafplaats Ar lington. Begrafenis rechtstreeks op televisie. Maandag neemt de N.T.S. van 17.35 tot 18.10 uur een recht streekse uitzending uit Amerika via de satelliet Telstar over. Deze uitzending zal vermoedelijk de eerste beeldn van de begrafenis" plechtigheden bevatten. Een week hofrouw. H. M. de Koningin heeft in ver band met het overlijden van pre sident John F. Kennedy een week lang hofrouw afgekondigd. „De grootmeester van het huis van H. M. de Koningin maakt bekend, dat het hof, ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin wegens het overlijden van de president van de Verenigde Sta ten van Amerika, John F. Ken nedy, een week halve rouw zal aannemen, ingaande 23 novem ber 1963". Het Nederlandse hof kent drie zware rouw, halve rouw en lich te rouw. Gedurende de halve rouw, die thans is voorgeschreven, dragen de heren in burgerkleding kle dingstukken van zwarte of don kergrijze stof, loodkleurige of zwarte handschoenen en een zwarte hoed. In costuum of in uniform wordt een zwarte band om de linker bovenarm gedra gen. De dames kunnen naast zwarte stoffen, ook loodkleurige of grijze handschoenen dragen, zwarte of grijze kousen dragen, terwijl de sieraden zwart, grijs of wit moeten zijn. Het dragen van alle sorten van bont is ge oorloofd. Gedurende de halve rouw worden geen diners, déjeuners, recepties, theater-, bioscoop- of andere voorstellingen en demon straties van spectaculair karak ter bijgewoond. Wél kunnen con certen, lezingen, middagrecepties en herdenkingsdagen worden bij gewoond. De politieke consequenties. De moord op president Kenne dy zal ongetwijfeld het politieke grondig wijzigen. Politieke waar nemers verklaarden, dal Kenne dy voor de volgende presidents verkiezingen, in november 1964, ongetwijfeld weer de kandidaat van de democratische partij zou zijn geweest en ook een grote kans zou hebben gemaakt de overwinning te behalen, ondanks het feit dat hij de laatste tijd enig terrein had verloren in ver band met zijn standpunt en dat van zijn regering met betrekking tot de burgerrechten. Of zijn dood zal leiden tot een strijd binnen de democratische partij over de presidentskandida tuur, staat nog te bezien, doch wel zal hij van enorme invloed zijn op de keuze van een repu blikeinse kandidaat. Vooral op de kanse nvan de zeer rechts gëorienteerde senator Goldwater zou de moord een nadelige in vloed kunnen hebben. In hun uitlatingen nemen de politici in Washington geen blad voor de mond en velen geven onomwonden de schuld aan de uiterst rechtse „John Birch So ciety". Alles bijeen kan niemand voor spellen hoe de politieke situatie in de Verenigde Staten zich in de komende weken zal vormen. Sommigen achten het zelfs mo gelijk, dat er nu meer stemmen zullen opgaan voor een ver kiezing van oud-vice-president Mixon, die in 1960 Kennedy's tegenstander was. (Adv.) membre „comité national ariisti- que de la coiffure" parijs moderne coiffures de betere toiletartikelen elect, blijvende ontharing Chroesjtsjov over de dood van Kennedy. Chroesjtsjov heeft het overlij den van de Amerikaanse presi dent „een zware slag genoemd voor alle mensen wie de zaak van de vrede en de samenwer king tussen Rusland en Ameri ka dierbaar zijn", zo heeft het persbureau „Tass" meegedeeld. In een telegram aan president Johnson zegt de Russische pre mier dat de moord, nu er tekenen zijn van een ontspanning en vooruitzichten op verbetering van de betrekkingen tussen Amerika en Rusland, „de veront. waardiging van het Sowjetvolk heeft gewekt". Hij sprak voorts in het telegram over „een lage misdaad". Chroesjtsjov noemde Kennedy een man met een brede visie, die de toestand op realis tische wijze benaderde en die wegen trachtte te vinden naar regelingen van de internationale vraagstukken die de wereld thans verdeeld hqjiden. De Russische premier zegt dan in het telegram aan Johnson, dat het Russische volk de smart van het Amerikaanse over dit grote verlies deelt. Hij hoopt echter, dat de pogingen om tot een re geling van de geschillen te ko men, pogingen waaraan de ver moorde president een tastbare bijdrage heeft geleverd, zullen worden voortgezet in het belang van de vrede en de gehele mens heid. Chroesjtsjov zond ook een te legram aan mevr. Kennedy.. De Russische president zag er uit als een man, die „volkomen overstuur" is toen hij zaterdag zijn condoleance kwam aanbieden bij de ambassadeur van de Ver enigde Staten. Hij vergiste zich in de datum toen hij het con doleance-register tekende. Hii schreef: „N. S. Chroesjtsjov, 24 november 1963". Na de Russische premier te kende de Russische minister van Buitenlandse Zaken Gromyko het register Oók hij vergiste zich in de datum. verschillende graden van rouw:mr Van Hall. Met een indrukwekkende mi nuut stilte tot ver in de om trek was geen beweging te zien, geen geluid te horen is zater dagmiddag een korte herden kingsplechtigheid op de Dam naar aanleiding van de tragische dood van president Kennedy be sloten. Vele duizenden Amster dammers waren naar de Dam gekomen om, als in gedachten verzonken, de overleden presi dent van de Verenigde Staten te herdenken. Toen de kapel van de Amsterdamse politie na de stilte koraalmuziek begon te spelen, schrok men welhaast van de ver breking der stilte. Tekenend voor de indrukwek kende sfeer, waarin deze plech tigheid plaatsvond was wel het feit, dat de menigte zich nage noeg zwijgend langs de afzetting had verzameld. Ook na afloop ontstond er geen plotselinge drukte: iedereen ging uiterst rustig zijns weegs. En de versla genheid was voelbaar. Burgemeester Van Hall hield een gevoelige toespraak, waarin hij de overleden president eerde als een krachtig, energiek, be gaafd en intelligent man. „Hij streed met de moed van een sol daat, de eeuwige menselijke tra gedie heeft zich herhaald; hiaat en jaloezie hebben aan zijn leven een einde gemaakt". „De vergelijking dringt zich op met de grote voorganger van Kennedy, Abraham Lincoln. die vermoord werd omdat hij vijan den telde in zijn streven naar de afschaffing van de slavernij. President Kennedy's strijd tegen de rassendiscriminatie heeft ons, Amsterdammers, wel het meest aangegrepen. Zijn vaste wil om te bereiken dat Meur, geloof en ras geen rol moge spelen bij de beoordeling van de mens vervult ons met diep ontzag. Laten we in stilte denken aan de jonge president, die vooral voor vele jonge mensen een grote bron van inspiratie vormde. Wij heb ben een diep medegevoel met de vrouw, de kinderen en het volk van president Kennedy", aldus Namens de regering woonde staatssecretaris dr J. F. G. M. de Meijer de plechtigheid bij. Velen waren diep ontroerd. De echtgenotes van het personeel van het Amerikaanse consulaat- generaal konden hun tranen nauwelijks bedwingen. Hoe groot het medeleven in de hoofdstad is bleek uit het feit dat van openbare gebouwen, kanto ren en winkels en ook van vele particuliere huizen de vlaggen halfstok hingen. „Het bericht van de moord op president Kennedy heeft een schok van ontzetting door de stad doen gaan", zo zei burgemeester Van Hall. De duizenden die naar de Dam waren gestroomd, onder wie opvallend veel jongeren, be vestigden deze woorden wel heel duidelijk. AMERIKAANSE PRESIDENTEN DIE „IN HET HARNAS" STIERVEN. Sinds 1840 is iedere twintig jaar een Amerikaanse president tijdens zijn ambtsperiode over leden. Met de moord op president Kennedy wordt deze tragische reeks met één geval uitgebreid. Kennedy was de vierde president die vermoord werd. William Henry "Harrison, de negende president, overleed een maand nadat hij tot president was gekozen aan een longontste king, op 4 april 1865. Abraham Lincoln, gekozen in 1860, over leed op 15 april 1865, James A. Garfield, die in 1880 president werd, stierf 19 september 1881. William McKinley herkozen in 1900, kwam in 1901 te overlijden. Woodrow Wilson, herkozen in 1920, overleed op 3 februari 1924, Franklin D. Roosevelt, herkozen in 1940, stierf op 12 april 1945 en John F. Kennedy, gekozen in 1960 overleed op 22 november 1963, 1 Lee Harhey Oswald, die beschuldigd wordt van de moord op -president Kennedy, is zondag doodgescho ten toen hij uit het souterrain van 't hoofdbureau van politie van Dallas kwam om te worden overgebracht naar de districtsgevangenis. Oswald werd in de hartstreek getroffen. Hij zakte ineen, terwijl er een hevig tumult losbrak. De politie heeft een man ge arresteerd die naar haar zeggen het schot heeft afge vuurd. Oswald is direct overgebracht naar het Park- land-ziekenhuis, hetzelfde ziekenhuis waarheen president Kennedy en gouverneur Conally werden gebracht na de op hen gepleegde aanslag. De politie heeft meegedeeld, dat Oswald in het linkergedeelte van. het hart werd getroffen. Hij werd in bewusteloze toe stand naar het ziekenhuis ver voerd. Onmiddellijk na de aan slag werd Oswald uit het souter rain naar boven gebracht om hem eerste hulp te verlenen. De man, die is gearresteerd, is Jack Ruby, de eigenaar van een nachtclub. De man stond, toen Oswald naar buiten kwam, tus sen verslaggevers voor één van de politieauto's die voor het escorte zouden zorgen van de ge pantserde auto waarmee Oswald zou worderi vervoerd. Na een korte worsteling werd de man door politie overmeesterd en het hoofdbureau binnengebracht. Buby heeft volgens de po litie een bekentenis afgelegd, ij had Oswald neergeschoten we gens zijn diep medegevoel met mevr. Kennedy. Naar de politie meedeelde had de man gezegd, dat hij haar de beproeving van het proces tegen de moordenaar van haar echtgenoot wilde be sparen. De politie in Dallas had na de arrestatie van Oswald al ver scheidene anonieme telefoontjes ontvangen waarin gedreigd werd, Oswald te vermoorden. Miljoenen zagen de aanslag op Oswald gebeuren. Miljoenen mensen hebben de aanslag op Oswald via de Ame rikaanse televisie voor hun ogen zien plegen. Alle grote televisie stations hadden camera's laten opstellen vóór het hoofdbureau van politie in Dallas. Wel kwa men de cameramannen na de aanslag erg in het gedrang door de enorme opschudding onder de toekijkende menigte, maar zij slaagden erin opnamen te blijven maken, ook van de worsteling van de politie met de aanslag pleger. Oswald bleef tot het einde ontkennen. Het hoofd van politie van Dal. las heeft tegenover verslagge vers verklaard dat slechts één man van de moord op president Kennedy wordt verdacht n.l. de gearresteerde 24-jarige gewezen marinier Lee Harvey Oswald, de man die op zijn beurt door Ruby werd doodgeschoten. Het hoofd der politie deelde ook nog mee, dat Oswald tot het bittere einde bleef ontkennen iets met de hele zaak te maken te hebben Oswald zelf riep, toen hij za terdagavond naar zijn cel terug werd geleid. Ik heb niets tegen wie dan ook. U heeft fantastische verhalen gehoord, waarvan geen woord waar is." Het hoofd van politie van Dal las verklaarde verder dat de po litie de brief bezit, waarmede het moordwapen bij een verzendhuis in Chicago is besteld. De brief, die in hetzelfde handschrift als dat van Oswald is geschreven, heeft 20 maart 1963 als datum. De met „A. Hidell" ondertekende brief bevatte het verzoek het geweer op te zenden naar Dallas. Het moest worden afgeleverd aan- het postbox-adres, dat door Oswald werd gebruikt, aldus de politiechef. Hij deelde voorts mede dat de politie in Oswalds woning foto's heeft aangetroffen, waarop Os wald staat afgebeeld met een re volver aan de gordel en een ge weer in de hand. Dit geweer komt overeen met het moordwa pen, aldus de politiechef. De toestand van gouverneur Conally van Texas is bevredi gend. Hij is in het ziekenhuis van Dallas geopereerd. Zijn arts gelooft niet dat er zich nog com- plcaties zullen voordoen. De ko gel ging eerst door zijn borst heen en daarna door zijn pols. Hij kwam tenslotte terecht in zijn dijbeen. Intussen is gouverneur Con- nallv in kennis gesteld van het overlijden van het staatshoofd. Het was het eerste wat hij vroeg toen zijn vrouw hem in het zie kenhuis opzocht. Toen hij 't ant. woord had gehoord, zei hij: „Daar was ik al bang voor." Volgens één van zijn medewer kers heeft Conally waarschijn lijk zijn leven te danken aan het feit dat hij zich naar links af wendde toen de president was getroffen. (Adv.) Vijfentwintig opvarenden van de 2536 brt metende Duitse vrachtvaarder „Eilbek" (eigen dom van de rederij Knöhr und Burchard in Hamburg), die vrij dagavond na een aanvaring in de Rotterdamse haven hun schip moesten verlaten, zijn zaterdag per trein naar hun woonplaatsen in Duitsland vertrokken. Alleen de kapitein en de 1ste stuurman blijven in Rotterdam. De aanvaring gebeurde vrij dagavond omstreeks 6 uur, toen de binnenkomende 1556 brt me tende „Acturus", eveneens een Duits schip, rederij Argo in Bre men, bij de Waalhaven de voor anker liggende „Tristan" pas seerde. Bij deze manoeuvre bot ste de „Acturus" met vrij hoge snelheid tegen de met stukgoe deren beladen „Eilbek", die juist bezig was de Lekhaven in te ste ken. De Map kwam hard aan. De „Eilbek" kreeg een groot gat op nog geen 3 meter van het dek huis. Kort na de aanvaring sein de de kapitein dat zijn schip zin kende was. Onmiddellijk na dit alarm snelden negen boten van de Rotterdamse havensleepdienst naar de plaats van het ongeluk om de op dat moment in vrij kritieke toestand verkerende Duitse vrachtvaarder bij te staan. In vrij korte tijd slaagden zij erin de gewonde „Eilbek" tegen de glooiing van een werk- haven bij het quarantainestation te drukken. De „Acturus", die van de aan varing een zwaar beschadigde voorsteven overhield, was in middels zijn plaats van bestem ming, de Rijnhaven, binnengelo pen. Een groot gedeelte van de be manning van de „Eilbek" verliet het schip, maar een half uur la ter was zij weer aan boord om dat de situatie niet meer gevaar lijk werd geacht. Insiders voor spelden echter toen al wat twee uren later zou gaan gebeuren: tegen half tien de bemanning had het schip al voorgoed verla ten kapseisde de „Eilbek" en verdween zij bijna geheel onder de waterspiegel. De „Eilbek" levert geen ge vaar op voor het scheepvaartver keer in de Rotterdamse haven/ AANHOUDEND ZACHT Ons land bevindt zich in een zuidelijke tot zuidwestelijke stro ming aan de oostflank van een diepe depressie op de Atlantische Oceaan ten westen van Schot land. In deze stroming komen slechts enkele verspreide buien voor. De temperaturen in onze omgeving, die rond de 10 graden Celcius schommelen, staat in grote tegenstelling tot die in Scandinavië waar volop winter MAANDAG 25 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens 7.58 8.45 Terneuzen 8.33 9.20 Hansweert 9.13 10.00 Walsoorden 9.23 10.10 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden heerst. Op verscheidene plaatsen in het midden en noorden van Zweden kwam de temperatuur zondag niet boven 20 graden. De grens van het koudegebied loopt juist tussen Zweden en Denemarken, maar vertoont tot heden geen neiging zich in zui delijke richting te bewegen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Zuidelijke wind Veranderlijke bewolking met verspreid voorkomende buien. Matige tot krachtige, langs de kust harde tot stormachtige zui delijke wind, later ruimend naar zuidwest en iets afnemend. Aan houdend zacht weer. ZON MAAN v.m. n.m. Nov. op onder op onder 9.11 9.59 9.46 10.34 25 8.15 16.38 14.37 0.17 10.26 11.14 27 8.18 16.36 15.18 2.55 10.36 11.24 28 8.20 16.35 15.41 4.19 Portugese treiler vergaan De Portugese treiler „Praia da Atalaia" is ter hoogte van Avei- ro (Noord-Portugal), gekap seisd. Van de zeven-en-dertig op varenden worden zes-en-dertig man vermist. Kleuters in het verkeer De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is het niet eens met het plan van het Verbond van Veilig Verkeer om met een mo biele dienst in alle Meuterscho- len een verkeersdemonstratie te geven door daarvoor geïnstrueer de kleuterleidsters. De inspectrice van de Nuts- kleuterscholen mej. W. M. Nij- kamp heeft in een „oproep aan ouders van jonge kinderen" deze actie een „actie voor schijnveilig heid" genoemd, en geeft daar voor drie redenen aan: 1. De kleuter denkt door het embleem van de actie on kwetsbaar te zijn. 2. De kleuter denkt te allen tijde veilig te zijn op „zebra paden". 3. Zijn ouders denken hun kind los te kunnen laten, omdat het nu „les gehad heeft" van „Deskundigen". Het is een „sehijn-veiligheid", omdat verkeersopvoeding in eer ste instantie een zaak is van de ouders. Hun voorbeeld als voet ganger in het verkeer is de beste leermeester voor het jonge Mnd. De kleuterschool doet het aan vullende werk. „Verkeersopvoeding is een kwestie van groei, niet iets van een les en een kleurwedstrijd en een embleempje", aldus mej. Nijkamp.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1